Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#65951) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Csaó.

Tud valaki ajánlani alumínium elektromos redőnyt, jó minőségű de azért legyen jó vétel. (kereskedelemben dolgozok, nálunk is van sok jó minőségű cucc amit emberi áron lehet megvenni és nem csak a 2-3xors csúcsminőséget.
Melyik márka amivel esetleg van tapasztalatotok?

Illetve nyílászárókkal kapcsolatban ugyan ez a kérdésem.
Marshall ablak szimpatikus, de nem tudom mennyire magasak az áraik.

Egy új házhoz kellenének ezek, Színezett és valami modern ablak keretet szeretnék, műanyag de viszonylag fém hatású. Esetleg kívül alu burkolatos műanyag. 3 rétegű üvegezéssel.
Nem tudom redőnyből az áthidalós vagy a szigetelésbe építhető lenne e jobb.

Remélem értelmesen írtam le amit akartam mondani :D

Őket ismeri valaki ?

Köszönöm

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#65952) pjen válasza Zirowe (#65924) üzenetére


pjen
félisten

Nekem vagy 10 éve van motorizált műanyag redőnyöm,ha nem autómata,hanem mint én nyomok egy gombot,hogy menjen fel vagy le nincs azzal baj.

Kskokó:Az alu redőnyt és a motort nem muszály egyhelyen venni.Bauhausban a komplett motorizálás kijön kb 30K ból.Motor.kapcsoló vagy nyomó,rúd,csapágy és akasztó.Persze függ a redőny tömegétől.nehezebbhez drágább,erősebb motor kell.

[ Szerkesztve ]

(#65953) DoItYourself válasza Kiskokó (#65951) üzenetére


DoItYourself
addikt

Schüco, Kömmerling, Rehau hirtelen ezek a márkák ugrottak be. A kereskedők sok török, lengyel stb. eredetű profilt árulnak saját fantázianév alatt. Ezek is lehetnek jók, de érdemes figyelni, némelyikben még rendes acélmerevítés sincs.
Van egy vagy kétoldalt fóliázott profil, most már nem csak faerezettel, hanem mindenféle színben, pl. szálcsiszolt mintázattal is.
Redőnydobozból olyat válassz, ami utólag is könnyen hozzáférhető, egy esetleges szervízelés alkalmából.
Ha megvannak a kb. méretek, nyitásirányok kérj ajánlatot pár helyről, redőnnyel együtt.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#65954) zsolt0638 válasza macilaci78 (#65926) üzenetére


zsolt0638
tag

Hogy kicsit én is belevau...😉
A műanyagot nem a megszorulás miatt nem motorizáljuk, ha megszorul akkor az már régen rossz, hanem mert a lécek egymáshoz képest el tudnak csúszni és mikor lefelé menne akkor elakad amit persze a motor nem vesz észre és tekeri a tengelyt tovább, innentől a műanyag betét egy része kuka. Ezen segít a már megnevezett arriter ami lécek elcsúszását hivatott megakadályozni.
A megakadt, megszorult redőnyt az alap motorok nem veszik észre, még a bau....-ban vett olcsók sem! Van viszont akadályérzékelős motor, ugye várható hogy nem olcsóbb mint a sima?
Visszatérve Zinowe kiinduló kérdésére, az ott látható árak nagyon alap árak. Ha műanyag betét lenne akkor csak 55mm.-es maxi léc esetén maradhatna a gyári vas lefutó, aminek az ára ennyiből nem jön ki, a feltüntetett 10 pénz mininél 37 mm. lehet érvényes, szűken, munkadíj nélkül. Alu betétnél mindenképpen lefutó és tengelycsere szükséges, sőt a motorhoz mindenképp fémtengely kell aminek átmérője alunál 40mm. maxi műanyagnál 60mm. 60-as tengelybe 60-as motor kell ami drágább. A félinformációkkal rendelkezők számára leírom nincs a 40-es motorhoz 60-as menesztő. További infó, kiképzés, tanfolyam kizárólag pénzért, privátban! 😉
Az úttörő ahol tud segít!

[ Szerkesztve ]

(#65955) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok,

kicsit inkább háztartási gép topic, de gondolom itt hátha nagyobb tapasztalat van vele:
Gőztisztítónak van értelme otthonra, ha a járólapot és a csempéket szeretném vele tisztítani? Igaz, mivel csak 51 nm a lakás, így túl nagy felület nem lenne (ezért vásárlás helyett gondolkozom a bérlésen is), de gondolkoztam azon, hogy most a villanyszerelés/festés után végig kellene menni ezeken a részeken vele, gondolom a tűzhely körüli zsíros lerakódásokat is jobban oldaná a csempéről, mint a szivacs+valamilyen szer kombináció, nem?
Valaki használt már ilyet/szokott használni?
Laminált padló takarítható vele?

(#65956) BullZeye válasza adalbert1 (#65955) üzenetére


BullZeye
veterán

2 hete vettünk Karcher SC1-t premium+floor kitet, járólap, csempe, fuga tisztításra elsősporban. Na ezekre sajnos jobb a vegyszer.
Zsír és egyéb dolgok oldására kiváló, így meg nem bántuk, viszont a fugát nagyjából annyi idő alatt szedi ki, mintha simán víz+körömkefét használtam volna. Vegyszerrel értelemszerűen sokkal sokkal gyorsabban végeznénk (fogunk is).
Nem rossz dolog, nehezen elérhető dolgokat simán kitakarítja (tűzhely pl), viszont csodát nem szabad várni tőle.

(#65957) pjen válasza zsolt0638 (#65954) üzenetére


pjen
félisten

Hogy egy kicsit én is.Az alu lécek arriter nélkül ugyanúgy elcsúsznak mint a műanyag.Az elcsúszás általában szerelési hiba,a rúd nem áll vizszintesen.Ezért írtam,hogy kézi vezérléssel kell használnivagy a lefutót amennyire lehet közel engedni a rúdhoz,hogy ne legyen hely a szétcsúszásnak.

(#65958) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Koszonom a sok valaszt. :)
Kozben en is kezdek az alu fele hajlani, ha jol nezem a sultablazatot, 2,8kg/nm, az enm 2.7nm-et kihajtana egy 10nm 40mm motor.
Pl ez.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#65959) zsolt0638 válasza pjen (#65957) üzenetére


zsolt0638
tag

Alu betétet arriter nélkül csak a nagyon kontárok csinálnak. Az alu sokkal inkább hajlamos az elcsúszásra, ezért alapból arriterezzük, eszembe sem jutna anélkül. A rúd hivatalos neve tengely és ne legyen ferde, oda kell figyelni!

(#65960) Morris


Morris
veterán

Srácok, ytong-ot rá lehet rakni xps hőszigetelő táblára jarófelület céljából?
Erre a végén pedig menne a járólap.

(#65961) updog válasza Morris (#65960) üzenetére


updog
senior tag

Egyszer próbáltam járólap alá ytongot tenni, mert a helyiségben ahol járólapoztunk, volt egy "lépcső", és utána egy másfél m2-es terület ami ~6-7 centivel lejjebb volt. Nagyon rossz ötlet volt :) Nem járófelület megtartására való.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#65962) Morris válasza updog (#65961) üzenetére


Morris
veterán

Nem járnék rajta sztem soha, csak a felső fedetlen erkélyemre kellene.
Azt szigetelném körbe xps-el, erre menne az 5cm-es ytong. Rá a vízszigetelés és arra a járólap.

[ Szerkesztve ]

(#65963) macilaci78 válasza Morris (#65962) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Laikusként ezt így nem csinálnám. Ha picit is megmozdul, oda a vízszigetelésed, gondolom, a felső fedetlen erkélyed alatti helyiségnél ez számít.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65964) Morris válasza macilaci78 (#65963) üzenetére


Morris
veterán

Természetesen számít

(#65965) eszmilan válasza Morris (#65962) üzenetére


eszmilan
tag

Ez így jó, csak Ytong helyett beton legyen. Valami gyenge hálóval.

(#65966) Gabesz87 válasza Winner_hun (#65913) üzenetére


Gabesz87
addikt

Sajnos augusztusig be van táblázva, úgyhogy továbbra is keresek LED szalagos hangulatvilágítás kiépítésében jártas szakembert.

(#65967) Morris válasza eszmilan (#65965) üzenetére


Morris
veterán

Oks. Thx :R

(#65968) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tudtok segíteni a következőben: a mosogatónk "szifonján" (már ha ez szifon, mert nem az a szokványos kúpos gömbölyű cucc) alul van az a kis kupak, sapka. Ide kellene tömítés, mert a jelenlegi eléggé gallyra ment. Nem tudom, hogy az éveknek köszönhető, vagy annak, hogy némiképp megállhatott egy kis homok a szifon aljában, és ráöntöttem ezt a granulátumos tisztítót, és eléggé amorf, eldeformálódott lett a tömítés. Ez a felolvadt cucc megállt ott, és elég rendesen maró hatású is volt, éreztük a kezünkön picit. Szóval a kérdés, hogy meg tudjátok mondani, milyen tömítés kell oda? Mert az Obi-ban a "szaki" azt mondta, 6/4-est keressek (vagy 1 2/4). 3/2-est találtunk (ami matematikailag ugyanaz :D) de az nagy. Szóval fogalmam sincs akkor milyen kell ide. Meg hogy sima, vagy kúpos-e.

(#65969) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Termosztátos csaptelepnél a képen jelölt alkatrész tönkrement, de cikkszám alapján sehol sem találtam újat. :F

Valakinek lenne ötlete hol keressem még? (ebay, amazon, alit...már végignéztem)
:R

Ezek voltak bent egy házba , a műanyagokon lévő kis "pöckök" letörtek így elfordult és alig volt víznyomás.

[ Szerkesztve ]

Lumia 950XL

(#65970) Met válasza Gabesz87 (#65968) üzenetére


Met
Topikgazda

A kupakot nem vitted?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#65971) Met válasza ZsoltG60 (#65969) üzenetére


Met
Topikgazda

A lengyel hogy megy?:)[link]

De miért nem írsz a Kludinak?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#65972) Gabesz87 válasza Met (#65970) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hát azt nem sajnos. Gondoltam, majd csak tudják ott. Tévedtem.

(#65973) ZsoltG60 válasza Met (#65971) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Köszi :R :R most lett szétszedve a csaptelep. Amúgy mi a szerepe annak a kis rugós műanyagnak ? Ha az nincs bent nem is fog működni ?
Fordítóval megy a lengyel bár még nem néztem mennyi lenne a posta ide.
Külön gondolom a belsejét nem lehet megvenni... :F :F

Lumia 950XL

(#65974) pjen válasza zsolt0638 (#65959) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom hol melózol.Én csináltam redőnyt,nem össze szereltem, a Székely redőnynél,a Redexnél,a Redőny farmnál,VSZM nél húztam pár szál lécet,mindenhol rúdnak hívtuk,de nekem a tengely is kiváló.A műanyag léceket is lehet szétcsúszás mentesíteni,csak az esetleges léc csere nehézkesebb.Igaz nekem Szekszárdi léc van és nem hajlamos szétcsúszni,de ha egyenes a TENGELY akkor még a mini léc sem szokott szétcsúszni.És különben is írtam kézi működtetéshez ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#65975) Siriusb


Siriusb
veterán

(#65976) pjen válasza Gabesz87 (#65968) üzenetére


pjen
félisten

Most nem azért,de szerintem az a szifon rosszul van összerakva,annak a csőnek amibe az a szürke lefolyó cső megy rögtön a mosdó alatti függőleges csőben kéne lenni.Tehát a két fehér csövet fel kéne cserélni.Igy az előtt a szürke cső előtt nincs bűzelzáró.A kupakot valóban vidd magaddal.

(#65977) AndrewBlase válasza pjen (#65976) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Szerintem az mosó-/mosogatógép leeresztő cső, abban meg a szivattyúnál marad kis víz, tehát nincs ilyen szempontból jelentősége. Annak már inkább, hogy simán visszanyomja a szifonba is a mocskos vizet, tehát a szifon két oldalról is kapja az ívet, nem csoda, ha telemegy mocsokkal.

(#65975) Siriusb az maga a "dübel". ;)

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#65978) pjen válasza AndrewBlase (#65977) üzenetére


pjen
félisten

Enyémen minden esetre nem úgy van.Mondjuk elmész két hétre nyaralni,a szivattyúból elpárolog a víz,nem ind csak annyi,hogy fölötte eljön a szag.Kiveszik a mosogató gépet javítani?Hidd el,minden lefolyó és a csatorna közé tartozik egy bűz elzáró.Ha meg nézed az a két cső teljesen csere szabatos.

[ Szerkesztve ]

(#65979) AndrewBlase válasza pjen (#65978) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Egy szóval se mondtam, hogy nem csereszavatos a két darab. Azt se mondom, hogy ez így jó, ahogy van.

De, ha azt a lefolyó csatlakozó idomot kicseréli a felsőre, akkor meg tutira a mosogatóban fog kikötni a gép szennyvizének egy része, mert azon a rövid szakaszon biztos, hogy nem csak lefelé fog folyni a víz, hanem felfelé is, neadjisten nagyobb irammal, aztán meg "szemközt köpi" azt, aki éppen ott tevékenykedik.

Miért mindig én???

(#65980) macilaci78 válasza Siriusb (#65975) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kémiai dübel. Benyomod a lyukba, utána tolod a csavart, menetes szárad, megvárod, míg megköt, aztán ráakasztod a terhet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65981) pjen válasza AndrewBlase (#65979) üzenetére


pjen
félisten

Írd be a keresőbe:mosogató gép lefolyó bekötése,aztán kattints a képekre.Elég régóta van mosogató gépünk és még sosem köpött szemen.Szép nyugisan lefolyik a víz.

(#65982) AndrewBlase válasza pjen (#65981) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Igazat adnék Neked, ha a bekötőcső nem merőleges lenne eme idomon.

Az általad említett kulcsszavakra is olyan képek jönnek elő, amin valamilyen merőlegestől eltérő szögben csatlakozik az idom, tehát azon természetesen nincs esélye felfelé köpködnie (hacsak nincs dugulás a szifonban). ;]

De Te tudod, nekem nincs ilyen "úri mulatságom", hogy mosogatógép. :B

No offense!

OFF

Miért mindig én???

(#65983) pjen válasza AndrewBlase (#65982) üzenetére


pjen
félisten

Nekem nem kell,hogy Te igazat adj.Igazat ad nekem alkalom adtán a szag.Egyébként a mosogató gépben nem egy tűzoltó fecskendő van.Az úri mulatságról annyit,soha nem tudod olyan szépen elmosni például az üveg poharakat mint a gép.

[ Szerkesztve ]

(#65984) macilaci78 válasza pjen (#65983) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Sose voltak olyan vízkövesek a poharaim, mint a mosogatógépes albiban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65985) pjen válasza macilaci78 (#65984) üzenetére


pjen
félisten

Erre inkább most nem válaszolok.

(#65986) gordonfreemN válasza macilaci78 (#65932) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Azért csak belövöm a képet.
Kell a régi laminálttal egy próba összerakást/viselkedésvizsgálatot csinaljak vagy teljesen jó így?
Ez a 3mm.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#65987) Siriusb válasza macilaci78 (#65980) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszi!

(#65977) AndrewBlase
Kösz!

(#65988) zsolt0638 válasza pjen (#65974) üzenetére


zsolt0638
tag

Nem melózom sehol, én csak megveszem a kész terméket és felszerelem. Székelyt, redexet ismerem, VSZM az a vághi?
Persze régen én is műhelyeztem de ma már nem kell hálisten!
Ja a szekszárdi az külön kategória 😊

[ Szerkesztve ]

(#65989) emitter


emitter
őstag

Sziasztok!

Vízszereléshez értők segítségét kérném :)
Egy mosogatógépet kellene bekötnöm. Amit tudok róla a leírása alapján:
- bejövő vízcső: 3/4"
- kimenő szennyvíz cső: 7/8" (belső átmérő)

A rendelkezésre álló csövek (meglévő mosogatóhoz tartoznak) - ld. lenti kép:
- vízcső: 1/2"
- szennyvíz: kb. 3 cm a külső átmérője a csőnek

Leginkább azokra az idomokra lenne szükségem (fogalmam sincs, hogyan hívják őket, hogy keressek rájuk), amivel rá tudok csatlakozni ezekre a meglévő csövekre, ill. átalakító is kell, gondolom mindkét esetben, az eltérő átmérők miatt.

Köszi előre is!

(#65990) _Petya_


_Petya_
őstag

Úgy látszik szezon van, mindenki mosogatógépet épít be :)

Az alábbi sarokszelepet cserélném mosogatógép csatlakozóval ellátott szelepre:

[link]

Amint látjátok, nagyon közel van a szekrény oldala, a vizes azt gondolta, 60-as elem lesz ott, az asztalos meg azt, hogy 50-es.... A falikorongot rögzítő csavart ki tudom tekerni a falból, így el tudom az ötrétegű csövet annyira hajlítani a faltól, hogy kiszedjem a mostani sarokszelepet. Első kérdés, kibírja az ötrétegű cső ezt a ki, majd vissza hajtást?

Viszont, a mosogatógépes kombinált sarokszelep nagyobb, még így sem valószínű, hogy be tudom tekerni, mert beleütközik a szekrény oldalába. Így adódik a második kérdés, mit lehet csinálni? Azt találtam ki, hogy veszek két darab 1/2-es réz KB könyököt, betekerem őket a falikorongba, és így a képen nézve balra lefelé 45 fokban eltolom az egész sarokszelepet. Így ugye csak annyi hely kell a szekrény mellett, hogy az első könyököt betekerjem, utána a második és abba a mosogatógép csatlakozós sarokszelep már simán belemegy. Mit gondoltok, jó lehet ez így? Ezek a réz idomok mennyire szeretnek törni, vagy maguktól széttekeredni? Mert akkor ugye úszik a lakás...

A másik opció, hogy kivágok a szekrény oldalából annyit, hogy el tudjon fordulni az új sarokszelep, itt a kérdés, hogy statikailag mennyire gyengíti ez meg a szerkezetet, hogy az utolsó 5-10 centiből kivágok egy darabot? Ez a bal szélső, 50-es elem a sorban, mellette lenne a jobbról a 45-ös mosogatógép, ami ugye semmit nem tart, és csak utána a következő elem, ami a munkalap súlyát tartja.

Szerintetek melyik legyen? Két könyökből S forma, vagy vágjam meg a szekrény oldalát?

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#65991) gordonfreemN válasza emitter (#65989) üzenetére


gordonfreemN
addikt

[link]
[link]
Ezekből össze tudod hozni a kellő méreteket, de egyszerűbb ikersarokszelepet feltenni. Szerelvényboltban/esetleg tüzépen tuti segitenek.
Szifont is tudnak olyat adni, amibe be tudod kötni a kifolyóját a mosogatógépnek, valami ilyesmit:
[link]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#65992) pjen válasza emitter (#65989) üzenetére


pjen
félisten

A falból kijövö hidegvizes sarokszelep helyett lehet olyan kapni amin két kimenet van két elzáróval.Az egyikre mehet továbbra is a mostani flex cső,a másik kimenete tömlő vég arra megy a mosogató gép.szifont lehet adnak a mosogatóhoz,ha nem cserélni kell olyanra amin a bűzelzáró előtt van mosogatógép csatlakozó.Szaküzletbe kén menni ahol értenek hozzá,vagy ha ,nincs rutinod a víz szerelésben ,tömítések,kóc,teflon,inkább hivj szerelőt.

[ Szerkesztve ]

(#65993) emitter válasza pjen (#65992) üzenetére


emitter
őstag

Köszi szépen mindkettőtöknek, ezekkel már el tudok indulni :)
Egy kis vízszereléstől nem ilyedek meg, csináltam már ilyesmit, csak az alkatrésznevekkel nem vagyok még tisztában :)

(#65994) Gabesz87 válasza pjen (#65976) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ezen cikk szerint mindkét bekötés jó. Ha jól emlékszem, vizes kötötte be anno, aki itt nálunk a társasházban ellátja az összes vizes feladatot.

[ Szerkesztve ]

(#65995) pjen válasza Gabesz87 (#65994) üzenetére


pjen
félisten

Persze,a víz lefolyik így is úgy ,csak az egyik esetben,ha valamiért(javítás,takarítás)lekötöd a csövet megérkezik az üdítő csatornaszag.

(#65996) DoItYourself válasza _Petya_ (#65990) üzenetére


DoItYourself
addikt

Vágd ki nyugodtan a szekrény oldalát, majd a vágást kend le szilikonnal.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#65997) macilaci78 válasza gordonfreemN (#65986) üzenetére


macilaci78
nagyúr

120 centi közepe alatt van a 3 mm? Mert ez olyan, mint 2 méteren a 10 mm lejtés, 5%.
Ha jól rémlik, a régi Rómában 7% lejtéssel csatornáztak...

Tedd úgy, hogy a mélypont felett van az egyik vége, a fal felől a másik. Nyilván a fal felőli le fog érni, a mélyedés felett meg a levegőben lóg, ha vízszintbe teszed. Ezt a magasságot mérd le!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65998) BullZeye


BullZeye
veterán

Mivel sajnos a ráérő asztalos kereső project befulladt, az ügyes kezűek el vannak havazva.

Így ma neki álltam megtervezni, hogy mit szeretnék pontosan 2x egymás mellett (könnyebb mozdíthatóság érdekében), és közeli lapszabászat megcsinálja nekem tervek alapján.

A monitor tartó polc az falra lesz fúrva. Hátul pedig 20x15cm-es rész master-slave túlfeszültségvédő elosztónak lesz félretéve, és egyéb kábelnek ami gépből a monitorba, esetleg falból jön, valamint 5cm-re lesz a faltól a merevítő földig érve (nyúl biztonság miatt).
Ez az első vázlat, igyekeztem mindent figyelembe venni (bár az egyik asztalnál 48cm széles x 11cm mély részben bal hátul fűtéscső megy, amivel nem tudok mit kezdeni, majd valamit kitalálok rá.
Feleségem része lesz, lehet neki 12cm-t beljebb veszem a merevítő falat, és akkor csak a monitor tartó polcot és az asztallapot kell csak beszegni picit (sajna a fűtéscsövek plafonból padlóig mennek, így hiába tetetem át, földből 10cm-re lent kiállna mindenképpen.

Lapszabászatban Blum fiókokat ajánlott, ebből elsőre szerintem mind a 8 fiók a fémkeretes verzió lesz (13-14k/pár), valahogy modernebbnek hat mint a fakeretes, de erre még alszunk pár hetet.

Van esetleg amire nem gondoltam? Még én is kattogok rajta (pl eszembe jutott, hogy hátsó kábeltartónál kb 3-5cm-t érdemes feljebb hozni a hátsó merevítőt, így csúszik le a master-slave elosztó.

(#65999) macilaci78 válasza gordonfreemN (#65991) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem kell az egész szifont cserélni, kapni a függőleges nyakat külön is.
Én a mosógéphez a víznél T idommal álltam ki rajta külön gömbcsappal. Ezt találtam a padláson. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#66000) gordonfreemN válasza macilaci78 (#65997) üzenetére


gordonfreemN
addikt

5mm.
?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.