Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50501) zolikaDB válasza haddent (#50495) üzenetére


zolikaDB
veterán

OPC line siman, meg Insigniaban is van, ahol meloztam, ott ketto parkolt, eco dizelmotorral, de OPC maskarában. Nagy dizelnel sztem elony az automata, mar csak azert is, mert nincs kettostomegu :D
Diegho: miert?

(#50502) diegho válasza zolikaDB (#50501) üzenetére


diegho
nagyúr

Vedd meg és meglátod.

(#50503) trassher


trassher
addikt

Holnap hozzá a futár a vezérműszíjszettet és a vízpumpát.
Contitech szíjkészlet - 23475 Ft
Fai vízpumpa - 6030 Ft
Futárral összesen - 30765 Ft
Szerintem nem volt rossz bót'. :)

Redmi Note 7

(#50504) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Ma megjott a csekk a biztositotol. Kiallitas datuma: 12.07 fizetesi hatarido 12.23 es ma hozta a postas tehat 12.28
Majd jovobhet utani het penteken kapok fizut akkor befizetem. Remelem nem mennek csodbe ha kicsit kesek a fizetessel.

(#50505) _seth_ válasza F_Gergely (#50504) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem 13 a bizonylat kelte és jan 1 a határidő, 24-én érkezett :)
KGFB csekkre nem 60 nap a max határidő? Nem váltottam biztosítót.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#50506) Petyyyyy válasza _seth_ (#50505) üzenetére


Petyyyyy
addikt

KGFB meg Casco is 60 nap.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50507) _seth_ válasza Petyyyyy (#50506) üzenetére


_seth_
veterán

Köszi :) Január első hete is megfelel nekem, de hamarabb nincs kedvem postára sietni :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#50508) Petyyyyy válasza _seth_ (#50507) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nekem sincs "kedvem", kicsit elszámoltam magam, így én is megvárom a januárt.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50509) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Bontáson kívül hol a szöszben lehet fényezett kilincsekhez jutni?
Márkaszervíz szóba sem jöhet, tuti 10 ezer darabja. :U

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50510) trassher válasza Petyyyyy (#50509) üzenetére


trassher
addikt

Fényezőnél ;]

Redmi Note 7

(#50511) Petyyyyy válasza trassher (#50510) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Köszö'm szépen a választ. :P :D

Kíváncsiságból megnéztem mibe kerülhet a vezérlés csere. Cromaxnál vezérműlánc készlet vagy ~6K vagy 55K attól függően egy vagy két soros. Elég megható.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50512) trassher válasza Petyyyyy (#50511) üzenetére


trassher
addikt

Magas labda volt. :DDD
Azért az elég olcsó ha annyiért van láncszett. Lehet míg nálad van sosem kell cserélni, maximum utánaállítani.

Redmi Note 7

(#50513) Petyyyyy válasza trassher (#50512) üzenetére


Petyyyyy
addikt

No pánik, igyekszem legközelebb is így feladni majd. :D
Még nem tudni kell-e cserélni, de azért készülök lelkiekben. Ugyanígy a kuplunggal, noha érzésre teljesen rendben van.

Ma bátyám Astrájával (1.6 16V Astra G) voltunk a szomszéd városban, fater vezetett. Csak egyszer fulladt le egy - de utálom a benzines autókat - kijelentéssel kísérve. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50514) AMD Power


AMD Power
titán

Ez szerintetek megér ennyit?

Eredeti Opel első fékbetét+féktárcsa készlet. 25 911 Ft

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50515) gzbotii válasza AMD Power (#50514) üzenetére


gzbotii
veterán

En csak azt tudom, hogy a szerelő nem tudom milyen ganyt rakott fel, a hotol eldeformálódott, ma megyek vissza es szerencsém lesz ha leszabályzassal megúszom :(((
Pedig direkt kihangsúlyoztam, hogy nem kell sport féktárcsa rá, de ne is a legolcsóbbat: magyarán egy bevált típust szereljen fel.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50516) makro válasza zolikaDB (#50486) üzenetére


makro
aktív tag

Pont ezt akartam megkérdezni tőletek :C

(#50517) F_Gergely válasza Petyyyyy (#50506) üzenetére


F_Gergely
őstag

Koszi sracok, karacsony elott jott volna meg betudom fizetni de igy az unnepek alatt kicsit megcsuszott a penzugy. Erdekes ez a 60 nap amugy mert a levelbennirjak, fizesd be kulonben igy meg ugy, a 60 naprol semmit nem irnak. Januar elso heteben befizetem addig meg varjanak turelemmel :)
Koszi a helpet!

(#50518) Markizmark válasza F_Gergely (#50517) üzenetére


Markizmark
addikt

Velem tavaly g**iztek felmondáskor, nem hagytak átmenni másikhoz. Nem volt egyértelmű a dolog, szóval amíg nem tisztázódott nem fizettem. Majdnem megvolt a 60 nap, a vége felé már hivogattak, hogy ugye azért majd befizetem ... :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#50519) AMD Power válasza gzbotii (#50515) üzenetére


AMD Power
titán

A szerelőm azt rakja fel amit én viszek neki. De amúgy márkában mit ajánlotok?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50520) Markizmark válasza AMD Power (#50519) üzenetére


Markizmark
addikt

Szerintem gyári vagy brembo. A többi is le fog fékezni, de lehet hogy előbb kopik és csikorog is.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#50521) Petyyyyy válasza F_Gergely (#50517) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Én is csak onnan tudom, hogy karácsonyi csúszás volt ugye és kaptam értesítőt/felszólítást.

A vonatkozó jogszabály, és a szerződési feltételek értelmében a biztosítási díj esedékességétől számított 60. nap elteltével, vagy ha az
esedékes díjat részben megfizették, akkor 60 napon túl, a befizetett díjjal arányos időtartam elteltével (a díjrendezettség napján), a
szerződés és vele egyidejűleg a biztosító kockázatviselése megszűnik, ha addig a hátralékos díjat nem rendezi.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50522) gzbotii válasza AMD Power (#50519) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem tudom, nem is kérdeztem. Rábíztam a választást, mondtam, h nem az ara az elsődleges, inkább a minoseg

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50523) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Ma voltam Opel márkaszervizben.
Szinte mindenre van akció. Olaj, szűrők cseréje, gyertyák, átvizsgálás, két apróbb hiba orvoslása után nevetséges összeget hagytam ott a pénztárnál.

(#50524) beg válasza Markizmark (#50520) üzenetére


beg
veterán

Brembot nagyon hamisítják, óvatosan vele.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#50525) Laci2277


Laci2277
senior tag

Sziasztok!

Ha vennék a 2008-as Vectrámba egy navis autórádiót, akkor azt elég csak a régi helyére betenni és minden működik ahogy kell, vagy fel is kell tanítani?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#50526) diablo1984 válasza Laci2277 (#50525) üzenetére


diablo1984
veterán

Mivel a gyári rádiót is nullázni kell ès csak utána lehet átrakni másikba, így meglepne ha a can bus megennè gèp nèlkül.

(#50527) urbanjozsi válasza beg (#50524) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Ezt már Én is hallottam.
Ez eredeti lehet, vagy hamis?

(#50528) AMD Power válasza Markizmark (#50520) üzenetére


AMD Power
titán

Értem. A gyári szett 25e szerintem abszolút nem drága.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50529) Markizmark válasza AMD Power (#50528) üzenetére


Markizmark
addikt

Párban betétekkel együtt nem, elég jó ára van. Amúgy miért cserés? Nagyon vállas, szabályozni sem lehet?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#50530) AMD Power válasza Markizmark (#50529) üzenetére


AMD Power
titán

Vállas már eléggé. Mondjuk még messze nem határeset. Olyan május - június környékén lesz csak a csere. A szerelő szerint semmi értelme nincs előbb. Alig megyek évi 7-8000km a géppel amúgy is.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50531) sasa58 válasza Markizmark (#50529) üzenetére


sasa58
tag

Szerintem csak a vállai miatt nem kell szabályozni, amennyiben a "dolgozó" felület nem hullámos, nem erősen sávosan van kopva. Arról nem is beszélve, hogy egy hullámosra kopott tárcsát nem is lehet minden esetben szabályozni, mert könnyen a minimum vastagság alá kerülne.
Nekem is kb 1,5 mm vállai vannak, amúgy tökéletesen sima a felület. Persze, ha legközelebb csak betétet cserélnék, akkor a vállait valahogy le kell szedni, mert az új betét valószínűleg nem passzolna be a vállak miatt. Sajnos valószínű tárcsát is kell legközelebb cserélnem, mert a minimumra van már kopva (max-25 mm, min - 22 mm).

(#50532) Laci2277 válasza diablo1984 (#50526) üzenetére


Laci2277
senior tag

Ok, köszi! :R

(#50533) molnarpeter válasza AMD Power (#50519) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

EBC jó hírű, az importőr nem nagyon tart készletet, így lassabban ér ide a portéka; ár/érték arányban korrekt.

(#50534) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Sziasztok!

Már 3x Opel tulaj vagyok, A Vivaro és a Frontera mellé ma vettem egy B corsát a feleségemnek. :)

Opel Corsa B

Szükségem lenne 1-2 dísztárcsára, mert az előző tulaj elhagyta az egyiket. :( Tudtok ajánlani valahol, valamit?

Ilyen:

(#50535) molnarpeter válasza zsoltee10 (#50534) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bontást vagy konkrét ilyen hirdetést keresnék jófogáson/facebook csoportokban. Kép+felni átmérője alapján hamar találsz szerintem :)

(#50536) erikke17


erikke17
őstag

Meg kapta autó az új olajbeöntő kupakot. De egy idő után ugyan úgy kidurrantotta olajat... Ez most mi lehet? :W

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#50537) AMD Power


AMD Power
titán

Fenntartások nélkül – új Opel Astra 1.4 Turbo 150 teszt

Nagy durranásra számítottunk, azonban az Astra minden várakozásunkat felülmúlta, amiért minden elismerésünk a tervezőké. A villámos márka egy olyan kompaktot alkotott, ami elődjének szinte minden hibáját kiküszöbölte, technológiai fronton egyértelműen a kategória etalonja, ráadásul ezt a kiváló csomagot továbbra is szép ruha alá bújtatták a formatervezők. Örülhetünk a tágas és kényelmes belsőnek, a magasabb kategóriákat idéző extráknak, a kiváló multimédiának, az átgondolt megoldásoknak, a szuper futóműnek stb., okosan konfigurálva pedig még az ár is épeszű szinten marad.

Szerintem sokan ezt várták végre az Opeltől. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50538) diablo1984 válasza erikke17 (#50536) üzenetére


diablo1984
veterán

kartergáz szűrő rendszer rendben van a kocsin? mert ott ekkora nyomásnak nem kellene lennie, valszeg a kartergáz visszavezetésedben lehet dugulás és ezért marad a blokkban a nyomás, ezért jön mindenfelé az olaj kifele belőle, ami az új hengerfej tömítéssel megerősödött, mert mostmár nem a vízbe megy a nyomás, hanem az olajba!

(#50539) erikke17 válasza diablo1984 (#50538) üzenetére


erikke17
őstag

Esélyes a dolog, holnap azt akarom megnézni. Mikor szétkaptuk felszilikonozni szelepfedelet, egyik kartergázcsőben állt a trutymó ami a vizes olajnál jutott bele. Nagyját kifolyattam belőle, de ezek szerint valahol még dugult a rendszer.
Tehát a nyomás ami a szelepfedélben van a dugulás végett nem jut be a szívócsőbe, egyszerűbb az olajbeöntő felé mennie neki....

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#50540) trassher válasza zsoltee10 (#50534) üzenetére


trassher
addikt

Szép kis corsa, gratulálok. :K

Redmi Note 7

(#50541) Petyyyyy válasza zsoltee10 (#50534) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Automata? :Y Micsoda meglepetések. Legutóbb akkor pislogtam így, mikor unokatesóm 1.8 F Astrájában láttam aut. váltót. Sok balesetmenteset!

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50542) AMD Power válasza zsoltee10 (#50534) üzenetére


AMD Power
titán

Szép kis dög.... :K
Asszonynak, városi szaladgálósnak tökéletes. Sőt pároknak , gyerek nélkül is bőven megfelelő.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50543) #81556480


#81556480
törölt tag

újszerű b vectra aki szereti a vectrákat , érdemes megnézni. mi ez az MPFI motor ? ?

(#50544) _seth_ válasza #81556480 (#50543) üzenetére


_seth_
veterán

Dízel az tuti :)

Érdekes, hogy a műszerfalon nem 60 a max hanem 57 liter üzemanyag, nekem sem ment bele eddig kb 56-nál több átlagban.
Légzsák egyáltalán nincs benne.
Érdekes a csomagtartót rögzítő "sínrendszer" is.
Eltérő az eü csomag tartója is, és a pótkerék helyett a jobb oldali rekeszben van az emelő is.

B2-es vectrákat még 2005-ös évjárattal is találni és nem is néznek ki rosszul.

Ez is érdekes: H astra, akarom mondani Vectra, [link]

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#50545) #81556480 válasza _seth_ (#50544) üzenetére


#81556480
törölt tag

nekem bele megy a 60 liter, és nekem is jobb oldalt van az emelő. a sin az nekem is feltünt a csomagtartónál de nem tudom mi akar lenni. légzsák meg csak a fura kormány miatt nincs.

délamerikában vannak cudar motorral szerelt B vectrák. c20let meg turbós benzinesek stb..

(#50546) gzbotii válasza zsoltee10 (#50534) üzenetére


gzbotii
veterán

Külsőre az enyém is csontra ilyen. De azt a klímát nagyon irigyelem :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50547) AMD Power


AMD Power
titán

Ma teletoltam megint a gepet. Merek egy teli szazas fogyit. Viszont most megint MaxxMotion 95-el. A sima 95 321ft volt. A Maxx meg 336ft. Nem is volt kerdeses mi megy bele.... ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50548) Borokafa válasza AMD Power (#50547) üzenetére


Borokafa
őstag

Hamarosan en is kiprobalom a Spuri JG2 adalekot, mar csak tankolni kellene. A maxmotionnal nem tapasztaltam eszreveheto valtozast.

[ Szerkesztve ]

(#50549) gban válasza AMD Power (#50547) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem messze van tőled az Auchan, én tuti ott tankolnék a helyedben. 313 a 95-ös.
Évek óta azzal járok, nagyon jó városon kívüli fogyasztással, semmi baja a benzinjüknek.
A másik ami felmerült bennem: jobb a 95 maxx mint a sima 98-as? Mert az utóbbi általában csak 10 ft-tal több mint a 95-ös.

Postázást nem vállalok.

(#50550) F_Zolee válasza AMD Power (#50547) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ma én is teletettem max-ossal de mivel hideg idők vannak így nehezebb lesz összehasonlítani. Mondjuk most nem fogok menni nagy távokra. 330,9 volt nálunk...felfedeztem, hogy a kút felett kis légyfing táblára vannak kitéve az árak. De az ósanos 98assal, mint írtam a gyorsítás közbeni rángatózás megszűnt. Kiderül ezzel mi lesz.

Előző kérdésemre nem válaszolt senki. C vektrákat ennyire utálják, hogy senkinek sincs? :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.