Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77101) w333 válasza Qru (#77098) üzenetére


w333
félisten

Vagy inkább begurítod a Balatonba, úgyis van/volt ott már sok minden :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#77102) -HajTömeg- válasza Qru (#77050) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ritka ostoba "cikk" :D
"Ne járj villantós autóval!"
"Hagyd el a belső sávot! " Micsoda tanácsok :DD

Alias: Júzer error

(#77103) tomcsi23 válasza 8th (#77099) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az új csippel már ez sem ellenfél neki. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#77104) DeFranco válasza -HajTömeg- (#77102) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Fotózd a yardot :D

Ja, nem fogják atomjaira szedni az autót hátha találnak valami szabálytalant vagy illegálisat nálad, á dehogy :D

(#77105) -HajTömeg- válasza DeFranco (#77104) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Áááá :)
nekem van egy 100% os tanácsom közúti bírságok ellen.
Járj metróval :D

Alias: Júzer error

(#77106) hdman válasza tomcsi23 (#77070) üzenetére


hdman
őstag

Nagyon ügyes volt, holnap gumiszervizt nyit :DDD 2013.49. hetiek.

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#77107) zsolt19900


zsolt19900
őstag

huhh, mind a toyota mind pedig a civic szép darab lenne, ha jelenleg keresnék autót :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#77108) -v- válasza tomcsi23 (#77103) üzenetére


-v-
addikt

;]

(#77109) DeFranco válasza hdman (#77106) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Á, használt újrafutózottak ezek... ;]

Sok baleset- és szálszakadásmentes kilométert velük :)

(#77110) tomcsi23 válasza hdman (#77106) üzenetére


tomcsi23
veterán

Látom, héliummal fel is fújta gyorsan. :D :DD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#77111) neduddki válasza tomcsi23 (#77110) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ugyan kilrak ebbe nitroginy kell:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#77112) grabber válasza Qru (#77059) üzenetére


grabber
addikt

Pirelli,Falken?

Falken ár/értékben jó,ha az igazi gyárból jön ki.Pirellivel meg nem szokott gond lenni.Ismerős tőlem vette meg a használt Pirellit és neki bevállt.

(#77113) Nem3sys válasza hobizoli (#77087) üzenetére


Nem3sys
tag

mit tud a punto 1/4-n ?

Seat Ibiza 1.9TDi 200+++

(#77114) hobizoli válasza Nem3sys (#77113) üzenetére


hobizoli
nagyúr

12.8-t ment tavaj, teljes belsovel, a street kategoria szabalyoknak megfeleloen

több drón kell ;P

(#77115) hdman válasza DeFranco (#77109) üzenetére


hdman
őstag

Nem hiszem, a volan telepen azt mondta a bizalomgerjeszto ur, hogy zsir ujak :))

Sopron city :)

(#77116) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

ujabb okitas olaj ugyen bof

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#77117) Qru válasza grabber (#77112) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kössz a tippet, azokra is ránézek. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#77118) neduddki válasza Qru (#77117) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

embotr japo otora japo gummeldi hat nem tudidoi???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#77119) Qru válasza neduddki (#77118) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor Yokohama, a Hondámon az van. Bridgestone felé hajlok amúgy... de nem zárkózóm el más márkáktól. Toyo?

Az olajos témához: Akkor a régi mondás újra él?! Ki kell kormolni. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#77120) neduddki válasza Qru (#77119) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nehogy koimojjan vedd:- ))) premium turer v. sportgumedlitalkarsz?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#77121) Qru válasza neduddki (#77120) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezen dilemmázok... De igazából inkáb turer (turanza :D) lenne ideális. Nem racsingolok, ez a verda nem arra való (arra wrx kell), 90%-ban vidékre megyek országúton meg néha-néha külföldre. Erre márpedig túragumi való nem racsing ha jól elméskedem...

Közérdekű:

Interjú egy autómentőssel

#nincsbennetarcsi

(#77122) neduddki válasza Qru (#77121) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

p7cint, er300>t001, ps3?, sp5?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#77123) tomi-ka


tomi-ka
csendes tag

2001-2003 évjáratból mit lehet tudni a Mondeokról általánosságban?

Szeretnék egy kényelmes, nagyobbacska autót, amibe én is, meg csomagok is férnek.
Sedan-kombi egyaránt érdekes.

2.0 TDCi-ket nézegetem, meg az 1.8 benzinest.

60% város - 40% országúti használat lenne.

Max ár ilyen 700.000ft környéke, plusz még a kötelező első szervíz, papírozás, stb.

Ezek például nagyon tetszenek: [link],[link]

[ Szerkesztve ]

(#77124) Qru válasza neduddki (#77122) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

er300 és t001 között vacilálok igazából (egy árban vannak, 22,7k)... De csábító az RE002 21,4k-s ára is. Keveset megyek egy évben, lehet azt kéne bevállalnom?!

#nincsbennetarcsi

(#77125) lapa válasza Qru (#77121) üzenetére


lapa
veterán

ehhez két sztorim van: egyszer egy ilyen nagy tréler gtk-zta le a swift sedan elejét, kipördült elénk mi meg telibe kaptuk a hátsó tengelyt. szuzka eleje huss. volt légzsák + mentünk vagy 45-tel, ez volt a mák. még fel se eszméltünk mi van, mondta, hogy ő most nem ér itt erre rá, mert balesethez siet. ott azért megemlítettem neki, hogy én most rendőrt fogok most hívni és ennek tudatában menjen vagy maradjon. le se szarta, elment. mák, hogy semmi bajunk nem lett később se. persze ügyelet stb megvolt, biztos ami biztos alapon.

másik, hogy nagyon rég volt az autóklubnak valami filléres európa biztosítása, amiben az volt, hogy ha külföldi szervízben a javítás többe kerül, akkor ingyen hazahozzák. namost el lehet képzelni, hogy az akkor 15 vagy mennyi éves fiat ritmora (valami kókány váltó, elrepedt a háza és minden kifolyt) a holland szervíz adott egy olyan ajánlatot, ami a kocsi értékének sacc duplája volt... szóval ingyenfuvar lett haza. de ez tizensok éve volt, tán igaz se volt.

más: biztos ezerszer volt már, de most megesett a szívem rajta látva a sok olajsarat: olajcsere előtt mivel javasolt tisztítani? sima szívó dízel.

[ Szerkesztve ]

(#77126) deicide válasza Qru (#77124) üzenetére


deicide
veterán

RE002-ről csak jót tudok, az a nyárim a GTC alatt, bírja az állatkodást, ragad a kanyarban, esős tapasztalatom tavalyról nem nagyon van, az majd idén kiderül.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#77127) neduddki válasza Qru (#77124) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat vajh az eloz szeri v. sz uj???:- ) re002 az ma nme tura...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#77128) DeFranco válasza lapa (#77125) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és járóképes maradt a suzuka, vagy...

( •_•)

( •_•)>⌐■-■

(⌐■_■)

...trélert kellett hozzá hívni?

;]

(#77129) lapa válasza DeFranco (#77128) üzenetére


lapa
veterán

jah, ment zúzdába. nemtom amúgy, leaseplan intézte a többit. viszont a (merci...köh) trélernek majdnem megrepedt az egyik ilyen kicsiny lámpesza oldalt. szóval nem hagyta magát a japó.

(#77130) DeFranco válasza lapa (#77129) üzenetére


DeFranco
nagyúr

egyébként megvan ennek a tragédiája valahol, hogy nem tudok úgy egy fél utcát gyalogolni sem Pesten (vagy máshol, mindegy) hogy legalább egy vagy két kereszteződésben ne szúrjak ki egy-egy kamikazét, aki csak azért nem zúzta le valakinek az öt-tíz éves összes megtakarítását, mert a valaki nem volt éppen ott

céges kulcsos opel, chevys klimaxszökevény mama, lefingott transzporter, vagy éppen valami kőszállító UAZ, valaki mindig zuhanórepülést játszik

de nem kezdek el ezen moralizálni

[ Szerkesztve ]

(#77131) lapa válasza DeFranco (#77130) üzenetére


lapa
veterán

ja hát ez is 40kmh-s kanyarban, ködös időben, full nedves aszfalton kezdett el váltogatni az üres platóval. oszt jééé nézmán kitört a tatja. ki gondolta vón.

[ Szerkesztve ]

(#77132) Typhoon47 válasza DeFranco (#77130) üzenetére


Typhoon47
őstag

céges kulcsos opel, chevys klimaxszökevény mama, lefingott transzporter, vagy éppen valami kőszállító UAZ, valaki mindig zuhanórepülést játszik

Jaja, résen kell lenni frankón..

"Education is important but big biceps are importanter"

(#77133) deicide válasza DeFranco (#77130) üzenetére


deicide
veterán

Pont tegnap elmélkedtem ezen én is, Frangepánon haladtam a Béke út felé, út közben van egy jobbkezes kereszteződés, Hajdú utca talán, szemből ketten is meredten előre nézve röppentek át 50-el a kereszteződésen, én meg még előtte állóra fékeztem, ha esetleg beléjük megy valaki jobbról, nem rám tolja az idiótát...

neduddki: hát nem, a nevében is benne van, adrenaline. ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#77134) Dany007 válasza tomi-ka (#77123) üzenetére


Dany007
veterán

Az első a 2003-as kombi 590.000-ért nagyon gyanús! Már az újfajta cd-s rádióval szerelt "új" generációs fajta.
Ennyiért best buy lenne...
Én is most nézek picivel olcsóbban és 550-től(!) indulnak az új generációs 2001-es Mondeok! És akkor az a legolcsóbb a legalja.

Ugye 2000-ig volt egy típus. Aztán 2001-től jött az új, majd kapott egy vérfrissítést 2003-tól és így tovább... No 590-ért a már újabba tartozó 2003-as Mondeo, ott tuti bűzlik valami.

Egyébként anno azt mondták itt a srácok, hogy ez a bizonyos 2003-fölötti ami már megbízható motorilag. Amolyan "ekkorra javították ki a 2001-es új generáció ismertebb hibáit".

Az a másik 2002-es a még nem frissített modellért a 700k már reálisabbnak tűnik nekem.
De én nem értek hozzá, csak az elmúlt hónapokban ezeket az infókat kaptam itt a fórumon. De majd biztos jön valaki aki konyít a témához.

(#77135) tomi-ka válasza Dany007 (#77134) üzenetére


tomi-ka
csendes tag

Igen, nekem is fura egy kicsit, hogy ez a legolcsóbb már faceliftes modell.

Viszont kombi, dízel, facelift, 2003-as, elég tetszetős.

De a másik talán racionálisabb választás lenne. 1.8-as benzines, egész tűrhetően felszerelt is.

A helyzet az, hogy 700.000 a keret maximuma, de minél olcsóbb, nyílván annál jobb nekem.

B Vectrákat nézegetek még, de valahogy ez a Mondeo szimpatikusabb a számomra.

(#77136) Qru válasza deicide (#77126) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hmm, jól hangzik! :K

neduddki: Tudom, az Potenza már (most is az van rajta csak nem RE002) ezért kettőzik a lelkem. De a vége az lesz szvsz, hogy nem veszek gumit majd ha elkopott a mostani. :DDD

mod:

lapa: Passzolom. Én betartom a gyári rövid peridódust (10k km vagy 1 év) és jó olajat locsolok bele ezzel megelőzöm a kokszot (remélem legalábbis). Ja meg időnként kikormolom. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#77137) Dany007 válasza tomi-ka (#77135) üzenetére


Dany007
veterán

Jaja! Nekem is rohadtul bejön! És még kombiként sem csúnya. Bár én inkább a sedant preferálom. V.színű ezért nem is láttam a keresőmben. :)
De az akkor is rohadt gyanús. Ott minimum egy szervizest vinni kell aki előzetesen átnézi, plusz egyből be kell vinni egy választott szervizbe ahol kívül belül lecsekkolják az autót. És még lehet akkor is félnék megvenni. :D
Gyakorlatilag olyan 2-300k-val olcsóbb az átlagnál.
De mivel dízel lehet épp kettőstömegűt kell rajta cserélni, amit a ~ 220k km megerősíthet és akkor hopp ott az a hiányzó 2-300 ezer forint. De akkor ezt meg odaírhatnák.

A másik már reálisabb bizony. Plusz nekem spec mocskosul tetszik az a dögnagy kijelző ott a rádió helyén. Már ha jól látom hogy az kijelző és nem egy nagy lyuk. :D
Az egyébként egy 2001-es modell csak 2002-ben lett forgalomba helyezve. Ott már reális az a 700k ami szvsz alkuképes is kell hogy legyen.

(#77138) -HajTömeg- válasza Dany007 (#77137) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Nissan primerák nem jönnek be?
Ilyesmiket nézegettem mostanság.
Én is keresgélek.

Alias: Júzer error

(#77139) Dany007 válasza -HajTömeg- (#77138) üzenetére


Dany007
veterán

Ki-be-basz...tul bejön! :C Anno mikor még úgy nézett ki, hogy lesz ekkora keret akkor én is kinéztem magamnak. Eszméletlen jó a belseje. Mintha valami űrhajóba szállna az ember!
Külsőre is egész kellemes és felszereltsége sem gyenge...
Viszont nekem ez bőven drága sajnos...

(#77140) w333 válasza Dany007 (#77139) üzenetére


w333
félisten

Szerintem nagyon csúnyácska szegény, a külső + belső is :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#77141) -HajTömeg- válasza Dany007 (#77139) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Nekem is tetszik kívül belül,bár nem mondom,hogy hűdehajde,de jól néz ki.
Állítólag ebből is faceliftest kell venni.
Najó,csak gondoltam megosztom,hátha ezeknek is utánajártál :)

Alias: Júzer error

(#77142) lapa válasza Qru (#77136) üzenetére


lapa
veterán

mikor utoljára kikormoltam (1000km, padlógáz prága oda-vissza), akkor kicsit kevés olaj volt benne és nyertem egyből egy éjszakai kannásboros szelephézag-állítást. nem vagyok egy autónak való vidék, no.

más kérdés, hogy ötletem sincs mennyit megyek, mert nem mén a km-számláló (ezen irreleváns is). de ráférne már egy csere, gondoltam most akkor osztrák ottó, kapna kis osztrák olajat. csak hát az ilyen kalandok után gondoltam jobb lenne átmosni előtte.

(#77143) Dany007 válasza w333 (#77140) üzenetére


Dany007
veterán

Nekem rohadtul bejön. Jó, külsőre csak elmegy...
De belül.. Végre nem az a dög unalmas hétköznapi kinézet, hogy ott van előtted a két db kör meg a StarTrek első szériájából ismert négyzet / téglalap alakú gombok és közép-konzol elrendezés... Kevés az ilyen ebben az árkategóriában.
Mondonak a belseje is egy nulla szvsz. Legalábbis az ilyen korúaké. Jó, a 2003-as új CD-s fajta már azt mondom elmegy...de éppenhogy. A 2001 előttieké - mint amilyen apámnak is van :D meg amilyet most én is nézek - kifejezetten csúnya a belseje... Főleg azokkal a gyári ormótlan nagy gombokkal...
Opel Omega, VW passat, A4-es belseje hasonlóan a 12-14+ éves kategóriából szintén egy nulla. Hatalmas betűkkel! :D

@-HajTömeg-:

Áh nem csak megtetszett a belseje. :)

(#77144) Zsombe


Zsombe
senior tag

Sziasztok,

Ha már így előkerült a nyári gumi téma, akkor én is segítséget szeretnék kérni. Esedékes az Accordon a csere, kérdés mit ajánlanátok 225/45 R17-es méretben? Jelenleg Michelin Pilot Sport van (ezzel szerelték gyárilag) és nagyon elégedett vagyok vele. Gondolkodom a Michelin Pilot Sport 3-ason, vagy valami jó Bridgestone-on (a télim Bridgestone LM-32 és tökéletesen teszi a dolgát).
Kb. 70%-ban autópályán, 30%-ban pedig városban közlekedem. Ami számomra fontos: jól tapadjon, lehetőség szerint ne legyen túl hangos és fogyasztásra jó hatással legyen (bár gondolom amelyik gumi jól tapad azzal többet fogyaszt a kocsi - vagy rosszul gondolom :F ).

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#77145) neduddki válasza Zsombe (#77144) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akkor agyal hozza 3at a velenlegihez:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#77146) MunezXBK válasza Dany007 (#77143) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezzel azért vitatkoznék...

(#77147) Zsombe válasza neduddki (#77145) üzenetére


Zsombe
senior tag

:F

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#77148) Dany007 válasza MunezXBK (#77146) üzenetére


Dany007
veterán

Jujj bocs! :D El is felejtettem hogy még jársz erre felé :P
Nem nulla na, de egy primera űrkabinjához képest teljesen hagyományos, semmi extra külsőre. :) Mondjuk nálad a piros színű világítás feldobja egy picit.
De ha azt mondom teljesen hagyományos akkor abban szerintem nincs semmi sértő. :) Legalábbis igyekszem.

Tényleg, elkelt már a TDI? Vagy inkább megtartod? Én már sajnos biztosan kiestem a pikszisből legalábbis ami az anyagiakat illeti.

(#77149) footy válasza Qru (#77121) üzenetére


footy
addikt

Erdekes cikk, foleg az a resz, hogy miket kell a legtobbet menteni.

(#77150) neduddki válasza Zsombe (#77147) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ps+3=ps3;- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.