Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23501) szuszinho válasza föccer (#23499) üzenetére


szuszinho
őstag

Minden többe lesz, mint az ember gondolná.
Én jövő héten esek neki a zuhany építésének.

(#23502) talpas


talpas
aktív tag

erről hallottatok már?. Azzal én is egyetértek, hogy szellőztetni kell.
A híradások azonban fürdőszobai tragédiákról szólnak. Konyhában a robbanás a divat, amit láttam is párat.
Aki meg öngyi akar lenni az akkor is durrantani fog relé + vent. ide v. oda.
Én meg most építettem ki a 120-as befúvatást a fürdőbe mert ablaktalan és átfolyós vízmelegítő van bent.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#23503) mistixx válasza Met (#23498) üzenetére


mistixx
tag

Köszönöm a tanácsot! Én is attól féltem, hogy a nedves megoldások meggyöngítik a gk-t és nem marad tartása, vagy teljesen tönkre megy... akkor marad a nehezebb megoldás.

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#23504) villamos


villamos
őstag

Ismét némi elméleti segítségre lenne szükségem. Most fürdőszoba, vízszerelés témában. Van egy Mofém Eurostar névre hallgató mosdó csaptelep. Jó régi. Az utóbbi időben azt kezdte el játszani, hogy nem lehet elzárni rendesen a meleg vizet. Bármennyire is tekertem a csapot, mindig csepereg.
Először azt gondoltam, hogy talán tönkrement a betét. Elmentem a legközelebbi áruházba, ahol 700Ft ellenében kaptam is valami betétet, plusz vettem ezeket a pici recés műanyag izékéket is a tetejére. Régi betét kiszed, új belerak, működik is, örülés. Jó is volt kb. három napig, majd újra elkezdte játszani ezt, hiába csavarom, csak csepereg.
A kérdésem az, hogy mi a csudát lehetne csinálni vele? Van a csaptelepben belül valami tömítés, ami esetleg megadta magát, és ezért csepereg?

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#23505) csibor válasza villamos (#23504) üzenetére


csibor
őstag

Szed megint szét, lehet piszok került bele, illetve nézd meg azt a felületet amire a gumi felfekszik, hátha van rajta sérülés. + a gumi milyen állapotban van.

(#23506) zoltan6 válasza villamos (#23504) üzenetére


zoltan6
őstag

amire a gumi felfekszik azt a részt is ki lehet szedni egy 6-os,vagy 8-as imbuszkulccsal,kiszeded megtisztítod egy kis vizkőoldóval,tetejét finom csiszolópapírral megcsiszolod.

(#23507) talpas válasza villamos (#23504) üzenetére


talpas
aktív tag

Vége van sajnos, a régi tömítésen ha látsz 1 vékony csíkot az a betüremkedés a fészek repedésébe.
Tehát ha kiszeded a betétet, kisujjkörömmel azt az élet végigsimítod ahová a gumi zár és megakad a körmöd akkor megnyílt az él. Dörzsárazni szokták még és kiszedni addig míg az a repedés mélysége tart, elmegy egy ideig. Ekkor már a szélesebb felületet kell a guminak zárnia és elég 1 pici piszok már újra csöpög és beleáll a gumiba, főleg régi kövesedett rendszereknél. Régen, talán még most is van belőle nem tudom, azt az alsó részt is kilehetett cserélni, nagy imbuszkulccsal.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#23508) zoltan6 válasza villamos (#23504) üzenetére


zoltan6
őstag

egy kis segítség esetleg:
csapbetétek és javításuk

(#23509) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Ha mondjuk klíma téren a Samsung és a Midea között kéne választani, melyikkel járnék jobban?

(#23510) Morris válasza AndrewTdi (#23509) üzenetére


Morris
veterán

Szerintem midea, de a klímás topikban jobban tudják... :U

(#23511) AndrewTdi válasza Morris (#23510) üzenetére


AndrewTdi
addikt

űű vazz van olyan? :U :D

(#23512) zoltan6 ? jaja, közben én is megtaláltam, már írtam is.

[ Szerkesztve ]

(#23512) zoltan6 válasza AndrewTdi (#23511) üzenetére


zoltan6
őstag

van itt minden,mint a bucsuba [link] :DD

(#23513) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Végre készen van az álmennyezet,kis csiszolás még ráfér. Az a kérdésem hogy le kell e előtte a lapokat is glettelni vagy elég így?

(#23514) kisninja válasza szakalistvan (#23513) üzenetére


kisninja
őstag

Elég így

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#23515) Morris válasza szakalistvan (#23513) üzenetére


Morris
veterán

Esetleg mélyalapozóval át"festheted" a mennyezetet, így nem fogja nagyon magába szívni majd az első festékréteget! És szebben is fog fedni, mert az alapozó kiegyenlíti az adott felület szívóhatását, ergo nem lesz foltos. többek között... ;)

(#23516) Pikkolo^^ válasza AndrewTdi (#23509) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Kb. nincsen különbség köztük. A szezonális energiafelhasználást nézd meg (SEER), minél nagyob annál olcsóbb az üzemeltetése.

A másik topikban írtál konkrét példát. A Samsungot válaszd.

[ Szerkesztve ]

(#23517) üszök válasza mistixx (#23503) üzenetére


üszök
őstag

Én szedtem le gk-ról tapétát. Elég cumi volt, mert nem nagyon mertem vizezni, csak vékonyan. Másik van helyette lassan 4 éve feltéve, és semmi baja.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#23518) AndrewTdi válasza Pikkolo^^ (#23516) üzenetére


AndrewTdi
addikt

köszi

(#23519) alázógyík válasza Pikkolo^^ (#23516) üzenetére


alázógyík
őstag

Az Indexes klímás totyikban szinte csak Samus hibákról lehet olvasni. :U

(#23520) Pikkolo^^ válasza alázógyík (#23519) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Amikor én vettem a Midea-t 2010-ben akkor az összes topikban Midea hibákról lehetett olvasni. Mindig csak az sír akinek gondja van, aki meg van elégedve az nem keresi fel a topikot elmondani a jó hírt.

Ha kifogsz egy rosszat ami átment a pici ázsiaiak kezein, mert a minőségbiztosítás még nem az erősségük akkor mindegy milyen márka.

(#23521) alázógyík válasza Pikkolo^^ (#23520) üzenetére


alázógyík
őstag

Na jó, de Samu klímák hibáiról minden nyáron elég sokat olvasni.
A másik pl. tavaly nyáron a Whirpool klímák durranásai amik megmaradtak bennem. :D

Mondjuk Pana/Toshiba/Daikin klímák annyira nem döglődnek. :N Igaz, más árkategória is. :U

(#23522) Pikkolo^^ válasza alázógyík (#23521) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Én nem hallottam a Whirlpool klímák "durranásáról", pedig tavaly is akartam egyet felszereltetni.

(#23523) Dr.Zoo válasza alázógyík (#23521) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Daikin-t kell venni :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#23524) Alex91 válasza Dr.Zoo (#23523) üzenetére


Alex91
félisten

Eppen akartam mondani, hogy azzal is lehet gond :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23525) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Meg gondolom azért azt is meg kéne nézni, hogy 50 eladott készülékből mennyi Samu, meg Daikin, meg pana, mega többi.
nyilván amiből többet adnak el, nagy számok törvénye alapján több a hiba is.

(#23526) mistixx válasza üszök (#23517) üzenetére


mistixx
tag

Az a baj, hogy nem tudom milyen minőségű gk van feltéve, és mennyire van erősen felragasztva rá a tapéta. Lassabb, de biztosabb megoldásnak érzem a kapirgálást, mert ha hozzá kell nyúlni a gk-hoz akkor már szakember kell és egyenlőre azt szeretném megúszni. Majd meglátjuk meddig bírom idegekkel.

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#23527) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Purhabbal kapcsolatban lenne kérdésem: van valami különbség a mester és a fischer által gyártott purhab között? Minőségileg?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#23528) _BM_


_BM_
senior tag

Klímaszerelőt keresek a VIII kerbe.
A gép megvan.

Priviben várom az ajánlatot.

Köszi

(#23529) talpas válasza szakalistvan (#23513) üzenetére


talpas
aktív tag

Ha majd festést kap és összefüggő egyenletes felületet látsz a napfénynél a réskitöltésnél, repedésgátlónál megfogod látni a hullámokat, lapszéleket. Ez egyenlőre nem elglettelt felület ez még csak réskitöltés. Azért grat. Neked, a munkáért ez a legutálatosabb munka felület /meg a jeges út/

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#23530) Inception


Inception
tag

Segítség kellene.
Hirdetni akarom a házat,de nem leszek még egy darabig a otthon és nem tudok fényképeket csinálni.
Tudna valaki egy normális alaprajzot készíteni,azt fel raknám a hirdetésbe.

Privátba jöhet.

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#23531) neduddki válasza Adler (#23527) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nalam a fisher kapta a bizonyitasi lehetoseget a mestertol:- )

udv

neduddi

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23532) zoltan6 válasza Inception (#23530) üzenetére


zoltan6
őstag

google maps? street wiew,ha járt a ház felé a google autó,eltudod menteni a házról a képet,vagy a linkjét kitudod rakni.

(#23533) Inception válasza zoltan6 (#23532) üzenetére


Inception
tag

Jobb az alaprajz,mert elég nagy a ház és átláthatóbb a rajz.

(#23534) szilchi


szilchi
őstag

Szép napot.Vályogfalra szeretnék majd hamarosan villanybojlert felrakni.Vettem hozzá dűbelt meg csavart,kifejezetten bojler rögzítéshez valót.De mivel vályogfal,azon gondolkodtam,hogy kell e valami plusz a lyukba.Mondjuk egy kis purhab vagy gipsz,hogy jobban tartson a dűbel és a teli bojler ne húzza ki az egészet a falból.A régi bojler tartóit csak flexszel tudtam levágni,mert kihúzni sehogy sem lehetett.Így sztem ott is volt még valami extra.

[ Szerkesztve ]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#23535) föccer válasza szilchi (#23534) üzenetére


föccer
nagyúr

Átmenő csavar a teljes falon és a túloldalon egy kereszttartóba kell fogatni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23536) Jovanny2 válasza szilchi (#23534) üzenetére


Jovanny2
őstag

Miért nem hegesztesz a régi bojler tartókra egy konzolt az újnak? A dűbeleiddel meg tudnád erősíteni (mert magukban valószínűleg nem lesznek elegek). Máshová megy?

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#23537) csemberlen válasza szilchi (#23534) üzenetére


csemberlen
őstag

Vályogra nemigazán jó tiplizni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#23538) szakalistvan válasza talpas (#23529) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Főleg úgy hogy a vázat meg a gyapotozást 2 hete a kánikulában csináltuk.
Igen ,még kapni fog egy második réteget,csak az érdekelt hogy a nagy felületeket is gletteljem e.
Köszönöm a válaszokat :R

(#23539) Dr.Zoo válasza föccer (#23535) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

+1
(ha kiszakad, akkor az csúnya dolgokat művel...)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#23540) szilchi


szilchi
őstag

Hmmm...a régi tartók se mentek át a falon,azt megnéztem.Szülőknél sem megy át a tartó a falon.Pedig az is vályog.A régi tartókat meg ugye levágtam majd be lett vakolva a fal.Végül is ugyan oda megy,csak valamivel lejjebb.A mostani 80 L-es,a régi 120-as volt.Mehetett volna ugyan oda is,de akkor kellett volna fél méteres flexi cső a csatlakozáshoz.Magába a dűbel tudom,hogy kevés vályogba.Azért is gondoltam,hogy a dübelt is valamivel rögzíteni a furatba.De akkor lehet az lesz,hogy veszek egy 600 mm-es fúrószárat meg 2 db. 1m-es menetes szárat és arra lesz majd felrakva a bojler.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#23541) Dr.Zoo válasza szilchi (#23540) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Jobb a biztonság, nem véletlenül raktam én is két 1.5 méteres gerendára a 750 literes puffert...
Ha az ott lejön...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#23542) wrox


wrox
senior tag

Ugye azt nem felejti el senki, hogy a bojler nem fogja kifele húzni a falból a tiplit. Itt nyíró igénybevétel fog fellépni.
De biztos ami biztos, én is átküldeném a falat. :D

(#23543) föccer válasza wrox (#23542) üzenetére


föccer
nagyúr

Őöö, biztos vagy te ebben? Én nem lennék. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23544) wrox válasza föccer (#23543) üzenetére


wrox
senior tag

Ha valami egyszer lefele húzza mivel rá van akasztva, akkor az ha fogja is max kismértékben fogja kifele húzni. Nagymértékben akkor húzná, (HÚÚÚÚ) :) , ha az alja közelebb támaszkodik a falhoz, mint a teteje. Én legalábbis így képzelem el.

(#23545) biker válasza wrox (#23544) üzenetére


biker
nagyúr

ne menj statikusnak, fizikusnak, mert, ez így orbitrális..... f@sság

lefele húzza a súlya
kifelé meg az erőkar, amin elforog a bojler
az alsó két csavaron csak a súly van (ha van, és nem csak akasztott bojler)

a felső kettőn viszont a bojer magassága és a faltól elálló távolsága derékszögű háromszög mint ék (tudod, fizika, egyszerű gépek: ék) lép fel húzó erőként

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#23546) wrox válasza biker (#23545) üzenetére


wrox
senior tag

Mint láthatod, nem szakvéleményt írtam, hanem ahogy én gondolom. Szóval normálisabb hangnemben is írhatsz. Nem, nem sértődtem meg, nyugi. :)
Erőkaron, amin kifele forogna a bojler, az akkor igaz hangsúlyozom SZERINTEM, ha az alja bentebb van mint a teteje. Vagyis ha 90+ fokos, ha már 90 alatt van, akkor elméletileg az erőkar befele forgatná a fal felé.
A régi bojlerünk falon keresztül volt rögzítve, az újat a szerelő csak tiplivel tette fel, mondván jó lesz úgy, nyugi. 10 éve jó is. Igaz tégla, nem vályog. De ha a vályogban is normálisan van rögzítve a tipli, akkor ott sem szabad gondnak lenni.

(#23547) DeFranco válasza wrox (#23546) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ugye azt nem felejti el senki, hogy a bojler nem fogja kifele húzni a falból a tiplit. Itt nyíró igénybevétel fog fellépni.

Nem a véleményedet írtad, hanem állítottál valamit. Tudom, a kibicnek semmi sem drága, de gondolom ha ennek alapján a kolléga beküldi a tiplit és lekopogtat nála a pincébe a bojler, akkor nem állod a helyreállítási költségeket.

Facér kell felelőtlenül írogatni hogy jaóleszaz, ha fogalmad sincs róla?

(#23548) föccer válasza wrox (#23546) üzenetére


föccer
nagyúr

Hidd el nekem, hogy a fenti rögzítésnél bizony fellép "kifelé húzó" erő is. És nem csak szerintem, hanem a fizika szerint is :)

A te feltevésed is lehet igaz, de csak a valóságtól eléggé elrugaszkodott esetekben, pl ha a boiler befogását 4 fokszámban merev kapcsolattal oldod meg (llletve elég csak három, feltételezve, hogy oldalirányban nem hat semmilyen erő, így az oldalirányú merevsége lehet 0.

Az egyetlen, számomra elképzelhető statikai modell az lenne, hogy a boiler a faltól a súlypontjánál távolabb van alá/fel függesztve, ami gyakorlatilag annyit jelent, hogy lábakon áll. De más esetet nem tudok elképzelhetőnek tartani.

A valóságban (aka két felső csavarral rögzített boiler) bizony kiszakadhat a helyéről nem megfelelő rögzítés esetén.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23549) wrox válasza DeFranco (#23547) üzenetére


wrox
senior tag

Ugye tovább is olvastad. Ott írom, hogy én is átküldeném a falat. Egy szóval nem írtam, hogy tiplizzen.
Eddig biztos rossz fórumot olvastam, és ide csak szakértők írtak minden témában, és csakis kizárólag a kérdező egy ember beírására hagyatkozott. Ez egy fórum, amin meg lehet tárgyalni egy témát. Szerintetek hülyeséget írtam, akkor azt, mondjátok. De ne lovagolj már a szavakon, meg kiragadsz fél mondanivalót.
A facért kell neked is okoskodni? (nem elég hogy én teszem?) :)

23550:már megint lovagolsz a szavakon.
Na mindegy, hagyjuk.

szerk.: föccerről példát vehetnétek. :)

[ Szerkesztve ]

(#23550) DeFranco válasza wrox (#23549) üzenetére


DeFranco
nagyúr

írd le, de tedd hozzá, hogy laikus magánvélemény. nem szégyen az.

re:szerk: ja, én lovagolok a szavakon... :DDD nem hogy belátnád, hogy benézted, á...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.