Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mister_X


Mister_X
nagyúr

A Demon's Souls a Namco-Bandai 2010-ben megjelent PlayStation 3 exkluzív játéka, amely szerepel a 2013. júniusi PlayStation Plus Instant Game Collectionben.

A játék fő ismertetője, hogy kegyetlenül nehéz. Már a legalapabb ellenfeleink is képesek minket megölni, a komolyabbaknak pedig csak egy csapás vagyunk, a csapdákról már nem is beszélve. A sikeres továbbjutásokhoz gyorsaság, megtervezés, illetve jó adag szerencse kell.

A topic elsődleges célja a segítségnyújtás, dühkezelés, illetve a lelki sebek ápolása.

[Ide általános how-to(-survive) fog kerülni]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#2) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

(#3) MasterMark válasza NeoExDeath (#2) üzenetére


MasterMark
titán

:C

Switch Tax

(#4) Mister_X válasza MasterMark (#3) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Azért tényleg nagyon köcsög játék. Megyek előre, kicselezem a sárkányt, aminek egyetlen pörkölés vagyok, a rám támadó farkasfalkát lemészárlom, a keményebb páncélos "lovagokat" is kifilézem, erre mi történik? Seggbebök egy lándzsás és mehetek a pálya elejéről és közben imádkozzak, hogy nem halok meg, mert akkor 11.000 gyűjtött lélek odavész :O

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#5) NeoExDeath válasza Mister_X (#4) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Szerintem azok a köcsög játékok, ahol minden ok nélkül szivat a játék, pl. FPS-ekben van 5 csapartársad, de minden ellenfél neked osztja a fejeseket.

A Demon's/Dark Souls pont hogy nem ilyen, hanem magas nehézségi szintet nyújt, ahol a bukás a tanulás része. Legközelebb amikor arra jársz, már tudni fogod hogy van még ott egy lándzsás is, és odafigyelsz. Aztán amikor végigjutsz a pályán, örülsz, hogy a nehézség nem fogott ki rajtad. Kevés olyan rész van a játékban ami tényleg köcsögnek mondható (részemről egy ilyet tudok mondani, a Shrine of Storms második pályája, ahol a szűk peremen kell ereszkedni a szakadék mellett, tele van csontvázzal, a barlangokon belül az újjászülető szellemek várnak, 2 Grim Reaper, meg egyéb finomságok, na oda sok ideg kellett :) ).

Ha sok Soul-t elveszítesz, az fáj :) Ez főleg akkor gyakori amikor először mész végig egy pályán, még nem ismered, stb. De benne van a pakliban, ettől is zseniális a játék. Hol jársz benne? A sárkány alapján Boletarian Palace első pálya?
Egy tanács, nem kell, és nem is ajánlott lineárisan haladni. A Phalanx első Boss után az összes pálya megnyílik. Boletaria utána elég nehéz lesz, érdemes máshol próbálkozni (érdemes a bányás világ felé menni), meg felvenni a Crescent Falchion-t a Shire of Storms első pályáján a csontváz mögött, legjobb kezdő fegyver.

(#6) Mister_X válasza NeoExDeath (#5) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Boletarian Palace-ben az első boss után van egy hosszú híd. Az utolsó bástyában haltam meg.

A vak csaj a Nexusban valami olyasmit magyaráz (remélem jól írom) "The Monument are explain the Nexus to thee". Mit akar ezzel? Felmentem a Phanteonba, ranglista van ott.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#7) supercow válasza Mister_X (#6) üzenetére


supercow
őstag

The monumental. Felmész az egyik folyoson ülnek sorban és az egyikük él, úgy néz ki mint egy buddhista szerzetes, vele kell beszélni.
http://m.youtube.com/watch?v=TAe7u37ouCk

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#8) Mister_X válasza supercow (#7) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ja, hogy azok meg vannak egy kivételével halva? :Y Na, akkor azzal az egyel beszélek majd.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#9) supercow válasza Mister_X (#8) üzenetére


supercow
őstag

Jaja az egyik előtt van egy égő gyertya, ő az.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#10) supercow


supercow
őstag

Soha, de soha ne üljetek le először Demon's Souls-t játszani besörözve... :DDD Nem lett jó vége. :)) Időben abbahagytam, még Phalanx előtt.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#11) Mister_X válasza supercow (#10) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Pedig Phalanx nagyon könnyen le volt nyomható. De van egy fekete páncélos, vörös szemű, lándzsás nímand, aki soul formban egy döféssel megöl, emberi formában meg egy kombó. Na, azzal nem bírtam. Phalanxnak meg van egy nagyon egyszerű receptje.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#12) supercow válasza Mister_X (#11) üzenetére


supercow
őstag

Lehet, de nem voltam megfelelő állapotban és inkább nem mentem be Phalanx-hoz, ott álltam a bejárat előtt. 11 elmúlt, másnap reggel szól az óra, fáradt voltam és söröztem. Majd ma megpróbálom.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#13) NeoExDeath válasza supercow (#10) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Demon's/Dark Souls -ra nagyon igaz, hogy nem kifizetődő beb*szva/betépve játszani vele :) Józanul sem könnyű, sok Soul-t lehet úgy elcseszni.

Mister_X: az a piros szemű aki az első pályán egy híd végén áll és egy épületre vigyáz? Azt a játék elején sem lehetetlen kinyírni, jól lehet farmolni vele. Ha olyan karival kezdtél aki tud Soul Arrow-t (Royalty), a híd közepéről egy kettőt bele lehet ereszteni, aztán fel kell kötni a nyúlcipőt. 2-3 szor eljátszva már vége is.

(#14) supercow válasza NeoExDeath (#13) üzenetére


supercow
őstag

azt sikerül parry+riposte kombóval megölnöm második nekifutásra. Mit mondjak, igen jól esett. Egyébként knight karaktert indítottam, nem tudom jó lesz-e hosszabb távon.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#15) Mister_X válasza supercow (#14) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nekem is Knightom van. Én azzal kezdtem, hogy turpentine-nel bekentem a kardom, neki dobtam a lángolós bombát, az első kombót kivédtem, vetődtem egyet, majd harcoltam vele. A végén nem maradt élete. Védek, emelem a kardom, erre nem gyorsabb nálam (leszúrt visszakézből)? Tartott öt percig a human formom. :W

A kasztok között ekkora a differencia?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16) supercow válasza Mister_X (#15) üzenetére


supercow
őstag

a WIKI szerint a Classes része azt mondja hogy mindegyik 80 ponttal indul, az van elosztva az alap tulajdonságokra. Szerintem a kezdeti előnyt kivéve nincs jelentősége, mert később a fejlesztésekkel mindenki maga dönti el milyen irányba viszi a karaktert. Lehet a knigh-ból kiindulva mágust csinálni.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#17) supercow


supercow
őstag

Phalanx megvolt, illetve kipróbáltam egy farmolós megoldást, az elsö pályán a piros szemû lovagot becsaltam és kaptam 2000 soul, azzal fejlesztettem kicsit, ezt néhányszor meg fogom csinálni mielött továbbmegyek.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#18) Mister_X válasza supercow (#17) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Sírva fakadok :((( Legalább soul formban is sikerült megverned? Mi a taktikád?

Phalanx meg ugye, hogy nem volt nehéz? Egyszer sem haltam meg, speciel. Egy pár tégla leütése után csak sprintelni kell, hogy hátba kaphassuk.

Na, de mindegy is egyelőre, van jobb játszanivaló is ;]

Amúgy a soulokkal mit lehet csinálni? Én eddig csak javíttatni tudtam annyiból meg venni egy másik setet, ami rosszabb, mint az alap (-13k).

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#19) supercow válasza Mister_X (#18) üzenetére


supercow
őstag

Amúgy a soulokkal mit lehet csinálni? - ha már beszéltél a Monumental-lal akkor megnyílik a többi pálya is, a fiatal csajnál a Nexusban (Maiden in black) tudsz fejleszteni staminát, HP-t stb.

Phalanx nekem is megvolt elsőre halál nélkül, de olvastam hozzá leírást. volt néhány tűzbombám és a 4 terpentin.

Legelső pályán ezt kipróbáltam: megölsz mindenkit útközben, felmész a Phalanx bejárattól balra, végig a várfalon és elcsalod a piros szemű fickót a túloldali toronyba, ott le fog esni és meghal. http://www.youtube.com/watch?v=f_c1k2MXVYQ

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#20) Mister_X válasza supercow (#19) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ja, úgy könnyű :D Nekem csak egy bombám volt, turpentine pont nem, de simán megvolt. Három órás folyamatos szívás megedzett egy csöppet :D

A pirossal majd megpróbálom majd ezt a leeséses dolgot Ha csak simán átsprintelek a szemközti torony lépcsőházába, akkor követni fog és le fog esni?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#21) supercow válasza Mister_X (#20) üzenetére


supercow
őstag

ne legyen rajtad Thief's Ring és akkor elég messziről hallja és követni fog. néha nézz vissza mert ha nagyon eltávolodsz visszafordul. A hordókat a lépcső nem szabad széttörni, mert azokat akarja kerülni és emiatt esik le.
Tower Knight megölt eddig 4-szer :DDD kicsit tápolnom kell hogy bírjam staminával. a sok rohangálást.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#22) Mister_X válasza supercow (#21) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nincs is rajtam, mert nem láttam értelmét. Azt a 3/4-ed HP-s soul formos ringet nem lelem sehol. (YT-ot nem tudom megnézni)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#23) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Bármilyen Class-al el lehet indítani, tényleg csak a statok vannak különböző módon elosztva. A Royalty azért a legjobb kezdő class, mert van egy nagyon jó gyűrűje (MP regen), és tud varázsolni alapból. Én ezekben a game-ekben mindig harcos-varázsló karaktert indítok, mert gondolom már tapasztaltátok, néha jó tartani a távolságot. Pl. a Red Eye Knight ot elég könnyű Soul Arrow-al kinyírni már a játék elején.

A Soul-ok a szintlépéshez kellenek. A játék elején még viszonylag könnyű szintet lépni, mert kevés Soul kell hozzá, de ez változni fog később, jól osszátok be.

Boletaria első pálya után érdemes másfelé kalandozni, Tower Knight játék elején nem könnyű ellenfél.

(#24) supercow válasza Mister_X (#22) üzenetére


supercow
őstag

Cling ring az első pályán a Phalanx bejárattól balra a híd közepén a kékszemű lovag őriz egy bejáratot. Megölöd a szemétládát :D , bemész és lefelé a lépcső alján van a gyűrű.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#25) ancsaa50


ancsaa50
csendes tag

Szia.Szeretném megkérdezni,hogy a Light Crossbow.al nem lehet irányzékkal löni mint a Long Bow.nál az R1.el,hogy beközeliti az ellent?Mert igy csak vaktában lövöldözök:( HELP Lécci.Köszönöm ancsaa

(#26) ancsaa50


ancsaa50
csendes tag

Még azt is,hogy az első pályán hogyan kell a kát sárkányt megölni mert a nyilak nem fogják:( ancsaa

(#27) Mister_X válasza ancsaa50 (#26) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Két sárkány? Arra gondolsz, ami folyton leköpi a hidakat?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28) ancsaa50 válasza Mister_X (#27) üzenetére


ancsaa50
csendes tag

igen akik oldalt vannak a dombon de a hidhoz repül az egyik és tüzet okád vagy azokat nem is kell megölni?

(#29) Mister_X válasza ancsaa50 (#28) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Át kell futni a hídon. Akkor indulj, amikor elrepült fölötted. Először hagyd, hogy ledarálja a terepet.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#30) ancsaa50 válasza Mister_X (#29) üzenetére


ancsaa50
csendes tag

Igen az megvan és kinyitottam a nagy kaput lent ahol fehér fény veszi körül de bemenni még nem mertem gondoltam gyüjtök soulsot hogy fejlesszek elött ki tudja mi várhat ott bent:)de akkor nem kell megölni a sárkányokat?

(#31) Mister_X válasza ancsaa50 (#30) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Dehogy kell. A kapun meg menj be nyugodtan (;]), csak egy tanácsot adok: néha sprintelj egy kevesrt odabent.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#32) ancsaa50 válasza Mister_X (#31) üzenetére


ancsaa50
csendes tag

rendi köszönöm kedves vagy.

(#33) Mister_X válasza ancsaa50 (#32) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ha nem hallanám ezt minden nap élőben, akkor tuti leolvadnék a fotelból, de még így is jól esik, mert hölgyeknek nem nagyon szolgálhattam eddig ilyen tanácsokkal :B

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

A sárkányokat a Boletaria pályán nem kötelező kinyírni, de lehetséges. Az első, piros sárkány viszonylag egyszerű, azon a hosszú várfalon ami a Tower Knight-os pálya felé vezet, ott folyamatosan rohamozik mindig ugyanazon az úton. Legegyszerűbb beállni alá, és a megfelelő pillanatban elsütni a Firestorm-ot, kb 2-szer elég hozzá. A Kék sárkány, King Allant előtt már sokkal nehezebb.. :)

(#35) ancsaa50 válasza NeoExDeath (#34) üzenetére


ancsaa50
csendes tag

Köszi :))

(#36) ancsaa50


ancsaa50
csendes tag

Eladni lehet a felszedett talált tárgyakat,és ha igen hogyan kell mert csak leadni tudom a Deposit Item.ben:( köszi.ancsaa

(#37) supercow


supercow
őstag

feladtam, puding vagyok :DDD Lehet hogy idegem lenne, de türelmem nincs hozzá.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#38) Mister_X válasza supercow (#37) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Haveromnak tegnap jött le. Szegény szenved templarral, még csak most jutott fel a kapu fölé Boletarian :D Ha meglesz a PS, akkor majd néha kínzom egy keveset magam. The Last of Us után.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#39) ancsaa50


ancsaa50
csendes tag

Én most megyek majd az öreg álkirályt megölni persze nem fogom tzdni de majd futok elötte hátha letudom csalni a toronylépcsökhöz hogy leessen mit a piros szemü lovag:)amúgy azt már megöltem vagy 15ször lecsaltam mindig teljesen a pálya alajére és döfködött vagy 10perceket aztán úgy kimerült ettöl,hogy csak sétál visszafelé és olyankor oldalba vagdostam karddal mig meg nem holt szegénykém:( :)))

(#40) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Srácok szégyent hoztok a férni nemre. Kedves hölgy fórumtársunk már a főellenséget kóstolgatja, ti meg bedobjátok a törülközőt? :)

[ Szerkesztve ]

(#41) Mister_X válasza NeoExDeath (#40) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Kemény csaj :K Az a főellenfél ugye démon? Kellene a lelke.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#42) NeoExDeath válasza Mister_X (#41) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Mire kellene?

Minden ellenfél démon :) Bár a fő-fő ellenség valamilyen szinten ember, King Allant (volt valamikor). A lelke begyűjthető.

(#43) Mister_X válasza NeoExDeath (#42) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Tudtommal akkor nyerjük vissza emberi alakunkat, ha megölünk egy démont.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#44) supercow válasza Mister_X (#43) üzenetére


supercow
őstag

vagy a Stone of ephemeral eyes is jó rá. Egyszer használatos.
Resurrects the user's body. Revive yourself to body form at any time, with full HP and MP

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#45) ancsaa50


ancsaa50
csendes tag

Sziasztok:) nem tudtam még az sjan öreg álkirályt megölni:( én se vok ügyibb mint a fiúk,sőőőt.A gyakorló pálya végén megöltem azt a nagy néha lebegö barna macit/nagyobb volt mint kulabá/:))) és attól kaptam valami szürke valamit /grey soul form/ áhh nemtom pontosan majd megnézem,na szal aki kapott már olyat az mire jó?? kösszke.ancsaa

(#46) supercow válasza ancsaa50 (#45) üzenetére


supercow
őstag

A nagy föellenségek lelke (boss soul) általában egyedi fegyver vagy páncél készítésre lehet használni. El is lehet használni mint a kisebbbeket de a kezdöknek javasolják hogy inkább tartsák meg és késöbb döntsenek mi legyen vele.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#47) ancsaa50 válasza supercow (#46) üzenetére


ancsaa50
csendes tag

THX:)))

(#48) ancsaa50


ancsaa50
csendes tag

Sziasztok.Lenne egy kérdésem,ha a nexusban fent a Monumentálnál a játék elején mikor kérdez a nemet választom mi változik a játékban ezáltal? Köszike ancsaa :)

(#49) supercow


supercow
őstag

Van aki eljutott a végére?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#50) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Aki tudja írja meg kérem,hogy ebben a játékban melyik a fő rész?
Van a játék eleje ugye ahol kezdődik az egész,utána -első halál- van a nexus amit szintén egy másik,egy 3. világ követ.
Ezek közül melyik a főszál? A nexus utáni végén lehetne esetleg feljönni a legelső világba?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.