Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#128601) daninet válasza tyielow (#128600) üzenetére


daninet
veterán

estrich nem olyan erős mint a beton. Apró frakciójú homok és kavics van benne, hogy szép felületeket lehessen vele kialakítani.
Ne hagyd hogy kókányoljon.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#128602) Atomgeszi válasza YAS-dude (#128552) üzenetére


Atomgeszi
veterán

97 m2-ert nem akartam teleszórni ilyen pici spotokkal. :D Házban is vagy 100 darab lett

(#128603) Atomgeszi válasza macilaci78 (#128555) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na, igen. Valami ilyesmikre gondoltam, hogyha nyílik a kapu, akkor időzítve elindul legalább az egyik kijárat felé pár LED bekapcsolása, hogy amíg az autóból kipakolunk, addig se kelljen kapcsolóért rohanni.
Szerintem azért 20 db 12W panelt felrakok, leszakaszolva rendesen, aztán, ha kell akkor világítson. Ha nem, akkor csak a nagyon szükséges. :R

(#128604) Atomgeszi válasza daninet (#128556) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Aztaku :D Na ez már lehetne valami műtő is. :D

(#128605) Atomgeszi válasza macilaci78 (#128598) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja, én se ásnék ki mindent. Főleg ilyen szárazságban.

Mi a közkerítés mellett ástuk ki a növényeknek 16 méter hosszon a talajt, hogy kicseréljük normális földre, meg marhatrágyára... Szerencsére az előző tulaj itt töltötte a talajt sóderral, kaviccsal, sörövügekkel, hintó maradványokkal, szekér alkatrészekkel, fémdrótok, hálók. Majd lexoptam a faxt is ilyen buzi talajt ásni.

Ja a legjobb a leghátsó kert, amit meg akartam csinálni, hogy normális talaj legyen.. elkezdtem ásni, fólia, nem tépődik, eltéptem, megyek tovább, föld, fólia.. Kiderült, hogy hátul volt egy 100 m2- es fólia sátor. Hagytam a francba. Majd egyszer egy géppel kiásatom, persze ezt gondoltam 2 éve.. Azóta meg már 3x annyiba kerülne. :(
Úgyhogy azóta olyan amilyen. Persze a vakondok szanaszét túrják így is, hogy fólia van 10 cm mélyen a földfelszín alatt közvetlen.

(#128606) daninet válasza Atomgeszi (#128602) üzenetére


daninet
veterán

nem értem egyébként a spotokkal miért építettek ki ilyen viszonyt az emberek. Kellemetlen pontszerű fények ami egy kis terület megvilágítására valók. Az nem világítás tervezés, hogy teleszór az ember spotokkal egy területet. Villával levest esete. Továbbá a rengeteg spot sok drótozással jár, sok izzót kell karban tartani és cserélgetni.
Garázsokat/műhelyeket lineáris hideg fehér (vagy neutrális fehér) fényekkel kell szerelni. Fentebb linkeltem egy példát. Panel is jó, ha azt akarod de lényegesen drágább

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#128607) Atomgeszi válasza daninet (#128606) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Egy szó: Dizájn. :D

21 spot van nálunk pl. az étkezőben, ami 25 m2, így homogén, meg jól is néz ki.

(#128608) macilaci78 válasza Atomgeszi (#128607) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A jól néz ki nem érv, mert erősen szubjektív.
Ha jól van elosztva és nagy a szórásszöge, akkor ad homogén fényt, de a mennyezet akkor is jellemzően sötét. Egy 250 centis belmagassághoz 120°-os szögű GU10-zel kell kb 100×100 centis raszter, hogy fej/váll magasságban már meglegyen az egyenletes terülés. Nem szabad a padlószintet nézni ebből a szempontból, mert akkor az asztalon lesznek sötét foltok...
A kedvencem az, amikor megveszik a 3-5 spottal rendelkező menyezeti világítást és ezeket forgatják. Így a szobában van 3-5 világosabb, kb 2-3 méter átmérőjű folt, a többiben meg félhomály. :W Persze a kanapéra irányítanak kettőt, hogy lehessen olvasni is, de a könyv saját magát árnyékolja, te meg a pontszerű fényforrással szemben ülsz. Ugyanígy az asztal felé világít 1 spot, egy max 6W-os is szar a 3 méterre lévő asztalra...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128609) Atomgeszi válasza macilaci78 (#128608) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Persze. Minden a saját igényekre szabva kell megvalósuljon.
Na nekünk pont így van. Az étkező, mivel hozzáépítés volt anno az öregek részéről, sajnos csak 250-es belmagasság lett, és ilyen elosztásban lett, ahogy írtad.
Nekem igazából a meleg fehér része nem tetszik, én 4000K párti vagyok, de ide ilyen került. Már mindegy. :D Sokat nem használjuk, mert a konyhapult világítás is bőven elég, meg az étkező asztal fölött van plusz 3 lelógó led csillár. :DDD

"A kedvencem az, amikor megveszik a 3-5 spottal rendelkező menyezeti világítást és ezeket forgatják"

Na ez brutál. :D De most gondolj vissza a régi világra. Volt egyetlen egy 60 vagy 100W hagyományos izzó (jó esetben) az asztal fölött, vagy éppen a konyha közepén, az asztal meg eltolva, és milyen jól nem lehetett látni a kaját, amikor valaki háttal ült a fényforrásnak, és kitakarta a feje a tányért. :D

(#128610) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Más:
Visszatérve a tervre.

Az épület elején látható egy 60x225-ös ablak, pm-10. Illetve jobb oldalt a terasznál egy 110x225-ös pm 0.00 ablak.

Ezeknél vajon hogy van a párkány része?
Most kéne leadjam a nyílászáró rendelést, és fogalmam sincs, hogy ezt hogyan kéne kiszámolni.

(#128611) daninet válasza Atomgeszi (#128610) üzenetére


daninet
veterán

ez attól függ mit építettek oda. Van 10 centis parapet falazva/betonozva?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#128612) Atomgeszi válasza daninet (#128611) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ezt nem értem, hogy 10 centis parapet. Legjobb tudomásom szerint ugye ablakoknál arra értik, hogy a párkány ott kezdődik. Legalábbis a laikusoknak is érthető módon elmagyarázva. :D

Szóval az első 60x225-ös ablak nekem úgy értődik, hogy a pm -10 , hogy a föld alá megy 10 cm-el az első ablak, de annak meg mi értelme lenne?

(#128613) csemberlen válasza tyielow (#128600) üzenetére


csemberlen
őstag

Az estrich az nem teherbiró.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#128614) csababarca


csababarca
őstag

Házépítés...
állnak a falak, tető fent, fagerendás födém, stb., bitumenes lemez lesütve, ablakok kialakítva.

mi a logikus következő lépés?
gipszkartonos mennyezetet nagyon jönne csinálni.
vagy inkább először az aljzatot kellene, és ahhoz belőni a magasságot?
illetve villany, víz is célszerű a mennyezet előtt?

ki ezt ki azt mond, azért is kérdezem itt is.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#128615) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Tud valaki javasolni egy olyan korrekt és megbízható céget, akik tudnak rejtett tokos motoros redőnyök javításában segíteni? Sajnos úgy tűnik, hogy 5 év után 2 redőnyünk rosszalkodni kezdett.
Próbáltunk segítséget kérni attól a cégtől akik hivatalosan beépítették őket, de úgy tűnik, hogy nem megy túl gördülékenyen a dolog és cserébe jó drága is.

(#128616) passatgt válasza csababarca (#128614) üzenetére


passatgt
aktív tag

Mi is kb itt állunk, tegnap rakták be a nyílászárókat. A következő lépés a víz/csatorna kiállások pontos beállítása, ahova kell villany, azt elviszem kábelcsatornában(pl konyhaszigetbe), utána megy EPS, padlófűtés, esztrich, utána gipszkarton válaszfalak(be lesz jelölve hova nem kell padlófűtés cső, nehogy átfúrjuk :N ) Villanyt födémben visszük el, szóval az még ráér. Gipszkartonozásnál a rigips-es kivitelezési útmutató szerint a válaszfalat kell előbb megcsinálni, utána a mennyezetet, hogy a válaszfal gipszkartonja feljebb érjen, mint a mennyezet gipszkarton(hangszigetelés miatt). Szóval az is elvileg ráér még, bár a vázat már elkezdem felcsavarozgatni szerintem, hogy haladjak azzal is.

[ Szerkesztve ]

(#128617) Hauptmann válasza beers (#128595) üzenetére


Hauptmann
addikt

Lehet, az lesz, szerencsére nem holnapra kell kiásni az egészet.

(#128618) csababarca válasza passatgt (#128616) üzenetére


csababarca
őstag

köszi, akkor nagyjából tényleg egyformán állunk.
közfalak már bent vannak, nekünk ytongból lesz az.
gipszkartonos nagyon jönne, de akkor szólok a villanyosnak mi a véleménye.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#128619) daninet válasza Atomgeszi (#128612) üzenetére


daninet
veterán

A nulla parapetes ablak az aljzat betonon ül, amire az első sor tégla került. Az ablak alsó felére egy toktoldó kerül ami annyival elemeli az ablakot a talajtól, hogy hőszig+párkány odaférjen. Te esetedben hőszig nincs, így 3-4cm toldás alul elég.
Ugye az ablakokat eleve minden oldalról beépítési hézaggal számolod ami kb 1,5 centi.

Az a 10 centi parapet nagyon fura. Szerintem azt is toktoldóval meg lehet oldani ha nincs oda falazva semmi. Hősziggel vonalba hozod a fallal.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#128620) Atomgeszi válasza daninet (#128619) üzenetére


Atomgeszi
veterán

És attól, hogy a földön ül, még gondolom ugyanúgy kell párkány meg könyöklő belülre, ugye? Azt jobban járok, ha annak a méreteit majd beépítés után adom le?

Ja, megkérdezem ezt a -10 cm parapetet inkább, mert nem világos.

(#128621) macilaci78 válasza Atomgeszi (#128620) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha földön ül, akkor nem kell semmi. Simán viheted a padlóburkolatot az ablakkeretig.

A gyártóval tisztázni kell, milyen méretet kér. Nyilván nem megy be a 60×225 centis helyre a 60×225 centire gyártott ablak, visszább kell belőle venni a gyártási méretet. De hogy a gyártó a tiszta méretet kéri és ő vonja vissza a szerelési hézagot, az nem mindegy.
El lehet dönteni, mi a rosszabb: ha mindketten visszavonjátok, vagy ha egyikőtök sem. :P

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128622) Atomgeszi válasza macilaci78 (#128621) üzenetére


Atomgeszi
veterán

De kint térkő lesz, akkor a térkő bemegy az ablakig? :F

Ja, jó, hogy mondod, rákérdezek náluk is, hogy ez hogyan értendő.

(#128623) BullZeye


BullZeye
veterán

Sziasztok.

Elkezdtük a felújítást, 10 éve csőtörés miatt a fürdő fal alapját meg kellett bontani egy részen, ami miatt sok év alatt repedés lett a falon, és nem segít, hogy csempét is géppel leszedtük.

Most felbontotta a vizes a fürdő alapját és fontos infó, hogy a falak alatt vasbeton külön alap, és a szobákat utólag öntötték egyesével vas nélkül .

Mit érdemes ezen a ponton a fal alappal kezdeni, hogy megalljon a süllyedés és a fal repedés? Eredetileg vasat terveztem bele aztán alapot egybe önteni vele, de ahogy írtátok inkább dilettacios szalagot használnék az alap és fal között.

Fürdő már le bontva földig, így lassan hozzá férhető az alap oldalról.

[ Szerkesztve ]

(#128624) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Hellosztok. Rétegelt lemezből kell kivágnom a sarkainál. Dekopirba milyen fűrészlapot nézzek?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#128625) cafat


cafat
tag

Sziasztok!
Electrolux EIT61443B típusú főzőlap bekötéséhez mekkora keresztmetszetű kábelt ajánlotok?
1×32A áll rendelkezésre.
Eddig gázos tűzhelyünk volt, villamos hálózat felújításakor a villanyszerelő húzott be 2,5mm2-es MCU vezetéket. Elegendő ez, vagy húzzak be inkább vastagabbat?
Illetve milyen típusú kismegszakítóra kellene kötni?
A tűzhely biztosan köthető egy fázisra, mert ez van a kábeljére ragasztva, és így is van gyárilag érvéghüvelyezve.
Köszönöm a segítséget! :R

(#128626) Atomgeszi válasza macilaci78 (#128621) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát ezt jó, hogy említetted, mert 2 cm kisebbet kell gyártatni a szerelési hézag miatt. :D Mert a gyártó nem számolja le belőle, nekünk meg a nyílásunk ekkora. Ő meg ekkorára gyártja ugye. :D

(#128627) Atomgeszi válasza cafat (#128625) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hány méterre van a biztosítéktól?

(#128628) lemmy71 válasza BullZeye (#128623) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha az ott egy válaszfal akkor gondolkodás nélkül kiszedném. Új alapot neki vasalással, úgy hogy az oldalsó résszel is egybelegyen vasalva, régi alapot megfúrod és 12-es periodikus acélt beleverni. Ytongból vagy NF12/50 -ből meg újra falazod azt a részt ;)
A szobák aljzatát meg érdemes eldilatálni az alaptól [link]

[ Szerkesztve ]

(#128629) cafat válasza Atomgeszi (#128627) üzenetére


cafat
tag

Kb 15 méter.

(#128630) macilaci78 válasza Atomgeszi (#128622) üzenetére


macilaci78
nagyúr

pm=0 azt jelenti, hogy az aljzat síkjához képest 0 centivel van magasabban.
Gondolom, a belső síkod legalább olyan magasan van, mint ahova a külső burkolat síkja fog érkezni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128631) macilaci78 válasza gordonfreemN (#128624) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Laminálthoz valót lassú előtolással.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128632) csemberlen válasza cafat (#128625) üzenetére


csemberlen
őstag

3*4mm2 réz 25A-re biztosítva.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#128633) gordonfreemN válasza macilaci78 (#128631) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszi. És fúrni, hogyne szakadjon ki ahol a fúró kijön?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#128634) macilaci78 válasza gordonfreemN (#128633) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vékonnyal átfúrod, majd vastaggal két irányból. Vagy rászorítod egy másik faanyagra.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128635) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Srácok, most ott tartok, hogy megvettem a csempét, le kellene szállíttatni hozzám...
És most azon gondolkodom hogy hova a fenébe tegyem... másfél tonna a súlya... Pont szöget ütött a fejembe, egyik nap beszélgettem valakivel aki azt mondta, az sem mindegy milyen vastag betont rakunk le a csempe alá, mert a lakásnak van egy teherbírása vagy milye...

És most pont azon filózok, hogy hogyan rakassam le a kiszállítóval a csempéket, ragasztót stb-t:
-Csak azokba a szobákba ahol nem hidegburkolat lesz? De az nem fogja megrottyantani a padlót így a 2. emeleten?
-Vagy terítsem szét, a falhoz közel lehetőleg, mindenhová, ott is ahol útban lesz, ahol betonozni kell?

Vagy felejtsem el és ne vigyem fel? De nem nagyon van hol tárolni az a bajom. :D Na meg ugye kifizetném azt, hogy felcipelik a 46 doboz csempét meg 12 zsák keraflexet...

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#128636) Vismajor01 válasza macilaci78 (#128574) üzenetére


Vismajor01
addikt

Köszi,

Melegburkolatról fogalmam sincs: Legyen szép, padlófűtéshez jó, és senem legolcsóbb senem legdrágább, tudod olyan jó kis közepes. :D Csempe nyelvre leforditva olyan 7-9e/nm2

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#128637) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Előszobába szeretnénk tükörfóliát ragasztani (beépített szekrény oldalára.)
Tudtok olyan fajtát ajánlani, ami rendesen tükröz és nem csak egy ezüst színű homály lesz a végeredmény?

Nem minden vándorút céltalan...

(#128638) tyielow válasza Dyingsoul (#128635) üzenetére


tyielow
aktív tag

Cipeld csak fel. Max. 1 óra, jó kis edzés. Ha parázol kicsit pakold széjjelebb :D

YouTube: toty1ka

(#128639) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!
Szomszédba nyílt egy szépségszalon ahol megjelentek a vezetni kevésbé tudó népek. Az ablakom alatt álnak meg amikor elindulnak akkor meg viszik magukkal az ereszcsatorna lefolyómat. (Jobb oldali az enyém, amelyik csálén áll.) A kifolyó részét legyúrták az alsó rögzítő meg kimozdult a helyéről. Van esetleg öltetetek hogyan lehetne bombabiztosan rögzíteni és a problémát orvosolni?

(#128640) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Sziasztok!

Egy debreceni 61m2-es panel elektromos hálózatának komplett felújítása, cseréje mennyibe kerülhet?

Köszi a válaszokat! :)

Papa

(#128641) vzsryl válasza A_Papa (#128640) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nekem Szekszárdon 2 éve 600k-t mondtak. Szerintem ezt duplázhatod. Nem szeretnek betonfallal dolgozni a villanyászok.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#128642) macilaci78 válasza Dyingsoul (#128635) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én kb 1,4 tonna csempét vettem, a parkettázandó kisszobában volt letárolva. Fali csempe egy sorba az egyik fal mellett, padlóburkolat vele szemben.
2,1 tonna zsákos estrich pedig a nagy szobában L-alakban a fal mellett.
Semmi baj nem volt, az alsó szomszédnál nem repedt meg a festés. 2-3 hónapig volt így letárolva az anyag.

1,5 tonna 15 férfit jelent, akit tornasorba állítasz. Azért a fal mellé, mert valószínűleg ott van alatta is fal, ami tartja az aljzatod.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128643) macilaci78 válasza Vismajor01 (#128636) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy egysávos tölgy szalagparketta átlagos natúr válogatással, legolcsóbb gyári felületkezeléssel ma már 25 eFt/m2 alatt nincs. Háromsávosból is 18 eFt. Fapadlóból kb ez a beugró.

Laminált jó minőségben 4-10 eFt/m2, a dizájn a lényeges különbség.

Vinylek 4-20 eFt, de ebbe a 31-34 kopásállóg, klikkes, ragasztós, vegyesen minden benne van.

Szőnyeg a legolcsóbb Diegotól 25-30 ezerig a vastag, puha és ez még nem is gyapjú.

Ezek mind mehetnek padlófűtésre, meg egy sor más is. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128644) macilaci78 válasza tyielow (#128638) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kiszállítás=/=behordás.
Gondolom, azért kér szállítást, mert saját autóval nem akarja megoldani. A fuvaros órabéréért felhordani meg nincs kedve.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128645) macilaci78 válasza jackbacsi87 (#128639) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szegeden egyik háznál, ahol megunták a rongálást (járda, autóval nem lehet hozzáférni), az alsó 2 méteres szakaszt 3 mm falvastagságú vascsőre cserélték és izomból kötötték a falba.
Máshol U alakú csövet hajtottak köré, két oldalt a falba kötve, a sarkainál 2 láb az aszfaltra. 2", fekete-sárga festés. Térdig érő, hogy biztos meghúzza az autót.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128646) jackbacsi87 válasza macilaci78 (#128645) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Első gondolat a bekamerázás volt csak ugye közterület.☹️
Ilyen U vasas "építmény" közterületen vajon felállítható? Mert azért az se lenne jó, ha utána meg rám vernék az autóban keletkezett kárt.

(#128647) macilaci78 válasza jackbacsi87 (#128646) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A területileg illetékes építési irodát kérezd meg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128648) Vismajor01 válasza macilaci78 (#128643) üzenetére


Vismajor01
addikt

Laminált jó lesz nekünk szerintem. Padloszonyeg meg másik esélyes.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#128649) BullZeye válasza lemmy71 (#128628) üzenetére


BullZeye
veterán

Válaszfal, lyukacsos tégla, de elég hosszú. Sajnos a jobb oldalán van hozzá építve gipszkarton elég sok, és a bal oldalán vezetékek mennek.
Bontás nélkül nem lehet valahogy fixalni az aljzatot?

Bontás építésre szó szerint nincs pénz és idő.

(#128650) cafat válasza csemberlen (#128632) üzenetére


cafat
tag

Köszi! És MBCU vagy MT a jobb vagy mindegy.
Kismegszakító C karakterisztikájú legyen?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.