Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80101) DeFranco válasza !Overdose! (#80100) üzenetére


DeFranco
nagyúr

amúgy ha nincs rendesen kicentrírozva a gumi, akkor mit érzek, mit tapasztalok? húz? ráz? mit csinál? látszik esetleg valami?

(#80102) Dany007 válasza DeFranco (#80101) üzenetére


Dany007
veterán

Nekem rázott. A nyárit tavaly nem centríroztattuk én meg el is felejtettem és úgy raktam fel idén. Egyszercsak észreveszem, hogy 80-nál ráz a kormány, remeg. Aztán mittomén 90-nél már abbahagyja.
No de előtte téligumival ilyen gond nem volt. Tehát több mint valószínű, hogy ez pl a centríroztatás hiányából adódott.

(#80103) Qru válasza !Overdose! (#80100) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor nem véletlenül olcsó. Mondjuk sejthettem volna. :D Gyári kéne de azok meg elég drágák. Nyilván ez sem véletlen... Na majd szétnézek a használt piacon, amit 'duddki linklet.

mod:

DeFranco: Gumit nem centíroznak csak felnit. A gumi rugalmas kvázi nem tud fixen deformálódni szemben a felnivel. Am igen, ráz, érzed a kormányon. Persze nem csak 8-as lehet benne hanem üthet is a felni (vertikálisan eliptikus irányban torzul a felni).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#80104) neduddki válasza DeFranco (#80101) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

aha alccik osszefojjik a latnvalo: - )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#80105) Qru


Qru
MODERÁTOR

Azért egy ilyet elfogadnék: Lancer RalliArt

Mennyire bajos ebben az ótómata? Bírja a kiképzést tartósan?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#80106) DeFranco válasza Qru (#80103) üzenetére


DeFranco
nagyúr

úgy értettem, csak pongyolán fogalmaztam :D

(#80107) lapa válasza neduddki (#80097) üzenetére


lapa
veterán

erre lehet, hogy ma nem fogok tudni, mert nincs nálam a dokument. de amint nálam beírom a pontosat, hőfoktartományra van megadva. az évi csere nem rémlik hirtelen, de nem kizárt. akkor viszont nem szopok én az évente szerelőnél hagyással, hanem veszek egy ilyen olajleeresztő tekenőt és megcsinálom én amikor úgy tecc.

(#80108) TaaT válasza Qru (#80103) üzenetére


TaaT
veterán

Ha a központosító megegyezik akkor nyugodtan nézelődhetsz a konszern 5x100-as felnik között is. ;)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#80109) Qru válasza DeFranco (#80106) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Semmi vész.

Bitpork vitt egy kört ma az Ólróddal, engem meggyőzött. Bakker lehet dízel lesz a kövi kocsim?! :Y

mod:

TaaT: Nincs konszern tesó... Ja de a Toyota. Na akkor meglesem, köszi a tippet.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#80110) jerry311 válasza Qru (#80094) üzenetére


jerry311
nagyúr

Egzyser vettem eddig ADAC teszt alapjan azt nem bantam meg. Aztan a fene tudja, hogy milyen lett volna ha masik gumit veszek.

(#80111) neduddki válasza Qru (#80103) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tessek modnai a szip sarga sti magneziumfelnit me enm tnaklok???

udv

neduddki

mod: nabmmaeg ocsoQru nem szigyelledmagad:- ((( ehhhh

ha most beirom hogy a bubaru futomu minmdig csak ugatta a evo-t akkor lesz ittem langolas???:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#80112) -v- válasza Qru (#80109) üzenetére


-v-
addikt

Bakker lehet dízel lesz a kövi kocsim?! :Y

Na ne szopassál már :(((

(#80113) TaaT válasza Qru (#80109) üzenetére


TaaT
veterán

A konszern alatt mondjuk a VAG konszernre gondoltam. :D

Give them hell Ukraine!

(#80114) Dany007 válasza Qru (#80109) üzenetére


Dany007
veterán

" Bakker lehet dízel lesz a kövi kocsim?! :Y"

Na, csak nem megérezted a nyomatékot, mint én anno Muneznél? :D

(#80115) Qru válasza neduddki (#80111) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most találtam:

120k a 4 db belőle. CSak így nem tudom elképzelni, hogy mutatna a verdán...

jerry311: Elvileg ezek a tesztek jók am, csak a szavazósokat hamisították. Az a nagyobb baj, hogy 16-os méretet nem teszteltek, már pedig lassan az az általános méret a középkategóriában is...

mod:

Dany007: :K De korábban kezdődött nem most...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#80116) Dany007 válasza Qru (#80115) üzenetére


Dany007
veterán

"CSak így nem tudom elképzelni, hogy mutatna a verdán..."

Photoshop a barátod! :D Csak egy szemből fotó kell a felniről meg egy random kép a gépről. Plusz méretek amihez lehet arányosítani. Aztán meg kb 5 perc PS munka és kész is.

(#80117) -v- válasza Qru (#80115) üzenetére


-v-
addikt

Akkor a csiga hiányzik neked, nem a gázolaj ...

(#80118) jerry311 válasza Qru (#80115) üzenetére


jerry311
nagyúr

Pedig elmeletileg a Nemetorszagban eladott autok alapjan tesztelik a leggyakoribb mereteket. :U
Ja varjal, pont azt a listat hamisitottak. ;]

(#80119) neduddki válasza Qru (#80115) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

erre gondoltam:

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#80120) Qru válasza jerry311 (#80118) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD Ott a pont!!

Dany007: Nem értek hozzá. :( De majd max arra gurulok és mellé állok. Rem nem a kirakatban van... :D

rvilike: Akár mehet(ne) is bele, mert a WRX-ben az utolsó szögig azonos maga a blokk... Sőt a sebváltó is. :K

neduddki: Nyamm... :C

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#80121) neduddki válasza jerry311 (#80118) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

165-175-185
195-205-215-225
kozott sozktak lavizoni ~3 eves cilusokban

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#80122) Dany007 válasza Qru (#80120) üzenetére


Dany007
veterán

Meglehet próbálni. Főleg ha most is hasonló méretű felni / gumi van rajta. Mondom 5 perc.
Ha sima lemezfelni van mezei nem peres gumikkal akkor lehet kéne gondolkodnom is rajta.
De ha jó az a kép amit neduddki felrakott, abból már ki lehet indulni. Töltesz fel valahova egy gépet az autódról én meg pár percen belül visszatöltöm a felnizettet.. azt kész.
(reményeim szerint. :D Ha peres gumi megy rá akkor meg gondolkodok egy sort. De igazából az sem akadály)

(#80123) Qru válasza Dany007 (#80122) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Köszi de útbaesik szóval elmegyek megnézem, legalább látom milyen állapotban van. :R

#nincsbennetarcsi

(#80124) Dany007 válasza Qru (#80123) üzenetére


Dany007
veterán

Okéj! És milyen színű az autó amihez megy az ilyen színű felni? :) Egy full feketét tudnék elképzelni. Esetleg azt a kéket. Nem tudom milyen márka.. Subaru? Jaja ezen: [link] Bár ezen is kicsit furcsa, de már sok ilyet láttam így megszokott és jól néz ki.
De szvsz igazán fekete autón lenne ütős. :)

[ Szerkesztve ]

(#80125) neduddki válasza Qru (#80123) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha jol emlexem bbs oem-ben nem sargara fenuezve lehet kapni, az arraol meg csak annyit mondanak

udv

neduddki

mod: ezen elsirom magam ahhhh:

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#80126) !Overdose! válasza neduddki (#80125) üzenetére


!Overdose!
őstag

Az én felnim még mindig a fényezőnél van. :(

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#80127) Qru válasza Dany007 (#80124) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fehér, arra vmi fekete felni illene inkább. Már csak azért is hajlok a fekete felé mert a Skodánkon ezüst színű volt és állandóan vakarhattam róla a fékbetétport amiből elég gyorsan elegem lett...

mod:

neduddki: Úúú, ez pofás nagyon.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#80128) TaaT válasza Qru (#80127) üzenetére


TaaT
veterán

Mit találtam neked, 16" 5x100 :C

Give them hell Ukraine!

(#80129) neduddki válasza TaaT (#80128) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ugyan kelerek

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#80130) !Overdose! válasza Qru (#80127) üzenetére


!Overdose!
őstag

A fekete viszont már túl sötét szerintem. Én a kettő közé lőttem be a kívánt színt. Remélem el is találja a festő.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#80131) lapa válasza !Overdose! (#80130) üzenetére


lapa
veterán

mikor én utoljára szintereztettem ezüstöt kértem és gyöngyház-latyakoshó színe lett.

(#80132) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

Kapcsolódnék a fórum témához, milyen autót vegyek ? :)

A közeljövőben (1-2 hónap) szeretnék a klasszikus első autó megvétele dilemmán átlendülni. A peremfeltételek, amik fontosak lennének:

- 1,5 milló Ft körüli összeg határ

- Németországban tervezem megvásárolni és ott is szeretném majd használni ergo nem szeretném sokat szervizbe hordani és a vételárat egy éven belül rákölteni turbó, szelep, lánc...mittoménmi cserére :)

- A fenti gondolatjelből nyilván látszik, hogy nem vagyok autó szakértő :), ezért ha bármi olyan honlapot tudtok ajánlani, ahol mondjuk típus hibák, mire ügyeljünk vásárláskor, hogy tudjuk megállapítani, hogy mennyit tekertek vissza a km álláson, azokat szívesen fogadom

- abszolút Német autó párti vagyok ezért ilyen 1.9pdtdi golfokat nézegettem. A problémám, hogy olvastam ezekről a motorokról hideget meleget, illetve, hogy tartok tőle, hogy ha valaki ilyen autót használ az legtöbbször sokat megy vele és visszatekert órával értékesítik. Konkrétan erről a kocsiról/motorról mi a véleményetek?

- szeretném, ha kedvezően fogyasztana, néha valószínűleg jönnék vele haza és az 2000km autobahn

- olvastam még, sok embertől, hogy a japán autók is nagyon megbízhatóak. Néztem ezért még a honda civic 1.7 ctdi ket (2005 körüli évjárat). Vagy mazda 3 1.6 dízel, mazda 6 2.0dízel.....ezekről semmi fogalmam sincs.

Tudtok picit segíteni, melyik vonalon induljak el a keresgélésben, utánajárásban? Dízel autókat néztem, de ez nem kritérium, csak a hosszú távos fogyasztás miatt ez szimpibb talán.

A preferált egyértelműen a német kocsi...az a masszivitás, design nekem egyértelműen a nyerő....ezek a japán autók a bili lemezzel meg a borzasztó ranad (számomra) belső designal nagyon nem nyerőek. De most 1-2 évre első autónak, ha megbízhatóságban jobb (ebben az ár és életkor kategóriában) akkor bevállalom

[ Szerkesztve ]

(#80133) neduddki válasza Qru (#80127) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mondanma hogy rg2 gunmetal de ennel mar alcsepeltebb ne islehetnek....

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#80134) neduddki válasza Declare (#80132) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mijert kell dizel?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#80135) Dany007 válasza Qru (#80127) üzenetére


Dany007
veterán

Mondjuk igen, a fekete az ütős lenne. De csak valami nagyküllős(? hogy hívják ezt) nehogy messziről még valami lemezfelninek látszójon. :D
Egyébként meg a fehérhez elvileg minden szín megy. =)

(#80136) Declare válasza neduddki (#80134) üzenetére


Declare
őstag

Ezt írtam, hogy nem kritérium, csak én (totál laikusként) azt gondolom, hogy egy ilyen életkorú autóban inkább egy ketyegős traktor motorral pöfögök, mint egy 10 litert benyelő szívó benzinessel :)

Nem szempont a "zsír hang" meg a "hú de húz" :) az remélem majd pár év múlva lesz szempont, de akkor már nem lesz kérdés a márka :)

(#80137) #25954560 válasza neduddki (#80133) üzenetére


#25954560
törölt tag

gyonyoru is, de feher auton mar majdnem feketenek latszik. feketen viszont allatul nez ki :D

(#80138) Dany007 válasza Declare (#80136) üzenetére


Dany007
veterán

Hosszú távokon szvsz a dízel kedvezőbb fogyasztása épp elég nagy szempont lehet. Modernebb dízelek 5-6-7l-t fogyasztanak városon kívül, benzinesben ez azonos kategória esetén szinte mindig 1-2-3 literrel több lesz.

Ami meg a "hú de húz"-t illet na azt pont a dízelnél fogod megkapni igazán. :) Az alacsony fordulaton leadott nagyobb nyomatéknak köszönhetően.

(#80139) !Overdose! válasza Declare (#80132) üzenetére


!Overdose!
őstag

Az első generációs Mazda 6 dízelt jobb messziről elkerülni. Én mondjuk Németországban lehet, hogy inkább német autót vennék. Ha meg tudsz barátkozni a PD hangjával, akkor egy 1.9-es nem rossz választás. Feltéve, ha valóban dízel kell.

Dany007: Ültél már szívódízelben? És feltöltött benzinesben? Nem azért, illetve nem csak azért húz, mert dízel, hanem, mert feltöltött.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#80140) neduddki válasza #25954560 (#80137) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na mennye inne me dulva leszek:- )))

udv

neduddki

mod: mit akr egy 5os szintu nekromacer????:- )))

/aki a fentebbi sort erti azznak &rew fizeti a vacsoramat:- )))/

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#80141) neduddki válasza Declare (#80136) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha mar civic 7g-rol soz eett javaslom nezd meg a fogyasztasat:- ) miven en insider vagyok, egyertelmu hogy mit ajanlok, elenben tudnok kell, hogy jelntos arkullomseg vagyon vasarlaskor

udv

neduddki

over: mi a pek bajd van a denso befecskndezokkel???:- )))) bocsika....

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#80142) #25954560 válasza neduddki (#80140) üzenetére


#25954560
törölt tag

azt hittem h lesz valaha advan felnim.
de max akkor, ha valaki nem tudja mit ad el es nagyon penzszukeben van es masok nem tudnak ezekrol a felnikrol. es utana meg kell vennem hozza megfelelo osztasu autot :D

(#80143) tothl válasza neduddki (#80140) üzenetére


tothl
addikt

A fehér, vagy a Bronze jól mutatna az enyimé alatt is...

(#80144) Declare


Declare
őstag

Köszi mindenkinek!

Belinkelem elsőre mik azok a konkrét kocsik amiket nézegettem.

Mazda 3

Mazda 6 (nem tudom ez első vagy nem első generáció :)

Honda civic

golf

Valami ilyesmi autókon gondolkozom, persze nálam egyértelmű a golf, de mondom olvastam sok negatívumot a motorról....persze lehet ez a sima troll háború a VW és antiVW klubb tollából

Még az a honda amelyik egész elfogadhatóan néz ki.

(#80141) neduddki : Insider vagy? Totálkáros cikkeket írsz/tesztelsz? Nekem nem egyértelmű mit ajánlasz :) (?) Amit linkeltél benzines, pont erre írtam, h ezért nem akarok ebben az életkor kategóriás autóban benzint....a fogyasztás miatt. Amit néztem civic az dízel.

(#80145) !Overdose! válasza neduddki (#80141) üzenetére


!Overdose!
őstag

200k km-ig semmi. :DDD Egyébként nem is kifejezetten amiatt írtam. Inkább a DPF miatt. Nem tud regenerálódni, a motorolaj felhígul gázolajjal és jöhet a motorgenerál. Basszus, annyira olcsók a Mazda 6 dízelek, hogy rákérdeztem a fórumukon, de nagyrészt még ők sem ajánlják. Marad az Accord vagy VAG, de egyelőre leginkább lakás project.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#80146) neduddki válasza Declare (#80144) üzenetére


neduddki
nagyúr

hi!

enyem az oto:- ) es az elmult 58Mm-en ~6.4l/100km kibirom...

udv

neduddki

mod: en max ijjet csinalok:

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#80147) emvy válasza neduddki (#80146) üzenetére


emvy
nagyúr

BTW, nem tartozik a temahoz, de a C5 pont ennyit fogyaszt nalam atlagban (23Mm utan).

while (!sleep) sheep++;

(#80148) neduddki válasza #25954560 (#80142) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

namoast kapok mingya a hukket: felhavi fizetesed oszt em birod ki???:- )))

udv

neduddki

mod: Levikem: hambuirger felfuggweszt es egy-200ev aallt meglhe psorolni az arat:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#80150) !Overdose! válasza emvy (#80147) üzenetére


!Overdose!
őstag

Az enyém is pont ennyi kb. 40k km alatt. :K

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.