Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25401) erdoke válasza Dr.Zoo (#25385) üzenetére


erdoke
titán

A miénk komolyabb szerkezet. Persze ettől még lehet ugyanannyira hatástalan.

A legjobb aláírás a héten

(#25402) Lipton válasza Dr.Zoo (#25399) üzenetére


Lipton
őstag

Megvettem, kiszortam, varom a csodat...

(#25403) Dr.Zoo válasza Lipton (#25402) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

:DDD
Ha tudsz minden lukba rakj, és kézzel kicsit nyomkodd be...
Nekem kb. 2 nap után elkoptak az ásókák.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#25404) Lipton válasza Dr.Zoo (#25403) üzenetére


Lipton
őstag

Pontosan igy tettem :)

(#25405) FatalEror válasza Jovanny2 (#25400) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát szerintem jó,2db nagy álló Sony hangfal szintén Sony erősítővel.Ismerem,és nagy kedvenc,sokszor emlegetem!
De van szerencsére nagyon jó ellenpélda,hátsó szomszéd,akivel teljesen jóban vagyunk,múltkor amikor csinálták a teraszt 7végén,még meg is kérdezték,hogy nem baj,hogy zajonganak picit.Természetesen nem,csinálják a dolgukat,de jól esik ennyi törődés,illetve nem mint a kedvenc szomszédom,hogy neki akkor kel füvet vágni,az ablak alatt amikor híradót nézünk,vagy a család valamelyik tagja aludna.Másik kedvenc fos lomszívója,ami nem szív semmit,de azért ő azért is felszív vele egy 5 200L-s zsáknyi lombot.

Met
Hát lehet az,a füvön nem szabad focizni,mert kopik,és vigyázni kell a virágokra,de évente qrva sok pénzt ad ki arra,hogy műtrágyát,tápoldatod meg ilyenek vegyen,de szerencsére a diófa levele miatt mindig kiég neki,szóval az enyém zöldebb. ;]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#25406) runner 125


runner 125
nagyúr

A 'magyar' kőműves semmit nem változik, vagy csak én nyúlok mindig így bele a tutiba?! :(

Az új konyhabútor, pontosabban a hűtő miatt a konyha bal sarkát kicsit át kellett faragni, mivel azon falrész sajnos csak 53cm mély volt, így a hűtő jócskán kilógott volna, pláne úgy, h némi szellőzőhely azért szükségeltetik neki hátul. Ezért úgy döntöttem h kibontatom ott a 25-ös falat, és gipszkartonnal záratom le a másik szoba felől, így nyerek kb + 20cm-t, ami már elegendő lesz a hűtőnek, plusz 2 méter magasan rajzoltam be, így felülről is szellőzik, illetve a hűtő is meg lesz emelve, szellőzős szoklival, ezért mindenhol tud majd levegőzni.

Lényeg a lényeg: 20cm széles csempe került fel annó a falra.
Lemértem a hűtőt, 59,4cm széles, a 3 csempe fugával együtt 61cm-t adott ki. Szépen a fugát én precízen végig is vágtam (gondolván a kőműves úgyis szétbarmolja, s ha nem egyértelmű a 61cm számára, így legalább nyomatékosítva van), le is szedtem szinte minden csempét egybe, végigméretem, mindenhol megvolt a 61 - 61,3cm-es szélesség.
Megyek ma munkába, csörög a telefonom.
"Szia fönők úr, értem én, h te ezt h akarod, de ide nem fog beférni a hűtőd!"
Noh mondom jó reggelt (legyen) Péter, ugyan miért?
"Meer eszt így nem lehet! Egy hüttőnek' 75 de leginkább nyócvan cm hely kell!"

..nagy levegő, s igyekeztem higgadtan közölni, h 61cm-re be fog férni egy 59,4-es hűtő és szépen vázoltam miként lesz betéve, és miért bontatom ki a falat mögötte.

Éreztem, h a reggeli stampó után kezd számára összeállni a kép, majd beismerően: "jójó, meg lesz próbálva".

..hozzáteszem az asztalosom is meg tudott lepni a legutóbb e-mail kapcsán.
Büszkén beszél 15cm-es lábazati magasságról, h milyen faxa alu lábazatot talált ő nekem, ... amikor a helyszíni felméréskor megbeszéltük, h 10cm magas lesz! :(((
A végén majd beállítanak egy nappali szekrénysorral.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25407) erdoke válasza erdoke (#25401) üzenetére


erdoke
titán

Most értem haza, és 3,5 nap után nem találtam túrást! Éjszakára lekapcsoltam (érdekes módon a szomszédok is eltűntek mind, nem akartak beszélgetni...), kíváncsi leszek, mennyi idő kell, hogy visszajöjjön. Akkor megint adok neki, hogy megtanulja, ide nem érdemes. :K

A legjobb aláírás a héten

(#25408) sziku69 válasza runner 125 (#25406) üzenetére


sziku69
senior tag

Nálunk is volt szívás a hűtővel. Az asztalosunk szépen kiszámolta a konyhaszekrény hosszát, belemérve a hűtő szélességével. Jól kicentizte. Olyannyira, hogy az ajtót nem lehet teljesen kinyitni, mert már útban van a hűtő melletti oldalfal. A rekeszeket a fagyasztórészből csak akkor lehetne kivenni, ha az egész hűtőt kiemelnénk a helyéről. Kb 5 centit tévedett. Nálunk úgy van megoldva a aszellőzés, hogy a hűtő fölött van egy elég nagy szellőző nyílás.

Volt egy hagyományos hűtőnk is, ami be lett építve a munkaasztal alá. Nagyjából fél évig bírta, aztán megadta magát. Nem tudott rendesen szellőzni.

(#25409) Lipton


Lipton
őstag

Elindult a :) Kb. egy hete lett elvetve, egész jól kifogtuk az időjárást is.

[ Szerkesztve ]

(#25410) enterlaci válasza runner 125 (#25406) üzenetére


enterlaci
senior tag

Durva! :( Én éppen lakásfelújítás elején tartok, hétvégén bontjuk a csempét, felszedem a parkettát, ilyesmi...és a villanyszerelőtől is félek előre - panellakásról van szó - mert gondolom neki nehéz és bonyolult lesz minden szép megoldás. :N

Milyen programmal készítetted a 3D-s látványtervet?

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#25411) Lipton válasza FatalEror (#25405) üzenetére


Lipton
őstag

Videken mindig van valami zene, megszokhattatok volna. Funyiro, szegelyvago, flex, furo, kapagep, permetezo, favagas, mittudomen :) Ez a zold kornyezet ara. Persze amennyiben a szomszed kicsit is tekintettel van masra akkor figyel ezekre de meg igy is bele lehet futni hangoskodasba. En mar csak mosolygok ilyenkor.
A diofa alatt nalunk a fu nagyon szep bar nem hagyunk rajta soha semennyi levelet.

(#25412) FatalEror válasza Lipton (#25411) üzenetére


FatalEror
addikt

Igen nem a levéltől,hanem attól,hogy kimossa belőle az eső az "X" vegyszert.NEm tudom mi van benne,de lazán kinyírja a növényeket.Igen természetesen nem is ez zavar,mert van ablak is,de amikor mi a ház háta mögött csinálunk bármit,akkor megkérdezik,hogy ugye nem itt akarjuk megnyitni a műhelyt,télen reggel fát sem lehet vágni,mert mi ez a kopácsálos,mondjuk napközben is.Szóval én qrvára egyoldalúnak érzem,effektív ahhoz is engedélyt kell kérni,hogy levegőt vegyek.

HardCore is my LifeStyle

(#25413) Met válasza Lipton (#25411) üzenetére


Met
Topikgazda

Vidéken? Akkor Kispest is vidék :DDD
Flex, fűnyíró, asztalosműhely, ráadásként a szomszéd két neveletlen kölke, akik üvöltenek ha valamit nem kapnak meg, de úgy amúgy is üvöltenek és 5 perc játék után az egyik el kezd üvölteni mert a másik bántotta.
Múltkor valamelyik szomszéd (2-3 házzal távolabb) valami death metált hallgatott ami nem lett volna akkora baj de kb. egy Szokol rádión hallgatta.
Nyáron persze minden este grillezik valaki mert a füstszag olyan jóóóó :N

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25414) Met


Met
Topikgazda

Lehet kapni itthon nem arany árban fehér tégla csempét?
Nem tudom mi a pontos neve de olyasmi hatása van mintha tégla fal lenne.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25415) djdaniel


djdaniel
senior tag

praktiker minőség, vettem ezt az asztalt

az m betű logó a széken olyan kontár módon van oda hegesztve hogy 4 székből 2-őn 5mm-es eltérés van, később dobok fel képet róla.
Ez annyira nem zavart, de mikor szereltem össze az asztalt ezt sz*rt elengedte a hegesztés. :W

(#25416) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

es elmentek a delejhajkuraszok:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25417) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

nyestek ellen... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25418) neduddki


neduddki
nagyúr

H!

ma vettem egy 12w smd 5630 e27-est, ha meg messze van a 23-32kompak fenycsovektol, de nem rossz

udv

neduddki

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25419) erdoke válasza neduddki (#25418) üzenetére


erdoke
titán

Sajnos sok a félnormális cucc a piacon, ahol kamu lument adnak meg. Ezt az SMD körtét láttam tegnapelőtt a budaörsi Tesco parkolójában, tényleg simán hozza az 1000 lument 10 W mellett.

A legjobb aláírás a héten

(#25420) neduddki válasza erdoke (#25419) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mokany ezt hozta vmejjik nap a mais beszerzes szeritnem kicsivel vaskosabb

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25421) Winner_hun válasza maross (#25306) üzenetére


Winner_hun
félisten

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25422) Lipton válasza Winner_hun (#25421) üzenetére


Lipton
őstag

Megkérdezném a helyedben Új Ház Centrumban és Eberhardt tüzépen is. 3 éve a másodiknál találtam meg amit kerestem a legolcsóbban.

(#25423) Winner_hun válasza Lipton (#25422) üzenetére


Winner_hun
félisten

Új Háztól van ez a katalógus.
Tény hogy a 11,8x10,5 cm-es méret nem valami nagy.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25424) Lipton válasza Winner_hun (#25423) üzenetére


Lipton
őstag

Mi ilyet raktunk és nagyon szép. Arrabona classic mokka színben. Itt nem nagyon adja vissza, ha érdekel küldök képet. 8cm vastag így elég erős is. Emlékeim szerint a 16x16-os 2500Ft volt 3 éve.

[ Szerkesztve ]

(#25425) maross válasza Winner_hun (#25421) üzenetére


maross
veterán

hu, dejo, a nagykoriv kellene (+par kiskoriv egy masik kanyarhoz). Errol nincs valahol egy kep hogy nez ki? tegla, vagy beton vagy miez?

mar korulneztem a kornyeken, es ha nem ilyen ives darabokbol lesz kirakva, akkor barabas tegla (90ft/db itt mellettunk) + egy sor ilyen diszito a tetejere, ha a vagast meg tudjuk oldani.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#25426) Winner_hun válasza Lipton (#25424) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jó de neki kicsit háromszögalakú négyszöges kell (trapéz, no:D), amit beraktam képet azon a jobb felső.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25427) Lipton válasza Winner_hun (#25426) üzenetére


Lipton
őstag

Most így rémlik....

Maross: 90 elég sok érte, 70-ért vetten 2 hete... Simán ívesre lehet vágni a téglát (ez is beton mint minden más térkő általában). A tetejére miért akarsz rakni olyat? Személyes vélemény, de én tuti nem tenném... Önmagában is jól néz ki a tégla. Térkővel az lesz a baj, hogy a széle "nem igazán szép" mert nem arra van kitalálva, hogy azt lássad. Ebben a téglakő előny, mert minden oldala "egyforma".
Linkeltem pár napja tégla szegélyt, nagyon szépen meg lehet csinálni (1 hete készült el itthon).

[ Szerkesztve ]

(#25428) Winner_hun válasza maross (#25425) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csak kirakási minták vannak.
Beton.

Vágás megoldható gyénmánt tárcsával ha jól tudom

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25429) Lipton válasza Winner_hun (#25428) üzenetére


Lipton
őstag

Normálisabb flex + tárcsa, ahogy mondod. Amennyiben egy nagyobb flexed + tárcsád van (20cm) viszi mint a vajat csak porol rendesen :)

[ Szerkesztve ]

(#25430) Winner_hun válasza Lipton (#25429) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK] - hátha így már jobban rémlik:D

Van nagy flexünk, de szerintem nincs hozzá ehhez tárcsa.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25431) Lipton válasza Winner_hun (#25430) üzenetére


Lipton
őstag

Leesett közben. Ilyen térkő ami egészben koptatott - nem a legolcsóbb típus de létezik :)
Kicsit elkalandoztunk.

(#25432) maross válasza Lipton (#25427) üzenetére


maross
veterán

Tudom, mondtad, meg is jegyeztem. De ez itt van par szaz meterre, 70ft-ert pedig el kene galyazni valahova (mellesleg nem is en hoznam, nem akarok plusz munkat foccernek, igy szivesen kifizetem a kozelsegi felarat). Ha foccernek utba esik akkor 70, de 90-nel szamolva a biztos. Megoldastol fuggoen 11.50-13.50m hosszu lesz osszesen, nem egy irdatlan osszeg. 3 sorral szamolva a dragabbik megoldas 40meter, 24centis egy tegla, 170tegla par bonuszdarabbal, 3400ft buko.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#25433) Winner_hun válasza maross (#25432) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amit linkeltem azt én is el tudom vinni:) Itt van helyben.

Róma
Prága

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25434) maross válasza Winner_hun (#25433) üzenetére


maross
veterán

3 vagy 4 sor kell belole, 150-es sorokkal szamolva :DDD. Még igy is? :DDD.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#25435) Winner_hun válasza maross (#25434) üzenetére


Winner_hun
félisten

Térfogatra meg súlyra is többet tudok vinni mint föccer:) Max. a kerítéseden is ilyen minta lesz;]:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25436) Lipton válasza maross (#25432) üzenetére


Lipton
őstag

Uj Hazban vetten 70-ert. 450db volt, kicsit leult a boxer :)

(#25437) maross válasza Winner_hun (#25433) üzenetére


maross
veterán

Nem viszik tulzasba a praganal a meretek kiirasat.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#25438) Winner_hun válasza maross (#25437) üzenetére


Winner_hun
félisten

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25439) maross válasza Winner_hun (#25438) üzenetére


maross
veterán

:R

csak a honlapon tunt nagyobbnak mint a roma :(.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#25440) Dr.Zoo válasza Lipton (#25436) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Csak nem is Gödi vagy? :D
Ásókák megvannak még?

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#25441) maross válasza Winner_hun (#25438) üzenetére


maross
veterán

dobok egy privit inkabb.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#25442) Lipton válasza Dr.Zoo (#25440) üzenetére


Lipton
őstag

Erd es furt a dog meg 2 kupacot...

(#25443) Dr.Zoo válasza Lipton (#25442) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Abba is tegyél, először nekem is volt pár plusz luk, de azóta sekép-sehang.
Mondjuk, és úgy érzésre szórtam bele, mert elvileg lapátolni kellene nemtom hány grammot, ez engem sose zavart.. :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#25444) runner 125 válasza sziku69 (#25408) üzenetére


runner 125
nagyúr

..hááát, azért bízom benne h nem adja meg magát a 3 éves Bosch hűtő. Fel lesz emeleve, 10cm-es lábazaton fog állni, alul szellőző lesz beépítve, és a felette lévő szekrény mélysége sem lesz a falig kitolva, hanem csak 45 mély lesz, így 15cm-t ott is tud majd szellőzni.

enterlaci

Semmi komoly, csak GoogleSketchUp. Ovisoknak fejlesztették. :D
_

Nem nagyon volt időm beszámolni, de Péterék azért jó munkát végeztek. :)
Hála ég csempe sem hullott le, kivésték a hűtő hátsó falánál lévő falrészt, meg ki is festették a konyhát.
2 hét múlva bízom benne már bentlesz az új bútor.

Villanyszerelő barátom persze ismét kitett magáért. Centire mindent úgy csinált, ahogy elmondtam neki.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25445) runner 125


runner 125
nagyúr

Kaptam mail-t az anrodiszlec-től, h nem tudnak 5 Watt-os COB LED-et szeptember vége előtt.
Mivel már 3 napja csak egy izzó lóg, még egy hónapot tuti nem bírunk ki vele, így döntenem kell.
Válasszam a sima smd technológiás GU10-es izzókat, vagy maradjak a COB-nál? Utóbbiból sajna csak 3 Watt-osat tudnak adni. Kb 6-7 m2 a konyha, 4-es spot menne a palfonra. Elég lenne az utóbbi fényereje is, nem?
Jégfehéret meg nem szeretnék, mindenki a meleg fehéret ajánlotta.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25446) neduddki válasza runner 125 (#25445) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

leddiszkonnal , conlight van cob 5w, smd5630ar eddig csak e27en latam

udv

neduddki

mod: ha nincs meg meg fogllat akkor 12W /ez nem om hony fokos, de sokkalkevesbe sarga mint a 2700K-s compak/, 10W

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25447) erdoke válasza runner 125 (#25445) üzenetére


erdoke
titán

Leddiszkontban mind az 5 W meleg fehér (kerámia házas, 500 lumen), mind a 4 W meleg fehér (kerámia házas, 420 lumen) lesz állítólag raktáron kb. 10 nap múlva. Nekem hét elején 2 hetet mondtak.

A legjobb aláírás a héten

(#25448) Tomate


Tomate
veterán

Napi shit... Ezzel találkoztam ma fb-on. Aki megtudja fejteni mi történik a képen ossza meg velem. :D
Jah és még örülnek is annak, hogy semmi értelmeset nem csinálnak...

Fentről lefele, kötés nélkül belülről szigetelni egy házat?

[ Szerkesztve ]

(#25449) runner 125 válasza neduddki (#25446) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi az alternatívát.
Első körben azért ragaszkodnék az Anro-hoz, mert némi alu profilt is vennék tőlük, így egy postával letudnám...

A sima izzó csak ideiglenes, de ma át is ugrott a srác, és felrakta a 4-es spotot. Jó fej volt, mert adott kölcsön 4 sima GU10-es izzót, így legalább van világítás, amíg nem jönnek meg a COB LED-ek.

Egyébként, úgy gondolom elég lesz a 4x 3 Watt-os is.., mivel terveztem 5050-es LED sort a felsőszekrények aljára (munkalap világításnak), illetve csináltattam egy párkányt körbe U alakba záróelemként, amibe szintúgy olyan LED szalagot fogok majd behúzni.

erdoke

Köszi.
..érdekes ez a "búrás" COB LED. Ha, nem elírás a 30°-os világítási szög, akkor nagyon pontszerűen terítenek... :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25450) neduddki válasza runner 125 (#25449) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

sajna nalam a magassag miat a 3x5 is kees volt, mind a konyha mond az etkezo eseteben, ezet kapot az egik egy 24 a masik egy 32 kompaktot is igy most ok.
A legszalgot a felso szekreny kulso! szelere edd v. egy 3mm vajatba v. egy 5mm-es takarot, erdems elgondokodni a 5050es hejje egy 5630esban is habar mar az elozk eis boven sok a fenye, nalam meg 5x2.5 van meg leginkabbdiszites celzattal kicsit ki kelle herelni a gavi ct2116ot [W]

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.