Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49301) zolikaDB válasza beg (#49299) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mostanaban sokat mentem az M3-ason, aldom az eszem, h en anno rakattam be kodlampat. Arra figyelj, h masfajta kapcsolo kell hozza, h kulon tudd kapcsolni az elsot-hatsot.

(#49302) mohabá 007 válasza korobi (#49285) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Az a két vékony cső a tankszellőztető rendszer része.Le kellene ellenőrizni,hogy nincs e valahol eldugulva a rendszer.Korábban leírtam,hogy mi,hol van.
B veki tankszellőztető rendszer
Ha valami nem érthető kérdezz. ;)

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#49303) diegho


diegho
nagyúr

Hogyan tudom kideríteni, hogy jó-e a termosztátom? Most a hidegben 80 fokos a víz, kérdés az óra jól mér, vagy nem.

(#49304) F_Gergely válasza mohabá 007 (#49302) üzenetére


F_Gergely
őstag

Mindig tanulok valami újat én is :R

(#49305) diegho válasza Petyyyyy (#49286) üzenetére


diegho
nagyúr

Nálam el van írva a motor, nem Z16XER, hanem Z16XE.

(#49306) gban válasza diegho (#49303) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nálam is nagyon lassan melegszik a víz, de ez talán mindig így volt - extrém jó a hűtés megoldása.
Közben meg emberi külső hőmérséklet mellett percek alatt beáll 92-re.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#49307) korobi válasza mohabá 007 (#49302) üzenetére


korobi
aktív tag

köszönöm. holnap megint nekiesek, mert már elég pipa vagyok a macerás tankolás miatt.
errél az aktív szénszűrőről nem is tudtam eddig. :)

(#49308) AMD Power válasza Petyyyyy (#49286) üzenetére


AMD Power
titán

Az én gépem 2000/12 havi. 2002 12 havink van beírva. :B :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49309) Petyyyyy válasza AMD Power (#49308) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szóval nem akarsz részt venni az Overhaulin'-ban...értem én. :D
Javítva.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49310) AMD Power válasza bubi92 (#49297) üzenetére


AMD Power
titán

Ha mérete nem volt ennyire megfelelő neked/nektek sok szempontból akkor minek vettétek meg? Gondolom a biciklik meg a benne alvás "ötlete" már előbb megvolt. Érted mire gondolok!?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49311) bubi92 válasza AMD Power (#49310) üzenetére


bubi92
őstag

nem nem, benne alvás, némi életmód váltás, barátnővel jött :P
illetve, hogy a bmx mellé bejött egy szoft dh gép is.

szóval érted. változtatok a körülmények. :K

(#49312) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Errol beszelek gyerekek, ha alapbol kombit vesz az ember nincsenek ilyen gondok. Sose kene mas ;]

(#49313) Declare válasza F_Gergely (#49312) üzenetére


Declare
őstag

Ha meg Ducatot vesz az ember, akkor meg aztan plane mindenre fel van keszülve :P

Soha nem akartam meg a kocsiban aludni es egy kezemen meg tudom szamolni hanyszor kellett volna kombi, viszont nincs az a mennyisegü kez, amin meg tudnam szamolni, hanyszor parkoltam vele olyan helyen ahova kombival nem parkoltam volna be .....szoval erteeed :P :D a szubjektiv dolgokrol, meg hogy nekem nem tetszenek a kombik (egyedül kb az audi a6), nem is beszelve :B

nem vagyunk egyformak, nem egyformak az igenyek ;)

(#49314) bubi92 válasza Declare (#49313) üzenetére


bubi92
őstag

téged pénzel a fiat? ;]

(#49315) haddent válasza Declare (#49313) üzenetére


haddent
addikt

Ennyi, errolvan szo. Baromira kenyelmetlen, a fordulas es a kormanyzas kozelebe nincs a rovid valtozatnak, parkolas detto. Es meg csunyabb is altalaban :DDD

Ma meg lesz hajtva kicsit a gep vegre, este 8kor Budapest Tiszafured baratnovel ;] tuti csak 110el fog porogni ;]

[ Szerkesztve ]

(#49316) diegho válasza gban (#49306) üzenetére


diegho
nagyúr

Nálam 92-t akkor látott, amikor 37 fokos melegben üzem meleg motorral legalább 5 percet álltam. Soha máskor nem láttam, hogy elérte volna a 90-et. Jelenleg nem tudom vele elérni a 81-et sem az óra szerint. 200km autózás és negyed óra járatással 80 alatt van a mutató.

(#49317) gban válasza diegho (#49316) üzenetére


gban
Közösségépítő

Gyere fel Pestre (ha nem itt vagy) és válassz ki random egy körutat a hídjával, reggel 8-kor vagy este 5-6 felé.
Lesz az 100+ fokos is :))

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#49318) diegho válasza gban (#49317) üzenetére


diegho
nagyúr

Este 200km-t mentem max fűtéssel max 60-al max 4.-ben városban és 75-80 között volt a mutató, utána megálltam és járattam 15 percet, 80-ra sem akart felmenni, pedig volt rengeteg állás és közben végig ment a motor.

(#49319) gban válasza diegho (#49318) üzenetére


gban
Közösségépítő

Pedig 15 perc alatt valóban forrnia kellene állás közben, ha nem hidegről indult.
De minimum a közelébe kellene mennie a hőfoknak - ha nem fűtesz mellette.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#49320) mohabá 007 válasza diegho (#49318) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Csak kérdezem: a hűtőventillátorod nem üzemel véletlenül? (hamar bekapcsol).
Ha a termosztátod jó,3km után a mutató elhagyja a kék mezőt,4-5km után már a 80-at kell nyaldosnia.(ekkor már a meleg levegő is jó forró) Ha nem így van, a termosztát nyitott állásba beragadt,nem működik.
Ha jó forró a levegő,csak az óra mutat keveset,akkor a "vízhőfok mérő jeladó vízhőmérő órához" nem jó.
Ha pedig a ventillátor forog,a vízhőfok meg 80C fok akkor a hűtőventillátor kapcsoló (általában a hűtőbe van beépítve) adta meg magát.Nekem is 105 helyett már 90-nél bekapcsol.
Több hibalehetőség tudtommal nem lehet :N

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#49321) diablo1984 válasza bubi92 (#49290) üzenetére


diablo1984
veterán

a kuplungot azért érdemes cserélni, mert a szimmering ha szar, akkor televeri a kuplungot olajjal, minden átázik, sosem lesz így jó, a tárcsa magába szívja a levet....

nem hiszem, hogy amit leírtál, hogy az sok baj, csak b@lf@sz szerelővel álltál le, lehúzás szagot érzek.....

(#49322) diegho válasza mohabá 007 (#49320) üzenetére


diegho
nagyúr

A venti nem megy, viszont van egy rángatás pl megyek 5.-ben 70-el és néha elkezd rendesen rángatni az autó. Azt hittem a hideg motor tehet róla.

(#49323) johnny82 válasza Petyyyyy (#49286) üzenetére


johnny82
őstag

Engem is berakhatsz. 2008/06, kb 74K km, Z16XER. :R

(#49324) Findzs válasza johnny82 (#49323) üzenetére


Findzs
addikt

nagyon szép az a kerék, az egyik legszebb opel felni :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#49325) mohabá 007 válasza diegho (#49322) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Azért rángat,mert alacsony a fordulat,nincs nyomaték,nem tud felpörögni,bedadog. Olyan sebességi fokozatot válassz,akár hidegen is,hogy 2e alatt ne legyen a fordulat.Furcsán hangzik,de az alacsony fordulat a benzinesnél többet árt,mint használ.Azért benzines,hogy pörögjön,így érzi magát jól,ez a normál üzemmódja,semmivel nem eszik többet,cserébe még megy is.Első körben le kellene ellenőrizni,hogy jó e a termosztát. :K

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#49326) AMD Power válasza johnny82 (#49323) üzenetére


AMD Power
titán

Nah ez kéne nekem !Gyönyörű! Kombi 1.6 benzines kevés km-rel. :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49327) pepe091 válasza johnny82 (#48019) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Csak most nézem, eddig nem verte ki a szemem... Makkosháza? :D

(#49328) mohabá 007 válasza korobi (#49307) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

A hozzászólást azért írtam,mert szóbahoztad a két darab vékony csövet,amiről nem tudtad,hogy mi.Magát a rendszert nem árt átvizsgálni,hogy nincs e eldugulva.A dugulást az aktívszén tartályban lévő tömör aktívszén tudja okozni.Idővel por alakúvá válhat,és a rendszerbe jutva dugulást okozhat.(a vékony csövekbe,akár a regeneráló szelepbe)
Azt tudni kell,hogy ha a rendszer el van dugulva,különösen az anyós oldalról benzinszag érezhető,a tanksapka levételekor szisszenő hangot hallani,ill ingadozó,egyenetlen alapjárat a tünetek.Azt,hogyha a rendszer normális a tankolási gondod megszünik e sajna lövésem sincs. :N :B
A javítási kézikönyvben még annyit találtam,hogy van az üzemanyagtartályban valamilyen feltöltéshatároló,meg "helyezzük be a töltőpisztolyt minél mélyebbre" :DDD

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#49329) gban válasza AMD Power (#49326) üzenetére


gban
Közösségépítő

Egyetértek, nekem is jó lenne egy ilyesmi.

Postázást nem vállalok.

(#49330) zolikaDB válasza diegho (#49318) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kb hasonloan mukodik az enyem is. Habar OBD-n kiolvasva amikor 85 korulit mutat az ora, akkor mar 90 fele jar inkabb a computer alapjan.
Amikor Debrecen-Pest pengetek felfele 140-145km/h-val, akkor sem megy 85 fole, mondjuk van menetszel.

(#49331) Mikuland válasza Petyyyyy (#49273) üzenetére


Mikuland
tag

Ja, elfeledtem bocsi! 197 000 km. Én 180 000-nél vettem.

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#49332) trassher válasza zolikaDB (#49330) üzenetére


trassher
addikt

Pont ezt akartam kérdezni. A menetszél és a motorzaj nem őrjít meg? Nekem csak 50Km pálya van hébe-hóba de én megőrülök a zajtól.

Redmi Note 7

(#49333) bubi92 válasza trassher (#49332) üzenetére


bubi92
őstag

nyomd el valami zenével ;] :P

(#49334) johnny82 válasza Findzs (#49324) üzenetére


johnny82
őstag

Köszi! :R Nekem is nagyon tetszik. Sokat is autóztam érte, mert nehéz találni.

(#49326) AMD Power: :R

(#49327) pepe091: :K

(#49335) F_Gergely válasza gban (#49319) üzenetére


F_Gergely
őstag

Lehet csak azért mert nekem más tipus van, vagy mert dizel, de 40 fokos melegben sem megy fel a vizhőfökom 90 fok fölé hiába állok az autóval és mondjuk még a klíma is megy. Összesen eddig kétszer tudtam 95 fokra felvinni a vízhőfokot de 92 fok fölött bekapcsol mindkét venti és azonnal lehűti az autót.
Nagyon jó a vectra hűtése, stabil 85 fokra beáll max 90-re tudom feltornászni városban araszolva, klímázva 40 fok melegben.

(#49336) Declare válasza bubi92 (#49314) üzenetére


Declare
őstag

kapok nemi % ot az eladott DUCATO-k, a6 avant audik es bmw k utan :B :D valamiböl nekem is elnem kell :D

(#49337) Calogero


Calogero
addikt

EMAG Black Friday Opelek akcióban: [link] :)

(#49338) AMD Power válasza Calogero (#49337) üzenetére


AMD Power
titán

Nem rossz...

Nekem ez kéne. :K

Előleg Opel Astra J Selection, B 1.6 XER, 85 kW / 115 LE (4.170.000 Ft)

Még az 50.000 előleg nem is lenne probléma. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49339) beg válasza Calogero (#49337) üzenetére


beg
veterán

Mindig rájövök, hogy az a Zafira tourer nagyon tetszik. Praktikus, nagy, szép.

Na majd 5-8 év múlva a hahun nézek egyet :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#49340) trassher válasza bubi92 (#49333) üzenetére


trassher
addikt

Még szerencse hogy a 6 hangszóró elég normálisan szól. Elő is keresem otthon fater modern talking kazettáját. ;]

Redmi Note 7

(#49341) Declare válasza AMD Power (#49338) üzenetére


Declare
őstag

Egyszer elünk...elj a manak :D

4,1M ert nem is rossz amugy....de 1.6 motorral en mar nem tudnek megbaratkozni....ha nincs benne turbo persze :B

(#49342) lsebestyen válasza Calogero (#49337) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én dísztárcsát vettem. :DDD

(#49343) Calogero válasza AMD Power (#49338) üzenetére


Calogero
addikt

Itt is él vajon a 14 vagy a30 napos visszaküldési lehetőség? :)

[ Szerkesztve ]

(#49344) Borokafa válasza Declare (#49341) üzenetére


Borokafa
őstag

Eljön majd az az idő is amikor nálad sem a LE lesz a legfontosabb :)
Én már az öregebbek között vagyok. A kicsi lányom is 18 éves lett, nekem már a 115LE is elég. Azért néha, ha sebességhiányom van előveszem a motoromat :)

[ Szerkesztve ]

(#49345) Declare válasza Borokafa (#49344) üzenetére


Declare
őstag

Ez is lehet :B de en egyelöre elkepzelhetetlennek tartom, hogy olyan kocsiba erezzem jol magam, aminel egy köver gaznal nem tamaszt meg legalabb egy picit az üles, mint a mostaniban....pedig ez is gyenguszka, de a turbonak köszönhetöen van egy tartomany, ahol legalabb huz :D

viszont a motor......ahh...na az allat.... :D olyat nem szabad venni....egy 600 as Honda (valami turas jellegü mocival) vittek is, mentem is :Y hat az embertelen....na oda nem kell turbo, az valoban huz es valoban vegig, 4-5ezertöl 11-12 ig :D ....nem nem nem szabad. Egyik cimbora pedig mondta, hogy na azert ez pedig igen verszegeny....ök 1000 gsxr el nyomtak....tuningolva :DDD (mert az 1300 as nehezebb es azt a tuning 1000el siman le lehet nyomni a hungaroringen. Allitolag 300 ig huz ugy, mint ez a 600 as 100 ig).....aztan 80 nal fellökte egy balga suzukis az m0 an, esett egy nagyot, korhaz, baja nem lett, de letette a motort....

(#49346) HellAbove


HellAbove
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám és hátha ti tudtok segíteni.

Vettem nemrég egy Opel Tigrát (1998) X14XE motorral. Van egy olyan problémám vele, hogy néha gondol egyet és rángat az autó, majd abba is hagyja pár másodperc alatt. Ez eddig csak simán zavaró volt, de ma már majdnem otthagyott.
Mindegy neki, hogy hogy adagolom a gázt, még gázelvétel (motorfékezés) közben is előjött már. Van esetleg valami ötletetek mi lehet?
Rángatás után tökéletesen megy újra és teljesen random jön elő, megtett kilométertől és sebességtől -ahogy észre vettem- függetlenül.
Olajcsere most lesz jövőhéten, az be volt tervezve, ez már kevésbé :W

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you can hear."

(#49347) korobi válasza mohabá 007 (#49328) üzenetére


korobi
aktív tag

köszi az infót, most fogok neki állni, ez, valamit hűtőrendszer mosás van még tervbe.
benzinszagot épp nem érzek, sziszegés az megvan. ha nem boldogulok vele akkor megy a szerelőhöz...

ennél mélyebbre már nem tudom behelyezni! :DDD

(#49348) HellAbove válasza HellAbove (#49346) üzenetére


HellAbove
tag

Azt kifelejtettem, hogy amikor berángat, akkor kigyullad a "check engine" lámpa és amint abbahagyja a rángatást, a lámpa ki is alszik.

"The quieter you become, the more you can hear."

(#49349) Borokafa válasza Declare (#49345) üzenetére


Borokafa
őstag

Motorral nagyon kell figyelni, én is ha valamelyik lányommal megyek duplán óvatos vagyok, és még így is nagyon élvezik. Több mint 30 év motorozás után sajnos azt kell mondanom, hogy bizony egyre veszélyesebb az utakon. Neki is álltam régi P10-es Pannóniánk (44 éves) felújításának, lassan át kell térnem arra :)

(#49350) Gabis válasza Borokafa (#49349) üzenetére


Gabis
őstag

Jó is az a Panni :K
Számomra még mindig az ilyen megjelenés "A" motor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.