Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50601) AMD Power válasza szabonagyur (#50594) üzenetére


AMD Power
titán

Normális igen. Nekem nyáron alig megy föl 90-92 fokra 35 fokban. Nincs ezzel semmi baj. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50602) zolikaDB válasza szabonagyur (#50596) üzenetére


zolikaDB
veterán

G Astra 1.4 dettó. Ma is ez volt. 35km, ebből vagy 10km 4-ben, 3000 rpm, fűtés 2-esen, és az út végére 80-at épphogy elérte. Ugye a menetszél is segít.

[ Szerkesztve ]

(#50603) ALI_G válasza Findzs (#50588) üzenetére


ALI_G
veterán

Kérdeztem szerelőt, szerinte új kell. Kérdeztem opelt, szerintük sincs más opció.

Az új opel B terv :)

[ Szerkesztve ]

(#50604) Findzs válasza ALI_G (#50603) üzenetére


Findzs
addikt

Azért furcsa mert azt írod a "bezáró funkciója" tehát feltételezem a nyitás jó
én inkább mikrokapcsoló hibára gondolnék
meg kéne nézetni egy műszerésszel is aki tud forrasztani :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#50605) gzbotii válasza AMD Power (#50601) üzenetére


gzbotii
veterán

En a hűtő 70% letakartam kartonnal, így felmegy 90re, hosszúba is.
Csak városban van a gond, olyankor gyakran 95+ lesz (ha dugóban ácsorgok)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50606) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Alkatrészes kérdésem van. A corsában az elektromos tükör állító kapcsolója nem jó. Csak 1, néha két irányba működik. Úgy látom egyen alkatrész, mert a fronterában is ilyen, meg elvileg f astrában, aA vectrában, omegában is ezt használták. Van esetleg elfekvőben valakinek? Megvenném.

[ Szerkesztve ]

(#50607) Mi5i


Mi5i
aktív tag

Sziasztok! Egy érdekes dolog történt így új évre. Tegnap este leparkoltuk az autót, a benzin szintje 1/4-es pöcök alatt volt picivel. Mondom szuper még pár napra jók vagyunk majd. Erre ma indulunk és a jelző nem mászott vissza a helyére. Villogott(!) is a lámpa, hogy szomjas, én meg nem értettem de hát nincs mit tenni, menjünk (lehet rosszul emlékeztem). Tank tele lett, belement 37 liter..

Gondolkodom, de egyelőre nem értem mi lehet a magyarázat. Azért az túlzás hogy ~14 literrel nemhogy villogni, világítani sem nagyon kellene nem? :F
Köze lehet a hideghez? Vagy hogy előzőleg 100-as benzin ment bele?

(#50608) Petyyyyy válasza Mi5i (#50607) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Tankolás után mit mutatott az óra?
Előző nyálnak semmi köze ehhez szerintem, az úszó ugyanúgy merül oktántól független.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50609) Gergőke88 válasza Mi5i (#50607) üzenetére


Gergőke88
addikt

Vízszintes helyen parkoltál? Nem volt "tócsa" alatta?

[ Szerkesztve ]

(#50610) tboy93 válasza Mi5i (#50607) üzenetére


tboy93
nagyúr

A mutato egy tampont, nem atomora pontossaggal mukodik. Ha hideg vagy nagyon meleg van, esetleg dombra/lejtore parkolsz akkor csalni fog. Tankolas utan nullazd a pillanatnyi km szamlalot, azzal tobbre mesz :)

(#50611) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Srácok!

Ez mitől lehet ilyen "olcsó"?[link]

(#50612) adorjant válasza F_Zolee (#50611) üzenetére


adorjant
senior tag

Fapad fehér kombi mivolta miatt? :) Amúgy meglepően sok H Astra van millió körül,miközben a szebb G Classicok is ennyiért mennek.

(#50613) beg válasza F_Zolee (#50611) üzenetére


beg
veterán

1.4, woodbench edition klíma és villanyablak nélkül. Az nagyon lehúzza az árát. Érdekes módon csak a motorteres kép mozdult be, az is megérne egy alapos átvizsgálást.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#50614) F_Zolee válasza adorjant (#50612) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem a G már valahogy nem jön be. Régebben még tetszett de már nem vennék.

Amúgy ez meg viszonylag fiatal. Kevés ilyen évjáratú kocsit kapni ennyiért ezért is furcsállom.

(#50613) beg: azt írja manuális klíma van. És elől villanyablak. :)

[ Szerkesztve ]

(#50615) szabonagyur válasza beg (#50613) üzenetére


szabonagyur
félisten

Klíma van, ablak meg relatív. Nekem mióta van a kocsiban klíma az ablakot is alig húzom le... amennyit meg igen ott le is tekerném, olyan extra amiért nem fizetnék :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50616) gban válasza beg (#50613) üzenetére


gban
Közösségépítő

Azért a szervizkönyv is erősen bemozdult, de így is igen hasonlóak a bejegyzések.
Tudom, ugyanoda hordta, és a jó szakembert megtartják, ezért ugyanaz írta mindig.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#50617) F_Zolee válasza gban (#50616) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mondjuk ha nincs baja akkor nem is lenne annyira rossz utód a mostani autómnak.

2009-10 környékén történt több dolog is a füzetben. :)

(#50618) zolikaDB válasza F_Zolee (#50614) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az evjarat egy dolog, a km futas egy masik. Ha beulsz, es log keze-laba, a valto lötyög, mint a szar, a kupplung a tetőkarpit korul fog, a fek meg beton, akkor lehet ez az auto 2012-es is 500-ert, mit sem er az evjarat.
El kell menni, megnezni, hidegen inditani, probalni, alanezni, es utana donteni.

(#50619) F_Zolee válasza zolikaDB (#50618) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nyilván nem két adat alapján veszek autót. Átnézetném előtte.

(#50620) zolikaDB válasza F_Zolee (#50619) üzenetére


zolikaDB
veterán

Merlegeld az 1.4-es motort is ;)

(#50621) F_Zolee válasza zolikaDB (#50620) üzenetére


F_Zolee
veterán

Azóta néztem 1.6-ost is de az messze van. Vagy még van libafoszöldben még egy a környéken de az a szín nem igazán jön be. A mostani 1l-es motor után rosszabb nem lehet amúgy. :)

(#50622) Mi5i válasza Petyyyyy (#50608) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Jah csak nem maradt más ötletem :) Tankolás után szépen felment a tetejére.

Gergőke88: Igen, civilizált parkolóban :). Tócsa sem volt (ha elfolyt volna, bele is ment volna több nem?)

tboy93: Köszönöm, igen, erre tudok csak én is gondolni. Ezt csináljuk, aha :) Csak tapasztaljuk még ezerrel a fogyasztását a gépnek.

(#50623) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Ez a matrica használható még idén januárban valaki ismeri esetleg az osztrák szabályokat?

Ezen az új szerzeményen van. Édesanyám vissza vinné külföldre, mivel kinti használatra van befogva.

(#50624) diegho válasza F_Zolee (#50614) üzenetére


diegho
nagyúr

Én inkább vennék egy tuti jó G -t, Vectra-t, vagy Zafira-t 2002-5 körül, mint ilyen fapad fost. Amúgy meg, ha kombi kell vegyél avensis-t, régebbi lesz, de nagy benne a hely és nem romlik el.

[ Szerkesztve ]

(#50625) szabonagyur válasza #TOTTI (#50623) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az éves osztrák megelőző év dec 1-től a teljes év utáni január 31-ig érvényes.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50626) haddent válasza diegho (#50624) üzenetére


haddent
addikt

Csak a fapad foson a pénz nem a fapadra megy el, hanem az állapotra, megkíméltségre, korra. Míg a fullextrás 30 éves szakadt széthajtott szar tele lehet mindennel, ha utánna havonta lesz valami baja (és nem is motorgenerálra gondolok, csak a sok extrára). Ki lehet fogni, de alapjába véve, hétköznapi használatra, nem gyűjtőnek, átlagembernek.. :F

(#50627) ALI_G válasza Findzs (#50604) üzenetére


ALI_G
veterán

Igen, a nyitás jó. Néha-néha a bezárás is működik, valószínűleg a mikrokapcsoló a hibás, de ilyen kis vacak aprósággal nem hinném hogy manapság foglalkoznak. Nyilván javítható, ha csak ennyi a hiba, de a tervezett elévülés korában mindent cseréltetnek. Esetleg tudsz ajánlani valakit?

(#50628) diegho válasza haddent (#50626) üzenetére


diegho
nagyúr

Azért egy 2002-es nem céges, nem rommá törött, hanem gazdás normálisan felszerelt autó és egy 2005-ös gyanúsan olcsó fapados közül nem kérdés, hogy egy értelmes ember az előbbit választja, persze az már más kérdés, hogy országunkban sokkal fontosabb az, hogy a szomszédnak lehessen villogni a 3 évvel fiatalabb autóval, mint az, hogy jó és megbízható autót vegyünk ugyebár.

(#50629) haddent válasza diegho (#50628) üzenetére


haddent
addikt

Épp fordítva, az a fontos, hogy hitelre vegyünk valamit amit fennt sem tudunk tartani VAGY használtan de akkor olyat ami azért luxus volt (egyszer) :DDD Szerintem. De az általad említett példában valóban jobb lehet az egyik. Meg a másik is. Nincs általános recept (szerintem)

(#50630) diegho válasza diegho (#50628) üzenetére


diegho
nagyúr

Kb 15 másodperc kereséssel találtam olyan autót, amit bármilyen autóhoz tényleg értő és segíteni szándékozó ember ezerszer jobban fog ajánlani, mint egy fapad H-t: [link] és ezen tényleg a büdös életben nem kell cserélni semmit, mondom ezt 11 év toyotázás után, ami alatt a 3 autóra összesen nem költöttem 50-et az olajcserén (szűrők, olaj, semmi más), műszakin (csak a vizsgadíj, mivel javítani semmit nem kellett) és a gumikon kívül (vettem jobb hátsó fék munkahengert 4-ért, első tárcsákat 9-ért és gyertyákat 3600-ért illetve 32000-ért, ennyi volt az összes szerk. hazudok, mert egyiken a bal hátsó féket kellett egyszer kipucolni a másikon a jobb elsőt és ezt is toyota márkakereskedésben csináltattam). Egyértelműen ilyen Avensist vettem volna, ha bárhogyan meg lehetett volna oldani azt, hogy garázsban tárolhassam, de mivel a 442cm-es garázst nem tudom semmilyen módon megtoldani, kénytelen voltam mást venni.

[ Szerkesztve ]

(#50631) diegho válasza diegho (#50630) üzenetére


diegho
nagyúr

Azt tegyük hozzá, hogy mindezek ellenére, ha most kellene autót vennem ugyanúgy megvenném a Meriva-t (esetleg Zafirát), mert 1M alatt ez volt a legpraktikusabb kívül kicsi, belül nagy autó a piacon.

(#50632) trassher válasza #TOTTI (#50623) üzenetére


trassher
addikt

Mostanában nézegetem ezeket a c corsákat anyának. Mit kell róluk tudni, van valamilyen típusbetegségük? Városba melyik motorral érdemes keresni?

Redmi Note 7

(#50633) F_Zolee válasza diegho (#50624) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nézegetek C Vectra-t is de senki se jött még beszámolóval hiába kérdeztem. :)

(#50634) diegho válasza F_Zolee (#50633) üzenetére


diegho
nagyúr

El kell menni és meg kell nézni párat, ne azt várd, hogy más nézze meg.

(#50635) F_Zolee válasza diegho (#50634) üzenetére


F_Zolee
veterán

Így is teszek de nem ilyen irányú tapasztalatra vagyok kíváncsi hanem általánosra. Van-e nyűgös-kerülendő motor típuse vagy hasonló...

(#50636) zolikaDB válasza F_Zolee (#50635) üzenetére


zolikaDB
veterán

Pont en kerdeztem a 2.2 benzint, erre erkezett is par reakcio a motorokkal kapcsolatban.

(#50637) gzbotii válasza trassher (#50632) üzenetére


gzbotii
veterán

En nyáron elég sokat nézegettem, akartam venni, fórumtárs segítségével meg is néztünk párat.
Nem nagyon van típushibája. En mindenképp az 1.2es keresnem.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50638) F_Zolee válasza zolikaDB (#50636) üzenetére


F_Zolee
veterán

Igen ennyit olvastam, hogy a 2.2 kerülendő. De ezek szerint akkor nincs nagy visszhang a vectra-val kapcsolatban.

(#50639) #TOTTI válasza trassher (#50632) üzenetére


#TOTTI
őstag

Annyira nem ismerem a típust, ez egy 2003-as 1.2 16V 55kW verzió. Mindenképpen benzinest szerettünk volna. Bár egy 3 és fél éves Citröen Nemo helyett lett, nem annyira vészes, sőt, ez a példány konkrétan egyben van. Jó a futóműve (állapotra), a motorja is elég jól pörög, bár nem egy igásló, de szerintem elegendő városban. Két évre tervezünk vele, amíg édesanyám külföldön használja. Van ülésfűtés, klíma, ködlámpa, elektromos ablakok.

Ez az Opel is kapott egy gyertya, olaj és össze szűrő cserét Opelben, szíj nem volt indokolt és az AKKU is 2014-es Varta, illetve 4db Falken téli gumit. A pótkerék még ugyanaz a DOT számú mint a 4 kerék ami rajta van. 77e van benne (TECH2 szerint is), meseszerű előtörténettel, teleírt szervizfüzettel és számlákkal. Szerencsére ennek nem kellett megfizetni a felárát. Motorikusan egy használt autóhoz képest rendben van, az első pár próba kilométert bírta. Rozsdára érdemes odafigyelni, mert a karosszérián ugyan nem látszik de alánézve azért fellelhető a futómű elemeken. Illetve megnézni legalább 5-10 példányt, ilyen idős autóknál nagyon nagy szórás állapotban és karbantartást tekintve.

szabonagyur: Köszi akkor kifelé még tudja használni.

(#50640) szabonagyur válasza #TOTTI (#50639) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha 2015-ös a matrica, sajna azt nem látom rajta, hogy mikori csak, hogy éves...

Ha csak a kifele számít és nem tuti, hogy idei akkor lehet érdemes venni inkább egy frisset, nem drága.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50641) Imy válasza F_Zolee (#50611) üzenetére


Imy
veterán

Sok Km, gyenge 1.4 benzines motorral... XEP-k akkor már kezdik megadni magukat, pl twinport szelep...

(#50642) zolikaDB válasza F_Zolee (#50638) üzenetére


zolikaDB
veterán

(#50643) AMD Power


AMD Power
titán

Kezd szerintem megdögleni az aksim.... most 2 napig állt a gép. Beindult reggel ,de persze messze nem acélosan pörgette a gépet. Most meló után szinte dettó ugyan ez. Pedig jó lenne ha még ezt a téli időszakot kihúzná. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50644) diablo1984 válasza AMD Power (#50643) üzenetére


diablo1984
veterán

nem úgy tűnik.....

(#50645) AMD Power válasza diablo1984 (#50644) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon lassan teker sajnos. Szerintem pár nap és hello lesz neki.

Év Autója 2016? Szerintem az Opel Astra győzni fog
Esélylatolgatás, hogy a hét döntősből melyik lehet a 2016-os Év Autója

Sokan így gondolják.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50646) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Kár, hogy 2.2 és ötös váltó, de kellően őszintének tűnik. [link]

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50647) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Van egy 2002-es évjáratú Opel Astra G autóm, melynek az eleje nagyon kopog.
A szerelőm szerint toronycsapágyat kell cserélni melyre olyan 50 ezres ajánlatot adott.
Ez reális ár?

20 éve a Prohardveren

(#50648) tboy93 válasza odrif (#50647) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hat ha parban csereled, munkadijjal egyutt realis kb. :)

(#50649) odrif válasza tboy93 (#50648) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm.

20 éve a Prohardveren

(#50650) gban válasza tboy93 (#50648) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem erős az? 2 toronycsapágy 10, 40 a munka?
Akkor már elöl-hátul cserélek lengéscsillapítót, és pluszba cseréltetem a csapágyat, és tuti kijön 65-ből.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.