Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#101379) kispiros


kispiros
csendes tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni laptop kiválasztásában.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nem sürgős, de legkésőbb Karácsonykor
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150.000 HUF
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Otthoni használat, lányomnak, iskolai informatikai feladatok gyakorlására, filmnézés, netezés, csetelés, prezentációk készítése, számítógép használat megtanulása :)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lényeges. Biztos lesz játékra használva, de nem gamer gép lesz.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14" - 15.6" között, én a matt kijelzőt jobban szeretném.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Főleg otthoni használat, esetleg családi utazásra elviszünk. Napi szinten egy ideig biztos nem lesz hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows szükséges, megfelelne még a 7 is, de új laptop kellene így gondolom 8 vagy 8.1 lenne.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
legalább 500 GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Itt jön a lényeg, színesnek kellene lennie. Hiszen lánynak lesz.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Igen, jó lenne új gép.

Amik eddig felmerültek:

-több helyen is van fehér ASUS X554LA-BING-XX1201B (15,6"/Core i3 5010U/4GB/500GB/Windows 8.1) win8.1-el 1 év officeval 125.000 körül, én a MediaMarkt online-n néztem. Viszont ahogy itt visszaolvastam ez már jogosan kiesett?

-Láttam és külsőre nekem tetszett a HP Pavilion 15-p000sh (AMD A4-6210 / 4GB / 1TB / AMD Radeon R3 / DOS / Kék), amit ha olyan helyen veszem választhatok hozzá win8.1-t és még befér 150.000 alá, viszont ahogy nézem kifutó modell, illetve nem tudom kell-e félnem az AMD processzortól illetve az integrált Radeon videokártyától akár csak melegedés miatt? Laptopszlonnál 2+2 év garancia lenne.

-Esetleg HEWLETT PACKARD Pavilion 15-P050SH notebook J2T40EAW (15,6"/Core i3 4030U/4GB/500GB/Windows 8.1) pirosban lenne 140.000 körül, de itt kisebb a merevlemez, meg az asustól régebbi az i3 processzor. MediaMarkt oldalán 2 év garancia lenne, a laptopszalonnál 2+2 év lenne, de ott free DOS van, ha win8.1 OEM is kellene, akkor már 150.000 felé megy az ár.

-vagy DELL Inspiron 5558 Notebook i3 4005U 4GB 500GB HD4400 Win 8.1 matt kék, ebben a leggyengébb az i3 processzor, és ez is 140.000 körül lenne. Gari 3 év lenne, pl aqua.

Hivatalos windowst szeretnék lehetőleg a géppel együtt, nem feltétlenül vennénk oprendszer külön helyről.

Köszönöm a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.