Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49701) Petyyyyy válasza haddent (#49698) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Jövőre is lesz. Részvétem és kalappal. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49702) mohabá 007


mohabá 007
aktív tag

Mit kapott a "nagyszakállútól" :DDD az autótok? :DD

Senkinek nem hozott semmit? :O

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#49703) erikke17 válasza akos86 (#49694) üzenetére


erikke17
őstag

Esélyes a hengerfejpakolás. Nálam is víz tiszta volt viszont minimálisan fogyott(nem számítottam hengerfejpakolásra mert egy helyen szórta vizet picit). Amikor meg totálisan átnyomta pakolást már keverte olajba vizet dadogott motor és gőzölt mint egy mozdony.

Héten szét lett kapva ez fogadott: [link]

Látszik, ahogy első hengerbe régtől megy a víz mert eléggé tiszta :)

Ez magyarázatot adott a repedt hűtőmnek is meg a dzsuvás gyertyára is az emlitett hengerbe. Olyan brutális nyomást csinálta hűtőkörbe, hogy megrepedt a hűtőm ahol megy rá a cső. Hajszálrepedés, plusz ha kereszteződésbe álltam utolsó héten gyorsan felment a vizem 90 fölé de vissza is hűlt gond nélkül.

mohabá 007 - Egy új hengerfejpakolást, új vezérműszíjat, új szelepfedél pakolást szívósorpakolást meg olajat meg hűtőt meg hűtővizet és egy olajszűrőt :D

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#49704) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Üdv!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Miért van az h g astrám ha nincs fullon az olak kicsit hangoskodik melegen alapjáraton? A szintjelző felett van kicsivel az olaj megyek pár száz km-t el kezd berregni csörögni halkan rátöltök egy decit és máris jobb. A szerelő azt mondta h sokáig jó lesz még a motor de engem idegesit. Valaki tapasztalt már ilyet?

(#49705) diablo1984 válasza erikke17 (#49703) üzenetére


diablo1984
veterán

bakker, ez azért nem gyenge, ahogy elnézem a szelepek már kezdtek rohadni! :Y de legalább a dugó tiszta! nekem 2 henger is beázott, de csak minimálisan de a tied kapta az ívet rendesen! nekem csak szivárgott, de észleltem is, nem tudom olyan állapotba mikor került volna mint a tied, de nekem a tákolás miatt eresztett(biztonsági blokkcsere következik a jövő hét végén), remélem így a teljes felújítás alkalmával most már többet nem kell rákölteni motorikusan(teljes blokk csere, kicserélve az összes szilent és szimmering, teljes HF felújítás, új szelepek és vezetőkkel,új HF csavarok és tömítés, új vízpumpa és vezérlésszett, adagoló felújítás+porlasztók beméretése, valamint a turbót sem ártana cserélni, mert kicsit lóg a tengelye....). ha már egy hónapja bakon áll, az első fékek is megkapják végre a szabályozást......

naszóval lesz egy új lelkű verdám, de tényleg nem volt ennyitr szétfosva mint a tied, de az enyém dízel, ez kisebb gondnál is befosik.....

(#49706) Borokafa válasza Zsolt!! (#49704) üzenetére


Borokafa
őstag

A barátomè is ilyen

(#49707) Zsolt!! válasza Borokafa (#49706) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Valami megoldás rá?

(#49708) akos86 válasza erikke17 (#49703) üzenetére


akos86
aktív tag

akkor kibeba....tt boldog karácsonyt kívánok magamnak :W

3dfx, gone but never forgotten...

(#49709) mohabá 007 válasza gban (#49693) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"Kérdés, létezik-e egyáltalán erre vonatkozó szabályozás." :K

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet

Hátrameneti lámpára vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek
47. § (1) Hátrameneti lámpával fel szabad szerelni a hátrameneti sebességfokozattal ellátott gépjárművet, mezõgazdasági vontatót és lassú járművet, továbbá a pótkocsit. A járműre felszerelhetõ hátrameneti lámpák száma 1 vagy 2 db.
(2) A hátrameneti lámpa által adott megvilágítás 10 méter távolságban az úttest szintjétõl számított 0,90 méter magasság fölött 3 luxnál több nem lehet. A hátrameneti lámpa csak színtelen (fehér) fényt bocsáthat ki.
Hátrameneti lámpára vonatkozó további műszaki feltételek
48. § (1) Járműre csak jóváhagyási jellel ellátott hátrameneti lámpát szabad felszerelni.
(2) A hátrameneti lámpa átvilágított felületének alsó széle az úttest szintjéhez 0,25 méternél közelebb,az átvilágított felület felsõ széle az úttest szintjétõl 1,20 méternél távolabb nem lehet.
(3) A hátrameneti lámpa elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy a lámpa csak akkor világíthasson, ha a gyújtáskapcsoló (központi kulcsos kapcsoló) és a hátrameneti sebességfokozat bekapcsolt állapotban van. ;)

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#49710) trassher válasza mohabá 007 (#49702) üzenetére


trassher
addikt

Azt kapta hogy ezen a héten sem hagytam ki az autómosást. ;]

Redmi Note 7

(#49711) Borokafa válasza Zsolt!! (#49707) üzenetére


Borokafa
őstag

Nem talált, pedig probalkozott. Az en gastrammal nem volt ilyen

[ Szerkesztve ]

(#49712) AMD Power válasza beg (#49655) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem a 13000km alatt 6.7l lett az átlag fogyasztásom.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49713) Nordik


Nordik
őstag

Mannol olajokról mi a vélemény? :U

(#49714) haddent válasza Nordik (#49713) üzenetére


haddent
addikt

Jó, szintetikus, nagyon olcsó a mezőnyhöz képest, sokak szerint a GM beszállítója. Van itt személyes tapasztalat is. Röviden ennyi. Kicsit homályos, de legalább nem rossz, egyelőre.

(#49715) trassher válasza beg (#49655) üzenetére


trassher
addikt

Mostani fogyasztásom 7,98 lett ;]

Redmi Note 7

(#49716) mohabá 007 válasza trassher (#49710) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Én meg full-ra töltöttem az akkut. ;] gumiszőnyeg?

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#49717) Nordik válasza haddent (#49714) üzenetére


Nordik
őstag

Hmmm, érdemes akkor rászánni egy kicsivel többet és mondjuk Eneos? Vagy valami más?

(#49718) Zsolt!! válasza Borokafa (#49711) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Hát ez nem túl biztató de nincs vele semmi problémája ezenkivűl hibátlanul üzemel?. Majd egy másik szerelőtől is megkérdezem valamikor elvileg opelra van ráállva.

(#49719) AMD Power válasza Nordik (#49717) üzenetére


AMD Power
titán

Egy Total alig drágább. És az biztos jó.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49720) trassher válasza mohabá 007 (#49716) üzenetére


trassher
addikt

Ja azt el is felejtettem hogy a kuplungpedál tengelyét bezsíroztam. Most már ha kinyomom akkor nincs olyan hangja mintha elbújt volna egy pulyka a kocsiban. :DDD
Gumiszőnyeg szerintem jövő héten lesz.

Redmi Note 7

(#49721) zolikaDB válasza Nordik (#49717) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én írtam róla pár sort, keress rá. Az égvilágon semmi panasz nem jött rá. És ugye, ezt nehéz lenne hamisítani.

(#49722) AMD Power


AMD Power
titán

Boldog Mikulást mindenkinek! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49723) haddent válasza Nordik (#49717) üzenetére


haddent
addikt

Nekem is volt benne 10 ezerre. Nem vettem észre se rosszat se jót. Szerintem megteszi simán ha nem akarsz rá sokat költeni, de ez csak szubjektív vélemény nem tudom igazolni. Én személy szerint bele merném tenni ismerősnek ha kérné, hogy minnél olcsóbban minnél jobbat. Magamnak viszont már csak Mobil1 ESP és kategóriája :B

AMD Power ;) viszont

[ Szerkesztve ]

(#49724) lsebestyen válasza mohabá 007 (#49702) üzenetére


lsebestyen
addikt

Dísztárcsát. :DDD Viccen kívül egészen feldobta a kocsit. :B

(#49725) erikke17 válasza diablo1984 (#49705) üzenetére


erikke17
őstag

Rozsdának nem mondanám inkább ahogy szarul égetett a henger lerakódás szerűség. Látszik hogy letakarítva okés :D De az is fura, hogy az egyik szelep milyen tiszta, na meg a dugó is. Úgy látszik, hogy a fagyálló jól takarít :D

Az a baj ez csak már akkor valósult meg előttem mikor gőzmozdonyra váltott és keverte olajba vizet. Előtte fogyott a víz de olyan minimálisan, hogy betudtam annak hogy szórja mert egy helyen csepegtette. Meg sem fordult ez fejemben. Sőt lezabálta 10e km-es vezérműszíjat is, ahogy visszafogta vezérműtengelyt startoláskor a hengerbe jutott víz csoda hogy nem ugrott át. Egy hetet ha álltam startolás után dadogott 3 hengerezett 5-10 másodpercet, sose jöttem rá mitől hát ettől és azt már 2 éve csinálta. Mindig azt hittem, hogy üzemanyagrendszer engedi el a nyomást.

akos86 - persze nem 100% hogy hengerfejpakolás, de nem árt vigyázni azért :(

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#49726) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Elég gyengén muzsikál a központi zár távirányítója. Max ~3 méterről és nem is mindig elsőre gombnyomásra nyit. Tudtok ajánlani lehetőleg BP-n olyan szakit/szervízt ahol képesek megfixelni a problémát?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49727) trassher válasza Petyyyyy (#49726) üzenetére


trassher
addikt

Kezdésnek kicserélném az elemet. :)

Redmi Note 7

(#49728) molnarpeter válasza mohabá 007 (#49709) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ezért is írtam mikor felvetődött a LED, hogy offroad :)

(#49729) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Meromuszerek bekotese sajnos tolodik, jobban utana kell olvassak. Sajnos az en motortipusomnal az olajszuro gyarilag egy muanyag hazban van es csak a filtert csereled, haz nelkul. Meg kell neznem hogy a haz csatlakozoja mennyire bonthato, egyaltalan lehet e. Nagyon kitolt velem az opel mert ahol a szuro a klasszikus fem "doboz" egyszerubb barmilyet meroegyseget bekotni. Ezzel a muanyag verzioval meg fogalmam sincs mit kezdjek.

(#49730) diablo1984 válasza erikke17 (#49725) üzenetére


diablo1984
veterán

ez a hengerfej pakolás gyűri a szemgolyóm, csak egyszer írd le, hogy hengerfej tömítés és akkor megnyugszom! ;] :D

nekem is csinált ojat, hogy 3 henger indított, 1-2 mp után indult az utolsó is, volt olyan is, hogy indítás közben nem bírta megtekerni az önindító a motort(gondolom ott mind2 henger tele volt). de nekem nem tiszta a dugó, pedig nem ártott volna! :)

(#49731) Petyyyyy válasza trassher (#49727) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Első ötlet nálam is ez volt, de ahogy nézegettem neten a képeket, kiderült, hogy ez már nem a gyári kulcs. Van egy pici piros "villanó" a két gomb mellett félúton. És bár akad kevés gyakorlatom a csavarhúzó használatban, mégis inkább avatottra bíznám. :B

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49732) trassher válasza Petyyyyy (#49731) üzenetére


trassher
addikt

Neked van led akkor vagy nincs? :) A gyári kulcs led-es, az összes utángyártott házban is villan a led mivel van neki "hely". Sőt, még külön led-et is lehet kapni.
Így néz ki az enyém. Gyári teljesen de az utángyártott kulcsház még mindig nem érkezett meg. :(

Redmi Note 7

(#49733) Petyyyyy válasza trassher (#49732) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Akkor ezt most nem értem. A szürke villám (apámé) is gyári kulcsos még mindig, és azon meg egyáltalán nincs az a piros kis led. Az enyémen meg van, pont úgy néz ki, mint a tiéd.

Ma délután elszaladok, cseréltetek elemet is. Gondolkodtam, hogy toll kulcsot kellene csináltatni belőle, mielőtt kiszúrja a vesémet egy zsebrerakás után.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49734) trassher válasza Petyyyyy (#49733) üzenetére


trassher
addikt

Ha távirányítós a kulcs akkor kell rajta lennie led-nek amennyire én tudom. A legegyszerűbben úgy tudod megnézni hogy gyári e ha megfordítod. Ha bele van marva az opel logó akkor gyári, ha nincs akkor utángyártott.

Redmi Note 7

(#49735) Petyyyyy válasza trassher (#49734) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Benne van a logo. Ezek szerint csak hiányosak voltak az ismereteim.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49736) ALI_G válasza ALI_G (#49387) üzenetére


ALI_G
veterán

Sziasztok,
Van egy G astrám ami elkezdett rakoncátlankodni és 3200 /perc felé nem engedi a vezérlés forogni a motort, csak nagy ritkán. kb. 2 hónapja kezdődött,
Korabban kaptam itt tobb fele tanacsot is, hogy nem csak a vezerlo lehet a baj, de most voltam vele Opel szervizben es ok is erre a kovetkeztetesre jutottak, hogy fel kell ujitani, vagy bontobol szerezni egyet.

Kerdes, hogy milyet keressek? Immo-val, kulccsal, vagy csak mezitlabasan? Esetleg felujitassal jobban jarnek?

(#49737) F_Gergely válasza ALI_G (#49736) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ha találsz olyat aki jó áron garanciával felújítja azt válaszd.
Haver szerzett magának bontott motorvezérlőt de vagy 3 darabot fogyasztott el, szar volt mindegyik. Vagy ha találsz olyat aki autóból bontja ki az még talán járható út.

(#49738) trassher válasza Petyyyyy (#49735) üzenetére


trassher
addikt

Majd dobok fel képeket ha ideért az utángyártott kulcsház. Itthon 1500 forint körül árulják, ebay-ről 1,5$ ingyen postával.

Redmi Note 7

(#49739) F_Gergely válasza trassher (#49738) üzenetére


F_Gergely
őstag

Én akkor már bicskakulcsot vennék, én is azt vettem a sajátomhoz :) Teljesen jó.

(#49740) trassher válasza F_Gergely (#49739) üzenetére


trassher
addikt

Utángyártott bicskakulcsok nem túl tartósak. Hamar kikopik a tengely vagy a rugó gyengül el.

Redmi Note 7

(#49741) F_Gergely válasza trassher (#49740) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nekem lassan 3. éve van meg, de nincsen vele problémám. Nekem mondjuk megérte mert kényelmesebb ezt zsebben tartani.

(#49742) Petyyyyy válasza F_Gergely (#49741) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Publikus kinél/hol csináltattad?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49743) F_Gergely válasza Petyyyyy (#49742) üzenetére


F_Gergely
őstag

nyerskulcsot meg a házat ebay-ről vettem, a maratást pedig egy 18. kerületi kulcsosnál csináltattam, hozzá hordok kulcsot ha másolni kell, és az immo chipet is tudja másolni.
De vettem már eredeti kulcsot elektronikával, immoval mindennel együtt 8-ért, még az opel szervizben is csodálkoztak hogy "mennyiért???" mert nálunk csak az elektronika 20 ezer, ez meg komplett kulcs.

(#49744) Skizz válasza mohabá 007 (#49630) üzenetére


Skizz
addikt

Hogy a pibe? Nekem az x16xel volt 1350 forgalmi szerint.

(#49745) trassher válasza F_Gergely (#49741) üzenetére


trassher
addikt

Nekem suzukihoz volt/van. Működik de kicsit már lötyög ha ki van nyitva. Opel-hez nézegettem de úgy voltam vele hogy a gyári kulcs kialakítás nekem bejön mivel nincs külön a távirányító.

Redmi Note 7

(#49746) Petyyyyy válasza trassher (#49745) üzenetére


Petyyyyy
addikt

És mint kiderült a kettőt nem is lehet összehozni. Tehát bicskás-távirányítós kulcs nem készíthető a G Astrához. :(

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49747) ALI_G válasza F_Gergely (#49737) üzenetére


ALI_G
veterán

Garanciát adnak bontottra is, nyilván meg kell kérdezni hogy az mire terjed ki :)
Valakinek van ilyen jellegű tapasztalata?

(#49748) F_Gergely válasza Petyyyyy (#49746) üzenetére


F_Gergely
őstag

Miva? :Y
Ugyan az a kulcs mint a vectra/omega kulcsa.
csak igy hirtelen.

[ Szerkesztve ]

(#49749) mohabá 007 válasza ALI_G (#49736) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

(..most voltam vele Opel szervizben es ok is erre a kovetkeztetesre jutottak..) :Y :O :W

Ha a sárga lámpácska világít,akkor ott hibakód is van!!! :K (akár ECU,vez tengely,főtengely jeladó,mindegy!) és,ezt egy szakszervíz nem tudja kiolvasni,a hibát behatárolni,csak találgat,tippel,következtetésre jut. :O (még házilag is kilehet)
A hibával kapcsolatos véleményem változatlan.[link]Ez előbb,vagy utóbb ki fog derülni. :K

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#49750) mohabá 007 válasza Skizz (#49744) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Nekem is a forgalmi szerint annyi :K

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.