Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72401) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

bitrofi: ujabb felmeneyea zegyik bmw-esmeros mar szetszedette a taviranyitot es a kozponti egyseget i sjavitnai akrta vinni mire elmagyaraztam nei az azerbajganokat.... kaormkodott csunyan mert nem ertette hoy mashun mijert incs gond vele
ma reggel mar a ragyot sem lehettt hallgani enek ormer kulugyminiszterium megint a holgy folotteb segitokesz vot

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#72402) -v- válasza DeFranco (#72394) üzenetére


-v-
addikt

"de ide pöstre nem lehet szépségdíjasra tartani egy autót"

Az enyém szépségdíjas, ha nem haragszol >: :))

"műanyag le van szarva"

Le kell mosatni ;]

(#72397):

szilent: attól mert nyikorog, lehet nincs semmi baja, plusz ha amúgy is 10%-ban jön elő, ki nem szarja le. Amúgy meg meg kell nézni / nézetni, milyen állapotban van, nem hang alapján ítélni :) Ha nem muszáj ne nyúljál a hátuljához (mondom, nagyon meglepődnék amúgy, ha hozzá kéne)

Kuplung: 200-at elmennek a benzinesek kuplungjai ha nem taposták szét ... meg ha már nagyon a tetején fog, még akkor is lehet elmész 1-2 évet mire megcsúszik

Váltónak nem szokott baja lenni, amúgy ha utánaolvasol ff.hu-n, asszem van valami ilyesmi zörgése van zaja a váltónak, ami tök normális. Vízpumpára figyelj oda esetleg, az szokott olyat, hogy bemelegedés után cicereg. Először cicereg, utána csöpögni kezd, aztán lehet cserélni. De nem drága, és a vezérlést se kell bontani miatta, szóval emiatt is fölösleges aggódni, és nem egyik percről a másikra szokott elhalálozni.

(#72403) DeFranco válasza -v- (#72402) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Így gondolkodom valahogy én is. Azért is írtam szürkével, mert potenciálisan valami lehet, de most még nem probléma.

(#72404) bitpork válasza neduddki (#72401) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hát majd máskor nem fogadsz be jöttment azerieket :) De miért nem veszel egy nagy spektrumú zavarót?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72405) Kickass válasza TaaT (#72376) üzenetére


Kickass
őstag

Ez élőben egyébként bazironda, aránytalanul hatalmas mindenhez képest, Bentley nem csak képekről néz ki jól de élőben is sokkal arányosabbank hat mint a Royce.

(#72406) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Megalight Ultra, vagy Nightbreaker Unlimited? H7, Golf 4.

(#72407) Kornel válasza molnarpeter (#72406) üzenetére


Kornel
veterán

részemről +1 a NBU-nek.

(#72408) MunezXBK válasza Kornel (#72407) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

NBU. :K

(#72409) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Kezdek agyilag kizoknisodni...mi a f@xnak írja ki a paraszt h "FULL" extra a kocsi a, amikor pl bicepszpumpa az ülés, meg nincs benne allófűtés meg mittomén mi minden hiányzik?! :W :W Minden kibeb@szott hirdetést egyesével át kell olvasni és még akkor sem biztos hogy igaz ami le van írva, mert van egy rakat olyan ami égbekiáltó marhaságokkal van tele. Pl bepipálta a seggarcz h 1din - 2 din ...:W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72410) Mágus2 válasza bitpork (#72409) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Teljesen általános, ami az üléseken és kormányon kívül mást is tartalmaz, az már FULLLL. :(

(#72411) neduddki válasza bitpork (#72409) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a CoV s solnak mentunk e terra lett belol

udv

p.s. kaptma rgy jo otlelt rajukhivatama frekvencia feluyetletl: - )))

molnarpeter: telre: olszizon

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#72412) szőröscica válasza bitpork (#72409) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha van benne klíma és elektromos ablak meg abs, akkor az full. Ha tempomat is, akkor az full full. Ha tolatóradar, akkor már megafull.

Az összes többi extra olyan szintű rongyrázás, amire egyetlen becsületes embernek sem lehet szüksége - vélik a nepperek, ezért könnyítik meg a keresgélést ezen kifejezések emlegetésével.

(#72413) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szégyen hogy ennyire gerinctelen a használt autó piac :((

neduddki : szerintem nem lesz sok eredménye, mert szabvány dolgokat használnak, meg ráadásul a diplomáciai mentesség miatt olyan sokat nem vizsgálhatnak telken belül. Viszont az önkormányzat adhat ki birtokvédelmi határozatot neked, nem?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72414) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Nagyszerű... kijött az értesítő, örömmel értesítenek, hogy bónuszfokozatot léptem, ezért csökkent a biztosítási díjam 21.500 Ft-ról 26.000 Ft-ra. Nem írtam el.

(#72415) szőröscica válasza DeFranco (#72414) üzenetére


szőröscica
addikt

Miért nem váltasz?

(#72416) Melack válasza DeFranco (#72414) üzenetére


Melack
veterán

Faxa. Ebből váltás lesz, hátha kapsz egy előzőhöz hasonló kedvezményes ajánlatot

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#72417) bitpork válasza DeFranco (#72414) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Na tán mégis drága lesz az a fóka...a végén még halat is kérni fog :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72418) DeFranco válasza szőröscica (#72415) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és @Melack és @bitmalac: még év végén számolgattam, itt is szó volt róla, máshol sem lenne szerintem olcsóbb, de majd számolok azért egyet-kettőt...

amúgy most kikalkuláltam magamnak az ÁSZF-ből (sic!), és így is alacsonyabb a szorzóm (0,83) mint a legalacsonyabb adható (0,87) és a kocsi is a legalacsonyabb gyártmány-korrekciós kategóriában van, és pont jókor kötöttem a szerződést (nem mindegy mikor kötöd, jan 1 évfordulósoknak kisebb a bónusz (!) így itt ennél alacsonyabb akkor sem lehetne, ha mittudomain megadnám a lábméretem nekik, vagy együttkötnék egy pulóvert

szerintem mindenhol emelkedtek a díjak, ha csak nem változtatott valaki súlyokat, akkor marad ez

[ Szerkesztve ]

(#72419) Kornel válasza DeFranco (#72418) üzenetére


Kornel
veterán

emeltek mindenutt. nekem is emelkedett valamit, de szerencsere nem jelentos.

(#72420) runner 125 válasza bitpork (#72417) üzenetére


runner 125
nagyúr

H döntöttél, mi lesz végül?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#72421) bitpork válasza DeFranco (#72418) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Különben meg megint nem értesz a dologhoz! A régi díjad (21500) vásárló értéke jobb volt, mint a mostani (26000) díjadé.Tehát igaz amit megmondtak mert Magyarország jobban teljesít :))

(#72420) runner 125 : hagd el éppen a hajamat tépem, mert minden FULL, még akkor is ha kurblis a szék meg az ablak :W

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72422) szőröscica válasza Kornel (#72419) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem mondjuk tavaly 26k volt a köbénél, idén 31 lett volna, átkötöttem a postához, így lett 13k. Adóval együtt. Azért egy szűk huszas nem mindegy.

(#72423) DeFranco válasza szőröscica (#72422) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mizu vidéki vagy?

(#72424) Kornel válasza szőröscica (#72422) üzenetére


Kornel
veterán

nekem most 3116*4, mivel negyedévente vonják, azaz 12464, nem olyan sok ;)
viszont a casco-t jól felemelték, 15153*4, azaz 60612 Ft, eddig valami 53-55 körül volt csak. :(

(#72425) TaaT válasza bitpork (#72409) üzenetére


TaaT
veterán

Ez olyant mint a VW-knél a highline, egyesek szerint ha van 3küllős bőrkormány, digit klíma meg fed komp az nem lehet más csak highline. :)

Give them hell Ukraine!

(#72426) DeFranco válasza Kornel (#72424) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem az csökkent 2k-val hogy egyem a szívüket a drágáknak. Így 39k

(#72427) bitpork válasza TaaT (#72425) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ne is hergelj! Komolyan az ilyen emberek megérdemelnék hogy rajtuk rohadjon meg az autó.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72428) TaaT válasza bitpork (#72427) üzenetére


TaaT
veterán

Kár ezen idegeskedni, a probléma ettől nem oldódik meg sajna. :B

Give them hell Ukraine!

(#72429) bitpork válasza TaaT (#72428) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Miért ne őrüljek meg? Mert át ell olvasnom közel 800 hirdetést csak hogy legalább a leírt szöveg fedje az igényeimet?! És akkor még nem utaztam több száz kilométert hogy pofára essek a hazugságok miatt...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72430) szőröscica válasza bitpork (#72429) üzenetére


szőröscica
addikt

Milyen autót keresel? :)

DeFranco: igen, falusi cég nevén van, B10-ben. :DDD

(#72431) rookie8906


rookie8906
csendes tag

Sziasztok,

800-900k ft-ig szeretnék venni egy dízel kombit 2. autónak.
Évente olyan 30k körül fogok vele menni,külföldre többnyire.
Egy dolog fontos,mégpedig,hogy megbízható legyen,ne rohadjon le külföldön.
Ne legyen túl szervízigényes ha lehet.
Így a lent felsoroltak közül a sok közös nyomócsöves,kettős tömegű lendkerekes csodát ki is húznám,mert 10ből 9 ilyen idősen pénznyelő lesz gondolom.
Menetdinamika annyira nem számít,mert 5éve egy benzin/gázos 1.6-os H Astrát használok,szóval már megszoktam.
Így igazából 3 motorra szűkül a dolog 1.7dti 1.9sdi vagy 1.9tdi.
Legjobb talán az sdi lenne,mert egyszerű,mint a faék,nem nagyon van ami elromoljon benne.
Tdi ugyan jobban menne,közel azonos fogyasztás mellett,de így 12-16évesen nem nagyon lehet olyat találni,ami nincs szétgyalázva és nem volt vele 3x megkerülve a föld.
Igazából nevetséges,hogy megnéztem van 100db hirdetést,és mindegyik 170-210e km között volt írva,rossz vicc,nem is tudom ez kinek jó vagy ki hiszi el.6év felett megáll az idő,mert a 6éves meg a 20éves autókba is mindig 160e km van,nevetséges.Dízel kombival a sok szentéletű évi 15e km-t megy...
Szívesebben vennék egy 350e km-est,amit be is vallanak és tényleg rendesen voltak cserélve a kötelező dolgok.
Nem tudom mi lenne a legjobb megoldás,esetleg egy benzines kombi és átalakítani azt is gázosra.
Szerintetek mi lenne a legjobb választás,esetleg másik alternatíva a lenti listából?
Előre is köszönöm.

Használtautón ezeket találtam ilyen árkategóriában:
Alfa 156sw 1.9jtd
Audi A4 avant 1.9tdi
Citroen C5 2.0hdi
CITROEN XSARA 2.0hdi
FIAT STILO MultiWagon 1.9 JTD
FORD MONDEO Turnier 2.0 TDCi
MAZDA 626 2.0 DiTD
Opel astra G 1.7DTI isuzu
PEUGEOT 307 vagy 406 2.0hdi
RENAULT MEGANE vagy LAGUNA 1.9 dCi
Seat Cordoba 1.9TDI vagy 1.9SDI
Skoda Fabia vagy Octavia 1.9TDI vagy 1.9SDI
Toyota Avensis 2.0 d4d
Volkswagen III-IV golf 1.9sdi vagy 1.9tdi
Volkswagen Passat 1.9tdi vagy pdtdiAlfa 156sw 1.9jtd

(#72432) bitpork válasza szőröscica (#72430) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Jót :DDD Bármit ami teljesíti az elvárásaimat, akár öregebb de felső szegmensben.
Állófűtés, elektromos minden, minimum kombi de lehet SUV is, dízel, automata, jó lenne a nagy hasmagasság/ állítható magasság, gyári itthon is működő navi. Valahogy így nézne ki első körben aminek meg kell hogy feleljen.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72433) TaaT válasza bitpork (#72429) üzenetére


TaaT
veterán

És ha úgy keresnél hogy be ikszeled mik azok amik feltétlen legyenek benne és azokból mazsolázni? :)

Amúgy volt aki úgy vett négyesgolfot hogy az eladó nem tudta hogy van a kocsiban ESP, állófűtés és esőérzékelő. :))

Give them hell Ukraine!

(#72435) szőröscica válasza rookie8906 (#72431) üzenetére


szőröscica
addikt

Ebből a listából a 307-est és a Mondeot kihúznám, illetve a régi C5 sem jó hírű, a többi bármelyik jó lehet, állapot alapján válassz.
Esetleg érdemes népszerűbb autókat nézegetni, mert egy 156 SW-hez tuti nehezebben kapsz mondjuk egy bontott lökhárítót, ha lekoccolsz valamit, mint egy Golfhoz.

(#72436) neduddki válasza bitpork (#72413) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a nem nyilo kocsira?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#72437) -v- válasza MunezXBK (#72434) üzenetére


-v-
addikt

Pedig annyit ér kb :)) Miért mennyiért akarod hirdetni?

(#72431) rookie8906: és ha olyan benzineset nézel, ami már eleve gázos, és nem neked kell átalakítani? Olyanok is akadnak, mondjuk gőzöm sincs abban mi a rizikó vagy mire kell figyelni, csak kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#72438) DeFranco válasza rookie8906 (#72431) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nézd már egy értelmes érdeklődő... :)

emvy ne vedd magadra, te nem számítasz, öreg róka vagy :D

(#72439) MunezXBK válasza -v- (#72437) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szerinted...kicsit több extra van benne, mint a hirdetettekben. ;) Nepper mondott rá 1 gurigát...akkor szerinted mennyit ér?

[ Szerkesztve ]

(#72440) DeFranco válasza MunezXBK (#72439) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Utszára néző ablakok, két irányban forgatható kormánykerék (abroncs szinkronizációval), sebességfüggő visszajelzőautomatika, utasoldali kesztyűtartó, zárható csomagtér? ;]

Mert akkor FÚL extrás :K

[ Szerkesztve ]

(#72441) bitpork válasza neduddki (#72436) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez érdekes kérdés. De az én olvasatomban, az autó bele a birtokodnak számít, és ha akadályoztatva vagy a bejutásban másik fél által akkor az bizonyos jogaidat azért sérti.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72442) emvy válasza DeFranco (#72438) üzenetére


emvy
nagyúr

Magam szamara alapvetoen nem erdeklodok forumon, csak trollkodok :) Sose ertettem, hogy mi az, amit egy forumon meg lehet talalni, de neten nem :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#72443) -v- válasza MunezXBK (#72439) üzenetére


-v-
addikt

Hát szerintem semennyit :DDD mert én tudom, hogy soha nem cseréltél rajta semmit. De igaz, mert más nem tudja :) Mondjuk én el se adnám a helyedben, de ezt már mondtam biztos :)

[ Szerkesztve ]

(#72444) DeFranco válasza emvy (#72442) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a fórum is a neten van... na, erre mit lépsz? netception :D

(amúgy az 1.2-es fóbiás körre gondoltam, meg hogy nem rég volt, és nehogy magadra vedd.... udvariassági kör volt)

(#72445) MunezXBK válasza -v- (#72443) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A drog rossz, értem? :U

Én eladom, fiatalabbat szeretnék. Vagy az asszonyt adjam el? :D

[ Szerkesztve ]

(#72446) Kornel válasza -v- (#72443) üzenetére


Kornel
veterán

gondold el, ha DeFranco -é lett volna az az autó, már rég ki lenne cserélve a turbótól kezdve a kettőstömegűn át minden, amit épp kigondolt volna :C

(#72447) -v- válasza Kornel (#72446) üzenetére


-v-
addikt

Pontosan, olyantól kell autót venni :K Akkor nem neked kell cserélni mindent :))
Az "ehhez az autóhoz soha nem kellett nyúlni" tulajoktól sose kéne autó :N (vagy akkor igazolt kevés km-rel) Pláne nem dízel ... pláne nem a vw konszern legrosszabb hírű motorja :DDD Plusz statisztikailag az, hogy eddig szerencsés volt vele Munez, és nem makkant meg, csak növeli az esélyét, hogy majd most :D Már nem azért, hogy rossz hírét keltsem az autónak sry :B

[ Szerkesztve ]

(#72448) MunezXBK válasza -v- (#72447) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Amúgy én mit is nem cseréltem? :(((

(#72449) Kornel válasza -v- (#72447) üzenetére


Kornel
veterán

vajon mikor lesz eladó a fókája?
mondjuk előbb cserélje ki a fél kocsit, csak utána kéne ;]

(#72450) -v- válasza MunezXBK (#72448) üzenetére


-v-
addikt

Mondjuk ha új lenne a kuplung, a kettőstömegű, a turbó, a befecskendező rendszer, a lengéscsillapítók, a szilentek stb. akkor kéne :)
De nem bántani akarom, azért nem kell eladni, mert nincs vele baj, meg te tudod, hogy fasza verda :K

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.