Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50901) zolikaDB válasza odrif (#50900) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen, igen. A vilagitas.eu egy korrekt cég.

(#50902) w333 válasza odrif (#50900) üzenetére


w333
félisten

Semmivel sem jobb mint a Classic Osram :N

És még szállítási költség sincs, mivel az Auchanban ugyan ennyibe kerül !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50903) odrif válasza zolikaDB (#50901) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ónos eső:

Azt mondja a szóvivő tanácsként, ha kell mondjunk le az elsőbbségünkről.
Elképzelhetetlennek tartom ezt ma Magyarországon.

Ja és köszi.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#50904) becsitibi válasza odrif (#50900) üzenetére


becsitibi
senior tag

Tökéletes,bár nekem a night breaker van.Teljesen más mint a gyári.De az élettartalma max 2 év.

(#50905) w333 válasza becsitibi (#50904) üzenetére


w333
félisten

Persze hogy jobb ... :D

A NightBreaker 110 Lumen, míg az Ultralife kevesebb mint a fele, 49 Lumen :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50906) odrif válasza becsitibi (#50904) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszi.
Egyébként egy kisebb (nagyobb) baleset miatt cserélni kellet mind a két első fényszórómat, azóta nem valami jól áll a beállítása.
Hol és hogyan lehet pontosan beállítani az első fényszórókat?
Van erre valami képes beállítási mutató?
Otthon elvégezhető a beállítás?

20 éve a Prohardveren

(#50907) w333 válasza odrif (#50906) üzenetére


w333
félisten

Persze manuálisan be lehet állítani, a fényszóró alatt van egy kis csapszerű valami amit csavarni kell kézzel, le illetve fel tudod állítani a belső tükröt :D

Illetve itt egy leírás ... Link :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50908) becsitibi válasza odrif (#50906) üzenetére


becsitibi
senior tag

Nekem az autószerelőmnél volt a műhelybe ilyen beállító.Kellet nekem is,mert cseréltem a sima lámpákat njoyra.

Ilyen a gép:

[ Szerkesztve ]

(#50909) sasa58 válasza w333 (#50907) üzenetére


sasa58
tag

Ez csak a víszintes tengely körüli beállítást írja. Mi van a függőlegessel? Nekem úgy tűnik, hogy a jobb szélső fényszóróm az út közepe felé világít, ködben jól látszik. Vagy így kell?

(#50910) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Egyik kollégám lelkébe azt hiszem sikerült belegázolni igen keményen. G Astrája van 1.4 benzin 2004-es évjárat, 80 ezer km. Másik kollégám kocsit akar majd venni és mondta hogy ad az astráért 500-at. Erre a tulaj teljesen felszívta magát, hogy ő szalonból vette, garantált 80 ezer km, 2004-es évjárat, új szaga van stb.
Igazából a vita két dolgon ment:
egyik hogy senkit nem érdekel a km, jött nekem mindennel, de nem értette meg hiába néz ő kormányt, pedált satöbbi bármit ki lehet cserélni, vagy újra vagy olyan használtra amire azt mondod igen ez gyári.
A másik hogy hiába vette szalonból, hiába van benne 80 ezer km csak egy fapados G astra 1.4-es szívó benzin. Semmi értéke nincsen. Most ő hiába mondja hogy 1.7 milliót ér, kinevetem.
Ezzel a hülye "de ennyi km van benne" dumával meg a világból ki lehet kergetni, mert jó én ismerem tudom hogy ennyi na de ha vevő lennék? Hiába mond bárki bármit mennyi van benne, ez csak egy szám ami bármikor átírható. Láttam már éppen elég rongyá tört autót amit aztán márkakereskedések árultak 5-10 ezer km futással, holott totálkárra volt törve előtte.
Sajnos van ilyen ismerősöm nem egy, semmi mást nem nézek csak a km órát, utána jöhet a többi. Nekem van a kocsiban 350 ezer km, a motorban egy százassal kevesebb, mégsem vennék egy 100 ezret futott G astrát mert csak egy fapados, 1.4 benzin amiben ha benyomod a klímát megállt az élet.
Nyilván izlések és pofonok, elhiszem hogy amikor ő vette szalonban drága volt, de most semmi értéke nincsen. Nem arról van szó, az én autómnak sincs, és kívülről még szakadtabb is, de én legalább ezzel tisztában vagyok...

(#50911) AMD Power


AMD Power
titán

Rákérdeztem az első fékekre, ár ajánlatot kértem.

Viszont feltettek az e-mailben egy kérdést. Nem igazán értem.

teli vagy hűtött tárcsa van rajta?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50912) w333 válasza AMD Power (#50911) üzenetére


w333
félisten

Tessék ... itt a hűtött, a teli pedig ilyen :))

Általában elől (nekem is) hűtött van ... míg hátul teli tárcsa ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50913) F_Gergely válasza AMD Power (#50911) üzenetére


F_Gergely
őstag

elől nekem is hűtött hátul meg teli.

(#50914) becsitibi válasza F_Gergely (#50910) üzenetére


becsitibi
senior tag

Az kb 800-850-et ér.Sajnos a saját káromon megtanultam mire kell figyelni a g astra vásárlásakor.

(#50915) beg válasza F_Gergely (#50910) üzenetére


beg
veterán

Részben igaz, de km-től függetlenül egy fapados 1.4 2004-es kicsit többet ér, mint 500e.
A 2000-es évjáratú szép állapotú fapadosok futnak 600 környékén.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#50916) AMD Power válasza w333 (#50912) üzenetére


AMD Power
titán

Igy már tiszta.Ha azt kérdezte volna ,hogy tárcsa vagy dob fék van elől azt értettem volna. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50917) trassher válasza F_Gergely (#50910) üzenetére


trassher
addikt

1,7M? :Y Szed valamit a kollégád vagy épp nem vette be amit kellett volna? Oké hogy nincs benne km de az csak egy dolog. Na meg mennyire fapad? Se klíma, se elektromos ablak? Ha valóban semmi nincs benne akkor nem hogy keveset ér de még eladni egy rémálom lesz. Ha az valóban 500-at érne akkor az enyém meg egy rekesz sört. :DDD

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#50918) F_Gergely válasza trassher (#50917) üzenetére


F_Gergely
őstag

2x elektromos ablak, meg manuális klíma. azt hiszem első ködlámpák vannak neki, meg elektromos tükör de kb ennyi.
Annyira nem vagyok otthon az astrákban de nem tudom egy 2004-es fapados benzines miért kerül 800-ba (km-t most ne nézzük). Szerintem ennyiért van sok más egyéb kézenfekvőbb vétel.

(#50919) #TOTTI válasza F_Gergely (#50910) üzenetére


#TOTTI
őstag

Még ha neki meg is ér 1.7M Ft-ot, 8-900e Ft felett nem lehet eladni még akkor sem, ha jobb állapotban van mint a használt autó piac kínálatának 99%-a. De az 500 az a legalja ár és a környezetemben is elég sokan abban határozzák meg egy autó értékét, ami hiba. Igenis, ha nem guruló koporsót akarsz vásárolni, rá kell szánni az időt, energiát, pénzt a felárra és az állapot felmérésre.

#50918: Azért mert fapados szívó benzin, nézd meg az Insignia kínálatot, első használható szívó benzines 3-3,5 millió míg dízelt 1 millióval olcsóbban kapsz már és ez nem véletlen.

[ Szerkesztve ]

(#50920) trassher válasza F_Gergely (#50918) üzenetére


trassher
addikt

Akkor az nem fapad. A fapad g-ben semmi de tényleg semmi nincs. Tekerős ablak, pöckös visszapillantó, no klíma, no ködlámpa. Ha vigyázott rá akkor azon látszania kell hogy nem egy lelakott darab. Bőven millió fölött ér. 1,7-et értelemszerűen nem de 1,3-at simán. Ennyi a piaci ára a kocsinak és kész. 5-600-ért olyan puruttyák vannak mint az enyém volt. :DDD

Redmi Note 7

(#50921) w333


w333
félisten

Ma reggel ugyan ez történt velem is ... :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50922) Petyyyyy válasza w333 (#50921) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Te is majdnem járdán parkoltál..? :Y :D

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50923) beg válasza w333 (#50921) üzenetére


beg
veterán

Kitetted az indexet kanyarodás közben BMW-vel? :DD

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#50924) w333


w333
félisten

LOL ... ezen hatalmasat nevettem :D Link (köszi gzbotii) :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50925) Declare válasza F_Gergely (#50910) üzenetére


Declare
őstag

Kinek mi :) A Magyar piac preferalja a kis szivobenzineket, mert olcso, keves hibalehetöseg es altalaban kicsi az emberek eves futasteljesitmenye a kocsival. Eppen ezert tartja jol az arat a kis szivobenzin.

5-10k km eves futas mellett, aminek java resze 5km es utakbol all, nem fog venni az emberek döntö többsege egy öreg dizelt. Ne magadbol indulj ki, Neked hobbi is a kocsi. Amikor vetted a kocsidat, akkor keztem olvasgatni a forumot.....hat azert amit azzal vegigcsinaltal....na egy kis szivobenzinnel nincs semmi kb. Beülsz mesz. Pont. Ok nem fog ugy huzni, de ez ebben az ar kategoriaban az emberek döntö többsegenek nem is szempont.

Ha otthon hasznalnam a kocsit en sem vennek dizelt....mas kerdes, hogy 1,3 millioert sem vennek 1.4 G astrat manualis klimaval....jo kerdes mit vennek amugy mondjuk 1,5 millioert evi mondjuk 10-15k km futassal :)) valszeg egy e46 320i-t :))

(#50921) w333 jo neked :D en azert eleg boldog lennek ha egy ilyen marina blau M3 ban kellene adelt hallgatnom :D

[ Szerkesztve ]

(#50926) F_Gergely válasza Declare (#50925) üzenetére


F_Gergely
őstag

szándékosan nem irtam dízelt (az én sztorim más tészta), ettől vonatkoztassunk el. Legyen benzines, de wazz 1.4? tesomnak van, sőt még erősebb is mint az én vekim, mert 110 lovas a vectra csak 101.
Ott van ismerősöm, mazda 6-ot árulják, jó nem full extra, mert plüss, de kétzónás digitklíma 4x elektromos ablak stb. Benzines 1.8 talán de lehet 2.0 nem tudom.
Én inkább csak arra céloztam - de nyilván mindenki másképp gondolkodik - hogy egy 12 éves 1.4 számomra teljesen fapados benzines autóért sok 800 ezer huf. Keveset fogyaszt? Szerintem nem, 2.0 benzinessel is el lehet járni 8 literrel városban, ennél kevesebbet nem fog enni az 1.4 se. De tegyük fel kevesebbet, mennyit 1 litert? Cserébe milyen utazási élmény van? Jó nincsen turbó, ettől is vonatkoztassunk el. Na de pályán milyen hangja lesz? Szélzaj, menetzaj, stb. Ezt egy nagy autónál nem veszed észre.
Tudom van akinek a perverziója az 1.1 meg 1.3 motor mert keveset eszik, meg kicsi, hiszen a Smartokat is veszik ami számomra egy vicc de mégis van rá igény.
Én csak azt nem értem, ki a bánat venne 800-ért egy ilyen autót, de mások vagyunk tudom :)

(#50927) w333 válasza Declare (#50925) üzenetére


w333
félisten

en azert eleg boldog lennek ha egy ilyen marina blau M3 ban kellene adelt hallgatnom

Én is ... különben M4 :D

(#50926) F_Gergely

+1 kissé túlértékelik a tulajok a saját autóikat ... normális 1.8 és 2.0i G Astra -k is elég horror áron vannak nagyon sok kilométerrel, ilyen árakon már tényleg ott a Octavia, Mazda 6, Audi A4, Toyota Avensis, Honda Accord illetve a fullos Peugeot 406 és 607 is stb. :))

Suzuki -at néztem még pl. az 1.5 VTi GS olyan áron van hogy az már vicc ... :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50928) Declare válasza F_Gergely (#50926) üzenetére


Declare
őstag

Hat attol függ megintcsak, ki mire veszi a kocsit. Egy 2.0 literes mazda 6 ot nem vennek varosba es egy 1.4 g astrat se vennek palyara :))

Egy nagyvarosban egy smart meg kincs :) keresztbe beall ket parhuzamosan auto köze, amig en meg a H astraval is volt, hogy kb 40 percig kerestem helyet :D .

(#50927) w333 :Y valooban, 2 ajtaja van :W ez egö....keresnem kell, egy moderatort, hogy törölje a hsz-m :D

(#50929) #TOTTI válasza F_Gergely (#50926) üzenetére


#TOTTI
őstag

Ha csak ennyi pénzt szánsz erre akkor meggondolod, hogy autót akarsz, vagy problémát a nyakadba.

(#50930) w333 válasza Declare (#50928) üzenetére


w333
félisten

valooban, 2 ajtaja van :W

Bocsi szakmai ártalom ... nagyon sok ilyet vezettem már ezért tudom ! :B

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50931) tboy93 válasza Declare (#50928) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1, nekem pl. boven eleg az 1.4 civic, 95%-ban varosban van hasznalva. Evente par alkalmat meg elmegyek ezzel is autopalyan, akar Budapest-Lipcse tavot is :) Ilyen felhasznalasban ugyan ebben az autoban egy k20 enne vagy 10-12L-t a mostani 6-7,3 helyett.

(#50932) Declare válasza w333 (#50930) üzenetére


Declare
őstag

:Y mivel foglalkozol, ha nem titok? :D En is ott akarok dolgozni, ahol ilyeneket kell vezetni :D

(#50933) F_Gergely válasza #TOTTI (#50929) üzenetére


F_Gergely
őstag

miben problémásabb?

(#50934) w333 válasza Declare (#50932) üzenetére


w333
félisten

Autó polírozás ... (meg úgy a kozmetika részével is) :))

Hozom-viszem szolgáltatást is vállalok, szóval sok minden megfordul nálam ...

Ha minden jól megy akkor nemsokára már vezetek is egy ilyen helyet :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50935) #TOTTI válasza F_Gergely (#50933) üzenetére


#TOTTI
őstag

Nem értem a kérdésed mire vonatkozik, de én arra gondoltam, hogy egy bonyolultabb ismeretlen előéletű régebbi (18-20 éves), de nagyobb, esetleg presztízs autó mindenképpen problémásabb, mint egy ahhoz képest fiatal ismert előéletű (10-12 éves) egyszerűbb alsó-középkategóriás autó, és ez lehet mindkettő 0,8-1M Ft-os kategória. Itt most nem konkrétumról beszélek csak általánosságban.

(#50936) F_Gergely válasza #TOTTI (#50935) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ja értelek, igazából évjáratban ugyan az, inkább csak a km ami más lehet. Számottevő különbséget én mondjuk nem látok, ha van turbó az más de sima szivó benzinnél nagy különbség sztem nincsen

(#50937) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Szép estét mindenkinek ! A napokban készülök megnézni egy F Astra Si GL-t sedán , 1.6 benzin 1993-as , mik a buktatók amire jó ha odafigyelek . A segítséget előre is köszönöm :)

(#50938) beg válasza nézzbe (#50937) üzenetére


beg
veterán

Tanknyílás, sárvédő ívek, küszöb, ajtók alsó éle. Ezeket rozsda szempontjából. Lengéscsillapítók (2 himba után álljon meg ha ráfekszel a sarkára), kormányszervó folyadék, toronycsapágy, illesztések, zárhíd. Hidegen indítva ne nagyon füstöljön, minden elektromos és nem elektromos kezelőszerv működjön. Motorba nem látni bele, de autószerelő nem árt.

Kihagytam valamit? :D

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#50939) nézzbe válasza beg (#50938) üzenetére


nézzbe
aktív tag

annyira nem :D , és köszönöm , amugy b corsat váltanék azt már azért kiismertem :)

ui: még a vezérműszíjat is meglesem , ne érjen meglepi :)

[ Szerkesztve ]

(#50940) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Csapott és kombi H Astra-ban van pótkerék? Ha van normál vagy ez a virsli kerék már?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50941) gban válasza nézzbe (#50939) üzenetére


gban
Közösségépítő

Vezérműszíjat hogy lesed meg?
Kormány szervós? Az ritka, pláne ebben az évjáratban szerintem.
Az enyém szerencsére az, pedig fapad 60 LE, de 2000-es. Igaz, 2 lufi is van benne.
Amúgy tényleg nehéz mit mondani a rozsdán kívül, nem nagyon van típushibája.
Az enyémben 250 van, olajos volt már egy ideje, a teknő tömítés és a szelepfedél tömítés is cserélendő volt, de így sem kellett sosem olajcserék között rátölteni. Vagyis az olajos motor sem feltétlen utal jelentős hibára, igaz, nem mindegy hol olajos.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#50942) #TOTTI válasza szabonagyur (#50940) üzenetére


#TOTTI
őstag

GTC-be normál van, szóval biztos.

(#50943) nézzbe válasza gban (#50941) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Ahogy pl x14sz-nél oldalsó boritáson belesek .

(#50944) M_o_g_y_i válasza trassher (#50917) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Keresgéléskor hallottam a kereskedőtől, hogy a szomszédja egy 50.000 !!!négy!!! :Y km-t futott, garázsban tartott Isuzu motoros G Astrát adott el nemrég 1,3M-ért... :U
Na az kb. jó ár volt érte szerintem. :K (sőt...)

szerk.: első tulaja volt az "öreg", ha jól emlékszem kombiról volt szó :F

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#50945) trassher válasza M_o_g_y_i (#50944) üzenetére


trassher
addikt

Öreg? Csak nem nyugdíjas tulaj volt? ;]

Redmi Note 7

(#50946) gban válasza M_o_g_y_i (#50944) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha 2009-es, akkor jó az ár, talán 2008-asért is.
Öregebbért már nem.
Pedig én is vennék ilyet, akármennyire is azt mondják sokan hogy nem éri meg, anyiért H van, 20 éves konstrukció, stb.
Szóval én nem úgy látom hogy az ilyen nem éri meg.
Nyáron volt egy, márkakereskedésben, 2009-es, 75 ezerrel, 1.390.000-ért, az bejött.
Az a max. szerintem érte.
Ők megbízhatók, de nagyon drágák lettek:
[link]
Na ez már szerintem sok, és ha náluk ennyi akkor az tényleg kb. 200-zal túlárazott minimum.
Pl. ez se ma került fel, oké hogy jó, de szerintem eladhatatlan ennyiért.

Postázást nem vállalok.

(#50947) M_o_g_y_i válasza trassher (#50945) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Azt nem tudom, hogy mennyire volt "nyugger", de a fickó olyan középkorúnak írta le, ahogy beszélt a tulajról.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#50948) gban


gban
Közösségépítő

Ez ha ismerősé lenne, vagy ismert márkakereskedésnél, erősen elgondolkodtatna.

Postázást nem vállalok.

(#50949) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Na, sarun mérve 12,3, indítózás közben 9-re esett vissza. Vicc kategória, most töltőn az akksi. :U

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50950) trassher válasza M_o_g_y_i (#50947) üzenetére


trassher
addikt

Nekem van egy kis nyugdíjas fóbiám mióta megvettem a g-t de ez az én problémám. :DDD

gban: Azt a kéket semmiképp. Akril fényezés, tudom milyen egy fostalicska. Nagyon kényes, cserébe nem metál. Madársz@r képes megégetni rajta a lakkot. Frissen polírozva amúgy nagyon jól mutat, főleg este de akkor sem metál. Fele annyi anyag van rajta.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.