Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#65551) ZsoltG60 válasza föccer (#65548) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Köszi nagy nehezen én is ki tudtam találni mennyit mutat :R
bár azt kétlem , hogy a leolvasó bele fog mászni az aknába és nekiáll fényképezgetni.
Tavaly is levette az akna tetejét volt nála valami speciális célszerszám nagyítóval a végén..és mégsem jött össze neki.

macilaci78

Vizet nem iszok :D

Lumia 950XL

(#65552) AndrewBlase válasza r.levente75 (#65550) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nálunk 3 év után cserélik (az más kérdés, hoy nem újra, hanem csak "hitelesített" példányra), és nem saját tulajdon az óra, hanem a vízműé. :U

Miért mindig én???

(#65553) macilaci78 válasza ZsoltG60 (#65551) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hallottam már olyanról, hogy a leolvasó szelfibottal megy leolvasni.
Letolja az aknába a telót, a képernyőt nézve nagyjából betájol, kattint és kész.
Amúgy meg az apja kaszált, ha szabványos mérőhelyed van, akkor oldja meg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65554) Met válasza macilaci78 (#65553) üzenetére


Met
Topikgazda

Nálunk egy hosszú botot visz, a végén nagyító, kislámpa és még valami rongy szerűség amivel letörli ha koszos.
Teljesen korrekt, én sem szívesen másztam le.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#65555) Blackmate


Blackmate
senior tag

23 m2-en 5cm vastagságban esztrich beton lett lerakva egy alagsori pince részben. Kellemes 20 fok, semmi erős napsütés és szél. Ilyenkor is kell locsolni a betont?

(#65556) föccer válasza Blackmate (#65555) üzenetére


föccer
nagyúr

Vagy takarni. Ha 90% feletti a relatív páratartalom, akkor feleséleges

A lényeg, hogy ne száradjon ki. Mindegy, hogy milyen módszerrel.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#65557) Csabroncka válasza Gabesz87 (#65517) üzenetére


Csabroncka
addikt

Gabesz az a csillár nagyon túlárazott és nem tudod cserélni a ledeket - tehát idővel és használat mértékétől függően kuka!

Ezt a weboldalt nézd át 10/10-es minőségben, korrektségben és szállításban!

"in medias res"

(#65558) Blackmate válasza föccer (#65556) üzenetére


Blackmate
senior tag

Viszont ha takarom, akkor nem fognak jobban nedvesedni az oldalfalak?
Honnan látom, hogy "kívánja" még a vizet?

Mi a véleményed a betonlakk-ról?

Ezt fel lehet hordani a teljes 28 napos száradást követően?

(#65559) föccer válasza Blackmate (#65558) üzenetére


föccer
nagyúr

Elvileg raktál a beton alá/köré PE fóliát,szóval nem bántja az a falakat. Ha meg mégis, akkor időval kiszárad az is. Ennyi betonból max 15-20 liter vizet vehet fel a fal, az meg kb picsafüst.

Ha nem szárad ki a felülete, hanem nedves marad. Nem kell állnia rajta a víznek, csak mindig legyen nedves. Ezért "elég" fóliával gondosan letakarni.

Nem ismerem ezt a betonlakkot, én a betonnal foglalkozom, nem a rákerülő anyaggal. A beton csak agresszív szárítás hatására veszíti el teljesen a nedvességtartalmát. Idővel beáll egy egyensúlyi állapot a beton és a környezetének a nedvességtartalma között.

A 28 nap amiről többen hallottak a betonnal kapcsolatban az nem a beton száradása (van, hogy 28 napig víz alatt tartjuk a próbatesteket, akkor mégis hogy száradna ki? :DDD), hanem a szabvány által előírt minősítő kora a betonnak. Tehát alapesetben 28 napos korában vizsgáljuk a betonokat. (a legújabb kiadása a beton szabványnak megengedi az ettől való eltérést, de alapesetben 28 nap)

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#65560) ALI_G válasza föccer (#65462) üzenetére


ALI_G
veterán

'talaltam' cementet a szomszedban, epitkezesi hulladek (bontatlan duna drava cement :D). Holnap nekilatok. Azert koszonom a felajanlast :)
Hany napig takarjam/locsoljam miellott rarakom a homokot es a terkovet?

(#65561) föccer válasza ALI_G (#65560) üzenetére


föccer
nagyúr

Elég pár nap, max 1 hét. Nem lőnek vele nyulat.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#65562) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Nem tudom jó-e a topik, de leírom a "gondomat".
A ház mellé szeretnék építeni egy garázst, amit egy terasszal kötnék össze a házzal. Kb 180 magas lenne a terasz, mert a teraszajtók már megvannak a szobán (nem én raktam oda, így vettük). Első verzióban a terasz kb 12 nm lenne, és mellé menne a garázs sima tetővel. A másik verzióban a garázs közelebb kerülne a házhoz és a teteje maga lenne a terasz. Ezesetben csak egy kilépőt csinálnánk pár lépcsőfokkal ami kiküszöböli a teraszajtó és a garázs teteje közti magasságkülönbséget. Mennyivel lenne drágább a garázs ha a tető nem "sima", hanem födémes, járható tető lenne? Persze csak nagyjából, nem pontos összegekre gondolok.
Köszi

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#65563) macilaci78 válasza föccer (#65559) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Idővel beáll egy egyensúlyi állapot a beton és a környezetének a nedvességtartalma között. - erről akartam veled beszélgetni! :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65564) föccer válasza macilaci78 (#65563) üzenetére


föccer
nagyúr

Hivj fel. Kb 10-11 kozott elerheto vagyok.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#65565) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,
Keresek egy eszkozt ami nem tudom letezik e, es ha igen hogy hivjak.
Olyanra lenne szuksekem mint egy furoszar (tehat furoval hasznalnam), csak furas helyett csiszolni, polirozni lehetne vele femhenger belso oldalat. Magyarul egy merev hurka finom csiszolopapirbol. 11-11.5mm atmero lenne az idealis. Letezik ilyen? Koszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#65566) molnartibor válasza DNReNTi (#65565) üzenetére


molnartibor
tag

Dörzsár nem elég neked? mennyire kell finom felület?

(#65567) Gabesz87 válasza Csabroncka (#65557) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ebben igazad van, nem gondoltam erre. Köszönöm, átnézem az odlalt. Mondjuk tegnap este átfutottam, de nem nagyon találtam nekem tetsző lámpatestet itt. Mindenképp "falra simuló" kéne, mint a jelenlegi, mert a lámpa mellett nem sokkal fel lesz függesztve a projektor. Hülyén nézne ki, ha közvetlenül a lámpa mellett lenne, bár a vezetéket majd emiatt arrébb is fogom rakatni kicsit. És az a jó még a mostaniban, hogy forgathatók a karjai. Ilyesmit szeretnénk most is, és ugyanígy min. 6 izzóval. A végén még veszünk egy ugyanilyet :D

(#65537) macilaci78
Az nem rossz, és milyen izzóid vannak, ha megkérdezhetem? Ill. milyen lámpád? :D

Na de nem offolok ide többet, átmegyek a szaktopicba. Köszönöm a segítségeket.

[ Szerkesztve ]

(#65568) DNReNTi válasza molnartibor (#65566) üzenetére


DNReNTi
őstag

Hat ez mondjuk lehet tulzas egy egyszeri munkara. :D Egyebkent nem kell tokeletes polir felulet, eleg ha nem sorjas es ±0.1-0.2mm pontos. Kozben amugy talaltam csiszolo / gravirozo szarakat, lehet az lesz a megoldas. Meg nezelodok.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#65569) Met válasza DNReNTi (#65568) üzenetére


Met
Topikgazda

Csak polírozni akarod vagy méretre kell csiszolni?

Ha csak polír kell akkor fogsz egy tampont, rádugod valami vékony fúrószárra vagy valamire, kis polírpaszta és kész.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#65570) DNReNTi válasza Met (#65569) üzenetére


DNReNTi
őstag

A belso furat mereten kellene kicsit alakitani, kb+ 0.1-2mm-re lenne szukseg, ezt az oldalvastagsag meg vidaman elbirja es a celnak is tokeletesen megfelelne. Ezert gondoltam valami finom csiszolo szarra* amivel otthon magam is le tudok daralni a falvastagsagbol. A polirozos otlet meg hatalmas, ki fogom probalni, koszi!
*nincs ekezetem.. nem kula na. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#65571) Met válasza DNReNTi (#65570) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor csapos Lamellás csiszoló-ból keress megfelelő átmérőt.

Ötvös ismerős mesélte régen, hogy amikor nők dolgoztak nála zsákszámra vette a tampont (a nőknek is), kiment az Apeh-ből egy faszi hogy mi ez a sok tampon, minek kell egy ötvösnek. Az meg szépen megmutatta hogy lehet egy gyűrű belsejét polírozni vele:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#65572) eszmilan válasza JoolsNOS (#65562) üzenetére


eszmilan
tag

200 ezer Ft.

(#65573) Chaser válasza DNReNTi (#65570) üzenetére


Chaser
titán

sza'rra v szaarra de a nem kula na csillagozás se rossz ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65574) macilaci78 válasza Gabesz87 (#65567) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A fórumtárs nagyon szép munkákat ad ki a kezéből a kovácsolt vas kategóriában. Vannak csillárjai is, a mennyezethez simuló fazonból is.

Nekem V-Tac ledek vannak otthon, E27 15W, E14 6W, 2700K, 4000K vegyesen, illetve két Eglo.
A V-Tac megítélése megosztja a szaktopik lakóit, én elégedett vagyok. Philips, Canyon, Osram, stb márkás dolgokat érdemes nézni, ha biztosra akarsz menni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65575) macilaci78 válasza Met (#65571) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezzel nem lesz méretpontos, illetve kérdés, milyen hosszú az a cső.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65576) ALI_G válasza föccer (#65561) üzenetére


ALI_G
veterán

:R

(#65577) DNReNTi válasza Met (#65571) üzenetére


DNReNTi
őstag

Igen igen, valami ilyesmi lesz a megoldas, vagy lehet a henger formaju a lamellas helyett, az talan kicsivel "precizebb", de nem kell itt CNC maras szintu precizioban gondolkozni. Koszi!

(#65575) macilaci78
A furat melysege kb 10-12 cm.
Neked nem ismeretlen a terep egyebkent: az S24 aludugattyurol van szo. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#65578) macilaci78 válasza DNReNTi (#65577) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy esztergályossal beszélnék. De lehet, menne ez sajtolással is: egy adott méretű kúpot préselsz át rajta.
Minek neked bore up henger egy springbe? :D Miért nem jó a gumitömítés?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65579) DNReNTi válasza macilaci78 (#65578) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nem henger, dugattyu. :DDD Hengerrel nem kokanyolnek igy. Az uj rugo atmeroje 11.5mm, es ennyi a dugattyu furat atmeroje is, tehat eleg passzos. Tegnap mar felcsiszoltam annyira furo + csiszolopapir komboval, hogy mar mukodik, de sztem meg egy 0.1 mm kell neki, hogy kenyelmes legyen. De azt mar jobban szeretnem valami "celszerszammal" megoldani.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#65580) macilaci78 válasza DNReNTi (#65579) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Állványos fúró és 12 mm-es fúrószár. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65581) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Kerítésről kellene a léceket leszedni, amik kapupántcsavarral vannak megfogatva. Na most ugyebár a sok éves festés hatására a csavar kiálló menetén illetve anyán festékréteg rakódott le, ami nem is lenne baj mert az ütvecsavarozónak meg se kottyan(na) ha a csavar nem forogna el.

Szerintetek létezik olyan fogó, szerszám egyéb dolog amivel a csavar fejét le lehetne szorítani hogy ne forogjon el? Mert alapjába véve egy hangyafasznyit mindegyik anya csavar elmozdul, de sajnos annyit nem hogy egy villáskulcs beférjen a léc meg a csavar feje közé.

Köszönöm! :R

iPhone 13 Pro Max

(#65582) ThodEE válasza jozsi252 (#65581) üzenetére


ThodEE
őstag

Mi a flexet vettük elő :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#65583) DNReNTi válasza macilaci78 (#65580) üzenetére


DNReNTi
őstag

Kicsit vad :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#65584) BullZeye válasza BullZeye (#65538) üzenetére


BullZeye
veterán

Párom kolléganője mondta, hogy tud hozni ipari sósavat, ezzel valakinek tapasztalat? :D
Vajon a vízkő mellett mást is megesz? Féljek a használatától? Pontos specifikációkat nem tudok, csak hogy ismerőse konyhán dolgozik, és ott használják.

(#65585) Met válasza BullZeye (#65584) üzenetére


Met
Topikgazda

Szétmarni nem fogja, viszont a zománcot lehet kicsit megmarja, ami egy új kádnál gáz lenne de ennek kb. mindegy. :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#65586) eszmilan válasza BullZeye (#65584) üzenetére


eszmilan
tag

Olyan lesz, mint a smirgli.

(#65587) macilaci78 válasza jozsi252 (#65581) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vízpumpa-fogóval, csőfogóval rá tudtam fogni a kapupántcsavar fejére. Lehet, két ember kell a kerítés két oldalára. A csavar feje nem lesz szép, szóval cserés lesz.
A másik lehetőség, hogy nem lazítod az anyám szorítod és elszakad a csavar. Ha már ütve csavarozónak meg se kottyan.
És igen, a flex is valid tipp, 1 mm vékony koronggal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65588) DoItYourself válasza jozsi252 (#65581) üzenetére


DoItYourself
addikt

Kisebb csőfogóval fogtam meg a csavarfejet, szemből, oldalról ahogy tudtam, hogy ne forogjon el.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#65589) #33253120 válasza Met (#65528) üzenetére


#33253120
törölt tag

Kádfestő volt anno majdnem 20 éve a seregben az egyik felettesem.
Ő mesélte azt, hogy mire rendesen kitakarítják a kádat ahhoz, hogy el lehessen egyáltalán kezdeni a festésre való előkészülést már az esetek felében szükségtelené válik a festés. :)

(#65590) napocska2 válasza BullZeye (#65584) üzenetére


napocska2
senior tag

A drasztikus vegyszeres beavatkozás előtt próbáljátok meg a klasszikus súrolóport. Hagyományos kádaknál szerintem csodákra képes és ha nem válik be, akkor sem tesz kárt, max tiszta lesz. Ajánlom mellé a 100 Ft-os boltokban kapható dörzsilapot, ami hasonló a mosogatószivacs dörzsi oldalához. A csodaszivacs itt nem fog segíteni, csak elkopik.

(#65591) BullZeye válasza napocska2 (#65590) üzenetére


BullZeye
veterán

Értem, majd fokozatosan haladunk, ha ezek nem segítenek, akkor háztartási sósav, majd ipari, aztán kádfestés.

(#65589) T_chris
Azt nem mesélte, hogy mivel kezelik a kádat festés előtt? Lecsiszolták vagy valamivel megtakarították?

(#65592) DoItYourself válasza BullZeye (#65591) üzenetére


DoItYourself
addikt

Párszor már mondtuk, hogy sósavval csak lemaratod a még megmaradt zománcot róla, smirgli lesz a felülete, amire még jobban tapadni fog a retek.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#65593) r.levente75 válasza BullZeye (#65591) üzenetére


r.levente75
addikt

Savazzák és csiszolják mázolás előtt

(#65594) fasyrt válasza DoItYourself (#65592) üzenetére


fasyrt
őstag

Meg az uj festek. :)

(#65595) jozsi252 válasza macilaci78 (#65587) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszönöm a segítségeteket!

Próbáltunk csőfogót, akkor csavarhúzóval megfeszítettük a csavar fejét, a deszkát magát, de nehéz ügy lesz. Flexelni nem akarnék mert vannak olyanok amik meg sem moccannak, így a fémbe is tuti belevágnánk.

Az a baj a csavar szorítással hogy előbb nyalja el a menetet minthogy eltörjön, legalábbis az esetek nagy részében.

De lehet hogy azzal próbálkozok még hogy flexre rá drótkorong és a szabadon lévő csavar menetéről a festéket leszedem, aztán úgy könnyebben lejön az anya.

iPhone 13 Pro Max

(#65596) realist válasza r.levente75 (#65464) üzenetére


realist
őstag

A kép sajnos csak most, pár napig napfényben nem voltam "fal közelben" :D

Csak egy loggia, nincs szigetelve.

[kép]
[kép]

(#65597) philoxenia válasza jozsi252 (#65595) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hidegvágóval le lehet ütni a fejet, ha nem kell a csavar se és a deszka sem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#65598) r.levente75 válasza realist (#65596) üzenetére


r.levente75
addikt

Úgy látom nem pattog, ha szerncséd van akkor kültéri anyag van rajta. Ha nem le kell szedni.
Ha azt szeretnéd,,hogy sima legyen, eltűnjenek a lyukak, akkor át kell glettelni kétszer.
Sorrend
Ha kell kaparás
Lesöpröd a falat
Mélyalapozás falfixel max 1:1 higításban hengerrel, ecsettel
Glettelés pekston kültéri glettel,
Második glettelés ua
Mélyalapozás ua
Homlokzatfestékkel első rtg hosszabb szőrű nagy hengerrel, széleken kishenger ecset.
Homlokzatfestékkel második rtg

Homlokzatfesték típus sok van, én a Spektrát javaslom, kiadós jól takar jól szinezhető,stb.

[ Szerkesztve ]

(#65599) ALI_G


ALI_G
veterán

Megjott a napvitorla, vettem rogzitest, de meg nem jeloltem ki veglegesre hogy rogzitem.
Ez vizallo, de nem tudom mennyire viharallo. Mire figyeljek rogzitesnel?
Legyen annyira feszes mint egy vitorla es kint hagyhatom őszig?

(#65600) Lipton válasza ALI_G (#65599) üzenetére


Lipton
őstag

Tavasszal kirakom, osszel beszedem. Neha meg kell huzni mert nyulik azert valamennyit. En meg szoktam fesziteni teljesen kulonben rangatja a szel jobban. Kisszemu lanccal van megcsinalva igy konnyen beljebb lehet akasztani par szemmel ha szukseges.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.