Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70901) hdman válasza #27813376 (#70868) üzenetére


hdman
őstag

Ennek koze sincs ahhoz, hogy svajcban v mo-n elsz...

Csak penz es elhatarozas kerdese ;)

Sopron city :)

(#70902) neduddki válasza tucsok. (#70865) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hogy ezt tennap est em enem tntam meg???

udv

neduddki

mod: bitpork: barmit tagadk krokusz ugyben:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#70903) Kornel válasza neduddki (#70902) üzenetére


Kornel
veterán

mosás után csinálok én is egy képet az osram izzóimról :D
egyébként jobb a nbu mint az elődje volt, illetve az összes GE-nél is.

(#70904) MunezXBK válasza Kornel (#70903) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tényleg jó. Persze, hogy nálam az ment szét. :(((

(#70905) neduddki válasza Kornel (#70903) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

szertienm meg az olszizon sokkal jobb mint a nbu v. barmejjk osram izzo, leglabsi telire:- )

udv

neduddki

mod: miert? kiegeti a szemed? vakit? esetleg csak egyen agybaj?:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#70906) Kornel válasza neduddki (#70905) üzenetére


Kornel
veterán

az a sárgás, ugye? engem jobban idegesít szembe jövet, mint a kínai xenon szettek :D

(#70907) neduddki válasza Kornel (#70906) üzenetére


neduddki
nagyúr

hI!

amugy meg egy stepup-stepdown-nal lodd be 12.7-12.8-ra a z ultrat es meg3x az eleltrtama eszreveheto fenycokkens nelkul:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#70908) Kornel válasza neduddki (#70907) üzenetére


Kornel
veterán

link? :U

(#70909) #27813376 válasza hdman (#70901) üzenetére


#27813376
törölt tag

Jól mondod. Viszont a svájci embernél ez csak kizárólag elhatározás kérdése ;)
Boldog lennék ha ez sokaknál nem csak álom szintjén tudna létezni idehaza :K

(#70910) neduddki válasza Kornel (#70908) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!

nem kapsz csinajaj me Te is vmit:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#70911) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Srácok kérdés: ~10 éves mazda6 1.6 (azt hiszem) dízel

van egy hibája, ami már évek óta előjön, eddig három szerelő szerint jóazúgy... hidegben, rövid menet után megállva, és alapjáraton hagyva egyszer csak elkezd dőlni alóla a füst elég durván. a motort leállítva eláll

ez mi lehet? eddig három szerelő látta, ment a pingvinezés, meg jó ez így, az utolsó szerint ez üzemszerű, mert a kályhában felgyűlik a gázolaj és azt el kell égetnie

szerintem meg egy teleextrázott mazdában az, hogy úgy füstöl, mintha a gumi égne, nem üzemszerű

(#70912) neduddki válasza DeFranco (#70911) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem hszem

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#70913) Qru válasza #27813376 (#70866) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az szép! És jól vizsgáztak? Milyen gumi? Nálam annyira lassan halad a téli gumi keresés, hogy lassan már inkább nyárit kell(ene) keresnem... :D

#nincsbennetarcsi

(#70914) bitpork válasza DeFranco (#70911) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mér lenne baj? Amíg nem méteres lángokkal ég jóaz! :)
Nekem is aszonták a szerelők először -és aki mondta utoljára is- hogy szar a kipufogóm mert a motor alól gyün a füst....a szenteim állófűtésről életükben nem hallottak...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#70915) DeFranco válasza bitpork (#70914) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Neked is ilyen gondod volt? Lett megoldás?

(#70916) bitpork válasza DeFranco (#70915) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Semmi. Én használom a fűtést! És ódinál pl ha hidegen idnítom a kocsit akkor is elindítja hogy minél hamarabb felmelegedjen.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#70917) DeFranco válasza bitpork (#70916) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem igazán értek az állófűtéshez, azt sem tudom, hogy ebben van-e vagy nincs, nem teljesen értem, hogy mit akarsz mondani. Ki tudod fejteni úgy hogy a hülyék is megértsék?

[ Szerkesztve ]

(#70918) Kornel


Kornel
veterán

hol érdemes lemos(atni) a kocsim bp-en?
elég koszos most :)
lehozza egy benzinkúti magasnyomású, vagy valami jó kézi mosóba vigyem?

(#70919) tomcsi23 válasza Kornel (#70918) üzenetére


tomcsi23
veterán

A nagynyomásúval a java lejön, vállalható szinten, na meg ebben a szutyok időben hamar újra koszos lesz.
Bár ott is el lehet erre szórni 6-700 Ft-ot, kicsivel többért meg már kézivel is lemossák.
Ja, "csináldmagad" mosást az agipnál szoktam, egész jó a masina, egy százassal 55 mp.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#70920) bitpork válasza DeFranco (#70917) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Audiba van "állófűtés" vagy állófűtés. Az idézőjeles csak azért van mert a dejzelnek alapból szoftveresen bekapcsolható, még ha nem is különálló egység. Ekkor becsorog éget melegszik. Ezt minden nagyobb dejzel tuggya a márkánál, mert fontos h ne dideregjen benne a delikvens.
Akipuff gáz meg a motortér alá van kivezetve, mert a kis égésnek nincs akkora nyomása ami a nagy kipuffon keresztül ki tudná nyomni az égésterméket.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#70921) Kornel válasza tomcsi23 (#70919) üzenetére


Kornel
veterán

hol van bp-en jó kézi autómosó, amit ajánlanál?

(#70922) DeFranco válasza Kornel (#70921) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én a fogarasi ömv-hez szoktam vinni

+1 szavazat arra, hogy csak sima öblítővízzel csapasd le a nagyját, hogy vállalható legyen, mert sajnos úgy is hamar tiszta mocsok lesz

a meleg mosóvízzel vigyázz, hideg üvegfelületre csapatva elrepesztheti az üveget... én ezért mosom ilyenkor csak hideggel

(#70923) tomcsi23 válasza Kornel (#70921) üzenetére


tomcsi23
veterán

A magam részéről egyiket sem preferálom, nem is szoktam elvinni kézibe - vagy megcsinálom magamnak az agip kúton vödörrel, szivaccsal, rendesen áttörölve, vagy marad a lecsapatós gyors mosás. Másnak szoktam kérésre elvinni pl. plázás sonax-ba, az kb átlagos szint. Nálam ott bacták el anno, hogy ugyanazzal a vízzel, szivaccsal mosta a kereket, amivel utána ráment a fényezésre. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#70924) #27813376 válasza Qru (#70913) üzenetére


#27813376
törölt tag

Ezek egy rönyó majszteren vannak, Matadorok. 205r16 vs 2 tonna üresen....
Nagyon jók, de az más kategória, kb. olyan ezzel menni mint neked AWD-vel, mert ahol láncolnak (Petrohan BG.) ott én megyek nyugodtan. Persze itt a lánc nekem is, de még sose kellett.

Amúgy volt egy ilyenem téli virsli+összkerék, szinte mint a terepjáró úgy ment: [link]

A mostani személyautómon 225-ös téli van, hát elég csúszós, pedig Pirelli.
De ugye a szélesség miatt vannak gondok vele.

(#70925) -v- válasza Kornel (#70918) üzenetére


-v-
addikt

Szerintem vidd az imo-ba, automata mosók közül az egyik legkímélőbb, lecsapatják előtte róla a nagyját, meg a forgó bizbaszok is viszonylag kímélőnek tűnnek. Plusz kézimosóban az alvázt ugye nem tudják lemosni, ami télen elég fontos.

(#70926) neduddki válasza DeFranco (#70917) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na ertem kedvenc docensem, az ovebe /vmejjik alap 2l dizel/ volt olajkajjha, de az csak motorinditasra muxott allofuteskent nem volt hasznlhato

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#70927) DeFranco válasza -v- (#70925) üzenetére


DeFranco
nagyúr

erre bagolyék azt mondták, hogy egy esős időben megtett 100-200 kilométer kiváló alvázmosásnak (nem tudom, csak mondom, hogy ilyen vélemény is van)

@neduddki: mondom alapjáratom, mondom motor leállítására abbahagyja

[ Szerkesztve ]

(#70928) -v- válasza DeFranco (#70927) üzenetére


-v-
addikt

Hm, jó tudni.

(#70929) kornelka : ja igen imoban még ezt is szeretem, gyors meg kényelmes, ki se kell szállni az autóból, odajön a faszi fizetek stb. Mondjuk mióta a hamzsabégi úton összebaszták a fényezést, azóta a budaörsibe járok :C

[ Szerkesztve ]

(#70929) Kornel válasza DeFranco (#70922) üzenetére


Kornel
veterán

mennyibe van ott a lecsapatás? mert az imo se drága, ott már voltam párszor, és ott nem fagyok meg a hidegben :D

(#70930) DeFranco válasza Kornel (#70929) üzenetére


DeFranco
nagyúr

100 Ft egy menet, egy menet kb. 45 mp (elég rövid, de erős a sugár legalább, nem valami prosztatabántalmas pisi, és ha szappanozol is, akkor jó a vegyszer meg meleg a víz... de mondom én télen csak hidegezek)

legutóbb háromból csapattam körbe... enni nem lehetett róla de ránézésre szép volt, annyira rendben volt amennyire kell

@[rvilike]: hun van ez az imo?

index fórum: 2 hetes autóm első mosása volt tegnap 1 IMO-nál. A kocsi úgy néz ki mintha drótkefével mosták volna le!!!HA SZÁMIT VALAMIT AZ AUTÓD NE VIDD GÉPI MOSÓBA!!! :F

[ Szerkesztve ]

(#70931) neduddki válasza DeFranco (#70927) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

aze mondom, hogy olajkajjjha

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#70932) tucsok. válasza neduddki (#70902) üzenetére


tucsok.
senior tag

:R :R :R

"So say we all"

(#70933) TaaT válasza tomcsi23 (#70923) üzenetére


TaaT
veterán

"megcsinálom magamnak az agip kúton vödörrel, szivaccsal, rendesen áttörölve"

:K [link]

(#70861) tucsok: Ezek a kínaiak imádják ha egy fehér izzó kékesen világít :(((

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#70934) hdman válasza #27813376 (#70909) üzenetére


hdman
őstag

Ez is igaz. :)

Tenni kell érte, mindenki a saját szerencséjének a kovácsa :))

Sopron city :)

(#70935) zolikaDB


zolikaDB
veterán

(#70936) bitpork válasza zolikaDB (#70935) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Vajon a seprű benne van az árban? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#70937) TaaT válasza zolikaDB (#70935) üzenetére


TaaT
veterán

A putrisoron nagyon divatos ez a szín :DDD

Give them hell Ukraine!

(#70938) MunezXBK válasza TaaT (#70937) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Megy a váshoz meg a bodzához. :))

(#70939) #10726912 válasza zolikaDB (#70935) üzenetére


#10726912
törölt tag

Én is a seprűt akarom, ha felhívod az eladót, azt bugázd már össze nekem légy szíves, köszönöm, a Jóisten áldjon meg tégedet vagy 8 gyerekkel...
bitpork: Kölcsön adom neked, ha már nálam leolvad róla a hóember :U

[ Szerkesztve ]

(#70940) vendingo válasza zolikaDB (#70935) üzenetére


vendingo
veterán

Figyeljé'! Anci imádja a tetővilágítást, kedvenc színe a babakék, távelvunétoszárecignesávrengibugyogá, és fűzöld legyen a plüsskanapé! Ja, és kérjél még hozzá egy fasza kis hableányos szökőkutat. Na minden világos csávókáim? :)

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#70941) grabber


grabber
addikt

Vicces volt tegnap.

Honda Civic tele fiatalokkal,nem tudtak kimenni a Westend parkolójából,mert elfelejtettek fizetni.LOL

Örömmel visszatolattam,hogy még nevethessek rajtuk :D

(#70942) bandus válasza grabber (#70941) üzenetére


bandus
veterán

szerintem ebben semmi vicces nincsen :) a legtöbb helyen az első, vagy az első két óra ingyenes, simán benézheti az ember a westendben, ahol ha jól tudom nincs ilyen dolog.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#70943) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Ezek közül szerintetek melyiket lenne érdemesebb megvételezni?

Egyelőre még csak gondolkodom és nézegetem ilyen árban mi van ami úgy vállalható lenne.
2000-es évjárattól kellene valami fiatalos autó. 1.4 nem igazán játszik, inkább 1.6 benzin vagy 1.8-2.0 dízel.
Minimum feltétel a klíma!

Egyelőre ezeket nézegettem:

OPEL ASTRA G Coupe 1.8 16V

FORD FOCUS 1.8 TDCi 1.

FORD FOCUS 1.8 TDCi 2.

RENAULT MEGANE 1.6

PEUGEOT 307 2.0 HDi

Esetleg egyéb ötletek?
Tetszik még nagyon a Toledo, de abból elméletileg gyenge és problémás az 1.6-os, ilyen áron meg nem kapni még belőle a TDI-t, Gold IV is hasonlóak miatt kilőve.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#70944) -v- válasza Klemens (#70943) üzenetére


-v-
addikt

Egyes focusból az 1.8 tdci a legszarabb motor, bővebben asszem itt olvashatsz róla. Ez az astra g coupé ennyiért tuti sántít valahol.
Az egyes focus nem rossz irány, de az 1.6-os benyásat nézd szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#70945) -v- válasza Klemens (#70943) üzenetére


-v-
addikt

Pl. ez nem néz ki meg nem hangzik rosszul

Ja, 307-esből meg csak a modellciklus végefele szabad nézelődni, ezekkel a koraiakkal csak a gond van állítólag.

[ Szerkesztve ]

(#70946) DeFranco válasza -v- (#70945) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igényes hirdetés, a kocsin sem látok semmi parát, azon kívül hogy behozott.

(#70947) DeFranco válasza DeFranco (#70946) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na megnéztem a videót még egyszer... azért van itt para

az orra törve volt, legalább is úgy látom, hogy a lökös me a sárvédő talákozásánál az illesztés is ergya, meg a lemez is mintha gyűrött lenne

másrészt ez a felszereltség nekem fura, mintha háromból rakták volna össze

bőrkormány, CD-s (!) rádió, tempomat, 4 (!) légzsák, multikormány, de nem ghia, és csak két elkó ablak van, a tükör meg kézzel állítgatós nem elektromos... a váltógomb sem gyári

ez így nekem nincs összhangban.

az ára is ezt tükrözi (mármint hogy nincs meg az összhang), nem olcsó, de ennyiért nagyon rendben lévőt nem igazán láttam még

[ Szerkesztve ]

(#70948) grabber válasza bandus (#70942) üzenetére


grabber
addikt

De egyiknek sem fordul meg a fejében vagy szólnának egymásnak.Öregek sem felejtik el.Mással még ilyet nem láttam,aki a sorompónál forgolódik.
Sokat dob rajta,hogy Hondás volt.Jó pár gifet láttam itt a forumban róluk :)

Az zavar,hogy ők a jövő.Kocsira futja,meg bandázásra de ész már nem mindig van :(

(#70949) werszomjas válasza bandus (#70942) üzenetére


werszomjas
őstag

Pedig tényleg vicces, nem kell hozzá doktori, hogy kijuss egy parkolóból, hányszor láttam már én is ilyet, bár olyankor mikor otthagyja az autót és gyorsan kiugrik belőle el az automatához fizetni, többen meg csak rá várunk, akkor annyira már én sem nevetek, csak nem értem, hogy lehet valaki ilyen birka :)

És a legtöbb helyen hatalmas betűkkel ki van írva mindenhová hogy ne felejtse el érvényesíteni parkolójegyét :N

Behajtáskor meg mindenhová ki van írva a parkolási rend, mint pl. fizetés, csak olvasni kell tudni.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#70950) Kornel


Kornel
veterán

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.