Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50301) gban válasza mohabá 007 (#50299) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem akarok nagyon ellentmondani, de szerintem nem fedezetlen az időszak.
Ugyanis akkor történt volna felmondás, ha 30 nappal a vége előtt felmondja. Ez nem történt meg, így automatikusan meghosszabbodott a szerződés. Ez esetben pedig 60 nap áll a rendelkezésére befizetni a díjat.
Szerintem.
De ettől függetlenül valóban nem árt időben befizetni, mert ezektől minden kitelik.
Kitalálhatják, ahogy mondod, hogy új szerződésnek minősül. Ami nem igaz, de pereskedni nem jó.
Egyébként nekem múlt évben tuti küldtek januárban felszólítót (az évforduló után), hogy fizessek, 60 nap, stb.
Szóval szerintem a 60 nap ekkor is a jogszerű.

Postázást nem vállalok.

(#50302) mohabá 007 válasza gban (#50298) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

(... Amit leírt az csak új biztosításnál érvényes...)

A gépjárművek kötelező biztosítása minden esetben egy naptári év,és kötelező megkötni.Azaz:minden évben
új (biztosítóváltás, megújítás, ua a biztosító) szerződést kötünk,mivel a régi lejárt,és helyette az új lép érvénybe.

A kiemelt mondatokat az általad linkelt oldalról másoltam be,nem én találtam ki :N ott meg azt írja,akkor kezdődik a kockázatviselése,amikor befizetted a szerződésben vállalt összeget.A szerződésben benne van a befizetési határidő(neked) kockázati napok száma (neki)

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#50303) gban válasza mohabá 007 (#50302) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mondjuk ez (is) kell hozzá hogy emelni tudjanak kedvükl szerint. Mármint az újnak tekintett szerződés.
Akkor meg nem jogszerűtlen kikötni a felmondáshoz a 30 napot?
Meg van ez szerkesztve rendesen...

Postázást nem vállalok.

(#50304) mohabá 007 válasza gban (#50301) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

A biztosításom rendben volt,vétlen voltam,a biztosító mégis csak hosszú huzavona után nyögvenyelősen fizetett.(rendőrségi szakértői vélemény,igazolás,hogy vétlen voltam,autó állapotának lenyomása,hogy minél kevesebbet kelljen fizetni,stb) El tudod képzelni,hogyha a szerződésben nincs leírva a fizetési haladék lehetősége,fizetni fog magától?Sokszor évekig is elhúzzák a fizetést pereskedéssel,még akkor is,ha tudják,hogy úgy is fizetniük kell,csak az nem mindegy mikor.

Amikor nekem volt a buli,a károkozó mutatta a rendőrnek a csekket,hogy van biztosítási szerződése,csak még nem fizette be.A kártalanítási összeget pedig a MABISZ-tól kaptam,nem a csóka biztosítójától.Elmentem a biztosítójához,azt mondták nincs érvényes biztosítása ,mivel az előírt határidőig nem fizetett.

(Új szerződés,új árakkal. :(( )meg baleseti adó 2x :W :W

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#50305) trassher válasza diablo1984 (#50295) üzenetére


trassher
addikt

Nem tudom de barátom mondta hogy minden napra jut egy ilyen pusztulat koszfészek.

Redmi Note 7

(#50306) Petyyyyy válasza mohabá 007 (#50294) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Uram atyám, az hogy nézett ki. :Y

Szinte bármelyik PC-t, laptopot szétszedem, de azért ez más. Csak avatottabb kézre bíznám. Tuti megcsináltatom a takaríttatást.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50307) F_Gergely válasza mohabá 007 (#50302) üzenetére


F_Gergely
őstag

Reggel gyorsan elolvastam a levelet amit a biztosító küldött, ugye nekem nincs új szerződésem hanem hosszabbítás van.
Abban azt írják hogy a biztosítás kezdete 2015.12.25-től van, stb. Nem ír sem fizetési határidőt sem mást. Október 23-ai keltezésű a levél csekk azóta sem jött. Sajnos meló miatt nem tudok ügyfélszolgálathoz bemenni, de találtam a levélen valami netes ügyfélrendszert (persze regisztráljak be oda is...) ott megnézem majd mik a lehetőségek.
De ez is nevetséges hogy én rohangáljak a csekkért, ráadásul nekem éves befizetésem van még csak nem is negyedéves.

(#50308) diablo1984 válasza trassher (#50305) üzenetére


diablo1984
veterán

leállnak a brigádok? ;]

(#50309) honda 1993


honda 1993
senior tag

Sziasztok.
Opel astra f (1998) sedan

A kérdés a következő : van a kis kijelző, ami az időt és azt hiszem a hőmérsékletet mutatja.

Ebből létezik valami utángyártott, de MODERN kivitel?
Arra gondolok hogy ne ilyen régi típusú panel legyen ott hanem valami szép kijelző.

Másik kérdés : a kesztyűtartó gyári világítása helyett lehet kapni olyat ami ledes? (a gyári gyenge)

És az utolsó kérdés : lyukas a közép dobom, a haverom azt mondta hogy azt is lehetne csinálni hogy ahelyett hogy cserélem, kivagom a közép dobot és egy csövet hegesztek a helyére, ettől picit hangosabb lesz( talán mélyebb lesz a hangja?) és nyerek vele max 1-2, maximum 3 lóerőt.

Ha emellett a megoldás mellett döntök, azzal nem artok semmit a kocsinak vagy a motornak? Illetve a fogyasztása nő a kocsinak ebben az esetben?

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#50310) honda 1993


honda 1993
senior tag

A gyári adatok alapján, az autó 74kw, vagyis 101 lóerő. (csak hogy pontosítsak a leíráson)

XD alias IKSZDé

(#50311) haddent válasza mohabá 007 (#50299) üzenetére


haddent
addikt

Semmi jó nincs, egyszerűen nincs rá della addig, mivel negyedévesre számítottam. De mindegy is, mivel úgysem megyek sehova igazából addig :N Egyébkétn én továbbra is úgy értelmezem a szöveget amit bemásoltál, hogy mivel 2. évem van ugyanannál, ergo nem egy új biztosítás, ezért ha kések is (de nem csúszok ki a 60 napból), akkor addig igazolhatom, hogy van KGFB -ém (ezt föntebb beszéltétek is), és gondolom ekkor még tart is, nem csak "igazolhatom". :F

gban így van, pontosan, én is így értelmezem

honda 1993 haverod (már megint) jóhülye :DDD Középdob az "kell" folytásnak. Az autód adataiból meg korából ítélve ez pontosan egy "sima" 16 szelepes moci, nincs vvt meg változó szívócső meg stb, tehát még jobban kell egy kis fojtás, hogy legyen nyomaték alul. Ezen felül a hátsó dob szűri a mély hangokat, a közép a magasakat, amenynire én tudom, általánosságban. Szóval szerintem ne, mert inkább vesztenél, mint nyernél. Ha mégis "tuningolni" akarsz, akkor csináltass, pl dinamit dobnál, ők értenek hozzá, tudnak nagyobb átmenős középdobot.

(#50312) AMD Power válasza zolikaDB (#50300) üzenetére


AMD Power
titán

Erre én is nagyon kíváncsi lennék. Főleg ennyi pénz befektetése után ki lett a kiszemelt áldozat.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50313) haddent válasza AMD Power (#50312) üzenetére


haddent
addikt

X6M ;]

(#50314) honda 1993


honda 1993
senior tag

Köszi, egyébként a többi kérdésem fontosabb lenne. :D

Bár erre visszatérve, kizartnak tartom hogy veszitsen a teljesítményből ha egyszer a középdob (fojtas) eltávolításra kerül.

Egyébként, igen.. 1,6 16v a motor.

XD alias IKSZDé

(#50315) haddent válasza honda 1993 (#50314) üzenetére


haddent
addikt

Én így tudom. Az biztos, hogy fojtásból vesztessz. Most hogy ez mennyit jelent, meg mit jelent konkrétan a Te autód esetén (esetleg mindegy neki mert amúgy sem 100% gyári már, meg most is lyukas), nem tudom, próbáld ki akkor. Akivel beszéltem eddig, mind ezt mondta.

Illetve szerintem amikor elmegy melletted a hülyegyerek úgy, hogy azt hallod, mintha repedne a fém szó szerint, akkor nincs középdob szerintem. A hátsó dob nélkül/sporttal meg az a szép mély dörmögés. De majd kijavítanak. Jobban fog rezonálni is szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#50316) molnarpeter válasza honda 1993 (#50314) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Folytás témába nem mennék bele, tervezni kellene rendszer szinten a kiput, vagy maradjon gyári :)
Kesztyűtartóból kapd ki a mostani égőt, nézd meg a típusát, az alapján találsz LED-eset. Írt a fórumon pl. Balupapa foglalkozik ilyennel, LED bazár néven.
Az óra kérdést elengedném, szvsz csak sok farigcsálás árán megoldható.

(#50317) Kickass válasza F_Gergely (#50307) üzenetére


Kickass
őstag

Intézd el mihamarabb a fentek leírtak miatt is ráadásul régebben én is jártam így, vártam nagy vagányan a csekket aztán kiderült a 20 nap késésre még fedezetlenségi díjat is felszámoltak vmi 300-400Ft körül naponta....
Jobb ha elintézed magadnak akár egy netes bankkártyás fizetéssel, úgyis te fogsz szívni a végén.
Nekem is csoportos beszedési megbízás lett megjelölve, a Wabinál meg olyan okosak dolgoztak valószínűleg hogy összegként 0Ft-t próbált mindig leemelni a rendszer és közleményben volt az összeg legalábbis a számlakivonaton így jelent meg....ha nem nézek utána akkor annyi, cigánykodhatok a pénzemért, inkább befizettem netes felületen keresztül.

(#50318) honda 1993


honda 1993
senior tag

Köszi a válaszokat.
Nekem az óra cseréje egy szebb, utángyártott cuccra fontos lenne, (akarom). Szóval ha valakinek van infója az nagyon jó lenne.

Akkor tehát azt mondjátok hogy ha a középdob van kivágva és egy cső van a helyén akkor van olyan hangja mint valami kávé darálónak?
És ha a hátsó dob van eltávolítva akkor lesz szép, mély hangja? (nekem az tetszik ha nem ilyen idegesítő magas, daráló hangja van)

XD alias IKSZDé

(#50319) haddent válasza honda 1993 (#50318) üzenetére


haddent
addikt

Igen. Vagy ugye mint írtuk is, teljes rendszer. De akkor az oda tervezve rendesen.. Hátsó dobbal is lehet paraszt módra (kb egy légüres tér, vékony eresz-lemez, csak hangosítja az egészet..), vagy értelmesen (rendes kipufogó, teljes átmenő, nincs kanyargás, egyenes, de van tompítás rajta, bélelés stb..). Utóbbira Paragit nézd meg ha érdekel komolyabban, műbizonylatos szép igényes hazai cuccok.

[ Szerkesztve ]

(#50320) honda 1993 válasza haddent (#50319) üzenetére


honda 1993
senior tag

Hm és egy ilyen megoldás mennyibe kerül nekem?

XD alias IKSZDé

(#50321) haddent válasza honda 1993 (#50320) üzenetére


haddent
addikt

Ha a rendszerre gondolsz az sokba, attól függ ki csinálja és miből, de sok. Nem hiszem, hogy megéri, hacsak nem kéne amúgyis cserélni mindent. A hátsó dob az simán megengedhető 1x.. pl itt

(#50322) trassher válasza diablo1984 (#50308) üzenetére


trassher
addikt

Jön a karácsony, nekik is pihenni kell. :DDD
Katasztrófa milyen autókkal járnak nem is kevesen. Ismeretségi körben is úgymond megszóltak már páran hogy minek cserélek 2 hetente illatosítót meg minek takarítom/takaríttatom az autót. Múltkor elszakadt a cérna, mondta azért mert olyan tyukülővel nem akarok járni mint ő. ;]

Redmi Note 7

(#50323) diegho


diegho
nagyúr

Megjöttem a szerelőtől. Hibakód kiolvasva, naná, hogy EGR. Mondom akkor hajrá nézzük meg mennyire retkes. Leveszi a burkolatot. Hoppá ott csöpög a hűtővíz a termosztátház kis kiálló csonkjánál - termosztátcsere (már tervben volt, csak elfelejtettem) EGR kivesz, megfordít, szinte nuku korom... királyság, akkor ez egy új EGR szelep lesz úgy gondolom.

A hibajelenség, hogy 1800-2200 fordulaton hatalmasat képes rántani az autó, legyen az bármekkora fokozatban, magasabb fordulaton is érezni, hogy ahogy kezdem elvenni a gázt torpan egyet az autó, mivel másik hibakód nincs, szerintem egyértelmű a szelep csere. Holnapra lesz termosztát, azt cserélik is, az EGR-el várunk.

(#50324) F_Gergely válasza diegho (#50323) üzenetére


F_Gergely
őstag

ismerős G astrája is ilyen, nem nagyot de tud rántani, teljesen random módon.
Nála is tiszta az EGR nála is csak a csere megoldás.

(#50325) diegho válasza F_Gergely (#50324) üzenetére


diegho
nagyúr

Teljesen szét volt oxidálódva a háza is, elég megviseltnek tűnik, szerintem ez a gyári lesz benne.

(#50326) Jofi81 válasza F_Gergely (#50324) üzenetére


Jofi81
őstag

Nálam is rángat, tisztítva már volt az EGR, úgyhogy lehet, hogy csere lesz, ha az okozza.

(#50327) AMD Power


AMD Power
titán

Toltam ma az OMV-nél a gépbe MaxxMotion 95-t. +15Ft (341Ft/l) volt drágább egy liter mint a sima 95-s. Tolok majd neki még egy adagot a hónap végén. Kíváncsi leszek rá. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50328) F_Gergely válasza AMD Power (#50327) üzenetére


F_Gergely
őstag

+15 ft nagyon baráti ahol én szoktam tankolni ott +40-45 ft-al drágább a maxxmotion gázolaj mint a sima....
Havi két tankolással az már éves szinten 60 ezer kb. :(((

(#50329) AMD Power válasza F_Gergely (#50328) üzenetére


AMD Power
titán

329 lett volna a sima 95-s és 341 fizettem a Motionért. Meg is voltam lepődve. 15Ft+ még bőven megér nekem. Főleg havi átlag 6-700km mellé. :K

Az Erő az Opelesekkel van! ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50330) Kickass válasza F_Gergely (#50328) üzenetére


Kickass
őstag

de ő Maxxmotion 95-t tankol, a Maxxmotion 100 és a sima 95 között kb annyi a különbség mint a sima gázolaj és a MaxxMotion gázolaj közt.

egyébként nekem most Maxxmotion gázolaj megy bele, amennyire lent vannak az árak, majd ha megindul felfele legalább nem fog annyira hátbaverni mikor a sima lesz majd ennyi :D

[ Szerkesztve ]

(#50331) gban válasza AMD Power (#50329) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hát még +12-t hogy megér akkor :DD

Postázást nem vállalok.

(#50332) AMD Power válasza gban (#50331) üzenetére


AMD Power
titán

Sorry kicsit elnéztem. De a lényeg ,hogy minimális különbség volt a kettő között. 100-t lenne értelme tankolnom ebből a MaxxMotion-ből? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50333) gban válasza AMD Power (#50332) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én nem tudom, én sosem vettem mást mint a normál 95-öst.
Azt is csak az Auchannál.
Amit tudok, az osztrák benzinnel pár decivel kevesebbet eszik, de azt meg autópályán.
Városba nem tudom érdemes-e drágábbat beletenni.

Postázást nem vállalok.

(#50334) haddent válasza AMD Power (#50332) üzenetére


haddent
addikt

Szerintem csak akkora, ha meg is hajtod. Én mindig prémium 95 -öt tankolok, kivéve ha pl. tudom, hogy pályázni fogok, vagy esetleg csak "hobbizok" egy kicsit (azaz taposom neki magas fordulaton, nem rövid távok, még ha városban is, akkor is). Sima "alapjárati" eltüzelésre szerintem pocséklás a 100 -as.

(#50335) AMD Power válasza haddent (#50334) üzenetére


AMD Power
titán

Ha tudom ,hogy viszem a gépet pályára akkor azt fogok bele nyomni. Mondjuk én sajnos elég ritkán pályázok. Évente max 5-6x talán. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50336) AMD Power


AMD Power
titán

"Jó" a hirdetés szövege. Soha nem voltam jó helyesírásból de ez még nekem is sok. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50337) gban válasza AMD Power (#50336) üzenetére


gban
Közösségépítő

És látszik hogy tudja, miről beszél:
- automatikusan sötétedő belső tükör - ja, este sötét a kép benne... vagy ha belenéz
- hűthető kesztyűtartó - persze, jégakkuval, az enyém is
- sötétedő külső tükör - ezt is kétlem
- fűthető első szélvédő - ez is kétes, hacsak nem úgy gondolja hogy meleg levegővel, ventivel

De hogy a hátsó lökhárító miért más színű, arról egy szó sincs.

Postázást nem vállalok.

(#50338) diegho


diegho
nagyúr

EGR szelepből melyiket érdemes venni? A szerviz azt mondta, hogy Unix-tól csak a Hella-t meri ajánlani, de az 60k, Cromax-nál van Delphi 35k-ért, az szintén vállalható gondolom.

(#50339) Petyyyyy válasza AMD Power (#50336) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Sírsz művek. :D De hogy lett jogsija az ilyennek..?

gban - Sötétedő tükrök is vannak, nem egy nagy durranás a dolog csak nem igazán terjedt el tudtommal. Pedig nem sokkal drágább. BP topikban is rendelt valaki magának ilyen visszapillantót.

diegho - Meg kell kérdezni mitől drágább a másik. De lehet itt is meg tudja mondani majd valaki.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50340) Findzs válasza diegho (#50323) üzenetére


Findzs
addikt

nekem akkor rángatott így a g astra mikor a gyújtáshíd hibás volt

gban:
"fűthető első szélvédő - ez is kétes, hacsak nem úgy gondolja hogy meleg levegővel, ventivel"

létezik szélvédő fűtés már elég régóta ha erre gondolsz
bár inkább fordokban találkozni vele ghia felszereltségnél [link]

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#50341) gban válasza Findzs (#50340) üzenetére


gban
Közösségépítő

Haver 2003-as Focusában is van.
Ez meg fiatalabb. Ez rendben is van.
De G Astrában volt ilyen?
Ha igen, elég szépen felszerelt, ha nem, nagyon kamu a többi extra is (ASR, fűthető tükör, fedélzeti computer, meg a felsoroltak).

Postázást nem vállalok.

(#50342) Petyyyyy válasza gban (#50341) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Computer ok, fűthető tükör ok, kesztyűtartó utólag is tud hűteni. Az ASR már necces.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50343) Findzs válasza gban (#50341) üzenetére


Findzs
addikt

én sem találkoztam még g astrában ilyen szélvédőfűtéssel :N
lehet norvégiában csináltak ilyen astrákat :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#50344) diegho válasza Findzs (#50340) üzenetére


diegho
nagyúr

Én is gondoltam rá, de mégis EGR szelep hibát ír ki.

(#50345) diegho válasza diegho (#50344) üzenetére


diegho
nagyúr

Hogyan lehetne legegyszerűbben tisztázni, hogy EGR, vagy gyújtósor csinálja a rángatást? Kb 50km megtétele után újra kigyulladt a check engine kód, holnap kiderül mit tárolt el. Mindenesetre a gyújtásra nem tárolt semmit. Még annyi, hogy ha odalépek neki, akkor megy rendesen, tehát igazából amíg nyomom a gázt, minden rendben van, a rángás akkor jön, amikor kezdem elvenni a gázt és zárna az EGR gondolom én.

[ Szerkesztve ]

(#50346) haddent válasza diegho (#50345) üzenetére


haddent
addikt

Nekem elég fura ez az EGR kínod.. és csak úgy a semmiből. Nekünk F astra eddig 1x szenvedett EGR -rel, akkor inkább az volt a jellemző, hogy kicsit lomhább ,erőtlenebb volt az egész, illetve alapjárat/induláskor majdnem/le akart fulladni. De rángatás, ilyen szinten, nem rémlik. Nem szakértek, csak mondom, hogy lehet, hogy érdemes lenne jobban kivizsgálni. :R

(#50347) diegho válasza haddent (#50346) üzenetére


diegho
nagyúr

A nehéz indulás megvan nálam is, néha olyan mintha le akarna fulladni indítás után. A folyamat augusztus óta megy, akkor rángatott először egy kifordulás után, aztán széttiportam utána 1 hónapig nem, aztán szép fokozatosan beállt ez a szinte mindig rángat. Először azt hittem béna vagyok, de megfigyeltem nem a kuplung felengedése közben ránt, hanem mikor már fent a kuplung és fokozatosan nyomom a gázt, bemegy a fordulat 2000 környékére és ott ránt, inkább ilyen torpanás féle. Ha csúsztatom és úgy váltok, hogy a váltás után is 2000 felett marad, akkor nem ránt, de megyek mondjuk 3.-ban 70 körül, szépen elveszem a gázt és ránt egyet... Nem tudom mi ez.

(#50348) F_Gergely válasza gban (#50337) üzenetére


F_Gergely
őstag

Automatikusan sotetedo tukor volt astraban is gyari, de omegabol is atrakhato.
Hutheto kesztyutarto szinten megoldhato, B vectranal volt gyarilag is de ha nem akkor csak egy csovet kell bedugni meg a helye is megvan. Szoval ez is kivitelezheto.
Futheto elso szelvedo - venti forro levegot ratolja a szelvedore - nalam ez mar a futheto elso szelvedo fogalma.
Kulso sotetedo tukor, astranal nem tudom volt e, B vectranal volt de olyan ritka hogy az emberek 99%-a nem tud rola hogy volt. Olyan mint a gyarilag motorikusan behajlo tukor, ez is gyari extra de en meg nem lattam kocsin.

(#50349) sEtuke válasza gban (#50337) üzenetére


sEtuke
tag

A hátsó lökhárító pedig szinváltós :DD :DD :C

(#50350) gban


gban
Közösségépítő

ASR volt elég furcsa nekem, rászűrtem a hahu-n, 68 db G Astrát dob! ennyire elterjedt már ez is a G-ben? Vagy ennyire nem tudják hogy mi van benne?
A legtöbb nagy motoros, de van egy 1.2-es is!
Az sem semmi, a kereskedés inkább hirdeti lejárt okmányokkal minthogy levizsgáztassa, ez is elég fura nekem.

Postázást nem vállalok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.