Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66451) giigz válasza szőröscica (#66448) üzenetére


giigz
veterán

A legjobbakra most is megvan a pénzem, csak nem tudom eldönteni, hogy melyik legyen... :DDD

(#66452) neduddki válasza aero. (#66449) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat az attol fugg, mert multkor osszeakadtam egy yaris hybrid tutaja es megkerdeztem,hogy mennyovel jar mire aszonta 4.5-5l-vel, amit addig nem is ertettem maig nem egy sportkcosit probalt jaccani szegeny joszaggal nem is ertettem

udv

neduddki

od: joamilestoné: ertem en, csak r akaoirmvenni hogy gondolja vegig mi is az hogy hirid hogy muxik, ert ha most venne emg es kedene hasznlani akkor jl pofara esne

mod: talicskas: a fust es katrany hejje tinkabb a birapolot tolnad a zodiba mert raferne /kivul a awax is/:- )
kedvenc jogasztantoneim v40eseben latnad a bort pedig 5 ev utan a Te erettento pedlad hatasara kezdte AG-val kenni a bort

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#66453) MunezXBK válasza giigz (#66447) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nahát, akkor már csak hónapok kérdése és meg is veszed. :))

0-100 legyen ám!

(#66454) aero. válasza neduddki (#66452) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Origós teszten a yarisnak 6 lett a vége. Na mindegy, még ha ennyi is a Prisunál az se rossz városban. Mondjuk én nem hiszek hibridekben, semmi hasznuk a részemről.

(#66455) giigz válasza MunezXBK (#66453) üzenetére


giigz
veterán

Pár napon belül megveszem... :))

(#66456) szőröscica válasza giigz (#66451) üzenetére


szőröscica
addikt

Én nokiannal járok télen, apám pont ST3-al és szereti, hóban is jó, nem is hangos.

(#66457) neduddki válasza aero. (#66454) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

varosiban hasnzlaja az nekem 3.8 lett /szumma 4.1 /l/100km/ 61km/h atlag melelt/
jo volt amikro a forumosok mondtak a 3 liter kornyekit es bevallotak hogy 65l tobbet nem mentek, mondom nekik nekme majd annyi vot aqz atlagom:- )

udv

neduddki

mod: lemradt: varosab van ertleme foleg ha kap egy utolagso akksit

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#66458) zsambek


zsambek
aktív tag

Változott egy kicsit a terv. most, amiket nézegetek, fiat bravo 1.4 16v dynamic, opel astra h 1.6, véleményt esetleg tudna valaki mondani, akinek volt valaha is valamilyen kapcsolata eme autókkal? :) Vagy inkább ford focus 2, még a sima, nem facelifttelt?

nagyon szépen köszönöm,
zsambek`

[ Szerkesztve ]

(#66459) giigz válasza szőröscica (#66456) üzenetére


giigz
veterán

Na jó egyébként nekem is ott van a lehetségesek között a Nokian WR D3 is... :D

Már megint oda jutottam ki, hogy a pénzügyi korlátok eltüntetésével sem tudok dönteni. :DDD :Y :W

(#66460) bitpork válasza neduddki (#66452) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A motorkocsin már csak a teljes újrafényezés segít. Polír megvolt. Wax meg majd lesz. Most örülünk h látok, meg hogy van a fenekemen lik oszt mégsem esek bele ha ráülök :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#66461) neduddki válasza bitpork (#66460) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ehh azon mar az sem:- ) mod: rabizhatnad hozzaertokre lenn flaun van jo esmeros...

udv

neduddki

mod: zsambek: es az egyeb info?

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#66462) MunezXBK válasza giigz (#66459) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Napokon belül, mi? :D

Bitpork: wax is volt vazze. :(((

(#66463) zsambek válasza neduddki (#66461) üzenetére


zsambek
aktív tag

egyeb info alatt mit ertesz? :)

koszonom szepen,
zsambek`

(#66464) neduddki válasza zsambek (#66463) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

piz evjarat hejjszin felszereltseg, hacsak a 3 kozu kell valsztani akkor krokusz2 mod: kiveve azt a felevet amig a ford az elktroikavla kiserletezett, de ezt fordval foglakozol megaszongyak

udv

neduddki

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#66465) aero. válasza giigz (#66459) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Öcsém, ha egy 2-300 lóerős kocsira vennéd a gumit még akkor se érteném ezt a vergődést. Növessz már golyókat és csapd be valamelyiket a kosárba, vagy írj egy random generátor programot a jelöltekkel és all in. :DDD

(#66466) zsambek válasza neduddki (#66464) üzenetére


zsambek
aktív tag

igazabol elso auto vasarlas lenne, es ezeket neztem ki, nem tudom, hogyan kell csinalni, mit kell nezni, igy csak bennetek, forumozo tarsakban bizhatok :D tudom, nem a legjobb felallas, de mas otletem nincs jelenleg.

(#66467) bitpork válasza MunezXBK (#66462) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Na hát akkor ezt is megtudtam :) :R

neduddki : na tessék! Volt wax is. Akkor csak az maradt hogy használom a kocsit , nem úgy mint egyesek a kuvikot, amit ha szellő ér akkor újra van nyálazva :) Egyben azt is jelenti h Gazsi menthetetlen :DD

(#66466) zsambek : első kocsinak csak Allroadot! A többi nem éri meg a ráfordított energiát :)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#66468) neduddki válasza zsambek (#66466) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

elosszor is aszondod hogy van ra tegyj fel 1M-ed, mir ejo lehuzunk hogy mi a lofxot akrsz annyiva lcsinalni amire amasik fele nagy bologatst rende hogy aze mar oto is adnak, szovalkezgyuk a pizzel:- )

udv

neduddki

mod: talicskas: hat 1 ev alalt tenyegl nem erte szello es ami a leszebb hogy vot ahun meg erezni lehetett a col915-ot pedig csak 1x volt lekenve
amugy mint maitt irtam a AG SRP azert joval odebb van a col915tol /de nemis azzal vesenyzik/

na mingya gyun a szokas vegso inadok amikro mar mindebul kifogytal: oto van erted a garazs meg a csaladi szmetert:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#66469) MunezXBK válasza bitpork (#66467) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Még a fényszóródon is van. ;)

Szélvédő milyen?

(#66470) bitpork válasza MunezXBK (#66469) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

bázz, azóta nem esett :DDD Most az előbb hullot úgy egy marék víz egész Szegedre szétosztva

neduddki: kenve, nem kenve, hidd el ha ideadod nekem 1 hétre úgy kapod vissza a napi rutinomból, hogy sírva könyörögsz a bezúzásáért :DD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#66471) neduddki válasza bitpork (#66470) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ahat nem mindeki desznyo es aszt szallit kivul beleul /en sokkal disztingaltabb bornyukat/ :- )))
tudod desznyok eleo gyongyot...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#66472) zsambek válasza neduddki (#66468) üzenetére


zsambek
aktív tag

1,7M a határ, annál többet nem szeretnék rá költeni, évi 3-4 ezret menne, nem muszáj nagynak lennie, de azért 3 ember csomagja egy-egy balatonozásra férjen bele. Nem tudom még miket szoktak írni.

[ Szerkesztve ]

(#66473) neduddki válasza zsambek (#66472) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az 1.7M-ben a megvetel utanni dogok si benn vannak v. az az onkivul ertnedoi? /ha nem erted mindgya gyn Kiksig es elmongya:- )/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#66474) zsambek válasza neduddki (#66473) üzenetére


zsambek
aktív tag

200-at szamoltam a plusz dolgokra, alapbol 1,5, szervizes dolgokkal 1,7

(#66475) DeFranco válasza zsambek (#66474) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha rám hallgatsz, úgy dobod szét, hogy 1,2-1,3 és 0,5-0,4...

Feltéve hogy ez a teljes zsebed. Ha van még vésztartalék, amit nem sajnálnál ráönteni, ha úgy van, akkor annyival lehet tologatni a csúszkát.

Első autó, minden kutyf*t meg kell hozzá venni, plusz átírás, szervíz, hülyeségadó, meg a váratlan kiadásokra tartalékolt rész, kell kb. ennyi.

(#66476) bitpork válasza DeFranco (#66475) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezt te sem gondolhatod komolyan: hallgasson egy kék testhezálló ruciba bújt vicsorgó emberre, akinek szarvai vannak? :DD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#66477) ABE válasza zsambek (#66474) üzenetére


ABE
őstag

No, egy kis számmisztika, hogy mennyi is az annyi. Alany: 2005-ös Peugeot 206 1.4 HDI, fél éve van nálam, 12e km-t mentem azóta (most van benne 203e), és ennyit kellett rákölteni (biztosítás, adó, üzemanyag, pályamatrica nincs benne):

Vételár: 830e
Átírás + ügyintézés + átvizsgálás: 75e
Nyári gumik: 65e (175/65 R14 - Conti)
Olaj- és szűrőcsere (gázolajszűrő nélkül): 17e
Audio fejegység: 30e
Vezérműszíj+tartozékainak cseréje: 64e (SKF + Gates)
Kipufogó javítás: 8e
Tolatólámpa javítás: 13e
Műszaki vizsga és felkészítés/vizsgálat: 44e
Szőnyeggarnitúra: 11e (gyári)
Váltóolaj csere: 10e
Ablaktörlő csere: 7e (Bosch)
Alsó motorvédő burkolat: 7e
Egyéb (illatosító, sampon, tisztító adalék, klímatisztító, bazári biszbaszok): ~15e
Olaj- és szűrőcsere (gázolajszűrővel): 30e

Összesen: 1.226m

További kiadások tavaszig:

Téligumi: ~65e (ez mindjárt aktuális)
Katalizátor hővédő burkolat: ~15e
Klímatöltés: 10e
Plusz felni garnitúra: 40-50e (használt alufelni)

Nyilván a kiadások egy része csak opcionális, de a másik része meg vagy kötelező, vagy melegen ajánlott. Igaz, én a hibátlanra hajtok. :) Futásteljesítménytől, típustól és szerencsétől függ, mit fogsz rákölteni, de érdemes először elővenni a kockás papírt...

[ Szerkesztve ]

(#66478) bitpork válasza ABE (#66477) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Apám, nem csoda h a DeFranco-val megtaláltátok egymást :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#66479) ABE válasza bitpork (#66478) üzenetére


ABE
őstag

Jó, de neki van kis aranyos EXCEL táblája, amit folyton vezet, én meg csak visszaemlékezem fél évre, hogy mit költöttem. ;]

Szerk:

Igazad van, nem jó ez így. Mostantól a célom az, hogy annyit keressek, hogy a fizetésemből korlátlan mennyiségű piát vehessek, és leromboljam az agyamat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66480) bitpork válasza ABE (#66479) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azon most vitatkozhatnánk h melyik a rosszabb: aki excelben vezeti, vagy akinek a fejében van minden ami történés :P Lényeg h annyira koczka vagy h még a pug kerekeinek is 4 sarka van :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#66481) zsambek válasza ABE (#66477) üzenetére


zsambek
aktív tag

:D ABE, te milyen autót ajánlanál egyébként, azokra a feltételekre, amit leírtam? :)

Köszi,
zsambek`

(#66482) giigz válasza ABE (#66477) üzenetére


giigz
veterán

A fogyasztása mennyi? :)

(#66483) ABE válasza zsambek (#66481) üzenetére


ABE
őstag

Én mindenkinek 1.6-os benzines Focust ajánlok. :) :))

giigz

5-5.5 volt eddig a mért átlagfogyasztás terhelés függvényében, de a nagy átlag 5.2-5.3.

[ Szerkesztve ]

(#66484) Kornel válasza zsambek (#66481) üzenetére


Kornel
veterán

én ezt venném

[ Szerkesztve ]

(#66485) vendingo


vendingo
veterán

Van köztetek olyan, aki képben van a hitel/lízing igényléssel kapcsolatban?
Írjon rám egy pü-t!
Köszi.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66486) -v-


-v-
addikt

Figyuzzatok ... olyat nem tudna valaki linkelni, hogy fal előtt hogy kell belőni a fényszórót? Xenont ... Nagyjából hol kéne hogy legyen a "vágás", szóval ahonnantól jobbra hosszabb a csóva, hogy még ne vakítsa a szembejövőt? Illetve milyen magasan lehet max. tompítottnál?
Értitek, valami ilyesmi dolog ... milyen messze álljak a faltól, és akkor milyen magasan legyen stb.

(#66487) TaaT válasza -v- (#66486) üzenetére


TaaT
veterán

Ezt linkelték nemrég a VW-s topikba [link]

Give them hell Ukraine!

(#66488) a_tesz válasza -v- (#66486) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Itt értelmesen le van írva, ennél jobban nem is lehet szerintem. Fontos, hogy valóban vízszintes legyen a talaj, amin az autó áll, de szerintem egyszerűbb bemenni bármilyen szervizbe és egy-két ezresért megcsinálják rendesen (nem tudom, mennyi pontosan) :D

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#66489) -v- válasza a_tesz (#66488) üzenetére


-v-
addikt

Ez jó! Fasza, ez kell thx :R

(#66490) Melack


Melack
veterán

Van valaki, aki tud trapézemelőt? A környékemen sehol sincsen :(

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#66491) -v- válasza bitpork (#66480) üzenetére


-v-
addikt

Hát azért nem olyan rossz az, ha vissza tudod nézni, mi mikor volt cserélve, hány km-nél stb...
Te nem írod fel őket? :U

(#66492) zolikaDB válasza neduddki (#66446) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hogy töltöm a Priust, és hogy van az, h nem nyírom ki ilyen furcsa akkumulátorhasználattal? Meg gondolom, alkalmasabb a városi használatra, mint egy Audi A8 4.2...
Elektromos targoncát használtam évekig, de az más...

(#66493) Dluinet válasza zolikaDB (#66492) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az Atkinson-ciklusú motor tölti fel.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#66494) neduddki válasza ABE (#66477) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akkoremlekezetbol:
Honda:
7500 fele azatvizdgalas
Civic 1.6M,
csomagtart javitas 50k /ketszerparkolt az elozotutaj:- )/+bolhak + atiras 100k

ennyi
Totoya:
CoV 2.7M
4db JoEv UG7+92k
atiras 80-100k/marnememlexem/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#66495) lsebestyen válasza neduddki (#66494) üzenetére


lsebestyen
addikt

:C

(#66496) ABE válasza neduddki (#66494) üzenetére


ABE
őstag

HI!

Arko meg bof el milat eltudok kotelni a zotora hoty unyanyannyaiba fajjon int neked a dudva. :---))

udv

szerk:
mofd

[ Szerkesztve ]

(#66497) bitpork válasza -v- (#66491) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem. Minek írkáljam? Mivel max 2 hetente megyek a szerelőhöz minden vélt-valós problémámmal, minden azonnal kiderül :B Havonta minimum 1x van hibakód olvasás ha kell, ha nem. Attix84 a megmondhatója, hogy már lassan kínosan röhög rajtam. Legutolsó olvasásnál meg is jegyezte h mi a francnak, amikor a kocsi hibátlan. Bár nem értek vele egyet, de nagy baj nincs mert a tároló 99%ban üres. Amikor meg vmit hallok v érezni vélek, már rohanok is :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#66498) 8th válasza giigz (#66482) üzenetére


8th
addikt

Az egy nagyon jó hatásfokú motor. Havernak is az ketyegett a fiestájában amíg az asszonya be nem nézett egy jobbkezest és kiflire nem csukták a kocsit. Igaz az meg volt okosítva, ecu optimalizálás + üres kipufogó + egyel nagyobb változó geometriás turbó. Ha nem taposta a kocsi gyakorlatban tudta a katalógus szerinti fogyasztási értékeit ami nem kis dolog.

(#66499) MunezXBK válasza Melack (#66490) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Minek emelgetni a trapézt :F

(#66500) giigz válasza 8th (#66498) üzenetére


giigz
veterán

Én sokallom is egy kicsit azt az 5-5,5-öt amit ír...

Ennyit fogyaszt kornelka 1.2-es benzines turbó nélküli Splash-je, de a Swift 1.3 sem kér sokkal többet, én valahogy úgy emlékszem, hogy az az 1.4 HDI 4-4,5 körül jár vegyesben, max. 5 (nem BP dugó), országúton meg 4 liter...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.