Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23951) szilchi


szilchi
őstag

Üdv.Van egy faablakom,beépített reluxával.Két zsinór jön ki belőle,az egyik elszakadt.Ezt valahogy lehet cserélni?

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#23952) Agyasima


Agyasima
senior tag

Mai első számú keresztkérdésem: minél nagyobb teljesítményű/fényerejű E14-es fogalatú energiatakarékos fénycső kéne, minél kisebb méretben. Elsősorban a szélessége a fontos, mert a fogadó foglalat igen "finnyás" sajnos, minél "később" szélesedő fajta kéne, mert a foglalat környékén kevés a hely. A hossza meg az esztétikum miatt kellene minél rövidebbnek. Mit javasoltok?

Ezt meg ezt gugliztam, de reménykedem, hogy itt megkapom a tuti tippet.

[ Szerkesztve ]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#23953) harry válasza Agyasima (#23952) üzenetére


harry
veterán

Ez esetleg? [link]
Mondjuk van sokkal durvább, 25W-os is, de az már gondolom dagi: [link]
7W, gyertya alakban is vannak, pl [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23954) Agyasima válasza harry (#23953) üzenetére


Agyasima
senior tag

Asszem a 25 W-os az méretben is meg teljesítményben is túl nagy nekem. 9-11 W tartományban nézelődök. A 7 W az kevés lesz, halálom a félhomály. Az elsőnek meg a 45 mm-es szélessége gyanúsan sok. :) Francnak vettem ilyen hülye lámpát.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#23955) Integra


Integra
titán

sikerült az első macskát befogni a csapdával.... nyestet még nem.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23956) Dr.Zoo válasza Agyasima (#23954) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ha belefér, vegyél philips tornadot.
Időnként a madaras teszkóban van jóáron, 600-800 ft között.
Nekem az egész házban ilyenek vannak, mennek évek óta...
Én spec. még a budiba semvennék 10W alattit, mert egyszerűen nincs fénye.
Mindenhová a 23W raktam, szeretek látni... :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#23957) Agyasima válasza Dr.Zoo (#23956) üzenetére


Agyasima
senior tag

Ósünre nem is gondoltam, de akkor ott is körülnézek. Köszi.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#23958) Met válasza Integra (#23955) üzenetére


Met
Topikgazda

Megvan a vacsi :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#23959) Bandus99 válasza Met (#23958) üzenetére


Bandus99
őstag

Hazi kolbasz elado: 700Ft/kg, ugyanitt kobor macskat atveszunk: 150Ft/db

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#23960) neduddki válasza föccer (#23930) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na megvan aszongya Geza, sima cementhabrcsal si fel lehet rakni csak akkor vizeb kell martani elotte a teglat v. ojjan anyug kell amibol nem tugya kihuzni a vizet /lasd pl. csemperagasztoes sajat ragaszoja is ijjen/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23961) Dr.Zoo válasza Agyasima (#23957) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nincsmit. :)
Általában amibe sima izzó elfér, a tornado is..
Persze eredeti árán 1200-1400 között nem szabad megvenni, de sokszor akciózzàk.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#23962) DeFranco válasza Dr.Zoo (#23961) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És ezek mennyire melegszenek? Van egy ufólámpánk, amibe elvileg 60W-os hagyományos izzó tehető, de mivel azt nem kapni, az utolsó 75-ösöm ketyeg benne... de eddig nem találtam olyan energiatakarékost, amit bele mertem volna tenni...

(#23963) Jovanny2 válasza DeFranco (#23962) üzenetére


Jovanny2
őstag

Miért? Ez kb. az izzó/10 mértékben melegszik... :F

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#23964) DeFranco válasza Jovanny2 (#23963) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igazad van, kevertem a ledessel...

(#23965) adalbert1


adalbert1
veterán

Kötelező gázkészülék felülvizsgálattal van valakinek gyakorlati tapasztalata? Igaz nem 1981 előtt lett üzembe helyezve semmi, de mivel semmilyen papírját nem találom a rendszernek (cirkó fűtés és a konyhában egy gáztűzhely), így ha jól értem a rendeletet, akkor az vonatkozna rá, hogy ismeretlen időpontban üzembe helyezett, nem?
Kik végzik ezt a felülvizsgálatot? Kijelölt gázszerelők? Az probléma, ha a konyhában nincs külön szellőzés, műanyag ablak van, és gáztűzhely? Ebben az esetben elég lenne az ablakra egy aereco szellőző?

szerk.: illetve egyszerűbb redőnyszerelő munkára tudtok ajánlani megbízható szakit/céget? Az egyik redőny megakadt, és utána a felénél le is szakadt - elméletileg 1 tagot kivéve újra össze lehet rakni, de nekem nincs túl sok affinitásom lebontani és újra összerakni az egészet - a szerelést megkönnyítené, hogy az erkélyajtó redőnyéről van szó - illetve ha már így eszembe jutott, akkor lehet, hogy szúnyogháló beépítés is érdekelne :) , szerintetek kitől/kiktől érdemes árajánlatot kérni?

[ Szerkesztve ]

(#23966) Melack válasza adalbert1 (#23965) üzenetére


Melack
veterán

Helyileg hol vagy? Ha Budapesten, akkor a Főgáz műszaki osztályát kell megkeresni, a többi esetben adott gázszolgáltató műszaki osztálya tud neked felvilágosítást adni.
Én úgy emlékszem, gázszererlő kimegy, tervek alapján felülvizsgálja a rendszert, megcsinálja, majd jön a MEOztatás.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#23967) Dr.Zoo válasza DeFranco (#23962) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Kb. semennyire.
Nekünk is UFO van midenhol, és tornado van mindbe... Még nemrég bontottam frl olyat, amit a madarasban vettem 599 ért.. :DDD Ölég tartós szerkezetek.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#23968) philoxenia válasza Agyasima (#23957) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Újsünbe is menj el... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23969) zoli03


zoli03
őstag

Most lett haveromnál alapozva, a vízvezeték szerelő elkezdte berakni a csöveket, de egy ásó nyomni magasságba hozta ki a lábazatból az udvarba. Szerintetek ez így jó, vagy mélyebbre kéne (még csak egy csövet rakott be, hamar tudok másik szerelőt keresni)? Szerintem mélyebbre kéne, így a térkövet se nagyon lehet lerakni.

(#23970) neduddki válasza zoli03 (#23969) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nalunk meteren vannka lenn, de az ujabban mar aszongyak 50cm is leg annyi a fagyhatar, teht az jo mejj aso

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23971) thEndeR válasza zoli03 (#23969) üzenetére


thEndeR
tag

Nalunk egy helyen jon be a viz es a szennyviz. 1 meter 80 centin vannak kb.

(#23972) neduddki válasza thEndeR (#23971) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

te jo eg akkor a zmg a bekeidokben keszult:- )
falun nalunk miota 2x is a hazba bejovet jukadt ki azota +90en jon be a viz

uv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23973) zoli03 válasza thEndeR (#23971) üzenetére


zoli03
őstag

A vizet lejjebb rakta, az az alap alatt jön be (ott már ki volt ásva, de oda értelemszerűen nem rakhatta a szennyvizet, annak a helyét ő fúrta át), csak a szennyvíz van igen magasan. Délután néztük meg haverommal (napközben dolgozott, amikor csinálta a szerelő), a telefont meg nem vette fel azóta a szerelő. De akkor valószínű, hogy másik szerelő lesz belőle, így is egy csomószor kellett már szólni neki, hogy álljon neki.

(#23974) csemberlen válasza neduddki (#23970) üzenetére


csemberlen
őstag

vizcsőnek a fagyhatár továbbra is -120 cm az ajánlott

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#23975) neduddki válasza csemberlen (#23974) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

miota ki lett a 80es evekbeliu vacso cserelve azota nalunk ~-50cm-en vannk es annek ,ar 1x eve es nyugalom van /kiveve ahol fold folott egy, de ott egy vaskos muanygcso kifujva purhabbal/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23976) csemberlen válasza neduddki (#23975) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha haszmálva van akkor nincs gond. de ha folyamatosan -10-ek vannak, és 2 hétre a Bahamákra mennél akkor, hagyd kicsit nyitva az egyik csapot, mert elfagy különben

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#23977) neduddki válasza csemberlen (#23976) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

megvan 15 eve, azota vot merg -20fok is joparszor felenek tok jol elvan, elso telknel meg megvoltak ijjedve az otthonika nyiotogattak de amikor 2001-2? /mikor volt az a nagy tel?/ elmaratt as nyitogatas azota nemfoglkozik vel senki oszt elvan

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23978) föccer


föccer
nagyúr

Üdv!

Nem tudtok valami boltot, ahol értelmes áron lehet venni biztosnági fóliát? Egy tükröt kellene lefóliázni, hogy ha féletlen nekirombol a gyerek, akkor az ne törjön ripityára. Ami talált a kolléga az horror ár felett volt egy kevéssel. :(

Köszi :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23979) Winner_hun válasza föccer (#23978) üzenetére


Winner_hun
félisten

Autóüveg fóliás?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23980) föccer válasza Winner_hun (#23979) üzenetére


föccer
nagyúr

Köszi a tippet, megkérdezem, bár nem vagyok benne biztos, hogy az elég erős lenne-e.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23981) DeFranco válasza föccer (#23980) üzenetére


DeFranco
nagyúr

megtennéd, hogy leadod a drótot ha találsz valamit?

(#23982) Winner_hun válasza föccer (#23980) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha a tükör megreped / törik akkor úgyis csere, ha zavar. A fóliának az a lényege hogy egybe tartsa az egészet, ne legyen minden tele szilánkkal. Arra meg biztosan elég.

Vagy rosszul gondolom?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23983) neduddki válasza föccer (#23980) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

ez brutalis, de nem akarod kifizetni az arat tartok tole:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23984) föccer válasza Winner_hun (#23982) üzenetére


föccer
nagyúr

Jól látod a helyzetet, erre kellene. Úgyis kell mennem szélvédőshöz a sebes közeljövőben, megkérdezem, hogy van-e nekik ilyen és mi pénzért.

DeFranco: okés, majd írok.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23985) Winner_hun válasza neduddki (#23983) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megvédi a karosszériát az apróbb kőfelverődésektől, a faágak okozta karcolásoktól és a bogarak által előidézett sérülésektől.

Milyen bogarak idéznek elő sérülést? Macskabogarak?:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23986) Dr.Zoo válasza Winner_hun (#23985) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ejj, te butus!
Hát a nyúlmókus bogarak.. ;]
Minnél több van, annál nagyobbat koppannak a szélvédőn. :DDD
(gyüssz pénteken? Vagy csütörtök délután?)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#23987) Winner_hun válasza Dr.Zoo (#23986) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csütörtök ok, pénteken délután nem leszek itthon.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23988) DeFranco válasza adalbert1 (#23965) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezek engem is nagyon érdekelnének, tekintve, hogy nálunk is minden '81 utáni, ez biztos, hiszen ezeket akkor még nem is gyártották, de papír hiányában gondolom ez senkit nem fog érdekelni.

Mi ez az egész balhé pontosan? Mit kell ellenőriztetni és kinek? Milyen feltételekkel? Teljesen egymásnak ellentmondó dolgokat olvasok különböző helyeken.

(#23989) Integra


Integra
titán

buzi nyestek ma nem voltak a tetőben, síri csönd volt éjjel, nem hallottam semmit, a csalit sem ették ki. ellenben leszarták megint az autómat :DDD
háború lesz, érzem...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23990) Jovanny2 válasza Integra (#23989) üzenetére


Jovanny2
őstag

Vezess áramot a kocsiba. Égett hús szagát érzem a levegőben. :DDD

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#23991) Retro DJ válasza adalbert1 (#23965) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Béééé kell menned a gázszolgáltatóhoz, ott kérned kell egy gázterv másolatot.

Ha ez megvan, akkor tudod, hogy mikor történt a bekötés.
Aztán hívsz egy ellenőrző szakembert aki a gázterv alapján felülvizsgálja a rendszert.

Az, hogy utána mi lesz.... Egyébként ezzel én szeptemberig mindenképpen várnék!

Retro

(#23992) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Üdv. A hálószobánkat tervezzük festeni a hétvégén. Kérdezném, hogy fehér festéket milyet ajánlanátok? Ami jó, és nem csöpög. A plafont fehérre festenénk, a falra pedig a Dulux lenvászon színét választottuk. Fentre az élekre körbe pedig teszünk valószínűleg a praktikerben kapható fehér Decosa durostyle díszlécet.

(#23993) Morris válasza Gabesz87 (#23992) üzenetére


Morris
veterán

"Kérdezném, hogy fehér festéket milyet ajánlanátok? Ami jó, és nem csöpög." - a tapéta nem csöpög ;] :D

Én Hérát javasolnék. Szép fehér! :K

[ Szerkesztve ]

(#23994) Jovanny2 válasza Gabesz87 (#23992) üzenetére


Jovanny2
őstag

Én is a Hérát javaslom, volt szerencsém hétvégén a nappaliban azzal festeni a plafont. Nem csöpög, elég sűrű (mondjuk a teddy szórja kicsit a szemcséket, de az nem a festék hibája), és jól fed.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#23995) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Rendben, köszönöm a tanácsokat!

(#23996) föccer


föccer
nagyúr

Üdv!

Nincs valakinek kölcsönbe péntek-szombatra egy bútorszállító gurtnija? Kollégáét akartam elkérni, de mint kiderült 2 hétig nincs a környéken sem, hogy oda tudja adni :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23997) Winner_hun válasza föccer (#23996) üzenetére


Winner_hun
félisten

Salalalala

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23998) föccer válasza Winner_hun (#23997) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezt vehetem igennek? :) :B

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23999) neduddki válasza Winner_hun (#23997) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ne sallalalz fujjad az\ ajtod meeee en fujlak leeeeee:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24000) Agyasima


Agyasima
senior tag

Van nekem pár (12) lámpaburám, (Ezt rövid "u"-val kell írni?! Fene se gondolta.) ehhez hasonló kialakítású, csak gyakorlatilag minden csicsa nélkül.

Ennek a foglalathoz kapcsolódó végéből kellene eltüntetni kb 1-1,5 mm-t. Meg tudom csiszolgatni házilag magam is? Ha igen, hogyan? Ha nem, milyen szakit keressek, mekkora összegre számítsak?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.