Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24401) neduddki válasza canniball (#24400) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Belaim az urban gondokogyunk!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24402) rii válasza runner 125 (#24398) üzenetére


rii
nagyúr

a főd az maradna .-)

sajt kézzel ki lehet ásni hétévégente ennyi földet? a felső 40 cm után már gondolom könnyebb csákányozni, nincsenek gyökerek ....

kérdezem ezt úgy, hogy január-márciusban el kell kellett földelni egy németjuhászt, és annak a 2 m X 1 m X 1 m-es gödörbe is maj'belepusztultam

(#24399) neduddki: Ez a megoldás nagyon szimpatikus :DDD :))

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24403) Met válasza rii (#24402) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor géppel ásasd ki

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24404) runner 125 válasza rii (#24402) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ááá, garantáltan fel fogod adni.

Így első blikkre nem tűnik nagy melónak, de a hétvégéidből elvenne vagy fél évet mire kiásnád, hidd el.
Medencét szeretnél, vagy minek ekkora gödör?

Írj a környékén minél több építőipari cégnek e-mail-t, és a legolcsóbbal megcsináltatod.

mod.

neduddki.

Szakállaaas. :))

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24405) neduddki válasza runner 125 (#24404) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kornyeken ha dogonak markoloval megkenni a sofor es seperc alal kikapja es aul ocsobb nicnse

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24406) runner 125 válasza neduddki (#24405) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igen, így már én is dolgoztattam velük. :D Legutóbb pl. 4 gyökereket forgatott ki, de az tényleg 10 perc volt, és nem volt nagy meló. Viszont ez egy komoly munka, több órás, sőt fél napos minimum.
Noh meg ha valóban medencét szeretne, oda kell figyelni a partvonal függőlegességére, pontos mélységre, stb.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24407) Dr.Zoo válasza Dr.Zoo (#24396) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Vki erre?? :U

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#24408) Met válasza runner 125 (#24406) üzenetére


Met
Topikgazda

Mondjuk ilyen munka nem is egy emberes meló

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24409) csemberlen válasza Dr.Zoo (#24396) üzenetére


csemberlen
őstag

A mideának nincs csúcskészüléke. Egy alap japán azért jobb, pláne ha fűtesz, és h tarifát is kérsz akkor gazdaságos is.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#24410) csemberlen válasza rii (#24402) üzenetére


csemberlen
őstag

Keress a közelben markolós embert.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#24411) runner 125 válasza csemberlen (#24410) üzenetére


runner 125
nagyúr

..qrva drágák, legalábbis itt a faluban, ahol lakunk van egy, tavaly hasonló melóra 6.000FT-os órabérben akart eljönni, és szerinte minimum 1 napos (8 órás) munka lett volna.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24412) Dr.Zoo válasza csemberlen (#24409) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Esetleg ez ?
Nem sokkal drágább, és Daikin....

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#24413) föccer válasza runner 125 (#24411) üzenetére


föccer
nagyúr

És te nekiállnál 50k-ért megcsinálni? Sőt, megfordítom a kérdést: Te mennyiért lapátolnád ki azt a 72 m2 földet? Ugye így már nem is annyira drága az az 50k érte. Arról nem is beszélve, hogy végez vele 1 nap alatt és nem kell több hetet szívni vele és nem rokkan meg az ember dereka...

Bocs a kifakadásért, de amikor ezt hallom/olvasom, hogy jujjj, de milyen drága, akkor nem bírom megállni, hogy ne tegyem fel ezt a kérdést, hogy ugyan mennyiért lapátolnának 1 hónapon keresztül reggeltől estig...

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24414) Met válasza föccer (#24413) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem azon van kiakadva hogy egy 3 max. 4 órás munkát 8 óra alatt akart megcsinálni. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24415) föccer válasza Met (#24414) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha óradíjba van megszámolva, akkor (elvileg) ezzel nem lehet gond. Persze, ha csinálja a feladatot és nem húzza el 2x annyi időre.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24416) csemberlen válasza Dr.Zoo (#24412) üzenetére


csemberlen
őstag

Az már finom falat :C

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#24417) Lipton válasza föccer (#24415) üzenetére


Lipton
őstag

Altalaban egy bizonyos osszeg alatt szoktak kerni egy oranyi dijat is kiallas cimen.
En tuti nem allnek neki a kiasasnak. Ami meg erdekes az a kitermelt fold mennyisege. Kezzel nem tudsz ennyit siman "eldobalni" hanem el is kell vinni.
Fiatalon tesommal astunk alapot. 100m hosszu, 1m mely (+lepcsozes ahol kell), 0,5m szeles. 4 nap alatt astuk ki ketten olyan napi 7 oraban de megallas nelkul nyomtuk. Most nem allnek neki...

(#24418) runner 125 válasza föccer (#24413) üzenetére


runner 125
nagyúr

Félreértettél, Met írta helyesen, a munka mértékét sokalltam első körben, illetve nem gondoltam úgy, h számomra ez a meló megér 50k-t, így az utóbbi utat választottam, és 4 hétvége alatt megcsináltam magam, ingyé.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24419) föccer válasza runner 125 (#24418) üzenetére


föccer
nagyúr

Jap, okés, akkor nem szoltam :R

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24420) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Úgy néz ki födémcsere elé nézünk :N
Az építész porotherm rendszert ajánlott. Nézegettem y-tongot is meg a sima vasbetont.
Szerintetek melyiknél érdemesebb maradni? Melyik jobb, tartósabb, minőségibb, illetve az ár sem egy utolsó szempont.

Kis házról van szó, tetőtér beépítéssel.

Köszi előre is!
Üdv: Dave :R

(#24421) föccer válasza Reaper04 (#24420) üzenetére


föccer
nagyúr

Jelenleg van tetőtér, vagy most akartok rá rakni? Milyen fesztávon, milyen falakra kerülne rá, illetve van-e vastagsági kritérium?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24422) Reaper04 válasza föccer (#24421) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Jelenleg padlás van, stukatúr födémmel. Ami igazából maradhatna is, csak az építési engedély szerint (követelmény) hogy az építmény magasság nem lehet nagyobb 5,5 méternél (speckó számítással).

Így kényszerülünk a jelenlegi belmagasságot (3,3m) 2,6 ra csökkenteni, hogy fent nagyobb legyen a hely.
Ezáltal megoldható, hogy minden cm ki legyen használva felül.

Nagyságrendileg 5m széles és 10 méter hosszú a ház. Milyen falak? A tűzfal és a többi 35 cm-es míg az első az 50+-os. (a fél nyereg tető miatt).

Hogy van-e vastagsági kritérium azt sajna nem tudom. :F El kell bírjon még egy szintet az a lényeg :)

(#24423) föccer válasza Reaper04 (#24422) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha minden cm számít, akkor monolit vasbeton kell nektek. Az 18 cm teherhordóban elegendő lesz, megfelelő testhang szigeteléssel. Ha kereken 500 cm fesztávod van, akkor szóba jöhet a porotherm rendszer. Az 22 cm körül lesz meg. Ennél olcsóbb megoldás lenne a jó öreg E gerenda, ami 19 cm vastag, csak éppen 3,6-4,2-4,8-5,4-6,0-6,0 méter fesztávra van kitalálva, amiből éppen az 5 méter hiányzik...

A legnehezebb megcsinálni a monolit VB-t, bár szerintem az egyik legjobb megoldás. A gerendás/béléselemes födémmel nagyon könnyű dolgozni, de drágább. A E gerenda meg eléggé elavult és a nem megfelelő fesztáv miatt eléggé szívás (és nem túl szabályos) beépíteni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24424) rii


rii
nagyúr

#24406) runner 125: nem medence lenne .-) csak kapják ki ahogy sikerül .-D

de erről jut eszembe, hogy öntisztító tavat lehet csinálni? Megoldható fólia nélkül? Vagy ahhoz állandó vízpótlás kell?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24425) runner 125 válasza rii (#24424) üzenetére


runner 125
nagyúr

Agyagos talajban biztosan megmarad a víz, indexen van egy user akinek olyan van.
A fólia viszont a tuti biztos megoldás.

Az "öntisztulást" a minél több telepített növénnyel tudod elérni. Kb. fél - 1 év, mire feláll a természetes biológiája, de célszerű beoltani a vizet egy kanna kút, vagy tó vízzel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24426) thEndeR


thEndeR
tag

Sziasztok!

Olyan kerdesem lenne, hogy a laminalt parkettat ra lehet rakni a regi parkettara? Eleg ala parazaro folia es egy 2-3 mm-es polifoam? Meg olyan kerdesem lenne, hogy melyik fajtak ajanlottak? En a Kaindl-t neztem, max 3.000 ft/nm lenne a raszant osszeg.

[ Szerkesztve ]

(#24427) Morris válasza thEndeR (#24426) üzenetére


Morris
veterán

Én ráraktam a régire. Semmi gond nincs vele. A két parketta közé ment a 3 milis habszivacs azt annyi!

[ Szerkesztve ]

(#24428) thEndeR válasza Morris (#24427) üzenetére


thEndeR
tag

Parazaro foliat nem raktal ala? Vagy az milyen esetekben kell? Pl. ha betonra rakom?

(#24429) Reaper


Reaper
őstag

Üdv,
tud valaki redőnyöst ajánlani? XV. kerület, és 2 db 125x120-as ablakra kéne, illetve az egyik egy javítás a másik egy full új.

(#24430) Morris válasza thEndeR (#24428) üzenetére


Morris
veterán

Én nem raktam. 4. emelet, nem kell párát zárnia :D

(#24431) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Konyhában a gázcső most nagyon idiótán jön le a tűzhelyhez, mindenképpen célom, h az új munkalapot ne kelljen amiatt kivágni, így azt szeretném, h a másik helységben (onnan jön, fenn a falon) jöjjön le a gázcső, és max 70cm magasságban a parkettától számolva, jöjjön át a konyhába, - h mindenképpen a munkalap alá essen a főzőlap csatlakozása.

Most komolyan új gázterv és minden kutyafaxa kell ehhez a mutatványhoz?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24432) Jovanny2 válasza runner 125 (#24431) üzenetére


Jovanny2
őstag

Félve mondom, de ehhez inkább egy jó gázszerelő kell, aki hallgat. :DDD Annyira rá vagytok állva erre az engedély-terv-illeték témára...persze, igazatok van, ha nektek megér 50-60 k-t (és egy rakás utánajárást) egy cső kiegyenesítése. :U Most komolyan, ezt valaki nézni fogja valaha? Falun nem így megy... :N Jajj, csak le ne nyomozzanak a gázművek az IP címem alapján, mert múltkor kicseréltem az átfolyós vízmelegítőmet engedély nélkül egy olyanra, ami már lekapcsol, ha CO-t érzékel. Bűnöztem, és nem kértem rá engedéyt. Ennyit megért a családom biztonsága.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#24433) Melack válasza runner 125 (#24431) üzenetére


Melack
veterán

Sajnos igen. Ezzel megváltozik a teljes rendszer - tudom hogy nem, de szakhatóságilag igen.

(#24432) Jovanny2: aztán ha MEOsok kimennek, vagy feltűnik a mérőcserénél, akkor pendül egy 200.000 Ft-os bírság + kizárás/visszanyitás (60.000 Ft alsó hangon) + szakhatósági (MEO, 50.000 Ft kb). Mi is éri meg jobban? :U K. könnyű máséval a csalánt paskolgatni, de a pénzügyi részbe is érdemes belegondolni.
Eszköz csere: azt nem kell engedélyeztetni, csak jelezni a gázműveknek, hogy ne a régi alapján számoljon átlagolt fogyasztást, ha úgy alakul. :B

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24434) Jovanny2 válasza Melack (#24433) üzenetére


Jovanny2
őstag

Na ne mond már, hogy a mérőcseréhez Budapesten gáztervvel mennek a kedves szakemberek, és végigkövetik a gázcsöveket... :U Úgy hallom egyébként, hogy még csak magukra sem lehet hagyni ezeket a jóembereket, mert összekarcolják az órát, és rádfogják, hogy mágnesezted. Ha akarnak, úgyis megbüntetnek, nem kell hozzá csövet egyenesítened sem. :(

Nem tudom egyébként hogyan működik az óracsere, még nem volt szerencsém hozzá, nálam évente leolvassa az úriember az órát, ellenőrzi a plombákat, és elégedetten távozik. Cserénél sem hinném, hogy bármi más érdekelné, ok nélkül meg miért vizslatná a rendszeremet?

Eszköz csere: ha nem ugyanolyan teljesítményű lett volna, ugyanúgy terv és engedély kellett volna, mint a "csőegyenesítésnél", ha jól csalódom...

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#24435) Melack válasza Jovanny2 (#24434) üzenetére


Melack
veterán

A Tigázt ne kevered a Suezzel/Főgázzal/E-Onnal. De ott is vannak normális szerelők/leolvasók, de olyanok, is akiket te említettél.
Ha jól emlékszem - bár már rég volt -, ha csak simán e-mailt írsz, hogy nem XY hanem YZ lett a típus, átírják a rendszerben, és ennyi.

Mérőcsere: adott szabidő után kapsz egy levelet, hogy mérőcsere ekkor és ekkor lesz, légy otthon. Szerelők ki, régi mérő le, tömörség ellenőriz, vezetékek ellenőriz. Új mérő fel, teszt. Ha minden ok, sárga plomba fel örül. Ha nem, piros plomba, jegyzőkönyvbe hiba leírva, elhárításig kizárva. Régi mérőt plombált zsákban tárolják x ideig.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24436) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, XIII. kerbe, margit hídhoz közel keresek egy megbízható és olcsó redőnyöst.
A zsinór elvékonyodott és cserélni kéne, nekem meg nem sikerült

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24437) föccer válasza Zirowe (#24436) üzenetére


föccer
nagyúr

Pedig nem bonyolult az. Dobj fel egy képet, hogy hogyan néz ki. Szerintem ezért tök felesleges pénzt kiadni. 10-15 perces munka.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24438) Zirowe válasza föccer (#24437) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az a probléma, hogy a fedő lemez vékony, a tekercs meg nagyon bent van, de egyébként se tudnám kihúzni.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24439) runner 125 válasza Jovanny2 (#24432) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi nektek, de az efféle bürokráciától hányok. Ha, 50 méterrel vinném arrébb, azt mondom ok, kell a tervmódosítás, de egészen konkrétan 30cm-rel megy le előbb, és alul jön át a konyhán. Szóval kb. a levágott darab kerül vissza, csak átfordítva...
Az első helyi szaki akit hívtam ő jött ezzel a dumával, .. h min. 1,5 hónap és 70.000FT a mutatvány, a 2. mondta, h pénteken itt van, anyaggal együtt 15k.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24440) föccer válasza Zirowe (#24438) üzenetére


föccer
nagyúr

Fel kell tekerni a redőnyt felső állásba és úgy kicserélni a gurtnit. Ennyi a trükkje. A fedő lemezt meg óvatosan le kell szedi és utána visszaszegelni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24441) macera2


macera2
aktív tag

Üdvözlet mindenkinek!
Caládi ház, lábazat, kb. 25 m hosszban, 0.5-1 m magasságban, már ledobta a vakolást. Kilátszik a tégla, az alap, köveket tartalmazó úsztatott beton része.
Magán kivitelezést feltételezve, milyen anyaggal lehetne pótolni a hiányzó vakolatot. Létezik valamilyen kész matéria? Vagy gazdaságosabb a cement, homok keverék? Baumax, OBI, viszonylag közel. Előre is köszönet a javaslatokért.

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#24442) föccer válasza macera2 (#24441) üzenetére


föccer
nagyúr

Zsákos anyagból baromi sokba lesz. Kellősítés, rabicháló és mehet rá a vakolat.

De ha már egyébként is is szétesett, akkor el lehetne gondolkodni a lábazat szigetelésen.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24443) macera2 válasza föccer (#24442) üzenetére


macera2
aktív tag

A rabicháló még csak ismert. A vakolástól se ijjedek meg, mert pl. csempézést már csináltam. A vakolás se lehet sokkal bonyolultabb. De a kellősítés teljes homály. A lábazat szigetelése se teljesen világos. Hogy kell, ill. hogy szokták azt kivitelezni?

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#24444) Zirowe válasza föccer (#24440) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, tudom, csináltam már másikkal, de ennél pont az a baj, hogy ha a lemezt leveszem, akkor sem érek vele kb semmit, mert a tekerő a gurtnival nagyon belül és mélyen van sajnos.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24445) thEndeR válasza Morris (#24430) üzenetére


thEndeR
tag

Ja, hat ugy konnyu. :D Szerinted csaladihaznal, ha a regire van ra rakva es nem betonra akkor kell?

(#24446) thEndeR


thEndeR
tag

Ez az alatet jo szerintetek?

http://www.praktikerwebshop.hu/termekek/?id=274208

Bocs a linkert, telo.

(#24447) föccer válasza macera2 (#24443) üzenetére


föccer
nagyúr

A kellősítés gyakorlatilag egy cement tejes gúzolás. Tapadóhid a régi, málló fal és a friss vakolat között.

A szigetelésnél hőszigetelésre gondoltam. Ragasztó, szigetelés, ragasztó, uvegszáll háló, ragasztó, nemesvakolat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24448) föccer válasza thEndeR (#24445) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, szerintem nem kell és igen, jó az alátét, csak baromi drága. Max 3 mm-eset raknék rá.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24449) macera2 válasza föccer (#24447) üzenetére


macera2
aktív tag

OK! Most már világos. Már többször láttam, hogy a mesterek hogy csinálják. Ezen felbátorodva, remélem nekem is sikerülni fog. Már csak azt szeretném tudni, hogy a zsákos vakolat helyett mit javasolsz? Mert előzőleg mintha lebeszéltél volna róla.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#24450) Reaper04 válasza föccer (#24423) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!
Köszi az infót!

Vasbetonon én is gondolkodtam... a kerek 5 méter az olyan centi méterrel mért eredmény, a falak vastagsága nincs hozzászámolva, csak a hasznos alapterület a padláson. Nagyjából a falakkal együtt 6 méter körül lehet az egész.

Én is a monilit és a porotherm között vacillálok. Az építész a porothermet ajánlotta, de gondolom valamivel jobb is de az ára is jobb.

Mennyire számít elavultnak a monolit födém? Úgy nézegetem, hogy elég sok helyen azzal csinálják a födémeket. Úgymond klasszikusnak mondható...

Mit értesz az alatt hogy nehéz megcsinálni? Kizsaluzni gondolom nagy munka lehet, meg aládúcolni .. ilyesmi?

Mégvalami: Hőszigeteléssel, esetleg hangszigeteléssel mi a helyzet a vasbetonnál? Különbség a porotherm és a monolit között?

Nagyon köszi előre is a segítséget!
Üdv: Dave :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.