Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4951) biker válasza johnny82 (#4949) üzenetére


biker
nagyúr

azzal, hogy fényerő, ne "vakítsd" magad

neked a lux értéke kell figyelni, ha megvilágítást akarsz figyelni.
meg is nézheted a lámpágnál, minél kisebb a térszög, akár 20fok alá menve, annál nagyobb a lux értéke. azonos lm és cd értéknél a térszög növelésével csökken a megvilágítás, vagyis a lux értéke. és téged csak ez érdekelhet jelen esetben.

mivel a spotok is csak kis szögben sugároznak, a LED izzó lehet alternatíva, mert 2-400 luxot is tud 25fokban, azonban széles szögben, 110 fokban ugyanez az érték ugyanazon lumen és candela értéknél kb 8lux lesz, ami semmi.

pl ha megnézed az izzóknál, van 70lm fényárammal 8lux megvilágítású izzó 110fokban, és van ugyanekkor lm értékkel 300lux 40fokban

8 lux az kb utcai térvilágítás éjjel :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4952) biker válasza Dluinet (#4950) üzenetére


biker
nagyúr

valahol láttam GU foglalatos energiatakarékos izzókat, de nem tudom hol.
persze "jó áron"

valami ilyen, persze lux vagy térszög érték nuku, gondolom mert szar :( és nem merik leírni, hogy 20fokon sugároz

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4953) johnny82 válasza biker (#4951) üzenetére


johnny82
őstag

Köszi a segítséget mindkettőtöknek! :R :R :R

(#4954) Hasaggymeg válasza biker (#4945) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

De nem modulálja Ő a lángot
Értem, értem.A Ferrarit sem Schumacher hajtja,de nélküle nem mégsem megy úgy.Ugyanúgy mint a további valamennyi finomítás a vezérlésen(termoszelep,jelleggörbék,programozható termosztát,határoló termosztátok stb.),mind lefele,a spórlás irányába módosítanak a fűtésen,a felső határt a biztonsági berendezések "örzik"(hőfokbeállítás,vízhőfokhatároló és a végén a biztonsági szelep).
Rendes méretezés esetén a szobák méretének nincs különös köze a termoszelepes alkalmazáshoz ,annál több köze van a szobák számának (kevés referenciahelyiség +sok szoba mondjuk 2 szinten),különböző égtájú elhelyezésüknek/változó felhasználásuknak (besüt a nap,néha ezren buliznak leadva 300W/fő a referenciahelyiségtől távol) vagy a padlófűtéssel való kombinálásuknak(a helyiségben a padlófűtés termosztátja van,de ki kellett egészíteni 1-2 radiátorral is.)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4955) Robaj


Robaj
addikt

Ide is beírom, hátha:

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Az alább látható listából melyik hűtőt ajánljátok?

Electrolux ERB 34402W
Fagor 3FC-39 LA
LG GRB 399 PQA
Electrolux ENB 32433 W
Samsung RL41SBSW1
Ariston MBL 2031C

(#4956) Csorbi


Csorbi
addikt

Sziasztok!

Egy pultot szeretnék csináltatni valami kemény fából, kb. 60x220-asat (cm), az alja már elkészült Ytong-ból, tulajdonképp csak erre kell rátenni a lapot. Valamint fölé egy "mennyezetet" (ami ugyanakkora méretű, szintén fából), amibe belekerülne 3-4 spotlámpa. A pult egyik vége egy fal lenne, a másik végéhez van egy üreges acél oszlop, azt gondoltam betenni a kettő közé. A spotlámpákhoz a vezetékezés megvan, csak bele kell kötni a legvégén.

Tudnátok olyat aki ezt bevállalná itt Pesten (XIII. ker.), és nagyjából egy árat tudnátok saccolni ez mennyibe kerülhet? (+/- 15 e Ft eltéréssel,hogy azért ne verjenek át :)) )

Előre is köszi :)

(#4957) Ariadne válasza Robaj (#4955) üzenetére


Ariadne
őstag

Aristont ne, az Indesit szervizes munkájáról mindig rosszakat hallottam csak, plusz menthetetlen rozsdásodásról is mosógépnél (saját esetem is), szóval azóta ez a márka nem szimpatikus túlzottan.

Electroluxot vennék, az egy stabil márka, és nem no frostosat, mert kevesebbet fogyaszt, mint ahogy feljebb is beszéltük. Tavaly vettem hűtőt meg mosógépet is, és hosszas tépelődés meg piackutatás után az Electrolux-AEG márka lett a befutó.

Régóta gyárt biztos hűtőt a Samsung meg az LG is, de valahogy nekem ők már csak tévé meg egyéb szórakoztatóelektronikai cucc gyártók maradnak... Az Electrolux meg világéletében hűtőket gyártott. De ez csak az én véleményem. :)

Pingu fog beleköltözni? :P

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4958) #47053824


#47053824
törölt tag

Üdv!
Kérdezném a hozzáértőket, hogy egy családi ház fűtését kb 20-30 éves intervallumban gondolkodva milyen fűtési módszerrel lenne célszerű megoldani (szerkezetkész, tehát elvileg még minden módszer kivitelezhető). Falfűtésre gondoltunk vegyestüzelésű kazánnal. Melegvizet is jó lenne ha kielégítené. Kb 230-240nm lenne két szinten, egy nagyságrendbeli ár is még érdekelne, milyen típust érdemes venni, stb...
Előre is köszönöm.

(#4959) Sauvage válasza Csorbi (#4956) üzenetére


Sauvage
csendes tag

Szia.

Persze tudok tanácsot adni.)) Javaslom a bükköt, mert kellemes megjelenésü fa. Pénteken tudok árat mondani neked, hogy mennyibe kerűl négyzetmétere. Persze ez relatív ár, mert ahány asztalos annyi ár. A pult és a tető nem gond, csupán táblásítani kell hozzá az anyagot, simán megoldható. A lámpák beépítése szintén nem gond. A pult vastagsága minimum 5 cm kell hogy legyen, a tető lehet egy cm mert csak esztétikai szerepe van ha jól értettem.A gond a felület kezeléssel lehet, mert a munkapultot nem javasolt lakkozni. Arra műgyanta bevonat kell, hogy bírja az igénybevételt.Nos az nyomhat egy komolyabbat az áron, mert maga az anyag nem két forint alkalmasint. De abból is van több féle. Van egy komponensü és van kétkomponensü. Kevésbé kemény és nagyon kemény, igénybevételtől és igénytől függő a dolog.A króm oszlopot nem javasolnám, mert idővel oxidálódik és elszineződik. A konyhai levegő nem tesz jót neki. Én most cseéltem le egy ilyet fára, mert öt év alatt elszineződött.Tehát azt is fából, vagy esetleg ytongból búrkolva a konyhai burkolattal.Az asztal lap és tető árát még az esetleges minta is befolyásólja, amit a szélébe akarsz, vagy nem akarsz.

Asztalos munkát vállalok.

(#4960) Csorbi válasza Sauvage (#4959) üzenetére


Csorbi
addikt

Küldtem pü-t :))

(#4961) Met válasza Robaj (#4955) üzenetére


Met
Topikgazda

Nekünk Samsung van, alul mélyhűtős, No Frost-os. 4-5 éve megvan és idáig még nem volt vele komoly gond, koppkopp.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4962) nyunyu válasza Sauvage (#4959) üzenetére


nyunyu
félisten

A króm oszlopot nem javasolnám, mert idővel oxidálódik és elszineződik. A konyhai levegő nem tesz jót neki. Én most cseéltem le egy ilyet fára, mert öt év alatt elszineződött

Mar mitol oxidalodna a krom? Azzal otvozik a rozsdamentes cuccokat, hogy ne rozsdasodjon az acel...

Lehet, hogy eleg lett volna attorolni valami femtisztitoszerrel (Sidol?) az elszinezodott reszt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4963) biker válasza nyunyu (#4962) üzenetére


biker
nagyúr

sztem nem mondta, a mai krómokra gondolt, amit művészileg, egy atom vastagságban hordanak fel :(
na az semeddig se tart

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4964) biker


biker
nagyúr

Saunier Duval F24E gyújtásvezérlő (honeywell gyártmány) gondom van!
el-el felejti bekapcsolni a ventillátort :(
ÉS innentől F1 hiba
(ugyanez volt más lakónak is pár hete)

Elsőre azt hittem, a nagy panelen a relé, de az csak a vezérlőnek ad jelet, és utána 1mp-el kapcsolja a vezrlő a ventillátort, és ha jó a huzat, akkor a gázt nyitja, és gyújt.

Nos, a gondom az, hogy ezt valószínű CSERE módon javítja a szerviz majd, mert a könyvben benne van, hogy a "gyújtásvezérlő javítása TILOS"
De basszus, egy szilárdtest relé lehet benne rossz, ami kb 200Ft, most ezért vágjanak meg 30-40k alkatrésszel?

Tud valaki megoldást?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4965) Sauvage válasza nyunyu (#4962) üzenetére


Sauvage
csendes tag

Én asztalos vagyok, nem fém szakember. Nem tudom mitől szineződik " oxidálódik " de tegnap cseéltem még egy ilyen oszlopot. Lehet kínai ipar remeke, vagy a franc tudja. Kékes, lilás szine volt mindkettőnek. :K
Nem akarok vitába bonyolódni, mert nem értek hozzá.Csak látom, láttam milyenek lettek pár év alatt. Ha valaki króm oszlophoz ragaszkodik, akkor azt szoktam mondani, vegye meg és berakom, de én nem veszem meg, mert nem tudom milyenre van szüksége és milyen minőségüt akar. Nem értek hozzá. :B

Asztalos munkát vállalok.

(#4966) Hasaggymeg válasza biker (#4964) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Hát cseréld ki te azt a mittoménmit.Ha félsz,hogy megvágnak akkor már nem lehet garanciális úgysem.Ha meg nem jön össze még mindig ráér fizetni.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4967) Hasaggymeg válasza #47053824 (#4958) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Hát vegyestüzelésű (=magas előremenő vízhőmérséklet) falfűtéssel kombinálva (alacsony hőmérsékletű fűtés) elég meredek vállalkozás.Ha a keret és a ház hőszigeteltsége megengedi valamilyen alacsony hőmérsékletű gazdaságos fűtést szerelnék (kondenzációs,hőszívattyús)+padló/radiátoros + esetleg falfűtés kombinációjával.A vegyestüzelésű is jó lenne ha radiátoros rész is beiktatódik mely elvihetné a 80C vizet a kazánból,a többi menne keverőszeleppel a padló/falba.Melegvízelőállítás is megoldható,csak nekem a kényelmetlenség a gondom a vegyestüzelésűvel,hacsak nem valami pelletadagolóval van megoldva.Lényeg,hogy meg kell komolyan oldani a vezérlést + az adagolást (ami a gáznál roppant egyszerű),hogy megfeleljen egy modern ház követelményeinek.Pl.előnyt élvezzen a melegvízgyártás,szabályozva legyen a melegvíz hője,ne menjen 40C forróbb víz a padló/fal fűtésbe,ne kelljen valaki mindig kazánfűtősdit játszodjon a kazánházban stb.
Summa sumárum ha gázfüggőségemet akarnám enyhíteni én kérnék egy-két ajánlatot a hőszívattyús szakiktól mielőtt bármibe belevágnék.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4968) biker válasza Hasaggymeg (#4967) üzenetére


biker
nagyúr

multkor volt bedobva egy szórólap, ahol 2 oldalon ecsetelték, a pellet kazán hőcserélővel milyen jó, mert egyszerre kandalló, fűt, és van melegvíz, + radiátorra is köthető.

csak egyet felejtettek el: mi van, ha nyáron nem nagyon akarok kandallóval fűteni :)

itt a kolléga ötletében hasonló hibát vélek én is felfedezni

---

gyújtásvezérlővel az a bajom, amig nincs csere a kézben, addig nem merem a régit bántani, hátha okkal van "nem javíthatónak" jelölve, mondjuk egyedi hangolású a gázszelep mágnesének jóságára, stb. mivel nincs hozzá rajz, előre nem tudni.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4969) Hasaggymeg válasza biker (#4968) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ügyesen terelnek a nekik jövedelmező irányba! Itt egy hangolás-ott egy frekvencia és máris füstbe megy a gazdaságos megoldás. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4970) master bud


master bud
tag

Sziasztok!

Fűtéskorszerűsítésbe fognék és látom, hogy itt értő emberek diskurálnak ellentétben az Index-el, ahol sikerült jó sok hülyeséget megtudnom :F Sajnos (ebben is) laikus volnék de a műszaki részét megértem, ha valaki elmondja :DDD

Nos, a kérdés a következő, hogy mi is a menetrend egy ilyen korszerűsítés során, az engedélyek, kéményseprő stb. is beleértve. Az tiszta, hogy kell egy fűtésterv (gondolom egy épületgépész mérnök kézjegyével), kazán, füst elvezetőrendszer, csövek, radiátorok, szerelvények és egy szaki aki mindezt összeépíti. Milyen papírok kellenek még?

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#4971) biker válasza master bud (#4970) üzenetére


biker
nagyúr

egyformára vágott, színes papírok halott emberek arcképével. lehetőleg sárgás színben, és jó sok :)

---

a kolléga majd bővebben kifejti :)

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4972) proof88


proof88
addikt

Üdv!

Régi, ~ 25 éves panel házakban, ahol a fürdőszobában van a wc és a kád is, mennyibe kerülhet kiszedni a kádat és helyére egy zuhanyzó kabint rakni? Persze szakemberrel, én azt sem tudom, mi fogja a kádat... a kád egyébként fűtött, ha megy a távfűtés, akkor meleg az is. És mennyi idő ezt megcsinálni vajon?

(#4973) biker válasza Hasaggymeg (#4969) üzenetére


biker
nagyúr

szerdán jönnek, remélem cserélik, remélem lesz elég pénz itthon, és utána szétszedem ezt, ha lehet, és nem öntötték ki gyantával

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4974) Hasaggymeg válasza master bud (#4970) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Van olyan szaki aki megtervezi és meg is építi neked.1.Fűtésigény/fűtésforma/fűtőmű meghatározása.2.Gázterv elkészítése (csak épületgépész készítheti)+engedélyeztetése.3.Fűtésterv elkészítése (egy jobb szaki is megtervezi egy vagy több szép A4-es papíron).5.Kiviteleztetés.
Legegyszerűbb:1.Egy kivitelező aki mindent elintéz helyetted/elmondja mikor mi a teendőd,a tervezéstől az engedélyeztetésen át a kivitelezésig/beüzemelésig.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4975) master bud válasza Hasaggymeg (#4974) üzenetére


master bud
tag

Wow, köszi! :)

Ezek szerint vana gáz terv és a fűtésterv. A fűtésterv gondolom az, ami a kazántól indul (csövek, radiátorok stb.).

A gáztervnek mi a lényege?

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#4976) Hasaggymeg válasza proof88 (#4972) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ez jó! A fűtött kád a panelben! Azt ki ne merd venni,mert olyan még a Rózsadombon sincs! :D
Komolyra fordítva a szót,a munkadíja a víz/csatorna/zuhanytálca/zuhanykabinszerelésnek kb. 50-60e,illetve 2 - 4 nap ha jól össze van hangolva a burkolóval.DE!Mi lehet az a gyanús fűtés?Esetleg cső ami majd útban lesz a tálcának és nem lehet levágni?Kell-e betont törni a csatorna végett?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4977) Hasaggymeg válasza master bud (#4975) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Gáz terv csak a gázról szól (gázóra+gázcsövek+kémény) és engedélyköteles,fűtést olyant csinálsz amilyent akarsz,azt nem kell engedélyeztetni csak vigyázni,hogy jó legyen és ne fázz télen/egye le a hajad/minkettő előbbi.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4978) Hasaggymeg válasza biker (#4973) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Hope springs eternal.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4979) master bud válasza Hasaggymeg (#4977) üzenetére


master bud
tag

Értem. Akkor ezek szerint hívok egy épületgépészt aki elkészíti nekem a gáztervet és beadja engedélyeztetésre?

Nit kóstál egy ilyen gázterv (lakásra) és mennyi idő alatt engedélyezik? Kijön valaki a gázművektől vagy csak ránéznek tervre és mehet, majd megnézik a végén?

Köszi!

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#4980) Hasaggymeg válasza proof88 (#4972) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Én amúgy kádpárti vagyok,vallom,hogy míg a kádban tudok zuhanyozni a zuhany alkalmatlan egy forró fürdőre télen mikor átfáztál.Aztán folytatnám azzal,hogy a zuhanyok 90%-ából kifolyik valahol a víz,elvízkövesednek,penészednek a temérdek amúgy nélkülözhetetlen rugalmas fugánál.De ezzel nem akarom a zuhanyfanatikusokat magamra haragítani. :))

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4981) biker válasza Hasaggymeg (#4976) üzenetére


biker
nagyúr

régi panelben szinte mindenhol fűtött, öntöttvas kád van :) királyság :)
és amennyiszer én alámásztam, bizton mondom, nem egy cső lesz útban :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4982) Hasaggymeg válasza master bud (#4979) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nem tudom mennyi egy ilyen terv,de azt még telefonon is megmondják neked kábére.Te (vagy ő )elviszed a tervet a körzeti gázművekhez és azok pár napon(héten) belűl engedélyezik,majd kivitelezés után kijön a MEO-s és átveszi a kivitelezőtől.Átvétel után max.1 hétre felszerelik a mérőt és onnan kezdve figyelheted a hírekbe mikor zárják el az ukrányok! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4983) master bud válasza Hasaggymeg (#4982) üzenetére


master bud
tag

Aha. A MEO a teljes fűtésszerelés után jön ki vagy már kihívhatom akkor, ha fent van a kazán és be van kötve a kéménybe?

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#4984) Hasaggymeg válasza biker (#4981) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Gondolom olyan faltól-falig kádak,mi? Oda egy új Kaldewei (minél vastagabb,de ebből a legvékonyabb is minőségi!) lemezkádat kell tenni a régi (gondolom ütött-kopott-sárgult) helyére.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4985) biker válasza Hasaggymeg (#4984) üzenetére


biker
nagyúr

faltól falig, és mögötte a fal is trágya módon van kezelve, a csöveknek akkor lyukkal, hogy a macska átmehet a szomszédba :)
csövek falon kívül, és ugye beton, tehát be se vésed utólag.
és sorolhatnám. borzalom...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4986) Hasaggymeg válasza master bud (#4983) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Hát a fűtésszerelés előtt nehezen lehet fent a kazán,mert kikötés,hogy vakolt festett falra kell legyen felszerelve,és a sorrend szerint vakolás előtt betonozás,betonozás előtt fűtéscsőlehelyezés van.Aztán elképzelhető,hogy vakolás után betonoznak és fűtéstszerelnek de a falnak ki kell lenni festve/vakolva.Radiátorok nem muszáj legyenek,és a fűtésnek sem kell rákötve lennie.Ezek a kazán beüzemelése előtt kötelezőek (nem hatóságilag,hanem nyílvánvaló okok miatt)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4987) master bud válasza Hasaggymeg (#4986) üzenetére


master bud
tag

Ühüm.

Nálam csak egy sima lakásfelújítás lesz vagyis inkább egy fűtéskorszerűsítés. Betonozás alatt mit értesz? :F

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#4988) Hasaggymeg válasza master bud (#4987) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Bocs de elfelejtettem,hogy nem egy új lakás építéséről van szó. :O

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4989) master bud válasza Hasaggymeg (#4988) üzenetére


master bud
tag

Semmi gond ;)

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#4990) proof88 válasza biker (#4985) üzenetére


proof88
addikt

jaja, így :K
és Hasaggymeg-gel is egyetértek, én is kádpárti vagyok, még ha zuhizok is benne, én is szeretem a forró fürdőt, ha van rá időm... viszont anyukám miatt gondolkodok, mert már nagyon nehezen emeli a lábait és hát belelépni a kádba neki...
mondjuk nekem már nagyon elegem van a panelból, de hát anno ez a lehetőség lett kiválasztva, amikor még kisgyerek voltam...
azért az durva, amikor felettünk csőtörés van és ázik át az egész... mert ha mondjuk valami kis forgalmú cső törik el, az nem nagy gond... mondjuk éjszaka volt olyan, hogy hallottam valami szokatlan sziszegést a fürdőszobában a wc mögül, ott mennek a csövek, egy lemez mögött... ott a vízóránk is... megnéztem és kiderült, hogy a meleg vizes csövünk repedt meg... szerencsére lassan jött, az volt a sziszegés, hívtuk a gondnokot, aztán reggelig úgy volt egy ronggyal rátekerve, az meg belelógatva vödörbe, így vezettük el a vizet... meg a gondnok elzárta a vizet lenn, ahová neki van kulcsa, mi meg reggelig folyattuk, mert az is hosszú idő az elzárás után, amíg végleg kiürül az egész... aztán délelőtt jöttek a szerelők és megcsinálták.
De a nagyon durva az volt, amikor felettünk a főnyomócső törött el, a 2. emeleten (mi az elsőn lakunk)... na akkor olyan mennyiségű vizet kaptunk, hogy huhh... söpörtük ki a vizet a lakásból, gondolom nem kell ecsetelnem, milyen rossz érzés volt... a falak is jól átáztak, az áramot is lekapcsoltuk utána, mert a vezetékek is vizesedtek. napokig száradt a lakás.

mondjuk nálunk néha olyan is volt, hogy oldalt a wc mögül, mármint onnan, ahol a csövek mennek, jött víz... sokszor láttam, hogy néha vizesedett, de nem foglalkoztam vele, de volt amikor több víz megjelent... volt olyan, amikor édesanyám kórházban volt én meg egyedül otthon, lefekvés előtt hullafáradtan még bementem a fürdőbe és feltűnt h vizesedett lenn... de ilyet még nem láttam, a földön úgy jelent meg a víz, mintha odavarázsolták volna... mintha alulról ázott volna fel... de lehet, hogy csak a falból, a csövektől jött a víz, mindenesetre nálunk semmi törés nem volt... aztán másnap durvább lett és akkor is szerelőket kellett hívni, aztán ők azt mondták, hogy dugulás van, ha lehúzták a wc-t, akkor ott oldalt folyt ki a semmiből a víz... csupa víz lett a fürdőszoba betonja. aztán ledugtak a wc-be olyan cuccot, amivel a dugulást szokták elhárítani, de még utána is rossz volt, ott tanakodtak, hogy most mi lehet, aztán odáig fajult, hogy lementek az utcára, ott szedték fel az aknafedőt, meg ilyesmi, aztán azt mondák, hogy egy súroló szivacs szerű dolgot találtak, az okozhatta... :Y mondjuk én csak gratulálni tudok annak, aki ilyet lehúz a wc-n...
huhh, rengeteget szívtunk már a csövekkel meg dugulásokkal... nem akarok soha többé panelben lakni, de messze van még az elköltözés... :U
Meg az is érdekes, hogy néha olyan fura dolgokat hallok a csövekből... tehát az oké, amikor lezúdul egy adag víz a szennyvizes csőben, mert valaki wc-t húzott le valamelyik emeleten... de van amikor olyan, mintha beleszórnának szilárd dolgokat... tehát nem vizet hallok lezúdulni a magasból, hanem szilárd dolgokat, mintha pattognának... és hát kinek szóljak, lakik felettem 9 család... így jártam, aki hülye, az le is fogja húzni azt is a wc-n, amit nem kéne...

(#4991) biker válasza proof88 (#4990) üzenetére


biker
nagyúr

De a nagyon durva az volt, amikor felettünk a főnyomócső törött el, a 2. emeleten (mi az elsőn lakunk)...

nem, apukám, nem ez a durva, az a durva, amikor az elsőn laksz, és az első-második közt eltörik a 100mm-es eternit zsennyvízcső, ami a felső 9 emelet cuccát viszi, és mikor hazaérsz, a napi termés a lakásodban van, és a vizet még órákig nem tudjátok elzárni, és sírva könyörögsz a szomszédoknak, ne wc-zzen, mert akkor hozzád kerül.

ez a durva :Y :Y :Y

a tiszta víz az smafu, az havonta megvolt nekünk is. a fenti hála, csak egyszer

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4992) Hasaggymeg válasza biker (#4991) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

De az sem semmi mikor a szomszédasszony,akinek a kamráján át vezetett tetőlefolyó kissé folyik,felküld egy gyereket meg egy rongyot,hogy dugja el a tetőlefolyót,így egy különösen csapadékos éjjelen mintegy 2-3 köbméteres medencét csinálva a tetőből és cseppkőbarlangot minden legfelső emeleten (mint mi) lakó házából.Leázott a panel a 4.-től az 1.-ig,csak úgy zizegtek a konnektorok.Több volt a vizes fal a házunkban mint a száraz,pár nap múlva meg hullott a "festékhó" hetekig.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4993) proof88 válasza biker (#4991) üzenetére


proof88
addikt

ja egyébként egyszer volt olyan, amikor nálunk a fürdőben és az előszobában végigfolyt a szennyvíz, de ez ugyanaz volt, hogy állítólag dugulás miatt VALAHOL jön ki, vissza a víz, a szennyvíz... mondjuk én nem tudom megnevezni így a csöveket, nem értek hozzá...
de szörnyű ez a rendszer, időzített bomba, hogy mikor törik el megint valahol valami... a 10. emeleten jobb lakni vajon, vagy rosszabb? ott nem a lakók áztatnak, hanem az időjárás? :D

(#4994) tkazmer


tkazmer
addikt

adott egy lakás, (Bp V. ker, több, mint 100 éves házban), amelynek szerencsétlen módon nincs kéménye, így elektromos fűtés került benne beszerelésre.
probléma viszont, hogy a fűtés mellett a hálózat már nem bírna el még egy villanytűzhelyet(sütőt) is. a probléma kiküszöbölésére a villanyszerelők legolcsóbbika is 120-130e forint körüli ajánlatot adott, ennyit viszont nem ér az, hogy gáz helyett villanysütő legyen benne.
létezhet esetleg valamilyen olcsóbb megoldás?
én nagyon egyszerűen egy olyasmira gondoltam, hogy amikor villanysütő bekapcs, akkor a fűtés azonnal kikapcs, majd amikor a sütő kikapcsolásra kerül, akkor azonnal visszakapcsol a fűtés.
namost ezt így elméletben elég egyszerű leírni, sőt, megkockáztatom, barkácsmegoldásokat is egyszerűen lehetne találni (szétszedni a tűzhelyet és átbuherálni a sütő kapcsolóját), de mivel teljesen új fűtési rendszerről illetve tűzhelyről van szó, ez talán annyira nem lenne szerencsés.
valakinek van esetleg valamilyen ötlete?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#4995) proof88


proof88
addikt

mit mondtok, milyen állapotban lehet egy 25 éves panel vezetékhálózata? :DDD
amikor vettünk régebben új tűzhelyet (elektromos) és a villanyszerelő bácsi bekötötte, akkor azt mondta, hogy ezt már csak a szentlélek tartja életben és ezt a vezetékekre mondta...

(#4996) Ariadne válasza proof88 (#4995) üzenetére


Ariadne
őstag

Na amikor mi vettük a kérót tavaly, itt 40 éve, az építés óta nem volt vezeték cserélve (mondjuk semmi más sem). Mit mondjak, picikét meg volt égve néhol a falban, a teljes villanyszerelést nem úsztuk meg... De nem akartuk, hogy _minket_ tartson csak a szentlélek életben, ilyen vezetékekkel. :D

Plusz még egy szavazat a kádra. Rettentő pici a fürdőnk, de a régi öntöttvas kád csak 160 cm-es volt - inkább kiszedtük, két részre vágva :DDD levittük, de szereztük egy 180-as kaldeweit a helyére (20k volt csak, érdemes körülnézni). Most egy álló embernyi hely van a fürdőben, kivéve ha fekszik az ember a kádban, mert akkor rengeteg. :D

mod: Beázás meg panel nélkül is tud jó lenni, pár éves építésű albiban anno arra ébredünk egyik reggel, hogy a vécében ég a villany. Párom felkel teljesen kómásan, hogy lekapcsolja, odalép, kapcsolná, amikor rájön, hogy vízben áll... És a víz a kapcsolón át folyik... :Y Lehet, hogy a majdnem befejezett elektronikás suli miatt, de nem lett baja. Állítólag hülye felső szomszéd gyerek egy lavór vizet tett a mosógépre, mert nagyon ugrált. :W

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4997) proof88 válasza Ariadne (#4996) üzenetére


proof88
addikt

ehh :DDD

(#4998) biker válasza tkazmer (#4994) üzenetére


biker
nagyúr

veszel egy KKM-1-6006 jelű kapcsolót, ez 1-0-2 állású 3 pólusú 25A átváltó kapcsoló, és bekötöd, hogy 1 állásban tűzhely, 2 állásban fűtés, és viszlát
a kapcsoló M műanyag tokozott kivitelű

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4999) Hasaggymeg válasza tkazmer (#4994) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Csak van valami termosztát a fűtésen,nem? Leteker-főz,felteker-eszik.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5000) Hasaggymeg válasza biker (#4998) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Vagy igen. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.