Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56551) MunezXBK válasza whitezo88 (#56550) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Gyere le Fehérvárra. :D

(#56552) !Overdose! válasza MunezXBK (#56534) üzenetére


!Overdose!
őstag

Érdekes, elég sok tempomat-os autót vezettem már, de a legtöbb szinte padlógázzal gyorsított vissza a beállított értékre. V6 TDi-ben még nem próbáltam a tempomat-ot és egy ideig szerintem nem is fogom, mert csak egy volt a családban, de a minap azt is eladták.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#56553) -v- válasza Xero (#56473) üzenetére


-v-
addikt

Én ezt a "kopogós műanyag" dolgot amúgy sose értem se tesztekben se sehol... nem szoktam menet közben fogdosni se a műszerfal tetejét, se az ajtó alját stb :D Kormányt, váltót és egyéb kezelőszerveket, illetve gombokat.... ott ne legyen kemény, ahol nyomna, könyöklők, térdnél stb. Számomra semmivel se lesz igényesebb egy beltér attól, mert "puha" anyagokból van...sok esetben a kopogós fost könnyebb is tisztán tartani, letörlöm a port és kalács.. ami meg szép pihepuha az meg sokszor olyan kényes hogy nem igaz.
Pl. 206-os belterét fikázzák mindig milyen igénytelen, hát nekem eskü sokkal jobban bejön mint egy J astra vagy új focus beltere..lehet azok puhák de minden eszembe jut arról, ha ránézek, csak az nem, hogy igényes :D Illesztések jók legyenek, ne zörögjön stb. ettől mind igényesebb lesz... de hogy ott, ahol sose fogdosom milyen típusú műanyag van, aztán olyan mindegy nekem...

(#56554) bitpork válasza -v- (#56553) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Na de amikor az ajtó belső borítása olyan mint egy reszelő a rücskös műanyag miatt, akkor az már gáz...

(#56552) !Overdose!: Látom jársz Bécsabára. Ha véletlenül Szegeden jársz recsegj meg és kipróbálhatod. Bár nekem is 15 km/h sebességkülönbségnél már visszavált.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#56555) tomcsi23 válasza !Overdose! (#56552) üzenetére


tomcsi23
veterán

Csak szinte padlógáz, nyilván fokozattól is függ. Olyan 60-70% lehet nálam. Egyszer kipróbáltam, hogy kettesben gyorsítson vissza (úgy 90-re), hát az meg kb fél gáz volt.
Visszatérve a fogyasztásra, szerintem amiatt mehet pluszba, hogy a lejtőknél kevésbé veszi igénybe a motorféket. Csökkenti a gázt, de az elején nem veszi el teljesen, míg manuálban felengedi az ember a gázpedált, s ott mindjárt 0 a pillanatnyi fogyi.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#56556) !Overdose! válasza bitpork (#56554) üzenetére


!Overdose!
őstag

Köszönöm a lehetőséget! Igen, békéscsabai vagyok, de Szegeden ritkán járok. Mindenesetre ha arra tévedek, akkor csörgök!

tomcsi23: Jellemzően inkább automata tempomat-os autókat szoktam vezetni (a Land Cruiser-t szinte minden nap) az keményen nyomja a gázt és pakolgat vissza, ha kell.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#56557) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Hétvégén elhozzuk a Vitarát és lenne pár kérdésem a papírokat illetően vagy is jobban mondva az átírás műszaki menetére. Mivel nincs rajta műszaki így inkább mi visszük el és nem a kereskedés.

Elvileg a sorrend akkor ez az adásvételi után:

1.Biztosítás (neten alkusszal) Ezek mennyire rugalmasak? Csak hogy minél előbb meglegyen.
2.Eredetvizsga.
3.Műszaki.
4.Okmányiroda átírás. (itt egybe ki lehet fizetni mindent? vagyonszerzési adó meg ilyenek?)

Elvileg csak ennyi az egész történet, nem?

(#56558) kuntics


kuntics
aktív tag

hellosztok
lehet,hogy hülye kérdés de azért felteszem:utólag lehet légzsákot tenni egy olyan autóba amibe eredetileg nem volt? Ha igen akkor kb mennyiért? Golf 3-ról lenne szó

(#56559) Kornel válasza kuntics (#56558) üzenetére


Kornel
veterán

lehet, de lehet többe kerülne, mint amennyit a kocsid ér... (mármint nem az, amennyit gondolsz érte, hanem amennyiért meg is vennék :D)

(#56560) zolikaDB: magyarországon bármi megeshet :K
2 márkaszerviz nem vesz észre egy rúgótörést? ilyen is van... :K

[ Szerkesztve ]

(#56560) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Haver átvitte a kocsit a szerelőhöz. Astra G, szép állapotban.
"Elölről hiányzott 2 stabilizáló kar" Mivan? Ez lehet?

(#56561) bitpork válasza SzlobiG (#56557) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kimaradt az útvonalengedély a rendőrség-okmányirodától, ha lábon akarod vinni mindenhova műszaki előtt és műszakira.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#56562) runner 125 válasza SzlobiG (#56557) üzenetére


runner 125
nagyúr

Naa, faxa! Melyik lett végül? Az 5 ajtós ami fennvolt vagy 1 éve? ;]

Édesanyámnak is lassan éteres lesz az F Astra-ja, valami hasonlót szavaztam neki, bár egymagának elég a 3 ajtós is.
Pl.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#56563) bitpork válasza runner 125 (#56562) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

"Eladó a képen látható vitara kitünő belső és külső optikai állapot, nagyon erős füstmentes motorral, ez már az új tipusú 90 lóvas Hdi mótórral szerelt, fogyasztása 6/100 km, igény azerint fris müszakival névreírva. Érdeklödni"

Nem biztos h lenne bizodalmam...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#56564) TaaT válasza kuntics (#56558) üzenetére


TaaT
veterán

A tippem az hogy kell kábelezés, indító, légzsák, és a megfelelő motorvezérlő.

Láttam kettesgolfot amibe raktak utólag légzsákot...

zolikaDB: mármint a kutyacsont/stabpálca?

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#56565) zolikaDB válasza zolikaDB (#56560) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mi az a stabilizáló kar és lehet nélküle közlekedni?
TaaT: ennyit írt a gyerek... Kutyacsont nemcsak ültetett kocsiba kell? Ez csutka gyári verda...

[ Szerkesztve ]

(#56566) Qru válasza TaaT (#56564) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:K + 1 új kormány a nem légzsákoson nincs perforálva a megfelelő helyen, anélkül meg annyit ér el vele, hogy az egész kormány az arcába épül ha nyílik a lufi...

Tuit hogy többe kerül mint amit maga a kocsi ér. Esetleg ha bontóból tud szerezni de azok se hülyék, olcsón tuti nem adják...
Nem véletlen a legkedveltebb biztosítási csalás a légzsákkal való mahinálás (ha nem nyílt ki a balesetben mert nem volt akkor a csatt, akkor baleset után beszerelnek egy kinyíltat és kifizettetik a biztivel a légzsákot, majd viiszaszerelik a ki nem nyíltat és mindenki bolodg (a biztosítót ide nem véve)).

mod:

zolikaDB:

Kellene benne lennei gyárilag. Ha nincs akkor sem egy nagy történet 2k/db. [link]

Lehet nélküle de én nem tenném... Meg a NKH-sok se értékelnék. Ja de egy szép azonallai forgalomból kivonással mégis. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#56567) TaaT válasza zolikaDB (#56565) üzenetére


TaaT
veterán

A kutyacsont köti össze a stabrudat a lengőkarral (vagy ahova be van kötve) [link]

A stabrúd küszöböli ki a karosszéria dőlését. Lehet nélküle közlekedni de kicsit billegős lesz a téma és alul vagy túl kormányozottság léphet fel forszírozott tempónál. Ültetett autókban pont nem lételem a stabilizátor mert nem dől annyira a karosszéria.

Give them hell Ukraine!

(#56568) zolikaDB válasza TaaT (#56567) üzenetére


zolikaDB
veterán

De egy majdnem gyári autóból miért vették ki??

(#56569) !Overdose! válasza zolikaDB (#56565) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ültetett autóba állítható kutyacsontot szokás tenni, hogy a kerékdőlést optimálisra be lehessen állítani.

Gondolom azért vették ki, mert rossz volt benne a gömbfej, de a cserére már nem futotta, mondván megy az nélküle is. :DDD

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#56570) TaaT válasza zolikaDB (#56568) üzenetére


TaaT
veterán

Nem tudom, négyesgolfoknál nagyobb ültetésnél a féltengely belever a stabrúdba, ezért vagy kiveszik vagy 4motion rúdra cserélik.

Give them hell Ukraine!

(#56571) zolikaDB válasza !Overdose! (#56569) üzenetére


zolikaDB
veterán

65e km alatt a gömfej beadhatja a kulcsot?

(#56572) runner 125 válasza bitpork (#56563) üzenetére


runner 125
nagyúr

A szar íráskép engem is zavar, de ez nem bodzázó, vidéki kupálatlan arc, aki terepjárókkal foglalkozik.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#56573) !Overdose! válasza zolikaDB (#56571) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nem vagyok képben az Opel futóművek strapabíróságával kapcsolatban, de szinte kizártnak tartom.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#56574) SzlobiG válasza bitpork (#56561) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem bajlódunk vele inkább elhúzzuk nincs olyan messze.

(#56562) runner 125 Jaja végül az lett, mert egyszerűen nincsen másik ami 2004-es, amúgy szép állapotba van, egy két helyen van azért rozsda rajta, de mivel van autó szerelő a családba így nem fog gondot okozni. Elindítottuk kipróbáltuk nagyon szép hangja volt a motornak is reméljük jó vétel lesz. Fél éve van csak fent. ;] Egyik nap volt fent egy 2005-ös Limited 2.2 milláért felhívtam még aznap eladták. :D

Lőttem saját képeket róla:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#56575) Qru válasza zolikaDB (#56571) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sérülésből is adódhatott az idő előtti halál. pl a kormányösszekötőnél van két gyűrűvel rögzített porvédő sapka, ha ez kiszakad, a gömbfej gyakorlatilag halálra van ítélve, rövid időn belül tönkremegy.

mod:

SzlobiG: A képen látható folyékony terminátor veled van? :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#56576) !Overdose! válasza SzlobiG (#56574) üzenetére


!Overdose!
őstag

Úgy rémlik, hogy vontatni sem lehet olyan autót amin nincs műszaki. Nézz utána, hátha rosszul emlékszem!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#56577) SzlobiG válasza Qru (#56575) üzenetére


SzlobiG
félisten

A lényeget sikerült kiragadni látom. :D

(#56576) !Overdose! Ez biztos?

[ Szerkesztve ]

(#56578) zolikaDB válasza !Overdose! (#56573) üzenetére


zolikaDB
veterán

Azért érdekes, h a szerelő miért mondta a haveromnak, h be kellett tenni két stabrudat...
Az enyémbe nem rakott a szerelőm, 110e km után sem.

(#56579) MunezXBK válasza SzlobiG (#56577) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tuti.

(#56580) Bdanyy válasza SzlobiG (#56574) üzenetére


Bdanyy
addikt

Jól néz ki az effekt :D

Látom frissíteni kellett volna komment előtt :)

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#56581) Qru válasza SzlobiG (#56577) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amúgy csak tréleren viheted oda, amin nincs műszaki nem szabad vontatni se.

mod:

Belőztek. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#56582) SzlobiG válasza Bdanyy (#56580) üzenetére


SzlobiG
félisten

Rögtönzött effekt volt, de látom tetszik. :D

Aha, akkor szerintem megoldjuk okosba az elhozatalt... :D

(#56583) Kornel


Kornel
veterán

ha nem kapnak el, akkor nincs baj.
én is vontatva hoztam el annak idején az ezres swiftem :K

(#56584) bitpork válasza SzlobiG (#56582) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hallgass az öreg malacra, és kérj az okmányirodán egy útvonal engedélyt. fizecc 2k-z oszt használhatod égy napig. Oszt ha mögállínak sincs gond.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#56585) SzlobiG válasza bitpork (#56584) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mi kell az igényléshez? (papírok)

(#56586) bitpork válasza SzlobiG (#56585) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kocsi papírjai meg Te. Jah meg pár k zs. Nekem ennyire adták ide amikor lejárt mindenem. És asszem 3 napig tudtam volna használni.

Munez: nesze, te áruló

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#56587) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Na, azt mondja, a stabrudak vegen ami kiall, az volt megrohadva.

(#56588) LuckyL válasza bitpork (#56548) üzenetére


LuckyL
őstag

ülj be egy S mercibe
lehet hogy a hely nem nagyobb, de valahogy az ülések kétszer akkorák
esküszöm 2m+180kg al is kényelmes lenne :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#56589) LuckyL válasza kuntics (#56558) üzenetére


LuckyL
őstag

értelmetlen az ötlet, főleg hogy alapvetően egy 10 éves légzsákot ki kellene cserélni újra hogy ugyanazt a biztonságot nyújtsa gyári előírás szerint

cryptot minden termékemért elfogadom

(#56590) MunezXBK válasza bitpork (#56586) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pont ezt nézegettem. :D

(#56591) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Mi a neve annak a turtle cuccnak, amivel a napszivta fekete muanyagokat fel lehet kicsit javitani? Vagy van-e erre valami praktika?

(#56592) MunezXBK válasza zolikaDB (#56591) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Autoglym-Vinyl & Rubber care.

(#56593) DZs válasza fenergie84 (#56525) üzenetére


DZs
senior tag

Kérdezd meg, hogy miért adja el. Én nem cserélnék porlasztócsúcsot és költenék 600k-t közvetlenül eladás előtt, hogy mindezek után kapjak 1000k-t érte. De lehet, tényleg jó, csak kell a pénz.

(#56594) fenergie84 válasza DZs (#56593) üzenetére


fenergie84
addikt

ahogy kivettem a szavaiból, a kocsi munkaeszköz, valakikkel ingázik külföldre...meg van másik autója is, gondolom ezt azért adja el...

(#56595) MunezXBK válasza DZs (#56593) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De akkor sem életszerű.

(#56596) runner 125 válasza SzlobiG (#56574) üzenetére


runner 125
nagyúr

Grat hozzá, szép.
Korróziót meg fogjátok meg, mert ezek sajna tényleg hajalmosak szétrohadni, főleg a műanyag elemek alatt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#56597) DZs válasza fenergie84 (#56594) üzenetére


DZs
senior tag

340k van benne. Legyen még 60k benne. Tőled ki fogja megvenni? Ez a bibi vele.

(#56598) SzlobiG válasza runner 125 (#56596) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen tipikus Suzuki ami szeret rohadni...

Amúgy az lesz az első, hogy megcsinaljuk a műhelybe ahol van rozsda le kezeljük.
Már megvan a vonóhorog új akku szombaton hozzuk is a gépet.

(#56599) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Kishaszongépjármű (tehergépkocsi) vétele előtt állok, kis személygépkocsit vennék lényegében, ami át van alakítva és kishaszonnak van levizsgaztatva. A menetlevéllel kapcsolatban lenne kérdésem.

1) Aki Renault Megane, Ford Fiesta van vagy vmi hasonló kishaszont vezet: vki használ állandó menetlevelet? (pl Sokszor kell Kecskemétre mennem áru nélkül és onnan vissza, tehát csak utazom az autóval, meg lehet úszni vhogy a menetlevelesdit? ...)

Ezt találtam a neten: http://m.totalcar.hu/tanacsok/autojogasz/2013/04/02/kell-e_kisteherautohoz_menetlevelet_vezetni/

Amennyiben az áruszállítást végző személy nem gazdálkodó szervezet, a közúti forgalomban való részvételhez menetlevélre nincs szükség.

...

Most akkor hogy is van ez? Ha a céges teherautót magáncélra használom, (mármint én, a sofőr nem vagyok vállalkozó), akkor nem kell menetlevelet vezetnem? Vagy itt csak arra gondolnak, milyen tulajdonban van az autó? (Ha magánszemély a tulaj, nem kell menetlevél, ha cégé a kocsi, kell...? )

2) Azt tudom, a rendőr mire bírságolhat. De azt tudja vki, hogy a nav milyen büntetést szabhat ki, ha nincsenek meg a menetlevelek egy adovizsgalat esetén?

Köszi előre is a segítséget! :-)

(#56600) fenergie84 válasza DZs (#56597) üzenetére


fenergie84
addikt

Senki :DDD
De nem is írtam, h megveszem ;]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.