Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49851) ALI_G válasza mikoljan (#49803) üzenetére


ALI_G
veterán

uh, koszi a linket.
Ma hívtak vissza, nekem is ennyit 80-at mondtak a teljes felújításra, amiben benne van az össze ismert tipushiba (15) javítása 2 év garanciával. Ha kell, adnak csere ECU-t a javítás idejére, de az 150k kaució + 2x2 óra ki-beszerelés. A hölgy aki hívott egy jól betanított sales-es lehetett, mert sokat fényezte a szolgáltatást és folyton felfelé terelgette az árat :D Nem hinném, hogy 15 tipushiba van egy opel ecu-ban, esetleg 15 ismert hiba. Sajnos eddig említésre méltó céget csak ezt az egyet találtam.

A bontott az 60 alatt nem áll meg és arra csak beszerelési garancia van.

[ Szerkesztve ]

(#49852) trassher válasza AMD Power (#49844) üzenetére


trassher
addikt

Én is 2008-ban szereztem a jogosítványomat. :DD Pont ilyen yaris-on tanultam.

Redmi Note 7

(#49853) beg válasza trassher (#49852) üzenetére


beg
veterán

'97-ben F astrán. Ott csapott belém a villám :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#49854) trassher válasza beg (#49853) üzenetére


trassher
addikt

Az első autónk egy d kadett volt. Óvodás fejjel nagyon imádtam benne lenni. Koppra mint a képen csak Kadett J felirat nélkül. :)

Redmi Note 7

(#49855) F_Gergely válasza lafaty80 (#49848) üzenetére


F_Gergely
őstag

Szia, en csak C vectraban tudok hozzaszolni. A cdti motorok khmm kisse problemasak es ezekben van mar kettostomegu. A tavolsag miatt en a dizelre szavaznek es az Y20DTH motorra (nekem ugyan ilyen van) ha jo allapotban levot veszel vilagbol kivisz. Lancos es nem annyira problemas. Regi konstrukcio de szerintem jobb mint a cdti. Alapvetoen nem rossz a C vectra nekem mondjuk semmilyen dizajnban nem jon be (se kivul se belul nem tetszik) viszont sok dologban javult az elodhoz kepest. Alkatreszek sem veszesek hozza. 1.7 motorokrol en lebeszelnelek (szvsz 2000 kobcenti alatt nem vennek semmilyen autot) a ketezresben kenyelmesen tudsz utazni. Nem fogyaszt tobbet, cserebe jobban megy. Felszereltseg tekinteteben jol extrazhato utolag is de ki lehet fogni jolfelszerelt gyarit is.

(#49856) AMD Power válasza trassher (#49854) üzenetére


AMD Power
titán

Egy öreg ismerősömnek is ilyen van. Mondjuk messze nem ilyen szép állapotban. De neki kb 30 éve megvan. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49857) Declare válasza lafaty80 (#49848) üzenetére


Declare
őstag

Ekkora futasmennyiseggel en inkabb a dizelre voksolnek, mint benzinre. 20-25k km nel mar erdemes (ha jot sikerül venni).

Dizelnel viszont fontos, hogy az ember elörelatoan tartalekoljon (jo ha van talonban az autora egy 300k huf legalabb), ha valamire hirtelen költeni kell es legyen egy hozzartö szaki, aki vasarlas elött atnezi a kocsit. Ha ezek megvannak, akkor nem kell rettegni a dizeltöl sem ;)

Nekem H astra van 1.7 cdtivel, ami egy meglehetösen jo konstrukcio (motor szempontjabol), de az 1.9 cdti is jo. Van par dolog amire figyelni kell, ha konkret elhatarozas lesz, hogy ilyet akarsz venni, leirom :) Viszont az 1,2-1,4M az igen hatareset ezeknel.

Skodak is jok, nagyok, de ott kifejezetten van egy ket kerülendö motor a dizelnel, ezt a vw forumban biztos leirjak.

(#49858) mikoljan válasza ALI_G (#49851) üzenetére


mikoljan
tag

Ha javítattam volna a kocsiban az ECU-t én is hozzájuk vittem volna.
Aztán a főnökömnél elgurulhatott valami, mert talált egy kedvezményes ajánlatot és engedélyezte a cserét. Árak (bruttó):
ECU: 170000 Ft - nem emlékszek már pontosan, de 30-40%-os kedvezmény volt rajta
Szerelés, programozás: 15000 Ft

- - - We Enter Into The Future - - -

(#49859) ALI_G válasza mikoljan (#49858) üzenetére


ALI_G
veterán

170-ért újat kapott?

(#49860) mikoljan válasza ALI_G (#49859) üzenetére


mikoljan
tag

Igen. Újat, garanciával. De tényleg brutál kedvezményes volt. Amikor néztem az ECU árakat, 250+ ezerért adogatták őket.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#49861) Kickass válasza F_Gergely (#49855) üzenetére


Kickass
őstag

C Vectrahoz nem lenne jobb a 2.2 dízel?
Hasonló a Y20DTH-hoz csak kicsit erősebb, ami aabban a bódéban főleg esetleg teleültetve felnőttel + csomagokkal nem biztos hogy baj.

(#49862) F_Gergely válasza Kickass (#49861) üzenetére


F_Gergely
őstag

Persze az is jó, csak ritkább mint a sima 2.0 bár mindkettő ha azt vesszük ritka mert ezek még az első széria első sorozata utána már mind cdti motorral voltak szerelve.
Én is szívesebben vettem volna 2.2 vectrát csak éppen akkor nem volt a piacon.

(#49863) haddent


haddent
addikt

Nem kicsit van egyben. Szerintem sok másik majmolt márkát gyaláz, csak ezt is kell kicsit majmolni hozzá :B ;)

(#49864) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Na, a mai reggel jól kezdődött.
Mivel semmi más nem változott, szvsz. az utólagos trafó miatt kicsit tovább tekert reggel mire beröffent a motor. És itt véget is ért a kevésbé kellemes meglepetések sora.

Amint odaértem a kárpitoshoz kivirultam. A műhelyben tényleg szakemberek dolgoznak. Látszik rajtuk, hogy értik a dolgukat és nem sajnálják azt az 5-10 percet, míg elmesélik mit hogyan csinálnak és ha otthon akarod elvégezni, hogy kellene. Ugyan nem a legolcsóbbak, de gyorsak, nem küldenek melegebb éghajlatra, ha kérdezel. Abszolút segítőkészek voltak: míg vártunk, elmeséltem a főnöknek a bánatom a xenonnal. Erre ő mondja, hogy dont fosch, megadja a cimbi számát aki az OPC-jéhez hordja az alkatrészeket. Valami mágus lehet a srác, mert szinte mindent meg tud szerezni, fejből tudja a cikkszámokat.

A tetőkárpitnak semmi baja nem volt, a tetőlemezben van egy kis hajlás. Mindenesetre szépen megcsinálták, fixen tart. Az alkatrész guruval este értekezem újra, megmondja mit, hol, kivel - nincs megoldhatatlan. Lesz megoldás a xenonra is és valószínű a MID kijelző is olcsóbban lesz megrenoválva, mint amit eddig tudtam. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49865) F_Gergely válasza Petyyyyy (#49864) üzenetére


F_Gergely
őstag

MID kijelző javításban majd szólj érdekel neked milyen árat mondanak. Meg mondjuk az se mindegy nálad mi van a kijelzőben melyik fajta kábel, egyiket egyszerű másikat nem :/

(#49866) Petyyyyy válasza F_Gergely (#49865) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Igazából mindig a szalagkábel adja meg magát, ami "forintos" tétel. A ragasztó meg a nem tudom még micsoda az ami megdrágítja a dolgot. Akit eddig tudtam, ő 22K ellenében javít. Reggel azt mondták 15, de 20 a plafon.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49867) ALI_G válasza mikoljan (#49860) üzenetére


ALI_G
veterán

konkrétan opel-ben meg se mondták mennyi az új ára :D inkább keressek valakit aki felújítja - mondták a szevizben.
Most találtam még egy másik szervizt amiről van infóm, pixelfix.hu, de ők csak akkor szerelnek, ha elviszem az ecu-t. 35.000 a javítás 1 év garival.

(#49868) Kickass válasza F_Gergely (#49862) üzenetére


Kickass
őstag

Érdekes mert pl mostanában viszonylag sok van fent 2.2DTI Vectra (már arányaihoz képest)
Egy ilyenért ha tudnám hogy tutkóra rendben van: [link] simán oaadnám az Astra-t.

(#49869) lafaty80


lafaty80
őstag

Csak nálam nem megy (T ADSL, T mobilnet) a hasznaltauto.hu?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#49870) Petyyyyy válasza Kickass (#49868) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az egyik nagy szerelmem a GTS, szóval egyetértek.

lafaty80 - Nálam is gyengélkedik.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49871) gzbotii


gzbotii
veterán

Mennyi idő alatt töltődik vissza egy indításnal elhasznált kraft?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#49872) gban válasza Kickass (#49868) üzenetére


gban
Közösségépítő

Magánszemélytől vs. járművek ugyanitt, Like-Autó Kft.
Akkor most mi van?
Pl. nem cég használta, ezért ŐK magánszemélytől VETTÉK?

Postázást nem vállalok.

(#49873) lafaty80 válasza gban (#49872) üzenetére


lafaty80
őstag

"A TÉVEDÉS, AZ ELÍRÁS, VALAMINT BÁRMINEMŰ VÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJUK!"

Na ettől a mondattól valahogy mindig menekülök, legyen az bármilyen jó ajánlat is :)

Declare: az elhatározás már megvan, döntés még nincs.

Valahogy nem tudom magam rávenni a dízelre, nem lesz annyi tartalékunk, hogy 2-400rFt-ot még plusszba félre tegyünk, a dízel bajoknak.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#49874) mikoljan válasza ALI_G (#49867) üzenetére


mikoljan
tag

Megértem. :) Nekem is elhúzott szájjal mondták, hogy drága buli lesz a csere. (Gondolom az EuroTax-ot fejben lefutatta.)

Ha bevállalod a szerelést vagy van egy megbízható szerelőd, akkor a döntés a kezedben van. ;)

- - - We Enter Into The Future - - -

(#49875) ALI_G válasza mikoljan (#49874) üzenetére


ALI_G
veterán

Holnap elviszem a csepeli muhelybe megszakerteni, mert telefonon nem tudtak biztosra mondani hogy vallaljak-e.

(#49876) trassher válasza Kickass (#49868) üzenetére


trassher
addikt

1.9CDTI ha dízel kell. Azzal van a legkevesebb gond. Nem is meglepő hogy nem sok eladó van belőlük. :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#49877) Findzs válasza haddent (#49863) üzenetére


Findzs
addikt

jól néz ki tényleg ezzel a matt festéssel
de azok a felnik már inkább vasúti sínekre valók :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#49878) F_Zolee válasza Findzs (#49877) üzenetére


F_Zolee
veterán

jól néz ki tényleg ezzel a matt festéssel

Vagy jó az fóliának is. :D

(#49879) haddent válasza Findzs (#49877) üzenetére


haddent
addikt

Ott áll a sínek mellett, nem látod? ;]
Biztos nem túl egészséges ha gyári a futómű, és nem mondom, hogy nagyon gyárias-originál-elegáns, de nekem kéne :B :DDD

(#49880) AMD Power válasza haddent (#49863) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem ezek a matt szinek nem jonnek be.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49881) Findzs válasza haddent (#49879) üzenetére


Findzs
addikt

jéé és tényleg :))
lehet elromlott a mozdony és ahelyett rakják be éppen :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#49882) Kickass válasza trassher (#49876) üzenetére


Kickass
őstag

Egyrészt ez nem igaz, C Vectrából most viszonylag sok van és elég sok az 1.9CDTI.
Ráadásul én csak tempomatos találatokra szűrok. :DDD

Másrészről a CDTI-ben a következők vannak amik a DTI-ben nincs:
- DPF
- kettőstömegű
- szíj lánc helyett
- alumínium szívócsőbe épített fojtószelep sor (a 150 lovasban biztos). leszakadhat beszívhatja a turbó/motor

egyébként ha az opelben is JTD-nek hívnák (mint ahonnan jött, Fiatéknál) akkor simán vállalnám mert eredetileg fasza motor, csak az Opelnek kivételesen ehhez nem kellett volna nyúlnia...

(#49883) F_Gergely válasza Kickass (#49882) üzenetére


F_Gergely
őstag

igy van a CDTi-k egy kalap kuka, lehet a facelit-esek már jó de a sima első szériások hulladékok. Mondjuk egy havernak CDTi-je van benzines abban láncos a vezerlés, de én is ha vennék akkor még a jó öreg DTi-t. Sokkal kevesebb szívás van velük.
Tempomat dizel autóban meg alap szerintem.

(#49884) JanR válasza trassher (#49876) üzenetére


JanR
addikt

Ebben Te biztos vagy? Signumom van és benne vagyok a Vectra C/Signum klubban. Az 1.9 diesel motorokkal van a legtöbb gond, utána a 2.2 direct benzin.

Szívósor, turbo, porlasztók, de legtöbbjüknél a szívósor az ami kritikus.

Azt is tudni kell, hogy az 1.9 dieselből is 3 féle változat létezik (100, 120, illetve 150LE-s). Általánosítva a 150LE-s típussal szokott gond lenni.

A DPF az összes diesel halálpontja, de EU megkövetelte. A kettőstömegű lendkerék pedig használat függő, lehet arra azért vigyázni, de manapság már rengeteg benzines autóban is benne van.

(#49883) F_Gergely: Ez sem igaz általánosítva. Az én autóm is CDTI, igaz 3.0, de akkor is CDTI. Motorikusan semmi gondom nincs vele, pedig van benne 320e. km - nem eszi az olajat, nem eszi a vizet és kellemesen fogyaszt - pöccre indulás hidegen/melegen pedig alap.

[ Szerkesztve ]

(#49885) Petyyyyy válasza JanR (#49884) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az is igaz, de a 3.0 CDTI egy dízel mozdony, nincs annyira kihegyezve mint az 1.9 CDTI. Ott szinte magától értetődik, hogy bírni fogja az éveket - ha időben van cserélve ami kell.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49886) F_Gergely válasza JanR (#49884) üzenetére


F_Gergely
őstag

neked mennyit fogyaszt az autó? város/pálya?

(#49887) AMD Power válasza JanR (#49884) üzenetére


AMD Power
titán

Én nem vagyok nagy dízeles. Nem is szeretem őket és nem ismerem annyira. De azt tudom ,hogy ha ne adj Isten dízelt kéne vennem Opelban akkor az 1.7 lenne.

Tesoméknak a Pandakba 1.3 CDTI motorok voltak. Szerintem ugyan az van sok Opelban is. Azok pl amiket kaptak az brutál volt. Sokszor előbb adta meg magát a váltó és a kuplung mint a motor. Ott aztán nem volt hidegen kis gáz meg a többi. Futár autók voltak. Azok mindent kaptak ami létezik. Hidegen és melegen is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49888) MunezXBK válasza F_Gergely (#49883) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Benzines CDTI?

(#49889) JanR válasza F_Gergely (#49886) üzenetére


JanR
addikt

7.2 a vegyesem, nem nézem így külön, hogy mennyi a fogyasztás.

(#49887) AMD Power: Az 1.7 isuzu motor is cdti, csak halkan jegyzem meg ;)

[ Szerkesztve ]

(#49890) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Sikerült szereznem színes navit a járgányba. Tegnap délután gyorsan be is pattintottam. [link]

:D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49891) JanR válasza Petyyyyy (#49890) üzenetére


JanR
addikt

Húúú, szépen ki kellett bontanod hozzá mindent :Y

;]

(#49892) beg válasza Petyyyyy (#49890) üzenetére


beg
veterán

Az első sodrós jobbosig jó, vagy amíg lenézel a hamutálig, előtted megáll egy platós kamaz :DDD

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#49893) gzbotii


gzbotii
veterán

Mennyi idő alatt tölti vissza az akkumulátort egy indítás előtti szintre? Régebb ugy hallottam, hogy 5km megtétele kb

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#49894) Petyyyyy válasza JanR (#49891) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nagy meló volt, de már csuklóból csinálom. :D

beg - Na-na, nincs sodrós jobbos. Sebességhatárok szigorú betartása mellett városban haladva nem esett még le. :D Próbáltam betenni a MID kijelző elé, de túl nagy. Csak akkor nézek rá, ha pirosnál állok. Addig meg beszélgetünk.

Ha már itt tartunk: ti használtok valami navit a humánon kívül?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49895) beg válasza Petyyyyy (#49894) üzenetére


beg
veterán

Waze. Sokszor mentett meg drága panoráma fotóktól és dugóban araszolástól, esetleges lezárások estén azonnal levisz a kertek alá kerülő útra. Imádom. Nem offline, de csak így van értelme, hogy azonnal át tudjon tervezni egy eseménynél.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#49896) AMD Power válasza JanR (#49889) üzenetére


AMD Power
titán

Tisztában vagyok vele. :K

Petyyyyy Régen IGO. Az elmúlt 3 évben Here Drive.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49897) Declare válasza AMD Power (#49887) üzenetére


Declare
őstag

:K +1

Az 1.7 cdti egy jo öreg isuzu konstrukcio, brutal traktorhanggal es összesen csak 110-120 pacival....cserebe igen idötallo es strapabiro. Amugy az 1.9cdti k is jok tudtommal a H astrakban.

Ezek a hasonlitgatasok, viszont nekem erthetetlenek. Nyilvan az ujabb motorok kenyesebbek, dragabbak, problemasabbak....de nem azert csinaljak, mert hülyek az emberek, hanem mert annyian hasznalunk autot, hogy kb mindenhol durvabb szmog lenne, mint mostanaban pekingben.....persze, jarjunk elsö generacios szivo dizellel, turbo, egr, reszecskeszürö es minden nelkül 5000ccm el, ugyan ez benzinböl is.....kiraly lenne...olcso, soha nem romlik el....csak a tüdörak miatt lecsökkenne 30 evre az atlageletkor... :)

(#49898) lsebestyen válasza Petyyyyy (#49894) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én is waze-t használok, hosszabb utakra, városon kívül pedig IGO.

(#49899) Petyyyyy válasza beg (#49895) üzenetére


Petyyyyy
addikt

& törpiek - Köszi, akkor ma délután vázával megyünk haza.

Declare - Nem úgy volt, hogy a G-vel bevezetett verziók már csak Isuzu másolatok? Amiről biztosan tudom hogy Isuzu, azt az F-be szerelték utoljára turbós verzióban 82 nyihogással. De javítsatok.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49900) beg válasza Petyyyyy (#49899) üzenetére


beg
veterán

2000-ig a G-be is rakták ha jól tudom.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.