Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25201) Nkboy válasza maross (#25185) üzenetére


Nkboy
senior tag

Vagy marad a függöny, vagy alulra is, és felülre is külön-külön reluxa.

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#25202) szabjan válasza KrAt (#25200) üzenetére


szabjan
tag

Tökéletesen egyet értek veled. Szűrő/leválasztó kell. Jók az ötletek is. :)

a vizesember

(#25203) neduddki válasza KrAt (#25200) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

fagyallo minek? ja vasas a rendszer

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25204) Lipton válasza maross (#25181) üzenetére


Lipton
őstag

Itt vannak képek a szegélyről. 1 2 3
Balra fű lesz (tegnap lett elvetve), jobbra mulcs (alatta geo), középen az oválisban pedig fehér márványörlemény, a kiálló kábelek helyén pedik álló rozsdamentes LED-es lámpák, a két tégla "oszlopra" pedig jön fa ülőke és paddá alakul.

[ Szerkesztve ]

(#25205) DopeBob válasza Lipton (#25204) üzenetére


DopeBob
addikt

:R ez igen, nagyon szép lesz!

MZ/X

(#25206) maross válasza Nkboy (#25201) üzenetére


maross
veterán

Nalunk igy nez ki az erkelyajto. Ha egy huszarvagassal nem az ablakra, hanem a keretre erositenem a reluxa dobozat, es igy leerne teljesen, az nagyon szarul mutatna? (plusz jo lenne igy ra a 80centis reluxa az obibol, nem kellene 76-osat keresgelni)

@Lipton: 60meter, te jo eg, nekunk az egesz kert van vagy 15 :D. Szepen fog kinezni, es ives is, az kell a jo erzeshez :DDD.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#25207) Kombat


Kombat
őstag

Hali!

Lassan kezdem én is a födém szigetelést viszont lenne egy kérdésem még.
A párazáró fóliát elég kis átfedéssel egymásra teríteni vagy végig kell ragasztani a szélét?

(#25208) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Nem tudom, hogy ezzel a kérdéssel hova fordulhatnék, igazából csak tanács kellene. Elég olcsó kategóriát tekintve, kb. 25k-ig ütvefúró gépet milyet? Metabo vagy Makita? És honnan?

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#25209) DeFranco válasza GrooveHero (#25208) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha csak háztartási mennyiségű munkához kell, akkor [link]

Nem mellesleg a kollégám most ezzel lakásfelújít, meg érdekes módon a burkolóknál is ilyet látott. Tény, hogy ehhez is érdemes jó szárakat venni, ez a kulcsa. Igaz, hogy annyiba kerül mint maga a gép, de azt meg kellene venni a makitához is.

Persze ez csak laikus vélemény.

(#25210) FatalEror válasza GrooveHero (#25208) üzenetére


FatalEror
addikt

Ütvefúrót akarsz,vagy fúrókalapácsot?

HardCore is my LifeStyle

(#25211) DeFranco válasza FatalEror (#25210) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hoppá jogos...

(#25212) GrooveHero válasza DeFranco (#25209) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszi. Nem is tudom hogy írjam, hogy érthető legyek, tehát a felhasználás jellege egy 5-ös skálán kb 2, max 3, ahol az 1 az évente 3 lyuk, az 5 ös pedig a szinte profi szint, napi több órás használat. Nem tudom mennyire sikerült belőni a kategóriát. Ezért néztem ilyen árkategóriában gépet, mert azért kellene használni. Ráadásul még kellene hozzá vennem vmi normális fúrókészletet minden fajtából a szokásos méretekben. Értsd fa/beton/fém és 2-es mérettől felfelé.

FatalEror ütvefúrót, fúrókalapács már van egy Einhell, nem nagy eresztés, de nem is használjuk olyan sűrűn. Kissebb, kompaktabb kellene, valami "normálisabb" minőségben és árban. Na jó, láttam gépet 50-től felfelé, de az az árkategória nem játszik :N

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#25213) DeFranco válasza GrooveHero (#25212) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, hát többre mennénk, ha megmondanád mi a célod vele. Lakásokat akarsz felújítani, panelban képet felfúró vállalkozást indítasz, atombunkerbe fogtál vagy csak simán a ház körül most már fel kéne rakni a falra magadnak meg a szűkebb kiccsaládnak ezt-azt?

(#25214) GrooveHero válasza DeFranco (#25213) üzenetére


GrooveHero
addikt

Sima otthoni használat zártszelvényhez, betonhoz, téglához, szinte mindenhez, ami ház körül előfordul. Kertes ház lévén van munka bőven. Egy héten többször is lenne használva.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#25215) FatalEror válasza GrooveHero (#25212) üzenetére


FatalEror
addikt

Extol industrial 1050.2 sebesség 1050W-t,szétszedték,tisztességes belsővel,teljesen fém hőkezelt hajtómű,nagy teherbírású csapágyak,istenigazándiból sok is otthonra,de 25k,és van benne erő tisztességgel,és 2 sebességes hajtómű,pedig nagyon hasznos!Viszont ez nem egy kompaktabb viszont,ha fémet is akarsz vele fúrni,méghozzá zártszelvényt,akkor szerintem muszáj a 2 sebesség!Vagyis ajánlatos,ha nem akarod magad szopatni.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#25216) Lipton válasza maross (#25206) üzenetére


Lipton
őstag

Az ivek es a kor miatt 60m a szegely, a telek amugy 80m :)

(#25217) GrooveHero válasza FatalEror (#25215) üzenetére


GrooveHero
addikt

Van esetleg egy linked?

Amúgy ezt néztem ki itt helyben, ahol lakom:

[link]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#25218) Lipton válasza GrooveHero (#25212) üzenetére


Lipton
őstag

Amennyiben van egy furokalapacsod akkor nincs ertelme utvefuronak. Kell melle venni egy jo akkus furot es mindent meg tudsz oldani a parossal.
Nekunk makita van es nagyon elegedett vagyok vele. A sima akkus furo is eleg eros mar (talan 40-50Nm, ket sebesseg, stb), elofuras nelkul csavartam vele be 150es csavarokat fenyo gerendaba es egy akku siman birt 60darabot ugy, hogy mar hasznalatam es nem is merult le azutan sem.

[ Szerkesztve ]

(#25219) FatalEror válasza GrooveHero (#25217) üzenetére


FatalEror
addikt

[link]
Kedvelem a metabo-t,szerintem minőség,de az kevés,az maximum egy asztalos gép lehet,főleg puhább fához jó mivel kicsi a nyomatéka,de magas a fordulata.Ha zártszelvényben akarsz fúrni,mindenképp érdemes az előfúrás,na most ez a gép,mármint a metabo az 4mm-ig okés,utána állandóan megakadna.Viszont az extol a 2 sebességével simán jó,mert van egy nagy fordulatú alacsony nyomatékú fokozata előfúráshoz,meg kb 10mm-s átmérőig fához,és egy alacsonyabb fordulatú nagy nyomatékú fokozata,ami jó fémhez 8mm-től felfelé,és nagyobb csavarokhoz kb 5*80-tól,persze jó kisebbekhez is,csak ott ésszel kell vele bánni.

Lipton
25k-ért elfelejtheted a tisztességes akkus fúró fogalmát.Amúgy ha lenne is meglehetne vele oldani,de szarul,aksis géppel 30k-ig 6-s nál nagyobb lyukkal nem próbálkoznék fémben,így is lassú és szopós,de gondolok a 150k-s Metabo.hilti-DeWALT-ra azzal sem fúrnék 8mm-s lyuknál nagyobbat,nyöszörgős a 400-500-s fordulaton,fúrókalapács dettó ezekkel az értékkel dolgozik,ellenben ez a gép tud kb 30-40nm nyomatékot leadni ~1500-s fordulaton.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#25220) GrooveHero válasza Lipton (#25218) üzenetére


GrooveHero
addikt

De ha kell csinálnod egy postaláda tartót a kerítésen kívül (mert a postás panaszkodik, hogy nem meri bedobni a levelet, mert a kutya kiharap a kerítés tetején :DD), akkor előveszed a 4 kilós fúrókalapácsot és azzal furkálod ki az 5ös lyukakat szögvason? :)) Ok, nem megoldhatatlan feladat, na de akkor is. Pár pici szar lyukért nem fogom elővenni a nagygépet, meg SDS-es fúró hozzá, vagy ha nincs akkora méretű (mert nincs 5-ös körüli SDS-es itthon) akkor meg SDS-es fúrótokmányt bele, tokmánykulcs elő, aztán abba bele az 5-ös fúrót? :U

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#25221) Lipton válasza GrooveHero (#25220) üzenetére


Lipton
őstag

Egy rendes akkusnak ez nem feladat.

FatalEror: 25be lehet tenyleg nem fer bele. A Makitat kifuto lertekelesen vettem talan 30k korul es eddig mindent ki tudtam vele furni amit kellett. Delutan kiszaladok az udvarra es kivancsisagbol furok egy 5os lyukat valami vasdarabba vele de szerintem mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#25222) FatalEror válasza Lipton (#25221) üzenetére


FatalEror
addikt

Akkor linkelj 25k-ért rendes akkus-t.
2 akksi 2sebbeség,minimum 20nm nyomaték,és minőség.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#25223) Lipton válasza FatalEror (#25222) üzenetére


Lipton
őstag

Kifuto kiertekelesen vettem a makitat 30korul (eredeti ara talan 60-70 volt). Amennyiben nem azonnal kell erdemes jobban nezelodni.

(#25224) runner 125 válasza Lipton (#25221) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem kb. egy 13 éves Wagner van, s a vicc, h mind a mai napig gyári akksival üzemel.
Legutóbb egy L alakú munkaasztalt hegesztettem össze a garázs sarkába, a munkalap csavarjait is ezzel böktem át (40x40-es zártszelvény). Gond nélkül lehet fémet fúrni akkussal, sőt, a kis fordulat, nagy nyomaték miatt sokkal ideálisabb vashoz, mint egy nagy fordulatú villanyos.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25225) GrooveHero válasza FatalEror (#25219) üzenetére


GrooveHero
addikt

Csak ne lenne az az átkozott gyorstokmány :N Nem szeressem.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#25226) FatalEror válasza Lipton (#25221) üzenetére


FatalEror
addikt

Persze meglehet oldani,nekem DeWALT van,én ezt szeretem,pici kompakt 12-s gép,4-s fúróval savállót is fúrtam vele nem egyszer,szóval az 5-s sem probléma,de nem nagyon kapni ennyiért,ez is 35k volt akcióban,igaz ez 5-6 éve lehetett,de a gép azóta is megy,pedig kapott egy szer rendesen,de azthiszem mondhatom,hogy itthon elnyűhetetlen.De azért egy hálózati géppel mégis csak gyorsabb,persze fele annyira kényelmes,nem mondom,nem rossz dolog,hogy nem kell bajlódni a kábelekkel.

GrooveHero
2k rá egy fogaskoszorús.Meg 15 perc a csere.De van egy másik extol,ami fogaskoszorús,de az sokkal gyengébb minőség ehhez képest.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#25227) Met válasza maross (#25206) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha a keretre rögzíted csak akkor tudod kinyitni az ajtót ha fel van húzva teljesen, szerintem nem praktikus.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25228) DeFranco válasza Met (#25227) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem ő nem a tokra akarja rakni, hanem az ajtóra, az üveget körbefogó "keretre"

(#25229) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Oké, akkor abban megállapodhatunk, hogy a fúrás másik fontos eleme a gépen kívül maga a fúró. Nézegettem ezekből is valami normálisabbat. Van pölö metabo minőségű, a gond csak az, hogy az egyik HSS-G, a másik meg HSS-R anyagból van. És 6k a különbség a kettő között. Gondolom utóbbi jóval trébb minőség lehet.

[link]

[link]

fúróból milyet, melyiket? Nem lenne rossz ha ilyen árkategóriában (max. 10k) lenne olyan is, amiben van fa/kőzet (vagy beton, tökmindegy) fúró is. Nézegettem az OBI-ban a BOSCH-t is. Hát nem tudom, tanácstalan vagyok. Az egézs komplett szett gép+fúrók apumnak lenne születésnapjára.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#25230) FatalEror válasza GrooveHero (#25229) üzenetére


FatalEror
addikt

[link]
Ez átlagnak jó.Aztán később te magad rájössz,hogy mik azok a szárak,amiket gyakran használsz,előre mondom 2,4,8 ezek szerintem biztosan lesznek,amikből nem szettet,hanem külön egy-egy darabot érdemes venni,a jobbik minőségből,de mindenképp Co-t ajánlok.Illetve üregelő spary-t,mert ha nincs megfelelő kenés,hűtés,akkor a legjobbak szárak is hamar elégnek.

HardCore is my LifeStyle

(#25231) GrooveHero válasza FatalEror (#25230) üzenetére


GrooveHero
addikt

Hú banyeg, emmá szép :C :))
Köszi. Nincs esetleg olyan verzió, amiben nincs bitfej, meg vízmérték, mérőszalag, 1000db van belőlük otthon, nem adnék ki ennyit, csak azért mert ezek is tartozékok. Amúgy köszi a linket, magák a fúrók biztos jók lehetnek :K :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#25232) runner 125 válasza GrooveHero (#25231) üzenetére


runner 125
nagyúr

01, 02, 03

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25233) GrooveHero válasza runner 125 (#25232) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszi, válogatok. :R
De ezekben is van bit, meg a többi ;] Na jó, befejeztem :C

ilyenre gondoltam, most találtam meg

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#25234) erdoke válasza GrooveHero (#25233) üzenetére


erdoke
titán

Már ár alapján ezek közül egyedül a Kress lehet normális anyagból normálisan elkészítve...

Más: Ez a tetűzabáló vakondok már megint a gyep közepén fordított ki egy jó nagy halmot. Úgy tűnik, hogy ha szépen helyreállítom a túrást, nem pedig ugrálok rajta fél percet, akkor ugyanott fog kijönni legközelebb is. :((
Merre találok ricinus palántát Debrecen környékén? Esetleg holnap Budapest környékén?

A legjobb aláírás a héten

(#25235) FatalEror válasza GrooveHero (#25233) üzenetére


FatalEror
addikt

Azokat az arany bevonatos vackokat felejtsd el,ganély kategória,a többi az jónak tűnik.
Amúgy itt kezdődik a fúrószár:[link],és valahol itt a vége [link] hatlapolt szár,sohasem forog el a tokmányban,general purposion kialakítás,pontozás nélkül kezd fúrni,sohasem forog el!Amúgy ajánlom még a pihrana hi-tech bullet szárakat is,nagyon jók.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#25236) runner 125 válasza GrooveHero (#25233) üzenetére


runner 125
nagyúr

...áh, most kapásból el tudnék verni itt kb 200k-t. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25237) DeFranco válasza runner 125 (#25236) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én is, szerencse hogy messze van :D

(#25238) runner 125 válasza DeFranco (#25237) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az a baj nekem nem. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25239) FatalEror válasza runner 125 (#25238) üzenetére


FatalEror
addikt

Mit találtál?

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#25240) maross válasza Met (#25227) üzenetére


maross
veterán

Ezt nem teljesen ertem. Az ablakot korulvevo keretre rogzitenem (ami mozog amikor nyitom), nem az ajto tokjara, vagy a falra. Ezzel ket gondom van: 1) fogalmam sincs mennyire hulyen fog kinezni 2) ha teljesen ki akarom nyitni az ajtot, akkor a reluxa doboza elobb utobb beakad a falba..es ha neha elfelejtem, akkor ez meg fogja viselni a reluxadoboz egyik sarkat.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#25241) Met válasza maross (#25240) üzenetére


Met
Topikgazda

Úgy értettem hogy az ajtó tokra akarod :)
Nem fog hülyébben kinézni mintha az üvegre rögzítenéd, sőt...
Igen, néha neki fog ütközni a falnak a reluxa doboza, annyira nem sérülékeny, esetleg teszel le a földre egy ütközőt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25242) runner 125 válasza FatalEror (#25239) üzenetére


runner 125
nagyúr

Fúrószár mindig jól jön, szóval abból kapásból kellene egy pakk, aztán valamilyen jobbféle lombszívó/lombfújó, h a kavicsról könnyebb legyen összeszedni a diófa levelet.
Ezen kívül a Dremel holmikból is elfogadnék vagy 100k-nyit, plusz oszlopos fúró, asztali köszörű, sövényvágó. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25243) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ásóka projekt v2.0!
Akit érint: bajuhajuzban van Hess, 1630ft.
Egy titka van. Miután megvetted, és az ásókák elhúztak, szépen egy LÉGMENTESEN záródó edénybe, tasakba, bármibe csomagold el...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#25244) erdoke válasza Dr.Zoo (#25243) üzenetére


erdoke
titán

Sajnos errefelé nincs Építőház, de megnézem, hogy holnap útba tudom-e ejteni Bécs felé menet...

A legjobb aláírás a héten

(#25245) neduddki válasza neduddki (#24954) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na megvetem a led-eke ez is ocos vot...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25246) Integra válasza Lipton (#25204) üzenetére


Integra
titán

látom felcsapsz lassan borásznak is idővel :))
gondolom a kövek cementágyban figyelnek és örökkévalóságnak készültek :)
a led-es lámpákat milyen ágyazatra állítod? beton szintén? valamin gondolkodom én is jövőre ha a kertet széttúrom, a teljes feljárót megvilágítani.. koncepció érlelődik :DDD

25221:
egy igazi schnaeppchenjaeger vagy, de tényleg jól megcsípsz mindent te is:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25247) Jovanny2 válasza Dr.Zoo (#25243) üzenetére


Jovanny2
őstag

Praktiker több helyen van. ;)

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#25248) erdoke válasza Jovanny2 (#25247) üzenetére


erdoke
titán

"Vizes talajban, öntözött területen a termék csomósodik, hatása csökken, ezért ilyen körülmények között használata nem javasolt"

Naná, hogy a gyepet rendszeresen locsoljuk. :O

A legjobb aláírás a héten

(#25249) Dr.Zoo válasza erdoke (#25248) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nekem tavaly csak ettől húztak el a rákba, pedig én is öntözök naponta...

Jovanny2: nálunk falun bajuhajúz van. :) ez van, ennek örülök :DDD

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#25250) Lipton válasza Integra (#25246) üzenetére


Lipton
őstag

Beton alapon van 2 sor tegla.
A lampak 30x30x2 granit lapokra lesznek racsavarozva (van mar ilyen a kertben).
A terkoves reszen is van 21db sullyesztett LED lampa :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.