Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23451) becsitibi


becsitibi
senior tag

A radiátor cső mögött már gondoltam én is,csak ha beindul a fűtési szezon,akkor mi az a ragasztó ami nem enged el?

(#23452) runner 125 válasza becsitibi (#23451) üzenetére


runner 125
nagyúr

Akkor odafogatod fehér vagy áttetsző gyorskötözővel. két helyen.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23453) FatalEror válasza becsitibi (#23451) üzenetére


FatalEror
addikt

Vagy veszel csövet,és a radiátor cső mellett mögött vezeted,fested fehérre,és akkor olyan mint ha fűtés cső lenne.

HardCore is my LifeStyle

(#23454) szakalistvan válasza becsitibi (#23451) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Én díszéccel csináltam meg apóséknál,,olyat vegyél ami oldalfalra való és üreges a hátulja,kb 10 perc felrakni,nem kell fúrni,szinre fethető stb PL.

De csinálhatod kettőből is a TV két szélénél,így marad hely a többi kábelnek ha lesz még.

(#23455) Shy válasza Pikkolo^^ (#23439) üzenetére


Shy
tag

Küldöm a képeket és másolom az eredeti postom ahol olvashatóak a kérdéseim:


Sziasztok!

A segítségeteket kérném fűtéskorszerűsítés kapcsán. panelban lakom és jövő héten lesz a központi fűtés korszerűsítése, szabályozható lesz a történet. Szeretnék radiátort is cserélni mert 100 éves alumínium radiátor van fent. Ami úgy néz ki hogy két csőre ami leadja a meleget simán rá van rakva alumínium fűtőtest, azaz a víz nem áramoltatva van a radiátorban, hanem magára a csőre simán rápattintva van az alu radiátor, ami szerintem vicc, legalábbis amikor megláttam hogy így működik nem hittem el első ránézésre képzelhetitek télen milyen fűtőértéke van.. Ezért is cserélném.

Az a kérdésem, ha veszek egy új aluradiátort, pl alurad wiking vagy egyebet, ezek is ilyen rápattintós technológiával mennek, vagy normálisan a radiátorba van áramoltatva a "fűtővíz"? Ez a panelokba hogy müxik? ha lenne esetleg tanács milyen radiátort vegyek amivel jó tapasztalat van azt is megköszönném, elég sokféle van a piacon és aranyárban természetesen.

Köszi előre is a válaszokat, jöhetnek panellakó szaki kommentek :K :R

Kell, vagy rakom el?!

(#23456) beers válasza becsitibi (#23448) üzenetére


beers
addikt

Én beraknám a cső mellé a holkerbe egyes kábelcsatornába és lefesteném a fal színére!
Szinte észre se lehetne venni!
Én is lentebb raknám egy kicsit :)!

M&N

(#23457) Met válasza becsitibi (#23448) üzenetére


Met
Topikgazda

Én a tv mögött elvinném a sarokig és onnan lefelé.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#23458) Pikkolo^^ válasza Shy (#23455) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ez egy régi Radal radiátor és elzáró nélkül közvetlenül a fűtéscsőre van rákötve. Ha alumíniumos a rendszer akkor arra célszerű cserélni, mert az alumínium radiátorok többségének ugyanaz a kötéstávolsága, mint a réginek. A másik dolog az alimínium mellett, hogy az acél radiátorok elektrokémiai korróziónak lesznek majd kitéve.

[ Szerkesztve ]

(#23459) neduddki válasza Pikkolo^^ (#23458) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

az aluminiumnak kisebb az elktronegetivitasa, tehet nem a vas, hanem az aluradiator fog kijukadni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23460) Pikkolo^^ válasza neduddki (#23459) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Igazad van. Összekevertem :-)

(#23461) Hasaggymeg válasza Shy (#23455) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ez nem "rá van pattintva",hanem rendesen rá van kötve és mivel a radiátor előtti átkötés "T"-ben van kivéve,annak nagyobb ellenállása kényszeríti a radiátorodba a fentről érkező vizet.Szerintem Calidor S4-est vásárolj,és feltétlenül kis ellenállású radiátorszelepet.Pl.kékkupakos Heimeier.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#23462) Shy válasza Pikkolo^^ (#23458) üzenetére


Shy
tag

Köszi a választ

Kell, vagy rakom el?!

(#23463) Shy válasza neduddki (#23459) üzenetére


Shy
tag

Épp az hogy az alu nem lyukad ki

Kell, vagy rakom el?!

(#23464) Shy válasza Hasaggymeg (#23461) üzenetére


Shy
tag

Köszi, még azt megkérdezném, ha nagyobb rádiátort veszek, mint ami most van a szoba légköbmétere alapján, ezzel valóban a teljes hálózat kiegyensúlyozottságát veszélyeztetem? Tehát méretre wattra ugyanakkorát lehet feltenni mint ami most van vagy mehet nagyobb?? A másik kérdés az alurad wikingről van tapasztalat? Köszi a válaszokat :)

Kell, vagy rakom el?!

(#23465) Pikkolo^^ válasza Shy (#23464) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nekem a fürdőben és a konyhában alurad viking van. Utóbbi sohasem megy, a fürdőben folyamatosan. Nincsen vele gond.

(#23466) neduddki válasza Shy (#23463) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na uj kemiat teccet felfedezni?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23467) neduddki válasza Hasaggymeg (#23461) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hatTemeg hun kovajjogtalmostanaban?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23468) neduddki válasza neduddki (#22851) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a het amikro csokigyo nott a furdoszobamban:

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23469) föccer


föccer
nagyúr

Hi!

Épített zuhanyzót kell csinálnom. Milyen kenhető szigetelést javasoltok és szerintetek mivel oldjam meg a lefolyót?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23470) szilchi válasza föccer (#23469) üzenetére


szilchi
őstag

Szigetelésnek Mapei Mapegum,egy 5kg-os vödör olyan 8 K körül van.A lefolyó nekem egy központi Viega lefolyó.Először egy hosszú,azt hiszem 1m-es lefolyót akartam a zuhany teljes hosszában,de az vagy 20-25 K lett volna.A Viega meg volt 3 v. 4 K.Egy ilyen.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#23471) üszök válasza föccer (#23469) üzenetére


üszök
őstag

Egy sima HL szifont is be rakhatsz, ha a költség hatékonyság fontos.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#23472) Lipton válasza föccer (#23469) üzenetére


Lipton
őstag

Mapegum + szalag az elekbe.
Szifon HL also resz es vagass hozza savallo acelbol sajat tervezesu tetot. A gyari rozsdamentes teto 30k es vekony sz@r hajlitott lemez. En vagattam lezeresekkel 6mm vastag savallo acelbol egy sajat tervezesut, kemeny 3e Ft volt es nagyon tetszetos. Elettartam orok elet +1 nap :)

[ Szerkesztve ]

(#23473) föccer válasza Lipton (#23472) üzenetére


föccer
nagyúr

Melyik lézeressel vágattad?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23474) Lipton válasza föccer (#23473) üzenetére


Lipton
őstag

Erdligeten a vasutallomasnal :) itt van tolunk 3 utcara. Szerintem barmelyik megcsinalja - alapanyag kerdese. Ceg nevet meg tudom neked nezni ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#23475) szabjan válasza neduddki (#23468) üzenetére


szabjan
tag

Jól néz ki. ;)
Nincs beépített Bypass a cirkódban?

a vizesember

(#23476) neduddki válasza szabjan (#23475) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

van, de eabban egyezte a viessmann-val, hogy beteszek egyet, meg azt is akartak, hogy hidraulikus valott tegyek be, de kerdesztem mienek. nem eleg a cirko, de, akkor meg?
ami ellnebn megkepodtem, a cirk melegviz grundfosat orankent max 4x lehet leallitani, majdnem visszacseretem egy autoadptosra, de aszonta a szerviz, hogy nem az igazi meg

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23477) Hasaggymeg válasza Shy (#23464) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Valamennyi eltérés belefér,de elképzelhető ,hogy ha pl. fele a lakóknak egy strangon nagyobb radiátort szereltetne már nem volna elég a strangon szállított hőmennyiség a kis radiátorral rendelkező lakóknak a lakásuk megfelelő kifűtésére.Tehát egy ilyen rendszerben mindenki összefügg mindenkivel valamilyen szinten.A méret nem irányadó,itt csak a hőleadási teljesítmény (W) a lényeg.Aluradot nem szerelnék magamnak.

neduddki "ami ellnebn megkepodtem, a cirk melegviz grundfosat orankent max 4x lehet leallitani,"...never heard of! :F...a képen,azon a vágáson a csövön, már átugrik a víz az áramlási sebesség miatt? :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#23478) neduddki válasza Hasaggymeg (#23477) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a hmv-nek homerseglet+idofugo vezerlest akartam ez bebukott, marad az ido
mevalosiottuk a mazzag nelkuli atvitelet:- ))) meg en sem tom, mit muvletek ott
ja a gazstang cserelok megfurtak a padlofutest kicist csunyan beszelem veluk;- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23480) Jovanny2 válasza Kalandor (#23479) üzenetére


Jovanny2
őstag

Szerintem ha van CE megfelelősségi tanusítványa, már rossz nem lehet. A füstérzékelő nem tétel egyébként, a CO risztó jóval drágább.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#23481) Morris válasza Jovanny2 (#23480) üzenetére


Morris
veterán

Nézd csak meg a 4. oldalt. Azért azok már tételek! ;]
Van ott huszon-x-ezres 9V-os érzékelő is!

[ Szerkesztve ]

(#23482) Bandus99


Bandus99
őstag

kerdes az, hogy ezeket is kb 4 evente cserelni kell, ming a szenmonoxid erzekelot?
Anno vettem 5k kornyeken szakboltbol, aztan par ev utan indokolatlanul beriasztott hol egyik, hol masik, merthogy 2db volt. A 3. eset utan ami hajnali 2kor tortent ugy vagtam ki, hogy orom volt nezni.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#23483) neduddki válasza Bandus99 (#23482) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

sokaig birta:- ) bof

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23484) szilchi


szilchi
őstag

Üdv.Abból mi igaz,hogy az impregnált gipszkarton nehezen festhető?Egy munkatársam,aki munka mellett festőként dolgozik,azt mondta,hogy az impregnált gipszkarton szereti ledobni a festéket.Tényleg ennyire problémás vagy van valami szer,amivel fent marad.Vagy ez is simán festhető?Fürdő mennyezetét akarom majd festeni,ott értelemszerűen olyan GK lap van.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#23485) Ton-ton válasza szilchi (#23484) üzenetére


Ton-ton
tag

Alapvetően nincs vele probléma, de találkoztam már olyannal hogy ledobta a festéket. Igazából nem tudni hogy melyik nem fért meg egymással, ott az segített hogy más festékkel lett átkenve (valójában a glettről vált le a festék).

http://qtp.hu

(#23487) szilchi válasza Ton-ton (#23485) üzenetére


szilchi
őstag

Ok,kösz.Akkor talán nem lesz gond a festéssel.Még maradt olyan lap darabokban,azon csinálok festés-próbát.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#23488) Integra


Integra
titán

sikerült találnom picit olcsóbbam csapdát, holnap háborúba indulok :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23489) runner 125 válasza Integra (#23488) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez nem elég? Alig kisebb, és 5k-val olcsóbb.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23490) Integra válasza runner 125 (#23489) üzenetére


Integra
titán

igen, van kisebb is, de a nagyobb lesz. most már csak fogja meg.. a gond az, hogy 2 van.. mi van ha a második meglátja, hogy az első beszopta... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23491) FatalEror válasza Integra (#23490) üzenetére


FatalEror
addikt

Váltság díjat fog fizetni.Amúgy vagy próbálja kiszabadítani,ergo a ketrecet fogja buzerálni,vagy félelmében egy időre nem látogatja hajlékodat.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23492) runner 125


runner 125
nagyúr

Szerintem ennyire nem intelligensek. :D

mod.

..igen, elszalad egy akkus kisflexért, és kiszabadítja. ;]

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23493) Met válasza Integra (#23490) üzenetére


Met
Topikgazda

Visz neki bablevest reszelővel :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#23494) Jovanny2 válasza Integra (#23488) üzenetére


Jovanny2
őstag

Mekkora a macskás szöveg. :DDD

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#23495) Integra válasza Jovanny2 (#23494) üzenetére


Integra
titán

ja, pislogtam én is, biztos pofán öntöm a macskámat.. :) inkább házi fogságrí ítélem csórit pár napra, nagy melegben amúgy is szívesen alszik bent inkább a hűvősben.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23496) mistixx


mistixx
tag

Üdv Mester Emberek!
Festésben, tapétázásban kérném a segítségeteket!
Adott egy tetőtéri szoba, amelynek a falai nagyobb részben gipszkartonból vannak, az összes falon fűrészporos tapéta van és az lett lefestve.
Ezt a szobát szeretném felújítani, de úgy, hogy dekorációs tapétát is szeretnék az egyik jelenleg gipszkartonos és fűrészporos tapétás falra tenni. Sajnos információm nincs arról, hogy milyen típusú gipszkarton lett beépítve ezelőtt kb 10-15 éve.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan varázsoljak a fűrészporos tapéta helyére sima felületet amire azután felmehet a dekor tapéta? Gondolkodtam tapéta oldón, de nem tudom, hogy a nedvesség mennyire tenné tönkre a gipszkartont, illetve, utána fel tudnám-e tenni az új tapétát... Volt még olyan ötlet, hogy gletteljem le az egész felületet, illetve eszembe jutott az is, hogy spaklival, vagy valami hasonló alkalmas eszközzel "lekaparom" a fűrészport a tapétáról, hogy kisimítsam a felületet.
Szerintetek melyik a járható út, illetve mit tanácsoltok?
Köszönöm!

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#23497) kisninja válasza Bandus99 (#23482) üzenetére


kisninja
őstag

Nem kell kidobni csak elkoszolódik a kamrája. Egy alapos portalanítás vagy ha nem szétszedhető megfújkodni és jó lesz. A CO-st viszont cserélni kell az telítődik és annyi.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#23498) Met válasza mistixx (#23496) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem tudom ki találta ki hogy a gk-t letapétázza de beleverném a fejét :(((
Szerintem azzal jársz a legjobban ha lekapirgálod a fűrészport és ráteszed a másik tapétát.
Ha vizezed lehet tönkre teszi a lapot.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#23499) föccer


föccer
nagyúr

A napokban indul a beépített zuhany kiépítése. Elköltöttem 30k-t a boltban, de még messze nincs meg minden. Többe lesz, mint előre terveztem :(

üdv föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23500) philoxenia válasza Met (#23498) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Női munka... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.