Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50851) w333 válasza gzbotii (#50850) üzenetére


w333
félisten

hanem az elektromos része is megment. Szóval sehogy se jó

Azzal te ne foglalkozz, szépen vedd le az EGR -t majd csináltass hozzá egy ilyen kis fémlapot, majd a fémlap legyen alul és arra tedd rá az EGR szelepet (semmi funkciója nem lesz) csak a vezeték miatt hogy ne legyen engine lámpa és készen is vagy :D

Mindjárt csinálok én is egy videót, éjszaka itt -12C volt most pedig -5-6 van kint !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50852) gzbotii válasza w333 (#50851) üzenetére


gzbotii
veterán

Hmm. Valamit el kell kövessek mert hideg időben, nyitott szelepel nehezen indul. Lásd videó fennebb.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50853) beg válasza w333 (#50851) üzenetére


beg
veterán

Ha az elektromos mágnesszelep szorul, akkor is lámpázik, másik hibakóddal, nálam is így volt, ezért nem volt elég a régit elfordítanom, hanem vettem ebayen utángyártottat 10e-ért és az van félrefordítva a vakolás mellett.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#50854) AMD Power válasza w333 (#50845) üzenetére


AMD Power
titán

:) Most úgy érzem ,hogy ez kell a gépnek. Délután le is tesztelem.

gzbotii Figyelni fogom.... Ha "nagyon" melegedbe akkor kisebbre fabrikálom. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50855) w333 válasza gzbotii (#50852) üzenetére


w333
félisten

De ha ledugózod akkor már zárt lesz az a szelep ... :))

Ha szorul a mágnesszelep akkor ki kell szépen takarítani féktisztítóval !

Szerk.

Na itt a videóm ... Vectra 2.0i hidegindítás :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50856) diegho válasza w333 (#50855) üzenetére


diegho
nagyúr

Tehát ne vegyek egr-t, hanem vakoljam? Nálam a szelep kevesebb, mint 1 mm-t tud mozogni. Ezt féktisztítóval kipucolom és jó lesz?

(#50857) w333 válasza diegho (#50856) üzenetére


w333
félisten

Próba szerencse ... de ha így sem jó akkor a ledugózást ajánlom ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50858) zsoltee10 válasza M_o_g_y_i (#50837) üzenetére


zsoltee10
addikt

Köszi, a 15-ös kerék nagy lenne a B corsa alá, gumim sincs hozzá, viszont szinte 90%-os 13-as gumik meg vannak.

B corsán hátsó ablakmosó nem működik. Hol keressem a hibát? Két tartály van, vagy csak 1 tartály, 1 szivattyú, mi a működési elve? Sajna használati útmutató nincs hozzá, Google meg csak olyat talált nekem, ami vírusos...

(#50859) M_o_g_y_i válasza zsoltee10 (#50858) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

F@sztrán volt, a 13"-ost váltotta (volna), de kb. pár nap-max. egy hét városi furikázás és egy olyan 60 km-es út után lekerültek róla, mert a kocsit "elvitte a cica". :U :DDD
A 13"-os az 165 v. 175 volt rajta, ennek a váltómérete a 195/50R15 (valami 1,5 mm a diff.), csak kicsit jobb kanyarban. :))

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#50860) gban válasza M_o_g_y_i (#50859) üzenetére


gban
Közösségépítő

Szerintetek mennyit érhet egy 5 ajtós, 2003-as 1.4 C Corsa, 23k km-rel?
Itt áll nálunk, eladó lesz, tényleg nem ment semmit.
Én is megvenném ha nem lenne olyan kicsi a csomagtartója.

Postázást nem vállalok.

(#50861) Petyyyyy válasza M_o_g_y_i (#50859) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Elvittejacicca? Unokatesóm is 15-ösökön furikázik a fö Astrán és nem panaszkodott. Vitt mrá párszor, de semmi extra, pedig aztán faluhelyen képzelheted milyen utak vannak.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50862) zsoltee10 válasza M_o_g_y_i (#50859) üzenetére


zsoltee10
addikt

Jaja, értem, hogy kb. váltóméret, de a 165-ös gumik után a 195-ös gumikon meglepődne az 1,2-es motor+automataváltó kombó. :D Amelyek egyébként meglepően dinamikusan mozgatják a 155-ös téli gumikon a kocsit. :)

Mi pénz lenne amúgy a szett és milyen felni?

(#50863) becsitibi


becsitibi
senior tag

Szevasztok!

Van egy Astra G x20xev.A tankszellőztető szelep hibát jelzett,kicseréltük,de még mindig hibát jelez,mi lehet a baj?A motortérben minden kábel+cső a helyén van. :F

(#50864) Declare válasza gban (#50860) üzenetére


Declare
őstag

Az autovasarlasi almannach alapszabalyat elfelejtetted: allapotot veszünk, nem km-t :)

Ha meg soha nem csereltek benne olajat es 6x romma törtek, akkor nem sokat. Ellenben ha szepen karbantartott, pikk pakk a kocsi akkor en siman meghirdetnem 999.999 ft ert, aztan majd kiderül. :)

Nekem szemelyszerint az ilyen relative idös auto es keves km komboval szemben is van böven fenntartasom. Mennyit allt az auto egy huzamban? Mennyire vettek ezt figyelembe az olajcsereknel, melyik alkatreszeknek mennyire nem tett jot a feltetelezhetöen sok rövid tav, ha ennyire keveset hasznaltak nem lehetett-e egy kis penzü emberke autoja, aki mindenen sporolt, amin lehetett...stb.

(#50865) zsoltee10 válasza gban (#50860) üzenetére


zsoltee10
addikt

900 körül, ha klímás, a többi sallang nem érdekes. ha viszont nincs benne klíma, akkor kb. eladhatatlan, vagy csak 750-ért.

(#50866) diegho válasza w333 (#50857) üzenetére


diegho
nagyúr

Vakolni jók az ebayes vakolók? Ha csináltatni akarok milyen anyagból legyen?

(#50867) M_o_g_y_i válasza Petyyyyy (#50861) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nekem is tetszett azon a kis városi hajtás idején, de sajnos nem tudtam lekoptatni, utána meg nem volt mire föltegyem őket. :(

zsoltee10: keskenyebb gumákkal nem tudom, találnál-e rávalót amúgy sem, a /50 adta ki még 195-nél is a méretet. :o

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#50868) w333 válasza diegho (#50866) üzenetére


w333
félisten

Esztergapadon sima fémből (acélból) teljesen jó ... filléres mutatvány ! :)

De akár még egy vastagabb lemezből is lehet csinálni (házilag is)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50869) diegho válasza w333 (#50868) üzenetére


diegho
nagyúr

Hőállóság nem kell? Van cromaxnál is 3000 körül, ebay-en 1500 körül, de van itt tőlem 25km-re egy Opelos szaki szerintem az is tud adni, mondjuk nálam a szelep borzalmasan néz ki. Teljesen tiszta, nyáron volt pucolva, de teljesen szét van oxidálódva az egész, a szelep része alig moccan valamit. Milyen kulcs kell ehhez, hogy le tudjam szedni otthon? Z16XE motorom van, lehet hétvégén beáztatom féktisztítóba és meglátjuk.

(#50870) w333 válasza diegho (#50869) üzenetére


w333
félisten

Ha van a közelben egy Opeles szaki akkor inkább vidd el oda hozzá, tudni fogja miről van szó, szerintem olcsó pénzért megcsinálja neked :K

Szerk.

LOL :DDD

Mindenki Opelt szerel? a mellettem lévő F Astra bácsi félig a motortérben van ;]

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50871) lsebestyen válasza w333 (#50870) üzenetére


lsebestyen
addikt

Most rakja át a tiedből az alkatrészeket, hallotta milyen jól indul a kocsid. ;]

[ Szerkesztve ]

(#50872) w333 válasza lsebestyen (#50871) üzenetére


w333
félisten

Lehet :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50873) Petyyyyy válasza w333 (#50872) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Valahog így. [link] :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50874) gban válasza Declare (#50864) üzenetére


gban
Közösségépítő

Egyben van az autó, a tulaj cserélt is elvileg évente olajat, de mondtam nekik, nem használ nagyon az autónak az állás.
Csak egy árat mondanék nekik igazából, hogy mennyi a reális.
Amúgy sérülésmentes. Klímát nem kérdeztem.

Postázást nem vállalok.

(#50875) haddent válasza w333 (#50870) üzenetére


haddent
addikt

Az semmi. Tegnap napom: barátnő itt van, nekem mandulagyulladás és egy nappal a szüinapom után van. Program? Olajcsere :DDD Mindenki hülyének nézett, de no problem, én élveztem :DDD
Volt valaki csúszkálni? Iszonyatosan jó, bele sem merek gondolni milyen lehet egy 2-300 lovas hátsó kerekessel állatkodni télen-nyáron ha tudod bármikor gyakorolni. De még így is, akkor élmény kilinccsel előre, és annyira jól lehetne, annyira érzem, hogy nagyon lehetne tartani a kontrollt és nagyon nagy állatságokat meg lehetne csinálni, ha lehetne gyakorolni :B De nem baj, így is sikerült végigmenni bal-jobb módra, kilinccsel előre a parkolón :C

ja és ápdét: volt róla régebben szó, hogy Mannol jó-e, meg hogy Mobil1 ESP megéri-e nekem stb... Egyértelmű a válasz: a Mannol lehet, hogy kielégítő minőségű, de a Mobil1 ESP 0W-40 igen, nagyon megéri az utolsó fillérig. 156 ezer km -rel (4 évesen) került hozzám, hibátlanul teszem hozzá, de télen hidegindításkor (pont télen vettük) volt, hogy fél percig, percig is ciripelt meg szenvedett, én éreztem, hogy kicsit durvábban jár stb.. Hát tipikus hidegindítás. Ez nem baj, ez normális, tisztában vagyok vele. De mióta 10 ezrenként cserélem és Mobil1 megy bele azóta nincs ilyen. Pöcröf aztán mehet neki.

Továbbra is vigyázok vele, hiába szívóbenzin, nem nyomom padlóig tök hidegen stb., de ezzel az olajjal szerintem bátran lehet vele menni :R

[ Szerkesztve ]

(#50876) F_Gergely válasza haddent (#50875) üzenetére


F_Gergely
őstag

Hazafele nekem is fülig ért a szám, szerencsére nem takarították le az utakat igy melóból hazafele lehetett örömködni, hiába kombi meg első kerekes én ezt is élvezem, szinte minden kanyarodáskor csúsztattam az autót :D
De nyilván egy hátsókerekes azért már tészta főleg párszáz lóval :)

(#50877) haddent válasza F_Gergely (#50876) üzenetére


haddent
addikt

Télen, hóba tök mindegy. Persze kényelmesebb lenne rugni egy kövéret a gázra, mint kéziféket húzkodni néha, de itt is csak el kell indítani, utánna meg tartani :B Szóval itt tök jó az első is. Csak ilyenkor előbújik az emberből, hogy háta jó volna nyáron is ;] :C

(#50878) adorjant válasza haddent (#50875) üzenetére


adorjant
senior tag

Én Castrol Edge 5w-30ra váltottam Dexos2 5w-30 után és sokkkkkal halkabb a motor,hidegen is.

(#50879) M_o_g_y_i válasza adorjant (#50878) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nálam most a Castrol Edge 5W-40 és a Meguin (Liqui Moly :F) 5W-40 Ultra Performance "harcol" a motorba kerülésért... :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#50880) #TOTTI válasza adorjant (#50878) üzenetére


#TOTTI
őstag

Nekem Castrol Edge 5w-40 volt cserélve 42e km-nél, most pedig 53e km-nél Opel GM Dexos2 5W-30 (Szerviz4+ akcióban) és én ezzel hallom halkabbnak. (Z16XER) Bár az autó nagyon halk, főleg ha a hó fel van tapadva az autó aljára és a kerékjárati ívek belsejébe. :) Az 5W-30 nem is Dexos2 szabványnak megfelelő!

(#50881) w333 válasza haddent (#50877) üzenetére


w333
félisten

Nyári gumival kicsit nehézkes a dolog ... teljesen kiszámíthatatlan az egész, sehogy sem jött össze a téli gumi vásárlás és úgy voltam vele hogy úgysem lesz hó :B aztán a tegnap ugye leesett és az utak kb. sehol sem voltak takarítva, még úgyis megcsúszott hogy nem akartam ... Bécsi úton úgy jöttem haza a melóból mintha tojásokon mennék, szerencsére van ABS ami szépen működik de ez nem elég, megfogadtam hogy soha többé nem megyek így neki a télnek :N persze a körforgalomban megforgattam vagy 6X :DDD

Különben ilyenkor vagyok irigy a kollégámra akinek 4Motion Passat van és az Audi Quattro -s tulajokra is, másik ismerősnek Subaru Impreza WRX Sti van, na neki aztán a tegnap este már fülig ért a szája, csak annyit mondott "persze megyek Visegrádra hókocsikázni" ;]

Volt BMW 520i autóm, na azzal aztán lehetett télen nyáron csúszkálni száraz és nedves úton is kézifék nélkül, 70-80 km/h -nál ha adtam neki egy erősebb gáz fröccsöt már tolta is ki a farát :K imádtam azt az autót, emiatt nagyon piszkálja a fantáziámat a mai napig egy E36 (320i) amiben ugyan az a motor van csak ugye kb. 150kg -al könnyebb, lehetne vele állatkodni az biztos :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50882) adorjant válasza #TOTTI (#50880) üzenetére


adorjant
senior tag

Én úgy tudom,hogy igen,rákerestem,és több helyen is írják.
Ha jól rémlik,korábban valami olyasmi volt,hogy megfelelt az olaj eddig is,csak nem fizették ki a licenszet :)
[link]

(#50883) haddent válasza w333 (#50881) üzenetére


haddent
addikt

Jó ízlésed van, E36 M3 Coupe az egyik örök kedvencem és az marad is :B ;) Egyszer kell egy olyan ;]

(#50884) w333 válasza haddent (#50883) üzenetére


w333
félisten

Hát igen ... :D (ezek az igazi "nyers erő" autók) :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50885) zolikaDB válasza AMD Power (#50854) üzenetére


zolikaDB
veterán

Sok tapasztalatom meg nincs a "kartonpapir-tuninggal", en is csak probalgatom.
Mindenesetre meggyozobb, mint nelkule - eddig. Melo napi 2x6 km, plusz egyeb jarkalas. Jelenleg -4, -8 fokok vannak, nem hinnem, h felforrna a vizem :)

(#50886) beg válasza haddent (#50883) üzenetére


beg
veterán

Hát nekem ez a gyári szín és kialakítás még mindig bakancslistás marad :) Nyáron láttam egy ezüstöt, megirigyeltem. Majdnem leflexeltem az enyém tetejét :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#50887) haddent válasza beg (#50886) üzenetére


haddent
addikt

Szép-szép, és egy élmény lehet nyáron autókázni egyet, de nekem kell tető, az az igazi autó forma ;] Vagy jöhet egy moci is :DDD Na de nem kell ám félreérteni, az E36M3 csak egy a sok kedvenc közül. Van ott hely Calibrának, GSi FAstranak, Kadettnek meg sok Opelnek is ;) :B

(#50888) gzbotii válasza F_Gergely (#50876) üzenetére


gzbotii
veterán

Sajnos nem otthon vagyok Gyergyóban, itt nagyvároson csak éjjel lehetne csúszkálni, tegnap nem tudtam kimenni, ma meg mar tiszták az utak. :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50889) mohabá 007 válasza #TOTTI (#50880) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Az 5W-30 nem is Dexos2 szabványnak megfelelő! :Y Pedig,de! :K Nekem is az van benne.

..."A 2009-től bevezetett GM Dexos 2 szabvány az ACEA C3 szabványra épül, így a neki megfelelő olajok hamutartalma korlátozott.Az ACEA és az ILSAC szabványokból átvett követelményeken kívül a specifikáció tartalmaz néhány saját GM előírást is, például az olajelválásra és a levegő-elválásra vonatkozóan.
A GM Dexos 2 szabvány visszafelé kompatibilis a korábbi GM-LL-A-025 és GM-LL-B-025 szabványokkal, tehát mindenütt használható, ahol ezeknek a korábbi szabályoknak megfelelő olajok vannak előírva..."

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#50890) mohabá 007 válasza #TOTTI (#50880) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

GM dexos2 olajak

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#50891) becsitibi válasza becsitibi (#50863) üzenetére


becsitibi
senior tag

(#50892) #TOTTI válasza mohabá 007 (#50890) üzenetére


#TOTTI
őstag

Kár volt fáradnod, de olvasni se olvastál túl átfogóan!
A Castrol EDGE 5W-30 (AMIRŐL BESZÉLTEM) nem Dexos2 szabványú a weboldal szerint, a GM Dexos2 5W-30 amit én is bele tetettem az az. :)

Szerk: Azzal a hozzászólással teljes amire válaszoltam...

[ Szerkesztve ]

(#50893) Borokafa válasza haddent (#50875) üzenetére


Borokafa
őstag

Most filózok én is Mobil1 ESP vagy NewLife között. Előző autómba Castrol Edge volt kivéve az első 3 szervízben elvégzett olajcserét akkor a GM olaj ment bele. Sajnos a H astra igen csettegősen indult az ilyen téli hidegekben, de rövid időn belül mindig elhallgatott. Jó volt a Castrol, de most azt hiszem váltani fogok. Mondjuk ennek hidegen sincs szerencsére rossz hangja és jó lenne ha így is maradna.

(#50894) Findzs válasza adorjant (#50878) üzenetére


Findzs
addikt

én meg castrol 5w40 -ről váltottam 5w40 eneosra és ezt hallom halkabbnak :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#50895) beg válasza Findzs (#50894) üzenetére


beg
veterán

Én meg minden olajcsere után halkabbnak halom, pedig ugyanaz megy bele :) Szerintem ez innen (is) eredhet.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#50896) AMD Power válasza zolikaDB (#50885) üzenetére


AMD Power
titán

Az elso teszt utan nagyon meggyozo volt. Sot tulsagosan is. Visszafele mar kozelebb volt a 100 fokhoz a viz mint a 95-hoz. Igy le fogok kicsit csipni a karton meretebol. De sokkal jobb igy egyebkent.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50897) w333


w333
félisten

Kicsit túlparázzátok ezt az Olajcserét ... hozzáteszem hogy aki abban a hitben él hogy neki Castrol olaj van benne azt el kell szomorítsam hogy még a hivatalos helyeken is valami hamisítványt árulnak és ki tudja hogy mi van benne, én a Total Quartz olajakat ajánlom amik nagyon jó minőségűek és biztosan nem hamisítják őket, és árban is szerintem a normálisabb kategóriába tartozik :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50898) beg válasza w333 (#50897) üzenetére


beg
veterán

"...és biztosan nem hamisítják őket"

Ismerek ellenpéldát. Sajnos minden márkás cuccot megpróbálnak mostanában több-kevesebb sikerrel hamisítani. Egyébként tényleg jó olajakat gyárt.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#50899) AMD Power válasza w333 (#50897) üzenetére


AMD Power
titán

En is eddig Totalt vettem. Most ezt Mannol GM olajat fogom kiprobalni majd.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50900) odrif


odrif
MODERÁTOR

Ez az izzó jó minőségű, és jó áron van? :[link]

20 éve a Prohardveren

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.