Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#170651) MaxxDamage válasza SeniorTilla (#170645) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

SCHENKER az pont olyan mint az XMG vagy PCS pl. (Clevo laposokat szerelnek össze vagy PC-t, egyebet)
Ők a már legyártott alkatrészekből szerelik össze a saját logóval ellátott kész gépet.
Röviden ennyi. :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#170652) Silverboy válasza MaxxDamage (#170651) üzenetére


Silverboy
aktív tag

TongFang a kinézett példány, Maxx. De az elv ugyan az.

Tipp fo all: Schenker meg az XMG ugyan az a cég csak az egyik Gamer a másik Üzleti/Consumer vonal.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#170653) SeniorTilla válasza MaxxDamage (#170651) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Tudom :) Gericom, Portocom, Greenchilli ugyanez volt, most is ez van csak pepitában más logóval.

Silverboy: neked milyen notid van?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#170654) vendingo válasza Kbali (#170648) üzenetére


vendingo
veterán

Aspire 5 túl van a kereten.
Silverboy: szintén túl van a kereten.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#170655) Silverboy válasza SeniorTilla (#170653) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Jelenleg? Adatlapom. Alienware 13R3 (Jövő? Alienware x14 :B )
Előtte: XMG NEO (TongFang GK5CN6Z Rev 2.) - Németben vettem 2018vége-2019
Előtte: PCS Recoil (TongFang GK5CN6Z) - ezlettsüti :DDD - Angélusba vettem. 2017vége
Előtte: Clevo P704 - 2014? ~ Cseh vagy Német nem tudom, már, régebbi változat 780Ti-al.
Munkában 2012 óta:
Latitude vagy 10 féle, Probook/Elitebook vagy 10 féle, Precision 3db M6XXX széria.
W8570-re fájt a fogam, de csak 2 hétig volt nálam :B. Mellette aktívan szerelem céges masinákat, Nano-tól ConcepD-ig.

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#170656) SeniorTilla válasza Silverboy (#170655) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Na látod :)

Schenker még közelről sincs (ne is legyen). Én se Ford Fúkusszal járok :D

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#170657) vendingo


vendingo
veterán

Ezek közül melyiket lenne érdemes megvenni?
[link] hp 255 g8 r3 procival
[link] aspire 3 i3 10gen
[link] hp 255 g8 i3 11 gen. Nekem ez tetszik leginkább

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#170658) Silverboy válasza SeniorTilla (#170656) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Mit látok? :)
XMG = Schenker (Schenker Technologies GmbH).
Tényleg nem vita céllal, tájékoztatásként mondom el a véleményem.

[link] hp 255 g8 r3 procival (Ezt ajánlom 4/8 proci)
[link] aspire 3 i3 10gen (2/4 Dual Core)
[link] hp 255 g8 i3 11 gen. Nekem ez tetszik leginkább (2/4 Dual Core)

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#170659) vendingo válasza Silverboy (#170658) üzenetére


vendingo
veterán

Leírásban r3 hoz dual core van írva.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#170660) Silverboy válasza vendingo (#170659) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Oh mea culpa, en neztem el. So sorry.
Akkor valasz kedvedre :R

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#170661) Lasersailing válasza SeniorTilla (#170656) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Volt valami negatív tapasztalatod a schenkerrel? ha igen meg tudod írni?

Köszönöm!

(#170662) SeniorTilla válasza Silverboy (#170658) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Erre értettem:

Alienware 13R3 (Jövő? Alienware x14 :B )

Ez jó cucc, nem véletlenül van ilyened és tervezel is ilyet venni a jövőben.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#170663) SeniorTilla válasza Lasersailing (#170661) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Schenkerrel nem, de ugyanilyen/hasonló márkával céggel igen. Vezető beosztásban. Ezért írtam, hogy én nem vennék ilyen gépet, ha lehet kicsit drágábban rendes márkát is venni.

Olyan ez, mint az autók. Van aki soha nem venne KIA-t, de mégis sokan veszik, és jó nekik. 4 kereke van, gurul, kilátsz az ablakain. Közlekedőedény. :) Ha ennyi a cél, arra biztos jó, nekem sosem volt és sosem lesz.

Lehet, hogy a Schenker jó lesz, de közel sem az a minőség és support mint pl. egy LENOVO, HP, ASUS

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#170664) Lasersailing válasza SeniorTilla (#170663) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Kia jó példa: volt (új) Kiám és szerettem. Utána 1.5 éves mazdám volt, ami egyértelműen rosszabb autó volt. Bár ezt sokan nem értették meg, amíg el nem mondtam, hogy mik zavarnak...
(és elismerem, hogy a mazda százszor szebb volt :) )

Csak ezeket meg tudtam nézni vásárlás előtt, míg a schenkert nem tudom élőben megtapogatni...
De őszintén köszönök minden visszajelzést. Olyan még nem volt (nem is lesz) hogy egy konkrét termékre mindenki azt mondja, hogy az a legjobb vétel!
(mindenesetre nem tudom, hogy mit fogok venni, egyelőre visszavonulok, nézelődök, hátha kibírja még pár hétig a jelenlegi Fujitsu laptopom...)

(#170665) SeniorTilla válasza Lasersailing (#170664) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Vegyél egy jó USB-s billentyűt, akkor mindegy lesz milyen a gép ;] ;] ;]

Poén volt :DD

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#170666) kchris78 válasza Lasersailing (#170664) üzenetére


kchris78
veterán

kollégámnak van Lexusa, hát mit mondjak, érdekes logikájuk van néha a japóknak :D.

(#170667) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!

Erről kaphatnék egy véleményt?
Otthonra neztezni, és Zoomos online oktatásra kellene.(Windows home benne van az árban)
Tartósság, minőség érdekelne elsősorban, illetve, hogy ennyiért van-e jobb ajánlatotok.

A segítséget előre is köszönöm szépen

(#170668) Silverboy válasza SeniorTilla (#170665) üzenetére


Silverboy
aktív tag

[csakneked] ;]

#170667 balazs1956
Mert ez műanyag, attól függetlenül nem rossz konstrukció, vehető vihető 3+ év van benne.
Amúgy BB ~ szóval hajrá :R

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#170669) Pyttawrx válasza balazs1956 (#170667) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, vehető igen, a fedlap alu. :)

(#170670) SeniorTilla válasza kchris78 (#170666) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nekem is volt RX-em. Osztom a véleményed, maradok a németeknél :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#170671) Tom1939 válasza Lasersailing (#170664) üzenetére


Tom1939
őstag

Én rendeltem 20 nyarán Schenker (media 17) gépet XMG-től, rám nem tett rossz benyomást maga a ház és a kijelző. Viszont hibás volt (fekete halálok). Nem kértem javítást, korrekten visszafizették a pénzem (és felbukkant egy 17-es precision éppen jókor az aprón, ezzel a gép kérdés lezárult).

(#170672) ádika86


ádika86
aktív tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani esetleg valami best buy kis laptopot? Hölgynek kéne...

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanság
(2) A gépre szánt összeg forintban? 200 ezer + - 30 ezer ft
(3) Felhasználás? Normál (film, net stb) + Sims 4
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Nem lényeg
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Időként, de főleg otthoni használat
(7) Operációs rendszer? Nem szükséges
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? Mindenképp SSD min 512GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Nincsenek
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Leginkább új kellene, ajándékba lesz

Előre is köszi! :R :R :R

Predator G3-571-77QK

(#170673) MrDCB


MrDCB
újonc

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? -> 2022.05.01-2022.08.31
(2) A gépre szánt összeg forintban? -> örülnék, ha 400 ezerből kijönne, de esetleg lehet picivel több is
(3) Felhasználás? Megbízható, strapabíró, lehetőleg 4-5 évig stabil működés. Egyetemi tanulmányokhoz, külföldi ösztöndíjhoz (1 év Kína) és az élethez egy társ (dokumentumok kezelése, office programok, tartalomfogyasztás, ügyintézés, külföldön is remélhetően használva lesz, SIM foglalat nem kell, jegyzetelés miatt érintőképernyő jó lenne)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -> komolyabb játékoknál cloud gaming, sima játékokat nem baj ha viszi (pl.: League of Legends 1080p medium 30fps)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? -> matt, IPS, 1080p (vagy magasabb), 13,8"<x>16"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? -> majdnem napi szinten lesz hordozva (egyetemi tanulmányok)
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) -> mindegy, de apple termék nem lehet
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? -> csak SSD 400GB<x ; RAM 12GB<x
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) -> érintőképernyő; bluetooth; tömege minél kevesebb legyen, de max 1,5kg; processzorok: i5 és ezzel megegyező AMD vagy jobb; HDMI és numpad és billentyű világítás előny, de nem kizáró tényezők
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) -> csak új jöhet szóba

Előre is köszönöm az ajánlásokat/segítséget!

(#170674) SeniorTilla válasza MrDCB (#170673) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hát, ez még nagyon a jövő. Kérdezd őt:

:) :) :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#170675) lood55


lood55
tag

Sziasztok!
Notebook vásárlás előtt állok. Próbáltam megválaszolni a kérdéseket, ha esetleg valami kimaradt, akkor kérlek pirítsatok rám.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Egy-két hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
150000 Ft
(3) Felhasználás?
Home Office, irodai alap alkalmazásokkal.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játékra használva.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Minimum 15,6", FHD, Matt, típus mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán lesz hurcolva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Aktuális Windows (most épp WIN10)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
500 GB SSD, opcionális HDD, Min. 8 GB RAM.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Webkamera, HDMI, minimum 3 USB, nem árt ha van USB C is.
Strapabíró legyen minden tekintetben:
- Napi 8 óra munka a billentyűzeten, numerikus billentyűzet!
- Masszív ház
- Kiváló hűtési teljesítmény
- Minimális meghibásodásra való hajlandóság
- 1 év garinak örülnék
- Ne kelljen 2 év múlva újat venni.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Használt is.

Ha tudtok légyszi mondjatok konkrét típusokat, mert fogalmam sincs, hogy miket érdemes nézni. :)

(#170676) macgeedy


macgeedy
csendes tag

Sziasztok! Strapabíró 3d BIM tervező gépet szeretnék vásárolni kizárólag munkára. Ebben kérnék segítséget.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Kb netto 1 millió
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
3d BIM tervezezés, erős CPU és GPU jó hűtéssel. i7 vagy i9 CPU, RTX vagy Quadro GPU min. 6GB video memoria.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Céges gép, játék nem idítható :(
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15-17", IPS matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Idodai/ otthoni íróaszton lesz használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
WIN10/11
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
500-1000 GB M.2 SSD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Strapabíró, jó hűtéssel
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új gép számlával

Üdv!

(#170677) SeniorTilla válasza lood55 (#170675) üzenetére


SeniorTilla
veterán

HP Elitebook, Lenovo Thinkpad, használtban sztem találsz belőlük megfelelőt. Az 500-as SSD kicsit túlzás ennyiért... nagyon low-end a budget

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#170678) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Testvéremék kértek segítséget laptop vásárlás ügyében.
3D tervező program használata lenne a fő feladat, így egy rendes dedikált vga kell bele.
Agyonhurcolva nem lenne, de ha még is az autó elbírja..
Vagy egy nagyobb SSD, vagy egy kisebb op rendszernek + hdd tárolásra.
15" IPS kijelző fullhd vagy jobb kijelző.

400ezer körül nézelődnek.

A dedikált kártya miatt médiában első sorban asus tuf, illetve hp omen gépeket ajánlottak nekik, ezek 430 körül voltak. Én nem ismerem a gémer gépeket, ezért kérnék tőletek tanácsot.
Játékra kb nem is lenne használva.

Előre is köszönöm.

(#170679) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Édesanyámnak vennék 10+ éves Ideapadjának kiváltására egy használt üzleti notit, teljesen általános felhasználásra, hosszabb távra.
Dell Latitude E5470, E5480 a kinézett modell, IPS kijelzővel, világító billentyűvel, stb.

Kérdezném, hogy
- ajánlott modell?
- vannak-e típushibái, amire oda kell figyelni?

Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#170680) Pyttawrx válasza AxBattler (#170679) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen ajánlottak, vehetőek.

(#170681) nagysz válasza AxBattler (#170679) üzenetére


nagysz
tag

Ajánlott. Van itthon mindkettő. a szokásos Dell-es zsanér lötyögésen kívül más baja egyiknek se volt. A kettő közül az újabbikat (5480) ajánlom erősebben.

(#170682) AxBattler válasza nagysz (#170681) üzenetére


AxBattler
félisten

Mivel üzleti gép, ezért gondolom a zsanér utólag cserélhető, nem?
Miért jobb az 5480? Gyak. ugyanaz a konfig, mint a 70-es.

#170680 Pyttawrx
:R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#170683) Pyttawrx válasza nagysz (#170681) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én nem tapasztaltam még a lötyögést, kb 3 évesek vagy 5-6db van napi szinten használva

(#170684) nagysz válasza Pyttawrx (#170683) üzenetére


nagysz
tag

Csak nekem volt vagy 6 összesen, különböző szériából.. mind lötyögött.
A szervizes akármilyen bejelentett hibakor zsanért csavarozni (is) jött.
A cégnél rengeteg dell volt/van, legtöbbjük lötyögött. Igaz volt, amelyik nem. Lehet, felhasználó függő..

@AxBattler: nem kell cserélni..nem eltörni szokott, csak meglazulni. de azt mindegyik szeret.
Az 5480 nagyon "egyben van", az volt 4 évig a munkagépem, napi szinten használtam. Az 5470-es a gyereké, használtan vettem. Azzal sincs baj, mondjuk az 9/10 pont, az 5480 viszont nekem 10/10-et ér.

(#170685) Pyttawrx válasza nagysz (#170684) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, akkor nálunk kímélik, vagy még tartja magát :).
Bár az is igaz rendszeresen nézem őket. Még nem kellet húzni rajtuk. :)

(#170686) AxBattler válasza nagysz (#170684) üzenetére


AxBattler
félisten

:R Köszi, akkor nyugodtan beruházok!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#170687) SeniorTilla válasza ben11 (#170678) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Omenem van évek óta, a két fiamnak is. Nagyon jó gépek, ajánlott kategória.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#170688) atala


atala
addikt

Nem rég érdeklődtem itt a Aspire 5 A515-45-R0Z0 laptopról.
Meg vettük, már használatban van.
Szóval a panelje valóban IPS. Nem a leg combosabb darab, de sokkal jobb mint bármilyen TN panel. A betekintési szögek rendben vannak, a fényerő is elég.
Ebben az árban szerintem jó kis készülék.

(#170689) Tom1939 válasza macgeedy (#170676) üzenetére


Tom1939
őstag

A méretben fontos különbség hogy 15 vagy 17 (én egy 17-es precisiont használok), hordozhatóságban és hűtésben elég nagy a különbség. De 17-est még nehezebb találni, 15-ös sem egyszerű.

Ha a strapabíróságban elég a "normál vastag tank" kategória (tehát nem valami ipari panasonic toughbook kell, bár ahhoz kevés a pénz és teljesítményben sem nagyon van ha jól tudom) akkor nálam az első a dell precision lenne (7760 vagy 7560), aztán hp zbook fury (17 vagy 15, g7 vagy g8) és végül thinkpad (p15 vagy p17).

De hogy ebből mi lesz itthon készleten újonnan és számlával... Hát az lesz a legnagyobb gond. De ha van minden akkor dell a szuper garijával nyer (házhoz jönnek és cserélnek zokszó nélkül).

(#170690) Pyttawrx válasza atala (#170688) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C Szuper, köszi a jelzést

(#170691) mrmajor


mrmajor
csendes tag

Sziasztok!

segítséget szeretnék kérni páromnak új laptop vásárláshoz.

A vásárlás 1-2 héten belül lenne. Az összeg 300.000 Ft.

A legfontosabb, hogy Adobe programok (főként After Effects, Illustrator) minél jobban menjenek rajta, játékra nem lenne használva (maximum elvétve).

A kijelző mérete legalább 15 colos kellene, hogy legyen.

A gép horva nagyon ritkán lenne hordva.

Windows 10 van.

Memória legalább 16 Gb kell, hogy legyen, de nem árt, ha több.

Használt is szóba jöhet

(#170692) Tarako


Tarako
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni laptop vásárlásban!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max 300.000 Fz
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai munka
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14/13,3 col
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Napi szinten vinném magammal.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Semmi/ win 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD 128/256 GB ; 8/16 GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Power Delivery, 3 év garancia
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új

Két kiszemelt: Vostro 5301ASUS ZENBOOK 13 UX325JA

Köszönöm! :)

(#170693) takkert


takkert
tag


Hello
1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül, kivéve, ha valamire érdemes várni
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
400k de kicsit lehet több, mint a pl. mutatja.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
általános otthoni webböngészés, játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Főleg Wot:)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15". Full HD, matt.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hetente többször
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
WIN lesz, nem kell, hogy az árban benne legyen.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
2*16 GB már elég mindenre, szerintem
Kizárólag SSD,
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új, számlával
Köszönöm

(#170694) dareee


dareee
tag

Sziasztok!
Feleségemnek szeretnék notebookot venni, ebben kéne a segítség. Általában monitorhoz és billentyűzet/egérhez lesz kötve, így nem akkora gáz ha a billentyűzet világítás miatt nem látszanak bizonyos fényviszonyban a betűk (pl ezüst színűnél előfordul)
Ezeket néztem ki, de kitöltöttem a kérdőívet azért.

Asus VivoBook 15 [link]
HP 15s [link]
Asus VivoBook X515 [link]
HP 255 G8 [link]

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Február közepe.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Maximum 230 ezer.
(3) Felhasználás?
Home office főleg, irodai alap programok, office-photoshop
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem fontos.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Full HD, 15.6, a többi mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Havonta 1 2 alkalom, de utazás közben nem lesz használva. Meg valószínű ez lesz a nyaralós laptop.
(7) Operációs rendszer?
Windows 10-11
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
500 GB SSD, vagy minimum 256os SSD és akkor bővíthető legyen HDDvel utólag. Minimum 8 GB memória.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
HDMI mindenképp legyen rajta, és jó lenne 3 USB is.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Igen

[ Szerkesztve ]

Intel Core i5-10400F, Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz, GeForce GTX 1650 Super, Samsung 860 EVO

(#170695) Ajzi


Ajzi
csendes tag

Sziasztok, egy ismerősömnek szeretnék segíteni laptop vásárlásban. Sokat utazik, közben is használná, ez a fő szempont.

1. most
2. 2-300.000Ft (Fontos lenne lehetőség szerint 0%-os áruhitel)
3. Office, (clinical research associate programok), képszerkesztő programok
4. nem
5. 14" fényes
6. sokat lesz utaztatva, közben használva
7. Windows
8. 512GB SSD, min. 8GB RAM
9. HDMI, 2-3 USB port, összehajthatós touch screenes is opció lehet
10. Nem zárkózom el a használttól

Köszi előre is!

(#170696) FLD1987 válasza Lasersailing (#170664) üzenetére

Nézd meg a Fujitsu laptopokat, hogy van-e olyan, ami megfelelő neked. Árban szerintem ugyanaz a tudás olcsóbb a Fujitsutól, mintha Lenovo vagy Dell lenne (üzleti szériát szoktam nézni), de mégis van helyszíni garancia a Fujitsura.

Nekem Fujitsu LifeBook U7411 (VFY:U7411MP5ERHU) laptopom van és tök jól működik, még a GTA Online is akadozás nélkül megy.

[ Szerkesztve ]

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#170697) SZIGMA


SZIGMA
aktív tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm szeretne laptopot venni, a billentyűzetvilágításos Acerek között nézelődik.
Melyik a jobb választás: Aspire 5, Swift 3, Nitro 5?
Illetve Ryzen vagy i5?

(átlagfelhasználás, böngészés, facebook, filmnézés, stb...)

A válaszokat előre is köszönöm!

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#170698) Lasersailing válasza FLD1987 (#170696) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Köszönöm válaszodat!
Őket korábbi tapasztalat alapján kizártam: most fujitsum van, de összességében megbántam: [link]

Ami igazán fájó emlék, hogy bekapcsolás előtt (!) (céges vásárlás miatt elállás nem volt opció) már szervizbe kellett vigyem, mert hullámzott a billentyűzet. Természetesen rávágták a szervizben, hogy ez normális, de azért megnézik (és valóban nem volt a helyén egy alátámasztás...)

A linkben említett alaplap hibát sem ismerték el, csak addig b@sztattam őket, míg végül kicserélték. Azóta érdekes módon nem merül kikapcsolt állapotban 1 nap alatt 100%-->0%-ra az akksi...

Ami viszont előnye, hogy jól szerelhető (épp a minap szedtem szét), legnagyobb probléma a szervizzel volt: mindig lehülyéztek, lekezeltek, lehazugoztak(!) ráadásul utólag mindegyik esetben kiderült, hogy hibás volt a laptop és nekem volt igazam --> Serco, hogy ne maradjon rejtve a nevük ;]

Ill. a másik legnagyobb probléma hogy én hibás darabot kaptam, de végül azt sikerült megoldani, csak sokat kellett a nyakukra járni, idegeskedni
(tudom, hogy egy db-os minta nem minta, de ezek után nagyon megingott a bizalmam a márkában)

(#170699) nagysz válasza Lasersailing (#170698) üzenetére


nagysz
tag

na igen, pontosan emiatt jobb a dell: nem biztos, hogy jobb maga a gép, de a szerviz ritka proaktív és nem akadékoskodik, minden sz.rt kicserél "bemondásra" (nyilván ha jogos és főleg be tudod mutatni / lefotózod a hibát ha lehet) sőt azon túl is: ha jönnek (1-2 napon belül!) akkor hoznak olyan alkatrészt is, ami "el szokott" fáradni és ha látja, hogy szar, már cseréli is. Nekem többször volt ilyen, 100% satisfaction, és ez nem szerviz függő, hanem dell policy, mert több cégtől is jött ki így szervizes. marha jó.

(#170700) Mankó


Mankó
veterán

Sziasztok!

Tud nekem valaki plusz információval szolgálni arról, hogy a Lenovo laptopoknál mit takar a Best garancia?
2 helyről is hallottam számomra olyan hihetetlen információt, hogy évente 1x a gyártó kicseréli a sérült, betört, ellopott eszközöket egy teljesen újra. Mit tudtok erről? mert nekem elég meredeken hangzik ez az állítás.
Másrészt a garancia érvényesítéséhez elegendő lehet a serial számos azonosítás vagy mindenképpen kérnek számlát, vásárlási bizonylatot?

Előre is köszi az infót, véleményt!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.