Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24051) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Üdv. Van valakinek esetleg adata arról, hogy egy kétrétegű dunaferr 600x2000-es lapradiátorban mennyi víz lehet?

[link]

ilyesmiről lenne szó

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#24052) Melack válasza DeFranco (#24050) üzenetére


Melack
veterán

"Százezer forintba is kerülhet, ha elöregedett a gázcső, vagy nincs szellőző az ablakba vágva, és amíg a tulajdonos nem javítja ki a hibát, gáz nélkül marad"

Ez már anno is megvolt, 10 évente, kötelessége volt a tulajdonosnak felülvizsgáltaltni a vezetékeket és a készülékeket is. Eddig nem k. hátsó fertájba, ha nem volt meg neki. Mostmár igen. Ha a mérő nem szellőzik, mert körbeépítetted, akkor is a zrityó szét lesz rúgva. Az, hogy mindent a gázművekre akarnak rátolni, engem az jobban felháborít, mint ez.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24053) DeFranco válasza Melack (#24052) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, ennyit én is tudok, meg még tovább is tudom hergelni a népet vele, hogy most akkor mindenki meg lesz szexuálva, de momentán némi tényszerű információt kértem (volna). Ki mit mikor mennyiért mi alapján.

Az, hogy mitnemétesz fahalófaja eddig is meg kellett volna csinánie az nem új. Ismersz, ahogy beköltöztem az volt az első dolgom, hogy mindent alaposan végignézettem szakemberrel és a legutolsó nem atombiztos kötést is kicseréltettem.

Ettől még papírom nincs, és érdeklődtem a teendőkről.

[ Szerkesztve ]

(#24054) Melack válasza DeFranco (#24053) üzenetére


Melack
veterán

Írd össze, pontosan miről kell infó, megkérdezek egy-két Főgázos ismerőst.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24055) Mawyx válasza Melack (#24052) üzenetére


Mawyx
senior tag

Engem meg az háborít fel, hogy fúrjak lyukat a falba amíg megnézik, aztán meg tömködhetem befelé, ami már sose lesz olyan mint volt :W Eddig jó volt így, de mindig kitalálnak valamit amin lehet idegeskedni.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#24056) DeFranco válasza Mawyx (#24055) üzenetére


DeFranco
nagyúr

milyen lyukat? (ez a beszélgetés egyre abszurdabb :D)

(#24057) Mawyx válasza DeFranco (#24056) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nem kell kifúrni a falat szellőzőnek? Akkor nem szóltam :D
Hozzám jött a tulaj (albi) kb 1 hete, hogy ki kell fúrnunk a falat a folyosóra. 2 fal van, egyik a szomszéd ház falával közös, ha nincs 1méter akkor semekkora, másik meg tartófal a folyosóra. Több fal nincs a konyhán, ott van gáztűzhely meg 1db konvektor van bent a szobában.

(#24058) DeFranco: ablakra is lehet? arra van valami szabály? Egy kváz i világitó ablak méretü kis ablak van magasan fent, sose volt még nyitva, csak igy fért el, hogy eltakarja a konyhaszekrény, nincs ablak funkciója. (minigarzon ez)

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#24058) DeFranco válasza Mawyx (#24057) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, hogy szellőzés :) ablakra is lehet rakni szellőztetőt, nem kell a falat kifúrni

(#24059) Melack válasza Mawyx (#24055) üzenetére


Melack
veterán

Ha fa a nyílászáró, akkor nincs nagy gond,mert az szellőzik. A műanyag, nah az nem. Emiatt kell legtöbbször szellőző. Plusz a mérő nem lehet a lakótérben. Vannak nyalánkságok.
Sokminden basztikurálja az agyamat, elhiheted.
Nekünk a műanyag nyílászárón van szellőztető nyílás, az elviekben bármelyik ablakra feltehető.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24060) DeFranco válasza Melack (#24059) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha a konyhában van a strangban, az lakótér? (pozdrorja lappal elválasztva, kis csapóajtó mögött) ha igen, akkor hova tetszenek vinni a mérőmet? a villanyóraszekrénybe? ha az ablakon nincs szellőző, de a helyiségnek nincs is ajtaja (konyha) az ér?

[ Szerkesztve ]

(#24061) Lipton válasza Melack (#24059) üzenetére


Lipton
őstag

Mitol szellozik a fa es a muanyag nem?

(#24062) Dluinet válasza Lipton (#24061) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A marketingtől.
A szellőzés 96% a nyitott nyilaszárókon történik, a másik 4% ami lényegtelen, nem meghatározó, az a födémen és a falon keresztül történik.
Ha a fal és a födém is teljesen párazáró lenne, az sem befolyásolná szignifikánsan a lakás páratartalmát vagy levegő cseréjét.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24063) Lipton válasza Dluinet (#24062) üzenetére


Lipton
őstag

Ertem en, ertem... En ugy tudtam, hogy eleg nagy baj lenne amennyiben a fa nyilaszaro ennyire szellozne.
Amugy lehet gepi szellozes is, stb.

(#24064) Dluinet válasza Lipton (#24063) üzenetére


Dluinet
nagyúr

semmit nem számi, ámítás az egész

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24065) Ton-ton válasza Melack (#24052) üzenetére


Ton-ton
tag

Ami engem zavar, az a szabályozás.
Tehát telken belül nekem kell karbantartani, ez OK lenne. Csakhogy az óráig (ami lakáson belül van), az a szolgáltatóé, így szakember sem nyúlhat hozzá, csak a szolgáltató által kijelölt... Az pedig kérhet akár a piaci ár tízszeresét is, hisz nem tudod megkerülni.
Ugyanilyen szemétségm hogy az elektromos szolgáltató az utcán futó légvezeték miatt különböző jogokat jegyezgethet be a telkedre. Persze a kerítés előtti fák metszése már a te feladatod, ha nem akarod hogy a "szakembereik" agyatlan barbár módon vízszintesen félbevágják őket...

A régi fa ablakokban nem volt gumi szigetelés, így kicsit valóban huzatosak voltak. Az új (szintén fa) ablakban egyszeres szigetelés van, tehát egy gumi szalag fut körbe. A műanyagok többségében viszont kétszeres tömítés, tehát gyakorlatilag légmentesen zárnak.
Mielőtt megkapom, fa ablakból is létezik dupla tömítéses drágábban, és műanyagból is szimpla ami jellemzően (ma vásárolt új esetében) az ultragagyi.
Ezek a szellőzők egyébként a biztonságot szolgállják, tehát nem ellenzem. Azonban egy egyszerű felhasználó szemszögéből nézve, aki örül neki hogy végre van egy jól záródó ablaka, barbárságnak tűnik a résszellőző...
Egyébként ez szellőztető rendszerrel kikerülhető lenne, de az drága. Ahogy az üzemi konyhákban megszokott mágnesszelep is. Az csak annyit csinál, hogy nem enged gázt a készülékre amíg nincs bekapcsolva az elszívó...
Csakhogy itthon még az 1000 forintos füstérzékelőt is "megspórolják"...

http://qtp.hu

(#24066) zoltan6 válasza harry (#24042) üzenetére


zoltan6
őstag

olyan ez mint a flex,meg a stihl fűrész :DD

(#24067) FatalEror válasza zoltan6 (#24066) üzenetére


FatalEror
addikt

Csak az baj,hogy a flex is egy márka.

HardCore is my LifeStyle

(#24068) zoltan6 válasza FatalEror (#24067) üzenetére


zoltan6
őstag

tudom azért írtam ironikusan,de így használja mindenki,nem úgy hogy sarokköszörű :DD

(#24069) Lipton válasza zoltan6 (#24068) üzenetére


Lipton
őstag

Mondjuk ha belegondolsz messze nem csak sarkot lehet vele koszorulni igy ez a nev sem az igazi :)

(#24070) harry válasza zoltan6 (#24066) üzenetére


harry
veterán

Na pl. a Flex meg nekem új :D Tudtam, hogy sarokcsiszoló, de még ilyen márkával nem találkoztam, hogy Flex.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#24071) Dr.Zoo válasza Ton-ton (#24065) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Az utcán futó légvez alatti fák közterületen vannak.
Ki a közterület tulajdonosa? Az önkormányzat. Minden évben megvívja a csatát a művek, és az önkormányzat, merthogy a terület tulajának kellene gallyazni.
Mivel nem történik meg, sajnos marad a barbár vágás, de a művek már a legtöbb helyen szerződik hivatásos gallyazó céggel. Vagy nem nyúlunk hozzá, beleér, és kicsapja az áramkört=üzemzavar....
A telkedre a vezetékjogi bejegyzést, meg a VET írja elő. (állam)
Nem kötözködés képp írtam, de ez a helyzet....

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#24072) FatalEror válasza Lipton (#24069) üzenetére


FatalEror
addikt

Miért,ha valaki azt mondja neked,hogy flex,akkor te tudod,hogy azzal lehet vágni is?

harry
[link]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#24073) Lipton válasza FatalEror (#24072) üzenetére


Lipton
őstag

Te nem? :):):)

(#24074) FatalEror válasza Lipton (#24073) üzenetére


FatalEror
addikt

De aki még életében nem látott flexet.

HardCore is my LifeStyle

(#24075) Met válasza harry (#24070) üzenetére


Met
Topikgazda

A sarokcsiszolót használják a pedikűrösök?:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24076) thEndeR válasza Met (#24075) üzenetére


thEndeR
tag

Ez fájt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24077) FatalEror válasza Met (#24075) üzenetére


FatalEror
addikt

Meg egy védőparavánt,hogy a vér ne spricceljen össze mindent.

HardCore is my LifeStyle

(#24078) philoxenia válasza Met (#24075) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyet használnak, csak drágábban veszik... ;)
Szomszéd hölgy pedikűrös is, ugyanilyen a gépe, mint ezeké, csak kevesebb hozzá a betét...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24079) FatalEror válasza philoxenia (#24078) üzenetére


FatalEror
addikt

Jaja,van aki proxxon gépeket használ.

HardCore is my LifeStyle

(#24080) runner 125 válasza FatalEror (#24079) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem sima kis Ferm van, állvánnyal együtt. Kb. 4-5 éve biztosan megvan, fordulata szabályozható, és baromi sokszor hasznát vettem már, szerintem minden hobby-barkácsolónál kötelező egy ilyen kis multi holmi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24081) thEndeR


thEndeR
tag

Sziasztok!

Mi is belekezdtunk a haz felujitasba, szepen lassan haladnak a dolgok. Almennyezet megvan, ablakok bent vannak, pince kivakolva, szigeteles berakva a tetore, es eppen most vakolnak. Itt jon elo leginkabb az elozo tulaj hanyagsaga, mivel annyira vannak fuggobe a falak, hogy lassan az 5. raklap vakoloanyag megy ra a falra.....

Jovoheten megcsinaljak a futest, vizet es fellesz huzva a valaszfal a furdohoz es a spajzhoz.

[ Szerkesztve ]

(#24082) Alex91 válasza thEndeR (#24081) üzenetére


Alex91
félisten

Itt jon elo leginkabb az elozo tulaj hanyagsaga, mivel annyira vannak fuggobe a falak, hogy lassan az 5. raklap vakoloanyag megy ra a falra.....

Inkabb az elozo "mesteremberek" lehettek hanyagok...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24083) thEndeR válasza Alex91 (#24082) üzenetére


thEndeR
tag

Azert a tulaj is nagy szerepet jatszik az egeszben. Siman oda mehetett volna, hogy he az a tegla 5 centivel elorebb van mint a masik, de igen, kicsit rosszul fogalmaztam.

[ Szerkesztve ]

(#24084) Alex91 válasza thEndeR (#24083) üzenetére


Alex91
félisten

Azert csinalja a "mester", mert ha ertene hozza a tulaj, akkor o is megcsinalhatna... Csak a "mesterek" mar ilyenek, tisztelet a kivetelnek!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24085) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Na itt vannak a képek!
Hidegre számítok.60 éves téglaépület.Szerintetek hideg lesz? 46nm-t 2 konvektor fűtene.



Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#24086) Morris válasza Ace Ventura (#24085) üzenetére


Morris
veterán

Igen, hideg lesz!

2 konvektor kevés lesz. Nekünk 3 van és 42m2 és 4. emelet.

De szerencséd van, mert nem kell állvány hogy körbeszigeteld. Mehet rá a 15 cm nikecell, vagy kőzetgyapot és akkor elég lehet a 2 konvektor.

[ Szerkesztve ]

(#24087) Ace Ventura válasza Morris (#24086) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Egy társasházat lehet önkényesen is szigetelni?
Vagy most a belsőre gondolsz?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#24088) Morris válasza Ace Ventura (#24087) üzenetére


Morris
veterán

Én nem igen foglalkoznék vele, hogy lehet e. Természetesen külsőre gondoltam. Ha sikerül ugyanolyan színt kikeverni akkor nem hinném, hogy bárkit is zavarna. Legalábbis erre felé nem láttam még olyan lakást, akinek le kellett volna bontania mert bárkinek is szúrta volna a szemét.

Úgy mondom mindezt, hogy felénk is így vannak szigetelve a lakások. És nem az egész tömb, hanem csak egy-két lakás, akinek volt annyi pénze, hogy meg tudja csináltatni.

Nekünk kb 400k lett volna a külső szigetelés, ebből 200 az állványozás. Így maradt a belső.

(#24089) Ace Ventura válasza Morris (#24088) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Én is eljátszottam a gondolattal, de egyenlőre a belsőt nézegettem.A külső nekem is jobban tetszene.
Padlóval szerinted érdemes foglalkozni?Tömör beton lehet az is, vagy megoldás egy jó padlószőnyeg?A lábunk fázós.
Valamint a szomszéddal közös fallal csináljak e valamit?Egy idős néni a szomszéd, aki azt mondja 15 fokba elvan télen.Nem fűt rendesen, bár jobb mint a kinti -15 fok.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#24090) Morris válasza Ace Ventura (#24089) üzenetére


Morris
veterán

Belsővel csak akkor foglalkozz, ha a külső semmilyen módon nem megy! Az elsődleges az a külső szigetelés!

Padlóhoz is érdemes lenne hozzányúlni, mert hideg lesz az is. Esetleg a padlószőnyeg alá szigetelő fólia mehet vastagon vagy ilyesmi.
A szomszéddal közös falat nem kell bántani. Sokat fogna a külső szigetelés, abban pedig igazad van, ott nem a kinti hideggel érintkezik a fal.

Én így látom, aztán jönnek majd még vélemények, érdemes meghallgatni őket és úgy dönteni! :B

(#24091) Alex91 válasza Ace Ventura (#24089) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen ablakaid vannak?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24092) Ace Ventura válasza Morris (#24090) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A padlót úgy gondoltam, hogy felveretni egy 15-20 cm-t, és azt is leszigetelni egy 5-6cm-es nikecellel, és rá a beton.Félek, hogy iszonyat pénz lenne.

Alex91
Cserés lesz is műanyagra.Az lesz az első lépés, amit megcsináltatok.a képen is látszik, hogy nagyon gatya állapotúak.

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#24093) harry válasza Ace Ventura (#24092) üzenetére


harry
veterán

Ha egyszer nekiesel a padlónak, ráadásul melegebbet is szeretnél, no meg amúgy is kevés a mostani fűtés, én a helyedben mindenképp elgondolkodnék egy padlófűtés kiépítésén (+ lépésálló szigetelés persze). Szőnyeg is sokat dobhat a komfortérzeten.

Külső szigetelés bár minden szempontból jobb, mindenképp nézz utána, amennyire tudom, a ház külső fala nem saját tulajdon, hanem közös, így ahhoz alapvetően nincs jogod, hogy azon dolgozz. De ez lehet házanként is eltérő, ki kell deríteni. Csak úgy engedély nélkül felrakni nem biztos, hogy kifizetődő, ha valakinek később szemet szúr, és leszedeti...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#24094) Alex91 válasza Ace Ventura (#24092) üzenetére


Alex91
félisten

Az ablak mar sokat jelent, tapasztalat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24095) neduddki válasza Ace Ventura (#24092) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

egy jo abalak az egy alom, de ne inkabb Te magad szerezzd be biztos forasbol /ludanyi es malyi/ a argon/kriptonos uveget es azt rakad bele, elg erdekes dogokkal tudnak eloalni
harry-nak meg igaza van mert ha ar felszeded a padlot akkor padlofutes bele es nem fox megfagyni alulrol, futetlen oregasszony fle meg szekreny, egyreszt ne fagy meg masrezt ne Te fucsd Ot

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24096) villamos


villamos
őstag

Újabb felújításra váró objektum, a ház előtt lévő kerítés, és kapu. Ez egy vaskerítés. Kb 14 méter hosszú, 130centi magas. Két méteres blokkokból áll. Egy blokk úgy néz ki, hogy van egy keret, felül alul van egy a kerettel párhuzamos merevítő, ezen merevítők között pedig szimmetrikus csigavonalak vannak, laposvasból hajlítgatva. A két merevítő között rombusz alakú, kb 3x3 centis rácsháló... (Olyasmi rács ez, mint ami az aranyásós műsorokban a mosó vályúkban szokott lenni :D ...) Ebből talán kitalálható, hogy mindennemű munka vele egy rémálom, legyen az csiszolás, tisztítás, festés, bármi.
Ezt kellene nekem lefesteni a hét folyamán. Azonban mielőtt elkezdenék festeni, a rajta lévő régi festéket el kell valamilyen módon távolítani. Ehhez kellene valamilyen egyszerű, praktikus módszer. Többféle ötletem volt, de egyik sem igazán vált be. A régi festékre nem festhetek rá, mert számtalan helyen felpattogzott már, így idővel az új réteget is ledobná.
Vettem fúrógépbe fogható drótkorongot. Ezzel a vízszintes és függőleges részek úgy-ahogy kezelhetőek, de a rácsot ezzel nem tudom, csak rángatózik ide-oda a gép. Aztán arra gondoltam, hogy egy hőlégfúvóval megtámadni, leégetni vele róla valahogyan a festéket, de meg se kottyant neki. Találtam itthon némi kromofágot, gondoltam lekenem vele egy részét, hátha leoldja. Egy részét valóban le is oldja, de vagy háromszor-négyszer is végig kellett mennem a felületen, hogy valamelyest értékelhető eredményre jussak. Maradt a jó öreg spakli, illetve külön e célra reszelőből gyártott kaparó. Az ezzel való munka reménytelenül hosszadalmasnak tűnik, ráadásul a rácsot így sem tudom kezelni.
Milyen módon lehetne egyszerűen eltávolítani a régi festéket?

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#24097) föccer válasza villamos (#24096) üzenetére


föccer
nagyúr

Homokszórás kell neked. Egyszerű, gyors, drága :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24098) runner 125 válasza föccer (#24097) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mihez képest? :F
4 vasfelnit nekem 4k-ért pucoltak le.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24099) Morris válasza föccer (#24097) üzenetére


Morris
veterán

;] :D :D

(#24100) föccer válasza runner 125 (#24098) üzenetére


föccer
nagyúr

Viszont a kerítést elég nehéz bevinni a műhelybe, így kiszállás+sátrazás is rájön, mint plusz ktg. Esetleg, ha le lehet szerelni, akkor megoldás lehet, de még akkor is elég nagy munka lesz egy ekkora kerítést lepucolni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.