Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#56301) MaciG válasza Lipton (#56257) üzenetére


MaciG
addikt

Kösz! És Met-nek meg Ferike81-nek is. :R

Virágokat pedig gondoltam be, mert imádjuk őket. :S
Miből len ne érdemes építkezni, ami ár/érték arányban jónak számít? (könnyű szerkezeteset nem szeretnék)
kazánnál mire érdemes figyelni, Milyen legyen és milyen ne?

Tudom ,hogy ezeket majd úgy is mondják a szakemberek, de hazánkban sajnos nagyon sok kókler vabn, így szeretnék előtte kicsit én is okosodni a témábani. :)

BANZAII

(#56302) Siriusb válasza Misi1980 (#56200) üzenetére


Siriusb
veterán

Igazad volt, szétszedtem a leeresztőt, kiszilóztam, most már nem folyik el zárt állásban a víz. :R
Pedig tényleg azt hittem, a dugónál van a probléma.

(#56303) dellfanboy válasza MaciG (#56301) üzenetére


dellfanboy
senior tag

fabeton

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#56304) Lipton válasza MaciG (#56301) üzenetére


Lipton
őstag

Sajnos az arakat nem ismerem mar, 8 eve epitkeztem.

1. "PTH" + szigeteles (polisztirol/kogyapot)
2. Szigetelt tegla
3. Passziv falazo elem

Amennyiben normalis tervezod van akkor ezeket tudnia kell mert a tervezesi fazisban is mar kulonboznek.

Ami kerdes:
- tervezesi dij
- anyag
- munkadij
- szigetelesi ertek
- komfort
- van olyan kivitelezo(d) aki szakszeruen(!) meg tudja csinalni?

(#56305) Misi1980 válasza Siriusb (#56302) üzenetére


Misi1980
senior tag

Örülök hogy segíthettem.

(#56306) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék kikeverni házilag (amennyiben ez lehetséges) hűtő-kenő anyagot.

Van olaj, víz csak nincs emulgeáló szerem enélkül meg nem lehetséges a jó keverékképzés :(

Van ötletetek amit alkalmaztok is?

Azért van szükségem mert vásároltam (véleményem szerint a legjobb) Co-os fúrószárakat mivel inox anyagba készítenék furatokat de a márka csak saját hűtő kenő anyagát ajánlja.

[ Szerkesztve ]

(#56307) dellfanboy válasza Teodor52 (#56306) üzenetére


dellfanboy
senior tag

szerintem ez nem veletlen :márka csak saját hűtő kenő anyagát ajánlja.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#56308) philoxenia válasza MaciG (#56301) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egyszintes, vagy kettő?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56309) pjen válasza Teodor52 (#56306) üzenetére


pjen
félisten

Miből gondolod,hogy jobbat tudsz mint bármelyik gyári?

(#56310) fi:zi'k válasza pjen (#56309) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Gondolom nem jobbat, hanem olcsóbbat akar. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#56311) Teodor52 válasza pjen (#56309) üzenetére


Teodor52
senior tag

Ki akart jobbat?

Gondoltam otthon házilag megoldom a segítségetekkel olcsóbban mert feltételezve, hogy van itt esztergályos aki biztos nem mindjárt rohan egy márkához ha elfogy a hűtő kenő anyagja!

[ Szerkesztve ]

(#56312) pjen válasza Teodor52 (#56311) üzenetére


pjen
félisten

Gondoltam ha már megvetted a "legjobb fúrószárakat"nem akarod agyonvágni valami gagyi hűtéssel.Legalább valami normál fúró olajat biztos megérdemelne.

(#56313) Teodor52 válasza pjen (#56312) üzenetére


Teodor52
senior tag

Ezért fordultam ide hogy ha tudtok ajánlani valami más megbízható megoldást erre az alkalomra akkor élnénk a lehetőséggel de ahogy olvasva a korábbi hsz-ket nincs sajnos.

Másik kérdés:

Hogy csinálják akkor az esztergályosok,mert ott aztán van elég sok féle anyag?

[ Szerkesztve ]

(#56314) [HUN]Zolee válasza Teodor52 (#56313) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Nálunk 2 féle hűtő folyadék van, egyiket forgácsolásnál /esztergálás,fútás,marás/, menetvágásnál és vésésnél viszont egy hígítatlan olajat/windola/ használunk .

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#56315) Teodor52 válasza [HUN]Zolee (#56314) üzenetére


Teodor52
senior tag

Ha jól veszem ki a sorok közül egy alacsonyabb és egy magasabb viszkozitású anyaggal dolgoztok.

A magasabb jó kenőfilm-nyomószilárdságot biztosít a nehezebb munkálatokhoz tehát a kenés a fontosabb,az alacsonyabb pedig inkább a jobb hőelvezetésben,öblítésben(forgács,apróbb anyagrészecskék eltávolítása) játszik nagyobb szerepet?

Eldönteni mikor meddig melyikhez mennyit az már rutin gondolom én?

[ Szerkesztve ]

(#56316) Misi1980 válasza Teodor52 (#56306) üzenetére


Misi1980
senior tag

Mi ha inoxal dolgozunk és hűteni kell akkor sima vizet használunk.Ha nincs sok furatról szó akkor lassú vagy közepes fordulaton fúrva szerintem nem kell semmi.Milyen vastag anyagot fúrnál milyen furattal?

[ Szerkesztve ]

(#56317) konyi79 válasza Teodor52 (#56306) üzenetére


konyi79
addikt

Minek akarsz bármit kikeverni, ha erre kitalált dolgot simán vehetsz?
Windola, vagy bármi fúró-vágó-üregelő spray megteszi. Esztergánál, marásnál ahol már több hő keletkezik szokás emulziót (víz+olaj) keverni, de erre neked aligha van szükséged.

(#56318) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

MA voltam tetőlemez felől érdeklődni, de elfelejtettem a márkát amit ajánlottak, és nem jut eszembe. Esetleg valakinek nem ugrik be az alábbiakról:
- Romániában és Lengyelországban gyártják
- Piros - kék a logója
- összetett szó a második fele "trapéz"

Köszi aki segít! :R

(#56319) Met válasza huliganboy (#56318) üzenetére


Met
Topikgazda

Lindab?
Vagy [link] vagy [link]

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#56320) Nerazim válasza huliganboy (#56318) üzenetére


Nerazim
őstag

Ez az ?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#56321) huliganboy válasza Met (#56319) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszi, de ezeken túl vagyok, csak ahol voltunk holnap nem lesznek nyitva, de mennék máshová is...

(#56322) [HUN]Zolee válasza Teodor52 (#56315) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Az olaj kenésre való, ahol nem keletkezik nagy hő. Az emulzió pedig hőelvezetésre.
A saválló sima vizzel hűthető szerintem is.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#56323) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

2-es vagy nagyon kompakt 3-as fehér elosztót keresnék, ami nincs heroin áron, de nem is az 500 Ft-os minőséget nyújtja. 23-25 cm hossz lenne a max. hossz, és 1,2-1,5 m kábel. Van erre vmi konkrét tipp?
Ez pl minden tekintetben jó lenne, csak épp a vezeték hiányzik róla. Most látom, hogy van madzagos kivitel is belőle.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#56324) YAS-dude válasza huliganboy (#56318) üzenetére


YAS-dude
őstag

Budmat trapez?

(#56325) Teodor52 válasza Misi1980 (#56316) üzenetére


Teodor52
senior tag

3mm-es 4 és 8-as furattal.

A 4-es mehet 2000-es fordulattal a 8-at meg először 4-el előfúrom, majd utána a 8-as kb fele akkora fordulattal.
Azt tudom, hogy a kerületi sebességet figyelembe véve a növekvő átmérőjű fúrószáraknál csökkenteni kell a fordulatot.

(#56317) konyi79,(#56322) [HUN]Zolee Köszönöm a segítséget! :R

(#56326) RexpecT válasza huliganboy (#56318) üzenetére


RexpecT
addikt

Blachotrapez

Most látom, hogy fentebb már írták.

[ Szerkesztve ]

(#56327) MaciG válasza philoxenia (#56308) üzenetére


MaciG
addikt

Egyszintes. :)

BANZAII

(#56328) updog


updog
senior tag

Sziasztok,

Valakinek van tapasztalata a poliuretán szegélylécekkel, pl [link]? "..kemény, ütésálló..." egy előszobafolyosóra lenne; famintás, hosszúkás járólapból kicsit körülményes és hülyén nézne ki körbe a lábazat, ezért gondoltunk erre. Csak ugye állnia kéne a felmosást, belerúgást, stb.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#56329) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#56323) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Egyéb ötlet esetleg?

Illetve: van egy nyíló feletti lámpám, és a fal másik oldalára is akarok egy lámpát. Úgy rémlett, hogy a lámpatest takar egy dobozt, ahova a wagokat akartam betenni, de sajnos festés során be lett takarva. Kérdés, hogy ti hogyan vinnétek át a vezetéket a fal másik oldalára, hogy az esztétikus is legyen mindkét oldalt?
Azt pedig úgy mellékesen kérdezem, hogy a wago-tól van egyszerűbb megoldás? Vagy kisebb helyigényű?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#56330) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Multivágót szeretnék venni. Fuga és fa vágáshoz kell föleg.
Létezik viszonylag halk típus?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#56331) pjen válasza Bici (#56330) üzenetére


pjen
félisten

Mi az,hogy fuga vágó?Horony maróra gondolsz?Végeredményben egy kőrfűrész különböző lapokkal jó lehet mindkettőhz,csak hangos.

(#56332) fi:zi'k válasza pjen (#56331) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Senki nem beszélt fugavágóról, csak te. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#56333) konyi79 válasza fi:zi'k (#56329) üzenetére


konyi79
addikt

Az újabb wagoknál nemigen van kisebb, meg úgy általában ezeknél egyszerűbb sem.

Azt a kötődobozt csak érdemes lenne megkeresni, kopogtatod a falat meglesz az. Bár érdemes lenne legalább sejteni, úgy van-e csövezve, át lehet-e húzni. Vagy marad a nem túl szép csatorna.

(#56334) Bici válasza pjen (#56331) üzenetére


Bici
félisten

Multivágóra gondolok, de hallottam mál delta csiszolóként is említeni.
Sajna, nem tudom, hogy mi a hivatalos neve.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#56335) Ton-ton válasza Bici (#56334) üzenetére


Ton-ton
tag

Bosch megfelelő választás lehet, illetve a Lidl-s is.ű
Bosch és Fein közt nincs különbség hangban, a többit sajnos nem tudom.
Az olcsóbbakat kerülném. Leginkább azért, mert többnyire nem kompatibilisek a fejek. Tehát egy adott géphez vásárolod a kiegészítőket. amennyiben az hamar tönkremegy, akkor vehetsz ismét ugyanolyan gépet, vagy dobhatod ki a tartozékokat is... (s valljuk be egy einhell dekopirlap messze van a minőségtől)
Delta csiszolót vehetsz olyat is ami csak azt tudja, illetve a multi gépre is van ilyen adapter (kisflexre is láttam már adaptert).
Többnyire multifunkciós gépnek csúfolják. (szakik Fein-ként emlegetik időnként, mert az volt az első, ahogyan a sarokcsiszoló is Flex...)
Valójában nagyon ritkán van szükség erre a típusú gépre, de akkor nagyon.

http://qtp.hu

(#56336) Ton-ton válasza konyi79 (#56333) üzenetére


Ton-ton
tag

Azért tegyük hozzá, hogy ez tömör vezetékhez való csak. Barkácsolók szeretik a sodrottat... :-)

http://qtp.hu

(#56337) biker válasza Bici (#56334) üzenetére


biker
nagyúr

alig 50 szólással ezelőtt beszéltünk róla. kb 3 dologra jó a rezgőbiszbaszvágó és kész.
Elég a vágóél, elég az anyag amit vágsz, közben megsüketülsz, és elzsibbad a kezed.

de falsíkban csövet vágni és hasonlókra profi

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#56338) pjen válasza fi:zi'k (#56332) üzenetére


pjen
félisten

Fuga és fa vágáshoz kell föleg. :C :C :C :C

(#56339) fi:zi'k válasza konyi79 (#56333) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ok, akkor marad a wago.
A kötődobozt tudom hol van nagyjából, csak reméltem, hogy bontás nélkül megúszom. De fúrnom mindenképpen kell a falat, mert csatorna nincs a másik oldalon.

(#56336) Ton-ton
Tömör vezeték lesz. :K

(#56338) pjen
Az esetleg nem jut eszedbe, hogy elgépelés vagy "nyelvbotlás" volt?! :U
Érdekes, én és vélhetően a többiek is értik mit írt, még mindig csak te akarsz fugavágót. :P

Persze, ha jön a kolléga és azt mondja, hogy ő márpedig fugát akar vágni, és fugavágóra van szüksége, akkor mea culpa.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#56340) konyi79 válasza Ton-ton (#56336) üzenetére


konyi79
addikt

(#56341) pjen válasza fi:zi'k (#56339) üzenetére


pjen
félisten

Első sorban a horony marót nem is egy vill szer ismerősöm hívja fuga vágonak.A multi gépet pedig eszembe sem jutna fuga vágónak hívni.

(#56342) Ton-ton válasza konyi79 (#56340) üzenetére


Ton-ton
tag

Tudom, ismerem. Konzultáltam villanyszerelővel már régebben. Nem magamtól vagyok okos. Csupán pontosítottam.
Ám a kitűzött cél -minél kisebb legyen- ezzel már nem teljesül.

http://qtp.hu

(#56343) YAS-dude válasza pjen (#56341) üzenetére


YAS-dude
őstag

Villanyszerelő vagyok, meg ismerek is párat, de ezt a szót hogy "fugavágó" most hallom életemben először. Főleg nem horonymaró helyett.

(#56344) pjen válasza YAS-dude (#56343) üzenetére


pjen
félisten

Én sem,csak fórumtárs felbosszantott.Most sem értem mi az ami helyett fuga vágó szerepel a hozzászólásban.

[ Szerkesztve ]

(#56345) konyi79 válasza Ton-ton (#56342) üzenetére


konyi79
addikt

Miért? Mibe kötsz bele szabványosan 3 hajlékony (esetleg vegyesen) vezetéket, ami kisebb? Meg oldható.
Csak kérdem..

[ Szerkesztve ]

(#56346) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Bár készen akartam venni, de olyan nem volt sehol. Szóval Vettem külön egy fali lámpát, és egy kábelt hozzá. Sose szereltem még össze ilyet, de nem lehet olyan rohadt nehéz. Valaki leírná, hogy a SAJÁT FELELŐSSÉGEMRE, hogyan kössem össze a madzagokat?
Mi az az L, és mi az az N? Az a kis nyíl, az a földet jelenti gondolom. És egy olyan kábelnek nem kéne lennie a konnektoros kábelen is? Mármint egy kábel, amit a lámpára kötök rá, az nem három drótból áll, amiből egy a fázis, egy a föld, egy meg a nem tudom...semleges? Marhára nem értek hozzá, csak azért az gáz, hogy nem tudok egy ilyet sem összeszerelni. :(

Lámpa bele:

Konnektoros kábel:

Kapcsolási rajz:

[ Szerkesztve ]

(#56347) konyi79 válasza z123456789 (#56346) üzenetére


konyi79
addikt

:)
Az nem nyíl, hanem a földpotenciálra csatlakoztatott vezető piktogramja, azaz védővezető (aka földelés) jele.
L a fázisvezető (barna) N a nullavezető (kék) jelölése.
Azonban a mellékelt képen lévő hálózati csatlakozókábel két eres, nincs benne védővezető. Szóval ehhez a lámpához nem használhatod. Ami a szép a dologban, olyat amire szerelt zsinórkapcsoló van védővezetővel nem is fogsz kapni szerintem. Szóval ez a DIY projekt veszélyben...
Vagy keress kettős szigetelésű (jelölése) lámpatestet.

(#56348) VIPowER válasza z123456789 (#56346) üzenetére


VIPowER
senior tag

Már eleve a színek adják hogy hogyan kell bekötnöd. Egyébként "L" fázis, "N" nulla. De a védőföldelést sem ártana bekötni, bár jó eséllyel ha nincs bekötve akkor sem ráz a lámpatest, de nem véletlenül van így kitalálva.

Opsz, megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#56349) pjen válasza z123456789 (#56346) üzenetére


pjen
félisten

Saját felelőségre barna az L,kék az N.Ilyen kábelt egyébként 3 eresben is lehet kapni.Igaz kapcsoló nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#56350) föccer válasza pjen (#56349) üzenetére


föccer
nagyúr

És inkább olyat kellene hazsnálni, ha már a lámpatestbe ki van alakítva a földnek a csatlakozója.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.