Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23251) philoxenia válasza neduddki (#23250) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ele, minek odarini :F

;]

?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23252) wrox válasza philoxenia (#23251) üzenetére


wrox
senior tag

Te is kezded? ;]

(#23253) philoxenia válasza wrox (#23252) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Másképp félreérti. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23254) macera2


macera2
aktív tag

Üdvözlet mindenkinek!
Kánikula ide, vagy oda, formabontásként, én a hőszigeteléssel kapcsolatosan érdeklődnék. Pontosabban, arra lennék kíváncsi, hogy az u.n. hőszigetelt ablak esetén, az alkalmazott üveg valamilyen speciális hőszigetelő tulajdonsággal bíró üveg, vagy csak egy közönséges, mondjuk 3, v. 4 mm-es ablaküveg? Az ablak hőszigetelő képességet pedig az egész konstrukció adja.
Ha valakinek volna infója a témávak lapcsolatosan, kérem ne titkolja. Előre is ezer köszönet.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#23255) föccer válasza macera2 (#23254) üzenetére


föccer
nagyúr

Maga az üvegtábla az egy hagyományos üveg. A gagyi "hőszigetelő" ablakok 4-5 cellás tokkal és a 2 ablaküveg közötti távtartóban páraelszívó cuccal. Az igazi hőszigetelő ablakok 6-8 cellával és az ablaktáblák közötti valamilyen gázkeverékkel készülnek.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23256) neduddki válasza macera2 (#23254) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

azuvegaznrmal annyi hogy kap egy lagyfemevonaoitbelulre mindket oldalra, ill. a benn levo argon/kriton adjaalenyeget. a toknal pediginternorm otleteitkell ellopni es megvalositatni sajat kivitelezesnel

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23257) harry


harry
veterán

Nem tudjátok esetleg, kaputelefon kültéri részébe milyen hangszóró kell? Már nem tudom, milyen volt bent, így emlékezetből valami ~4centis, többet nem tudok róla :D Innen mi felelne meg? [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23258) harry válasza harry (#23257) üzenetére


harry
veterán

Egyelőre annyit sikerült megmérnem, hogy max. 5cm-es átmérőjű fér el.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23259) Integra


Integra
titán

na miben fogadunk, hogy holnap reggel megint leszart autóra ébredek???? :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23260) Ton-ton válasza macera2 (#23254) üzenetére


Ton-ton
tag

Az üveg jellemzően sima 4mm-es szokott lenni. Alap esetben csak 4-16-4-s szerkezet, tehát a két 4mm-es üveg közt 16mm-es távtartó van (valójában 15 és butil szalag mindkét oldalán). Ebben pedig silica gel páramentesítő.
A jobb hőszigetelő képességűekben valamilyen gázkeverék van, illetve lehet fémgőzölés is (ez viszont csak a külső üvegtábla belső oldalán jellemző) ennek célja a hő visszaverése mindkét irányba.
Következő lépcsőfok amikor már 3 üvegréteg van...
A tokon is sok múlik, mind anyagát mind kialakítását tekintve. A legegyszerűbb fa tok esetén egyetlen gumi tömítés van, tehát gyakorlatilag az a 7-8mm választja el a külső és belső hőmérsékletkülönbséget. Műanyag esetében már a viszonylag olcsók közt is szinte természetes hogy 2 réteg tömítést alkalmaznak, tehát ott már szinte a teljes tok keresztmetszet szigetelt.
Gyakorlatilag a műanyag és a fa hőszigetelés szempontjából szinte ugyanaz (a fa kicsit rosszabb), így ezek közül az dönt hogy melyik tetszik. A fa jellemzően barátságosabb, azonban 2-3 évente át kell lakkozni (vagy festeni, tehát karbantartást igényel.)
Az alumínium ablakot sehova nem javaslom (valamilyen érthetetlen okból még mindig gyártanak ilyet).
Illetve létezik még az alu bevonatos fa. Erről viszont nincs tapasztalatom.

http://qtp.hu

(#23261) Lipton válasza Integra (#23259) üzenetére


Lipton
őstag

amennyiben komolyabb az összeg fogadástól függően vagy odamegyünk letakarítani vagy... :)

(#23262) Integra válasza Lipton (#23261) üzenetére


Integra
titán

:DDD
a pozitív eddig, hogy amióta lenyírtam a diófát, nincsen kapirgálás meg vonyítás meg egyéb a tetőn. úgy tűnik nem tud felmászni már. de cserébe eddig minden éjjel összeszarta az autót az intercooler-nél :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23263) neduddki válasza Ton-ton (#23260) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tisztesseges hejjen mindket uveg belso feluleten van gozoles
most nayron 9 eves a festes az ablakoin semmi gondja sincs

udv

neduddki

mod: alu fa vonalon tesek internormot tanulmanyozni:-)))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23264) FatalEror válasza Integra (#23259) üzenetére


FatalEror
addikt

Egy kalap szarban?

HardCore is my LifeStyle

(#23265) Morris


Morris
veterán

Urak!

Laminált padlóval kapcsolatban tudna nekem információval szolgálni? Vettünk egy nagy csomag 7mm-es padlót és ezt szeretném majd lerakni.
Az üzletben 2mmes habfóliát javasoltak. (a másik szobába azt tettünk - nincs is semmi gond vele) Érdemes vastagabbat tenni alá?
Jelenleg nyílegyenes parketta van - rajta padlószőnyeg. A szőnyeget tervezem felvenni mert igencsak megérett a cserére. 4. emeleten vagyunk.

Illetve az lenne még a kérdésem, hogy a szekrények alá mit érdemes tenni hogy még véletlenül se karmolja fel a felületet?

(#23266) szilchi


szilchi
őstag

Szép napot.Ma végeztünk a fürdő gipszkartonozásával és felmerült bennem a kérdés,hogy a lapok hézagait mivel érdemes kitölteni.Mert hallottam/olvastam olyant,hogy mivel annak is bírnia kell a nedvességet,ezért ajánlott a festhető Acryl tömítő.De csak ott,ahol nem plafonig lesz a csempe.Csempe alá mehet a sima glett.A kőműves szerint ők mindig mindenhol simán leglettelték.Van aki meg csak a plafonra nyomott Acryl-t,hogy a felszálló vízgőz ne mennyen a GK lapok alá.Vagy csak túl misztifikálom és elég leglettelni meg hézagerősítő szalagot bedolgozni?

Meg kb. kiszámoltam a bojler helyét és a vízvezeték csatlakozások is úgy kerültek fel.Pontosabban jelenleg egy 80 L-es lesz,de méretezés úgy készült,hogy később esetleg egy 120L-es is elférjen.Viszont mivel spotlámpák lesznek a fürdőben,a plafont 9 cm-el lejjebb hoztuk.Viszont rémlik olyasmi,hogy meg van határozva egy minimális távolság a plafon és a bojler között,aminek meg kell lennie.A 80-as még simán belefér,de lehet a 120-as már nem.Vagy mindegy milyen közel van a bojler a plafonhoz?

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#23267) FatalEror válasza Morris (#23265) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem a 2mm elég,a bútorok lába alá,pedig ezeket a különböző méretben,alakzatban kapható filc,illetve polifom öntapadós tappancsokat javaslom.

HardCore is my LifeStyle

(#23268) csemberlen válasza szilchi (#23266) üzenetére


csemberlen
őstag

gipszkartonos gyártók honlapjain leirják, hogy mit, hova, minek

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#23269) neduddki válasza szilchi (#23266) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

aranykezumesterm cseperagaztovalhuztaegeynesreaz illeszteseket

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23270) szilchi válasza neduddki (#23269) üzenetére


szilchi
őstag

Az enyém meg a megmaradt GK ragasztóval húzta ki egy-két helyen :) .
Csemberlen tanácsát megfogadva elnéztem a Rigipsz oldalára.Ott a fürdőnél azt írták/mutatták,hogy a lapokat valami Rigidur Naturline ragasztóval tömítjük az illeszkedési rések között.Majd folyékony fólia,ahol festve lesz.Csempe alá nem kell.Majd glettelés,de csak ott ahol festve lesz,csempe alá ők nem glettelnek :F .Utóbbiról pölö nem is hallottam még.

[ Szerkesztve ]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#23271) neduddki válasza szilchi (#23270) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

3 m magasig nekm mindehol fojjekony folialesz a csenmpeala is meghozza a mester szeritnileg jopbb fajtabol

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23272) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Üdv!

Aljzatkiegyenlítőből (padlopon) mit érdemes? (15mmig, padlófűtéshez)

[ Szerkesztve ]

(#23273) neduddki válasza AndrewTdi (#23272) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha birod piztarcavalakkor mapei

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23274) szilchi válasza neduddki (#23271) üzenetére


szilchi
őstag

Pedig pont a Rigips oldalán írták,hogy a flexi ragasztó kiváltja a plusz szigetelő réteget csempe alá.Én is feldobtam az ötletet a kőművesnek,de ő is azt mondta,hogy csempe alá nem szoktak folyékony fóliát kenni.Hmm..ahány szakember,annyi vélemény :) .De lehet én is rakatok a csempe alá.Úgyis vennem kell folyékony fóliát az épített zuhanyhoz.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#23275) AndrewTdi válasza neduddki (#23273) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Planolit 315?
mennyivel jobb ez mint pl egy baumit nivello?

(#23276) Morris válasza FatalEror (#23267) üzenetére


Morris
veterán

Köszönöm! :R

(#23277) macera2 válasza föccer (#23255) üzenetére


macera2
aktív tag

Hi föccer, neduddki és Ton-ton!
Köszönet az infókért. Az motivál, hogy ugyan nincsenek skót rokonaim, de sajnálom kidobni, az egyébként teljesn ép funkcionálisan hibátlan, 3 db. 3 szárnyas fa gerébtokos ablakomat, csak azért mert 2 mm-es bennük az ablaküveg. Ezért keresem az alternatív megoldásokat. Pl. újraüvegezés. A fémgőzölögtetéses megoldás igéretesnek tűnik. Persze nem lesz profi, meg hájtek, de a mostanihoz képest azért csak jelent előrelépést. Ezt a módszert hogy látjátok?

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#23278) neduddki válasza macera2 (#23277) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat gerebtokos ablakbol amiben 2mmes uveg van abol en meg nemlattam jo keretet, de en csak 100+evsekt lattams :- )

udv

neduddki

mod: AndrewTdi: mittom en honap megkerdem en csak Gezara hagytkozom

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23279) neduddki válasza szilchi (#23274) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a masik firodben is van fojjekoy folia, ha ramgyun a furdoszoba takaritas ajtot eltorlaszolom lefujom vmi vacakkal es zuhanyt neki:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23280) Ton-ton válasza szilchi (#23274) üzenetére


Ton-ton
tag

Épített zuhanyhoz kétkomponensű kenhető szigetelést szoktak tenni (Mapelastic), nem folyékony fóliát.
Egyébként normális csempe, és jó minőségű fugaanyag mellett ez inkább csak biztonsági megfontolás miatt javasolt a szigetelés.

http://qtp.hu

(#23281) Ton-ton válasza macera2 (#23277) üzenetére


Ton-ton
tag

Sajnos azok az ablakok jellemzően nem szoktak túl jó állapotban lenni.
Attól hogy kicseréled benne az üveget vastagabbra, még nem lesz jó a hőszigetelése, ugyanis az üveg jó hővezető.
Alapvetően az segítene ha hőszigetelt üveget tetetnél a külső ablakszárnyakba, azonban ezt meg a szárny nem bírja.
Úgyhogy jobb szigeteléshez sajnos csere.

Alapvetően a túl nagy légrés okoz problémát ami az ablakszárnyak közt van jelenleg. Ugyanis ha meg tud fordulni a levegő, akkor az ront a hőszigetelésen (bár alapvetően azt tanultad hogy minél vastagabb a légréteg annál jobb hőszigetelő).

http://qtp.hu

(#23282) Ton-ton válasza szilchi (#23270) üzenetére


Ton-ton
tag

Ahol csempe lesz ott valóban szükségtelen glettelni. Hisz úgyis fogazott vassal húzod, így az "elviszi" azt a kis egyenetlenséget.

http://qtp.hu

(#23283) Ton-ton válasza szilchi (#23266) üzenetére


Ton-ton
tag

Elektromos boyler esetén mindegy milyen távol (illetve közel) van a mennyezethez.
Tíz centit szoktak javasolni, hogy felette is lehessen festeni amikor szükséges (még úgy is macerás ha a sarokban van).

http://qtp.hu

(#23284) Ton-ton válasza neduddki (#23263) üzenetére


Ton-ton
tag

Most hogy mondod, apósnak is ritkán szorul felújításra a festék az ablakon.
Bezzeg a lakkot kétévente lehet kenegetni...
S kisé elfogult módon nálam lazúr vagy lakk való a fára :-)

http://qtp.hu

(#23285) neduddki válasza Ton-ton (#23284) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tejjesen egyertek egy is aharc a hazban hogy festessem le feherre a muemlekvedelme eloirasa szerint:- )
de azonm sincs sok majzolni valo max ahol a kulcs rendszeresen inzultalja pedig mar az sem 2 eves
mod: az ajtomrol van szo termeszetesn ami 2009 augusztusi ha jol kerestem vissza

udv

neduddki

mod: macera2: a lenyeget nem modom el en rovideszu: a kettove folottemi si felujitatta max15% volt bejjebb ont en a tok uj szarnyakkal, mikozben nem kritonos, neki meg argonos es hone momdjam sem szepsegben sem funkcionalitasban a keto nincs beszelo isoznyban

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23286) macera2 válasza neduddki (#23285) üzenetére


macera2
aktív tag

Hi neduddki!
Eddigi infóm szerint, a kétlemezes hőszigetelő üveg ára 14 000Ft /négyzetméter, a normál síküvegé meg 1 400 Ft/n.méter. Elég nagy difi. A végső döntés előtt, az árfronton érdemes pontosítani. Ha jól vettem ki, akkor a felujítás csak 15% megtakarítást jelentett?

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#23287) neduddki válasza macera2 (#23286) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem is sokat kell visszakeresni: bof
ha valaszthanek hogy a regi tokba tesznek uveget es csak az uveg arat kell kifizetni, v. uj keret uveggel es azt teljesen aszem nem sem merulne bennem, hogy a regivel bohockodjak

udv

neduddki

mod: javaslom kibogozni 63nm 4,7m belmag es 8-19ig futes, persze ebben benen van sok minden egyeb trukk is

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23288) neduddki válasza macera2 (#23286) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bocs ez elmaradtt, a regi szarnyak felujitasa es uvegcsereje 15%volt olcsobb mint az en tokuj szarnyaim es uvegeim raadsaul az enyem kripton

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23289) macera2 válasza neduddki (#23287) üzenetére


macera2
aktív tag

Tisztul a köd. Már nincs sok hátra a teljes megvilágosodásig. A keret, meg a tok, mintha keveredne. Vagyis a keret alatt azt érted amibe az üveg van? Más szóval ez az ablakszárny. Ezt zárjuk, csukjuk, és ezen van a zárszerkezet. A tok pedig az amibe a keret van, ill ami tartja a keretet, és ez van a falhoz rögzítve. Ha jól értem akkor te új keretet alkalmaztál új üveggel, és új tokkal is? Vagy a régi tokba tetted az új keretet az új üveggel?

Egy kis HELP: Több PH.Fórumot is figyelek, és mindég kapok értesítést, hogy új hozzászólás érkezett. Itt meg nem. Nem tudok rájönni, hogy hova kellene tenni egy pipát.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#23290) Lipton válasza macera2 (#23277) üzenetére


Lipton
őstag

Sajnalani sajnalhatod de ha nem cserereled le akkor az utcat futod. Nem erdemes foglalkozni a felujitgatassal. Az energia ara csak magasabb lesz. Amennyiben a kereted kevesebb inkabb csereltessed ki egyesevel sorban az ablakokat. Nem fogod megbanni. Fa gerebtokosba relativ olcson es minimalis rombolassal be lehet tenni normalis minosegu ablakot.
Tok kerdeshez: leveszik a szarnyakat, kivagjak a felesleges fa reszeket es belulrol "beletolnak" egy komplett uj ablakot (keret+szarnyak) es azt rogzitik, szigetelik es elvedovel lezarjak,

[ Szerkesztve ]

(#23291) szilchi válasza Ton-ton (#23283) üzenetére


szilchi
őstag

Kössz a válaszokat.Akkor a bojlernek mindegy a magasság.Valami rémlett,hogy itt is írtak valamit ezzel kapcsolatban,de akkor az biztos gázos volt.A fürdőben meg akkor elhagyom a glettelést ott,ahol csempe lesz.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#23292) Lipton válasza szilchi (#23291) üzenetére


Lipton
őstag

Nalunk az egesz furdo fala es padlo folyekony folia + az elekben gumi szalag. Mapeit hasznaltunk, egesz jonak nezett ki. A furdo mindenhol plafonig burkolva van es a zuhany epitett. Emlekeim szerint a fuga is valami speckobb mapei modell volt.

(#23293) neduddki válasza macera2 (#23289) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nekem kapcsolt gerebtokom van /valszeg Nked is/ mivel az en tokjaim rendben vannak ezert tok folosleges volt kicserelni, hanem kapott egy lagy zartcellas purhab szigelelest kapott, amit itt sokan nem ertettek,. hogy 5 ablakra miert tervez a Mester 1m^3 hapot, de kellet, sot
a keret lett cserelve meghozza belul van a hoszigetelo int a sima uveg

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23294) üszök válasza macera2 (#23289) üzenetére


üszök
őstag

Jobb oldalt a topik címe alatt van egy boríték. Ott lehet állítgatni.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#23295) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Vettem tegnap a madaras teszkóba normális locsoló tömlőt, ilyet .
10 ruppo volt ákcsióban, de ez tényleg nem törik, és bírja a gyűrődést... :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#23296) philoxenia válasza Dr.Zoo (#23295) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Reméljük az öregedést is bírja majd....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23297) Dr.Zoo válasza philoxenia (#23296) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Reméljük.. :D
Mondjuk rajta van hogy NO LIMIT, life time warranty...

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#23298) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Sziasztok!

Help me...
Ha lenne valakinek elfekvőben egy 200 literes bojlere, használt de nem lyukas, valahol Észak-Pest környékén, az privizzen rám, köszönöm...
Nem ingyen gondoltam, elmennék érte..
Kúthoz kellene, szivattyú puffert akarok belőle csinálni, hogy lehessen nyomásra ki/be kapcsolni.

Előre is köszi:

Zoli

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#23299) Integra válasza Dr.Zoo (#23295) üzenetére


Integra
titán

aztarohadt, a gardena ezért nem perel? :))
tényleg nem sok érte, legyen tartós!!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23300) Lipton válasza Integra (#23299) üzenetére


Lipton
őstag

nekem bauhaus saját márka van 3 vagy 4 éve és csak télen tettem be a garázsba
olyan mint az új még most is :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.