Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pepejoe

    tag

    Sziasztok!

    Szükségem lenne a ti segítségetekre. Munkahelyemen megbíztak két laptop beszerzésére.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Most/jövő héten
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    538.000 Ft két darab gépre
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    irodai programok, böngészés, néha 2D tervezés (Solidedge)
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem lesz játék
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    1920x1080, IPS, matt
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hordozva lesz, utazás közben nem lesz használva
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows 10/11
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    SSD, 8GB
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    RJ45
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új

    Olyan opció is lehetséges ha ez a laptop gyenge lenne tervezéshez hogy egy olcsóbb (irodai munka) és egy drágább (tervezés) laptop is beszerezhető. Csak maradjunk a keretösszegen belül.

    Olvasgattam itt a topikban és az Acer Travelmate TMP215-53-55G4 lenne szerintem a legmegfelelőbb számunkra. Ha nem így van, vagy van más alternatíva várom a javaslatokat.

    Munkahelyemen valamiért erősen preferálnák hogy valamilyen Asus terméket vegyünk, de ha én jól emlékszem (és az ajánlóban sem látom) az alacsonyabb ár régiókban nem igazán javasoltak. Mondták hogy ha meg tudom indokolni hogy miért nem akkor szívesen meghallgatnak. Emlékeim szerint gyenge anyaghasználat, gyenge zsanér, elégtelen hűtés és a kijelzők sem túl acélosak ebben a szegmensben. Jól tudom, vagy valami más miatt nem ajánlottak?

    Válaszotokat előre is köszönöm

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés