Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49401) F_Gergely válasza korobi (#49400) üzenetére


F_Gergely
őstag

Hutoviznek nincs kulon leengedoje, hutonel leszeded a bilincset es ugy kifolyatod a hutovizet.

(#49402) korobi válasza F_Gergely (#49401) üzenetére


korobi
aktív tag

Köszönöm. Akkor viszont igy koránt sem folyik le az összes viz... :(((

(#49403) F_Gergely válasza korobi (#49402) üzenetére


F_Gergely
őstag

Alul az also csovet ha lehuzod elvileg kifolyik az osszes viz.

(#49404) amargo válasza w333 (#49395) üzenetére


amargo
addikt

zsir, Köszi, remeltem, hogy csak ennyi lesz, azt tudom, hogy a hatsoablakfutes kapcsolja, szerencsere az a kabel ott is van. akkor szerzek meg par ilyet is be 😊

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#49405) korobi válasza F_Gergely (#49403) üzenetére


korobi
aktív tag

H ugyanarról beszélunk, ami szemben álva a kocsoval jobboldalt van, akkor az annyira nincs alul. De csak férjek hozzá a bilincshez...

(#49406) korobi válasza korobi (#49405) üzenetére


korobi
aktív tag

Sosem fogom megérteni ezeket a dolgokat. Miért nem lehet az aljára tenni egy leeresztő csavart.....

(#49407) F_Gergely válasza korobi (#49405) üzenetére


F_Gergely
őstag

A hutoradiator aljan jobb vagy baloldalt van egy leereszto csavar. Ezt nem szoktuk hasznalni mert konnyen torik (muanyag) a colloler csovet szoktak altalaban meglazitani a huton es ott kifolyatni. De mondom van a huton is leereszto csak fennall a veszelye hogy eltorik de amugy a gyari 900 huf szoval nem tetel csak bosszanto ha eltorik es nincs keznel masik.

(#49408) mohabá 007 válasza korobi (#49400) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Én is azt írtam le,amit a szerelő is mondott.Ha el is van dugulva a cső,attól még tankolni tudni kéne.Még jó az aktívszénszűrő tartály is.De ha már a kezedbe volt a tartály meg kellett volna tüdőzni a tartály felé menő csövet,hogy szelel e,meg a regeneráló szelepről lehúzni a csövet,és azt is megtüdőzni.Ha ezek szelelnek,megnézni,hogy a regeneráló szelep tiszta e.Nincs e véletlenül benne szénpor.

A hűtő alján nincsen(nem is nagyon keresem még)leeresztő csavar.Úgy szoktam leereszteni,hogy vékony 6mm-es csövön,a tágulási tartályból leeresztem,majd a termosztátról a hűtőre menő csövet leveszem,a hűtőbe beledugom a vékony csövet a hűtő aljáig,így a hűtőbe lévő összes vízet ki lehet szedni.Csakogy ez nem az összes,max 4liter. A rendszerbe meg bő 7 lit kell. A maradék hűtővíz a fűtőrendszerbe marad,amit külön kell kibányászni. :K
Ha már ennyire el van vízkövesedve a fűtőradiátor,és normálisan akarod megcsinálni,akkor szerintem ki kell venni,és úgy vízkőteleníteni,mert beszerelt állapotban a feloldott,de darabos vízkövet nem lehet a hűtőből kinyomatni.Rázni,forgatni kell,áztatni hosszabb ideig,hogy a vízkőoldó,és a trisó tegye a dolgát,és csak ezután jó erős vizsugárral alaposan átmosni. ;)

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#49409) ALI_G válasza mohabá 007 (#49393) üzenetére


ALI_G
veterán

Ez a szerelő nem foglalkozik ilyennel, ezért nem is rendeli meg helyettem.
Így hirtelen azért elég nehéz egy ugyanilyen autót találni, hogy kölcsönadja a kábelt :)
Márkaszerviz alapból cserélteti?

(#49410) mohabá 007 válasza ALI_G (#49409) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Csak azt próbáltam mondani,hogy olyan dolgot próbál megvetetni,ami nem kell,Te meg nem olcsóért megveszed,fölöslegesen.A hibás főtengely jeladónak nem ilyen a viselkedése van,mégis macerálta.Nem tudja behatárolni a konkrét hibát, csak tippelget.A Te gondod,mint korábban is írtam,Tipikusan vezérműtengely jeladó,vagy a hozzá kapcsolódó vezeték lesz.Kábelt nem kapsz kölcsön,nem kell ott van a tied,le kell húzni a jeladóról,a gumisapkát visszahúzni,megnézni hogy jó e a cinezett csatlakozás,épek e a vezetékek,ha ok,a jeladó a rossz. :K
A hibás jeladó tünetei:random módon kivillan és ég a sárga lámpácska,egy bizonyos fordulat fölé nem pörög a motor,olyan mintha egy henger nem menne,erőtlen. (az ECU)szükségállapotba kapcsol.Lehet hogy a következő indításkor minden ok,esetleg járó motornál ha a jeladó csatlakozó vezetéket megcimbászolod,helyreáll a rend.(ha neked ezek a tünetek,nem kell semmi más,ő a bűnös.) :N
Ha márkaszervízben cserélteted,azért előnyösebb,mert ha nem működik rendesen a jeladó,az ő gondjuk a más tipusúra való csere.A gyári eredeti nem olcsó,de az biztos jó. :K
"Márkaszerviz alapból cserélteti?" :F mire gondolsz,amit alapból cserél?

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#49411) trassher


trassher
addikt

Méretpontos gumiszőnyegekkel kapcsolatban valamilyen információtok van? Sokfélét találtam de a legtöbbnél a taposó rész hiányzik. Rigum, noname? Ezt a kettőt találtam taposóval, a többinél nincs.

Redmi Note 7

(#49412) molnarpeter válasza korobi (#49400) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

20%-os almaecet?

trassher: Petex van a Golfban, bár nem tudom, taposót takar-e ennél a típusnál.

[ Szerkesztve ]

(#49413) F_Gergely válasza trassher (#49411) üzenetére


F_Gergely
őstag

Van egy uzlet pesten ok gyari szonyeget adnak gumit es szovetet egyarant tudnak, csomagtertalcat is tudnak illetve tudnak oda is meretpontos szonyeget csinalni.

(#49414) Petyyyyy válasza trassher (#49411) üzenetére


Petyyyyy
addikt

[link] Múlt héten rendeltem innen, várhatóan holnap meg is hozzák. Nem emlékszem pontosan van e taposórész és kép sincs. Ha nem sürgős, referálok amint megérkezik.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49415) ALI_G válasza mohabá 007 (#49410) üzenetére


ALI_G
veterán

A tünetek stimmelnek. Kicserélte a jeladót egy újra, de nem javította meg a hibát. Szerencsére nem kellett kifizetni.

(#49416) mohabá 007 válasza ALI_G (#49415) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Eredeti gyári újra és mégsem jó? :F (ha a csatlakozó dugalj vezetékeinél is minden jó,ill ha a vezetékei a kötegben sértetlenek,annak menni kell) :K
csere: láttad is,vagy csak mondta?

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#49417) F_Zolee válasza F_Zolee (#49396) üzenetére


F_Zolee
veterán

Senki többet? Vegyem amelyik olcsóbb? :)

(#49418) mohabá 007 válasza F_Zolee (#49417) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"Rakoncátlankodik a légtömegmérőm." Honnan tudod,hogy rossz?Mik a tünetek? :F

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#49419) F_Zolee válasza mohabá 007 (#49418) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha jól rémlik P170-et dobott a kiolvasás és a szerelő ezt mondta. Szegényes keveréket írt(már a levegőhöz kapcsolódóan). Tisztítást javasolt, mert az értékek alapján jól működött akkor.

De a sárga lámpán kívül nincs tünet szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#49420) haddent


haddent
addikt

Fú emberek, egy élmény volt tegnap a hóviharban hazafele az M3 -as, nagyon remélem ekkorra már mindenkinek fenn volt a téli bőven, és ez már csak csak saját érdekéből... :U Volt egy X6, aki úgy gondolta, hogy nem kapcsolja fel a világítást és úgy megy, amikor ködlámpával elöl-hátul is alig láttam. Aha. Szerintem aki azért néha elolvassa miket írkálok tudja, hogy nem a beszaribb és porcelántalpú sofőrök közé tartozom, de frissen esett jeges vizes hóban pályázni, meg sávváltás, életveszély volt, nagyon kellett figyeljek. Nagyon komoly gondban lehet akinek nincs tapasztalat és kellő (de nem túlzott!) önbizalma meg bizalma az autója iránt.

Ami viszont nagyon megmosolyogtatott, hogy kérte barátnő, hogy hagy vezessen, hát hajrá jó nézni amikor és szép nő vezet :P TDI -is a kisassony, és valami ilyesmit szólt, hogy "hú tök fura úgy egyből megy ha lépek". És nem addig pörgette mint én szoktam ;] Nyilván nem hittérítés, de tetszett neki ez is :)
Meg azt is mondta, hogy "amikor elengedi a gázt utánna még egy ideig gyorsul magától". Erre én azt mondtam, hogy mert 16 szelepes benzin, motorfékből nem sok jutott. Jól mondtam? Vagy csak a naggggyon környezetkímélő ECU miatt?

[ Szerkesztve ]

(#49421) beg válasza F_Zolee (#49419) üzenetére


beg
veterán

Az lehet lambda, vagy rossz vízhőfok jeladó is.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#49422) Petyyyyy válasza haddent (#49420) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha láttad a tegnapi beszámolómat...na az eset nyári gumikon történt. Épp a téliekért mentem. Odafelé beadtam centíroztatni, visszafelé meg... :U
Más kérdés hogy nem a gumikon múlott a dolog.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49423) F_Zolee válasza beg (#49421) üzenetére


F_Zolee
veterán

Lambda szondát cserélni se lenne olcsó mulatság próbálkozás gyanánt. :F Gondolom párban lenne érdemes cserélni. Amúgy mind a két esetben akkor villant ki a lámpa amikor megálltam egy-egy lámpánál.

(#49424) Borokafa válasza haddent (#49420) üzenetére


Borokafa
őstag

Délelőtt én is feldobtam a téliket, bár erre felénk szinte tavaszi idő volt :) . A twinport motorokat meg kell szokni, aki először megy vele furcsa lehet neki. Mondjuk az 1,4 után ezt nem volt nehéz, sokkal jobb vele közlekedni. Útkereszteződésben kilépni itt elég rálépni a gázra.

(#49425) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Autócsere jön, vagyis a régit eladtam.
Most Opel-t keresek, nem jött át teljesen a VW dolog.

1,7M+ átírás és társai lenne az összeg amit rászánok.
Fontos a légkondi, benzines, nem zárkózom el a kombitól sem, legalább 2005 utáni legyen.

Mit ajánlanátok?

H Astra ennyiért mennyire vállalható? Használat vegyes lenne, város, főút, autópálya is, olyan mindenes autó lenne, nem rossz ha lehet bele pakolni is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49426) Petyyyyy válasza Borokafa (#49424) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Úgy tudtam a twinport csak váltóban különbözik a mezei, "non-twinport" verziótól.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49427) Borokafa válasza Petyyyyy (#49426) üzenetére


Borokafa
őstag

A twinport kettéosztott szívócsatornával rendelkezik, és a terhelés függvényében egy vagy két csatornán kapja az energiát.

[ Szerkesztve ]

(#49428) zolikaDB válasza trassher (#49411) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én most Frogumot vennék. Rigum van, teljesen jó, bár 2 év után a jobb sarkamnál már látszik a kopás. Ami viszont nem tetszik: a taposó "kazánlemez" mintás. Amikor lerendeltem, ezt nem tudtam...

(#49429) diegho válasza szabonagyur (#49425) üzenetére


diegho
nagyúr

Én megnézném a Meriva-t, kicsinek tűnik, de a világ belefér 2x, én a nyáron vettem az A verziót, borzasztó mennyi minden fér bele (a héten egy mosogatógépet hoztam haza a csomagtartóban, nem előredöntött ülésekkel, simán a csomagtartóban). A H nekem annyira nem jön be, egyedül kombiban tudnám elképzelni.

(#49430) Nordik


Nordik
őstag

Mitől lehet, hogy mikor kicsit már bemelegedett a motor és mondjuk leállítom, majd kis idő elteltével újra akkor dadogósan vagy szinte egyáltalán nem indul elsőre? Hidegen pöccre. Opel Corsa B 1.0 X10XE.

Télen kifejezettebben elő jön a probléma, de nyáron is csinálja. Gyertyák, légtömegmérő, lamdaszonda cserélve volt. Vízhőmérséklet jeladó lehet esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#49431) haddent válasza Borokafa (#49424) üzenetére


haddent
addikt

De az enyém nem twinport :N, hanem VVT. Kb. "VTEC kick" csak Opel módra.
Másik hsz. -edre: a Twinport hétköznapi nyelven, alul tud 8 szelepesként viselkedni, nem?
Na a VVT meg pont felül rug még rá egy kereket :DDD Jó hát erről lehet vitatkozni, hogy most melyik lenne az alap és melyik az igazított

Egyébként nagyon más az anyósülésen ülni :DDD A Paragi kb 2x olyan hangos (nem tudom miért, de ő is mondta, pályán 5000RPM -nél mondta is, hogy minden benzines ilyen hangos? ;] ), és sokkal jobban érzi az ember ha elkezd húzni. Pedig mondom, hol tolta ő el akár csak nyomatékcsúcs (4000) -ig is, sehol :DDD

Néha hívok sofőrszolgálatot mostantól szerintem, mert külön élmény ;] :C

(#49432) szabonagyur válasza diegho (#49429) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem rossz a Meriva ötlete, csak alig találok belőle eladót ami jobb állapotban lenne és nem ősrégi :S
H Astra nekem a csapott vagy kombi ami bejön.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49433) diegho válasza szabonagyur (#49432) üzenetére


diegho
nagyúr

Enyém is kintről jött. Érdemes körülnézni kint is, mostanában nagyon sok Meriva lett itthon.

Ezt mondjuk megnézném

[ Szerkesztve ]

(#49434) Borokafa válasza haddent (#49431) üzenetére


Borokafa
őstag

Nem egészen, mert mindegyik :) . A 115 pacis mindegyik VVT, és mindegyik 115 pacis twinport is. Elég jól ismerem őket, mi gyártjuk az összes Opel hengerfejet (kivéve az 1.0 turbot) twinport

[ Szerkesztve ]

(#49435) szabonagyur válasza diegho (#49433) üzenetére


szabonagyur
félisten

Milyet vettél pontosan meg mennyiért? Te hoztad be vagy már be volt hozva?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49436) haddent válasza Borokafa (#49434) üzenetére


haddent
addikt

Igen? :Y Akkor csodálkozom, hogy nincs rajta a plecsni dicsekvésből, hogy TwinPort, mert milyen hangzatos már :DDD A VVT -ét meg alapból nem szokás. Bár lehet, hogy azért, mert ugye ebben a korszakban már beütött a krach és a dízel lett a főistenség, azon ott lóg a CDTI Compressor BiTurbo Injector minden 40 soros kisregény :DDD
Ez akkor új volt, jó tudni :R Ezekszerint alul és felül is birizgálva van, kétféleképp?

(#49437) trassher


trassher
addikt

Köszi az infókat szőnyeg ügyben. :R Ráér még a dolog karácsonyig. Ma kérdezték szüleim mit szeretnék, mondtam méretpontos gumiszőnyeget. :DDD

zolikaDB: Megnézem a Frogum-ot is.

Szerk.: Na ez baba. Szerintem meg is van a befutó.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#49438) mohabá 007 válasza F_Zolee (#49419) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

„ P170-et dobott a kiolvasás és a szerelő ezt mondta. Szegényes keveréket írt(már a levegőhöz kapcsolódóan)”
A két fő tüzelőanyag vezérlési érzékelő a szívócsatorna abszolút nyomás (MAP) érzékelő és az oxigénérzékelő. (lambdaszonda)
A MAP-érzékelő áramkörében történő meghibásodás:
(P0107 Szívócső abszolút nyomás/barometrikus nyomás áramkör alacsony jelszintű bemenet)
(P0108 Szívócső abszolút nyomás/barometrikus nyomás áramkör magas jelszintű bemenet)
diagnosztikai hibakódot eredményez.
Ha hibás, a motor gyorsításkor, ill. motorfék üzemmódban rángathat, túlfogyaszt, alapjárati problémák merülhetnek fel, stb. Neked ilyen gondod nincs. :N
A fűtött oxigénérzékelők (lambdaszonda) jelzik az ECU számára a kipufogógázban található oxigén mennyiségét és az ECU a befecskendező szelepek vezérlésével megváltoztatja a motorhoz juttatott keverék levegő/tüzelőanyag arányát.Ha nem ok, jönnek a hibakódok.
P0170 Tüzelőanyag korrekció (1.hengersor)
P0171 Rendszer túl szegény (1.hengersor)
P0174 Rendszer túl szegény (2.hengersor)

Röviden:szerintem a MAP jó,de tisztítás nem árt neki,(de minek ehhez szerelő) :F az oxigénérzékelők viszont gyanúsak.Be kell vizsgáltatni,hogy jók e,csak utána csere,mert nem olcsóak. :K

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#49439) szabonagyur válasza diegho (#49433) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát ez kajak tetszik, szín, stb minden okés így ránézésre. :Y
Már csak Pestre kell eljutni és megnézni.

Mire érdemes figyelni ezeknél?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49440) Findzs válasza szabonagyur (#49425) üzenetére


Findzs
addikt

tudom, hogy opelt mondtál de én egy ilyet is megnéznék ha a helyedben lennék:
[link]
[link]
az ár biztos alkuképes :)

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#49441) szabonagyur válasza Findzs (#49440) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi, ezeket is néztem, de Toyota fronton nem vagyok otthon, nem igazán tudom alkatrész mennyire drága lehet hozzá stb. Az első azért el is mentem, a 2. sajna 3 ajtós.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49442) molnarpeter válasza mohabá 007 (#49438) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha csak lehúzza az ember, úgy nem egy alapértelmezett értéket vesz figyelembe az ECU? Vagy most is hasonló a helyzet, nem lenne jobb úgy sem?

(#49443) zolikaDB válasza trassher (#49437) üzenetére


zolikaDB
veterán

Na, mondom én :D

Nordik: fojtószelepház pucolást erdemes megcsinalni. Nalam is volt ilyen télen parszor, Z14XE
Igaz, en meg nem pucoltam ki.

(#49444) Nordik válasza zolikaDB (#49443) üzenetére


Nordik
őstag

Tavaly azthiszem megnéztem már és tiszta volt.

(#49445) AMD Power válasza szabonagyur (#49425) üzenetére


AMD Power
titán

Ennyiért egyértelmű ,hogy H Astra. 1.4 de inkább az 1.6 verzió. Szerintem facelift utáni 2007 is van már bőven ennyiért.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49446) gban válasza szabonagyur (#49439) üzenetére


gban
Közösségépítő

Oké hogy nem minden nepper gázos, de 111 ezer km van benne, a kereskedés webcíme meg www.a111auto.hu? :))

Postázást nem vállalok.

(#49447) haddent válasza AMD Power (#49445) üzenetére


haddent
addikt

Simán kell találni korrekt H Astrát ennyiért :K

Findzs nemár :DDD Én szeretem a JDM -et, de ezek a turcsi kis szarok botrányosak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49448) mohabá 007 válasza molnarpeter (#49442) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

De. :K Ha lehúzod a lambdaszondát, úgy jársz pár napig,nem lesz gond,a kocsi jobban megy, nem lesznek váltakozó hol megy hol nem megy az autó tünetek,persze az ecu jelezi hogy probléma van.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#49449) szabonagyur válasza gban (#49446) üzenetére


szabonagyur
félisten

A km a legkevésbé probléma szerintem ha maga a gépezet egyben van, illetve nem feltétlenül ezt venném, csak eddig a Meriva valahogy teljesen kimaradt a látómezőből.

#49445) AMD Power: megnézem azt is, de a Meriva nagy csomagtere, főleg magassága most nagyon felcsigázott :)

Ehhez pl mit szóltok?
1. [link]
2. [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49450) Borokafa válasza szabonagyur (#49441) üzenetére


Borokafa
őstag

A Toyotáknak igen jó motorjuk van

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.