Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#117701) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy egy vas szerkezetes mobil garázsnak milyen beton alap kell? 6x6 méteres garázs lenne.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#117702) Cece04 válasza lemmy71 (#117693) üzenetére


Cece04
tag

Köszi, tolmácsolom majd neki, hátha ráébred, hogy a vésésen kívül más megoldás is van :)

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#117703) Morris válasza radi8tor (#117679) üzenetére


Morris
veterán

Fém fúráshoz kell?
Kék Bosch 33k körül van.
Már 44k.

Esetleg Dewalt [link]

[ Szerkesztve ]

(#117704) Gravity1234 válasza macilaci78 (#117700) üzenetére


Gravity1234
tag

Koszonom, megnezem.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#117705) szaszlaci válasza macilaci78 (#117700) üzenetére


szaszlaci
addikt

Sweet Home 3D, igen, az nekem is bevált, egyszerű műszaki rajzhoz.

dewil666
Köves agyagon, ami itt van, kb. semmi, egy "tányér" a lábak alá. :DDD Anélkül picit megsüllyedt egy vasház, ezzel oké.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#117706) BullZeye


BullZeye
veterán

Automata Kádlefolyó. Ravakhoz képest van jobb minőségű?

Öntött márványt gyártó cég már nem javasolja a meghibásodások miatt az automata szifont, pedig szüleimnél 10 éve köszöni szépen teszi a dolgát.

Lesz ezen a részen egy szerelő nyílás, de ne ezen múljon, inkább ráfizetek picit és legyen jobb minőségű, de nem értek hozzá és RAVAK-ról mostanában hallok hideget-meleget.

Tudtok ajánlani valami jobb automata kádszifont?

Ugyanitt Klikk Klakk kádszifon eladó! :)

(#117708) Met válasza alcsa (#117707) üzenetére


Met
Topikgazda

Egyszerre egy topicba....

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#117709) draco31


draco31
veterán

Hello!
20W-os kültérre szánt LED reflektornál mit érdemes figyelni?
Ez pl jó-e?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#117710) Morris válasza BullZeye (#117706) üzenetére


Morris
veterán

Alcaplast van nálunk. Tökéletesen működik évek óta és nincs vele semmi gond.

(#117711) Atomgeszi válasza draco31 (#117709) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ilyen nevenincset nem vennék. Egyrészt nem fogja tudni a ráírt lument, másrészt tartós sem lesz valószínűleg.

Schneider Murevat tettem fel, abból is inkább természetes fehéret, ezek a hidegfehérek nekem borzalmasak. A meleg fehér szintén.

Osram-ot is tettem fel 50W.

30W alatt még márkásból se néznék, bár nem tudom, milyen messzire akarsz világítani.

(#117712) draco31 válasza Atomgeszi (#117711) üzenetére


draco31
veterán

Falusi környezet, kb 10 méter széles az udvar, és 50 méter környéke hosszú. jelenleg 4db 100-as hagyományos égő tölti be a világítás szerepét, ezeket gondoltam kiváltani 3db 20W-os LED refivel.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#117713) Atomgeszi válasza draco31 (#117712) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem 13 széles és kb 100 hosszú.
Amikor felraktam a 30W Murenakat, azt beszéltük a párommal, hogy nem bántuk meg, hogy nem a 20-asat választottam ugyanebből.
A legvégén pedig az 50W osram van, az is teszi a dolgát bár az egy nagyobb területre világít.

Attól függ mennyire akarsz látni. Fényből szerintem sosem elég. :D
Bár,ha megveszed és nem jön be még mindig 14 napon belül vissza tudod küldeni

(#117714) draco31 válasza Atomgeszi (#117713) üzenetére


draco31
veterán

Búra nélküli 100-as égőtől biztosan jobb, de akkor lehet inkább 30w-osakat nézek. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#117715) luckyboi82


luckyboi82
tag

Van itt ácsmester közöttetek? Az új kötőgerendás tetőrészemnél elég sűrű ( minden 4. szarufánál kb ) az állószék, de egyiken sincs könyökfa. Jó ez így? :U Ha lenne könyökfa, azok szinte összeérnének ha mindenhova tettek volna...

[ Szerkesztve ]

(#117716) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Google-el rákeresve ahány csillag és hány értékelés felett számít jónak egy vállalkozás. Lakással kapcsolatos szerelés, felújítás terén.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#117717) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Sziasztok! Tegnap sikeresen járólapoztam az erkélyen. Ma fugáztam, de sikerült elcsesznem. Rákötött a fuga a járólapra sok helyen, nem voltam elég gyors. Ilyen fugával még nem találkoztam, mint a pillanatragasztó olyan gyorsan kötött. Hogyan tudnám eltávolítani a járólapról, kemény, mint a műgyanta. Vettünk fuga eltávolító oldószert, de nem birkózik meg vele. Gondoltam lecsiszolom. :F

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#117718) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Kád beépítése előtt vagyok.
5 cm vastag ytonggal tervezik felfalazni, de bal oldalt a szifonhoz akarok revíziós ajtót.
A csempe 30×60 cm, a fürdő kb 178 cm széles, tehát éppen nem egész a két szélső lap. Az alsó sort egész lap adja.
30×30 méretű ajtó adná magát, de nem tudom, milyet érdemes venni.

Legyen kis kávája, de azért a padlóra folyó víz ne follyon be a kád alá, de legyen kis csinos...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#117719) Atomgeszi válasza macilaci78 (#117718) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A mágneses csempeajtó nem jó?

(#117720) justmemory válasza tranceplanet (#117717) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

ha meg is csiszolod, nem biztos, hogy mindent le tudsz szedni róla, főleg, ha 3D mintás. De jobb ötletem nekem sincs. A másik lehetőség, hogy ezeket a csempéket flex-el kivágod és újat teszel, újrafugázod (esetleg színazonos felxifugával)... :FSzívás, tudom...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#117721) Met válasza macilaci78 (#117718) üzenetére


Met
Topikgazda

Azt a két lapot szilóval ragasztod fel, pár pöttyel, fugázod és ha gond van akkor azt könnyebb leszedni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#117722) tranceplanet válasza justmemory (#117720) üzenetére


tranceplanet
addikt

Ettől tartottam. Akkor marad a csiszolás. :O
Németországban vagyok, sógornőmnek csináltam a melót, röstellem is rendesen. Nem is ismerem ezeket a német építőanyagokat. A fuga választás nem jött össze ezúttal. :W

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#117723) macilaci78 válasza Atomgeszi (#117719) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem ismerem ezt a termékkört behatóan, de a mágnesesnél bennem van a félsz, hogy a víz befolyik.

Met: van kivitelező, aki dolgozik. Csak azt akarom megelőzni, hogy ne azt rakja be, amit először meglát az Obiban, hanem jó minőségűt. Inkább hajlandó vagyok elmenni egy illős darabért, mint rábízzam a mesterre, hogy egy gyorsan sárguló, könnyen törő műanyagot vegyen.

Van a közelemben egy Kőházy és egy épületgépészeti szakáruház is, lehet, beugrom az egyikbe.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#117724) Atomgeszi válasza macilaci78 (#117723) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link] Ilyesmire gondoltam
De amúgy sziloval is be lehet ragasztani végtére.

És úgy fürödjetek, hogy ne menjen ki a víz. ;]

(#117725) szaszlaci válasza tranceplanet (#117722) üzenetére


szaszlaci
addikt

Csiszolás, de precízen, mert a csempének se épp egészséges, ha leszeded a felső rétegét. Ha kisebbek, meg lehet nézni, nem pattintható-e le, csavarhúzóval pl. Ha szerencséd van, részben kiégtek, és nem tapadtak oda annyira durván.

Ja, én azért óvatosan megpróbálnám kicsit megsavazni, de a kész fugára ne menjen. Hátha az meggyengíti a félre ment rész tapadását.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#117726) wolf88


wolf88
tag

Sziasztok! Ötletet szeretnék kérni. Van a kertben egy feéülről fedett kiülő, jelenleg polikarbonát van a tetején. Időszerű lecserélni,már 10 éves,jég áldásos nyomai látszanak rajta. Kérdésem az lenne,hogy mit tudtok javasolni a polikarbonát helyett?Lényeg lenne,hogy felülről ne nagyon engedje át a hőt.

(#117727) ctrlaltdel13 válasza wolf88 (#117726) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Szendvics panel.

(#117728) tranceplanet válasza szaszlaci (#117725) üzenetére


tranceplanet
addikt

Köszönöm a tanácsot, ezt fogom tenni! :R

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#117729) kacsyx válasza tranceplanet (#117722) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Ha sima a lap akkor üvegkaparóval le kell jönnie.

(#117730) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Budapest XIV ker lakásba (vízminőség, alkatrészellátottság miatt írom) kombi-átfolyó vízmelegítős kazánból a Baxi vagy az Arison a jobb? Kijött valaki felmérni és ezekről fog ajánlatot adni. Nekem most régi (Ocean Luna) Baxi van, amit az elöttem kapott és még mindig működik, szavam sem lehet..

A kazán mellé ők mindenképpen beépítenének egy külső hőcserélőt szivattyúval illetve az iszapleválasztót. Mennyire szükséges a külső hőcserélő?

Megkérdeztem hogy mennyi a rendszeres karbantartás költsége, és első év utántól 33E-et mondtak. Ez mennyire van rendben?

Én egyébként sokallom ezt a karbantartási költséget, mert nekem eleve alacsony a fűtésköltségem, illetve az egész herce-hurca nincsen arányban azzal, hogy mennyi gázt használok. A leghidegebb home-officeos téli hónapokban használok kb 100m^3-at. Ebben a főzőlap is benne van. (tavaly-tavalyelőtt 60-70E-t fizettem gázra egész évben)

[ Szerkesztve ]

(#117731) tranceplanet válasza kacsyx (#117729) üzenetére


tranceplanet
addikt

Köszönöm, erre is ránézek! :R

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#117732) alcsa válasza tranceplanet (#117717) üzenetére


alcsa
senior tag

Mapei Ultracolor Plus? Van fugaoldó vegyszer, ami eléggé jól működik, legalábbis nekünk bevált: Mapei Keranet.

[ Szerkesztve ]

(#117733) tranceplanet válasza alcsa (#117732) üzenetére


tranceplanet
addikt

Ó, tudtam én, hogy ide kell jönnöm segítségért. Köszi a tippet! :C :R

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#117734) kk831228 válasza joysefke (#117730) üzenetére


kk831228
addikt

Benne vagyok most én is ebbe a témába, vettem egy használt Immergas kombi kondenzációs kazánt, közbe amikor hoztam el megláttam egy jó nagy hőszivattyút a csávónál és kérdeztem, hogy "biztos jó sokat fogyaszt ugye"... Aha, mondta hogy 84000 ft volt neki az előző ház hűtése /fűtése egész évre... :Y Akkor mondom biztos drága a készülék, azt mondta 1. 5 milla, én olyan 3-4 M —re gondoltam... :DD Szóval akinek nincs gáz se, érdemes elgondolkodni hőszivattyún vagy ha van gáz, mellé klímás fűtésen is egy jobb fűtésre optimalizált klímával, amire "h" vagy "geo" tarifát megigényli...

Kazánra visszatérve, olvastam meg nézegettem haveroknál, az újakon volt mágneses iszapleválasztó. Azt tuti rakok én is, meg ma találtam rá én is a hőcserélőre, ami hasznos lehet ha régi rendszerre kötöd (mint nekem is lesz) ... Mert akkor nem érintkezik a kazán a régi rendszerrel csak a hőcserélőn keresztül. Na most, ilyet nem nagyon láttam ismerősöknél... Az én véleményem ami nem mérvadó, hogy ha nem túl régi a rendszer akkor elég lehet az iszapleválasztó, viszont ha régi és nagyon kímélni akarod a kazánt akkor érdemes lehet hőcserélőt is bedobni...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#117735) Because


Because
őstag

nem ide

[ Szerkesztve ]

(#117736) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

Tanàcsot szeretnék kérni, le akarom festeni a teraszon a korlàtot, ami vas, gondoltam lecsiszolom róla a régi festéket meg a rozsdàt, ezt fém tisztára kellene, vagy ha marad rajta egy kis pirosas rozsda? akkor az nem gond?

Gondoltam arra, hogy lerozsdamarózom, létezik olyan, amit nem kell lecsiszolni,hanem rögtön festhető?

Alapzni kell e? Illetve milyen festéket érdemes használni, ami kibírja jópár évig?

Xbox One: bandymnc

(#117737) lemmy71 válasza bandi0000 (#117736) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha fémtisztára csiszolod és csak egy kis "piros rozsda" marad rajta, akkor én az Alkyton -t ajánlom. Nem fontos alapozni, a kalapácslakkos kivitel tartósabb mint a hammerite.

(#117738) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Köszönöm, 1 rétegben végigszaladok rajta az elég lehet?

Xbox One: bandymnc

(#117739) justmemory válasza bandi0000 (#117736) üzenetére


justmemory
senior tag

Ha pedig nem akarsz csiszolni, akkor Hammerite... :)
Biztos, hogy amit lemmy mond, az is jó; a Hammerite tartósságáról annyit tudok csak, hogy én a málna és szőlő full rozsdás lemezoszlopait festettem le 2 éve - verte jég, éri a tűző nap, hó, eső, minden, és semmi baja. De az utcafronti kerítésünk oszlopai is azzal vannak festve, detto nem látszik rajtuk semmi - az 4. éve, hogy festettem.

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#117740) lemmy71 válasza bandi0000 (#117738) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen egy rétegben is eléggé jól véd, aránylag az átlagnál kicsit sűrűbben is lehet vele dolgozni, ha hozzáférsz kényelmesen akkor hengerezheted is ;)

#117739 justmemory
"Ha pedig nem akarsz csiszolni, akkor Hammerite"
Egy jótanács, hammeritet nem szabad festett felületre felvinni, mivel a hammerite fémmel és rajtalévő oxidációs réteggel lép "kémia reakcióba" attól lesz tartós ;)

Kovácsoltvas kerítéseknél korlátoknál aki nem színterezteti annak pl. azt ajánlom, hogy hagyja egy évig natúron a fémfelületet és amikor megjelenik rajta a vöröses sárgás oxidáció akkor fesse kétrétegben hammeritével. Vagy ha nem akar annyit várni, akkor le kell savazni, mert azzal meggyorsítható az oxidáció.

(#117741) justmemory válasza lemmy71 (#117740) üzenetére


justmemory
senior tag

:R Igen, tudom, ezért volt rozsdás az összes felület, amire kentem:)
Egyébként ismerősmég az üvegre is festette helyenként a teraszán, és annak sincs semmi baja - 6-7 éve :) Ez persze nem követendő példa, csupán egyfajta tapasztalat.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#117742) Veron


Veron
őstag

Mivel lehetne a polikarbonát tető és a fal közti kid rést tömíteni? Kész az előtető, de a tegnapi nagy esőben ott szivárgott be a víz. Sőt szerintem van ahol két lemez találkozásánál is, de a szélek nagyobb probléma.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#117743) macilaci78 válasza Veron (#117742) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem tömíteném, a szerkezet mozgása miatt nem lesz tartós. Vízvezetőt tennék fölé.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#117744) ctrlaltdel13 válasza Veron (#117742) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Fal szegély bádog.
Amit a falba bele vágsz.
A polinál meg a leszorító profilhoz csavarozol.

(#117745) Veron


Veron
őstag

a vízvető jó ötlet, gondolom a polisztirol szigetelés ezt nem befolyásolja.
és ha a két polikarbonát tábla között szivárog be kis mennyiségű víz, azzal mit lehet kezdeni?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#117746) ctrlaltdel13 válasza Veron (#117745) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Szakszerű kivitelezésnés olyan nem lehet,vagyis én még nem láttam olyant.
Kép?

(#117747) pjen válasza Veron (#117745) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapniolikarbonát ragasztót, olyan kinyomósat.Benyomod a H profil és a poli közé.Összeragad és jó lest.most csináltam.Egyébként most láttam lorházban is csak a két szélét csavarozták közökben duplófix.

(#117748) szaszlaci válasza kk831228 (#117734) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azért a szomszédod háza nyilván nem rendelkezik rossz szigeteléssel. Ez nélkülözhetetlen egy hőszivattyúhoz, mert ha alul van méretezve, akkor hideg is lesz, meg drága is. A fogyasztása, ha csak az van egész idényben, kb. gázkazán szintű lesz. Szerintem akkor érdemes ezen komolyan elgondolkozni, ha nulláról kell valamilyen fűtést kiépíteni, meg az ember nem akar gázt.
Egyébként meg ha nem zavar a huzat (és a zaj), akkor a fűtőklíma sokkal olcsóbb és hatékonyabb is, de ugye csak egy helyiség/klíma.

A mágneses iszapleválasztó úgy tudom, alap, mert leválhat fémforgács, amire elég kényesek azok a kazánok (és szivattyúk), amik nem harminc éves FÉG-ek.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#117749) szaszlaci


szaszlaci
addikt

– Jó napot, XY vagyok, az eladó lakás miatt hívom.
– Már nem aktuális, köszönöm hogy hívott.
– Elkelt?
– Ööö, már nem aktuális, köszönöm a hívását, viszont hallásra.

Ötlet, ez mi a fene volt? Telszáma nem ingatlanosé elvileg, hirdetés is elég részletes, egyedi. Meg fényképes, tehát pénzbe kerül.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#117750) Veron válasza ctrlaltdel13 (#117746) üzenetére


Veron
őstag

Nem tudom latszik-e valami, de az asztalon, a pk. alatt vízfolt volt. Ez felülről készült. [kép]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.