Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24301) T. Almeida válasza zoltan6 (#24298) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Igen, így :) Elnézést, ha félreérthető voltam.

(#24302) Agyasima válasza Morris (#24300) üzenetére


Agyasima
senior tag

Köszi! Ahogy túrom a netet, egyre biztosabb vagyok benne, hogy mosógépek esetén "nem divat" a 3 vagy több év garancia ebben az árkategóriában. Jellemzően 1 évet, max 2-t vállalnak be. Ilyenkor meg egyből ott motoszkál a fejemben a tervezett avulás rémképe.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#24303) Melack válasza Agyasima (#24302) üzenetére


Melack
veterán

Akkor veszel hozzá garanciakiterjesztést. Ha ez megvan, akkor már elhiszed, hogy akár 5 évet is bírhat a mosógép?
Párom mosógépe lassan 4 éves, nincs rajta garancia, és működik.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24304) Agyasima válasza Melack (#24303) üzenetére


Agyasima
senior tag

Az én fejemben az a realitás, hogy ezeket a gépeket tudatosan építik olyanra, hogy elromoljanak. Vagy én születtem szerencsétlen csillagzat alatt. De az elmúlt kb. 1 évben az alábbi elektronikai cuccok adták be a kulcsot nálunk:
- Zanussi hűtő, kb 1,5 évesen. Szerencsére a 2 év garanciaidőn belül.
- Samsung TV, ebből 2 db is. Az egyik pár hónap után, a másik - szintén szerencsére - a 2 év gar lejárta előtt nem sokkal.
- Dell notebook 2,5 év után, 3 év garos.
- Akku a kocsiba (Exide, szóval nem a legalja), ez a 2 év gart talán 4 hónappal élte túl.

Szóval vagy mi vagyunk megátkozva, vagy van valami abban, amit feltételezek: ha egy gyártó mer vállalni a termékére 3 vagy 5 év garanciát, akkor a termék tervezése és gyártása során szempont volt a tartósság. 1 év garancia esetén ezt nem tartom valószínűnek. Épp ezért a biztosító által vállalt garancia kevésbé megnyugtató, mint a gyári. És itt még egy érv a biztosítós gar. ellen.

De asszem itt már nagyon eltértünk a tárgytól. :)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#24305) talpas válasza Agyasima (#24299) üzenetére


talpas
aktív tag

Harmadik autom.gépet vettem. Volt Brandt nevű, csendes,1100 centri. siemens. lic. garancia után 1 hónapra szivattyú, majd fő panel hiba. W.6 érzékelős istenverése, képes volt megugrani! centrifuga indulásakor, /grat a programozóknak/ garancia után már hallottam zörög a kis szivattyú. 10ért találtam is, de nem vettem meg. Előzőből, mivel alig ment, a forgórészét összehasonlítva nagy örömömre ugyan az volt, a perselyeket is át tudtam rakni a drága sziv. csere így megoldva. Később jött hibakód is -elektromos hiba!- ajtózár.. Aztán a tetejében lévő acélszál és a fém perem elkezdett rozsdásodni, javítottam. 2.éve Miele használt gép van, és össz.80 -ért még 1 szárítót is vettem. Soha többé nem fogok újat venni és főleg nem a 2 fönti, hasonlót, hulladékot. Min.2 naponta mosás van, hétvégén több.
De olvastam olyat is, hogy, minél kevesebb érzékelő, kijelző, sallang, de mosson! és olcsón. Az alapot meg mind képes teljesíteni, szinte azonos működési időben jelentkeznek hibák, alkatrészeik minősége megegyező.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#24306) zoli03 válasza talpas (#24297) üzenetére


zoli03
őstag

A Fischernek vannak fémdübelei is, úgyhogy az nem igaz, hogy a tipli csak műanyag lehet.

(#24307) talpas válasza zoli03 (#24306) üzenetére


talpas
aktív tag

tipli nálam /nemtom miért/ az műanyag. Dűbelnek nevezte volna akkor fémre gondolok. De ez én vagyok.Igazad van, lehet fém is.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#24308) Retro DJ válasza Agyasima (#24302) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Sajnos mindenki a Miele-re esküszik. Csak abban kell gondolkodni, hogy egy ilyen gép mennyivel bír többet. Ha a gyártó adna rá 20 év garit, akkor inkább vennék 20 évente 200-300ért egy mosógépet, mint mondjuk 3-5évente egy új "noname-t" 80-100 körül.

Mivel nem ad (persze a tapasztalatok azt mutatják, hogy a 10++ éves Miele gépek és röhögve futnak), ezért a fenti dolog csak agonizálás...

Retro

(#24309) batagy válasza Agyasima (#24299) üzenetére


batagy
őstag

Én a Whirlpool-t semmiképpen nem ajánlom, édesanyámnál pár év után dobot kellett cserélni, mert leszakadt. Azonkívül rettentő hangos.

Nálam most Zanussi (TA 850) van 2005 november óta, bár ez se a csúcs kategória, de szerencsém van vele, eddig hibátlanul megy. Azt hozzáteszem, hogy vigyázok rá olyan szempontból, hogy 500 fordulatnál nagyobb centrit sosem használok rajta. És nem is túj zajos.

[ Szerkesztve ]

(#24310) biker válasza batagy (#24309) üzenetére


biker
nagyúr

zanussi fls624 van, 2001 óta talán, vagy 2000?
egyszer kellett dobcsapágyat cserélni, sajnos műanyag az üst, elég zaccos, de még működik :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#24311) T. Almeida válasza biker (#24310) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Szintén Zanussi, nekünk is, 4 éve megy, heti 10-12 mosás, felültöltős, a legegyszerűbb modell, amit csak kaptunk. Ami szempont volt: kivehető, könnyen kitisztítható mosószeradagoló, ellentétben a Whirlpool-lal.

(#24312) neduddki válasza Retro DJ (#24308) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

enm szemleelzo miles szervizes es hasznlatkereskedo szerint 2007 utanni cuccok mar nem az miele:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24313) Retro DJ válasza neduddki (#24312) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Ezt szomorúan hallom... Akkor keresnem kell egy 2007 előtti gépet...

Retro

(#24314) Morris válasza Retro DJ (#24313) üzenetére


Morris
veterán

De az már több, mint 6 éves lesz. Biztos, hogy megéri?

(#24315) Retro DJ válasza Morris (#24314) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Ha egy 6++ éves gép még elmegy 10++ évet, akkor megéri egyet 100ért venni. Ez persze megint csak szerencsejáték.

A régebbiek elmentek minimális karbantartással 25 évet.

Retro

(#24316) villamos


villamos
őstag

Kezdem rohadtul unni ezt a tetves kerítést... :W Három napig folyamatosan vakartam, kézzel, géppel majd nekiálltam alapozni. Két liter alapozót kentem szét rajta, és nem lett elég! Kénytelen voltam venni még, igy festéket is kellett vennem, négy liter csak elég lesz. Nevetséges árak vannak ráadásul, kb 3600Ft egy liter alapozó, a zománc valamivel olcsóbb, talán 2700. De így is 25k csak a festék, egy liter higító egy ezres, a kromofág több mint 2000, és ez csak fél liter, valami kulimász, de kb annyit ér, mint halottnak a csók. Rácseppen a kezemre, szinte meg sem érzem, bezzeg a régitől ilyenkor majd meg lehetett bolondulni.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#24317) Dluinet válasza villamos (#24316) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ja, ez már környezetbarát kromofág :DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24318) Met válasza Dluinet (#24317) üzenetére


Met
Topikgazda

bio :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24319) Winner_hun válasza villamos (#24316) üzenetére


Winner_hun
félisten

EU kompatibilis kromofág...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24320) Gergello


Gergello
addikt

Kevés a hely, ezért ezt a bojlert néztem ki. Mélysége csak 27 cm.

Ariston Velis 50 Bojler

Ismeri valaki a márkát, esetleg a konkrét típust, illetve más, nem túl mély bojlert? 50 l elég.

Szeretném lecserélni a gázos, átfolyós melegítőt és ledaraboltatni minden hozzátartozó ocsmány csövet.

(#24321) fero02 válasza Gergello (#24320) üzenetére


fero02
veterán

Csinált már valaki otthon geotermikus alapon működő hűtést? :U :B

(#24322) föccer válasza fero02 (#24321) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerinted van arra valakinek pénze? :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24323) Integra válasza fero02 (#24321) üzenetére


Integra
titán

egy barátomnak van, kurva jó, nagyon bevált. még optimalizálják a programját a rendszernek, de fűtésre, melegvízre szinte alig fizet valamit 150m2-es házra. viszont nem mindenhol érdemes fúrni ugye.. ez nagyban befolyásolja az egész rendszer lényegét. ha jó helyen vagy, nagyon érdemes, ha nem, akkor csak ráfizetés.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24324) biker válasza Integra (#24323) üzenetére


biker
nagyúr

ismerősnél a geotermikus rendszer visszatérő vezeték be van tekerve a 25m emelkedős kocsikijáróba a mélygarázsból, nem kell havat lapátolnia :)
azzal hűt-fűt...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#24325) Agyasima válasza Integra (#24323) üzenetére


Agyasima
senior tag

Na most akkor fűtés vagy hűtés? Nem mindegy.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#24326) föccer válasza Agyasima (#24325) üzenetére


föccer
nagyúr

is-is. Ez benne a szép.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24327) Agyasima válasza föccer (#24326) üzenetére


Agyasima
senior tag

Érintőlegesen olvasgattam már a témáról, de azt most tudtam meg, hogy hűteni is lehet vele. Mindig tanul az ember vmit.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#24328) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na szabjan kiter ahitebol /viesmannben megdegeltt a vento 140+30khuf, meg jo hogy gari:- )/ kerdezem a krakateus mi a a jo? baxi mert lemodudla 2kW-ra es kerdem mi a veleny az immegasrol, huuuuuu aszongya hagyam beken monst adtak vissza mert annyoira szar, na egy remennyel kevesebb

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24329) fero02


fero02
veterán

Bocsánat, nem voltam pontos a kérdést illetően.

Home made user-ekre lennék kíváncsi. :D

Pl ilyenre gondoltam.

Amit vettünk házat van fúrt kút is (bár az most nem lényeg), meg ásott kút is. Tegnap megmértem az ásott kutat. 5.5m mély, és 2m-nyi víz van benne (bocsánat a helytelen kifejezésért). A hőfoka pedig 14°C volt. Innen pattant ki a szikra, hogy ezt hasznosítanom kellene...

Egyik barátom egy olyan új építésű sorházban lakik, ahol geotermikus hűtő-fűtő rendszer van és nagyon jó a rendszerük. Számla gyakorlatilag 0, a klíma pedig mindig tökéletes...

[ Szerkesztve ]

(#24330) Dluinet válasza fero02 (#24329) üzenetére


Dluinet
nagyúr

unokatesóm csinált hasonlót, csak a levegőhöz 110mm-es csövet használt, ami iszonyú kevés lett,
minimum 150mm-es vagy nagyobb cső kell a levegő szállításához

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24331) runner 125


runner 125
nagyúr

Végre összejött a szabi is, illetve a keret a már régóta tervezett konyhabútorra.

Találtam egy remek céget, több ismerősöm is ajánlotta őket, úgyhogy ma elugrottam hozzájuk, és átbeszéltünk mindent. Vittem a tervem, amiből egy cm-t sem engedek, elmondtam az igényeim, kaptam egy abszolút korrekt árat rá, úgyhogy szept. elejével készen is lesz. :))

01
02

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24332) szabjan válasza neduddki (#24328) üzenetére


szabjan
tag

Hehe. Ez jó. Mármint nem jó. :D
Mostanában velem is ezeket szereltetik fel. Ilyen egyenházakat készíttetnek velünk.
Egyébként én az Immergas -al meg vagyok elégedve. Sokat dobtunk fel mostanában.Bár igaz ezek nem kondenzesek voltak.
Na meg sanyidüvál továbbra is. De ilyet amit írtál még nem is hallottam hibát.
Baxi meg passz. Ott a Luna 24 Fi nél leragadtam. Vagy az még óceán volt? Mindegy, anyámnál megy egy belőle 2003 óta. Egy membrán tömbszelence hibája volt eddig, slussz.

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#24333) csemberlen válasza runner 125 (#24331) üzenetére


csemberlen
őstag

mosogató fölé nem illik dugaljat tenni :N
Különben jól néz ki

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#24334) Integra válasza runner 125 (#24331) üzenetére


Integra
titán

jól néz ki :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24335) szabjan válasza csemberlen (#24333) üzenetére


szabjan
tag

...Viszont a tűzhelynél lévőt közelinek érzem. Ha" valóban" főztök akkor azt lehet majd sűrűn vakarni. :D

javítva

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#24336) biker válasza csemberlen (#24333) üzenetére


biker
nagyúr

szabvány nem tiltja...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#24337) zoltan6 válasza runner 125 (#24331) üzenetére


zoltan6
őstag

nem rosz,bár a dugaljak tényleg rosz helyen vannak,inkább raknék 4x2-est,a felső szekrény alja rohadt magasnak tünik,egy átlag 160cm-es hölgy max a mikrót éri el,feljebb csak létrával.

(#24338) fero02 válasza Dluinet (#24330) üzenetére


fero02
veterán

Az az lett volna, mint ami sörkolllektor névre hallgat? :U

(#24339) DeFranco válasza runner 125 (#24331) üzenetére


DeFranco
nagyúr

egy kérdés: értem, hogy felakasztjuk a mikrót, de nem féltek tőle, hogy nyakatokba borul a leves? ezt több helyen láttam már, de nem értem

(amúgy szép :) )

(#24340) Dluinet válasza fero02 (#24338) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem, olyan amit linkeltél, csak a hőcserélőről a szobákba a levegő elvezetése nem sikerült, mert a 110-es cső nagyon visszafogta a levegő áramlását.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24341) biker válasza DeFranco (#24339) üzenetére


biker
nagyúr

nekünk is így van. 2 éve levesmentes a nyakam

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#24342) csemberlen válasza biker (#24336) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem zavar, én szigorúbb vagyok néha. pl. villanybojler se rakok kád főlé, se IP54-es cirkót.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#24343) canniball válasza csemberlen (#24342) üzenetére


canniball
nagyúr

"pl. villanybojler se rakok kád főlé..."
Nagyon helyes, nálunk oda tette az előző tulaj és baromira útban van, nem tudom hogy jutott egyáltalán az eszébe... :W

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24344) Retro DJ válasza csemberlen (#24342) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Már nem kötelezőek a védőzónák?

Retro

(#24345) csemberlen válasza Retro DJ (#24344) üzenetére


csemberlen
őstag

Fürdőszobában van.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#24346) csemberlen válasza canniball (#24343) üzenetére


csemberlen
őstag

Nagyon sok helyen ott van, sőt még kapaszkodót is csináltak ha valaki megcsúszna ott a bekötő kábel :R

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#24347) szabjan válasza csemberlen (#24346) üzenetére


szabjan
tag

195 centis emberke szálláson lefejelte a hajdú bojler alsó műanyag részét zuhanyzás közben majd fejjel átrendezte a kábeleket alatta. Szerinted?
Egy szerencséje volt, hogy éjszakairól ment a bojler.

a vizesember

(#24348) canniball válasza csemberlen (#24346) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem vagyok szaki, de nekem eszembe nem jutna odatenni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24349) runner 125 válasza csemberlen (#24333) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi.

Sajnos azokon már nem tudok változtatni, mivel már kb. 6-7 éve történt a burkolás. Akkor lett lerakva a járólap, és végig a csempe, azt meg biztosan nem fogom megbontani ezért, úgyhogy a fali konnektorok maradnak ott ahol vannak.

Inti

Köszi.

szabjan

Fentebb a válasz. :)

zoltan6

Szintúgy.
A felső elemek is ugyanúgy 90-esek lesznek, szimpla helykihasználás végett választottam ezt a magasságot oda is. Max. a felső részeken azok a holmik kapnak helyet, amelyeket ritkán használunk.

DeFranco

15 éve van a mikrón ebben a magasságban, csak most nem fali konzolon, hanem bútorelemen. Soha nem borult ki semmi, de tényleg. :F
Persze ahogy látszik is, a mikró miatt direkt megbontottam azt a felső szekrény sort, h az ideális magassága meglegyen, illetve célom volt az is, h az alatta lévő helyet minél jobban lehessen (ki)használni.
Sajnos nem nagy a konyha, így ha a mikrót is a munkalapra teszem, alig marad hely.

Köszi.

_

Vasalatokból egyébként mindenhol a Blum-ot javasolták, megnéztem élőben is, nagyon állat. A bemutatóteremben össze tudtam hasonlítani a sima görgős vasalattal, hát ég és föld. Ráadásul filléres összegért tudtam még kérni fékeket és csillapítókat is.

Várom már, h kész legyen. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24350) thEndeR válasza runner 125 (#24349) üzenetére


thEndeR
tag

Semmi.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.