Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23201) FatalEror válasza Integra (#23198) üzenetére


FatalEror
addikt

Milyen pontosan?
Amúgy Porsche GT3-t szeretnél,az nálam is listás karácsonykor.

HardCore is my LifeStyle

(#23202) Pikkolo^^ válasza biker (#23199) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ez nem igazán sszámít. Az inverteres gépek csak akkor kapcsolnak alacsonyabb fokozatba ha minimális a dT, azaz 1-1,5 fok. 5 fokos dT-nél mindegyik teljes kapacitáson megy.

(#23203) Pikkolo^^ válasza Integra (#23200) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ez sok dologtól függ. Hány m2 meleg felület van, tetőtér, lapostető, tájolás. stb.

[ Szerkesztve ]

(#23204) Integra válasza Pikkolo^^ (#23203) üzenetére


Integra
titán

10 emletes, de a négyzet alapterületű toronyház fajta. mindkét szobának 1-1 falfelülete néz kifelé, egymás mellett a két szoba, ajtós átjárással, nappaliban erkélyajtó és dupla szárnyas ablak, a másik szobában dupla szárnyas ablak.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23205) biker válasza Pikkolo^^ (#23202) üzenetére


biker
nagyúr

igen, ezt tudjuk, de ha én bekapcsolom, és tartani kell a 25 fokot, akkor 20-30 perc után temperálás jön, és tartaná a 25fok +- 0,5-1fokot, és itt jön a képbe a leszabályzási küszöb...

persze tetőtérben, ahol kap kintről egy 5kW-os kályhával felérő meleget, ott ez semmit nem számít, de jól szigetelt lakásnál a kicsi kell

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#23206) Pikkolo^^ válasza Integra (#23204) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Egész nap van hőnyereség? Ha nincsen akkor 3,5 -es kellene ha meg lehet oldani, hogy az egyik szobából átmenjen a másikba a légáram. Ha nem akkor 2 db 2,5-es. 2,1-est már nem lehet kapni.

biker: a mai magyar átlagot nem érinti az 1 óra utáni hőntartás. A fokozatok számát nem igazán lehet megtudni, sehol sincsen feltüntetve.

(#23207) Integra válasza Pikkolo^^ (#23206) üzenetére


Integra
titán

két belső egység mellé két külső egység kell? nem lehet megcsinálni, hogy egykülső egységre két belsőt kötni? egyszerre nem menne mindkettő, csak külön-külön.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23208) Pikkolo^^ válasza Integra (#23207) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A multi split egység drágább, mint 2 különálló. A telepítésen esetleg lehet nyerni valamennyit. Csiki-csuki játékos megoldás nincsen.

(#23209) Jovanny2 válasza Dr.Zoo (#23188) üzenetére


Jovanny2
őstag

:DD Nem vagyok én olyan sértődős. :N

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#23210) harry válasza biker (#23199) üzenetére


harry
veterán

És mennyivel jobb az, ami alacsony fokozaton megy hosszabban, mint ami néha nagyobb fokozaton? Előbbi gondolom komfortosabb, de ezen kívül különbség? Komolyan kérdem, nem piszkálás. Vagy ez nem lineáris, és nagyobb teljesítménynél több megy fölösbe is, mint kicsin?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23211) Integra válasza Pikkolo^^ (#23208) üzenetére


Integra
titán

tehát két szoba hűtésére 2 külső és 2 belső egység kell, mindössze 30 méterre. én érzem csak ezt kabarénak?! de most komolyan.. :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23212) biker válasza harry (#23210) üzenetére


biker
nagyúr

Pontosan, komfort
Észre sem veszed, vagy épp 5 percenként befúj egy adag hideget

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#23213) biker válasza Integra (#23211) üzenetére


biker
nagyúr

Nem csak te, de én nem vitatkozom a kollegával, mert érzem benne az "ugyis jobban megmondom" erőt

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#23214) Pikkolo^^ válasza biker (#23212) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nem. Vehetsz multi split egységet is (1k, 2b) de az drágább, mint 2 külön egység, a szerelése is az. Olyan nincsen, hogy 2,5 kW-os aminek 2 beltérije van.

30 m2-re egyébként kevés a 2,5 kW.

(#23215) philoxenia válasza Pikkolo^^ (#23214) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fölváltva menne a két beltéri.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23216) biker válasza philoxenia (#23215) üzenetére


biker
nagyúr

Olyan nincs, nem tehetsz haromutas szelepet a klimacsovekre

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#23217) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Jó reggelt!

ismét felújítás, ismét kazánvásárlás, ismét kondenzációs.
Duval és Bosch között gondolkodom. jól teszem? megérheti a Bosch a kb 30K többletet?

másik téma: inverteres. klímából miket érdemes nézegetni? gyártó? ár érték arány?

[ Szerkesztve ]

(#23218) Lipton


Lipton
őstag

A klímás témához

COP és EER értéket nézzétek, a garanciát, egyéb műszaki paramétereket és úgy az árat. Nálunk 3db Fisher van (COP,EER>5) 5 vagy 6 év garanciával. Persze, jó az olcsó (esetleg nem inverteres) klíma, de nem 1 évig használod. Érdemes átmeneti időszakban akár lokálisan fűteni is vele, ezzel is számolni lehet.
Sok esetben vannak az elvi értékek, hogy mekkor területre/térfogatra mekkora kílma kell. Egy a bibi ezzel, semmilyen paramétert nem vizsgál. Nagyon nem mindegy, hogy az adott szoba (ház) mennyire szigetelt, stb. Nálunk az elvinél sokkal nagyon területet szépen lehűtenek.
1db db DUO vagy 2db normál klíma: minél nagyobb a teljesítménye egy klímának általánosságban úgy romlik a hatásfoka is. 3,x KW-os klíma még simán van 5 fölötti/körüli COP/EER éretékkel (2,xKW "jóval" 5 fölött). Egy DUO-nál aminek a teljesítménye mondjuk minimum 4,xKW ott ez jellemzően nem megy. Nem utolsó szempont, hogy megvenni drágább az 1 DUO-t mint a 2 normált. Ahogy már korábban is valaki megjegyezte, a beszerelési költsége lehet több a 2 külön egységnek (lehet, de nem feltétlenül, nagyon függ az elhelyezésektől).

Integra:
Nálunk 3 szobát hűt egy klíma az emeleten. Vannak előnyei és hátrányai is:
+ egy egysgég kell azaz olcsóbb beszerzés és egyszerűbb szerelés
+ abszolút felesleges lenne 3db "legkisebb" klíma teljesítmény szempontjából
- nyilván a leghidegebb szoba az ahol a klíma van - jól kell megválasztani a helyét
- a nyitott ajtón "sem megy át a hideg annyira mint gondoltam volna" - remélem érthető :)
Milyen altrenatívák vannak:
- 2 vagy 3 egység az egy helyett: drágább sokkal, nem kell annyi teljesítmény összesen de ki kell fizetned, 2 vagy 3 külső egység díszeleg viszont helyileg csodálatosan szabályozható, konfortos
- 2 vagy 3 beltéris és 1 kültéris egység: nagyon drága, COP/EER nem olyan jó, konfortos, falon csak 1 kültéri díszeleg
- 1db légcsatornás klíma a tetőtérbe és befúvás a 3 szobába: drága, problémás lehet a légtechnikai csövek utólagos beépítése, az én véleményem szerint nem olyan konfortos

[ Szerkesztve ]

(#23219) Lipton válasza Integra (#23198) üzenetére


Lipton
őstag

911-es lesz egyszer nekem is :)

(#23220) Integra válasza Lipton (#23219) üzenetére


Integra
titán

ennyi :)
nagyon megfogott még az f-type v8s, de még mindig nehéz, de a porkit nem lehet megfogni. egyedül az r35 gt-r konkurencia a gt3-nak nálam, de az meg annyira rút, hogy rémálom.. talán ha az r36 könnyebb és karcsúbb lesz.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23221) neduddki válasza AndrewTdi (#23217) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

belso v. kulso tarolot akarsz hozza?

udv

neduddki

mod: Lipton: es mijjen hofokhoz van maegadva a cop ertek?

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23222) Lipton válasza neduddki (#23221) üzenetére


Lipton
őstag

Itt a katalógus.

(#23223) Integra válasza Lipton (#23222) üzenetére


Integra
titán

gondolom innen már vehetek én is és szerelnek is

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23224) Lipton válasza Integra (#23223) üzenetére


Lipton
őstag

Eszembe jutott valami :) írjad meg milyen érdekelne és pontosan hova, megkérdezem neked.

[ Szerkesztve ]

(#23225) csemberlen válasza Lipton (#23222) üzenetére


csemberlen
őstag

Azt tudni kell, hogy ez egy felmatricázott minőségi kinai készülék. midea,gree minőség.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#23226) Lipton válasza csemberlen (#23225) üzenetére


Lipton
őstag

Tudom, de ettől függetlenül szerintem nagyon jó és az ára rendben van. 6 év garivan vettem és 110e volt nettő az FSIF-97HFD.
"Minden kínai :)" A kérdés a minőségbiztosítás.

[ Szerkesztve ]

(#23227) AndrewTdi válasza neduddki (#23221) üzenetére


AndrewTdi
addikt

külsőt. kb 120-150 liter.

(#23228) neduddki válasza AndrewTdi (#23227) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nezd meg a retegvizeseket is nekem nagyon bejott

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23229) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

erre a klímás dologra rátérve.
vannak ajánlott és nem ajánlott márkák?
3 hálószobába szeretnék klímát ( tulajdonképpen csak hűtésre és max átmeneti időszakos fűtésre). a 2 nagyobbik gyerekszoba kb 16n2 (kb 40 légköbm) a mi hálónk kb 12nm. szigetelt ablakok, dryvit, de tetőtér.
mekkora kwban érdemes gondolkodni? 2,5?
3 külső 3 belső verzióban gondolkodnék, inverteres kivitelben.

neduddki: az mi? :)

[ Szerkesztve ]

(#23230) neduddki válasza AndrewTdi (#23229) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat ha minden msot keszul akkor en aszondanam zubadan es 4 csoves fan coil-ok oszt nmegodvaminden

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23231) AndrewTdi válasza neduddki (#23230) üzenetére


AndrewTdi
addikt

nemnem. maga a fűtésrendszer jó, csak a kazán nem fasza.
klíma sincs.

(#23232) neduddki válasza AndrewTdi (#23231) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en meg egyszer nem vennek gazkazant ha klimat is hegesztek melle az bisztos

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23233) AndrewTdi válasza neduddki (#23232) üzenetére


AndrewTdi
addikt

1. klímát csak emeletre akarok
2 alul padlófűtés van, fent radiátoros. És csak a hálókba akarok klímát.

hidd el, ha most építenék, én sem így gondolkodnék.

(#23234) GLOCK34 válasza AndrewTdi (#23233) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Milyen kazán van jelenleg? Esetleg később tervezel napkollektort meleg víz ellátásra?

(#23235) AndrewTdi válasza GLOCK34 (#23234) üzenetére


AndrewTdi
addikt

jelenleg egy Junkers kazán van, de nem turbó, nrm is kondi. nem tervezek napkollektort.
ezt akarnám lecserélni.
Duval fas25öm volt már egy másik házban, nem volt vele gondom. Közbe szóba jött még a Bosch is.

(#23236) csemberlen válasza AndrewTdi (#23229) üzenetére


csemberlen
őstag

kicsibe 2 kw elég nagyobbakban, tájolás egyéb függvényében akár elég a 2 de max 2,5kw.
Ha van pénzed, és hosszútávra gondolsz akkor japán gépet vegyél

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#23237) AndrewTdi válasza csemberlen (#23236) üzenetére


AndrewTdi
addikt

köszi.

És pontosabban? midea? fischer?

(#23238) GLOCK34 válasza AndrewTdi (#23235) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Kettő közül a Bosch javasolnám.(Főleg ha lakótérben van,nagyon csendes.) Fűtőkazán+ indirekt tároló.
A radiátorok méreteit is jó ha átnézitek,nehogy később gond legyen belőle.

(#23239) AndrewTdi válasza GLOCK34 (#23238) üzenetére


AndrewTdi
addikt

igen, igen, köszönöm, azt már átnéztük. kellően túl vannak méretezve.
szal akkor a Bosch megéri azt a kb 30K többletet.

(#23240) GLOCK34 válasza AndrewTdi (#23239) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Igen,szerintem megéri. ;)

(#23241) neduddki válasza AndrewTdi (#23237) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

micsu, hita, pana, etc. /hemeg nem japo akkor koreai lg, samu/
kazan ha mar miodnenkepp foldon aklarsz maradnien egyiket se vennem meg egyik se szerepel tul fenyesen a korneyken

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23242) Pikkolo^^ válasza AndrewTdi (#23229) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A tetőtér miatt biztosan kell a 2,5-es. A 12 m2-be is ajánlott akkora.

(#23243) Integra


Integra
titán

holnap esti olasz - brazil azért érdekes lesz :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23244) alázógyík válasza Integra (#23243) üzenetére


alázógyík
őstag

:K

(#23245) FatalEror válasza Integra (#23243) üzenetére


FatalEror
addikt

Már akit érdekli.

HardCore is my LifeStyle

(#23246) Pikkolo^^ válasza Lipton (#23222) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nagy szerencséd volt, hogy ha 110-ért megkaptad, ez annál egy "picit" drágább, kiv. ha a Columbusnál dolgozol :-)

(#23247) Lipton válasza Pikkolo^^ (#23246) üzenetére


Lipton
őstag

Akciós nettó nagyker volt ennyi, nem dolgozom ott, nem Colombus, csak onnan linkeltem az adatlapot.

(#23248) alázógyík


alázógyík
őstag

Tippek forróságra. A 3-as azért elég kemény 99$-ért. :DDD

(#23249) neduddki válasza neduddki (#19593) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

naszongya kivancsisagbul: szep11-jun21: 727m^3

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23250) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

nm-re ugyanannyi vackot vettem a spajzra miont a konyhara, csak ippen egy 0 az arban az elteres....

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.