Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56801) Dluinet válasza giigz (#56797) üzenetére


Dluinet
nagyúr

milyen autód van nagyon pontosan, évjárat szerint, motor típus szerint, kivitel szerint, mert függ a váltótól is.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#56802) giigz válasza aero. (#56800) üzenetére


giigz
veterán

"3.-ban 3 ezernél valamivel kevesebbet, mint 5.-ben"

Ebben biztos vagy? És akkor 5-ben 1500-as fordulatnál mennyit fogyaszthat?

Mert ha 3.-ban 3000-es fordulatnál kevesebbet fogyaszt, mint 5,5 liter, akkor ezután fel sem fogok váltani :D

Viszont én ezt valahogy elképzelhetetlennek tartom, de ugye nem is értek annyira hozzá...

Dluinet: Megane 1998 1.4 8v, 4 ajtós :)

[ Szerkesztve ]

(#56803) Kornel válasza giigz (#56802) üzenetére


Kornel
veterán

biztos, hogy nem fogyaszt úgy kevesebbet.

(#56804) TaaT válasza giigz (#56797) üzenetére


TaaT
veterán

Ez motor függő [link] 2000-nél elváltogatok ez simán a forgalom ritmusa, néha még annál is gyorsabb. Aztán 5.-ben 60-al csorgok.

"ti mennyire szoktátok állítani/állíttatni a fényszórót?"

Rajta van a lámpán, gyári négyesgolfnak 12% van megadva, tehát 10m-en 12centit esik. :)

Give them hell Ukraine!

(#56805) giigz válasza TaaT (#56804) üzenetére


giigz
veterán

Az értem, de ha az előírt esésnél egy kicsit kevesebbre állítom? Akkor ugye jobban látok, de kérdés, hogy mennyire vakítja a szembejövőt :D

(#56806) Dluinet válasza TaaT (#56804) üzenetére


Dluinet
nagyúr

(#56801)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#56807) dni válasza LuckyL (#56780) üzenetére


dni
őstag

Vegyes fogyasztás, de inkább város országúton is 5 alatt járok vele, autópályán még nem voltam csak autóúton. Veresegyházáról XVI. kerültbe fóron keresztül 3,7-es fogyasztással jöttem haza tankolás után egy vasárnap este, igaz ott volt egy pár lejtő hazafelé, valamint nem úgy megyek vele mint pl a Leonnal, nyugodtabb vezetésre ösztönöz :)

(#56808) dni válasza Mawyx (#56782) üzenetére


dni
őstag

Macskáról jut eszembe, mit lehetne az ellen csinálni, hogy a macska (vélhetőleg a minénk, de a környéken van több is) rendszeresen átmegy reggel a sáros lábával az autómon hosszában? :) Tök idegesítő, ha lemostam a kocsit akkor tuti másnap reggel átmegy rajta.

(#56809) TaaT válasza aero. (#56800) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem a golf mappában az van hogy 3.ban 2.5x többet eszik ugyanolyan tempónál mint ötödikben, fényképezni nem tudom az ábrát mert nincs itthon a fényképezőm. :)

giigz: "de kérdés, hogy mennyire vakítja a szembejövőt"

ezt a szemből jövők villogásának számából lehet kikövetkeztetni. :)

De hagyományos lámpáknál nincs olyan éles határ mint a vetítőlencséseknél szal én nem erőltetnem a felemelését. :N

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#56810) giigz válasza TaaT (#56809) üzenetére


giigz
veterán

Én inkább nem kísérleteznék :D Ezért kérdezném, hogy hátha esetleg valakinek van tapasztalata, vagy mindenki a gyári értékre lövi be, és akkor az megvan 40 m, és jól is lát vele? :D

(#56811) MunezXBK válasza giigz (#56810) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:K

(#56812) Dluinet válasza TaaT (#56809) üzenetére


Dluinet
nagyúr

2000-3000 fordulat között tartva eszi a legkevesebbet a benzinesek 90%-a.
2000-nél leváltasz, 2700-nál felváltasz, ha kell 3000-ig elforgatod.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#56813) bitpork válasza dni (#56808) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Semmit. Én már lassan 4 éve küzdök ezzel, itthon is meg a nyaralónál is :W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#56814) giigz


giigz
veterán

Akkor már csak egy kérdés maradt :D

Ha a kocsim 5.-ben 3000-nél 5,5 litert eszik, akkor mennyi lehet a fogyasztása 2000-nél ugyanebben a sebességben?

(#56815) TaaT válasza Dluinet (#56812) üzenetére


TaaT
veterán

A legtöbb helyen meg azt tanítják az embernek hogy minél hamarabb kapcsoljon a magasabb fokozatba. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#56816) giigz válasza TaaT (#56815) üzenetére


giigz
veterán

Csak az egy jó kérdés, hogy a minél hamarabb pontosan mit jelent :D

Nyilván amikor a motor már nincs aránytalanul terhelve, de az már 1500-nál sincs (?), viszont mégis lehet, hogy jobb 2k fölött tartani...

(#56817) bitpork válasza TaaT (#56815) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Közben meg kettőstömegű nagykerjük van :W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#56818) grabber válasza TaaT (#56815) üzenetére


grabber
addikt

Csak ha valaki városban kikanyarodik eléd nem lesz nyomaték előzni.Ha sok a kocsi,akkor inkább 4. a power miatt.Ha belátható lámpamentes út,akkor 5.

(#56819) TaaT válasza giigz (#56816) üzenetére


TaaT
veterán

Az embernek tudnia/érezni kell mikor jó és mikor nem.

bitpork: haver 1000rpm körül/alatt használja hidegen a kettős tömegűs dízelnégyesgolfját, majd kibukik meddig bírja.

Amúgy erről mi a vélemény? "mint minden rendszernek, a DMF-nek is van sajátfrekvenciája, ez nagyjából a 300 f/p perc tartományba esik. Mivel ez éppen az átlagos önindító üzemi fordulatszáma és az átlagos motor alapjárata közé esik, ezért minden egyes indítás és leállítás során egy vékony tűt szúrunk a lendkerék szívébe."

Egy szó nem esik az alacsony fordulatszámon történő erőltetésről. :U

grabber: ha vki kikanyarodik elém akkor lassítok/dudálok/anyázok/villogok vagy ezek kombinációját használom. :D 1.6-os támadó gépjárművel már csak ilyen közlekedés.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#56820) TaaT


TaaT
veterán

Pl itt egy vid, 2000-ig húzatva így döcögök. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#56821) FerNandor válasza TaaT (#56819) üzenetére


FerNandor
őstag

"bitpork: haver 1000rpm körül/alatt használja hidegen a kettős tömegűs dízelnégyesgolfját, majd kibukik meddig bírja."
azért az elég durva szerintem. majdnem alapjáraton használja. minek?

(#56820) TaaT ez milyen kamera pontosan? jónak tünik.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#56822) TaaT válasza FerNandor (#56821) üzenetére


TaaT
veterán

Mert szerinte hidegen így kíméli a legjobban a turbós motort.

Ja, és egy kép az új műszakis hírhez.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#56823) qdak válasza giigz (#56814) üzenetére


qdak
addikt

Annyit h inkabb az utat figyeljed, ezekre nem lehet mit irni, az tuti h adott fordulat pl 3000amit irtal, minel nagyobb sebessegbe vagy annal nagyobb a fogyi, elvileg :O
Mivel nagyobb legellenallas.

Bar nem vagom az omga h eszik kevesebbet 130-40-50 nel mint 90-100 kornyeken.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#56824) bitpork válasza TaaT (#56819) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az h önmagában 1000 körül mén, nem akkora baj de mi van ha kellene a laóerő? Mert ugyí az nyírja ki ha sok hirtelen erőlködést kap.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#56825) TaaT válasza bitpork (#56824) üzenetére


TaaT
veterán

"de mi van ha kellene a laóerő?"

eddig még nem kellett :D

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#56826) -v- válasza TaaT (#56822) üzenetére


-v-
addikt

Lassan olyan lesz ez mint a foci: mindenki annyira marhára érteni fog hozzá mitől döglik a turbó meg a lendkerék meg mi kell a dízelnek meg hogy a jó a modern technikának :DD

(#56827) bitpork válasza -v- (#56826) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én már most meg tudom mondani mi kell bárminek: szeretet és törődés - nem tudsz megcáfolni :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#56828) billywood


billywood
tag

Sziasztok!

Első autó vásárlása előtt vagyok. Igazából azt sem tudom, hogy milyen dolgokat kell megosztanom Veletek, hogy tudjatok segíteni :) Elsősorban munkába járnék vele, és a városban ide-oda. Hosszabb utak nem lennének sűrűn. Viszont előfordulhat, hogy a lakhelyem közben megváltozik, ami a munkába menetel hosszát 10 km-ről 30-re változtatná.

A pénz, amit szánok rá, az olyan 700.000 Ft környéke. Van aki azt mondja, hogy akkor benzines legyen, de volt aki az ellenkezőjét javasolta :) Nem tudom, hogy mi lenne az ideális. Én inkább benzinesre gondoltam, ha olyanom van és odalépek neki, akkor azért menjen, de lehessen vele úgy is közlekedni, hogy ne egyen 10 litert feltétlenül. Amik formára tetszenek, pl: Golf IV, Focus, Civic...

Nem tervezem a közeljövőben cserélni, tehát jó pár évet szeretném használni :)

Ennyit tudok most hirtelen, örülnék pár tanácsnak, tippnek, hogy mit érdemes. Kérdezzetek nyugodtan, ha valami fontosat kihagytam!

S III

(#56829) bitpork válasza billywood (#56828) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Golf 3-4, Civic, Fabia és a hasonszőrűek. 700k sajnos rendesen behatárolja a kocsi korát. Viszont ha rám hallgatsz olyat veszel ami tetszik. A többivel ne foglalkozz pláne az első kocsinál ami a tanulópénzed lesz ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#56830) Dluinet válasza giigz (#56814) üzenetére


Dluinet
nagyúr

"Ha a kocsim 5.-ben 3000-nél 5,5 litert eszik, akkor mennyi lehet a fogyasztása 2000-nél ugyanebben a sebességben?"

Ehhez nagyon pontosan tudni kell, hogy milyen autód van, évjárat szerint, motor típus szerint, kivitel szerint, mert függ a váltótól is.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#56831) MunezXBK válasza Dluinet (#56830) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

1x már kérdezted és válaszolt is rá.

(#56832) bitpork válasza MunezXBK (#56831) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem mertem beírni :B Még szokom a telót és keresés nélkül nem akkora az arczom :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#56833) 8th válasza billywood (#56828) üzenetére


8th
addikt

Én valami hasonló szétüthetetlen közvetlen befecskendezéses szívódízelt néznék a helyedben. Örök élet +1 nap 4,5-5literes fogyasztással. Ibiza SDI

(#56834) Agostino


Agostino
addikt

üdv

a következő helyzetben szerintetek mit lehet tenni: 5-én műszakiztattam a kocsimat, simán átment, nem volt gond. az ügyintézők anno azonban a környezetvédemi besorolást elbaszták, pirosat kapott tévesen. most kéket kapott, a műszaki állomáson fel is ragasztották rá, azonban a dátumot jelző zöldet nem, mert előtte be kell mennem az okmányirodába, ahol bejegyezik a kék matrica tényét és az új besorolást, plusz, ők adják oda nekem a zöldet. ez oké, az ideiglenes műszakim augusztus 20-ig jó, időpont viszont egy nyomorult okmányirodában sincsen. illetve lehet, hogy van, de olyan oldalt nem találtam, ahol üres időpontra lehetne keresni. ilyenkor mi a bűbánatot lehet tenni...? :(((

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#56835) bitpork válasza Agostino (#56834) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Telefonálsz h füstöl a tárcsázó a kezed alatt...netes foglalásra sincs időpont előbb? Sajnos nem a legjobb időben próbálod intézni, mert ilyenkor a közigazgatás nagyobb része is szünetet tart a nyaralások miatt.
Érdemes lenne rákérdezni h pl -Szegeden csütörtök- nem lehetne-é a kiadási napon soron kívül elintézni. Nekem annyi volt h a rendszámmal felbattyogtam és 10 perc alatt ráragasztották meg kiadták a forgalmit.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#56836) Qru válasza Agostino (#56834) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Odamész jó korán és sorszámot húzol. Aztán vársz, hogy sorra kerülj. Érdemes olyan okmányirodába menni ahova kevesen járnak.

#nincsbennetarcsi

(#56837) Agostino


Agostino
addikt

időközben talán megoldódni látszódik a dolog, de azért picit rohadjanak meg. ha én elb*sznék valamit, magától értetődőnek venném, hogy mindent megteszek a kijavítására. azért ez egy picit visszás számomra. kipengetem a vizsgát, áfát az alkatrészek után, egyszóval jófiú vagyok, és akkor még kaján mosollyal a szájukon a vazelines edény után matatnak? hát egy nagy sz***!

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#56838) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

http://www.hasznaltauto.hu/auto/citroen/c4/citroen_c4_coupe_1.6_hdi_vtr_plus_nevre_irva-7093037

Erről mi a véleményetek? Még 2 ilyen Coupe van hasonló tudással és árban. Napi 110 km-t használnám 95%-ban autópályán, egyedül, 130-as tempóval kb. A másik ami szóba jön, az a 6 sebességes Renault Megane II. Árban kb. ugyanannyi, nem tudom, melyiknek jobb hírű a motorja? Nézegettem adac és bild statisztikákat, de sok helyen teljesen ellentmondók...

Renault Megane-ban nincs ESP, tolatóradar, automatikusan sötétedő tükrök, EBV/EBD stb, ami a Citroenben igen, szóval a Citroen sokkal felszereltebb, csak hát 5 fokozatú.

(#56839) tomcsi23 válasza kalapacsolok (#56838) üzenetére


tomcsi23
veterán

A 6 sebességes váltó nem azt jelenti, hogy volt 5 és utánavágtak még egyet. A fokozatok leosztását variálják általában, tehát simán lehet, hogy az 5-ös kevesebbet forog, mint a 6-os. Ha ilyen szempontból tartod fontosnak a 6 sebességet.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#56840) footy válasza kalapacsolok (#56838) üzenetére


footy
addikt

Nem az szamit, hogy hany fokozatu a valto, hanem milyen a kiosztasa/attetele.
Mindenkeppen franciat akarsz?

(#56841) kalapacsolok válasza footy (#56840) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Anno utánaolvastam, bár konkrét értéket nem találtam az áttételt illetően, de egy fórumtárs is utána olvasott, és abban a 6. fokozat az "plusz 1 fokozat", tehát autópályára ideális.

Igen, a francia autók jöttek szóba. A szempontjaim: legyen biztonságos (függönylégzsák is), jó felszereltség (tempomat mindenképp), dízel - jó legyen a fogyasztása, de azért erős legyen a motor (1,4-1,6 között, 100-110 lóerő). Illetve a csomagtartóba, a hátsú üléseket akár végleg kiszedve beférjen a nagytestű kutyám, aki gyakran cipelnék ide-oda :)

Renault Megane II, Citroen C4 coupe, illetve most ezt találtam: http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/clio/renault_clio_1.5_dci_monaco-7109470

Mazda 3-at néztem még, de a spritmonitor szerint fogyasztásban az rosszabb ezeknél.

(#56842) aero. válasza TaaT (#56809) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ez egy fura dolog, mert a legtöbb pillanatnyi is mindig többet mutat azonos fordulaton kisebb fokozatban, csak nem tudom fejben valamiért összerakni, hogy ez miért van. :F

(#56843) FerNandor válasza kalapacsolok (#56841) üzenetére


FerNandor
őstag

megane II-ben óra szerint 130-nál 2500 a fordulat 6-ban. tesztelj le egy ilyen 5 sebességes 1.6hdi citroent és akkor meglátod, hogy van-e különbség. az 1.6hdi-röl asszem itt is volt szó korábban, hogy valami baja van, túl kicsi talán az olajteknö, a turbo is szeret épp emiatt megpusztulni. de nem akarok hülyeséget mondani, lehet, hogy összekeverem mással. majd talán valaki megmondja.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#56844) kalapacsolok válasza FerNandor (#56843) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszi szépen, tesztelek majd egyet!

Amúgy ezt találtam:

5 sebességes Citroen C4:
top gear ratio: 0.74:1
final drive ratio: 4.93:1

6 sebességes Renault Clio:
top gear ratio: 0.77:1
final drive ratio: 3.93:1

Ebből akkor mit lehet kiolvasni? :) Igaz, az én általam nézett Renault Clio 1.5-ös motorral volt, aminél meg láttam most az arányokat, az 2.0-ás motor... De hát csak nem különbözik az 1.5-ös 6 sebességes váltója a 2.0-ás 6 sebességes váltójától! :)

(#56845) kalmanchris válasza -v- (#56787) üzenetére


kalmanchris
tag

Azzal, hogy van benne botkormány ;]

(#56846) FerNandor válasza kalapacsolok (#56844) üzenetére


FerNandor
őstag

dehogynem különbözik. a 2.0dCi azért nem ugyanaz, mint az 1.5-ös. váltója sem.

[link]

itt van renault váltós program, nézd meg, hátha benne van az 1.5dCi 106-os váltója. TL4 a váltó neve.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#56847) LuckyL


LuckyL
őstag

ha van valakinek kedvezménye a bárdinál és az unixnál (40%), akkor a kettőstömegű lendkerékből mennyit adnak?
mert pl motorolajnál csak 25-öt azt tudom

cryptot minden termékemért elfogadom

(#56848) kalapacsolok válasza FerNandor (#56846) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszi, de TL4-ből rengeteg féle van és nem tudom, az 1.5 monaco-ban melyik van. Megkérdezem a szervizben.

(#56849) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

mi a [pelke csainalok ien? ujabb kongyu kisokos

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#56850) MunezXBK válasza LuckyL (#56847) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Enyémre 280 a kettőstömegű, kedvezménnyel 190.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.