Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49951) diablo1984 válasza erikke17 (#49945) üzenetére


diablo1984
veterán

szedd ki a tömítést, zsírmentesítsd a felületeket és a tömítést, majd olajálló szilóval véknyan kend be a felületeket és úgy rakd össze! akkor jó lesz majd!

(#49952) trassher válasza amargo (#49949) üzenetére


trassher
addikt

Így van műanyag de nekem érdekes módon jobban bejön. Jobb a nyomáspontja szerintem.

sbazsi: Ugyan ilyeneket árulnak itthon is. A belső részét kellene látni hogy milyen, hogy fekszik bele az elektronika.

Redmi Note 7

(#49953) F_Gergely válasza sbazsi (#49950) üzenetére


F_Gergely
őstag

Az elso link jo G astrahoz, a masodik link C corsahoz valo, mas az elektronika merete es kialakitasa. Kivulrol ugyan ugy nez ki mindket bicskakulcs csak ha kinyitod akkor latszik tok mas a belseje.

(#49954) erikke17 válasza diablo1984 (#49951) üzenetére


erikke17
őstag

Az lesz holnap leugrok haverhoz szétkapjuk, zsírtalanítás aztán "piros szilikont" neki összedobjuk. Egy napot szárad aztán mehet a menet :)

Olvastam itt is ha a gyárit kiszeded utángyártottat már csak szilikonnal mert orrán száján folyni fog... Egyébként szelepfedél alatt vákuum vagy nyomás van ?

Ui. Bocsi a "hengerfejpakolásért" :P :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#49955) diablo1984 válasza erikke17 (#49954) üzenetére


diablo1984
veterán

természetesen nyomás, azért kifelé jön az olaj és nem levegőt szív!

a pakolás nem téma! :D

(#49956) erikke17 válasza diablo1984 (#49955) üzenetére


erikke17
őstag

Egyértelmű csak nem voltam benne biztos :) Mikor összeraktuk akkor is nyomta, de azt hittük főtengely szimeringet nyomta ki mivel vezérlés felől volt olajos meg a lengőkar is. Kapott újat jónak is bizonyulta de aztán egy 20km után megint olajos lett.. Ekkor már tisztán látszott, hogy ott tolja ki a szelepfedélnél. De főként vezérműtengelyeknél ahol a félkör alakú tömítés van.

De csórika picit erőtlen lett. Odalépek neki 3-ban fordulat 1500 aztán semmi, ugorni szokott. Arra tippelek, hogy a fagyállós víz kimosta kokszot kipuffból aztán beletolta katalizátorba. :( (még mindig büdösít ahogy ég ki a zsíros fagyálló) pedig mint az óramű úgy jár pöcröff hidegen melegen nem rángat se semmi. Mást nagyon nem tudok...

Pedig google is ad rá találatot :DD

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#49957) mohabá 007 válasza erikke17 (#49956) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Megpróbálom megérteni amit leírtál. :B Röviden: Kicseréltétek a szelepfedél pakolást,mert engedte az olajat.
Kicserélve új utángyártottra,de ez is engedi kifelé az olajat,nem tömít rendesen,ezért holnap újra szétkap, + sziló ahová kell,és minden oké.gépsárkány gyógyítva.Jól mondom? (eddig még értem is :K )

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#49958) Gabis válasza erikke17 (#49954) üzenetére


Gabis
őstag

Nálam is hengerfejtömítés csere lesz a Corsa-nal, mert szegényke eléggé tolja kifelé a cuccot. A szerelő azt mondta, hogy szívesen megcsinálja, de idővel megint tolni fogja kifelé. Akkor ajánlatos jelezni neki, hogy a pasztát se hagyja ki?

(#49959) diablo1984 válasza Gabis (#49958) üzenetére


diablo1984
veterán

a hengerfej tömítés nem egyenlő a szelepfedél tömítéssel!

(#49960) erikke17 válasza mohabá 007 (#49957) üzenetére


erikke17
őstag

Igen jól értelmezed :D

Alapjába hengerfejtömítéssel indult az egész mert beledobta olajba vizet. Egyúttal kapott új szelepfedél tömítést előtte csont száraz volt(nem akartuk öreget visszatenni), de ez az utángyártott valami enged... :((( Ezt orvosoljuk holnap szilóval.

Plusz valamiért erőtlen lett a dög. Sok vizet beledobott kipuff rendszerbe is szó szerint csurgott belőle ami még mindig ég ki büdösít a zsíros fagyálló. Igaz már nulla ahhoz képest mint az elején. Erőtlenségre meg arra tippelek, hogy belehordta katalizátorba a feloldott kokszot kipuff rendszerből. Mert alapjába véve szépen muzsikál.

Gabis - Szelepfedél tömítés lesz az, ahogy diablo is írja. Szerintem nyugodtan kenjed be szilóval rosszat nem csinálsz vele csak tutibb lesz a dolog :)

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#49961) mohabá 007 válasza erikke17 (#49960) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

.."hengerfejtömítéssel indult az egész.." no erről nem volt most szó, :D azért nem értettem mindent amit írtál,de később már beugrott,hogy Te írtad,hogy mit hozott a nagyszakállú. :K

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#49962) Gabis válasza diablo1984 (#49959) üzenetére


Gabis
őstag

Szelepfedelet akartam írni...

(#49963) akos86


akos86
aktív tag

Kedves fórumtársaim!

Előzmény: Adott egy opel astra 16. 16v amiból 1 henger később 2 nem járt. Levettük a hengerfejet és a tömítés át volt szakadva a 1 és 2 henger között. A hengerfejet milyen esetekben kell felújítani a szelepek jól zárnak és nem lötyögnek.

A segítséget előre is köszönöm.

3dfx, gone but never forgotten...

(#49964) sbazsi válasza F_Gergely (#49953) üzenetére


sbazsi
veterán

És melyik az, ami Zafirához (A) jó? :P
És áttehető az elektronika is? :U

[ Szerkesztve ]

(#49965) diablo1984 válasza akos86 (#49963) üzenetére


diablo1984
veterán

ha jót akartok, akkor elviszitek hengerfejesekhez síkolni, ők nyomáspróbázzák is, megmondják, hogy jól zárnak-e a szelepek, szelepszár szimmering és szelepvezetők is rendben vannak-e!szemre nem fogod tudni megállapítani, a szelep zárni tudhat, rugó feszítheti a szelepet, hogy ne lötyögjön, ezért nem lehet laikusként megállapítani, hogy jó is-e.....

(#49966) trassher


trassher
addikt

Még jó hogy vasárnap zárják el a vizet 11 óra előtt. Majdnem szabotálták az autótakarítást. :DDD Még idejében feltöltöttem a porszívót de a portörlés old school módon babapopsitörlővel történt.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#49967) Petyyyyy válasza trassher (#49966) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Még szerencse hogy a kutya is eltörik ha be akar fordulni a sarkon, olyan hideg van. Lehetetlen autót mosni.
Am mit keres a víz a porszívóban?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49968) trassher válasza Petyyyyy (#49967) üzenetére


trassher
addikt

Csak belső takarítás volt, itthon nem tudok autót mosni. Debrecenben a kassai úton szoktam magamnak mosni ha nem tudom vinni kozmetikába. Azért olyan hideg még nincs, itt legalábbis 3 fok van.
Ilyen porszívónk van. Nagy, vizes dömper.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#49969) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Már egy ideje le akartam írni mit láttam de mire géphez kerültem sose jutott eszembe. 2 hete kb amikor mindenkinél beindulhatott a téligumi csere akkor egy derék tulajnál észrevettem, hogy valami nem 100-as a kocsin. Bár ezt még a gumis is űbereli ha ő tette fel neki a kereket.
Néztem, hogy miért "villog" a futófelület az autón...aztán rájöttem, hogy a nagyeszűek a matricát nem vették le az új gumiról. :DDD

(#49970) Petyyyyy válasza trassher (#49968) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Itt vidéken elég cudar idő van, 11 után kezdett eltűnni a fagy. Az a takarítógép viszont príma darab.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49971) trassher válasza Petyyyyy (#49970) üzenetére


trassher
addikt

Én is vidéki vagyok. :D Szabolcs megye, kisvarsány.

F_Zolee: Disco - disco. :DDD

Redmi Note 7

(#49972) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Valakinek egy jó OPC? :D [link]

(#49973) Petyyyyy válasza trassher (#49971) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Akkormeg? :D

F_Zolee - forgalomból ideiglenesen kivont :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49974) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

15 éves G Astra, 1.6 16V, 188K km, sportülésekkel, németből.
Mi az amire ennél a típusnál figyelni kell? Bratyóm nézi meg holnap a gépet.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49975) F_Zolee válasza Petyyyyy (#49973) üzenetére


F_Zolee
veterán

Na meg milyen rendes volt, hogy kitöltötte a motor adatait is. :D

(#49976) Kickass válasza Petyyyyy (#49967) üzenetére


Kickass
őstag

Én ma mostam :D 2 fokban.
Igaz viledázni nem volt kedvem, ment egyenesen utána a garázsba. :K

(#49977) gzbotii válasza Petyyyyy (#49967) üzenetére


gzbotii
veterán

Mit jelent nálatok a hideg?
Nálunk -10tol kezdődik

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#49978) Markizmark válasza gzbotii (#49977) üzenetére


Markizmark
addikt

Nálam ott kezdődik a hideg amikor belülről ráfagy a leheletem a szélvédőre valamint amikor nem nyit ki a termosztát amíg átérek a szomszéd faluba. :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#49979) Phobion válasza trassher (#49910) üzenetére


Phobion
őstag

ilyen típusú F Astrahoz is van?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#49980) Petyyyyy válasza gzbotii (#49977) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az jelenti a hideget, mikor másfél perc sem kell, hogy lefagyjon a kezem, továbbá minden ablak le van fagyva, lógnak a jégpálcikák a faágakról. Nem tudom hány fok lehetett.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49981) trassher válasza Phobion (#49979) üzenetére


trassher
addikt

A frogum oldalán f astrát nem írnak de más gyártónál tuti van.

gzbotii: Az igaz hideg nálam ott kezdődik amikor levegőt veszek és az orrcimpáim összetapadnak. Ha valaki akkor én utálom a telet.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#49982) Phobion válasza trassher (#49981) üzenetére


Phobion
őstag

Pont olyanra lenne szükséges, ahol a kuplung mellette tudnám pihentetni a lábam :DDD és nem koszolnám vele az autó "kárpitját"

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#49983) trassher válasza Phobion (#49982) üzenetére


trassher
addikt

Az hogy van e rajta lábtámasz rész is vagy nem az változó. :) Ezen például van.

Redmi Note 7

(#49984) gban válasza Petyyyyy (#49974) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mire kell figyelni? Hogy ne török legyen a kereskedő...

Postázást nem vállalok.

(#49985) Phobion válasza trassher (#49983) üzenetére


Phobion
őstag

Oh, köszi :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#49986) diablo1984 válasza gban (#49984) üzenetére


diablo1984
veterán

meg ne orosz, ne arab, de várjuk csak, akkor más nem is maradt! inkább gazdától kell venni, ott jót is ki lehet fogni, a kereskedések amit exportra kínálnak az mind tekergetett órások, sok százalékban a hazautat sem feltétlen bírják ki(főleg ami úgy is néz ki)

(#49987) gban válasza diablo1984 (#49986) üzenetére


gban
Közösségépítő

Pontosan.
Haver onnan hozta a Signumját, 130k-val. nem tudta, abban csak az órában írható, a computerben nem - itthon ki is derült a pontos km: 255k.
És igen, török volt a kereskedő.
Amúgy azt vettem észre amikor érdeklődésből nézegettem, ott is ugyanaz a helyzet mint itthon, mindennel: ha az eladó magánszemély, az ár is nagyon sokszor horror, mert én az alatt oda nem adom, vagy csak fogalmuk sincs az értékéről.

Postázást nem vállalok.

(#49988) Petyyyyy válasza diablo1984 (#49986) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem km óra állást kell venni, hanem állapotot. De persze mondtam neki legyen résen. Szerencsére egy opel b.zival megy majd megnézni az ótót, reméljük a legjobbakat.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49989) F_Gergely válasza gzbotii (#49977) üzenetére


F_Gergely
őstag

nálam +10 fok alatt hideg van :DDD

(#49987) gban:
km azért nem releváns mert ha át akar vágni átfog. KM óra átírható az ECU meg cserélhető, még a motor is cserélhető. Ezért nem értem ezt a nézzük km-t semmit nem számít. Állapot a lényeg.

Reggel csúsztak az utak, én sose attól félek én balesetet okozok hanem valami gyökér belémszáll. Jövök reggel, 70-es tábla én mentem 50-el, gyökér meg tol hátulról. Csak motorfékkel lehet ilyenkor fékezni mert nekem is egyből dolgozott az ABS. És a sok barom tolja b'zdmeg, néztem tükörben, kacsázik az egész autó mert látom hogy szerencsétlenkedik mert csúszik az út de azért tolja meg pörgeti a kereket és várja a megváltást. Idióták komolyan, én meg foshatok mikor száll belém egy hülye...

[ Szerkesztve ]

(#49990) diablo1984 válasza Petyyyyy (#49988) üzenetére


diablo1984
veterán

persze, meg aki korán kell aranyat lel, meg a jó pap is holtig tanul!

de gondolom ti sem a 3-400ezres km óra állásút nézitek meg, pedig az is lehet patika állapotú!

úgyhogy ezekkel a szólás-mondásokkal nagyot lehet mondani, de baromság, eleve ha 150ezer km-t futottól nem akarsz használtabbat venni, akkor meg sem nézed a többet futottakat, a 150ezer alattikból meg már nézhetsz állapotot persze, de azok akár mind ugyanúgy 2-300ezret futott, így összehasonlítani is nehéz!

úgyhogy mindenki a km-t nézi, utána állapotot, ezért van a sok tekergető minden felé.

(#49991) Declare válasza Petyyyyy (#49899) üzenetére


Declare
őstag

Ez egy nagy kerdes a neten is :D en ugy tudom az enyemben Isuzu van....a J astraban mar nem vagyok biztos :F

(#49908) realmadrid ezt mondjuk, hogy "igy van" es hogy " el kellene felejtenei szemelyautokba a dizel motort, ezt hogy passzintid össze az en hsz-emmel? :D En lyet nem mondtam :)

Amig a dizel olcsobb es kevesebbet fogyaszt belöle az auto, addig sajna ez eleg valoszinütlen. Amugy egy nagyobb limuzin vagy terepjaroba sem hiszem, hogy környezetkimelöbb lenne egy nagy benzinmotor, ami 10-12 litereket nyel be, mig a dizel 7-8 al mozgatja. Ugyanigy el kellene akkor felejteni a nagyteljesitmenyü, mondjuk 200 lo feletti motorokat es mindenkinek 1.4 tsi hybriddel kellene jarnia :)) azert ez elegge utopia szagu, lassuk be :)) (en mondjuk mar irtam, hogy egy 1.4 tsi hybridbe (pl golf gte) azonnal atülnek....csak ott indul, hogy hasznaltan 10 millio :D

(#49992) Petyyyyy válasza diablo1984 (#49990) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Pedig de. Az utóbbi egy hónapban nagyon szkeptikussá váltam - az egyébként akár valós - kevés km-t futottakkal szemben. Az enyémet is 313K km-rel vettem.
Megnézem az évjáratot, km-t, képeket...valós lehet? Mégegyszer a km-t, aztán az árat és igyekszem ítéletet hozni. Dióhéjban így történik nálam. Az egyetlen eset amikor hiszek az órának, ha végig vezetve van a szervízkönyv.

Declare - Engem meg aztán hiába kérdezel, egyetlen alkalommal sem ültem dízel H-ban. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49993) diablo1984 válasza Petyyyyy (#49992) üzenetére


diablo1984
veterán

ja, csak németben a találatot ha nem szűkíted le mondjuk 200ezer km-re, akkor felhoz 3000 találatot és annyi. sokszor olyan fosul van fotózva a gép, hogy akár totálra is lehet töve, az sem látszik belőle! az alapján ítélni az állapotát nem lehet, meg jellemzően a rendszám átrakott, magán emberes(kereskedős) félrerakott autók okádék koszosak belülről, a német még takarítani sem szereti azt amit már szemétnek tekint, mert ott az új verda..... így képről elhanyagoltnak tűnhet....

(#49994) Petyyyyy válasza diablo1984 (#49993) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Igen, ez sajnos igaz. Van olyan képes hirdetés, amire rögtön ctrl+w nyomok, pedig csak egy takarítás kellene a gépnek. Ha viszont találkozik az igényekkel, fel kell hívni Jürgent és kérni kell pár normális képet.
Én inkább városokra/kerületekre szoktam szűkíteni. Van néhány ismerős meg családtag, akik rendszeresen járnak ki autókért. Akad aki csak célzottan bizonyos városokba és van aki körútra megy egy adott csíkon. Részben ezért is írom olyan könnyelműen, hogy el kell menni és meg kell nézni.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49995) bubi92


bubi92
őstag

astra g 1.6 16v, mekkora a gyári akkumlátor ?

(#49996) Jofi81 válasza bubi92 (#49995) üzenetére


Jofi81
őstag

Ha jól emlékszem a gyári 45Ah, én 56Ah-s akkut raktam bele.

(#49997) gban válasza F_Gergely (#49989) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igaz ez az állapotot nézünk dolog, de akárki akármit mond, korlátozással.
Mert pl. nekem jó ugyan a kuplungom, de 250k van benne, bármikor megadhatja magát. Ugyanígy jó volt 100k-nél is, mégsem ugyanaz a helyzet.
20-30 ezerrel ezelőtt a lengéscsillapítók is jók voltak, de már nem azok.
Szóval az egy dolog hogy jó állapotú az autó, csak nem mindegy hogy meddig marad az.

A másik, meg hogy ha rájövök hogy buherált a km, az egyrészt jó alkualap, másrészt meg amúgy se kell, mert engem ne akarjanak átverni :DDD
Meg ha ezzel átvernek, akkor ki tudja még mivel akarnak megvezetni.

Postázást nem vállalok.

(#49998) Declare válasza gban (#49997) üzenetére


Declare
őstag

Szvsz egy autonak mindig lesz valami baja. Van az elsö mondjuk 70-80k km amig nagyon nagy esellyel gondtalan, de utanna szepen jönnek a kisebb/nagyobb dolgok. Ha valaki hasznalt autot vesz, az nem akarja/tudja kifizetni a kenyelem arat, hogy beül a 0 km es autoba es gondtalanul autozik.
Azert veheti meg az ember joval olcsobban a hasznalt autot, mert ott idöt es energiat kell fektetni ezekbe a dolgokba, hogy utannanez, az adott tipus/motor hibainak, gyengeinek. Altalaban milyen alakatreszek meddig huzzak, mik a szeriahibak stb. Ezutan hozzaertö emberkevel atnezeti es belekalkulalja, amit kell (uj gumi, fek, turbo...akarmi).

Innentöl viszont megint arrol beszelünk, hogy allapotot veszünk nem km-t. Az evjarat es a futott km jo alap arra, hogy belödd, kb mi az amit költeni kell a kocsira, de minden fazisban lesz valami, tök mind1, hogy 120k van benne vagy 160 vagy 220 vagy 300,400...kb tudni kell az auto kb hol tart es ezt szemelött tartva atnezetni/rakölteni amit kell.

szvsz :B

(#49999) Petyyyyy válasza Declare (#49998) üzenetére


Petyyyyy
addikt

[link] :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50000) Markizmark


Markizmark
addikt

50000. :) :)) :D :DD :DDD

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.