Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53651) Mágus2 válasza 8th (#53644) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Úgy szidnak itt az emberek autókat, motorokat, márkákat, hogy nem is próbálták, de hallották, hogy az sz@r, hát tényként kezelik és ami rosszabb, terjesztik. :(

[ Szerkesztve ]

(#53652) aero. válasza giigz (#53648) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ja, egy kicsit ki van égve a faszi.

(#53653) Xero válasza Qru (#53650) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha arra rányomják a klímát, akkor a kezelése is nehézkesebb lett volna jócskán. Mondom ezt több éves 206 1.4 klíma tapasztalattal. ;]

Nekem ilyen úri huncutságok, hogy klíma, vagy elektromos ablak nem jutottak. De a gokart feeling megvolt. Szerencsére, miután látta az oktató, hogy nem vagyok teljesen antitálentum, szabadabbra engedte a gyeplőt. :K

(#53654) neduddki: Motorból nekem is Babetta, majd Pannonia T1 volt a bevezetés. Bár bőven váltás után. :P

[ Szerkesztve ]

(#53654) neduddki válasza bitpork (#53649) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

csirkek: golf1 1.5d, mz ts125?/simson rendszamos, avia meg rennccervatas eloptrul...

udv

neduddki

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#53655) EQMontoya


EQMontoya
veterán

WagonR, lassan 7 éve... Szarvót, nem kicsit, nagyon.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#53656) Mágus2 válasza neduddki (#53654) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Wartburg 2T, Trabant 2T, Skoda 105,110,120, Skoda Favorit, Babetta, Polo 1.4D, Sierra 2.3D :K

[ Szerkesztve ]

(#53657) zoo8800 válasza neduddki (#53654) üzenetére


zoo8800
veterán

hehe...
kettesgolf, 1.6D. Emlékszem, a pirosnál állva min. 1 centit rezgett a kormány le-fel, de szíp is volt :B

rip and tear, until it is done

(#53658) Xero válasza Mágus2 (#53656) üzenetére


Xero
nagyúr

2T Trabantot még sosem vezettem, de kölyökként a 2T illatát imádtam. Valamilyen perverz oknál fogva a mai napig vágyom rá, hogy kipróbáljam.

(#53659) Mágus2 válasza Xero (#53658) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Pedig Trabantot vezetni és meghalni... utána nem érdemes élni :P , mindet tud, amit egy autónak tudnia kell, megy, kanyarodik, tolat, világít, dudál -a fűtést még tanulja, de ha 30 év alatt nem tanulta meg, félek már nem fog sikerülni. ;]

(#53660) neduddki válasza Mágus2 (#53656) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ez a lista a vizgas liasta, ennyoser meghuztk a jogsdiert???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#53661) Mágus2 válasza neduddki (#53660) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A hivatalos fabia 1.2 htp, ez a lista, azoknak az autóknak(volt több motor is) a listája amiket előtte vezettem. :B

[ Szerkesztve ]

(#53662) Xero válasza neduddki (#53660) üzenetére


Xero
nagyúr

Jajdegonosz. ;]

(#53663) giigz válasza aero. (#53652) üzenetére


giigz
veterán

Akkor tudom kiről van szó, majdnem én is hozzá mentem, de végül egy Golfot választottam 2.0 PDTDI-vel 140 paci 320 Nm :)

(#53650) Qru: Nekünk is így volt, pedig a kocsi röhögve bírta volna a klímázást, de akkor sem lehetett bekapcsolni. Rólunk folyt a víz, az oktató meg csak ott lazán ült farmerban egy izzadtságcsepp nélkül :D Akkor azt hiszem 41 fok is volt, de az biztos, hogy 38 fölött. Majd belesültünk az autóba...

[ Szerkesztve ]

(#53664) Bdanyy válasza Qru (#53650) üzenetére


Bdanyy
addikt

én octavia, 1.6 de a 75 lovas, 400k körül volt már, klímat nem nagyon bírta :)
lehet ezért nem akarok kis szívót :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#53665) MunezXBK válasza Bdanyy (#53664) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Buzuki swift, 18 éve. :))

(#53666) Qru válasza giigz (#53663) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sóherek. :(

Bdanyy: Jó az, kell rá akasztani egy turbót és meg van oldva.

#nincsbennetarcsi

(#53667) Alvin_ti4200 válasza Qru (#53650) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Chevrolet Aveo 1.4 klímázni nem lehetett nyár közepén és dohányzott a megkérdezésem nélkül. Kuplung szétgyilkolva, váltó picit ragadt.

(#53668) Qru válasza Alvin_ti4200 (#53667) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:Y Ezek után nem csodálom, hogy mindet elvezetsz aminek 4 kerke van. :D

#nincsbennetarcsi

(#53669) Alvin_ti4200 válasza Qru (#53668) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mindennek megvan az előnye az fix :D

(#53670) Rambovits válasza Qru (#53650) üzenetére


Rambovits
senior tag

Nálunk még törölközőt is rakott a valagunk alá... nehogy összeizzadjuk az ülést.. Szóval alap volt, hogy amikor már rövigatyába lehetett járni, akkor klímázni is kellett... és csodálkozott, amikor 11 litert evett a seat városba ;]

#53667: Nálunk műszaki progbléma nem nagyon volt, 2 éves autónál azért nem is illik :D Viszont nem nagyon volt már rajta ép elem. volt az oktatóm, és valamiért mániája volt, hogy lehetetlen helyekre akart beállni mindig. Padkán átugratunk, kiállni nem bírunk, nem gond.. befééééér! :Y Azóta láttam párszor a kocsit, csomagtérajtó gyűrve, motorháztető gyűrve, bal oldala meghúzva... Voltak nála nagy sztorik :)

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#53671) giigz válasza Rambovits (#53670) üzenetére


giigz
veterán

Mi is vittünk mindig törölközőt magunk alá :DDD

(#53672) Dr.Zoo válasza MunezXBK (#53665) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Peugeot 1,9 D 2002-ben. (asszem 405?)
Kombi, lomha. :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#53673) _NCT


_NCT
őstag

Ma mentem edzes utan a kocsihoz es latom a kilincsre valaki raragasztott egy kerek matricat, ket fele volt osztva, narancs alapon egy F betu, fekete alapon egy G betu. Ez mi a toszom lenne?? Sajna nem fenykepeztem le,hanem leszedtem rola kapasbol. Remelem nem lopasra jeloltek meg :P

(#53674) TaaT válasza zoo8800 (#53657) üzenetére


TaaT
veterán

Fura, haveré nem rezgett, ott vmi problem lehetett a tiédben. :U

Give them hell Ukraine!

(#53675) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Egyébként a Volvo-s topikban rendesen rám hozták a frászt a Peugeot-féle 1.6 HDI motorral szerelt S40-nel kapcsolatban. Találtunk egy elég jó állapotban lévő példányt (a friss motorolaj fekete benne, erről is megoszlottak a vélemények, hogy jó-e vagy sem; gázadásra átlátszó színű gáz jött ki a kipufogón by the way), de a 156 ezer km miatt rögtön jöttek a vezérléscsere, lendkerék, részecskeszűrő és társai témák. Nem tudom, mennyire egyezik meg az utolsó szögig ez a motor minden járulékos alkatrészével együtt a Mazda 3 1.6-os dízelével, az eredeti Peugeot 1.6 HDI-vel, illetve a Ford-féle 1.6 TDci-vel, de utóbbiról szólt ugye Novoth Tibi Totalcaros borzasztó cikke. Van itt 200 ezer km feletti futású 1.6 HDI tulaj, hogy teljesen eltántorítson? :D Budapesten járok amúgy 18-20 km-es szakaszokat (egyet oda, egyet vissza, munkába járás), 50-70 km/h-s szakaszok (arány 70-30%). Persze vehetnék kicsit olcsóbban 1.4-es Octavia-t jóval fiatalabbat, de az racionális lenne, ami félek, rövidtávú eladásban csúcsosodna ki :( :))

(#53676) Rambovits válasza _NCT (#53673) üzenetére


Rambovits
senior tag

Kimaradt az "A" betű.. :D

Amúgy nem tudom az FG mit jelölhet.. Famil Guy, Fixed Gear.. Fat Guy/Girl :D

De mindenestre jól tetted, hogy leszedted róla, tényleg ki tudja ki és miárt rakhatta oda :S

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#53677) _NCT válasza Rambovits (#53676) üzenetére


_NCT
őstag

Kabbe :DDD

Picit sajnalom ilyenkor, h nem lattam ki volt, sziveseb odamentem volna megkerdezni tole, h mi az anyjat csinal.

[ Szerkesztve ]

(#53678) Bdanyy válasza giigz (#53671) üzenetére


Bdanyy
addikt

én ezt már el is felejtettem volna, ha nem említitek :D

Alvin_ti4200: lehet racionálisabb, de ha belefér én nem tudnék olyat venni ami nem tetszik egyáltalán

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#53679) Laraxior


Laraxior
titán

Ilyen melegben mennyire ajánlatos autót mosni? Szélvédő nem allergiás a hideg-melegre? :D Mert mintha az üveg repedne az ilyen hőhatásnak úgy tudom.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#53680) zoo8800 válasza TaaT (#53674) üzenetére


zoo8800
veterán

3. fokozat se mindig volt, vagyis volt ott hiba bőven :))

amargo
Én tavasszal tanultam.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#53681) amargo


amargo
addikt

Mindenki nyáron tanult vezetni?
Én direkt télen mentem.. nem ért meglepetésként az első hó, az első felfutás, a megcsúszások.

(#53682) Snooker: Nálam konkrétan a rutinom napján esett le akkor az első hó (10cm<) és reggel 7-re mentem vizsgázni, még a pálya is tiszta hó volt.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#53682) Snooker válasza amargo (#53681) üzenetére


Snooker
senior tag

Én is télen tanultam, igaz annyira nagy havazások nem voltak mikor vezettem. Amikor nagyobb havazás volt és menni kellett, akkor már a jogsim megvolt.

(#53683) aphra2 válasza neduddki (#53654) üzenetére


aphra2
aktív tag

Helo helo, hátrább az agarakkal , oktató autó skoda 120 , egyébként meg S51 N-es simson, és ETZ 250 rulez , természtesen 89 előtt :K ... :D

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#53684) Qru válasza Alvin_ti4200 (#53675) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha ilyen kicsi távokat mész akkor inkább szívó benyóst vennék. Az a baj, hogy nem ismert ennek az előélete, lehet tekert órás és holnap ráköltesz fél millát lazán lehet tényleg jó verda és csak később (pl 15k km múlva) kell fél millát ráköltned. De egy biztos, hogy rá kell költened, és nem keveset.

Szubjekítv vélemény de dízelt csak akkor érdemes vanni ha újként veszed, sokat mész vele és eladod 156k km-el mielőtt jönne a szopó utca 23...

#nincsbennetarcsi

(#53685) Kickass válasza Laraxior (#53679) üzenetére


Kickass
őstag

árnyékban, esti órákban vagy kora reggel
nekem pont most repedt be emiatt a szélvédőm, igaz nem mostam, de felhevült szélvédő+öntözőrendszerrel szemben állni nem volt nyerő ötlet :((( :(((

(#53686) Xero válasza amargo (#53681) üzenetére


Xero
nagyúr

Szintén ősz vége - tél eleje.

(#53687) TaaT válasza Laraxior (#53679) üzenetére


TaaT
veterán

Bármikor lehet, csak előtte hideg vízzel vissza kell hűteni a karosszériát mert különben gyorsan rászárad a cucc. :)

Give them hell Ukraine!

(#53688) Balupapa válasza giigz (#53623) üzenetére


Balupapa
senior tag

" de nem kockáztathattam meg, hogy esetleg elromoljon a turbo, vagy bármi más finomság :)"

:O :O :O :O
Egy ilyen uj turbo 80-100k. hatalmas kockázat. Ha ne adj isten véletlen lefotoznak egy kis sebességtullépés (vagy barmi mas ) miatt és kapsz egy 90k-s csekket, mit csinalsz?

#53689) Qru: own3d :C

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#53689) Qru válasza Balupapa (#53688) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ledolgozza. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#53690) Rambovits válasza amargo (#53681) üzenetére


Rambovits
senior tag

Télen kezdtem, márciusban vizsgáztam... Mint mondtam, amint rövidgatya volt, már ment a klíma.. 18-20 fokban is :D Megjött a jogsim március 14-én, 17-én leesett a hó és az ónos eső... 2007 :)
Szóval én hiába tanultam télen vezetni, azt, hogy milyen havon-jégen menni, magam tapasztaltam meg :)

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#53691) giigz válasza Balupapa (#53688) üzenetére


giigz
veterán

Most őszintén. Ha olyan autót akarsz, amire a továbbiakban nem szeretnéd, hogy a "zsebpénzed" teljes része rámenjen, akkor egy 15 éves turbódénes autót, vagy egy 15 éves szívóbenzin autót veszel?

(#53692) Rambovits válasza giigz (#53691) üzenetére


Rambovits
senior tag

Ha nem akarsz rá költeni, akkor egy ilyet veszel... csajoknak is bejön, simán ráfér 2 szatyor saláta, meg egy csomag pelenka... :D Metálpiros színével, és gyönyörű áramvonalas kialakításával, csak úgy vonzza a szemeket... Hangja egyedi, akárcsak a megjelenése.

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#53693) TaaT válasza giigz (#53691) üzenetére


TaaT
veterán

Mind2ből ki lehet fogni szopórollert :)

Give them hell Ukraine!

(#53694) giigz válasza TaaT (#53693) üzenetére


giigz
veterán

De nem 50-50 arányban :)

(#53695) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Értem, tehát felejtsem el az 1.6D-t...amúgy leinformálható az előélete. Vehettek volna több benzines S40-et anno, grr..

(#53696) Balupapa válasza giigz (#53691) üzenetére


Balupapa
senior tag

keresnék egy megkíméltnek tűnő kölföldi késői 3as golf 90es tdi-t :)) :R
apró hozzá minden, alkatrész van dögivel, faék, no vg turbo no kettostomegu.

_-=*WheelWhores*=-_

(#53697) giigz válasza Balupapa (#53696) üzenetére


giigz
veterán

Ja, de ott törésteszt 0, kényelem 0 :D ;]

(#53698) Mágus2 válasza giigz (#53697) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

[link] Nem hinném, hogy a g3 ettől rosszabb. :U

[ Szerkesztve ]

(#53699) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Meghoztam az autót, 33k lett a számla, ebben 25k-s anyagköltség (egy pár rugó). A szoftverfrissítés (alapjárat potyogás miatt) és az első gumik centrírozása grátisz... ahhoz képest, hogy kb. ennyiért trélereztek volna el 3km-t a város határából, nem rossz. Remélem jó is lett.

Napipara: háromszor parkoltam ki-be mert valami füstszerű dőlt a kocsi alól, agybaj egyből, erre kiderült, hogy a maxon pörgő motorhűtés (vagy mi, valami ventillátor, néha beindul különböző fokozatokban) verte fel a port a parkolóban :DDD Csak úgy szállt a kocsi körül, mintha David Copperfield akarta volna épp eltüntetni a céltárgyat.

(#53658) Xero: a 2T trabant külön fogalom :D én is imádom az illatát a mai napig, 18 évig volt az autónk, azon tanultam meg vezetni, soha nem felejtem el... aztán amikor meglett a corsa, pár hétig vezettem azt, majd valamiért vezetni kellett a trabit is... akkor lett halálfélelmem, hogy ez nem elég, hogy nem megy, de ha elindul, akkor meg nem áll meg. Az egy más dimenzió, egy teljesen más kor.

[ Szerkesztve ]

(#53700) giigz válasza Mágus2 (#53698) üzenetére


giigz
veterán

Ez kimagaslóan jó eredmény, 12/16 frontálisan, 16/16 oldalról. Ehhez képest a G3 papír.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.