Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49801) diablo1984 válasza Borokafa (#49799) üzenetére


diablo1984
veterán

akkor én mit mondjak az 1.0-ás yarissal?

ma hajtottam a céges vivarot 2lityis cdti, besírtam, annyira hiányzott már a turbós nyomaték, pedig gyenge egy motor, de ahogy egy turbós dízel húz, az kell!(az enyém 1 hónapja van szétszedve, remélem mostmár hétvégén visszakerül a motortérbe és remélem jó is lesz!)
(#49798) F_Gergely : bmw-be is van 1,6os szívó benzin motor, audiban meg mégkisebb, azoktól egy bálna 3 japán halászhajót húzva is jobban gyorsul. nekem a c vectra kombi 1600+volt, és ment mint a bolond, de egy omega még nagyobb, már szinte feleslegesen nagy, így egy nagy benzines motorral, vagy egy dízellel is üzemanyag temető, ahhoz a kasztni megindításához kell a kraft. lendületből persze megy, de pl a nagy amcsi verdákban sem tudnám magam elképzelni, az omega is ilyen számomra.....

[ Szerkesztve ]

(#49802) F_Gergely válasza zolikaDB (#49800) üzenetére


F_Gergely
őstag

Akkor megnyugtatlak mert az asszony jol latja. Benzintemeto, vagy epp gazolaj. Mondom, iszonyat draga hozza minden (B2rol beszelunk 2001-2003 kozotti evjaratok) vagy egyaltalan nemnis kapsz hozza alkatreszt. Viszont ha jo es megy, mindent el tud veled felejtetni. Egyebkent nem nehezebb a kasztni mas autoknal nekem a vectra is 1500 kg az onsulya. Omegak nagyon mennek, foleg ha chippelva van... ha lepadlozod meg 50nel is keresztbe tud neked fordulni. En azt szerettem benne (tul azon hogy megy es nagy, kenyelmes es full extra) hogy iszonyatosan jol megcsinaltak a szigeteleset. Szerelni horror, de szinte semmi menetzaja nincs. Belulrol amugy ocsmanynak tartom mint ahogy a tobbi vele megegyezo evjaratu opelt (c vectra, signum) a B1 belseje viszont szep. Hatul szintezo allithato felfuggesztes meg hab a tortan, bar az volt b vectrara is :)

(#49803) mikoljan válasza ALI_G (#49789) üzenetére


mikoljan
tag

Talán segít: [link]

- - - We Enter Into The Future - - -

(#49804) Declare válasza F_Gergely (#49795) üzenetére


Declare
őstag

Most raneztem, a 2000-2001 es evjarat körül az omega legcombosabb valtozata a 3.2 V6 - 218 lo

BMW 2000 evjarat:

530i - 231lo , 535i - 245lo, 540i - 286lo, M5 - 400lo

csak ha mar a horol, meg a hotolorol beszelgettünk :P

sorry az offert, de az altalanositast nem szeretem ;) nekem is Astram van meg decidenek is....valahogy a kettö megsem ugyan az :D

(#49805) diablo1984 válasza Declare (#49804) üzenetére


diablo1984
veterán

igen, ezért mondtam, hogy az omegát nem versenylónak tervezték, így alulmotorizált prémium márkákkal összevetni felesleges, azok is tudnak menni, ha olyan motor van bennük, pl a 2,5td sor6 motor a bmw-kben is ugyanígy megvan(ugyanaz a blokk).

egyszer régen az egyik tanárunk 7es bmw-ében ültünk diákok élményautózáson, asszem valami 4literes 12 hengeres rettenet volt valami kétszázpár lóval, úgy gyorsult, hogy a fejünk majd leesett, pedig a sofőrön túl még voltunk 7en a kocsiban! na az német technika volt, pedig a 7es is 2 tonna körül van, nagy budi, a motor benne akkora volt hosszában, mint egy általános iskolás gyerek!

[ Szerkesztve ]

(#49806) F_Gergely válasza Declare (#49804) üzenetére


F_Gergely
őstag

Azért az M-es bömös kicsit más tészta :)
Nekem volt omegám, jól megy a súlyt nem igazán értem mert 1500 kg sose éreztem alulmotorizáltnak, ellentétben az olyan autókkal amikben van 1,4-1,6-1,8-as motor.
Én szerettem az omegát bár kombi fétisem van, abból csak sedan, kombi sose tetszett. Nagy, tágas, és jól megy. Jól megy egy alfa is vagy egy saab de nekem azok beltérre nagyon szűkek.

(#49807) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

No, mivel régen írtam, ezért most felteszek egy 100ezer forintos kérdést

Miért tekert ma elég sokat az önindító hidegindításkor?

a) hideg van
b) akkumulátor vagy önindító
c) öreg az autó
d) most fordult csak elő, ne foglalkozz vele

A paraméterek: Astra F C14NZ, elvileg jó akksi, kb. 4 napot állt, kéthetente van min. 100 km folyamatos országút

Üdv! :D

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#49808) Declare válasza F_Gergely (#49806) üzenetére


Declare
őstag

"Sokat is eszik de megy mint allat. BMW, Audi maga evjarataban ezeket ugy tolja le mint hokotro a havat." erre irtunk ;) . A legcombosabb omega a felsorolt kategoriatarsak motorpalettajanak elsö felet megfogja, mondjuk igy.
Az M bmw, ugyan ugy szeria, utcai auto, de az amugy is csak hab volt a tortan, a felsorolasban :D

ettöl meg lehet jo, szerethetö es biztosan jol is megy....csak azert kezeljük helyen a dolgokat....ha valami peugeottal vagy vw vel peldaloztal volna, szerintem nem szolok semmit, de egy bmw-s beszolas mellett nem tudok szo nelkül elmenni :B :D

(#49809) beg válasza HoaryFox (#49807) üzenetére


beg
veterán

Vágó úr én megjelölném az a,b-t vegyesen.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#49810) JanR válasza beg (#49809) üzenetére


JanR
addikt

Felezzünk! Ha telefonos segítség kellene, akkor én az a,-t mondanám. Én is 5 naponta indítom be az autóm, múlthéten tekert is szépen (Y30DT).

(#49811) HoaryFox válasza beg (#49809) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

:C

Szóval mérjek rá az akksira, hátha nem tölt fel rendesen, mielőtt elteszem pihenőre?

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#49812) Declare válasza HoaryFox (#49807) üzenetére


Declare
őstag

Mit jelent a sok? :)

a, hideg van...mennyire hideg? kökemeny minuszok nincsenek, de ha minden ugy müködik ahogy kell, egy 1.4 motor -10 ben sem tekerhet szvsz sokat.

b, akku/önindito siman lehet :K

c, egy öreg auto, ha patent rajta minden, ugyan ugy kell, hogy induljon, mint egy nem öreg :)

d, ha most fordult elö leöször, valoban ne kövess el harakirit :D , de azert jol teszed, hogy foglalkoztat a dolog es utanna jarsz :K

Meg estleg lehet rossz minösegü üzemanyag.

Ettöl függetlenül egy jo minösegü, automata akkutölöt erdemes beszerezni, amit ratol neha az ember. Az szulfatlanitja es kaban tartja az akkut. A kocsi az mindig maxal tölti szegenyt, ami nem tesz jot.

Nekem ez a CTEK nagyon bejött. Kicsi, könnyü, a komfort csatikkal pedig gyerekjatek radugni a kocsit töltöre. Szerintem egy ilyen alap tartozek egy autosnak es akkor az akku nem fog beszivatni :K

(#49813) Petyyyyy válasza HoaryFox (#49807) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ma reggel nekem is egy hangyabokányival tovább tartott az indítás. Állt vagy egy hetet.

Teljesen össze vagyok zavarodva a fogalmakkal - én hülye. A hozzája értő szerelőbácsi aszonta, hogy hiányzik a trafó. Ezért nem kap elég naftát a jobb oldali fényszóróm. Cseredarab-vadászat indul.

Ezek fényében a lámpatest hátulján figyelő fekete kis doboz a gyújtó lesz. De most már aztán mindegy.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49814) beg válasza HoaryFox (#49811) üzenetére


beg
veterán

Az is megoldás. Nekem is most egy olyan akksi van, amit bébiszittelni kell. Túlélt 2 éve egy kiszáradást, már 8 éves, de még megy :) Este ha sok járás után leállok, majd pár perc múlva rámérek, 12,3V ami reggelre lemegy 12-re. Figyelni kell, aztán ha az állások után 12 alatt van, akkor lelkiekben fel kell készülni a cserére.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#49815) F_Gergely válasza Declare (#49808) üzenetére


F_Gergely
őstag

wv tud menni főleg ha valami sleeper verda azt van benne 4000+ köbcenti :DDD
De pályán peugeot-os már szívatott meg 608-as franc gondolta hogy tud menni 160-nál úgy otthagyott mint a szar pedig 180-ig toltam neki de utána hagytam hagy menjen... Álmomban nem gondoltam volna.

(#49816) gzbotii


gzbotii
veterán

Nekem kb 3-4mp teker. Az jónak vagy rossznak számít?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#49817) F_Gergely válasza gzbotii (#49816) üzenetére


F_Gergely
őstag

nálam ha napi használatban van az autó nem teker csak kb felet utána már jár a motor. Ha 1 hetet áll akkor tud tekerni 2-3-at mire elindul, de ha izzít mert hideg van akkor pöccre indul teljesen mindegy mennyit állt. HA nem izzít mert 5 fok felett van akkor teker.

(#49818) gzbotii válasza F_Gergely (#49817) üzenetére


gzbotii
veterán

5 fok alatt, 1-2 nap állás után.
Hidegben általában ennyit szokott.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#49819) trassher


trassher
addikt

Reggel leadtam az autót a pilkingtonnál. Fél 4-re mehetek érte.

Redmi Note 7

(#49820) Petyyyyy válasza trassher (#49819) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Kicsit lemaradtam, mi lesz a művelet?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49821) mohabá 007 válasza HoaryFox (#49807) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Hogy indítasz?

a.) gázpedál,kuplung érintetlen,
b.) gázpedál tapos,kuplung érintetlen,
c.) gázpedál érintetlen,kuplung betapos,
d.) gázpedál betapos,kuplung betapos.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#49822) F_Gergely válasza mohabá 007 (#49821) üzenetére


F_Gergely
őstag

nekem csak a kuplungot mondták hogy benyomva indítsak mert akkor a váltót könnyebben forgatja meg.

(#49823) trassher válasza Petyyyyy (#49820) üzenetére


trassher
addikt

Szélvédő ki, szélvédő be. :)

Redmi Note 7

(#49824) diablo1984 válasza F_Gergely (#49822) üzenetére


diablo1984
veterán

ha a kuplungot benyomod, akkor pont nem forgatja a váltót.....szerintem......

(#49821) mohabá 007: normál esetben egyiket sem nyomva kellene klikkre indítani, nálam a fos motorral, már mindent tapostam, de akkor sem indult hamarabb, pl a sprinter meg nem is indít, ha a kuplungot nem nyomom ki! ez miatt meg biztonsági szempontból(véletlen nincs-e sebességben) én a kuplungot ki szoktam nyomni!

[ Szerkesztve ]

(#49825) mohabá 007 válasza F_Gergely (#49822) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Pontosabban: Könnyebben indul,csak a motort forgatja,a sebváltó,és a benne lévő hideg,dermedt olaj indításkor nem terheli az önindítót. :K

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#49826) HoaryFox válasza Declare (#49812) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Hát a szokásos 2-3 tekerés helyett ma vagy 7- tekerés alatt indult csak be. De ha már mentem vele, leállítom és utána megint elindulok egy 10 perc múlva, akkor már pöccre indul.

Sajnos a töltő nem opció, mert lakótelepen lakom, max. ha mindig kiveszem az akksit, de az nem pálya :(

(#49821) mohabá 007 benyomott kuplung, semmi gáz, engem így tanítottak, sőt, az autó kézikönyvében is ez van, mert tönkrevágja a katalizátort az el nem égetett benya.

Ja, és a többieknek is thx! :R

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#49827) Petyyyyy válasza trassher (#49823) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Kavicsos volt vagy pókhálósodott?

Most hívtak: délután mehetek én is az autóért. Trafó csere in process. A kínai vacak helyett egy minőségi szettet választva, 3 év garival, 2 új izzóval (22K), munkadíjjal: 57K.
A gyári trafó 157K lett volna. :U

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49828) beg válasza beg (#49814) üzenetére


beg
veterán

Na ezen felbuzdulva ma reggel is rámértem, 11,7V azt hiszem nem húzza ki a telet. Olcsón jó akksit hol lehet most beszerezni?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#49829) trassher válasza Petyyyyy (#49827) üzenetére


trassher
addikt

Szarul volt beragasztva és beázott az autó sajnos.

Redmi Note 7

(#49830) Declare válasza HoaryFox (#49826) üzenetére


Declare
őstag

"benyomott kuplung, semmi gáz," :K

Hat lakotelepen ez valoban egy szivas kerdes :( en par havonta randomban radugom egy delutanra, par ora alatt rendberakja. Ez biztos, hogy segit az elettartamanak.....nyilvan lakotelepen en sem szerelgetnem ki be :U bar lehet celszerü lenne legalabb a teli idöszak elejen, meg vegen :F

Szerintem az akkura merj ra, az lehet ludas.

(#49831) AMD Power válasza zolikaDB (#49791) üzenetére


AMD Power
titán

Láttam én is a FB-n. Csodaszép. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49832) Markizmark válasza HoaryFox (#49826) üzenetére


Markizmark
addikt

Pár óra állás után nálam is többet teker indításkor, de utána már pöcc. Valószínű, hogy ennyi idő alatt kicsapódik a benzin a szívóágban és ugye nálunk elég hosszú az út az injektortól a hengerig és ezért mire újra feltelítődik a szívóoldal a megfelelő arányú keverékkel addig fordul és szippant párat a motor.
Ez persze csak az én elméletem, nem tudom mi más oka lehetne még.
Én még a kuplungot se nyomom ki, csak üresbe teszem és a gázt se nyomom, csak tekerek.

Szívó dízelnek (full mechanikus, 0 elektronika) meg elvileg pont az a jó ha padló gázon indítod, ott nincs fojtószelep, dől be a levegő amúgy is.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#49833) gban válasza HoaryFox (#49826) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hideg van, így több a levegő mert hideg, szegényebb a keverék, így később indul picivel, normális dolog.
Akku sokat teker + akku rossz az nem passzol :))
Ha rossz akkor nem teker.

Postázást nem vállalok.

(#49834) HoaryFox válasza Declare (#49830) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

és (#49832) vebbful és (#49833) gban köszönöm a segítséget!

Valószínű az lehet a "gond", amit gban írt, de azért majd rámérek arra az akksira :K

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#49835) AMD Power válasza Declare (#49830) üzenetére


AMD Power
titán

En mindig benyomott kuplunggal inditom el a kocsit. Igy tanultam. Az aksit en minden evben egyszer ilyenkor osszel kiszedem. Letakaritom, feltoltom, megcsiszolom a sarukat stb... Majd egy kis contact sprayvel befujom. Jot tesz neki. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49836) trassher


trassher
addikt

Elkészült a szélvédőragasztás. Kérdeztem az öreg szakit aki csinálta, hogy nagyon gányul volt e berakva. Azt mondta nagyon cigány munka. A képen pirossal jelölt részeken konkrétan nem volt ragasztó.

Redmi Note 7

(#49837) AMD Power válasza trassher (#49836) üzenetére


AMD Power
titán

Vajon miért is ázott be szegény mi.... ? :( Az öreget akitől meg vetted gépet rúgd fel a Holdra!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49838) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Félvigyor a mai nap. Elkészült ugyan a gép, van villany mindkét oldalon, de azért kicsit látszik hol van az eredeti trafó. Azon az oldalon kicsit erősebb fényt vetít.
Márkaszervízt is felhívtuk az érdekesség kedvéért: Finnország, Dánia, Németország - sehol nincs trafójuk a gyári xenonhoz. :(

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49839) F_Gergely válasza Petyyyyy (#49838) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nem mai auto, alkatreszek meg gyorsan kifogynak :(

(#49840) Petyyyyy válasza F_Gergely (#49839) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Pechemre én is csak nap végére érem el akit kell. Lehet januárban tudnak hozni nekem gyárit is, bontottat.
Tuti cseréltetem, ha igen, mert nem akarom így hagyni.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49841) molnarpeter válasza Petyyyyy (#49840) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ebay?

(#49842) trassher válasza AMD Power (#49837) üzenetére


trassher
addikt

Majd kap az élettől ;]

Redmi Note 7

(#49843) Petyyyyy válasza molnarpeter (#49841) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Jó lehetne, de kb. azt sem tudom hogy néz ki a xenon trafója. Másrészt aki hozza, csak kipróbált darabot hoz majd. Így nincs szívás csomagbontás után.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49844) AMD Power válasza trassher (#49842) üzenetére


AMD Power
titán

Tuti...

Tudod mivel talalkoztam tegnap? Azzal a C Corsaval 1.7CDTI amivel leraktam a forgalmi vizsgamat 2008-ban. :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49845) molnarpeter válasza Petyyyyy (#49843) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egyik a refund, a másik a paypal által biztosított 12 ingyenes visszaküldési lehetőség :)

(#49846) Petyyyyy válasza molnarpeter (#49845) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Csak a biztos. Jobb az ha ő elmegy érte, megnézi, elhozza. Holnap kapok választ vissza tudják-e építeni a gyárit ha megjön. Nagyon remélem hogy igen. Nem hagy nyugodni a dolog.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49847) molnarpeter válasza Petyyyyy (#49846) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Persze, én csak a viszonylagos beszerezhetetlenség miatt javasoltam :)

(#49848) lafaty80


lafaty80
őstag

Sziasztok,

Eljött az ideje a kocsi frissítésnek (fiat brava '96 1.6 16V).
Családi autóban gondolkodunk és opelben. Páromnak mutattam egy vectra c 1.8 2004 verdát, azóta szerelem van iránta és ehhez hasonlít mindent :)
Ami eddig szóba jött: vectra c kombi, h astra kombi, zafira (és skoda octavia kombi). Benzin párti vagyok.
Ami igazából érdekelne, hogy szerintetek motor szempontjából mit válasszak? Lehet persze dízel is, de ahogy hallottam nem mindegy milyen motor.

Első sorban én megyek melóba vele napi szinten 60-100km távokat, de 2 gyerekkel is mennék ide-oda. Klíma kell hogy legyen benne (mert). 1-2 zafirában volt szerencsém ülni, elöl kényelmes, de hátul nagyon fapados (mindegyik ilyen?), vectra mindenben jó volt eddig, h astrában és skoda octaviában még nem volt szerencsém terpeszkedni.

Nem tudom pl. hogy vannak-e évjárati, kasztnis, motorikus jellemzők, amiket érdemes figyelembe venni.

Ja és kb 1.2-1.4MFt lenne a cserére ...

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#49849) Findzs válasza beg (#49828) üzenetére


Findzs
addikt

nekem is kellene vennem
én ahogy nézegettem itt a legolcsóbb és a szállítási költség is "baráti" [link]

a tescoban néztem a hétvégén de egy 56-os s3 bosch 28 ezerért volt kirakva :Y

jónak mondták még a gigawatt akukat is mert azt is a bosch gyártja [link]
kicsit bazári kínai neve van :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#49850) AMD Power válasza lafaty80 (#49848) üzenetére


AMD Power
titán

Probalj ki egy H Caravant is. Egy 1.6 16v meg egy 1.7CDTI is. Evi hany ezer km menne bele?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.