Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49251) diablo1984 válasza Zsolt!! (#49249) üzenetére


diablo1984
veterán

felni szélességétől függ, rá lehet rakni bármit, max kúpos lesz....

(#49252) Zsolt!! válasza diablo1984 (#49251) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Ezért szeretném tudni!:)

(#49253) diablo1984 válasza Zsolt!! (#49252) üzenetére


diablo1984
veterán

7,5*2,54=19,05cm
a 195 széles gumi 19,5cm

4,5mm-el szélesebb a gumi a felnitől, tehát oldalanként 2,25mm-el!

(#49254) Zsolt!! válasza diablo1984 (#49253) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

[link]

Ez az oldal itt mást mutat.

(#49255) Kickass válasza Zsolt!! (#49249) üzenetére


Kickass
őstag

7,5-re 195mm széles gumi felmegy-e? :D

ez aranyos

ez speciel magyar kocsin volt

(#49256) diablo1984 válasza Zsolt!! (#49254) üzenetére


diablo1984
veterán

a matekkel én nem vitatkozom. az, hogy esztétikailag mi hogy néz ki az más kérdés. a pont olyan széles gumi mint a felni, azt mindenki maga döntse el, hogy mi a jó.....

(#49257) Zsolt!! válasza Kickass (#49255) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Ez durva!:))

(#49258) Zsolt!! válasza diablo1984 (#49256) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Köszi maradok a 205-nél az biztos jó!:)

[ Szerkesztve ]

(#49259) mohabá 007 válasza diablo1984 (#49253) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Az a fránya matek :DDD

4,5mm-el szélesebb a gumi a felnitől, tehát oldalanként 2,25mm-el! :N :N

45mm-el ( 4.5cm-el) :K szélesebb a gumi a felnitől....

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#49260) trassher válasza Zsolt!! (#49249) üzenetére


trassher
addikt

Itt egy jó kis táblázat.

Redmi Note 7

(#49261) F_Gergely válasza Petyyyyy (#49250) üzenetére


F_Gergely
őstag

Igen, foleg nyaron. Eloszor atmosom nedves mikroszalassal, utana pedig borapoloval atkenem. Onnan lehet tudni hogy egy bor apolt e hogy szep matt a fenye nem fenyes/zsiros. Nem csuszos hanem kicsit "tapados".

(#49262) Zsolt!! válasza trassher (#49260) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

A táblázat szerint rámegy de csak a 195/45-ös.Én nem mennék 50-es alá meg nem is váltóméretem. :)

(#49263) zolikaDB válasza Zsolt!! (#49258) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez milyen szeles RH Cup??

No, mindig csak a franya tuning meg a matricazas, ilyen szinten amugy az index sem kotelezo (gumik szelesseget figyeljetek): [link]

(#49264) Zsolt!! válasza zolikaDB (#49263) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

7.5Jx 16H2 Jó a kép!:)

[ Szerkesztve ]

(#49265) trassher válasza Zsolt!! (#49262) üzenetére


trassher
addikt

Ha mást nem gumis megmondja mi lesz jó rá. Az a baj hogy elég széles a felni. :)
zolikaDB: Széchenyi utca? :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#49266) Andor246 válasza Declare (#49230) üzenetére


Andor246
tag

Alapjába véve is nagyon jól néz ki a GTC hisz ezért vettem de a felni nagyon sokat dob rajta az emberek 99 százaléka a felnit dicséri azonnal hogy kegyetlen jól néz ki és csak azután jegyzik meg hogy milyen szép az autó a következő pillanatban pedig hogy nagyon jól áll a kocsinak.
Ezelött az autó elött egy 7 éves swiftem volt arra szerettem volna egy ilyen felnit mert nagyon tetszett de méretbe már nem lehetett.Egyébként így vettem az autót ezzel a felnivel úgyhogy két légy egy csapásra jó autó jó felnivel. Persze relativ kinek mi tetszik.Egy másik dolog ettől függetlenül hihetetlen jó érzés volt átülni a GTC-be a swiftből lehet furi amit írok de mintha luxus autóba ültem volna át pedig a swift se volt olyan gáz de azért mégis más. :-)

[ Szerkesztve ]

-------iphone13promax-------

(#49267) diablo1984 válasza mohabá 007 (#49259) üzenetére


diablo1984
veterán

nabazz+ ezt én is benéztem cm az a mm.....

(#49268) zolikaDB válasza trassher (#49265) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jaja, ítélőtábla előtt!

(#49269) zolikaDB


zolikaDB
veterán

A topikgazda Petyyyyy főnökúrnak:
Astra G, sedan, 1.4, Z14XE, 90LE
~136 ezer km

(#49270) korobi


korobi
aktív tag

sziasztok.

Olvasgatom itt a fórumot már egy ideje, de most szükségem volna egy kis segítségre, tanácsra.

Adott egy B vectra olyan gonddal hogy ha tankolnék, azonnal elkattan a pisztoly és egyszerüen lehetetlenné teszi a kúton tankolást.
Megnéztem a beöntő csöhöz érkező 2 csőből az egyik le volt törve (pontosabban a kis pöcök tört le amire a csövet rá kell húzni). vettem egy bontottat ( jó drága még bontottan is :Y ) kicseréltem, de a hiba még mindig adott.
Tudnátok javasolni valami "irányt" hogy hol, mi lehet eldugulva?

(#49271) Mikuland


Mikuland
tag


Ha már... 1999.10 vagy 11.hó 1.6 XEL ezüst, Comfort felszereltség,második gazda vagyok 2013. 11. hó óta. ( hogy rohan az idő!! ) :W
Köszi!

[ Szerkesztve ]

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#49272) trassher válasza zolikaDB (#49269) üzenetére


trassher
addikt

Ilyen rácson töröm most a fejem én is. Az evidens hogy szép a gép. :K

Redmi Note 7

(#49273) Petyyyyy válasza zolikaDB (#49269) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ennél már csak a "nagyságos mozdonyvezérigazató úr" megszolítás súlyosabb. :D Egy ideig nem lesz gazdija a topiknak amúgy.
Mikori a gépezet és mi a szín neve? Ha ilyen színben találtam volna amit találtam...nagyon megtetszett ez a kék szín az utóbbi időben. Az első embléma nélkül meg még jobban is fest kicsit.

Mikuland - km óra állása? Még gondolkozom maradjon-e ez a mező, de egyelőre jöhet.

trassher - Nekem meg a Coupe hűtőrácsán jár az agyam.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49274) Petyyyyy válasza Petyyyyy (#49273) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Sőt, "nagyságos mozdonyvezérigazgató úr" csak hogy pontos legyen.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49275) trassher válasza Petyyyyy (#49273) üzenetére


trassher
addikt

Ezt múltkor találtam. Azt írja OPC rács de nekem nagyon olcsónak tűnik.

Redmi Note 7

(#49276) Petyyyyy válasza trassher (#49275) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hát...a gyári coupe rács 10K környékén szokott menni.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49277) trassher válasza Petyyyyy (#49276) üzenetére


trassher
addikt

Coupe =/= OPC. :) Mondjuk lényegtelen mert szerintem akkor is nagyon olcsó 4000 forintért. Kép alapján ez csak egy része az egésznek.

Redmi Note 7

(#49278) Petyyyyy válasza trassher (#49277) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Tudom, csak viszonyításként. Szerintem is túl olcsó és különben is hiányzik róla az embléma.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49279) F_Gergely válasza korobi (#49270) üzenetére


F_Gergely
őstag

Régóta megvan az autó? Korábban nem volt ilyen gondod?
Nálam úgy van ha tövig betolom a pisztolyt nekem is kattan és nem megy bele nyál, de ha kijjebb húzom kb 1 centit akkor már simán tolja bele a naftát. Próbáld ki lehet nálad is csak ez a gond.
Ha nem akkor szét kéne bontani hogy mi a gond, és valami nagyobb gégecsövet végigdugni hogy van-e valahol dugulás vagy valami egyéb.

(#49280) korobi válasza F_Gergely (#49279) üzenetére


korobi
aktív tag

igen megvan már régóta, csak sajnos garázsban állt majdnem 3 évet. ( elő is jött egy csomó baj vele.... :O )
kúton tankolás semmilyen féle fajta módon nem megy. végigpróbáltam többször.
sejtettem hogy bontani kell, de ezek szerint akkor a tankot kell levennem, vagy a 2db vékony csövet cserélnem mert a beöntőcsövet most cseréltem ki, az jó :(((

(#49281) F_Gergely válasza korobi (#49280) üzenetére


F_Gergely
őstag

Hát nem egyszerű az tuti, én kivenném az üléseket, kibontanám a kárpitot, és megnézném belül mi a helyzet. Nem igazán tudom elképzelni az okot, mi miatt nem enged neked tankolni.
Mondom ha tövig betolom akkor nekem is kattan egyből a pisztoly, de ha nálad nem ez a gond még csak találgatni sem tudok, szét kell szedni és sorra venni az egész rendszert.
Egyébként ez milyen autó, dízel benzines, kombi vagy sedan?

(#49282) AMD Power válasza zolikaDB (#49269) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon szép. Főleg a színe tetszik nagyon. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49283) korobi válasza F_Gergely (#49281) üzenetére


korobi
aktív tag

Vectra B X20XEV sedan

szerencsére nem olyan bonyolult hozzáférni az ülés alatt a tankhoz, de ott nem sok mindent látni azon a kis lyukon ahol az üzemanyag szivattyú van.
ha nincsenek szűrők akkor csak valamelyik vékony cső a ludas.

(#49284) F_Gergely válasza korobi (#49283) üzenetére


F_Gergely
őstag

Biztos hogy valami ilyesmi lesz, de tankcső nem igazán szokott eldugulni. Tankhoz könnyű hozzáférni, kiszedni problémásabb egy picit. Ha otthon öntesz kannából benzint az simán lemegy? Nem folyik vissza? Nincs autó alatt benzinfolt?

(#49285) korobi válasza F_Gergely (#49284) üzenetére


korobi
aktív tag

nem is igazán a tankcsőre gondoltam, hanem a 2 kis vékony csőre. gondolom azokon jönne vissza a levegő vagy nem tudom.
Benzinfolt nincs. kannából tölcsérrel, ugyanúgy gond van ha gyorsan öntöm. csővel okés a dolog.

(#49286) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Elég korrektül fest már a lista. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49287) bubi92 válasza Petyyyyy (#49286) üzenetére


bubi92
őstag

remélem már nem sokáig lesz nálam :U
Astra G szedán 2000 1.6 16v

(#49288) Declare válasza bubi92 (#49287) üzenetére


Declare
őstag

"remélem már nem sokáig lesz nálam :U" :D ezt mindenkepp a lista tetejere! :D

(#49289) Petyyyyy válasza bubi92 (#49287) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hátul borzasztó virslik azok a 195/65(?) gumik. :D De miért nem dúl a láv?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49290) bubi92 válasza Petyyyyy (#49289) üzenetére


bubi92
őstag

185/65 r15. ez a default méret.
hát utóbbi időben, rájár a rúd. először jött a tetőkárpit csere, aztán teljes futómű és első fék felújítás, középkonzolban kiment az izzó, majd mikor cserélni akartam szinte az összes rögzítési ponton eltört. előző futómű és fék szervíz után, most újra fék csere volt, mert előző szerelők elkókányolták a csonkállvány menetét.. ezt előző szerelő nem vette észre vagy csak baszott rá, de cserébe a toronycsapágyam sem cserélték ki, vagy kicserélték csak újra szar lett, úgyhogy azt is megint kéne. de legalább mostani szervíz alkalmával kiderült, hogy a kuplung felőli főtengely szimeringet is cserélni kell..(meg lett az oka, hogy miért erőtlen 16 szelep létére, és hova tűnik az a sok olaj) = le kell szedni a váltót, akkor már érdemes kuplungot cserélni(ott is a legrosszabbra számítok) illetve a hátsó fékeket/futóművet sem ártana rendbe hozni. ezen kívül van egy öt centis rozsda a jobb kerékdobnál.
február vége óta van nálam az autó :U

ezeket megcsináltatom, és úgy fogom tovább adni(fene azt a becsületes lelkem), szóval aki megveszi az egy pöpec autót fog kapni.

(#49291) Borokafa


Borokafa
őstag

Ha már kép is szükséges.....:
[L:/dl/upc/2015-11/26/73168_txkuoiuy6ogzgpry_astra2.jpg](IMG:/dl/upc/2015-11/26/73168_txkuoiuy6ogzgpry_astra2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#49292) tboy93 válasza bubi92 (#49290) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szvsz hülyeség megcsináltatni és utána eladni. Bukni fogsz rajta sokat, senki nem fogja megfizetni azt a pénzt amit belefeccöltél a gépbe. Gondold át mit akarsz, ha megjavíttatod akkor tartsd meg még pár évig, hogy megérje megjavíttatni, ha meg eladod, akkor teljesen fölösleges pénzt és energiát fektetni bele.

(#49293) gban válasza bubi92 (#49287) üzenetére


gban
Közösségépítő

remélem már nem sokáig lesz nálam

Csak mert jobbat szeretnél, vagy nem vagy elégedett vele (és itt nem arra gondolok hogy kevés a ló benne, stb.)?

mod: látom leírtad, csak nem frissítettem az oldalt.
km mennyi van benne (tudom, elvileg)?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#49294) Declare válasza bubi92 (#49290) üzenetére


Declare
őstag

En is megertem, milyen az ha az ember haragszik a kocsira :) , de amiket itt leirtal, nem a vilagvege dolgok es nem feltetlenül a kocsi hibaja.

-az ha egy 15 eves autoban kieg valamilyen vilagitas, nem abszurd
-ha eltörsz csere közben valamit, nem a kocsi hibaja...
-trehany szerelö, nem a kocsi hibaja
-olajfolyas, fekek, futomü, szilentek, ezek a hibak, mind meg kellettek hogy legyenek vasarlaskor, ezert fontos szakival atnezetni a hasznalt kocsikat es akkor ezeknek a javitasat be lehet kalkulalni/alkudni.

Nem okoskodas akar ez lenni, inkabb csak velemeny :) szvsz tanulopenzkent kell felfogni es ha mas különösebb ok nincs az eladasra, csak a "harag", akkor szerintem is inkabb az lehet a kifizetödöbb, ha megcsinalod egy normalis szerelövel, ami nem lesz a legolcsobb, filleres, de utanna lehet egy jo autod. Inkabb, mint most eladasra kipofozod, jo nagyot buksz rajta, majd veszel egy ujabb zsakbamacskat...szvsz :B

(#49295) zolikaDB


zolikaDB
veterán

trassher: Honved utcan vettem a tuningboltban, 3e HUF volt. Amit mutattal, az max OPC kopi, de a fulek nem tetszenek, furan fest az egesz.
Petyyyy: Opel Astra G, sedan, Z14XE, 90LE, 2004, Prestige Blue.

[ Szerkesztve ]

(#49296) Petyyyyy válasza bubi92 (#49290) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Akkor ez a téli default? Mert Classic II-höz 195 járt nyáriból.
Egyébként..rendesen belenyúltál. Kuplung is kb. egy százas lesz, nem?

Borokafa - Kép nem kötelező, de thx.

zolikaDB - Köszi.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49297) bubi92 válasza Declare (#49294) üzenetére


bubi92
őstag

nem, nem a fő ok amiért váltok az nem a "harag". csak egy tárgy, szóval nem tud izgatni. sokat csinálunk olyat barátnővel, hogy elmegyünk valahova autóval és az autóban alszunk egy éjszakát, ezt az anyjáék kocsijával megtudtuk oldani, viszont ebben nem. illetve nagy szempont nálam, hogy a biciklik akár szétszedés nélkül is beférjenek a csomagtartóba, így kell a kombi.

szóval ez a remélem nem sokáig lesz már nálam, az új autó várását jelentette, nem azt , hogy ez menjen.
első autóm, szeretem, de van lehetőségem váltani. jobbra, újabbra.

Petyyyyy: ez a nyári :(

[ Szerkesztve ]

(#49298) Declare válasza bubi92 (#49297) üzenetére


Declare
őstag

akkor fiat ducato kell :D abba belefer a matrac + bicikli is ;) :D

(#49299) beg válasza bubi92 (#49287) üzenetére


beg
veterán

Tezsvírem, oszt a ködlámpa és a csomagszpójler külön nem eladó? :)

Régóta tervezem, hogy a szedán farára teszek valami gyári vagy azzal egyenértékű vasalódeszkát, hogy kicsit dobjon rajta. Előre meg a ködösöket tervezem, ahhoz meg vágni kell a helyet, de az is a hosszútávú tervekben szerepel.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#49300) trassher válasza zolikaDB (#49295) üzenetére


trassher
addikt

Az jó áron volt akkor.

bubi92: Wut? 185/65 a téli, 195/60 a nyári. :)

Redmi Note 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.