Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50551) honda 1993


honda 1993
senior tag

Sziasztok.
2 kérdésem lenne, kezdem a fontosabbal

Opel astra f 1998 sedan 1,6 16v.

Az előző tulaj koccant a kocsival és ennek következtében a kocsi eleje sérült, De. Valójában úgy látom, egyetlen elem deformálódott, (vagyis jelenleg már csak 1 elem van ilyen állapotban)
Egész pontosan az a rész, amihez az első fényszórók is rögzítve vannak.
Pontosabban az az elem, amin középen van egy lyuk, amibe a motorháztető rögzítő karja csusszan bele.
(remélem tudjátok mire gondolok)
Na most a probléma az lenne, hogy emiatt a motorháztető nem illeszkedik tökéletesen, illetve a fényszórók sem távolíthatóak el, sőt maga a lökhárító alsó része sem megy tökéletesen a helyére (BÁR EZ NEM LATSZIK, MERT HA FELVAN HÚZVA A Helyére és rögzítem Egy dróttal akkor szinte észre sem veszi az ember)

Szóval van ez a bizonyos elem, ami ezeket a problémákat okozza.

Kérdés : mennyibe kerülhet így az autó elejének kilakatolása? (más nem sérült meg úgy látom)

Aztán van még egy olyan problémám, hogy az elektromos ablak ugyan működik tökéletesen, De ahogy esik az eső, vagy parasodik az ablak, valamiért nagyon betapad mikor le vagy fel akarom húzni és ezért lassan mozog.
Lehetséges hogy a tömítés rossz és emiatt bejut a víz, és ez okozza a problémát?

Szerintetek mi miatt lehet?

XD alias IKSZDé

(#50552) Markizmark válasza honda 1993 (#50551) üzenetére


Markizmark
addikt

Zárhíd a neve, vágni és hegeszteni kell a cseréhez. Árát nem tudom.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#50553) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Köszönöm mindenkinek a pozitív megnyilvánulásokat! :)

Azt még nem is írtam, hogy amellett, hogy klímás, még plüss belsővel is rendelkezik. :) Ami egyébként azért meglepő, mert tavaly konkrétan megnéztük a Skoda Rapidot, ami automataváltóval és benzinmotorral 5 milka, és még elöl is full műanyag az egész ajtó, nevetséges. Ebben a kisautó kategóriás csöppségben pedig még a hátsó ajtók is a padlóig plüss anyaggal vannak beborítva. :K

Rozsdától mennyire kell tartani amúgy? 15 éves, a két hátsó ajtó alsó sarka rügyezett kicsit, azt még az előző tulaj megcsináltatta. Az első futómű bekötési pontjaival volt már valakinek gondja? Totalcaron olvastam talán használt tesztet, ott hívták fel erre a figyelmet.

(#50554) honda 1993 válasza Markizmark (#50552) üzenetére


honda 1993
senior tag

Igen igen, az lesz az. Valami kB árat valaki tud mondani?
Mennyire számít ez nagy melonak a lakatos munkák között? Köszi előre is

XD alias IKSZDé

(#50555) gban válasza honda 1993 (#50554) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ablak: az nincs tömítve, az ajtóba bemegy a víz, ez normális.
Ezért van rajta alul kifolyó.

Postázást nem vállalok.

(#50556) honda 1993 válasza gban (#50555) üzenetére


honda 1993
senior tag

De akkor mégis miért van az hogy ha nedves az idő, akkor olyan mintha az ablak körüli gumi tömítés tapadna az ablakhoz és amiatt mozogna lassan?

Ha száraz az idő akkor normálisan, gyorsan mozog az ablak is.

XD alias IKSZDé

(#50557) gban válasza honda 1993 (#50556) üzenetére


gban
Közösségépítő

A nedvesség miatt tapad a gumi az ablakra.
De a gumi ettől függetlenül nem "hibás" ha bemegy a víz.
Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy egyrészt a guminak nem feladata a teljes tömítés, vagyis nem rossz ha bemegy a víz, de ettől függetlenül valóban tapad a nedves gumi az ablakra. De nem azért mert rossz.

Postázást nem vállalok.

(#50558) honda 1993 válasza gban (#50557) üzenetére


honda 1993
senior tag

Rendben, viszont ez a jelenség nem jön elő pl a haverom autóján, ami egy Audi.

Szóval akkor ez minden astra f - nél így van? (képtelenség hogy ez normális legyen, mert ilyenkor mintha oda lenne ragasztva az ablak, alig lehet lehúzni...

XD alias IKSZDé

(#50559) w333 válasza AMD Power (#50528) üzenetére


w333
félisten

Én a legolcsóbb Brembo Easy Check tárcsákat ajánlom (ezeket nem hamisítják), kb. fél éve rajta van és semmi gondom nincs vele, viszont a Textar fékbetét legalább 6 hónapig visított kb. 10 fékezésből 2X most már nem visít gondolom szépen bekopott :))

Gyári tárcsát azért nem vennék mert amit lecseréltem gyári volt és kb. (4-5 éve volt cserélve) és te volt hajszálrepedéssel a belső fele (ezt csak akkor vettem észre mikor lecseréltem) fékezéskor nem egyenletesen fogott a fék (gondolom a repedések miatt) szóval gyárit inkább neee !!!

Hátra Meyle olcsó fékbetétet vettem és nagyon profi (legközelebb előre is azt veszek ez már biztos) sokkal profibb volt még a gomagolása is (fóliában voltak) míg a Textar csak be volt dobva a dobozába, gyárilag a szélei le vannak csiszolva (Textar -nak nincs), szóval csak ajánlani tudom, mióta felraktam egyszer sem nyikkant meg nagyon bírja a strapát :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50560) w333


w333
félisten

Különben az én Vectrám egy nagyon hálátlan autó ... már szinte mindent kicseréltem rajta és mégis vannak apró de annál idegesítő hibái (nagyon kezd elegem lenni belőle) pl. a benzin mutató óra néha fogja magát és felmegy 60L fölé majd persze megakad az óra műanyag szélénél (ekkor ütögetni kell hogy kiakadjon) akkor ott a centrálzár amit mintha az ördög szált volna meg (kb. 1 hónapja zsíroztam meg takarítottam az egészet és mégsem jó) kinyitom az autót jobb oldalt elől a felhúzó mintha valami visszahúzná kézzel sem bírom felhúzni csak akkor ha lezárom az autót majd újra kinyitom és kézzel rásegítek a felhúzóra, a jobb hátsó pedig néha csak félig jön fel, a bal hátsó meg néha még áramot sem kap (néha működik néha pedig nem) egyedül a bal első és csomagtartó + tanksapkánál az ami tökéletes, alapjárat ingadozás is néha még mindig van ... bal oldalt az első kárpit non-stop nedves emiatt az összes ablak néha full párás (akvárium) szerintem a fűtőradiátor valahol ereszt ez 99%, szóval lényeg a lényeg ha egy sötétkék Vectrát láttok a Szentendrei úton aminek a belét is kihajtom 7000 -s fordulaton az én vagyok és csak azért van mert megint felb*szott az autó ... volt 2db. Peugeot, 1 C Corsam, 1. BMW -m illetve ideiglenesen VW és Audi de az összes autóval nem találkoztam soha semmi ilyen apró de annál idegesítő hibával, de hát most ez van ezt kell szeretni :D

Bocsi de ezt már muszáj volt kiadnom magamból ! :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50561) AMD Power válasza gban (#50549) üzenetére


AMD Power
titán

Jó kérdés. Nem igazán tudom. És tényleg elég kevés köztük az ár eltérés.

F_Zolee: Majd kiderül. A átlag fogyim ebben az időben és ilyen távokon lesz vagy 7.5-8l az tuti.

w333 Köszi a tippet. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50562) Borokafa válasza AMD Power (#50561) üzenetére


Borokafa
őstag

Nálam is 7,7-en áll most, a sok apró ide-oda a városban....

(#50563) trassher


trassher
addikt

Vezérműszíj, vezetők, spanoló, vízpumpa cserélve. Első stabilizátor rúd szilentek cserélve. Elég macerás volt, alig lehet hozzáférni. A komplett bölcsőt le kellett engedni hozzá.

Redmi Note 7

(#50564) gban válasza trassher (#50563) üzenetére


gban
Közösségépítő

Termosztát?

Postázást nem vállalok.

(#50565) trassher válasza gban (#50564) üzenetére


trassher
addikt

Most hanyagolom a dolgot. Mínusz 4 fokban 90-nél 85 fok megvan. Úgy vagyok vele hogy ez még teljesen jó szerintem. Igazából ha 80 fokon áll a mutató akkor is brutál meleget tol így még inkább hagyom.
A szilentek cseréje nagyon jól jött. Azok nyikorogtak mint a fene minden bukkanónál. Vízpumpa is csere érett volt már, nagyon kicsit de engedte a vizet.

Redmi Note 7

(#50566) F_Zolee válasza AMD Power (#50561) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem most a hideg miatt felugrott 6.2-re. :D

(#50567) zolikaDB válasza trassher (#50565) üzenetére


zolikaDB
veterán

No, ezt akartam kerdezni.
Megyek a kocsival Debrecen (egyaltalan nem) tokeletes utcain, es amikor athaladok valami uthiban, behullamzik a kocsi, es nyikorog (gumis nyikorgas, nem fémes).
Ez mi a rosseb? Szilent lenne?

(#50568) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Üdv! Friss g Astra tulaj vagyok x14xe. 3 hónapja van meg. Kb 1 honap mulva akarok menni a geppel kb 2000km-t oda vissza.Előtte el akarom vinni szervizbe atnézetni de titeket is megkérdezlek mit érdemes átnézni nem akarok lerobbani vele eddig semmi baj nem volt vele 6 nap utan is pocre indult egyedül a toltesjelző villan fel inditáskor ez mi lehet?Alapjáraton ütemes tik-tik hallatszik csapagyas vmi vagy ez normalis? Erre raakarok nezetni.

[ Szerkesztve ]

(#50569) trassher válasza zolikaDB (#50567) üzenetére


trassher
addikt

Nekem az volt igen. Ez az alkatrész egész pontosan. 2 darab van egy csomagban. Én Swag-et vettem. Febi gyártja, futómű alkatrészek terén ár/érték arányban nagyon jó.

Redmi Note 7

(#50570) F_Zolee válasza w333 (#50560) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ne is mondd. Nekem meg most előjött valami fémes zörgés ha kicsit lejtös helyen állok meg. Alapjáraton hallatja magát de motortérből alig hallani, nehezen beazonosítható helyről(nem is sikerült megtalálni) de az utastérben meg szépen "csilingel". -.-

(#50571) AMD Power válasza Zsolt!! (#50568) üzenetére


AMD Power
titán

En a helyedbe elvinnem az Opelbe. 5000ft atvizsgaljak a gepet. Illetve a Kwiknel is van ingyenes atvizsgalas.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50572) zolikaDB válasza trassher (#50569) üzenetére


zolikaDB
veterán

Stabrud csak elol van, ugye? Akkor ebbol eleg is ketto?

(#50573) trassher válasza zolikaDB (#50572) üzenetére


trassher
addikt

Szerintem csak elől van igen. 2 darab kell összesen. :K

Redmi Note 7

(#50574) funkygee


funkygee
aktív tag

Sziasztok.
Z19DT motornál (Vectra C) gyakran előfordul, hogy nem indul el "köztes" melegen. Szóval ha nem megyünk vele annyit, hogy megmelegedjen a víz legalább 75 fokra, szinte biztos,hogy nem indul el ha meg kell állni. Ez mitől lehet? Néha előjön a motorblokkos hibajel (jellemzően akkor amikor tovább kell köszörülni hogy elinduljon,vagy el sem indul), aztán pár nap múlva eltűnik, ilyenkor van,hogy Limp-home módba kerül, nem megy 3500 fölé a fordulat, van,hogy ugyanúgy húz,ez változó. Kéthetente van egy ilyen akciója kb.
Más: Van e arra mód, hogy megvizsgáltassan a kettőstömegűt amit elvileg cseréltek, de azóta finomat célzott rá egy két szaki, hogy ez biztos nem volt cserélve :F Meg lehet-e esetleg állapítani róla,hogy az még a gyári beépített amit valahogy megbuheráltak hogy ne zörögjön és amugy meg jól lehúztak?? Köszi. :Y

(#50575) Markizmark válasza funkygee (#50574) üzenetére


Markizmark
addikt

Hibakódnak kéne lennie.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#50576) diablo1984 válasza funkygee (#50574) üzenetére


diablo1984
veterán

olvastass hibakódot! és ha nem indul be a kocsi, akkor húzzátok, vagy később beindul? szűrők cserélve vannak? nagynyomású rendszert teszteltétek már?

(#50577) AMD Power


AMD Power
titán

Minden kedves márkatársnak Nagyon Boldog Új Évet és sok balesetmentes kilométert kívánok jövőre is!!! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50578) ALI_G


ALI_G
veterán

sziasztok,
Az astrámnak a főkulcsán elromlott a távirányító bezáró funkciója, valószínűleg cserélni kell az egészet.
Hogy tudok ilyen kulcsot gazdaságosan cserélni? :)

(#50579) #81556480 válasza ALI_G (#50578) üzenetére


#81556480
törölt tag

Veszel egy másik kocsit aminek jó a távirányítója. a kulcsot megtartod a kocsit meg kidobod a csipába !

(#50580) w333 válasza AMD Power (#50577) üzenetére


w333
félisten

B.U.É.K !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50581) #TOTTI válasza funkygee (#50574) üzenetére


#TOTTI
őstag

Nyomásszabályzó szelep, vagy befecskendező rendszer, a melegen nehéz indulást okozhatja.

(#50582) AMD Power


AMD Power
titán

Mi ebben az évben ezeket "várjuk" majd. Q2-ben jön az Astra Sports Tourer kiadása , Q4-ben pedig a Mokka ráncfelvarrás, Zafira ráncfelvarrás, és ami a legfontosabb az új Insignia. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50583) zsoltee10 válasza AMD Power (#50582) üzenetére


zsoltee10
addikt

Voltam egy Opel szalonban, amikor a corsát hoztuk el, nekem bejön az új Astra. Rendes automata viszont csak a dízelhez van. :F

(#50584) Calogero válasza AMD Power (#50582) üzenetére


Calogero
addikt

Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek

Én még GTC változatot is várom az új Astrából
Illetve a Mokkára én is kíváncsi vagyok. Az asszonynak is kéne már autó így megint autó project van nálunk.
A kiszemeltek:
Astra K 1.6 160LE (6.seb aut) diesel
Astra K kombi (ez az én mániám) 1.6 160LE (6.seb aut) diesel
Mokka 1.6D (136LE vagy 1.4 (140LE) mindkettő 6 seb aut.
Volvo V40 (D4 2.0 190LE 8.seb aut diesel) vagy (T3 1,5 150LE 6 seb aut benzin) de ha nagyon megőrülök akkor (T5 2.0 245LE 8seb aut benzin)
Volvo V40CC T4 2.0 180 LE (8 seb.aut) AWD benzin

[ Szerkesztve ]

(#50585) diablo1984 válasza Calogero (#50584) üzenetére


diablo1984
veterán

Ezek viztos az asszonynak kellenek? ;]

(#50586) Calogero válasza diablo1984 (#50585) üzenetére


Calogero
addikt

Ezek a az autók tetszenek neki, és azt mondta nem kell neki még egyszer gyenge motor, illetve kell neki automata váltó

(#50587) zolikaDB válasza Calogero (#50586) üzenetére


zolikaDB
veterán

Signum 3.2V6 automata :)

(#50588) Findzs válasza ALI_G (#50578) üzenetére


Findzs
addikt

B.Ú.É.K.

biztos, hogy cserés? nem lehet javítani?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#50589) diablo1984 válasza Calogero (#50586) üzenetére


diablo1984
veterán

Hát 180-245ló már nem gyenge!

(#50590) AMD Power válasza Calogero (#50584) üzenetére


AMD Power
titán

GTC-ben én is bízok. :K A Mokka amúgy baromi jó kis gép lett. El tudnék képzelni én is magamnak egyet. Mondjuk nem automata váltóval, de ez már részlet kérdés.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50591) molnarpeter válasza ALI_G (#50578) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Külön kapcsoló csere? :)

(#50592) Calogero válasza diablo1984 (#50589) üzenetére


Calogero
addikt

245LE-hoz azért írtam ha nagyon megőrülnék, az pont nekem kell :P

(#50593) diablo1984 válasza Calogero (#50592) üzenetére


diablo1984
veterán

sejtettem! :D

(#50594) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Van nálam egy kölcsön F Astra Classic 1.4. Ma kb. 50km-es úton nem érte el a 90 fokot a mérő. Csak nekem nem okés ez? Kint a saját mérő szerint -4 fok volt, éjszaka -10 is bőven meg volt, kint állt a kocsi, du 2 körül indultam volna vele.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50595) Petyyyyy válasza szabonagyur (#50594) üzenetére


Petyyyyy
addikt

F Astra egy ilyen műszer, sosem éri el a 90-et. Ha kifejezetten emiatt viszed szervízbe, akkor is kb. 2 hétig képes hozni a mutatványt és annyi. Ha meghajtod rendesen, az nyilván más eset.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50596) szabonagyur válasza Petyyyyy (#50595) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tehát akkor az érték normális?

Igazából város meg főút volt, mentem vele rendesen, pörgettem a motort is kicsit dinamikusabban.

Eddig nem rémlett, hogy ennyire hideg lenne a motor vagy ez a kinti hideg miatt is ennyire alacsony?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50597) trassher válasza szabonagyur (#50596) üzenetére


trassher
addikt

10-ből 7 opel nem éri el óra szerint a 90 fokot. Hogy miért az jó kérdés de ez van. Nekem pl 100-as tempónál ha fűtök nem ritka hogy 80 alá is beesik aztán szépen visszaáll 85 fokra.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#50598) szabonagyur válasza trassher (#50597) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ja értem, mert nyáron egy korábbi F ami nálam volt, kb hasonló kiadás simán felment 90 fölé, bár az nyár...

Igen itt kellett fűteni mint állat, vagy 10 km belement mire volt valami meleg bent.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50599) gban válasza szabonagyur (#50596) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem az F mondjuk 10 fok fölött hamar 92 fokos lesz, ebben az időben viszont a kéket is alig hagyja el.
250 km-es úton is ez volt, de a fűtés attól még teljesen jó.

Postázást nem vállalok.

(#50600) szabonagyur válasza gban (#50599) üzenetére


szabonagyur
félisten

Fűtés gond itt sem volt, csak meglepett, hogy a kékben volt szinte, de akkor ha ez normális nincs gond :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.