Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23751) SpeedR válasza Morris (#23747) üzenetére


SpeedR
őstag

Köszönöm a részletes leírást. :R
Még egy kérdés: Az egész falfelületet le kell festenem körbe a helyiségben abban az esetben is, ha pontosan ugyanolyan színt használok? Vagy elég csak a kijavítandó részen?

(#23752) FatalEror válasza Morris (#23746) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát az sem állapot,ha kopaszra vágják.

HardCore is my LifeStyle

(#23753) Morris válasza FatalEror (#23752) üzenetére


Morris
veterán

Nem bizony! :N

(#23754) harry válasza neduddki (#23749) üzenetére


harry
veterán

Kludi melóhelyen van, különösebben nem győzött meg. Persze lehet belül minőségi a cucc, de pl. a lötyögő keverőkar nem túl bizalomgerjesztő (több csapon is néztem).

SpeedR: kb. esélytelennek tartom, hogy pont ugyanolyat tudj keverni / kevertetni, mint amilyen a fent lévő festék, én az egész falat lekenném. Ennek megfelelően, nem árthat az egészet picit megdörzsölni. Alapozni nem tudom, talán nem kell... de nem árthat.
Én mindenképp két réteg festékkel számolnék - kétlem, hogy több kéne, de azt úgyis látod. Egy meg nem hiszem, hogy szép eredményt ad, még ha elsőre annak is tűnhet.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23755) harry


harry
veterán

Azt továbbra is megköszönném, ha tudnátok gázszerelőt ajánlani Bp. II. kerületbe egy átfolyós vízmelegítőhöz, a korábban említett problémához. Vagy esetleg még tippeket, de nem nagyon piszkálnám, gáz részt egyáltalán nem. Mindenesetre csütörtökön járunk arra, megnézem majd a csapon a szűrőt, meg úgy a kütyüt, látok-e még rajta valamit... vízkövet gondolom nem tudom megvizsgálni (betekintő nyíláson vagy ilyesmin...?).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23756) neduddki válasza harry (#23754) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

furodben es wc ben 16 eves elmult semmi baja teszi a dogat, en elvagyok vele
epitesz cimbioram hansgrohe fele tereget

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23757) Morris válasza SpeedR (#23751) üzenetére


Morris
veterán

Hacsak nem saját magad vagy más keverte a színt, akkor kizárt, hogy el tudod érni ugyanazt az árnyalatot. Érdemes akkor már az egész fürdőt átfesteni szerintem.

neduddki - Grohe, hansgrohe tényleg nagyon mesterien összerakott csapokat gyárt. Hónapok óta húzom halasztom a megvételét, de egyszer meg fogom venni.

(#23758) talpas válasza SpeedR (#23751) üzenetére


talpas
aktív tag

Saroktól sarokig kell a festéssel haladnod. Ha megvan a festék kód, akkor OK ha nics, vigyél mintát a falról. Az újra festett, azonos színnel is eltérő árnyalatot mutat. Mentség rá,hogy 1 helyiségben sosem látsz csak árnyékolt és megvilágított felületet.Ezért ezzel a saroktól sarokig festéssel az idő kitolható a következő nagyobb beruházásig. Mélyalapozót én duplára hígítom mert tömémyen mintha üvegre festenék vizes festékkel. A lábam alá és a kezelt fal tövébe a kidobott lepedőt, paplanhuzatot teszem, a fóliára csöpögötbe belelépsz és széthordod a lábaddal.

harry a lötyögő fölsőrészt 1 fixáló kicsi menetes szár tartja. Ha valakinek lötyög, utána kell húzni.
A boltban lehet ez nem fontos, Sőt ott még víz sem jön belőle de azért megvesszük nem?
Az átfolyós betéteded meg most keresem itthom:)

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#23759) philoxenia válasza neduddki (#23756) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kludi is volt dizájn miatt kellett cserélni, Fridrich Grohe is volt és van is, abból a mosdóé elhasználódott húsz év alatt, a kádé még jó....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23760) fero02


fero02
veterán

Integra, runner 125, Dr.Zoo:

Megpróbálok majd infót és képeket kérni, de egyelőre úgy el vagyok csúszva, h xarni is alig van időm. :R

(#23761) Retro DJ válasza Morris (#23757) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Abban a szallodaban ahol nyaralok, kb 3 eve lett felujitva minden. A furdokben Hansgrohe vagy milyen csaptelepek vannak. Hattt a tizen eves Mofem csapom sokkal szebben jar. Darabos, nem pontosan kezelheto. Bar az is lehet, hogy ez hibas darab.

[ Szerkesztve ]

Retro

(#23762) neduddki válasza neduddki (#23704) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na a falon:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23763) DeFranco válasza neduddki (#23762) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi van a falon? pók?

(#23764) harry


harry
veterán

Az alábbi vízhálózatban a sarokszelep kiiktatásához milyen elemekre lenne szükségem? [link]
A falban van gondolom egy belső menetes fél colos csatlakozó, innen kéne rácsatlakozni valahogy a rézcsőre. Az jó úgy, hogy: csaphosszabbító, sarokidom, külső-külső menetes "toldó" (ha van ilyen), a rézre meg talán forraszvég hollandival. Vagy, olyan sarokelem, aminek az egyik vége külső, másik belső menetes (falba / hollandihoz). Vagy nem tudom, nem ismerem a lehetőségeket. Be lehet kötni fixen, a bojlerhez megy fel egy ág, azon van flexi cső, ide nem kell.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23765) szabjan válasza harry (#23764) üzenetére


szabjan
tag

Írtam PÜ-t.. ;)

a vizesember

(#23766) talpas válasza DeFranco (#23763) üzenetére


talpas
aktív tag

Gondolom "csővégzacskó", hogy a pokica meg a por ne menjen a csőbe. Beletolatás is benéz

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#23767) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Tavaly vásárolt ingatlanunkat bővítjük és lassan elérkezünk a megfelelő fűtés kiválasztásához...

Levegős hőszivattyús felületfűtéseken és a caleo infra fűtése között gondolkodunk!

Valaki tudna segíteni, akár privátban is...

Köszönöm

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#23768) Integra válasza Sickboy25 (#23767) üzenetére


Integra
titán

szabjan-t kérdezd :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23769) neduddki válasza Sickboy25 (#23767) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

gondolom zubadan ugye? de hogy versenykeps az infra? /v. "ingyen" vaz az aram/? inkabb a necces hejsergeke tetess be fan-coil-t

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23770) Sickboy25 válasza neduddki (#23769) üzenetére


Sickboy25
addikt

Szia

Igen zubadan. Nem jo? Mindenki ez ajanlotta... Az utolso mondatodat sajna nem ertem...

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#23771) neduddki válasza Sickboy25 (#23770) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

igen eddig ismereim szerint is az, mivel a felueltfutes lassu ezert erdemes azokra a hejere ahol szukseg van gyorsabb reakciora oda erdems fan-coil-t tenni, padlofutest erdemes kulonvenni a fal es mennyezetfutesektol, mert abban az esetben a hutes is megvn oldva /tobbek kzoott/, hutesnel szinten jol hasznalhato a fan-coil

udv

neduddki

mod: ez jobb leiras

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23772) harry válasza szabjan (#23765) üzenetére


harry
veterán

Köszi a tanácsokat megint!
Szétszedtük a bojlert, sikerült kicserélni a membránt, tömszelencét, tömítéseket, és sikerült is végül összerakni. De sajnos nem igazán történt változás... maga a cucc amúgy meglepően jó állapotban volt, nem volt semmi baja a membránnak, a szelencében lévő pöcök is simán mozgott. Na mindegy, ha már szétszedtük, cseréltük.
Vízvezeték oldalon végül maradt egy sarokszelep (nem az én döntésem), és arra egy hollandis forrvéggel rákötöttük a vizet. Így engem továbbra is némileg elgondolkodtat, hogy alacsony lenne a víznyomás... noha a bojler leírása szerint 0.5-10bar között üzemképes, az meg csak megvan, és végül is, eddig is üzemelt valahogy...

Igazából én nem használtam a cuccot, nem tudom, használat közben ténylegesen mennyire lehet bonyolult / kényelmetlen... az eredeti gond szerint, csak tökig nyitottnál kezdett melegíteni, ez forró volt, hideget mellé nyitva meg lekapcsolt. Ilyen gond most nincs, pici hideget talán mellé lehet nyitni, szóval ki lehet sakkozni egy értelmes hőfokot (persze próbáltuk a bojlert is állítani, gázt, vízmennyiséget), szóval lehet, ez ilyen.

De azért körbejárom a témát új cucc ügyben is, ne akkor kelljen, ha már cserére szorul.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23773) Morris válasza harry (#23772) üzenetére


Morris
veterán

Akkor segítek egy kicsit, hátha ez a probléma:
Le kéne venni a csap vízkifolyójánál a fejet és a szűrőt. Lehet, hogy a nyomás megvan, viszont az átfolyási sebesség nincs meg.
Az átfolyós vízmelegítőnél Te be tudod állítani a lángmagasságot. Na most, ha a lángmagasság relatíve állandó, akkor annál forróbb lesz a víz, minél kisebb az átfolyási sebesség.
Ugyanahhoz a lángmagassághoz gyorsabb átfolyás hidegebb vizet eredményez.
Tehát ha a melegítővel minden ok, akkor a víz nem tud megfelelő sebességgel kijönni a csapból. így ott szerintem szűrő eltömődés van a csaptelep oldalon. :U

[ Szerkesztve ]

(#23774) Alex91 válasza Morris (#23773) üzenetére


Alex91
félisten

Hat ezt mondtam mar en is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23775) Morris válasza Alex91 (#23774) üzenetére


Morris
veterán

Jah, bocs, elkerülte a figyelmemet. Azt hittem nem volt még említve, így hogy még mindig fennáll a hiba...

(#23776) bandus


bandus
veterán

tegnap este volt egy kis pukkanás, kiégett az előszobában az égő. viszont mára arra lettem figyelmes, hogy két kapcsoló lecsapódott a kismegszakítón. ebből az egyiket vissza tudom kapcsolni, de a mésikat hiába hajtom fel, nem marad "felkapcsolt" állapotban. villany pedig nincs az előszobában, a gardróbban illetve a kisszoba két konnektorában. ez azt jelenti, hogy kiégett a biztosítékunk, vagy valami nagyobb gebasz lehetséges?

köszönöm :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23777) zoltan6 válasza bandus (#23776) üzenetére


zoltan6
őstag

azért nemtudod visszakapcsolni,mert zárlat van,csavard ki a rosz izzót,mert valamikor a kiégett izzószál csinál zárlatot,főleg ha fejjel lefelé van az izzó.

(#23778) bandus válasza zoltan6 (#23777) üzenetére


bandus
veterán

hát sajnos nem nyert, kicsavartam, de még mindig nem tudom visszakapcsolni az biztosítékot :/

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23779) csemberlen válasza bandus (#23778) üzenetére


csemberlen
őstag

Az mit jelent, hogy nem tudod visszakapcsolni? nagy pukkanás közben visszajön, vagy egyszerűen nem marad a fenti állásban?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#23780) harry válasza Morris (#23773) üzenetére


harry
veterán

Ezt elfelejtettem említeni, de igen, szétkaptuk a perlátort és a zuhanyfejet is, amit egyrészt kitakarítottunk ecettel, másrészt teszteltünk annak visszaszerelése nélkül is, de nem hozott változást.
Másrészt, a rendszer nem változtatható legszűkebb keresztmetszete a zuhanyfejen lévő lyukak, tekintve, hogy tusoláshoz kell a meleg víz, így ha most a csapból folyna is rendesen, nem igen lennénk előrébb - tudom, teszteléshez jó, az megvolt. Meg hát elvárható, hogy zuhany mellett is menjen, főleg, ha eddig jó volt.

De mondom, javult a helyzet, szóval nem ilyen bináris mint korábban (forró vagy hideg volt csak), szóval most már lehet vele tusolni, csak macerás beállítani, ez nem tudom, korábban is ilyen volt-e, a rendszer sajátossága, van-e valami gondja még, vagy egyszerűen egy tízen éves berendezés ennyire képes.

Szóval köszönöm a tippeket! Egyelőre talán marad így... nem tudom, szerelővel érdemes lenne-e megnézetni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23781) zoltan6 válasza bandus (#23778) üzenetére


zoltan6
őstag

akkor valahol,még vagy zárlat van,vagy megadta magát a kismegszakító.

(#23782) Morris válasza harry (#23780) üzenetére


Morris
veterán

Tusoló fej milyen? Lehet, hogy az is el van vízkövesedve és ezáltal a nyomás megvan, de a átfolyás gyenge. :F
Nekünk ilyen szilikonos vagy gumis vagy milyen a zuhanyrózsa. Azt meg kell dörzsölni és kész a vízkőtelenítés. :))

(#23783) harry válasza Morris (#23782) üzenetére


harry
veterán

Passz, valami egyszerű. De persze le lett pucolva az is, ecetben áztak a cuccok egy darabig. De mindenesetre nem ilyen takarékos / perlátoros / egyéb csoda, szóval azon elvileg átfolyik kellő vízmennyiség.

Még arra tudok gondolni, hogy a sarokszelep egy szűk keresztmetszet. Most csak két 1/2"-os, belső menetes csatlakozásunk (falikorong, hollandis forrvég), lehet valami ideiglenes megoldást kipróbálunk, a szelepet kiiktatva. Mondjuk pont szívás, hogy nincs külső-külső menetes könyök, flexicső, semmi. Mondjuk veszek egy közcsavart, és úgy elvileg jó... csak nem tudom, lenne-e elég hely ezzel kísérletezni, vagy újra kell forrasztani hozzá a cuccokat. Nem szívesen szúrnék el rá megint egy napot úgy, ha nincs javulás...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23784) harry válasza harry (#23783) üzenetére


harry
veterán

Egy konkrét kérdés: van arra esély, hogy ez a könyök, ugyanolyan "hosszú" legyen, mint egy sarokszelepen a menetes kifolyó rész? [link]
Mert akkor csak közcsavar + könyök, és nem kell ismét méretre vágni, forrasztani, stb. Mondjuk ez így is egy ezres, és lehet nem lesz jobb.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23785) szabjan válasza harry (#23784) üzenetére


szabjan
tag

..és hogy csavarod be a két fix pontba? :D
Írtam a hollandis dolgot...szerintem annak nézz utána.

a vizesember

(#23786) harry válasza szabjan (#23785) üzenetére


harry
veterán

Nem fix, most hollandis van. Maga a cső szerkezet mozog valamennyit, le lehet kötni a csapról.
Tehát falba menne közcsavar, rá a könyök, annak a végére meg a hollandis forrvég, amit felraktunk (csak most a sarokszelepre van kötve). Ez: [link]

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23787) bandus válasza csemberlen (#23779) üzenetére


bandus
veterán

utóbbi, nem "kattan be" a fenti állásba.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23788) szabjan válasza harry (#23786) üzenetére


szabjan
tag

Na így mindjárt más.... :D

a vizesember

(#23789) csemberlen válasza bandus (#23787) üzenetére


csemberlen
őstag

akkor próbáld meg feltolni, majd ne hagyd, hogy lefittyedjen, hanem te csapd le hirtelen, párszor próbáld meg, ütögesd meg finoman valamivel, fakanál végével, próbálkozz akár 10szer, be szokott jönni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#23790) zoltan6 válasza bandus (#23787) üzenetére


zoltan6
őstag

akkor ez csere 500-600ft,az új kismegszakító,én egy ezresért szoktam cserélni.

(#23791) bandus


bandus
veterán

köszi mindkettőtöknek, nem akart a helyén maradni, se lecsapás, se fakanál nem segített, de már holnap jön a szerelő, reméljük gyors és fájdalommentes lesz :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23792) Retro DJ válasza bandus (#23791) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Azert kerlek ird mar meg, mi volt a hiba!

Koszi!

Retro

(#23793) bandus válasza Retro DJ (#23792) üzenetére


bandus
veterán

kicserélte a biztosítékot :) ennyit tudok, barátnőm volt otthon, ő meg még annyira sem ért hozzá, mint én :) kb 20p alatt végzett.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23794) Retro DJ válasza bandus (#23793) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Akkor tenyleg csak a ksmegszakito faradt meg...

Retro

(#23795) bandus


bandus
veterán

most mondja a párom, hogy a villanyszerelő 20k-t kért a munkáért, 20 perc... :Y

hát a tulaj méltatlankodott is, hogy ez mégis miféle dolog, meg marhára nem reális és, hogy ezt nem fizeti ki. erre azt mondta, hogy akkor visszajön a lakásba és leveri, mire a tulaj azt mondta, hogy akkor rendőrséget hív. továbbá javasolta, hogy kifizeti a 20-kt de adjon számlát, vagy legyen egy reális ár számla nélkül. végül lementek a szaki kocsijához a számlatömbért, mire a faszi beugrott az autóba és otthagyta. ilyen kretént :W most ez jobb neki, ahelyett, hogy elkért volna egy ötezrest?

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23796) csemberlen válasza bandus (#23795) üzenetére


csemberlen
őstag

pár éve volt egy hasonló story a rádióban ott 2 ember ment ki este, és 43e ft-ot kért számlával, egy semmi munkáértt.

Tulaj kifizette, majd később reklamált, de a szakiknak adtak igazat, hogyha akkor kifizette, számlát adtak akkor ez van.
Az összeg felháboritó, de ez van.

20 kicsit irreális, 7-10 között reális lehet.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#23797) bandus válasza csemberlen (#23796) üzenetére


bandus
veterán

najah, de érted, ahelyett, hogy mondott volna 10k-t, inkább beült a kocsiba és elhajtott... ki érti ezt :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23798) föccer válasza bandus (#23795) üzenetére


föccer
nagyúr

Hétvégi gyors szolgálat, annyit kér amennyit akar. Se megrendelő, sem árajánlat, se számla. Nem tudsz vele mit csinálni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23799) bandus válasza föccer (#23798) üzenetére


bandus
veterán

ez mondjuk igaz. bár pont ezért nem ártana előre tisztázni az árat ugye... legalább nagyságrendileg. szóval ha hallja, hogy mi a probléma, egy tapasztalt szaki nyilván tudja mi a baj, ahogyan ti is megmondtátok abból a pár sorból. mondja azt előre, hogy egy húszasért mecsinálja, aztán lehet elfogadni, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23800) föccer válasza bandus (#23799) üzenetére


föccer
nagyúr

Gondolom az alábbi beszélgetés zajlott le telefonba:

- Halló? Kiment a biztosíték és nem bírom visszanyomni. Ki tudna jönni kicserélni, mert nincs villany az előszobában?
- Persze 1 óra és ott vagyok.
- Köszönöm várom.

Utána meg megy a kamillázás, amikor benyögi a tisztelt szaki, hogy akkor 20k-t leszives kedvesem. Bocsi, hogy ezt mondom, de ez nagyon úgy néz ki, hogy tanulópénz volt :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.