Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50701) lsebestyen válasza F_Zolee (#50696) üzenetére


lsebestyen
addikt

Jász-Plasztik :K

(#50702) AMD Power válasza F_Zolee (#50700) üzenetére


AMD Power
titán

Gondolom ő is tökéletesen megfelelne...

MANNOL AG 5W-40 SN/CF 4L

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50703) gzbotii válasza gzbotii (#50667) üzenetére


gzbotii
veterán

Helyesbítek, 5w30.

AMDPower videóját nézve, én is akukat nézelődök lassan. Ez hiányzott, meg egy hatos iker nekem, most, így ünnepek utánra

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50704) AMD Power válasza gzbotii (#50703) üzenetére


AMD Power
titán

Ne is mond..... Nekem is májusban komplett első fék csere, olaj + szűrők és kéne a két hátsó lengéscsillapítót is. A lengéscsillapító lehet ,hogy csak novemberben fogom cserélni a műszaki előtt. Meg most kérdés ,hogy mi ez a hang amit hallok a motortérből.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50705) gban válasza AMD Power (#50704) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem az egyik hidrotőke kopog?
Elmúlik idővel, vagy állandó hang?

Postázást nem vállalok.

(#50706) AMD Power válasza gban (#50705) üzenetére


AMD Power
titán

Tegnap kezdtem el hallani élősszőr. Azóta alig mentem vele. Még gyűjtöm a tapasztalatokat. :)

Ha az lenne az nagy gáz? Nem ismerem ezt a problémát.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50707) F_Zolee válasza AMD Power (#50702) üzenetére


F_Zolee
veterán

Gondolom jó. A specifikációkban annyira nem vagyok jártas.

(#50708) Findzs válasza gzbotii (#50703) üzenetére


Findzs
addikt

nemrég vettem én is
ettől olcsóbb akkuboltot nem nagyon találtam: [link]
a szállítási költség is baráti 500 ft alatt van

én végül nem itt vettem hanem egy helyi akkuboltban pár ezerrel drágábban

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#50709) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Most voltam kint tölteni autóba téli szélvédőmosót és előre örülök a reggelnek, mert most be volt fagyva a zár és csak olyan -5°C van.

(#50710) AMD Power válasza Findzs (#50708) üzenetére


AMD Power
titán

Nem rossz. Főleg ez ennyiért!

Bosch S3 12V 45AH 400A J+

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50711) gzbotii válasza AMD Power (#50710) üzenetére


gzbotii
veterán

1.4 benzin motornak 45Ah elég ugye? Meg milyen más specifikaciora érdemes figyelni?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50712) beg válasza gzbotii (#50711) üzenetére


beg
veterán

Elég, gyárilag is az volt benne. A helyes oldali + polaritásra figyelj.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#50713) AMD Power válasza gzbotii (#50711) üzenetére


AMD Power
titán

Elég persze. Az enyém annyira fapad ,hogy a gyári füzet szerint 35aH aksi kell bele. Amúgy az indítóáram erőssége is nagyon fontos.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50714) Calogero


Calogero
addikt

Én ezzel adtam el a H Astrámat. [link]

A gyári (GM) nekem is 44-es volt de 2 évet bírt ki.
2008 után már az 1,4-esek is 56-sokkal jöttek ki.

(#50715) Zsolt!! válasza AMD Power (#50713) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

A régebbi videódnál mi volt a baj? Hogy oldottad meg nekem is hasonló hangja van az autónak.

[ Szerkesztve ]

(#50716) w333


w333
félisten

Na persze hogy pont ilyenkor nincs pénzem ... Link :(

Nekem ez nagyon tökéletes lenne, nem kicsi-nem nagy, pont jó lenne ! :K

Majd ha esedékes lesz (remélem még idén) a vásárlás akkor próbálom majd minél olcsóbban megvenni persze normális állapotban és inkább a + pénzt ráköltöm és magam cserélek ki rajta mindent amit ki kell ... így legalább tudom hogy miben ülök és nem zsákbamacska az egész :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50717) F_Zolee válasza w333 (#50716) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az biztos, hogy ennyiért sokmindent cserélgethetsz benne. :D

(#50718) w333 válasza F_Zolee (#50717) üzenetére


w333
félisten

Nem biztos ... frissen behozott külföldről, oké hogy sok km van benne, de ugye nem km -t nézünk hanem állapotot :D arról pedig nem is beszélve hogy kint van miből szervizelni egy autót így általában a kintről behozott autók nagyon jó állapotban vannak :K

Én már 1 Ft -t sem szeretnék költeni a Vectra -ra öreg már (23 éves) kicserélem "A" -t elromlik "B" szóval már nem nagyon érdemes vele foglalkozni ... persze újjá lehetne építeni az egészet, de ez nagyon nem éri meg :(

Ismerős most hozott a Németektől egy 1.2 (sport) C Corsa -t a lányának (2005 -s évjárat) van benne 170 ezer és gyönyörűszép állapotban van ... mindez összesen 500 ezer Ft -ba van benne úgy hogy a regadó + biztosítás + minden más papír is megvan már ! :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50719) molnarpeter válasza F_Zolee (#50696) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jász Plasztik=Jász akku=Electric power :)

(#50720) AMD Power válasza Zsolt!! (#50715) üzenetére


AMD Power
titán

Be tudnád linkelni a videót.... nem tudom melyikre gondolsz!?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50721) Findzs válasza AMD Power (#50710) üzenetére


Findzs
addikt

nekem az akksiboltban azt mondta a szaki, hogy ezeket a johnson controls -os gyártású ( bosch s3 -as, varta black dynamic ) olcsó ám de márkás akkukat nem érdemes megvenni
volt neki is polcon varta black dynamic de nem is ajánlotta, azt mondta alig várja hogy eladja többet nem is rendel belőle a sok garanciális bajuk miatt

én végül bannert vettem abból sem a legolcsóbbat [link]
műszerrel megmérve a 420 -as indító valójában 490 -en
az is hozzá tartozik a dologhoz hogy én nem akarom egy ideig lecserélni a kocsit
ha cserében gondolkodnék mondjuk idén, akkor tuti a legolcsóbb akksit vettem volna bele :B

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#50722) AMD Power válasza Findzs (#50721) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt te mennyiért vetted? A neten amúgy ezeket a Jász akukat nagyon dicsérték.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50723) w333 válasza AMD Power (#50722) üzenetére


w333
félisten

Nekem is az van, kb. 2-3 éves lehet (kopp-kopp) még soha nem hagyott cserben !

Kb. 2-3 hete melóhelyen feldobtam töltőre kíváncsi voltam hogy mennyi van benne de kb. 2 perc múlva kiírta a töltő hogy fullon van, szóval tényleg nagyon jó :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50724) Findzs válasza AMD Power (#50722) üzenetére


Findzs
addikt

írtam a linkben :B
16 ezer volt úgy, hogy otthagytam a régit (az ólom ára a méhtelepen 160ft/kg körül van)

jász akkut én is hallottam, hogy jók :K
csak az 55 ös jászakunak van olyan indítója mint a 44 -es bannernak és a banner 1000 -rel volt több azért azt választottam
nekem az ah annyira nem érdekes még elektromos ablak sincs a gépben :N
így legalább hamarabb visszatölt a generátor

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#50725) AMD Power válasza Findzs (#50724) üzenetére


AMD Power
titán

Sorry. Már megvan. :K

Kiváncsi leszek mi lesz ez a fura hang. Eddig semmi nem volt. Most egyik napról a másikra jött elő. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50726) Zsolt!! válasza AMD Power (#50720) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Ez az: [link]

[ Szerkesztve ]

(#50727) F_Zolee válasza w333 (#50718) üzenetére


F_Zolee
veterán

Igen, állapot a mérvadó. Na meg nem mindegy ki mennyire jártas önmagának behozatni kocsit... Amennyiből lecserélnéd még mindig újjá lehet építeni a jelenlegit, nem? :D

(#50728) w333 válasza F_Zolee (#50727) üzenetére


w333
félisten

Amennyiből lecserélnéd még mindig újjá lehet építeni a jelenlegit, nem? :D

Kérdés hogy érdemes e ? :(

Nincs klima, nincs elektromos ablak, (centrálzárakat is cserélni kéne + távirányító) szivárog az olaj a váltóból és motorból is ... bár lehet ezek régi folyások és cserélve lettek (mivel az autó alatt 1 csepp olajat sem látok) két első lengéscsillapító csere, szerintem lambdaszonda is kéne már + légtömegmérő + futómű és kormánymű csere + kuplungot is néha úgy érzem hogy kicsit csúszik, aztán ott a fűtőradiátor mert 99% hogy onnan szivárog a víz ... szóval hirtelen csak ennyi, összes sem merem számolni hogy ezek mennyibe kerülnének, arról nem is beszélve hogy hiába cseréltem ki a hátsó lengéscsillapítókat sport Gsi kemény lengéscsillapítóra még mindig túl puhának érzem az autót ... aztán ott a motor igaz hogy 2.0i de csak 8 szelep és emiatt néha gyengének érzem ... a fogyasztásról pedig nem is beszélve ami 99% városban és a rövidtávok miatt simán megvan a 10-11 L (hosszú váltó pedig városban nagyon nem jó, 50-60-70 4 -ben már dadog kéri vissza a 3 -t, 3 -ban pedig 2500-3000 -s fordulaton kicsit hangos + többet fogyaszt, szóval pont nem jó) oké gyorsulgatni + húzatni lehet lámpánál mert nagyon bika (viszont normálisan közlekedni nem a legjobb) :DD

Szóval hirtelen ennyi ... ennyiből meg veszek egy 7-8 évvel fiatalabb és extrásabb G Astra -t, ami még formára is jobban bejönne :))

Seat Leon illetve Golf 4 -t néztem még vagy Octavia ... de horror áron vannak :U

Arról nem is beszélve hogy egy G Astra fenntartása (alkatrész) is sokkal olcsóbb !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50729) gban válasza AMD Power (#50706) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem ilyen hidegben indítás után 3-5-10 mp-ig az egyik tőke hangosan kopog - gondolom az olajnyomás nem épül fel benne olyan gyorsan.
10w40 is lehet az oka, ez tény.
Meg némi eltömődés.
De már évek óta ilyen, és csak -5 alatt.
Mindig gondolkodtam tisztító adalékon, aztán elmaradt mindig.
Most 30-án mentem vele utoljára, holnap kiderül hogy áll a dologhoz úgy egészében (közel 5 éves Winny akku, hidrotőke, 10w40, stb.).

Postázást nem vállalok.

(#50730) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hali

Max 1,5M-ért van már normálisabb H Astra? Vagy még ennyiből is inkább a G van?

Múltkori vásárlás nem jött össze vagyis lett egy Honda City, de asszony benyúlta. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50731) gban válasza szabonagyur (#50730) üzenetére


gban
Közösségépítő

G ennyiből 100k km alatti, utolsó évjáratos (2009) legjava vehető.
H-t túlárazzák szerintem, de azért ki lehet fogni.
Mondjuk nekem a normálisabb az 60k km, 3-4-5 éves, lehet fapad is - ezek alapján nincs normálisabb ennyiért :DD
Amit leírtam, az 2,2 - 2,5 körül van sajnos.

Postázást nem vállalok.

(#50732) Petyyyyy válasza szabonagyur (#50730) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Úgy 4 hónappal ezelőtt ennyiért tiptop 1.7 dízelt is lehetett kapni. :K
Mostanában nem néztem. Hahun a G 1,3 millión tetőzik - már ami a TD kombikat illeti.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50733) szabonagyur válasza gban (#50731) üzenetére


szabonagyur
félisten

H jobban tetszik külsőre, de ha a G-ből jobb van jöhet az is.

(#50732) Petyyyyy: benzin lenne a cél :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50734) Kickass válasza szabonagyur (#50730) üzenetére


Kickass
őstag

1
2
3

ezeket még szilveszter előtt raktam figyelőbe és én csak tempomatosra szűrök

(#50735) sasa58


sasa58
tag

Bebikáztuk reggel a kocsit, mentem vele kb. 90 km-t, két indítással, pöccre indult. Kíváncsi vagyok reggel. Azért lepődtem meg, mert az előző Astra G-m gyári akksija 8(!) évig bírta és nem is azért vettem újat mert lehalt, hanem csak mert öreg volt.
A mostani akksimon lévő számok azt jelentik, hogy 2012. 01 havi?

[ Szerkesztve ]

(#50736) gban válasza sasa58 (#50735) üzenetére


gban
Közösségépítő

Szerintem az a cikkszáma.
Akkuknál legtöbbször a műanyag házba van beleütve a gyártási idő.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#50737) sasa58 válasza gban (#50736) üzenetére


sasa58
tag

Igen, közben rájöttem, viszont beütve nem találom sehol, de majd világosban jobban körbe nézem.

(#50738) szabonagyur válasza Kickass (#50734) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem is rossz csak sajna dízel :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50739) Petyyyyy válasza szabonagyur (#50733) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Jaa, az más. Pedig szép a dízel, jó a dízel. :D Melyik felépítmény a cél?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50740) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Sziasztok!
Autóvásárlás előtt vagyok és kinéztem pár G astrát. Az egyik 2.0 dti club 99-es 115k km, a másik egy 1,7 dti kombi 2000es évjárat. Valaki tud valamit ezekről a motorokról? Tudok nagyon szép isuzus fasztrát, de túl öregnek tartom. Van egy 2002-es B vectra is, fullos, digit klíma stb... De az 750, míg a G astrák 550 környékén tanyáznak. Ennyivel jobb a vectra?

(#50741) gban válasza Fr0z3n (#50740) üzenetére


gban
Közösségépítő

Lehet, AZ a Vectra annyira jó.
Mert a Vectra nagyjából ugyanannyi vagy még picit olcsóbb is mint a G.
Természetesen ebben az intervallumban, és hasonló paraméterű példányokra értendően.

Postázást nem vállalok.

(#50742) szabonagyur válasza Petyyyyy (#50739) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nincs kikötés igazából, H Sedan kb nem is létezik, kombi vagy csapott. Kombi is tetszene igazából mivel rohadt nagy a hely a csomagtartóban.

pl. ez milyen vétel lehetne? [link] Külföldi behozatal de a kép alapján szép állapot.

Mondjuk azt nézem G-ből most választék is alig van, főleg normálisabb felszereltséggel, H-ból hirtelen vagy 10-et is megnézésre raktam.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50743) tboy93 válasza Fr0z3n (#50740) üzenetére


tboy93
nagyúr

550-ert felejtsd el nagyon gyorsan azt a 115k km futast :C Minimum a triplaja van benne. Egyebkent az 1.7 isuzu eleg jo motor, ha figyeltek az olajcserere, bar 550 korul nem hiszem hogy sok eselyed van jot kifogni :(

[ Szerkesztve ]

(#50744) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

[link]
[link]
Ez a 2 astra.

Ez a vectra

A motor mindegyikben ugyan az. Tégy, hogy a vectra sokkal szebb, modernebb kívül belül. Ugyan abba a kereskedésben vannak, szerdán elmegyek.

tboy93: Ismerem a kereskedést, illetve aki szervizeli az autókat nekik. Nem nagyon szoktak kamuzni. Eredetvizsgán meg úgyis kiderül ha mahinált.

[ Szerkesztve ]

(#50745) Petyyyyy válasza szabonagyur (#50742) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha G-ből normálisan felszerelt kell - ez is relatív, kinek mi a normális - akkor azt max külföldről. Eredetvizsgán csak pislogtak a bőrös Astrán.

A linkelt darab nem tűnik rossznak, kár hogy motorról nincs kép, de ahogy olvasom küld kérésre. Csak ugye ez már 1.7M

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50746) szabonagyur válasza Petyyyyy (#50745) üzenetére


szabonagyur
félisten

1,7M még beleférne mivel ez helyben van. Kérek képet szerintem.

Külföldről behozatni nem tudok, kimenni nem fogok szóval az nem opció nálam.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50747) Petyyyyy válasza szabonagyur (#50746) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha Pest nem számít világ végének, adott esetben tudsz behozatni külföldről. HR osztályvezetőnk rendszeresen jár ki autókért, egy cimbijével autókerük van. ;)

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50748) gban válasza Fr0z3n (#50744) üzenetére


gban
Közösségépítő

Vectránál, fehér kombinál, miért nincs km írva?
Elvileg a zöld tuti vétel lenne, de 115ezer alatt így néz ki a duda? Hááááát.....

Postázást nem vállalok.

(#50749) Fr0z3n válasza gban (#50748) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ahol kevés, csak azt írják ki. 150k km felett már nem szokták. Mondjuk ja, az a beszakadt duda érdekes :D

Erről a motorról nem tudsz valamit? Népítéletbe nem nagyon szidják, sprintmonitoron meg egész jó fogyasztást produkál. 1x volt eddig Fordom, meg 3x japán. Nem igen ismerem az opeleket :O

[ Szerkesztve ]

(#50750) sasa58 válasza gban (#50668) üzenetére


sasa58
tag

Nagyon jó cikk. Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.