Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50401) diablo1984 válasza haddent (#50400) üzenetére


diablo1984
veterán

szerintem ez dízel, már ezzel a kis renyó motorral szerelik a verdát!

(#50402) haddent válasza diablo1984 (#50401) üzenetére


haddent
addikt

Ja, hogy 1.6 dízel ekkora dögbe, én kérek elnézést :DDD Biztos jól mozog a bi-turbo miatt, de áhh.. :( Szomorú , hogy milyen irányba haladunk milyne ütemben.

(#50403) AMD Power válasza haddent (#50400) üzenetére


AMD Power
titán

Ez másban nincs is. ;)
De ami durva ,hogy ez a 145Le verzió ebből a legerősebb. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50404) diablo1984 válasza AMD Power (#50403) üzenetére


diablo1984
veterán

mert renault motor, épp úgy mint a vivaroban lévő 2.0-ás cdti is fullra renault, semmi sem opel benne, csak az emblémái, bár lehet azt is a renault gyártja.....

(#50405) Imy válasza Calogero (#50399) üzenetére


Imy
veterán

J-n egy a tükörállító gombbal kell behajtani.
Nekem amúgy sem tetszik, ha mindig behajtja. Minek? Az esetek többségében nem kell, amikor kell, akkor meg én mondom meg, hogy hajtsa be. ;)

(#50406) trassher


trassher
addikt

G astra kézifék beállításnál kiengedett állapotban elég ha tekerem az állítócsavart?

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#50407) mohabá 007 válasza trassher (#50406) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

A fékpofák helyzetén ezzel nem tudsz változtatni,csak a fékkar működési hosszán. Hányat kattanjon.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#50408) trassher válasza mohabá 007 (#50407) üzenetére


trassher
addikt

Azt tudom persze, rosszul állították be a bowdent. Cserélték azt is a fékpofákkal együtt és "hónaljban" fog a kézifék. Dobféket amúgy is utálok szerelni. :DDD

Redmi Note 7

(#50409) beg válasza trassher (#50408) üzenetére


beg
veterán

Nekem is a térképlámpánál fog. Két pattintás és egy csavar, de lusta vagyok után állítani :) A dobok nekem is tavalyiak, tehát a bowden nyúlt meg.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#50410) trassher válasza beg (#50409) üzenetére


trassher
addikt

Hosszúfejű dugókulcs vagy csőkulcs nélkül lehetetlen meghúzni annyira kevés a hely. Szerelési könyv szerint ki kell venni még a kardánboxot is hozzá, azt most inkább kihagytam. :D A szerelők abszolút nem állítottak rajta, a csavar nem volt meghúzva semennyire. Most 4-et kattan maximum de a negyedikhez már neki kell feszülni keményen. Így behúzva már nem tudok elindulni az autóval mint eddig. Majd lehet kicsit visszább állítom hogy bírjon 6 kattanást de most így maradt.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#50411) beg válasza trassher (#50410) üzenetére


beg
veterán

G-nél a kézifékkeret bontás után viszonylag jól hozzáférni, de most bejgli és egyéb élelmiszer mérgezésben szenvedek :DDD

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#50412) Mazi64


Mazi64
csendes tag

Hali!
Segítség kellene. Eljöttünk otthonról 200 km-t (Békés Megye, Csanádapáca). Opel Vectra C 1.9CDTI 150 Le kocsimmal. Mire anyuhoz értünk vele megadta magát. Elment az ereje és nem pörög fel a motor+kormol a kipufogón szó szerint és nagyon füstöl.. Koromlerakódás lesz a kipufogó alatt a földön. Motorhiba lámpa ég (a "kulcsos autó" nem ég) Az autó beindul , de nehezebben a szokottnál. Az injektor mágnesszelep csatikat átnéztem, ha lehúztam egyenként érezhető volt. Az otthoni autószerelő ismerős, aki a kettőstömegűt cserélte injektor hibára tippel.Szerinte valamelyik megadta magát. Ez okozza a tüneteket. Szerintetek ez lehet a baj? Mi okozhat még ilyen hibákat? Gyulán vagy Békéscsabán tud e valaki szerelőt ajánlani aki 28-án hajlandó lenne megcsinálni.
Tibor

(#50413) Mazi64


Mazi64
csendes tag

Hali. Még annyi, hogy reggelente hidegindításnál erőtlen volt. Nehezebben pörgött fel. Kisebb fordulatnál rángatott.Erősebben füstölt. Ha felmelegedett elmúlt ez.

[ Szerkesztve ]

(#50414) Petyyyyy válasza Mazi64 (#50412) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Na ez jól hangzik. Kormolás a tökéletlen égés eredménye, az erővesztés már jó kérdés. Turbó vagy EGR.
A pördülés óta apámét is elhagyta az erő (G 1.7CDTI), mintha nem menne a turbó. Csak január vége körül lesz megnézve mi okozza.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50415) Mazi64 válasza Petyyyyy (#50414) üzenetére


Mazi64
csendes tag

Hali. Sajna hibakódot nem tudok olvasni. Nincs hozzá cuccom. A kijelzője meg nem grafikus, így nem tudom elővarázsolni. (valahol olvastam, gáz tövig,fék benyomva, gyújtás ráadás és kiírja)

(#50416) haddent


haddent
addikt

Ma este (most, előbb) valaki fehér G (?) Astra kombiban nem versenyzett egész véletlen velem a Hungárián? ;] :DDD

(#50417) hódmaci válasza Imy (#50405) üzenetére


hódmaci
senior tag

Talán azért mert sokat parkolok szűk utcában ahol van gyalogos forgalom.
Ne de ez egyéni dolog ezért kellene opciónak lennie és nem alap beállításnak.
Csak hogy te is tud nyomkodni a gombot nekem meg ne kelljen.Ennyi

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#50418) beg válasza haddent (#50416) üzenetére


beg
veterán

Huligán :DDD
Nem vagyok pösti.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#50419) Imy válasza hódmaci (#50417) üzenetére


Imy
veterán

De nem valami tartós megoldás, ha naponta rövid távokon használod. ;)

(#50420) gzbotii válasza haddent (#50416) üzenetére


gzbotii
veterán

Én szerdán huligánkodtam, kanyargós hegyi utakon. Ááá imádom. 4000rpm és 110-130 fölött kezded érezni, hogy élsz :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50421) trassher


trassher
addikt

Termosztátból ki szerint milyen márkát érdemes venni? Sosem kellett még cserélnem semmiben így ezzel kapcsolatban nem nagyon vagyok képben. Automega és hasonló kategória jó lehet vagy nem véletlenül kerül 2300 forintba az alkatreszek.hu-n?

Redmi Note 7

(#50422) diegho válasza trassher (#50421) üzenetére


diegho
nagyúr

Nekem Febi-t mondták, hogy az a tuti, meg is jött, aztán nem lehetett feltenni, mert kicsik voltak a furatok rajta, most Hans-Pries van benne, ami olcsóbb is volt és a furatok is megfelelőek.

(#50423) gban válasza trassher (#50421) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az olcsótól óvakodj. És ha ezt én mondom akkor az már súlyos dolog :))
F-be az 1400 ft-os 1 évig bírta, boltos haver nem is hoz olyat (tőle veszek mindent, rábízom mit ad, mindenből a jó de olcsót hozza) azóta, tőlem függetlenül.
Amikor a következőt adta, ami 4000 volt, mondtam is, hogy ez nem 1400, hátha ez tovább húzza, de mondta egyből, hogy nem véletlenül ezt hozza már egy ideje. A 4k-s húzza már pár éve.

Postázást nem vállalok.

(#50424) trassher válasza diegho (#50422) üzenetére


trassher
addikt

G-re a febi 10K fölött van. Az oké hogy jó márka bár nem épp motoralkatrész a fő profiljuk. :D

gban: Igazából lövésem nincs. Automega 3000 alatt + 1-2 számomra ismeretlen márka aztán jön a febi, meyle és a többi prémium 10K fölött. Így most kicsit megvagyok lőve.

Redmi Note 7

(#50425) Calogero válasza Imy (#50419) üzenetére


Calogero
addikt

8 évig így használtam H Astránál. (manuálba) nem volt gond a tartóssággal
A Volvónál meg automata, ahogy reteszel a zár és bekapcsol a riasztó csukja is be a tükröt. Most volt októberbe 1 éves. és nincs gond tartóssággal.

(#50426) Mr.QwErT válasza Mazi64 (#50412) üzenetére


Mr.QwErT
csendes tag

Hy
Én ide hordom korrektek még nem volt gondom velük, mondjuk itt is lett vásárolva már 3x
Opel Körös
Békéscsaba, Szarvasi út 66
Központi szám: 66/450-450

(#50427) mohabá 007 válasza Mazi64 (#50412) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"...Elment az ereje és nem pörög fel a motor+kormol a kipufogón szó szerint és nagyon füstöl.. Koromlerakódás lesz a kipufogó alatt a földön..."

Mivel nem tudom,kérdezem:neked a katalizátor után van már beépítve DPF? (részecskeszűrő,vagy koromszűrő)

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#50428) diablo1984 válasza Mazi64 (#50412) üzenetére


diablo1984
veterán

szerintem az egr állt be és tilt a gépállat!

(#50427) mohabá 007:ennek a turbó után van biztosan, nekem is ilyen volt 2004es és részecske szűrős.....

[ Szerkesztve ]

(#50429) gban válasza trassher (#50424) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor nézzük más oldalról.
Azt mondtad, jövőre eladod - mi a gond a 3k-ssal? :))

Postázást nem vállalok.

(#50430) Imy válasza Calogero (#50425) üzenetére


Imy
veterán

Jó, hogy 1 év után nincs gond a tükrökkel. Ők sem hülyék, garanciális időben azért ne romoljon el. Ha 10 évig napi 10x nyitnád, csuknád, megnézném a tükröket 36500 nyitás-csukás után. Lehet jó lenne, de lehet nem... ;)
És a napi 10 nyitás-zárás nem is sok napi szinten. Pl egy pizzafutárt.... Nekem napi szinten 4-5 meg van, pedig csak szinte munkába járok vele, meg beugrok ide-oda....

(#50431) trassher válasza gban (#50429) üzenetére


trassher
addikt

Meggondoltam magam. :DDD Legkésőbb jövő nyárra teljesen kész lesz kívül - belül. Végiggondoltam és rájöttem hülye lennék eladni akkor amikor olyan lett amilyennek szeretném.

Redmi Note 7

(#50432) AMD Power válasza beg (#50418) üzenetére


AMD Power
titán

En meg mindig nem tudom mire valtod le a gepedet? ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50433) beg válasza AMD Power (#50432) üzenetére


beg
veterán

Én? Semmire. Gyűröm a G-t. Szerintem keversz :) Ez vagy kirohad alólam vagy ellopják. De önszántamból nem adom.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#50434) hódmaci válasza Imy (#50430) üzenetére


hódmaci
senior tag

Mint írtam választható opció menüből!
Tehát nem az a gond,hogy csinálja feszt hanem az hogyha úgy tetszene akkor ezt nem tudja.
Neked nem volna jó,ennyi nekem meg igen.
De te is meg én is ki tudnánk választani azt amit szeretnénk.
Ennyi.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#50435) Mazi64 válasza diablo1984 (#50428) üzenetére


Mazi64
csendes tag

Nincs benne részecskeszűrő.

(#50436) diablo1984 válasza Mazi64 (#50435) üzenetére


diablo1984
veterán

hanyas évjárat?

(#50437) mohabá 007 válasza Mazi64 (#50415) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Hibakód kivillogtatás. (elektromos gázpedál)

A féket és a gázt benyomod,és nyomva tartod,majd gyújtást adsz rá és akkor a narancssárga szervíz lámpa villogni kezd. A 10 villogás 0-t jelent és a kódok 4 jegyűek és sorba adja be őket. A hibakódon belül a számok közt rövidebb, a hibakódok közt kicsit hosszabb a szünet. (nem próbáltam,csak olvastam) :K

Az is lehet,hogy az ismerősödnek lesz igaza,vagy beszorult az EGR,vagy működik,de a rendszer nyakig tele van korommal,köpi kifelé,de már fulladozik,erőtlen,vagy már a koromtól nem működik rendesen.Ennyi korom is lehet benne.Érdemes végignézni.
korom a köbön

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#50438) beg válasza mohabá 007 (#50437) üzenetére


beg
veterán

Én próbáltam és működik. ODB2-vel ellenőrizve.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#50439) mohabá 007 válasza trassher (#50424) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Szerintem az arany középút.(árban) A drágábbak háza igényesebben van megmunkálva.A drágább se lesz lényegesen hosszabb élettartamú.A működő rész (a bele) :DDD azonosan működik,felépítésében vannak apróbb változtatások,de minden esetben a működését biztosító folyadék elszökése miatt ragad meg a termosztát,zárt,vagy nyitott állásban.A működtető folyadék pedig tudod mi?Viasz! (gyertyafaggyú!) :K
Tudom,mert darabjaira szétszedtem,szétvágtam megnéztem,hogy működik.(egy egész délután eljátszottam vele) :B
Így néz ki,ez működteti az egészet:

Van egy zárt rendszer,aminek a furatában van a viasz.(alul a lefűrészelt résznél az a vöröses piros rész)
Ebbe van egy vékony tengely.(felül) A tengely ül a házban a helyén.A víz hideg,ezért a tányér is zárja a víz útját.(nem engedi a hűtő felé menni) Ahogy egyre jobban melegszik a víz,a szilárd halmazállapotú viasz elkezd olvadni,ezáltal nő a térfogata,és elkezd hátrafelé elmozdulni a tányér a vékony tengelyen.(nyitni kezd)Minél melegebb a víz,annál nagyobb a viasz térfogata,mégjobban nyit.
Maga a ház tul képpen egy bronzpersely,benne viasz,és egy jól illesztett tengely.Egy idő után a tengely,és a persely annyira megkopik,hogy a forró viasz el tud folyni a hézagon a forró vízzel,és mivel nincs viasz,a rendszert nincs ami működtesse,ezért nyitott,vagy zárt állásban beragad.

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#50440) trassher válasza mohabá 007 (#50439) üzenetére


trassher
addikt

Köszi! :R Úgy látszik akkor ez is csak a józan paraszti ész és alapvető fizika. Most hogy a ház mennyire kidolgozott lényegtelen. Az illesztések legyenek jók és csókolom. Annyira nem égető a dolog mert 85 fokos víz megvan menet közben is csak lehet én vagyok maximalista. :)

Redmi Note 7

(#50441) Mazi64 válasza mohabá 007 (#50437) üzenetére


Mazi64
csendes tag

2006-os 5 ajtós,150 Le

(#50442) AMD Power válasza beg (#50433) üzenetére


AMD Power
titán

Az avatarod megtévesztő volt. :B Sorry.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50443) honda 1993


honda 1993
senior tag

Sziasztok.
Több kérdésem van, mindegyik fontos lenne, ezért ha valaki tud segíteni valamiben, azt nagyon megköszönném.

Opel astra f 1998, sedan 1,6 16v

Szeretném kicserléni a váltószoknyat, és a kézifékkar bőr burkolatát.
Ha rákeresek, akkor az astra f-hez legalább 10 féle terméket dob ki. Kérdésem, hogy honnan lehet tudni, melyik jó nekem az f astrámhoz?
Vagy mindegyik jó hozzá?

Szeretném ha menet közben nem lenne idegesítő zörgő hangja a műszerfalnak és az utastérben a műanyagoknak.
Arra gondoltam hogy ha a lengéscsillapítók újak lesznek (elsőket cseréltem, mert rosszak voltak)
És majd a hatásokat is fogom, + az összes rugót cserélném valami jó minőségűre, az sokat számít majd.
Ez így van?

Persze tudom hogy ettől még nem marad abba a műszerfal és egyéb műanyag elemek zörgése, szóval az érdekelne hogy mit lehet kezdeni ezzel a problémával?

Azt szeretném hogy ha szép csendes lenne ha rossz úton megyek, akkor is, ezért gondoltam a rugók cseréjére is, valami minőségi darabra, ha majd a hátsó lengéscsillapító is cserélve lesz.
Szóval ennek lenne értelme?

Aztán ki lesz vágva a rozsdás sárvédőív, és egy új elem lesz oda hegesztve, + a többi rozsdás elem is javítva lesz, aztán színre lesz fújva. Ha ezek után polírozva lesz az egész akkor mennyire fog elütni?

Ilyen színe van a kocsinak :

XD alias IKSZDé

(#50444) Mazi64 válasza beg (#50438) üzenetére


Mazi64
csendes tag

Hali
Az AGR szelepet kipucoltam. A füstölés és az erőtlensége megszünt. Veszi a gázt normálisan. Csak a sárga vezérléshiba lámpa maradt égve. Valami nem jó még benne. Holnap reggel elindulok vele 200 km-re. Majd csak lesz valami,

(#50445) mohabá 007 válasza trassher (#50440) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Én egy éve cseréltem,a legolcsóbbat tettem bele. :B (már úgy a legolcsóbbat,hogy a cromax-nál 3.8e Ft volt,
ua az unixnál 8.7e Ft.)Ha jól működik a termosztát,akkor 3km alatt a mutató eléri a kék mező tetejét,5km-re a mutató már 80 fokon áll.Ha a hűtőt normálisan éri a menetszél,nekem se megy 85 fölé.Ha a hűtő felét lepapírozom,felmegy 90-re,menne feljebb is,de a hűtőventi bekapcsol,és nem engedi.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#50446) gzbotii


gzbotii
veterán

A legszexibb Opel valaha

Ahogy Karota mondta Winklernek: ha Opel GT-t vettél volna [Mercury Cougar helyett], akkor most lenne egy európai izomautód ami működne is

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50447) diegho válasza Mazi64 (#50444) üzenetére


diegho
nagyúr

Magától nem fog elaludni a lámpa, törölni kell a hibát.

(#50448) Mazi64 válasza diegho (#50447) üzenetére


Mazi64
csendes tag

Opcom nélkül tudom törölni valahogy? Az akksit levettem 10 percre, de az nem törölte.

(#50449) mohabá 007 válasza diegho (#50447) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

A törlés előtt meg kiolvasni.
Az akksit legalább egy óráig vedd le.Ez idő alatt az ECU mindent elfelejt,induláskor újra tanulja.

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#50450) honda 1993


honda 1993
senior tag

Esetleg az én kérdésem is látszik itt a fórumon?

XD alias IKSZDé

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.