Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80151) neduddki válasza !Overdose! (#80150) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nese neked vetek meg e:- )

udv

neduddki

p.s. illetve minus

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#80152) #25954560 válasza neduddki (#80148) üzenetére


#25954560
törölt tag

oooobazz:
ebay-en egy aranyszinu szett $1300-ert. plusz $400 a szallitas hongkongbol. pofam leszakad.

Dluinet:
szerencsere nekem nem kell nyomorognom, mint neki ;]

[ Szerkesztve ]

(#80153) Zsombe válasza !Overdose! (#80145) üzenetére


Zsombe
senior tag

Accordot tudom ajánlani. :K

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#80154) !Overdose! válasza neduddki (#80151) üzenetére


!Overdose!
őstag

Az utóbbi időben lassabban és megfontoltabban közlekedek. Az utolsó tank például 5.5l/100km volt, de az átlagot csak nagyon lassan viszi lejjebb. :P

Zsombe: Azt gondoltam. Én is nagyon szeretem, de a szép faceliftesek árai még mindig az egekben.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#80155) TaaT válasza #25954560 (#80152) üzenetére


TaaT
veterán

+vám +áfa :)

Give them hell Ukraine!

(#80156) neduddki válasza !Overdose! (#80154) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nalamm 7.55 7.44 a ket varos utann akiszabdultam otopajjazni most lett gyorsfrisisbe egy 6.26:- )

udv

neduddki

mod: Zsombe: az vcsak r18 swap utan esik 6-ot...

mondtam mar AKAROK egy r18-as halottaskocsit!!!!:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#80157) #25954560 válasza TaaT (#80155) üzenetére


#25954560
törölt tag

attol fugg, hova rendeled ;] de jah. es akkor meg nem tudhatod h hasznalt felnikent milyen allapotban van. szoval egyelore nem opcio az advan, de titkos vagyam targyanak megteszi :)

(#80158) Qru válasza TaaT (#80128) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Cuki vagy. :D

mod:

Beige-ben is van ilyen?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#80159) TaaT válasza #25954560 (#80157) üzenetére


TaaT
veterán

Persze én az általános külföld to hungary-t vetem számításba.

Amúgy türelem szép (és olcsó) felnit terem. Nekem 4évbe telt mire erre ráakadtam. :) [link]

Qru: gyárilag nincs aszem, max citromsárga ;]

nedugdki: nagy? :P

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#80160) neduddki válasza TaaT (#80159) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

csinalja vmit azzal a fikellegyszi mert ez igy.... /ki se irom/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#80161) Qru válasza TaaT (#80159) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor kénytelen leszek keresni egy fényezőt... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#80162) #25954560 válasza TaaT (#80159) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem vagyok turelmetlen, az mr2-t kb egy even keresztul kerestem. mondjuk 4 ev az szep, de megerte, nagyon jol allnak a kocsidon ezek a bbs-ek.

(#80163) Zsombe válasza neduddki (#80156) üzenetére


Zsombe
senior tag

mod: Zsombe: az vcsak r18 swap utan esik 6-ot...

Egy kicsit érthetőbben el tudnád magyarázni, mert nem értem mit beszélsz, sorry. :DDD

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#80164) Kornel


Kornel
veterán

(#80165) Laraxior válasza Kornel (#80164) üzenetére


Laraxior
titán

Odafigyeléssel tényleg sokat lehet spórolni. Mostanában én is figyelek, persze ez az élmény rovására megy, már elegem is van belőle, hogy nem hallom bőgni a ménest, de az AVGm: 8.7L/100km :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#80166) Kornel válasza Laraxior (#80165) üzenetére


Kornel
veterán

az very good :D
én nem megyek pályán, mert sokat eszik a "fűnyírómotor" ott, így országúton csapatom 100+al, de 108 alatt, hogy ne mérjenek be, így sokat spórolok, illetve még előzgetni is tudok, hogy az érzés megmaradjon, hogy haladok is :D
meg persze pálya matrica díj sincs, ami megint nem 5 ft.

(#80167) Laraxior válasza Kornel (#80166) üzenetére


Laraxior
titán

Én sem voltam még autópályán vele. Nem is fogok felmenni, mert ott sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy beleszaladok egy fotóba, mintha főúton mennék.
Megnéztem, hogy eszik a legkevesebbet. Kiérek a városból, felgyorsítok 90-re. Itt "lekapcsol" a váltó, ezzel visszaesik a fordulat, bekapcsolom a tempomatot, majd szépen visszaengedem 90-ről 74km/h-ra.
1400-at forog és 5 lityit kér :D Városban persze szippantja a 10-et, de a városon kívüli mókázás kompenzálja. Nem is olyan nagy ez a 3ezres motor :C

Persze, ha elgurul a gyógyszer, akkor 150km-t se megyek 10ezer forint tankolásból. :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#80168) V.Stryker válasza Dany007 (#80138) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem tudok egyetérteni. Hosszútávon a benzines is jól fogyaszt. Nekem a Fabia 5.1-et evett országúton (1.4 benzin), az 1.8 kombi mondeom meg 6 körül is elvan országúton, egyenletes tempoban.

Én a diesel előnyét abban látom, hogy város-országút, tél - nyár... majd ugyanannyi, fél lityi eltérés. Legalábbis a céges autók mind ezt mutatják.

Nem mellesleg bizonyos futásteljesítmény alatt (kb. 15.000km/év) nem vennék diesel-t, mert rohadt drága szervíze és nem dolgozza ki a fogyasztáskülönbséggel. Meg egyébként is traktor. :DDD

Apósnál és a céges kocsiknál látom, hogy mi megy tönkre idővel és mennyibe kerül és mindig megnyugodok, hogy "na az én szívó benzinesembe ez sincs és ez sincs." :DDD

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80169) bitpork válasza V.Stryker (#80168) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pedig Qru is kezd megtérni :DDD Majd egyszer te is blútúsz ;)

(#80170) tomcsi23: kabbe :P Különben meg Qru melóhelye mellett hol lehet 30nál többel menni?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#80170) tomcsi23 válasza Qru (#80109) üzenetére


tomcsi23
veterán

Volt szakasz, ahol átlépte a 40-et? ;]

re: fene tudja, hol dolgozik :D, elvihetted volna egy nagyobb körre is. :)

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#80171) V.Stryker válasza bitpork (#80169) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hááááttt. Apósnak van egy Saab-ja, diesel, chippes...sok sok lóerő. Nem mondom, hogy nem megy, mert megy. Aztán a cégben van egy Vito és egy Fiesta diesel is, ami még automata is. Az utóbbi kettővel járok leginkább. De valahogy mikor beülök a benzines sajátba, akkor az nekem sokkal jobb. :) Nyilván nyomaték, meg olcsóbb 100km-en, de valahogy a karakterisztika sose tudott meggyőzni és mindig ott van az intő szervízelés, ami igaz,hogy nem gyakori, de annál borsósabb. Na jó, talán akkor dőlt el ez végleg, amikor még C8 HDI volt és arra nagyon nagyon nagyon sokat kellett költeni. :)

Szóval én azt mondom,hogy benzines rulez! :) Bár van,hogy jó a diesel...nekem pl megvan a C jogsim...18 tonnával a segged alatt baba a diesel is. :K

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80172) bitpork válasza V.Stryker (#80171) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Marha sok benyás van kettőstömegűvel meg turbóval...:U

(#80170) tomcsi23 : Nem akart gyönni mert rohant. Szerintem megijedt a szőrös kövér fejemtől :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#80173) Qru válasza tomcsi23 (#80170) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem. De csak mert nem volt rá lehetőség. ;)

#nincsbennetarcsi

(#80174) tomcsi23 válasza bitpork (#80172) üzenetére


tomcsi23
veterán

Rohant, persze...Megijedt a sok nyúlmókustól. :P

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#80175) trassher válasza Laraxior (#80167) üzenetére


trassher
addikt

Országúton 74km/h? :U Ilyenkor mindig az jut eszembe hogy forgalmi vizsgán városon kívül aki nem tudja tartani a legalább 85km/h-t az megbukott. No offense csak megjegyeztem. :)

Redmi Note 7

(#80177) V.Stryker válasza bitpork (#80172) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És olyanok is. :) Én azt mondom,hogy szívó benzin és nincs gond. Bár lehet régimódi vagyok. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80178) TaaT válasza tomiii. (#80176) üzenetére


TaaT
veterán

Vajon ehhez is lesz nekik? :D [link]

Give them hell Ukraine!

(#80179) Qru válasza TaaT (#80178) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam a lyukas Chevy embléma viszi a pálmát, az nagyon tetszik: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#80180) TaaT válasza Qru (#80179) üzenetére


TaaT
veterán

Ez a fícsör az egyes golfokon már 74-ben széria volt :)) [link] Még ha a jobbos tükör nem is volt az :D [link]

Give them hell Ukraine!

(#80181) neduddki válasza Laraxior (#80167) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

azt kerdezi exLaguas esmeros hogy Nked is enyoit csal a feldlzeti?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#80182) tomiii. válasza TaaT (#80178) üzenetére


tomiii.
aktív tag

gondolkoztam, hogy trailerre teszem a játszós vasat és beviszem nekik, de nem tudom, hogy sírnának-e vagy nevetnének :D

(#80183) mokus1 válasza V.Stryker (#80171) üzenetére


mokus1
addikt

Milyen Saabja van ?:) Mennyi gondja van vele ? Írhatnál egy pár gondolatot róla :)

(#80184) Qru válasza TaaT (#80180) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mindent a légellenálás csökkentése érdekében ugye... :D

#nincsbennetarcsi

(#80185) lsc


lsc
nagyúr

Érdekes ADAC nyárigumi teszt.

Az élet kegyetlen .

(#80186) V.Stryker válasza mokus1 (#80183) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Egy 9-3-as van neki...2007 környéki, 2.2 diesel...Opel motor. Megy mint a barom, 6 litert fogyaszt mindenhol. Azt mondja, hogy talán ez élete egyik legjobb autója. Pedig volt már neki pár. Azt mondja, hogy jól ki van találva azért szereti. :) Én beszéltem rá, mert én vagyok nagy Saab párti...aztán nekem nem jött össze.

Gondja nem volt vele, mert egy éve van meg. 190k km-el vette, de rögtön kimutatták,hgoy 230k van benne. Ausztriából lett behozva. Egyetlen baja, hogy a klímának valami csappantyú vezérlője kattog indításkor...nem befolyásol semmit, típushiba, majd egyszer lesz javítva. A másik, hogy valami bizti mindig kimegy, ami mutatná az átlagfogyasztást, így mindig csak a még megtehető utat jelzi a computer. :) Az adagolót mondják,hogy ezeknél ki szokott menni...ezé még jó. Szerintem is patent gép, gyönyörű a formája. Az én majd 190 centimnek kicsit passzentos, ezért inkább 9-5, de egyébként rendben van.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80187) runner 125 válasza tomiii. (#80176) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jó marketing.
4/10 ember zsebéből még vesznek is ki pénz csakmostakciószserviz címen.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#80188) TaaT válasza runner 125 (#80187) üzenetére


TaaT
veterán

Hogy vesznek ki pénzt egy ingyenes átvizsgálás során?

Give them hell Ukraine!

(#80189) V.Stryker válasza TaaT (#80188) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Úgy hogy elmondják, hogy ez és ez és ez a baja és csak most csak neked most akciósan ennyiért megcsinálják. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80190) tomiii. válasza V.Stryker (#80189) üzenetére


tomiii.
aktív tag

mondjuk sajnos ezt tényleg sokan beveszik, de én csak a két emblémáért mennék, ezért jó, ha valaki ért azért valamit az autójához, bár ez az élet minden területén igaz, ahol lehet lehúznak

(#80191) DeFranco válasza tomiii. (#80190) üzenetére


DeFranco
nagyúr

amúgy én ezt az akciót szerintem már láttam párszor az elmúlt évben... ez nem folyamatos?

(#80192) V.Stryker válasza tomiii. (#80190) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát igen, oda kell figyelni. Pl. nekem ma volt egy órám és lekaptam az alapjárati motort és a pillangószelepet az autóról, kitakarítottam, visszaraktam... Na ha ehhez valakinek nincs affinitása, ideje, lehetősége, akkor kicsenget egy jó kis summát... nyilván élni kell mindenkinek, de néha nekem is mondanak olyan árat, hogy csak úgy nézek, hogy ez most miért is? :U A márkaszervíz meg egy külön tészta. Értem én , hogy drága mert fel kell tartsa magát. De mikor olyat olvasok, hogy bepecsételték a szűrők és az olaj cseréjét, aztán b.szták megcsinálni és akkor derült ki, mikor szétesett a motor, akkor kicsit k.basz a bizti nálam is. (és ekkor határozom el az,hogy amíg melóhelyen van akna, a neten meg leírás, addig én csinálom amit tudok, mert akkor az van és akkor beletöltve, amit én megcsináltam.)

Ja igen, és a héten megjödd az OBD kábelem..öröm a bódóttá van, hogy mindent ki tudok olvasni az autóból. :P Azon meg visítottam,hogy az origi kábel mellé csomagolt cd-n crack-el ott van egy fizetős progi.... nyihaha. Ezeknek a kínaiaknak van vér a pucájában.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80193) runner 125 válasza TaaT (#80188) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ebben dolgozom, mindenki ezt csinálja, szerinted megérné a Ford-nak jófejségből legyártatni több ezer emlbémát? Nem.

Csak egy trükkös érv, h ellátogass egy hivatalos Ford szervizbe, a többi már csak ügyes tényközlés kérdése, majd a meggyőzött ügyfél már tejel is az ingyen emblémacsere után. :) Hidd el, ez így működik.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#80194) DeFranco válasza V.Stryker (#80192) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem múlt héten jött meg, igaz ez nem kábeles, hanem BT-s, lehet kezelni telefonnal is

(#80195) V.Stryker válasza DeFranco (#80194) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem is tudom arról miért beszéltem le magam. Almásra is van progi? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80196) bitpork válasza V.Stryker (#80195) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Arra nagyon figyelj h a gépről ne frissítsd a progit mert kinyírja a kábelt! :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#80197) sNORh


sNORh
addikt

Na eladtam a cápát!
Milyen autót vegyek? ;]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#80198) Dare2Live válasza tomiii. (#80190) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha vki csak az emblémáért megy be akkor buktak 500Ftt, kibírják. Ha viszont vki kér csak egy olajcserét is mert amúgy is meg kéne csináltatnia még ha uannyiért is csinálják mint a sarki bácsi is megérte nekik az "akció".
Nincs ebben semmi rossz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#80199) DeFranco válasza V.Stryker (#80195) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Torque-t használok, azt nem tudom van-e... de én is csak most tanulom, nekem ez még nagyon bonyolult, csak annyit csináltam, hogy rádugtam, meg olvastam egy hibakódot. Ki kell tanulni. Én sem vagyok már a régi, fiatalabb koromban addig le sem tettem az ilyet, amíg az utolsó menüpont utolsó almenüje nem ment fejből, most meg felteszem, és egy hétig hozzá sem nyúlok... pfff... :D

(#80200) Dany007 válasza sNORh (#80197) üzenetére


Dany007
veterán

Nem mondod!? Grat! Remélem abból az árból már nem nagyon engedtél.
Amúgy vegyél másik cápát csak most kétezres motorral manuális váltóval! :)

Szerk.: Tessék itt egy racsing cápa! :D [link] Egyébként szép lenne, de nekem ez már kicsit túl "sportos". A belseje meg hányadék... De ha mondjuk 5-10 évvel fiatalabb lennék asszonytalan, gyerektelen, biztos megvenném! Behúzatnám a cégnél matt feketére az egész autót és vennék rá valami frankó fekete felnit.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.