Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61501) seger válasza peppe79 (#61500) üzenetére


seger
addikt

Felső burkolat mindegyiknél levehető? A mostaninál le, és úgy van betolva a pult alá

(#61502) peppe79 válasza seger (#61501) üzenetére


peppe79
senior tag

Az általad linkelt Bosch gépek beépíthető modellek, nincs tetejük.

(#61503) BBéci válasza peppe79 (#61486) üzenetére


BBéci
titán

Miféle 100-150000 forintot emlegetsz? :Y
Mostani Philipsemet 35000 helyett 25000-ért vettem. Egy jó Braun sem kerül többe.

#61485Dorian
Az kaparja a bőrömet, ég utána. Minden alkalommal tapasztalom, mert a nyakamról úgy vágom le a szőrt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61504) Dorian válasza BBéci (#61503) üzenetére


Dorian
félisten

Magam is furcsállom egyébként, hogy nálam ilyesmi nincs, mert amúgy érzékeny, világos bőrű vagyok. De ezek szerint az arcomon vastag a bőr :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61505) peppe79 válasza BBéci (#61503) üzenetére


peppe79
senior tag

Te írtad, hogy a 9000-es széria csúcsmodelljét vetted meg. Az jelenleg 150eFt. De még 9000-es széria belépő modellje is 60e.

(#61506) Donki Hóte válasza peppe79 (#61500) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ilyenkor döbbenek rá, hogy mennyire elmaradott vagyok (mondhatnám úgy is, hogy boomer :( ), mert egyszerűen elképzelni se tudom, hogy egy mosogatógépben miért annyira fontos a wifi funkció :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61507) tibbike01 válasza herdsman12 (#61499) üzenetére


tibbike01
őstag

Nekünk Medelstor van, nagyon szeretjük, igazából nem hiányolok semmit belőle, másfél órás programot futtajuk és a végére szárazok az edények-tányérok.

[ Szerkesztve ]

(#61508) peppe79 válasza Donki Hóte (#61506) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem vagyunk egyformák. Nekem sincs rá szükségem, de ez nem jelenti azt, hogy másnak ne lehetne esetleg hasznos.

(#61509) BBéci válasza peppe79 (#61505) üzenetére


BBéci
titán

Ilyenem van: [link]. 4-5 éve volt csúcsmodell.
A mostani Series 9000, tehát az utódja 48000 Ft: [link].

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61510) sutirablo válasza BBéci (#61509) üzenetére


sutirablo
csendes újonc

Fú ez ilyen gamer szakállvágó?

:DDD

(#61511) BBéci válasza sutirablo (#61510) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmam sincs,mit akarsz ezzel? Talán trollkodni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61512) Gömbike válasza BBéci (#61511) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ezt a topikot próbáltátok már? [link]

Én innen kaptam tanácsot villanyborotva vásárláshoz, de szakállvágó és hajvágó vásárlásban is otthon vannak.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#61513) BBéci válasza Gömbike (#61512) üzenetére


BBéci
titán

Köszi, engem nem érint, remélem még pár évig kiszolgál a meglévő készülék!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61514) HS 2142


HS 2142
őstag

Sziasztok,

Talán még nem volt hivatkozva, de a Bosch robotgépekre van most promóció:

"Amennyiben akciónk időtartama alatt vásárol a promócióban részt vevő Bosch MUM5..., MUM9... és MUMS2... típusú konyhai robotgépek közül, és alább regisztrál, mi visszafizetjük a vételár 20%-át." Időtartam: 2021.03.01 és 2020.04.07

A családban örülnének egy olyan kombinált robotgépnek, ami dagaszt, turmixol, húst darál, citromot facsar, de nincs tapasztalatom ezekkel a típusokkal. 60-80 ezer forint körül érdemes ezek között a Bosch-ok között nézelődni vagy van életképes alternatíva ebben az ársávban? (Glamour napok nem hiszem, hogy lenne a promóció időszakában, Joy kupon sincs ami felhasználható erre a célra.)

Például.:
Bosch MUMS2EW40 - 80 ezer környékén, ami a kedvezménnyel 64 ezer forintra csökkenthető.

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#61515) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Nem profi, de ar/ertek aranyban elfogadhato kes elezot mit ajanlanatok?
Koszi
G,

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#61516) Donki Hóte válasza Gravity1234 (#61515) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha nem vagy szakértő, akkor csakis ilyen csettegő típusú késélezőt tudok ajánlani :K

Bár nem olcsó, de ár/értékben tutira bestbuy, az ismerőseid állandóan azt fogják kérdezgetni, hogy hogyan tudod olyan szuper élesre fenni a késeidet :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61517) koxx válasza Donki Hóte (#61516) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"A beépített mágnesek biztosítják, hogy a behelyezett kés mindig a megfelelő szögben álljon." ez különösen jó lehet a nem mágnesezhető acélpengék esetén :DDD

Nekem egy tök faék egyszerű chef choice van 5000ft. [link] Napi szinten fenni teljesen jó. Komolyabb élezést úgyis csak fenőkővel lehet.

[ Szerkesztve ]

(#61518) Dluinet válasza Donki Hóte (#61516) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Otthoni használatra:
Alap: Vulkanus Basic
Profi: Vulkanus Classic VG2 ha elhasználódik, akkor külön élezőbetét
Ennél több nem kell a konyhában: Work Sharp Culinary E5

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#61519) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Vezetéknélküli porszívó vásárlásán törjük a fejünket, és kinéztünk egy Xiaomi Dreame V11 példányt. Mi a véleményetek róla?
Youtubeon néztem róla videót, a Dyson V11-el, ott fölényesen verte a Dysont. :)

(#61520) ferensz


ferensz
senior tag

Sziasztok, mosogatogepet keresnek kis helyre. IKEA-s Knoxhult konyha egyik ajtos resze helyere lenne berakva. Sajnos a konyhaszekreny kialakitasa miatt beepitheto nem johet szoba, kompakt tabletop modelleket neztem, de ugy tunik, hogy nincs tul nagy felhozatal ezekbol. EMAG-on talaltam egyet, ami a meretei alapjan tokeletes lenne, de egy soha nem hallottam rola roman marka, NEI neven fut. Van esetleg ezzel a markaval valami tapasztalata, vagy esetleg ajanlasa gepre, ami beferne egy 56 cm szeles, 58/71 cm magas 50 cm mely helyre?

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#61521) pjen válasza szotyika77 (#61519) üzenetére


pjen
félisten

Ezeket a videókat fenntartással kell kezelni.Sokszor teremtenek a megrendelőnek kedvező feltételeket.

(#61522) ribarszki válasza szotyika77 (#61519) üzenetére


ribarszki
őstag

Ezt remélem te sem gondolod komolyan.. ott kezdődik hogy nincs szőnyegfeje. Kemény felületen lehet hozza a Dyson szintjét, de semmi másban nem. Még a Dyson V8-nak sem igazán ellenfél..

[ Szerkesztve ]

(#61523) OPiiPO válasza szotyika77 (#61519) üzenetére


OPiiPO
addikt

Egy másik videóban pedig a Dyson verte fölényesen a Xiaomi Dreame V11-et. Ugye tudod hogy ezeknek a termékelemzős videóknak nem sok értelmük van :F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#61524) szotyika77 válasza OPiiPO (#61523) üzenetére


szotyika77
aktív tag

+ ribarszki
+ pjen

Köszönöm mindenkinek, átértékeltem a látottakat! :D

És így módosítanám is a kérdésemet:
Milyen vezeték nélküli porszívót ajánlanátok az alábbi kritériumokra?
-Kb 140m2-re, ahol a padló 70% csempe, a maradék laminált padló.
-3 hosszú szálú szőnyegünk is van, fontos lenne, hogy azt is fel tudja porszívózni.
-Szeretném ha egy nagy egybefüggő felületet egyszerre fel tudjak porszívózni, ez kb 70m2, ennyit bírjon az akksija legalább.
-a keret max 140-150 ezer forint.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#61525) pjen válasza szotyika77 (#61524) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van egy Dyson V8 de az nem bír ennyit.A Philips power duó aksi szempontból jobb.

(#61526) Eagl3 válasza pjen (#61525) üzenetére


Eagl3
veterán

Én nem értek hozzá, de a Dyson V8 leírása szerint akár 40 órát bír.
Ez a 40 mondjuk legyen 30. Fél óra alatt nem porszívózol fel 70m2-t?

(#61527) pjen válasza Eagl3 (#61526) üzenetére


pjen
félisten

Akár 40 percet.Turbó üzemben 10 percet

(#61528) ribarszki válasza Eagl3 (#61526) üzenetére


ribarszki
őstag

Elektromos fej nélkül tud 40 percet. Fejjel normál módban 25 percet, amely mód kemény felületre untig elég.

(#61529) amadeus11


amadeus11
senior tag

Sziasztok! Kombinált gáztűzhelyet keresek! Felül gáz, villany sütő! Melyik márka/típus az ajánlott? 80 körül szánnék rá. Tartósság elsődleges, az előző no name 7 évig bírta. Ez jó lenne? [link]

There is a star

(#61530) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Szaisztok. Kipurcant a vasalónk, folyt a víz ki belőle, aztán már nem is melegedett fel többet.
Egy electrolux volt, úgy 7-8 évet bírt talán. Mit érdemes venni, milyen márkát? Egyszerű, viszonylag könnyű vasaló kell, gőzöljön, semmi extra. És valami tapadásmentes talpa legyen. Euronicsban venném (Corvin), mert az van közel, és még ma.

(#61531) Gravity1234 válasza Dluinet (#61518) üzenetére


Gravity1234
tag

Szia!

Koszonom a valaszt/valaszokat.
Nekem itthon a Vulkanus Classic Vg2 van (ez nekem a profi kategoria, 18 ezer FT...magamnak megvettem, mert van egy jobb fajta shef kesem 10 eve)

Most a szuleimnek vennek "valamit" nyilvan nem akarnak kiadni erte 18 ezret. Hagyomanyos keseik vannak, es most az Intersparos Vivo kesekbol a sefkest veszik meg, kiprobalni.
Arra jutottunk, hogy mondtam nekik igazabol tok mindegy hogy 200 ezres kes vagy 3 ezres kes, idovel az a kerdes mivel es hogyan tudod elezni. (nyilvan a jo minosegu profibb kesek lassabban kopnak es ritkabban elezed), szoval all in all, abba maradtunk vegyek nekik valami egyszerubb, olcsobb elezot.
Ezert kerdezem. a sima Vulkanus 10k ert is sok lesz mar szerintem nekik, szoval akkor inkabb ugy fogalmaznam at a kerdesem, hogy ezek a Pl Emagon talalhato (Vulkanushoz hasonlo) vagy az egynyeles elezok, 3-5 ezres kategoriaban mit tudnak a fentiek tukreben?
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#61532) Gravity1234 válasza Gravity1234 (#61531) üzenetére


Gravity1234
tag

Illetve akkor maris visszakerdeznek, mert ahogy irtam nekem a 18 ezres Vulkanus Vg2 van, talan 2 eve vettem, max 3 es mondjuk hasznaltam 20x. Most mintha azt tapasztalnam hogy nem elez...huzom a kest es hang nelkul mintha valami sima felulet lenne mozog a ket elezo kozott.
miert 18 ezer ez az elezo, es miert mondta az elado hogy orok eletre jo, ha esetleg cserelni kell benne elezot?
Akkor miben mas a 18 es a 3 ezres?
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#61533) Dluinet válasza Gravity1234 (#61531) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Évente kell egy ilyet venni vagy amikor érzed, hogy már nem élez rendesen.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#61534) szabog74 válasza Gabesz87 (#61530) üzenetére


szabog74
aktív tag

nekünk philips bevált

(#61535) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Jelentem megjavult a Miele vadonatúj mosogatógép, amit közel 2 éve vettem és most lett beüzemelve, azt mondta a szerelő hogy ilyen beállt szivattyút még nem látott. Nem kért semmit a szerelő pedig a mosógépet is "beüzemelte", vagyis aláírta a garipapírt mindkét eszközön, így innentől él a 2 év gari. Nagyon korrektek, segítőkészek, adtam is neki egy 5öst hálám jeléül, egyébként úgy volt a mosógép beüzemelését ki kell fizetni, de azt sem kellett.

(#61538) Viiktor1989 válasza Dluinet (#61533) üzenetére


Viiktor1989
tag

Akkor otthoni hasznàlatra egy pár ezer forintos keselezo is megteszi srácok? Helo sziasztok

(#61539) Dluinet válasza Viiktor1989 (#61538) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Igen, csak kb fél-egy év és már nem éleznek.
Puha, olcsó pengéjű késekhez jó. Ha 4-5 húzásból megélezi a kést, akkor ahhoz a pengéhez jó.
30000Ft-os kés, tönkreteszi az élezőt, mert erősebb a pengéje, mint az élező.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#61540) Dorian válasza Viiktor1989 (#61538) üzenetére


Dorian
félisten

Remélem, mert itthon már az összes késünk olyan, hogy izomerővel kell pótolni az élességet :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61541) BBéci válasza Dorian (#61540) üzenetére


BBéci
titán

Pár éve vettem egy ilyet: [link], akkor még csak 8000 forintba került. Azért mertem megvenni, mert egyrészt rengeteg Tupperware eszközünk, edényünk van és mindet kiválónak tartjuk, másrészt a német Stiftung Warentest a legjobbak közé sorolta. Egyszerűbb késekhez, mint a 25 éve használatban lévő Fiskars készlet darabjai, megfelel, ám a solingeni Berndes-eket fenőkővel utána kell húzni.
Bicskámat Spyderco Triangle élezővel [link] fenem borotvákat megszégyenítőre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61542) Edorn


Edorn
aktív tag

Porszívók, takarítógépek terén mi számít jó márkának?

Ilyen összetettebb készülékre lenne szükség: (száraz)porszívózás, szőnyeg mosás (nedves porszívózás?), kárpittisztítás ha lehet, ilyesmi... Nagy előny, ha a porzsákkal nem kell mókolni, azaz porzsák nélküli, hogy ne kelljen betárazni belőle, vagy aggódni, hogy kapható lesz-e x év múlva...

(Legyen szívóerő, de lehessen csökkenteni, ha kis, le nem rögzített anyagokat tisztítanék vele)

50-100 ezer körül gondolkodom...

(eddig csak pár ezer forintos gagyi porszívóink voltak, meg régebben az ősrégi, ütheted-vághatod, akkor is bírja csodák, szóval nincs igazán tapasztalatom ezekkel a vizes őrületekkel)

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#61543) Nagya21 válasza BBéci (#61541) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Késélezéshez a lidl szalagcsiszolót használom , nincs az a kemény fém amit meg ne tudna élezni...... :DDD :DDD :DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#61544) BB9000 válasza Edorn (#61542) üzenetére


BB9000
senior tag

Vizes takarításra, kárpittisztításra ez jó lehet: PHILIPS FC6844 Takarítógép. Nekem ennek elődje van. Bevált.
Napi/heti porszívózásra ezt egyáltalán nem ajánlom, mert nagy, nehéz és "nemarravaló".
Sima porszívónak inkább egy Miele C1, C2, vagy ha van rá keret akkor C3. Tuti lesz hozzá porzsák 10-20 év múlva is.
Szóval két eszközt javaslok venni.

[ Szerkesztve ]

(#61545) Dluinet válasza Nagya21 (#61543) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én a fűnyíró penge élezésre használom a szalagcsiszolót, alacsony fordulaton.
Penge kiszed, szalagcsiszoló fejre fordítva és pillanatok alatt megvan az élezés.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#61546) Dorian válasza Edorn (#61542) üzenetére


Dorian
félisten

Ketté kell választani. Kell egy takarítógép (nem vizes-porszívó, hanem ami nagynyomáson vegyszeres vizet is képes bespriccelni) időnkénti használatra, és kell egy normál porszívó.
Előbbiből én itteni javaslatra Thomas Boxert vettem, olcsó volt (50), és jól működik. Porszívó már pár éves, Philips Performer 2000 W-os, 425W szívóerővel. Lehet, hogy ma már ilyen erőset nem kapni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61547) Nagya21 válasza Dorian (#61546) üzenetére


Nagya21
addikt

Nemide

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#61548) Edorn válasza Dorian (#61546) üzenetére


Edorn
aktív tag

Ó...

Közben kiszemeltem egy ilyet: https://edigital.hu/takaritogep/bosch-bwd41700-takaritogep-kekfekete-1700w-p808988

Akkor ez önmagában nem lenne jó mindenre?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#61549) Nagya21 válasza Edorn (#61542) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Thomas Twin Aquawash - Dyson V11 combó használom.
A Thomas lehet vizszürős porszívó-porzsákos porszívó-takarítógép.
Nagyon jól működik, jól szív, 1600W-os motor, de nehéz, mindennapi használatra nem ajánlom.
Az aldiban most volt-van multiciklon porszívó, azt nézd meg napi használatra, vagy egy Dyson V8-tól felfelé.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#61550) Dorian válasza Edorn (#61548) üzenetére


Dorian
félisten

Én úgy látom, hogy ez nedves-száraz porszívó, nem látom, hogy képes vegyszeres vizet bespriccelni. Azt írják "mossa ki a szőnyeget" (valahogy), "majd szívja ki vele a vizet"

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.