Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49651) Zsolt!! válasza zolikaDB (#49650) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Ja ja tisztán városban 7,5 8 liter lehet a fogyasztása.

(#49652) trassher válasza zolikaDB (#49650) üzenetére


trassher
addikt

Pályán esélytelen 1.4-es astrával. Óra szerinti 140km/h-nál op-com-on nézték és 9 liter/100km. Nekem a vegyes fogyasztásom 7,2 - 7,8. Ebben van összesen 200km pálya, 200km főűt és 300-350 km város. Pont ma este megyek tankolni, kíváncsi vagyok most mennyi lesz. 7,5-től kevesebb tuti nem.

Redmi Note 7

(#49653) zolikaDB válasza trassher (#49652) üzenetére


zolikaDB
veterán

Palyan is lehet kulsoben totyogni 90-el, igy ertettem :) En nemetbol hazafele csinaltam egyszer 5.8-at, egyedul, agyig pakolva, igaz, akkor olyan 100km/h volt az atlagom.
Nekem varos nagyon sok rovid, sok hideg, meg dinamikus kozlekedes, illetve havi 300km fouttal lesz most cirka 8.5-9 az atlag.
Havi 2000km M3, 140km/h korul 7 liter korul volt az atlag...

(#49654) trassher válasza zolikaDB (#49653) üzenetére


trassher
addikt

Nekem is városban elég sok a rövid táv. Míg elérek a műszakira a lakástól meg se nyekken a vízhőfok mutató sajnos. :(

Redmi Note 7

(#49655) beg válasza trassher (#49646) üzenetére


beg
veterán

1.4, z14xe simán tudja nálam is az 5.8-at. Ráadásul nem is a töttyögő üzemmódban, hanem huzamos 90-100 tempó mellett.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#49656) trassher válasza beg (#49655) üzenetére


trassher
addikt

Akkor úgy látszik ennyit számít hogy a lambda szondám egyik vezetéke javított. Igazából csak vegyes fogyasztási adatot tudok, mást nem.

Redmi Note 7

(#49657) beg válasza trassher (#49656) üzenetére


beg
veterán

Ezt az adatot úgy mértem, hogy reggel csattanásig tankoltam, elmentem 250 km-t normál tempóban, majd este ugyanazon benzinkút ugyanazon kútfejénél szintén az első csattanásig töltöttem. Nekem ez az abszolút hiteles mérés fogalmát kimeríti. :) Autópályán 7-8, de 8-nál már sárga csekk alert.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#49658) haddent válasza beg (#49657) üzenetére


haddent
addikt

Erről jut eszembe, hogy szívroham van ahányszor nem vagyok otthon és ajánlott levél jön, kis postai értesítővel :DDD Annyit galádkodom mostanában :(

(#49659) AMD Power válasza JanR (#49637) üzenetére


AMD Power
titán

Gondolom azert lehet vele haladni is.... ;) Le/Nm? Mennyi benne? :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49660) w333


w333
félisten

Ilyet én is akarok ... :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#49661) gzbotii


gzbotii
veterán

Akik a B Corsa/B Vectra/... visszapillantóit tervezte azokat remélem péklapáttal verték agyon. Minap egy Mondeo bújt el huncut módon a holttérben, épp, hogy nem húztam rá sávváltáskor - pedig már több mint 2 éve Corsákat hajtok

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#49662) diablo1984 válasza gzbotii (#49661) üzenetére


diablo1984
veterán

nem hiába vannak ablakok a kocsin és nem hiába tanítják, hogy amerre fordulsz azért nézz is oda! nincs lefalazva az ablak és át is látszik, nem úgy mint a teherautónak!ilyenkor ha nekimégy egy másik autónak, te leszel a hibás, mert ha oda nézel, láthatod, hogy mizu van!

(#49663) gzbotii válasza diablo1984 (#49662) üzenetére


gzbotii
veterán

Tudom jól, csak céges Yarisokkal meg Golfal het 2-300km vezetek, azokban, valahogy elég a tükör is, a holttérben max egy biciklis fér el.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#49664) diablo1984 válasza gzbotii (#49663) üzenetére


diablo1984
veterán

yarissal tolatni nem tükörből művészet, akkora takarása van a c oszlopnak, mint a dög, meg magasan is van a segge, kicsi az ablak! de jó kis autók azok, nekünk is az az asszonyverda! :D

(#49665) j_szilard


j_szilard
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy nagyon fontos kérdésem,bár eddig nem kaptam konkrét választ se bárdi,unix,szakál-metál,cromax,red koala,parajdi,csergő,fékmester...stb csak annyit hogy vagy-vagy. Így azért nehéz berendelni egy vezérlés szettet miután vezérlés le és a kocsiba nem ez való.Értem én hogy kicserélik,de addig a kocsi meg áll egy helybe....idő

2003 1.4 (hatchback)

Z14XE20BB1966
W0L0TGF4835181136

Melyik vezérlés készlet való ehhez a motor/alvázszámú kocsihoz?

Mivel 2 félét hoz mindegyik márkából(a gyári katalógus is). Annyit mondtak ,hogy az eltérés elvileg egyik szíjtárcsa/vezetőgörgőbe van!

Amit nézegettem:

Gates: K015499XS, K025499XS

INA: 530 044 110 , 530 044 310

SNR: KD453.12 , KD453.17

De ugyan ez igaz a vezérlés szetthez és hozzá tartozó vízpumpára...arra is 2félét hoz.

Ha valaki tud ebbe segíteni nagyon örülnék! Köszönöm!

(#49666) gzbotii válasza diablo1984 (#49664) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem nincs különösebb problémám ilyen szempontból velük. A vendéglőhöz olyan szerencsétlen a bejárat egy főbb útról, hogy egy körforgalom melletti parkolóba kell betolatni, onnan nyílik a bejárat (ez csak a városrendezést dicséri, amiért nonsens módon úgy gondolták, annak a kis utcának elég a kijárat, bemenni lehet kerülve is) szóval elég sokat tolatok sötétben, parkolóban. Szerintem a Golfnak (főleg sötétített ablakokkal) sokkal rosszabb a kilátása.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#49667) haddent válasza gzbotii (#49666) üzenetére


haddent
addikt

B Corsa/Veki nem tudom milyen, de az F astra is szörnyű nekem is . Méretre nem sokkal kissebb maga a tükörfelület a H -hoz képest, de valami borzalmas, hogy mégis mennyire szűk és pici teret látok be. Nagyon rossz érzés. Főleg, hogy én a H tükrében sem bízom (pedig ott aztán belátok mindent tényleg nagyon kényelmes), még ott is nézelődök hátra balra jobbra amint manőverezek. Hát F -nél meg próbálnék meg nélküle, halálfélelmem lenne :DDD

(#49668) diablo1984 válasza gzbotii (#49666) üzenetére


diablo1984
veterán

én tükörből szoktam tolatni, de azzal az egy tolató lámpával sötétben megvakulok sem látom a terepet, magasan is van, az egyik oldalon van csak, gyenge is! de nappal teljesen jól lehet vele tolatni, minden látszik szépen a tükörből!

(#49669) gzbotii válasza diablo1984 (#49668) üzenetére


gzbotii
veterán

Én nem tudnék tükörből tolatni..nem érzem biztonságosnak, nem látom be a terepet :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#49670) zolikaDB válasza gzbotii (#49669) üzenetére


zolikaDB
veterán

G Astraban szinte mindig tukorbol tolatok, pedig sedan :) Na jo, a cel elott oda is nezek, h beigazitsam.

(#49671) haddent


haddent
addikt

Olajdokik! Kettő (vagy már 3?) periódus óta Mobil1 ESP 0W-40 ment a Z16XER -be. Szereti, én is szeretem, semmi gond vele, olajétvágy sem nőtt, sőt csökkent talán.
Puszta kiváncsiságból megnéznék valami mást is, ezt megtartva mint biztos pont amihez bármikor visszajöhetek.
Pl. Mobil1 New-Life 0W-40. Árban és márkában is azonos, nagy eltérés nem lehet, picit olcsóbban tudnék hozzájutni mert ebből van 4Literes kanna, míg az ESP 0W-40 ből nincs. Viszont erre a Dexos2 -őt nem írták rá, csak a GM LL A-025,GM LL B-025 -ket. Az én véleményem az, hogy kb. pont ugyanaz, ua. márka, árfekvés stb. Ott van rajta a 2 GM tanusítvány, Dexos2 pont nicns valamiért. Szerintetek? Belemehet? Azt nagyon erősen kétlem, hogy bármi baja lenne tőle a mocinak, de jobb lenne mégis az ESP 0W-40, amin ott a Dexos2?
Másik ami feljött a múltkor is, most is, a Liqui Molly Top Tec 4600. Dexos2 van rajta, viszont "csak" 5W-30. Nem a nagy fagy miatt "kell" nekem a 0W, hanem mert az még később fagy, a fagyás pedig egy folyamatos dolog, következésképpen a 0W kis hidegben már hidegen folyékonyabb, finomabb, mint az 5W. Ugyanígy a -40 végződés meg azért "kell" nekem, mert a "-30" -at azért "Ügyes lábbal" szerintem fel lehet forralni ebben a borzalmas nyári hőségben ami már hazánkat is elérte.

(#49672) Egyhapsi válasza haddent (#49671) üzenetére


Egyhapsi
csendes tag

Szerintem ne válts másik olajra.
Én ősszel raktam a C Corsámba mobil1 esp 0w40-et. Rögtön a csere után azt éreztem, mintha 10 lóerővel erősebb lenne a gép.
Előtte sok minden mást próbáltam, de a mobil1 esp veri az eddigieket.

"Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása."

(#49673) diablo1984 válasza gzbotii (#49669) üzenetére


diablo1984
veterán

én teherautóval járok, abban más lehetőség nincs! :D

(#49674) akos86


akos86
aktív tag

Üdv Urak!

Olyan gondom van hogy az autómban (opel astra f 1.6 16v x16xel) hogy nem megy azt 1. henger. Már szinte minden kipróbáltunk másik trafó, gyertyakábelek illetve cseréltünk gyertyát is de a helyzet változatlan. Megnéztük a szikrát és az van. Eléggé tanácstalan vagyok. Valakinek valami ötlet esetleg?

Előre is nagyon köszönöm!
üdv Á!

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#49675) beg válasza akos86 (#49674) üzenetére


beg
veterán

Üzemanyagot kap az a henger? Benzinszagú a gyertya?

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#49676) molnarpeter válasza j_szilard (#49665) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Elvinném szerelőhöz, bontsa le a vezérlést védő műanyagot, és nézze meg, mi van most bent. Az alapján már könyebb lenne :)

diablo1984: CREE LED cuccokat szeretik alkalmazni tolatólámpában, erős fényt adnak, és nem fogyasztanak sokat, legfeljebb CAN-BUS-szal kell szórakozni kicsit. (Persze csak offroad.)

(#49677) gzbotii válasza diablo1984 (#49673) üzenetére


gzbotii
veterán

Én akkor lepődtem meg, amikor Dacia Dokker Vanel akartam parkolni, nagy lendülettel átkaroltam az anyósüllést: na ja, ezen hátul nem látunk ki. Aztán kb 0,2km/h betoltam a helyére :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#49678) akos86 válasza beg (#49675) üzenetére


akos86
aktív tag

Alapjáraton nem jár a henger viszont menet közben már igen. Elindulás és a tolatás nehézkes mert fulladozik a motor.

3dfx, gone but never forgotten...

(#49679) diablo1984 válasza molnarpeter (#49676) üzenetére


diablo1984
veterán

can bus nincs benne. a ledes cuccok azok nem túl irányított fényűek? mert nem egy sávban akarok látni, hanem az autó mögött a terepet! ráadásul csak az egyik oldalon van tolató lámpa, már vészvillogóval tolatok, annyira nem lehet semmit látni....

(#49680) mohabá 007 válasza akos86 (#49674) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

1 ötlet:kompresszió mérés a hengerekben.(1-es hengerben valszeg alacsony,nem tud berobbanni a benzin,rosszul záródó,beégett szelep,-ek)
2 ötlet: a hűtővíz tágulási tartályából nem fogyik :DDD a hűtőviz?Tiszta,nem olajos?

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#49681) molnarpeter válasza diablo1984 (#49679) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

VAG topikban többeknek bevált, [link].

(#49682) mohabá 007 válasza j_szilard (#49665) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Könnyebb lenne ez alapján keresgélni:
Pl: Corsa C (Z1.4XE) :K Tiéd milyen?

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#49683) j_szilard válasza mohabá 007 (#49682) üzenetére


j_szilard
csendes tag

2003 G astra (1.4, Z14XE)

(#49684) 7Sony7


7Sony7
addikt

Skacok, valaki linkeljen már egy ilyen ledet, hogy néz ez ki? Mennyibe kerül?

-

(#49685) diablo1984 válasza 7Sony7 (#49684) üzenetére


diablo1984
veterán

(#49686) Petyyyyy válasza diablo1984 (#49685) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem dorgál meg érte a szerv?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49687) 7Sony7 válasza diablo1984 (#49685) üzenetére


7Sony7
addikt

Jaa, aszittem van magyarisztánban is. Ennyit tényleg megér, ha jó erős a fénye. Szerintem a tolatór nemigen látja a rendőr, kivéve, ha pont felé tolatsz.

-

(#49688) Findzs válasza 7Sony7 (#49687) üzenetére


Findzs
addikt

Nekem pince garázsom van el se tudom képzelni, hogy parkolnék ki-be olyan kocsival amelyiknek nincs mindkét oldalon tolató lámpája :U
Elég sötét helyen van és kinti lámpa sincs a garázson (lehet csinálnom kéne már rá egyet :U )

Lehet nekem is jól jönne egy erősebb tolatólámpa :K

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#49689) 7Sony7 válasza Findzs (#49688) üzenetére


7Sony7
addikt

Nekem van mindkét oldalon (fastra) de olyan, mint a sápadt holdfény :) Már arra gondoltam, hogy a lökös alá ragasztok egy ledcsíkot. :) Így viszont szerintem beszerzek egy párat.

-

(#49690) gban válasza Findzs (#49688) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én felraknékl a helyedben egy mozgásérzékelős lámpát.
Persze csak ha nem kóvályog arra a macska / kutya állandóan.
Ha igen, megoldanám hogy csak nyitott garázsajtónál működjön.

Postázást nem vállalok.

(#49691) Petyyyyy válasza Findzs (#49688) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Kinti lámpával sem lennél beljebb szerintem. Garázs melletti ház sarkon van egy kinti lámpa, amivel ugye a kapu irányába - kifelé látni az udvarból. Ha felkapcsolom, semmit nem látni az autóból hátra, mert közömbösíti a tolatólámpát, de annyit már nem segít, hogy rendesen lássak vele. :N

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49692) diablo1984 válasza Petyyyyy (#49686) üzenetére


diablo1984
veterán

elvileg meg, de tolató lámpa az nem helyzetjelző vagy hasonlók, tolató lámpából tolhatsz rá akármennyit mégsem büntetnek érte! szerintem ezért nem, max műszakikor ha kpm-es nem árt visszarakni a hagyományosat!

van amúgy magyarban is, csak gondolom drágábban!

(#49693) gban válasza diablo1984 (#49692) üzenetére


gban
Közösségépítő

Tolatólámpa nem is kötelező.
Viszont ha van, akkor annak megfelelően kell működni.
Kérdés, létezik-e egyáltalán erre vonatkozó szabályozás. Gondolom olyasmi lehet, hogy a gyári specifikációk a mérvadóak. Az meg maximum azt mondja meg hogy hány wattos izzónak kell ott lenni, az meg ugye ledesnél nem gond. Ha az is ott van, hogy "vagy azzal egyenértékű" másfajta izzó, akkor az a fényerőre is vonatkozhat.

Postázást nem vállalok.

(#49694) akos86 válasza mohabá 007 (#49680) üzenetére


akos86
aktív tag

A tágulási tartályban nem olajos a víz viszont minimálisan fogy . Esetleg valami levegőcső/vákum vagy hasonló nem okozhatja ezt a hibát?

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#49695) Petyyyyy válasza diablo1984 (#49692) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ennek utána járok a héten, nem lenne hülyeség. 2.2K idehaza egy ilyen izzó. Most épp normális kulcstartót vadászok, emblémásat. Azt is Pécsről kell hozatnom, nem találtam neten máshol.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49696) haddent válasza diablo1984 (#49692) üzenetére


haddent
addikt

Szerintem meg etetik a népet nagyban és amúgy meg mindenki tesz rá nagyívből. Ha elkap a rendőr valami nagyon komoly miatt és küld a NKH vizsgára akkor esetleg visszacserélem, addig meg kézcsók. 200Ft -os fos izzó helyzetjelző helyett van 4000 -es márkás Osram LED, olyan, hogy kb. tompított nélkül is teljesen jól láttat engem (én nem látok nyilván) és nem vakít. Tipikusan az az eset amikor a roncsokat átrugdossák és az legális, de ha te (akár szakszerű segítséggel) hozzányúlsz valamihez akkor az full illegál. :W

(#49697) Petyyyyy válasza haddent (#49696) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Na, akkor jelentkezzen aki elsőként cseréli ledesre a tolatólámpa izzóját és majd meglessük milyen.

To all: Kire lehet még számítani a szerdai találkozón?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49698) haddent válasza Petyyyyy (#49697) üzenetére


haddent
addikt

Szerdai találkozó? Nem csak jövőre lesz? :DDD
Mennék szívesen, de délután 4 -től este 9 -ig zárthelyi maraton egyszerre kettő ;]

(#49699) sasa58 válasza haddent (#49671) üzenetére


sasa58
tag

Én azért ragaszkodnék a Dexos2-höz, nem véletlenül írták azt elő. Én is most váltottam hosszas castingolás után a GM-ről Castrol Edge Titanium Fst 5W40-re. Kb. két het van még csak benne, de egyértelműen csendesebb alapjáraton és nem hallom azóta a "traktorhangot" indításkor. Ez a Castrol egyébként szakik szerint a második legjobb Dexos2 olaj a Te Mobilod után.

(#49700) mohabá 007 válasza j_szilard (#49683) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Csak úgy fogod megtudni,hogy neked milyen kell, ha leveszed a védőburkolatot,és meg kell mérni a vezetőgörgők átmérőjét.Van 1db 62.7mm átmérőjű,és van 2db 52.5mm átmérőjű,ezeknek viszont más a menetes rögzítése.(Mindegyik jó az astra g (z1.4xe)motorkódhoz) [link]
Vízpumpára kettőt dob ki,a pontos motorszámot Te tudod.[link]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.