Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71101) capulet75 válasza footy (#71099) üzenetére


capulet75
addikt

Csak halkan kérdezném meg: az esetleges szopóroller a benzines autókra nem érvényes? Mert szerintem abszolute mindegy hogy benzin vagy dízel, állapotot veszünk. Vannak pereferenciák, de mindenáron benzinest venni mert a dízel hátha elromlik... :N
Én is benzinest szemeltem ki magamnak, de szó nélkül vennék dízelt is ha úgy alakulna.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#71102) footy válasza capulet75 (#71101) üzenetére


footy
addikt

Szívó benzinesnél kisebb a faktor. Ennyi

(#71103) Qru


Qru
MODERÁTOR

Nyomjátok a hahu-t, most ingyen nézhetőek az összes hirdetés képei HD-ben.

#nincsbennetarcsi

(#71104) runner 125 válasza Qru (#71103) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hutyutyu, micsoda jó fejek.
2013 végén szerintem ez már alap lehetne, de persze amíg bőrt lehet lehúzni érte. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#71105) capulet75 válasza footy (#71102) üzenetére


capulet75
addikt

Ez is csak attól függ hogyan használták előtte. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#71106) bitpork válasza footy (#71099) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Há akartam mondani h kivéve a Gyevimalacot, mert én költöttem rá, de jól is alszok miatta :D

(#71105) capulet75: Méga használat sem annyira befolyásolja ezt. Csak itthon dívik nem szervizelni. "Ménaz" felkiáltással képesek komolyan venni a bmw meg audi javaslatot az életteartam váltóolajra :W

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#71107) Rambovits válasza footy (#71099) üzenetére


Rambovits
senior tag

Szopórollert ugyanúgy ki lehet fogni benzines autónál is. Márkától függetlenül.
Egyébként meg úgy gondolom, hogy a vw tdi motorjai bizonyítottak már eleget egészen az audi 80-as szériától (ha nem korábbról).

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#71108) Qru válasza Rambovits (#71107) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Márkától függetlenül? Hát Japán benyós szopórollerről még nem hallottam. De biztos én vok alulinfomrált...
Tehát ez megint egy durva általánosítás mint ahogy az is, hogy minden dízel szopó.

#nincsbennetarcsi

(#71109) footy válasza capulet75 (#71105) üzenetére


footy
addikt

Így van és amint tudjuk, senki nem használ diesel céges autót és chippet sem készítenek hozzá.
A másik hogy egy 10+-os autónál hogy ellenőrzöd az előéletet, főleg hogyha külföldről van?

(#71107) Rambovits
Neked ha jól emlékszem 2.4-es benzines Camry-d volt. Abban hány turbót, kettőstömegű lendkereket, vagy adagolót cseréltél?
Itt nem arról van szó hogy tuti cserélni kell a dieselnél, hanem hogy ha nem muszáj, akkor minek szopófaktort a nyakunkbavenni?

(#71106) bitpork
Ennyi, engem is a szerelő néz hülyének, hogy minden kis zörejjel megyek hozzá :)

(#71108) Qru
+1 :K

[ Szerkesztve ]

(#71110) capulet75 válasza bitpork (#71106) üzenetére


capulet75
addikt

Ezt a hozzáállást soha sem értettem. :N

#71109 footy: mondogathatunk ilyenek pro és kontra de csak azért elvetni a dízelt mert lehet hogy elromlik. Ezt gondold át. Nem azt írtam hogy a dízel az isten, de elvetni nem szabad mint alternatívát.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#71111) bitpork válasza capulet75 (#71110) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Varázsszó: fillérb@szás! sokan nem merik beismerni h költeni kell , és inkább sunnyognak vele. Elég csak elolvasni hogy én miket költöttem, és hogy ezért a fórum hülyéje vagyok :))

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#71112) Rambovits válasza Qru (#71108) üzenetére


Rambovits
senior tag

Ismerősnek Almerája volt. Meg pár ősz hajszála ennek okán.

De igazat adok neked annyiban, hogy az idősebb japánoknál nem szokott sok gond lenni.
Viszont mindennek ki lehet taposni a lelkét (márkától függetlenül) :U

(#71109) footy 1.4 szívóbenzin fabiám van. Városban bekajálja nyáron a 8-at télen a 10-et. Országúton elvan 5.5-6 literrel. Szerintem ez már olyan fogyasztás ami miatt érdemes vállalni a kockázatot.

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#71113) footy válasza capulet75 (#71110) üzenetére


footy
addikt

Én annyira nem vetettem el hogy nekem is az van. Viszont én napi 50km-t ingázok, egy évben pedig 28e-kmt megyek és bevallom, hogy költök (többet mint amikor szívó benzinesem volt) az autóra.

(#71112) Rambovits
A helyedben bérelnék, vagy kölcsönkérnék egy dieselt és kipróbálnám, mennyit eszik ugyanilyen használat mellett. Lehet meglepődnél. A spritmonitoron is utána lehet nézni, városban csak a hibridnek van fogyasztási előnye, a diesel inkább városon kívül van előnyben.
Az én fogyasztási adataim amúgy: Városon kívül 5,4-5,7 Autópályán (óra szerint140) 6,3-6,5

[ Szerkesztve ]

(#71114) Qru válasza Rambovits (#71112) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na ez igaz, nincs az a technika amit ne lehetne lerúgni. :K

#nincsbennetarcsi

(#71115) capulet75 válasza Qru (#71114) üzenetére


capulet75
addikt

Tank? :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#71116) Qru válasza capulet75 (#71115) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kellő kitartással azt is. :D

#nincsbennetarcsi

(#71117) capulet75 válasza Qru (#71116) üzenetére


capulet75
addikt

Ja meg ugye a tank is dízel :))

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#71118) MunezXBK válasza footy (#71113) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én már felajánlottam az enyém, igaz, hogy csak 1 karikára.

(#71119) Rambovits válasza capulet75 (#71117) üzenetére


Rambovits
senior tag

Nem mindegyik :N Pl. az Abrams gázturbinás :K

(#71118) MunezXBK Aztán mi történt azóta? Semmi! :C

(#71113) footy Munkatárs azonos felhasználású 206 1.4hdi-je eszik 5.5-6-ot (hideg motorral munkába be, az enyémmel az a baj, hogy meleg motorral is ennyit eszik 8-10).

De részemről nincs több kérdésem, amit megkérdeztem megtudtam. :)

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#71120) capulet75 válasza Rambovits (#71119) üzenetére


capulet75
addikt

Elmegy az dízellel is. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#71121) Rambovits válasza capulet75 (#71120) üzenetére


Rambovits
senior tag

Jogos :C

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#71122) Qru válasza capulet75 (#71117) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mentségére szólva, legalább nincs benne kettőstömegű... :D

#nincsbennetarcsi

(#71123) footy válasza MunezXBK (#71118) üzenetére


footy
addikt

Ki emékszik már arra? :D Grác környékén jársz valamikor?
Amúgy félreértés ne essék, nem vagyok sem a diesel ellen sem a VW ellen, egyszerűen csak a fórumtársnak egy benzines szívó jobban passzolna arra amire használni szeretné. Szerintem.

(#71119) Rambovits
Azok tényleg jó értékek. Én városban csak ritkán járok, úgyhogy ebből a szempontból csak a spritmonitorra tudok támaszkodni.

[ Szerkesztve ]

(#71124) Ivan15 válasza capulet75 (#71117) üzenetére


Ivan15
senior tag

meg az összes kamion (futas kb. 1+ millio km), munkagep es a mozdonyok is kb. 10-15 millio futott kilometerrel -termeszetesen folyamatos "szerviz"-intervallumok/hatter mellett ;)

[ Szerkesztve ]

(#71125) footy válasza Ivan15 (#71124) üzenetére


footy
addikt

Ott azért egészen más tűrésekre terveznek és más az űrtartalom/teljesítmény arány is.

[ Szerkesztve ]

(#71126) MunezXBK válasza footy (#71123) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szerencsére nem. Utoljára tavaly voltam arra. :D

Rambovits: rajtam múlt? :))

(#71127) Ivan15 válasza footy (#71125) üzenetére


Ivan15
senior tag

folyamatos szerviz nelkül ezek sem mennenek 20e km-nel többet

footy:
ha a szervizintervallumok be vannak tartva, es amellett esszerüen hasznalva, akkor a rozsda lesz a legnagyobb ellenseg, mindegy, hogy micsoda

[ Szerkesztve ]

(#71128) capulet75 válasza footy (#71123) üzenetére


capulet75
addikt

Ez természetesen igaz. Ám a kisteljesítményű benzinessel nem árt óvatosnak lenni, nincs nyomaték, kevés a motorerő, sokszor magasabb a fogyasztás és gyakoribb a szervizelés. A szívóbenzin sem a grál. :N

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#71129) footy válasza capulet75 (#71128) üzenetére


footy
addikt

A nyomaték az valóban sarkalatos pont. Abban sajnos a fenti 2.0 mazda sem acélos, de azért bőven használható. Viszont Mazda3 tesztvezetésre be akarok jelentkezni, mert a 2.0 szívóbenzinből 210NM nyomaték az :Y Lehet ez a szent grál? ;]

(#71130) capulet75 válasza footy (#71129) üzenetére


capulet75
addikt

Benzin+Turbó. Awwwww :B
Az új Mazda3 és 6 valami álomszép. És technológiailag is fantasztikus.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#71131) -v- válasza Bdanyy (#71096) üzenetére


-v-
addikt

Benzinesekben is van, de ott sose megy tönkre.

Dízel témához: egy dízel vagy jó eséllyel céges volt, vagy ment évi soksok kilométert, mert dízelt 99%-ban erre vesznek. Szóval vagy van benne csillió kilométer, vagy tekert, vagy ha egyik se akkor meg geci drága.
Na ilyen feltételek mellett azért nem igazán áll az, hogy ugyanakkora valószínűséggel kotlik meg, mint egy benzines... egy igazoltan 100e km-es 2010-es dízelt pl. én is meg mernék venni, de az annyiba is kerül. Ami meg régi is, olcsó is, abban csak isten tudja (vagy ő se), hány kilométer van, ott meg már nem kell akkor meglepődni semmin.

(#71132) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Boldog Karácsonyt Mindenkinek! :R

"Education is important but big biceps are importanter"

(#71133) bitpork válasza Typhoon47 (#71132) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Csatlakozom, és neked is boldog karácsonyt kívánok!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#71134) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

(#71135) capulet75


capulet75
addikt

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#71136) DeFranco


DeFranco
nagyúr

No hát, azért jöttem ide, hogy még a nagy családi ebédek előtt boldog karácsonyt kívánjak mindenkinek, de úgy látom már meg is előztek :) Szép :)

Kívánok én is boldog karácsonyt, hanukát, szent pdtdi ünnepét, örökké világító kvarcórák napját, megánok tervezőjének születése évfordulóját, mindig csökkenő üzemanyagárak idényét mindenkinek.

Vigyázzatok az utakon családlátogatáskor.

[ Szerkesztve ]

(#71137) TaaT válasza Qru (#71108) üzenetére


TaaT
veterán

"Hát Japán benyós szopórollerről még nem hallottam."

Avensis mk1 játszik? Kocsi árának majd másfélszerese ráugrott a benyás motorra, igaz, kicsit lehúzták emberünket.

Haver toyota szalonban dolgozott, a garancia időn belüli motorcsele napi rutinfeladat volt. Meg volt javíthatatlan landcruiser légrugós felfüggesztés stb. :)

:))

Give them hell Ukraine!

(#71138) #10726912


#10726912
törölt tag

BOLDOG KARÁCSONYT! :)

(#71139) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Boldog Karácsonyt!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#71140) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Boldog Karácsonyt Kívánok minden lóerőhuszárnak és nyomatékfannak, meg persze a boyracereknek is. ;]
Utakon vigyázzatok!

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#71141) MunezXBK válasza tomcsi23 (#71140) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A Megane-os bandának nem? ;]

(#71142) Manitou válasza Rambovits (#71112) üzenetére


Manitou
addikt

Ismerősnek Almerája volt. Meg pár ősz hajszála ennek okán.
Na mesélj ! Mi volt?
2-es almera ?

[ Szerkesztve ]

(#71143) tomcsi23 válasza MunezXBK (#71141) üzenetére


tomcsi23
veterán

;] Túl kevés halmazt adtam meg. :D
Nekik is, természetesen.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#71144) -v-


-v-
addikt

(#71145) m3tr0


m3tr0
senior tag

* _██_*。*./ \ .˛* .˛.*.★* *★ 。*
˛. (´• ̮•)*˛°*/.♫.♫\*˛.* ˛_Π_____. * ˛*
.°( . • . ) ˛°./• '♫ ' •\.˛*./______/~\*. ˛*.。˛* ˛. *。
*(...'•'.. ) *˛╬╬╬╬╬˛°.|田田 |門|╬╬╬╬ .
¯˜"*°••°*"˜¯`´¯˜"*°••°*"˜¯` ´¯˜"*°´¯˜"*°••°*"˜¯`´¯˜"*°
Boldog békés karácsonyt kívánok minden fórumtársamnak! :))

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#71146) szben05 válasza -v- (#71144) üzenetére


szben05
tag

Ez milyen Porsche?

(#71147) Manitou válasza szben05 (#71146) üzenetére


Manitou
addikt

Talán 356

(#71148) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Boldog karácsonyt :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#71149) capulet75 válasza szben05 (#71146) üzenetére


capulet75
addikt

356 talán :D megelőztek

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#71150) szben05


szben05
tag

Köszönöm mindkettőtöknek. :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.