Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4451) Integra válasza Hasaggymeg (#4448) üzenetére


Integra
titán

naja...
de azért elég elbaszott a tájékoztató füzete, egyik résznél x van, a másiknál meg y ábra. meg magyarázat...
nagybátyám csak annyit mondott, hogy köcsög szimensz.. :DDD
ok, de más ilyen nem volt..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4452) biker válasza Integra (#4451) üzenetére


biker
nagyúr

ált. nem mezei halandónak való a bekötés, hanem szakembernek, annak meg semmilyen rajz sem kell :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4453) Integra válasza biker (#4452) üzenetére


Integra
titán

ok, gondolom, de azt mondta a siemens amúgy sem a standard szabvány megjelölésekkel dolgozik.
na midnegy, sikerült, ez a lényeg.
csak nem volt kedvem még 20e ft-os cuccra még 10-et eltapsolni bekötés címszó alatt.
végülis összehoztuk, fasza lett:)

és tényleg melepően egyszerű és gyorsan érthető a programozása, az egész hátteret szépen megvilágítja kékkel, kontrasztot is lehet erősebbre venni, gondolom 2-3 évet elmegy két cerka elemmel.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4454) biker válasza Integra (#4453) üzenetére


biker
nagyúr

a siemens amúgy sem a standard szabvány megjelölésekkel dolgozik.

akkor nem kapna CE tanúsítványt :)
a jelölés szabvány, csak több lehetőséged van kötni

De elrontani úgysem tudod egyiket sem, szóval próba és próba

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4455) Integra válasza biker (#4454) üzenetére


Integra
titán

őőő, passz, akkor nemtom.
de amúgy igen, tiszta origami volt már a végére.. és amilyen bután merevek ezek a kábelek..
azt hittem hogy eltöröm, aztán kenhettem volna a hajamra az egészet..
meg vicces volt hogy az amúgy teljesen sima falam a termosztátnál huplis volt, úgy vakargattam simára spaklival, hogy felfeküdjön a termosztát dokkolója.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4456) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Nem régen költöztünk egy számunkra új lakásba, és a fűtéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Apósomék azt mondták, hogy az egész radiátornak ugyanolyan melegnek kell lennie. A kérdés az, hogy ez tényleg így van e. Mert nálunk a radiátor alja eléggé hüvös, és nem meleg. Lehet, hogy légteleníteni kéne? Azt meg nem tudom, hogy a radiátor végén lévő szeleppel, vagy a radiátor elzárócsapján lévő légtelenítővel kellene csinálni.

Ha valaki tud segíteni ne fogja vissza magát.

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#4457) Hasaggymeg válasza Pribi (#4456) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ide lassan csak az fog írni akinek van kedve és ideje egy fél órát a "sikeres hozzászólás rögtön továbbítjuk" szöveget bámulni! :((
A radiátorok nem egyforma melegedése több mindentől függhet és nem mindig hiba,pl.termoszelepek esetében egyenesen kívánatos mert a szelepek jó működését jelzi.Általában a kazánhoz közelebbi ill. kisebb radiátorok melegebbek a távolabbiak ill. nagyobbak nem annyira.Ezzel mindaddig amíg jó a szobahőmérséklet nem kell foglalkozni.Ha hűvös a helység és a radiátor sem meleg akkor tenni kell valamit(pl. visszafolytani a melegebbeket).Amúgy ha felül egyenletesen meleg és lefele haladva hűvösebb a radiátor az normális mert lefele/kifele haladva a radiátorból a víz leadja a szállított hőt.(ez a szerepe)A baj akkor van ha egyenletesen forró és mégis hideg van a szobában. (alultervezték).
A légtelenítést a szeleppel ellentétes felső oldalon kell végezni,de ha felül végig meleg a radiátor ott levegő nem lehet .

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4458) Hasaggymeg válasza Integra (#4455) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

"meg vicces volt hogy az amúgy teljesen sima falam a termosztátnál huplis volt,"
Hát ott nehezebb szépen vakolni+símára gelettelni ahol drótók netalán védőcsövek lógnak ki a falból. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4459) Integra válasza Hasaggymeg (#4458) üzenetére


Integra
titán

naja...
de az egész olyan szerencsétlenül néz ki, hogy a két kábelcső lefelé függőlegesen megy.
ennek a szimensznek meg ahogy a fotókon is látod a két alsó csavarrögzítő helye pont a két kábelcsatorna előtt van...
szóval körbecsavaroztam a másik 4 helyen, csak alul nem.. :DDD
félek hogy megfúrnám a kábelt és a vezetékeket

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4460) biker válasza Hasaggymeg (#4458) üzenetére


biker
nagyúr

én még akkor tanultam villanyszerelőnek, mikor rendesen megtanultuk, hogy kell előkészíteni a falat a kőművesnek, és hogy kell megelőzni a sötét bosszűálló kőműves idiótaságát.

egyrészt lehet úgy csövezni, hogy ne anyázzon a kőműves, másrészt utána nekem se vakolja be a csövemet :)

de ma már nem divat a jó munkavégzés

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4461) biker válasza Integra (#4459) üzenetére


biker
nagyúr

no igen, lefele nem is mehetne a cső onnan, de mindegy.
a siemensen tök jogosan van a bekötés alatt a csavar.
muszály a tetves imageshacket használni, megőrülök a popupoktól miközben képet nézek :(:(:(:

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4462) Integra válasza biker (#4461) üzenetére


Integra
titán

nem, de a képfeltöltés meg szar megint, ezért választottam azt:(
nincsen egy normális gyorsan kezelhető feltöltő oldal sem:(
és az muszáJ :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4463) Integra válasza biker (#4460) üzenetére


Integra
titán

és akkor az én lakásom még egy drága, minőségi lakás, referencia épület etc....
nézd, végülis ennyi legyen a legnagyobb baj, egy rossz szavam nem lehet rá amúgy.
én sírógörcs határán voltam, hogy milyen lakásokat kapni, teljesen véletlenül akadtam ebbe bele és főnyeremény lett, elmentem, megnéztem és azonnal igent mondtam. nem volt kérdéses.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4464) biker válasza Integra (#4462) üzenetére


biker
nagyúr

és az muszáJ
tudom :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4465) biker válasza Integra (#4463) üzenetére


biker
nagyúr

nyugi, nálunk is rendesen el van vezetékelve, még nekem is 2 heti fejtörést okozott, miért van az, hogy hol van terasz világítás, hol nincs...
az előszobai váltókapcsoló "játékszálra" volt kötve a bemenete :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4466) Integra válasza biker (#4465) üzenetére


Integra
titán

egyébként hogy lenne helyesen a fűtés vezetékének elkábelezése?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4467) biker válasza Integra (#4466) üzenetére


biker
nagyúr

nem a fűtés a lényeg, hanem maga a vezetékelés.

a vízszintes gerincvonal a mennyezettől 20-40cm közt lehet max, onnan a szerelvényekhez lefelé függőlegesen lehet leágazni, falsaroktól és nyílászárótól adott távolságokra.

a szerelvénytől lefelé max akkor mehetne, ha erőátviteli ág lenne, és ott van egy kapcsoló, közös csőben egy dugaljal, ami lefelé megy a dugaljba.

De a fűtés vezetéke csak felfelé mehetne vissza, és onnan is jöhetne.
további szabálytalan, kedvelt kiépítés a dugaljak közt vízszintesen átkötés, holott itt a min. magasság 15-40cm közt van, ezen kívül nem mehet vezeték.
meg a ferdén irányba kötés :)

nálunk pl még a padlóban is megy át vezeték csőben :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4468) Hasaggymeg válasza Integra (#4463) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Most már kiváncsi lettem arra a lakásra! :DDD
"ennek a szimensznek meg ahogy a fotókon is látod a két alsó csavarrögzítő helye pont a két kábelcsatorna előtt van.." Szerintem nem is azért van 50 rögzítési hely,hogy mindegyiket használd,hanem kerüljön 1-2 használható helyre is ahol nem fúrsz el semmit és tart is a fal.Nem is olyan hülyék a németek.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4469) biker válasza Hasaggymeg (#4468) üzenetére


biker
nagyúr

ezt magam elé képzeltem, ahogy integra fúr 12 lyukat a falba a termosztátért :Y :Y

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4470) Integra válasza Hasaggymeg (#4468) üzenetére


Integra
titán

itt most azért kellett, mert nem volt sík sajnos a fal ugye, és mivel ki-be rakom a termosztátot, nem is szeretném, hogy idővel kilazuljon a falból a dokkoló.

biker: majdnem, 4 lukat be is fúrtam neki a 6ból, férfi munka a javából!!! erre még a kettlebellem is felakaszthatnám most, úgy oda van csavarozva..:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4471) Met


Met
Topikgazda

Két hete szétküldtem 32 cégnek árajánlat kérést műanyag ablak ügyben, 23 cégtől jött válasz (Kalandor, a Cugmentesnek 2x írtam eredménytelenül :(( ) Úgy látszik a többieknek ilyen jól megy...

Végeredmény, amiket ajánlottak:

Profilok: Premier, Spectus, Aluplast Ideal 4000, Gealan, Kömmerling, REHAU BRILLANT, Panorama 3000, Wymar S 2500, BRILLANT DESIGN PROFIL, Deceuninck Thyssen Elite és SCHUCO CT. Zömével 5 kamrásakat ajánlottak.
Mely profilokkal érdemes foglalkozni?

Vasalatok: Maco, Siegna, Siegenia-Aubi 300, Dreh-Flügel 2-flgl. li SU, Roto és Multitrend.

Üvegek: nagyjából fele 1 a másik fele 1,1-es

A legolcsóbb 194000+Áfa a legdrágább 412132+Áfa.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4472) Ariadne válasza Met (#4471) üzenetére


Ariadne
őstag

Ami ÉMI/ÉME minősített, azzal még pályázni is tudsz, visszajön valahány százalék, minimum 20. Hallottam róla, hogy jövőre akár 40%-ra is emelkedhet a támogatás, április körül írják ki.

Második lépésben érdemes egy-két márkát megnézni élőben bemutatóteremben, mert hatalmas különbségek vannak. Egymás mellett néztünk asszem Panorama 3000 (vagy Aluplast?) és Kömmerling profilú ablakokat, és az előbbit egyből kihúztuk a listáról, annyival gagyibb volt kipróbálás-megtapogatás után...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4473) Met válasza Ariadne (#4472) üzenetére


Met
Topikgazda

Vagy ez a pályázat vagy egyszerűen leírom az adóból, mert idéntől ilyet is le lehet írni. Azt hiszem 30% de max 100.000.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4474) Ariadne válasza Met (#4473) üzenetére


Ariadne
őstag

No igen, az se rossz, de az adóból leírásnál van azt hiszem, éves jövedelemhatár. A pályázatnál a teljes összeg után adnak vissza, és milliós a maximum, szóval a végső összegtől függ majd, melyiket éri meg. A pályázatot mondjuk csak előre lehet, mármint előbb pályázni kell és csak utána dátumozódhat a számla. Ha igaz lesz az a 40% amiről olvastam nemrég, akkor azért az király lesz...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4475) dokar


dokar
addikt

na ez itt a nagyon komoly, beszereltem a nappalimba egy eléggé modern stílusú mennyezeti lámpát. van benne 4 db E27-es foglalat. mivel a szoba hosszúkás ezért átkötöttem úgy, hogy az egyik kapcsolóval 2 egőt, a másikkal pedig a másik kettőt kapcsolom fel. ez természetesen a konyhából is kapcsolható, mert dupla keresztkapcsoló van. a foglalatokban E27-es CFL égő van 25W-os, ami 125W-os hagyományos izzónak felel meg. tehát ebből van 4 db, így 500 wattnyi fényerővel rendelkezik a lámpa. nagyon futurisztikusan néz ki, olyan, mint egy hófehéren izzó kocka. ja, fehér üveg veszi körbe minden irányból.

extra - SEXRay

(#4476) x_o_n


x_o_n
veterán

tisztasági festés valakinél? még mindig jóárasitva:)

(#4477) Met válasza dokar (#4475) üzenetére


Met
Topikgazda

Elsőre azt hittem, hogy valami 3D-s render :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4478) Emosz


Emosz
tag

Sziasztok,

Rákerestem a topicban a "gáz" és gázszerelő szóra de nem sok hasznos postot hozott az eredmény...
Tudtok nekem ajánlani egy megbízható embert? (XV. kerületben vagyok)

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#4479) Ariadne válasza Emosz (#4478) üzenetére


Ariadne
őstag

Kérdés, hogy rossz cuccot megszerelni vagy újat kiépíteni keresel valakit. Ha új rendszert kiépíteni, tudom ajánlani innen a fórumról Geller_1972 csapatát, nálunk és Textboynál is ők építették ki a rendszert, gyorsak voltak és szerintem jó áron is dolgoztak. Egyébként én Geller hozzászólásai alapján próbálkoztam velük, teljesen ismeretlenül, és bejött.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4480) TexT-BoY válasza Ariadne (#4479) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Mi még nem fizettünk :DDD . De a munka már rég kész:).
Én is tudom ajánlani:)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#4481) Ariadne válasza TexT-BoY (#4480) üzenetére


Ariadne
őstag

Mi is így voltunk, de addig rágtam a fülüket, amíg végre megadták, hova fizessünk. :DDD A tetejébe még jókat is lehetett beszélgetni Aladárral, kicsit eltököltünk így minden megbeszélést sztorizgatással. :)

mod: Ja és amiket mondott, hogy pl. milyen márkájú cirkót ne, az azóta is tapasztaltam, hogy teljesen helytálló volt, ahogy az is, hogy nem éri meg nekünk kondenzációsat. :R

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4482) Emosz válasza Ariadne (#4479) üzenetére


Emosz
tag

Köszönöm szépen!

Igazándiból egy régi gázbojler javítását szeretném megoldani de körbenéztem és lehet, hogy jobban járnék ha vennék egy 1-2 éveset és felszereltetném a régi helyett...
Junkerst láttam 20K-ért 1,5 évesen..

Mindenesetre felkeresem Geller urat :)

(#4483) Ariadne válasza Emosz (#4482) üzenetére


Ariadne
őstag

Tudtommal fűtésrendszer tervezéssel-szereléssel foglalkoznak csak, de hát majd megmondják. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4484) Hasaggymeg válasza dokar (#4475) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nem akarok ünneprontó lenni,de goldolkodj majd módszereken ahogy majd a nyár alatt "odadöglött" rovarokat kihorgászod a búrából.Én a résszívóba szorított gumicsővel szoktam kiporszívózni. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4485) dokar válasza Hasaggymeg (#4484) üzenetére


dokar
addikt

az alsó lapot le lehet szedni egyszerűen, máshol nem tud megmaradni a rovar

extra - SEXRay

(#4486) Hasaggymeg válasza dokar (#4485) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Akkor az tényleg pöpec! :C

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4487) Integra válasza Ariadne (#4479) üzenetére


Integra
titán

lehet hogy tesóm lakásába is őket kellett volna megkérnem, hogy befaragják az új fűtést...
:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4488) Ariadne válasza Integra (#4487) üzenetére


Ariadne
őstag

Uff, annyira rosszul sikerült? :Y Elszámolták, vagy hanyagul kivitelezték?

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4489) Integra válasza Ariadne (#4488) üzenetére


Integra
titán

nem, csak kín szenvedés volt velük.
meg mondjuk elég necces volt a helyzet, ugyanis, a háztetőre nincsen kijárat...
zárt rendszerű cirkó lett

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4490) Ariadne válasza Integra (#4489) üzenetére


Ariadne
őstag

Az azért jó, a zárt égésterűeknél nem lehet szénmonoxidmérgezésben feldobni a pacskert. Nyíltnak már elég korlátozott, hogy hova és mikor lehet, de szinte nem is kerülnek többe a zártak, és sokkal biztonságosabbak. :)

mod: Azért érdekes ház lehet, ahol nem lehet kimenni. Akkor nincs is kémény gondolom, mert azt meg kell tudnia nézni a kéményseprőnek felülről is. :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4491) Integra válasza Ariadne (#4490) üzenetére


Integra
titán

jó, de az, hogy az építők kispórolták a kijáratot a tetőre, jogilag nagyon megnehezítette a dolgot.. persze a legfelül lakó is egy igazi fagolyó, hiszizett folyamatosan..
a legnagyobb baj pedig az volt, hogy egyszerűen trehányan dolgoztak és sok mindent 2x kellett csinálniuk. tesóm építész, sok milliárdos projekteken művezető, szóval eléggé képben van a dolgokkal azért, és szóvá is tette az összes elbaszást..
nem csodálom, hogy iszonyat elege lett a végére, mintha debilekkel próbálnál szót érteni..

7 lakásos társasház, tégla, 86-os építésű, nagyon csöndes és alapvetően jól megépített, masszív épület. kémények is vannak minden lakáshoz. csak kijárat nincsen..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4492) Met


Met
Topikgazda

Zárt égésterű készüléket lehet kéménybe kötni?
Nem értem, mert az onnan szívja a levegőt ahova kifújja az elhasználtat?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4493) Dluinet válasza Met (#4492) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Talán dupla bélelés :U

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4494) Ariadne válasza Met (#4492) üzenetére


Ariadne
őstag

Ilyen kicsi képet találtam hirtelen, szóval azok cső a csőben módszerrel működnek legtöbbször, vagyis van egy nagy cső és benne egy kisebb cső, az egyiken beszív, a másikon kifúj. Azért hívják turbósnak, mert van benne egy ventillátor (zajos...), ami intézi a ki- meg befújkálást, így nem függ annyira a kéménytől. De persze lehet osztott elvezetést is csinálni, csak az baromi ronda, amikor pl. egy fürdőszobai szellőztetőből vagy lichthofból szedi a levegőt, és a kéménybe megy ki a nafta. Na nekem ilyet akartak anno, ami elöl menekültem, hogy néz már ki egy pici, valami 3m2-es fürdő 180 centis káddal, bojlerrel, cirkóval meg két csővel, ehh...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4495) Ariadne válasza Integra (#4491) üzenetére


Ariadne
őstag

Hmm, az érdekes, hogy ezt a kéményseprők hogy vehették át, el nem tudom képzelni... Bár ha mindez Bp, akkor sajnos vannak ötleteim. :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4496) Integra válasza Ariadne (#4495) üzenetére


Integra
titán

ez van, ez az ország és a benne lebzselő szarrágó bürökraták és csaló generál kivitelezők ilyenek, erre vagyunk kényszerítve.
vagy megfagyunk.
egyébként egyik-másik lakástulaj is egy igazi suttyó, értehetlen számomra, hogy egy 7!!! lakásos társasházban mennyire nem tudnak összetartani.. félelmetes

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4497) Ariadne válasza Integra (#4496) üzenetére


Ariadne
őstag

A mi hatlakásosunk akkor mégiscsak szerencsés egy ház, normális a lakóközösség, tetőt meg az egyik strangot nemrég felújították, további felújításra gyűjtést megszavaztuk, kaput zárjuk, néni-bácsi figyeli ki jön be, egy bérlő kivételével mindenki normálisan fizet közös költséget-vizet. A bérlők egy cigány család, de ahogy lehet már írtam is korábban, egyedül a nemfizetés miatt haragszunk rájuk, egyébként rendes tisztességes emberek, ráadásul gyönyörűen hegedül a két gyerek, sőt az egyik srác azt hiszem, zeneművészetire jár. Szerencsések vagyunk... :U

mod: Sőőőt, még likunk is van a tetőn, meg létra hozzá. (sose gondoltam volna, hogy ez számít...) Egyedül azért nem másztam még ki, mert állítólag kiérve rögtön a tető szélén találja magát az ember (no korlát), ami kissé rémisztő, de hát semmi sem lehet tökéletes. :P

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4498) Met válasza Dluinet (#4493) üzenetére


Met
Topikgazda

Azt gondoltam, csak nem bírom elképzelni, hogy húzzák be mondjuk egy 3 emeletes ház első emeletére (1 emelet 4 méteres belmagasságú)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4499) Ariadne válasza Met (#4498) üzenetére


Ariadne
őstag

#4494 ;)
Egyébként meg nem egy vastag cucc, két vagy háromféle átmérő van, pl. 100/60-as, ahol a külső cső ugye 10 centi átmérőjű, azt nem lehet nagy kunszt behúzni, nem olyan vastag. Csak hosszú. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4500) Met válasza Ariadne (#4499) üzenetére


Met
Topikgazda

Értem én, csak a technikát nem tudom elképzelni ahogy beteszik a falba/kéménybe a merev, nyilván nem 10 centis darabokból álló csöveket:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.