Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#127851) FerNandor


FerNandor
őstag

Hali,
Van most a lidlben 16-17 ezer Ft között mosogató csaptelep, zuhanyos stb. Van esetleg valakinek tapasztalata vele? Még ilyeneknek nem néztem utána, de gondolom szaküzletben jóval több lenne. Ha viszont jó, akkor megveszem. Munkalapra lenne rögzítve, nem a mosogatótálcára.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#127852) pjen válasza FerNandor (#127851) üzenetére


pjen
félisten

Szaküzletben is van olcsóbb és drágább is. Névtől és dizájntól is sok függ.

(#127853) Tomko78 válasza _q (#127850) üzenetére


Tomko78
őstag

igen arra , nemrég dolgoztam vele :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#127854) Victoryus válasza tothjozsi96 (#127846) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

A plafont javítom vele. Legalábbis próbálom. Vakolt nád van fent. Lassan halad, fele adag gipsz a nyakamban landolt tegnap, de ami fent maradt, megkötött szépen. A nagyobb lyukak kitöltése nem egyszerű. Üvegszálas hézag erősítőt próbáltam rátenni, de amíg azt a helyére teszem megköt a maradék gipsz.
Homokkal még nem kevertem, csak vakolattal egyszer, úgy fél perc alatt megkötött.
#lemmy71: köszönöm szépen!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#127855) pjen válasza Victoryus (#127854) üzenetére


pjen
félisten

Vegyél modell gipszet, azzal tovább lehet dolgozni. Egyébként, ha sima vakoló malterba teszel gipszet az sem köt meg olyan gyorsan. Nálam a kőműves amit ki kellett kenni például ajtó fölött, mindíg gipszes malterral csinálta.(én kevertem).

[ Szerkesztve ]

(#127856) A Zéé válasza Victoryus (#127854) üzenetére


A Zéé
addikt

Erre nem való a strukatúrgipsz. Rimano 6-30, finofill, vagy valami könnyített gipszes vakolat kell neked.

Just a simple Lineman...

(#127857) tothjozsi96 válasza A Zéé (#127856) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Így van, szerintem is! +1 Finofill-re.

(#127858) lemmy71 válasza A Zéé (#127845) üzenetére


lemmy71
őstag

A falfény sem 100% ig ellenálló az erősebb mosásnak. A falfényt márványozott (glettbe kevert színezőpaszta) falakra kenjük, két rétegben. De ott sem a mosás a fő szempont, hanem a csiszolás utáni por megkötése. Matt felület eléréséhez vízüveget használunk, de az száradás után enyhén érdes felületet képez.

(#127859) jamy79 válasza pjen (#127829) üzenetére


jamy79
tag

Lemezkád, és szikrázott a vágó. Esetleg érdemes kádfestésben gondolkodni, vagy inkább új kád beépítése javasolt? Köszönöm. :R

(#127860) pjen válasza jamy79 (#127859) üzenetére


pjen
félisten

Én megpróbálnék 1-2 foltot kipolìrozni, ha nem megy inkább másik kád. Sajnos ezek már festve vannak nem zománcozva. De esetleg másnak lehet jobb megoldása is.

(#127861) _q válasza Tomko78 (#127853) üzenetére


_q
addikt

Köszi a képeket. Tényleg olyan jó, mint a híre? :D Nálam is hasonló lesz a vastagabb kátrány réteg felvésése után. Kvarchomokot sokkal vastagabban kell szórni, mint azt én gondoltam. Érdemes így beöltözni hozzá ruha és maszk tekintetében?

(#127862) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziaszok!

Tudna esetleg nekem valaki innen segíteni az asztalosklubban feltett kérdésemre?
https://prohardver.hu/tema/asztalos_klub/hsz_61857-61857.html

https://tinyurl.com/rasoapro

(#127863) Tomko78 válasza _q (#127861) üzenetére


Tomko78
őstag

Vékonyan kell szórni a kvarchomokot csak egy a lényeg ellepje a felületet én 100 M2 vagy 80 kg szórtam , amiből még 60 majdnem felszedtem száradás után , nagyon ajánlott beöltözni mivel ha kened nem lehet szellőztetni és brutál erős a szaga , mikor kint pihentem a ruha is elég kemény illatú volt :DDD hát akkor mi lehetett bent , az biztos a legyek is könyörögtek engedjem őket ki ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#127864) macilaci78 válasza rasotamas (#127862) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Pliszé nem jó?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#127865) rasotamas válasza macilaci78 (#127864) üzenetére


rasotamas
veterán

Ez micsoda? Valami félreluxa? Ez hogy gátolja meg a szúnyogok/legyek bejövetelét?
Egy rendes szúnyoghálóajtót akarok. 90x200 kitek vannak tizenezerért (van is itthon) de az nem 120x230. Hameg csak az ajtó körül egy kerettel kiemelném és arra rátenném azt az ajtót az bután nézne ki.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#127866) _q válasza Tomko78 (#127863) üzenetére


_q
addikt

Huh, hirtelen lett is egy csomó kérdésem.

Tudsz linket küldeni a ruhához és a maszkhoz? Milyen aljzatkiegyenlítőt használtál? Hogy szedted fel a kvarchomokot? Simán csak összeseperted? Végezetül, mit lehet csinálni a megmaradt kvarchomokkal? :D

(#127867) Tomko78 válasza _q (#127866) üzenetére


Tomko78
őstag

Maszkról nem tudok linket küldeni mert az katonai , és az pöppet drága lenne egy melóra venni , de ebből vettem ki a maszkot [link] ez a ruha volt rajtam [link] Murexin SP 330 ment rá , a kvarchomokot 24 óra múlva simán felsepred róla

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#127868) macilaci78 válasza rasotamas (#127865) üzenetére


macilaci78
nagyúr

[link] Akár 4-5 méteres fesztávra is legyártják, amolyan pici harmonikaszerű, van barna kerettel is, rögzítheted a falhoz, tokhoz is. Olyat kell keresni, aminek az alsó sínje kb 5 mm, az nem deformálódik, ha rálépsz és nem is botlasz meg benne.
Igen, pénzbe kerül.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#127869) _q válasza Tomko78 (#127867) üzenetére


_q
addikt

Köszi, a maszkra valamit ki kell akkor találnom majd, mert 1 munkára tényleg nem éri meg ilyen drágán venni.

100nm-re 4db vödör kellett jól látom?

Van egy szoba ahol sima beton van, oda van tipped milyen tapadóhidat vegyek?

(#127870) Tomko78 válasza _q (#127869) üzenetére


Tomko78
őstag

3 vödörrel ment rá , sima betonra Murexin Lf1 alapozó kell kb 1kg/ 8m2 , de ez változó mert mennyire nyeli befelé ha nagyon akkor lehet a 1kg 5 M2 elég de van hogy 10 M2 is elég

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#127871) _q válasza Tomko78 (#127870) üzenetére


_q
addikt

Nekem akkor kb 50nm-re elég lesz a 2 vödör kk4 remélem, mert elég húzós az ára. Lf1-re nem is kell kvarchomok? 100nm-t egyben aljzatkiegyenlítőzted vagy érdemes a szobákat külön leválasztani és külön kiönteni? Dilatáció miatt az aljzatkiegyenlítő és a fal közé érdemes tenni valamit (purhab vagy nem is tudom) vagy mehet anélkül is?

(#127872) Tomko78 válasza _q (#127871) üzenetére


Tomko78
őstag

Lf1 nem kell semmi csak hengerrel lekenni, érdemes a padlopont szobánként önteni egyszerűbb , 2-3 mm padloponra még nem nagyon kell diletácios habszivacs a falra , a felett már ajánlott , én 130 M2 öntöttem de itt kicsit komplikált volt a szituáció , 100 M2 kellett a kk4

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#127873) _q válasza Tomko78 (#127872) üzenetére


_q
addikt

Nálam se olyan egyszerű a helyzet :D Lf1-re is mehet a Murexin SP 330? Egyébként nem tudom mi a különbség az SP330 és SP220 között, de mind a kettőt láttam már ajánlva KK4-re.

(#127874) Tomko78 válasza _q (#127873) üzenetére


Tomko78
őstag

Csak a kiöntési vastagság , SP 220 2mm 20 mm-ig , míg a 330 minimum 3mm- 30 mm-ig , viszont a hozzáadott vizet pontosan mérni , itt nem lehet fél zsákot bekeverni , hanem mind a 220 mind a 330 6 liter/zsákkal kell keverni

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#127875) _q válasza Tomko78 (#127874) üzenetére


_q
addikt

Lehet kapni valami spéci mérőt, hogy kimérjem a 6 litert? Ha egybe kevered ki akkor azt utána nem lehet mozgatni, ha csak nem vagy kellőképpen erős hozzá :D Vagy utána öntötted ki külön vödrökbe?

(#127876) Tomko78 válasza _q (#127875) üzenetére


Tomko78
őstag

31 kilót még lehet mozgatni :DDD obiban van olyan sárga vödör ami be van jelölve literenként

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#127877) _q válasza Tomko78 (#127876) üzenetére


_q
addikt

Köszi szépen a segítséget :R

(#127878) Tomko78 válasza _q (#127877) üzenetére


Tomko78
őstag

Ja de ha megkeverted nyugodtan szét öntheted , csak egy a lényeg egyszerre egy zsákkal keverj be egy vödörbe , én két vödörrel szoktam bekeverni és borítom kifelé

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#127879) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog


Erre a zöld festékre lehet glettelni, vagy le kéne kaparni?
Ameddig régen csempe volt, most is addig lenne. Nagyjából egyenes a fal, de azért van benne görbület. Érdemes vakolni? Az ablak alatti falat kihoztam egyenesre , annak is beljebb volt az alja, mint a közepe.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#127880) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Másik kérdésem, hogy ami régen kamra volt, és meszelt fal, arra lehet-e glettelni?

Bocs a duplâért, letelt a szerk.idő

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#127881) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

A melléképületem hossza kb 10 méter.
Gondoltam feldobnám egy kis hangulat világítással.
Nem akarom kerülgetni a klasszikus kis napelemes , földbe leszúrható ledes lámpákat ezért más megoldásra gondoltam :
Ereszcsatornára vagy kerítésre szerelhető LED lámpa.
2 db / csomag , így 2800 Ft.

Van valakinek esetleg hasonló ?
Esetleg más fajta ami már bevált ?

Ötleteket, javaslatokat előre is köszönöm !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#127882) wowaccount


wowaccount
csendes tag

Milyen minimalis nm arral celszeru ma szamolni teljes lakas felujitasnal? Burkolat csere, uj konyha, furdoszoba full felujitas. 100nm, 2 furdo, 3 szoba. Turbos kazan csere. Ami megmaradna az az elektromos halozat, radiatorok, nyilaszarok (18 eves lakas).

(#127883) mezis válasza Borisz76 (#127881) üzenetére


mezis
nagyúr

Napelemeset csak oda, ahol nincs 230V. Ugyanis pár év és az akkuja garantáltan kuka, de lehet hogy az egészet lehet kidobni (beázott az elektronika,...), akárhogy is környezetet erősen szennyezi.

mezis

(#127884) macilaci78 válasza wowaccount (#127882) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálunk kb 170 k/m2 volt tavaly, 85 m2. Gyakorlatilag az alaprajz és a homlokzat maradt meg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#127885) vzsryl válasza macilaci78 (#127884) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az most kb 1.5-2x több.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#127886) Exodion


Exodion
aktív tag

Sziasztok,

Furdoszoba, Parelszivas. A ventilatortol ~2.5m lapos pvc csatornat (120x60) hasznalok GK almennyezet folott, natur kozetgyapottal forberakva. Ilyenkor le kell szigetelni a PVC csovet? Egyaltalan keletkezhet ott paralecsapodas?

En egy szigeteletlen 200-as spiralkorcolt legtechnikai csohoz csatlakozok, az ugy szepen szigeteletlenul megy meg 9 emeletet folfele.

(#127887) wowaccount válasza vzsryl (#127885) üzenetére


wowaccount
csendes tag

2x? en ilyen 30-50% os aremelkedeseket latok :/

(#127888) vzsryl válasza wowaccount (#127887) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Tavaly nyáron sógoromék 4M alatt megálltak a teljes tetőcserével (teljes fanyag csere + cserép). Ismerősöm idén hasonló méretű tetőt cserélt, de az már 7.5M volt. Burkolatok kb 50%-ot drágultak, de mivel folyamatosan mennek fel azok is, így pár hónapon belül ott is meglesz a duplázás. Ha teheted, akkor most rohadt gyorsan vegyél meg minden anyagot, mert rengeteg helyen napi árak vannak.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#127889) lemmy71 válasza Victoryus (#127879) üzenetére


lemmy71
őstag

Az hogy "zöld festék" abból szerinted kitudja hogy milyen így képről ;] Nyálazd meg köpjél rá :DDD és az újaiddal dörzsöld, ha elmosódik mállik akkor régi enyves festék (bár kétlem, én is harminc pár éve dolgoztam olyannal utoljára) Szóval ha nem fog mállik stb. akkor kapargasd át spaklival ahol laza leszeded és az egészet átgurítod egységesen falfixel, utána minimum kétszer telibe gletteled széria glettel ;)
Azt a levert csemperészt és szívem szerint kivakolnám, ha nem igazán megy a vakolás akkor felütsz két három vakolóprofil vezetősínt és ahhoz húzva szépen kivakolod.
A kamrád falára lehet glettelni, szintén szériával de előtte azt is gurítsd le falfixel.
Régen még nem voltak a hazai piacon alapozók, akkor a frissen vakolt falakat alapmeszeltük és utána igény szerint gletteltük.

(#127890) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#127537) üzenetére


Gabesz87
addikt

Megint, vagyis inkább még mindig ua.a problémánk: valami néha napján hajnal 4 körül leveri a fi relet. És megint a garázsban a világítás a ludas, legalább is ahogy kapcsolgattam vissza egyenként a megszakítókat, az az egy veri le. A vicc az, hogy múlt héten volt a villanyszerelő, és akkor persze nem áll fenn a hiba, vissza lehetett kapcsolni a világítást lent. Szóval úgy fest, nem nagyon lehet rekonstruálni. Hosszas vizsgálódás után arra jutott, hogy talán a vizlagyito lehet a ludas, ezért azt külön körre (Fi-relere) kötötte. De ezek szerint mégsem az. Az a fura hogy mindig ilyenkor, 4 körül történik. mintha valami ilyenkor indulna be. Öntöző éjfélkor működik, vizlagyito 2-kor regenerál. Kondenzációs gázkazán van lent de az is megy, fűtés persze nem, csak a víz. Szauna ki van húzva. Még azt sem lehet mondani hogy valamelyik lámpa rossz, mert miért csak néha néha fordul elő ez, és pláne mindig hajnal 4 körül :F
Azon kívül hogy holnap felhívom a szerelőt és tovább folytatjuk a fejtörést, arra gondoltam, bár lehet hogy ez is hülyeség, hogy szolgáltatói oldalról nem lehet valami gond? Valami túlterhelés vagy franc tudja. Nekünk 3x16A van, az csak elég tán, olyan marha nagy fogyasztónk nem igen van. Meg pláne nem éjszaka közepén. Napelem nemrég lett feltéve, még nem megy az inverter, mert óracserére várok. De tök jó lesz ha majd működő napelemnel is leveri valami a hálózatot. :W

[ Szerkesztve ]

(#127891) Morris válasza Gabesz87 (#127890) üzenetére


Morris
veterán

Az öntöző reggel 5-kor menjen!

(#127892) Gabesz87 válasza Morris (#127891) üzenetére


Gabesz87
addikt

Miért, milyen megfontolásból?

(#127893) Morris válasza Gabesz87 (#127892) üzenetére


Morris
veterán

A gombásodás elkerülése érdekében. Persze csak ha füvet öntözöl.

(#127894) pjen


pjen
félisten

Üdv, biztos van jobb topik, de hátha itt is elfér. Ísmerős napelemet szeretne és a construmán tájékozódott. Szakemberek azt mondták neki, ha lehet sziget üzemet csináljon , mert ha sok napelem termel vissza a hápózat nem birja és a feszültség károsan megemelkedhet. Sok háztartási gép tönkre mehet. Ez valós veszély?

(#127895) stickermajom válasza pjen (#127894) üzenetére


stickermajom
addikt

253V fölé nem kéne mennie, mert olyankor le kell állnia az inverternek. Amúgy helyszínfüggő, nálunk például 243V körül van napközben pedig minden második házon van napelem, de a hálózat viszonylag friss telepítés.

Mit akartak eladni ezek a “szakemberek”? ;]

(#127896) Blackmate válasza stickermajom (#127895) üzenetére


Blackmate
senior tag

Az akksi pakkot, ami kb. annyiba kerül, mint az inverter+napelem ;]

(#127897) Fecogame


Fecogame
veterán

80nm-en villanyszerelésre (vezetékezés, kapcsolók, konnektorok, lámpák felhelyezése, semmi extra) mennyi lehet a reális ár? Pest megye.

A villanyszerelőnk egy ismerős, úgy ajánlották, megkérdeztük tőle kb. mennyi lesz, azt mondta 2millióból megpróbálja (!) megoldani.

Ez némiképp túlzásnak érzem, de már majdnem végzett (21 napja csinálja...), így a végén kiderül mennyi is lesz az annyi :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#127898) tothjozsi96 válasza Fecogame (#127897) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Majd a lakáselosztó szekrényed fotózd le, abból sok minden kiderül. :B

(#127899) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Anyoseknal egyik nap a semmiből megállt a gázbojler.
Azóta se bekapcsolni se semmit nem lehet vele.
Szikra van, gázszag van. Nincs 3 éves a bojler.

Próbálunk szerelőt hívni, de eddig értelmes ember nem jelentkezett, aki elvallalta volna.

Mi lehet ennek a baja?

(#127900) Victoryus válasza Fecogame (#127897) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Csak a munkadíj, vagy anyag is? Baromi drága a kábel. 56000 100m-re, meg a kismegszakítók, bizbaszok, szekrény. Nekem a kábelek, műanyag csövek, csatlakozók 360e-be kerültek eddig, 90nm ház. +220e MVM amper bővítés, 55e a villanyóra szerelés.
Most tartok 630e forintnál, és még nincs konnektor meg kapcsoló, lámpák. Ez csak anyagköltség eddig. (Békéscsaba)

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.